ei den Regio 'Kritiek rechter op LWO herkenbaar' Liefde voor Oxford gaat door de maag 'ijlwijk wil lagere rijs afdwingen Zondag naar de WoonMall. uzie in Vivaldistraat Slaaghsloot ecologische zone Flapper: rechter laat zich louter door emoties leiden9 duinrell UDERDAG 29 APRIL 1999 politie moest gisteravond wee keer toe naar de Vival- aat in Zuid-West. Rond half n werd daar een 59-jarige aangetroffen met een r\idende wond in het gezicht. ^ïten vermoedden alcohol- uik. De man hoefde niet medische behandeling een ziekenhuis. Twee uur zou er in de Vivaldistraat ind met een wapen rondlo- vltij i WIM WEGMAN, 071-5356414, PLV.-CHEF HERMAN JOUSTRA, 071-5356430 pen. In een huis hield de politie drie mensen aan en vond het 'wapen'. Het bleek een op een wapen gelijkende aansteker te zijn. Het drietal, een vrouw (26) en man (32) uit Leiden en een 35-jarige Hagenaar, bleek te zijn gebeld door een 57-jarig fa milielid dat aan de Vivaldistraat woont. Laatsgenoemde heeft ruzie met de man die eerder die avond met een bebloed gezicht was gevonden en kon wel ver sterking gebruiken. v< meldden zich gisteravond Y'saal aan als lid van de wo- - [bouwvereniging waarbij ze lenkort geen huurder meer S* en te zijn. Op die manier - 0 en bewoners van de Zijlwijk huisbaas, woningbouwver- jei ing De Sleutels, te dwingen en lagere verkoopprijs voor woningen. Op de volgende mene ledenvergadering van Sleutels in juni willen de we leden gunstiger ver- ivoorwaarden afdwingen, oners van de Zijlwijk ver den zich eind vorig jaar lat ze van mening zijn dat ileutels hun woningen voor te hoog bedrag aanbiedt. woningbouwvereniging gt voor de 181 woningen (derd procent van de taxa- aarde, terwijl de bewoners jentig procent willen beta- J Bovendien heeft het er alle jn van dat De Sleutels bij de n rdebepaling geen rekening t gehouden met achterstal- >nderhoud en in de nabije comst te verwachten proble- met onder andere beton- Uit bouwkundig onderzoek door bewoners is uitge- blijkt dat de woningen zitten met verborgen gebre- jdens de bewonersbijeen- het restaurant van de enoordhallen werd gisteren :ieel een belangenvereni- opgericht, konden bewo- een formulier invullen om te worden van De Sleutels verden ze bijgepraat over de d van zaken. Daarbij bleek nel dat het gesloten front de bewoners eind vorig jaar hten te vormen aan het af- dcelen is. ndanks de oproep om al- gezamenlijk te kopen, heb- verschillende bewoners in- Idels een koopcontract gete- 1. De aanbiedingen van De tels zijn slechts beperkt gel en bij bewoners leeft de Bst dat - gezien de snelle rdestijging van onroerend - een nieuw aanbod alleen ongunstiger kan zijn. „Het is van het grootste be lang dat u nu niet koopt. Iedere afvallige verzwakt onze posi tie", hield initiatiefnemer A. Oostdam de ongeveer vijftig aanwezigen voor. Volgens hem moeten de bewoners niet bang zijn het aanbod van De Steutels te laten verlopen. Oostdam en mede-oprichter J. Groenewold hebben inmid dels een voorstel gedaan op grond waarvan de bewoners eventueel wel kunnen kopen. Zij hebben De Sleutels gevraagd om een technisch onderzoek en vervolgens een nieuwe taxatie waarbij rekening wordt gehou den met de mankementen aan de huizen. Vervolgens willen zij via een omweg tien procent korting bedingen op de taxatie waarde: de kopers zouden wel iswaar honderd procent van de waarde betalen, maar tien pro cent zou moeten worden ge stort in een onderhoudsfonds. Daarmee moet in eerste instan tie achterstallig onderhoud worden uitgevoerd en moet as best worden verwijderd. In de verdere toekomst zou het fonds de garantie moeten bieden dat de woningen goed worden on derhouden. Het bestuur van De Sleutels heeft overigens deze week laten weten niet op dit voorstel te willen ingaan. leiden Het gebied tussen sportpark Noord en de Meren- wijk wordt ecologische zone. Er moet een verloop komen tussen het veenweidegebied aan de kant van de IJsselmeer- laan en de uitlopers van de Leidse Hout langs de Gooi meerlaan. De werkzaamheden aan de Slaaghsloot zijn deze week begonnen. Het ministe rie van Landbouw heeft een kleine twee ton aan Leiden ge geven om de natuur dichter bij de stad te brengen. FOTO HIELCO KUIPERS OR-voorzitter R. Van Gelderen: WBL beperkt huurverhoging Woningbouwvereniging Leiden verhoogt haar huren dit jaar met gemiddeld 3,1 procent. Dat is 0.4 procent minder dan de verhoging die vorig jaar novem ber door directie en bestuur werd voorgesteld, maar die toen door de algemene verga dering werd afgeschoten. De huurverhoging gaat per 1 juli in, en ligt nog altijd iets boven de landelijk gemiddelde verho ging van 2,9 procent. Overigens zal de stijging voor individuele huurders variëren van nul tot zes procent. De gemiddelde huurverho ging ligt nog altijd boven het in flatiecijfer dat voor vorig jaar op 2 procent precies is vastgesteld. Die trend zal de WBL volgens plan nog tot 2003 vasthouden. De vereniging heeft vastgesteld dat op dit moment de gemid delde huur vijf procent onder de 'streefhuur' ligt. Tegelijk met de grote investeringen in de woningvoorraad verhoogt de WBL de huren geleidelijk tot het niveau van de 'streelhuur'. „Uiterst herkenbaar", noemt R. van Gelderen, voorzitter van de ondernemingsraad van de Leidse Welzijnsorgani satie (LWO), de vele kritiek van de kantonrechter op zijn werkgever. „Het komt er in grote lijnen op neer dat de LWO niet adequaat reageert op signalen van het perso neel en daarmee haar personeel niet serieus neemt. In derdaad is deze affaire geen incident. Het is een goede zaak dat een onafhankelijke persoon, een rechter nog wel, zich nu zo duidelijk heeft uitgesproken." zegd volkomen gerechtvaar digd. Dat de LWO niet de geëis te 125.000 gulden maar 'slechts' 50.000 gulden hoeft uit te beta len aan Eppink, is omdat de rechter de kansen voor de Stat- leiden wim koevoet Volgens kantonrechter van der Scheer is het feit dat Stathuys- medewerkster Eppink haar ver trouwen in Flapper heeft opge- 't de pore, sauce aux cham pions, garni de légumes/sala- mêlée, pommes parisienne x anche de saumon, sauce vin me aux crevettes, garni de panes/salade mêlée, pommes chesse Kom aanstaande zondag inspiratie opdoen in WoonMall Alexandnum. U bent van harte welkom tussen twaalf en vijf uur. Bij meer dan vijftig woonspecialisten onder één dak. De grootste woortbelevenis MM oor» m a I I ALEX A N D R van Nederland. Openba.il r: NS- ci ition Rot Vnjdag koopavond tc huys-coördinator op een nieu we gelijkwaardige baan groter acht dan Eppink zelf. De uitspraken van de OR- voorzitter vallen slecht bij de voorzitter van het LWO-bestuur A. Timmermans-Kuiken. „Het is zeer onverstandig om in de media over consequenties te speculeren." Zij noemt de uit spraak van de kantonrechter te leurstellend maar wil er verder niet op in gaan omdat ze die eerst op schrift wil zien. „Het bestuur gaat er vanuit dat er goed personeelsbeleid wordt gevoerd en zou het betreuren als op een aantal punten sprake is geweest van nalatigheid." Van de rechter krijgt de LWO echter op geen enkel punt ge lijk. Het voornaamste verweer van de LWO-advocaat, J. Land man, dat de aanwezigheid van asbest in 't Stathuys niet auto matisch betekent dat er gevaar is voor de mensen die er wer ken, veegde zij gisteren resoluut van tafel. „Een heel klein vrijge komen deeltje kan al levensge vaarlijk zijn. Alleen daarom al is veel meer waakzaamheid gebo den dan de LWO heeft laten zien." Bovendien, zo zei ze, heeft de LWO verzuimd asbest dat los in het ketelhok lag en dus per de finitie gevaarlijk is, uit het pand aan de Breestraat te laten ver wijderen. Daar komt nog bij dat bekend was dat medewerkers leiden wim koevoet Directeur A. Flapper denkt dat de uitspraak van de rechter vooral voor Eppink zelf grote gevol gen heeft. Hij wijst erop dat zij nu voor de tweede keer in een paar jaar tijd haar werkge ver voor de rechter sleept „en er met een fors geldbedrag vandoor gaat." En: „Dat is nu wel overal bekend in welzijnsland, niemand wil zo'n werknemer meer hebben. Ik zou alle werkgevers dat ook willen ontraden." Flapper doelt op het conflict dat Eppink een paar jaar eerder uitvocht met haar vorige werk gever, het Leids Vrijetijdscentrum (LVC). Dat wilde de toen hoogzwangere Eppink avond diensten tot 03.00 uur laten draaien. Eppink weigerde, mede op advies van de dokter. Net als gisteren verliet zij ook toen de rechtszaal als de winnaar. Flapper is totaal niet te spreken over kanton rechter Van der Scheer. „Zij heeft zich louter door het verhaal van de tegenpartij laten lei den. En door haar emoties. Daar moeten wel eenzijdige uitspraken als deze uit voortko men." De LWO heeft geen beroepsmogelijkhe den. Ondanks alles zegt de directeur dat hij opti mistisch is over de toekomst. Hij ziet mogelijk heden om het personeel van 't Stathuys te be houden en weer aan het werk te krijgen. De medewerkers zijn al een paar weken thuis om bij te komen van alle emoties. „Daar komen nu natuurlijk weer allemaal emoties bij door deze uitspraak. De tijd moet zijn werk doen. Met veel praten en begeleiden kunnen we weer op de goede weg terugkeren. Voor de vraag of hij zelf nog wat heeft geleerd van de asbest-affaire heeft hij nauwelijks be denktijd nodig: „Zeker, namelijk dat het mana gement minder aan een coördinator kan over laten dan gedacht. We moeten kwesties als de ze helemaal naar ons toe trekken." deze ruimte regelmatig betra den. De rechter stelde Eppink niet alleen in het gelijk, ze com plimenteerde haar nog ook: „Ik denk dat als mevrouw Eppink niet in actie was gekomen de si- cea la vanille sauce gorgon- het geheel wordt besproeid et een paar lekkere wijntjes: Zo. de leden van de Vereniging Vrienden van Oxford nemen het er maar weer eens lekker van op zaterdagavond 1 mei. Dit menu zou in een sterren restaurant op de Gooise Matras niet misstaan maar wordt 'ge woon' in Leiden verorberd. Niemand minder dan de chef kok van serviceflat Schouwen- hove is verantwoordelijk voor de hierboven genoemde culi naire hoogstandjes. Een diner voor Vrienden voor een vrien denprijs, zullen we maar zeg gen. Door een financiële bij- drage van het bestuur van de De Blauwe Steen, die al 700 |aar in de Breestraat ligt, is het symbolische middelpunt van de stad Vrienden van Oxford kan de prijs worden gedrukt. Ons kent ons nietwaar? Inclusief een welkomstdrankje moet er 40 gulden per persoon worden neergelegd. Maar dan zitten de Vrienden van Oxford wél met burgemeester Postma en diens echtgenote aan tafel. De universiteitssteden Leiden en Oxford hebben nauwe ban den. Van morgen tot en met 5 mei is er wederom een afvaar diging van de City Link Oxford- Leiden op bezoek in de Sleutel stad. Inclusief Lord Mayor Ca role Roberts die weliswaar pas op 3 mei arriveert maar ruim op tijd is voor bezoekjes aan de Keukenhof, museum Naturalis en het bijwonen van de doden herdenking in de Marekerk plus kranslegging bij het oor logsmonument naast Molen de Valk. Vanmiddag om 17.00 uur is het gezelschap uit Engeland wel kom geheten in de Lorentz- school om op Koninginnedag te worden ontvangen door de burgemeester van Leiden. Die zelfde burgervader komen de Engelse gasten een dag later dus weer tegen maar dan in Schouwenhove waar zij in plaats van Yorkshire Pudding, Fish and Chips en een halve li ter uilenzeik, pardon Engels bier, worden vergast op een keur aan Franse getinte gerech ten, chateautjes en likeurtjes. Mogen wij ook lid worden? Zoektocht Zo, nu even een bloedserieus onderwerp. Voor mensen die op zoek zijn naar hun biologi sche ouder(s) en voor mensen De tafel is copieus gedekt tijdens het jaarlijkse diner van de Vereniging Vrienden van Oxford. FOTO ARCHIEF die daarmee onlangs in aanra king zijn gekomen start de Fiom binnenkort een aantal bijeenkomsten. Vaak zijn deze mensen afgestaan ter adoptie maar ook kunnen z£ door hun moeder (al dan niet alleen) zijn opgevoed en willen ze meer weten over hun biologische va der. Ook mensen die op zoek zijn naar (halflbroers en/of (half)zussen zijn welkom in de groep. De Fiom bemiddelt, onder steunt en helpt mensen bij zoekacties en het leggen van contacten. Uit ervaring weet de Fiom dat mensen die niet bij hun biologische ouders zijn opgegroeid vragen hebben over hun afkomst. Waar hebben ze eigenschappen, kenmerken, gewoontes, hebbelijkheden en onhebbelijkheden vandaan? Ook willen ze weten waarom ze niet bij hun biologische ouders konden opgroeien. Daarnaast speelt nog het probleem van de medische achtergronden. Nie mand kan antwoord geven als er bij een arts of in het zieken huis vragen worden gesteld over de medische geschiedenis van de familie. Tijdens de bijeenkomsten kan er met 'lotgenoten' worden ge sproken. De groep begint op dinsdag 18 mei en komt eens de drie weken bij elkaar van 19.30 tot 21.30 uur op het Fiom-buro aan het Schutters veld 91 in Leiden. Voor meer informatie: 071-5226199. leiden eric-jan berendsen tuatie nog altijd dezelfde was geweest als voor de sluiting van 't Stathuys, in februari van dit jaar." De rechter had ook geen en kele boodschap aan het feit dat de LWO kampt met onzeker heid over de toekomstige huis vesting van het jongerencen trum. Voor nieuwbouw of een verbouwing is geld van de ge meente nodig en besluiten hierover zijn nog altijd niet ge vallen. „Maar dat mag geen ex cuus zijn. U geeft zelf toe dat het een krakkemikkig gebouw is. Juist daarom was meer waakzaamheid geboden. In plaats daarvan heeft directeur Flapper de kwestie gebagatelli seerd." Net als de OR-voorzitter denkt de raadsvrouw van Ep pink, F. van Rossum, dat de uit spraak van de rechter nog meer, vooral financiële, gevol gen hebben voor de LWO. „Er is nu immers een precedent ge schapen. Niets staat de rest van het personeel van 't Stathuys, dat mijn cliënte volledig steunt, in de weg om nu ook naar de rechter te stappen. Die zal toch niet ineens anders gaan oorde len dan ze nu heeft gedaan. Ik zie zelfs juridische mogelijkhe den voor bezoekers. Die heb ben ook gezondheidsrisico's gelopen, zonder dat de LWO, die eigenaar is van het gebouw. daar iets aan heeft gedaan." INBRAAK - In een restaurant aan de Rosmolen in de Meren- wijk is afgelopen nacht inge broken. Door de deur werd opengebroken. De buit bestaat uit enkele sloffen sigaretten en een paar tientjes wisselgeld. Sinselloop T-shirt Leuke herinnering aan een fantastische loop op vrijdag 23 april met 2411 deelnemers U kunt ze kopen bij de receptie van het Leidsch Dagblad. Rooseveltstraat 82, Leiden, Openingstijden op werkdagen van 8.30-17.00 uur. Telefoon 071-5356 356. Koninginnedag gesloten SPETTERENDE MEIVAKANTIE IN ATTRACTIEPARK DUINRELL! Duinrell. Duinrell 2242 JP Waste nu Tel (070) SI SS I! DUINRELL, DAAR KIKKER JE VAN OP!

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 13