Furieus over korte HSL-tunnel Alphenaar berooft hasjdealer: officier eist een jaar celstraf 'Bloemen doen e nooit verdriet' enhof jyy Alphen zoekt edden voor toeristen Rijn Veenstreek Strenge regels voor reclameborden in winkelstraat Alphen Files na kettingbotsing lans Verkerk draagt fakkel over aar» Hans Verkerk is teruggetreden als algemeen directeur e'in de gelijknamige keukenketen. Zijn zoon Eric Verkerk (34) lgt de 62-jarige oprichter van de keuken- en badkamerzaak in ir Aar op. Sinds afgelopen vrijdag is Hans Verkerk lid van de in jgerichte raad van commissarissen, waarvan ook directeur J( iid Schaling van NMB Heller deel uitmaakt. Hans Verkerk ■i: luken heeft 1500 werknemers en is marküeider in Nederland. ieterse nieuw raadslid CDA Alphen phen aan den run/aarlanderveenWalter Pieterse uit Aarlander- en wordt het nieuwe raadslid voor het CDA in Alphen. Hij lgt Jeanette Jaspers-Berger op. Pieterse heeft een veehouderij het Zuideinde en is in zijn vrije tijd secretaris van de vereni- ng voor agrarisch- en landschapsbeheer Aarlanderveen en i'ammerdam. Hij werkt drie dagen per week als beleidsmede- erker op het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visse- Dat werk verruilt hij voor het raadslidmaatschap. Pieterse as in het verleden bestuurslid van het CDA in Alphen. lphense schutters houden open huis phen aan den rijn Schietsportvereniging Alphen zet op Koni- anedag haar deuren open. Het onderkomen van de Alphense hutters aan de J.M. den Uylsingel is van 11-16 uur geopend mensen die kennis willen maken met de schietsport. ^aterspektakel in Herenhof phen aan den rijn Winkelcentrum de Herenhof in Alphen aat op zaterdag 8 mei in het teken van water. Onder het motto en goede vangst' hebben de winkeliers allerlei aanbiedingen i zijn er verschillende activiteiten in het winkelcentrum. Zo is t een minivijver waar kinderen prijsjes uit kunnen vissen en n duikdemonstratie in een enorme watertank. Het duo Vis rï et beweegt zich op stelten tussen het publiek, er staat een ou- irwetse haringkar, er zijn terrasjes en er is muziek. De Com- tr igniezangers uit Noord-Holland en het Viswijvenkoor Lutine jj isselen elkaar op het podium af met zeemandsliederen. n uzie uitgevochten op de werkvloer iZERSwouDE-dqrpEen 17-jarige Reeuwijker is dinsdag mishan- ,|n ;ld door een 51-jarig familielid uit Hazerswoude-Dorp. De -ee, die al langer ruzie hebben, waren bij een kweker aan het :rk toen zij mot kregen over het gebruik van een weggedeelte. man uit Hazerswoude pakte de jongen beet en sloeg hem. jongen deed vervolgens aangifte bij de politie. ien aan den run chef tim brouwer de koning. 071 5356417. plv -chef Emoties lopen hoog op bij inspraakavond in Hazerswoude :ijn te weinig hotel- en pen- ïkamers om de grote stroom isten in de Rijnstreek on- dak te bieden. De Alphense het enige toeristenbureau le Rijnstreek, moest afgelo- weekeinde tientallen bui- Ijfanders die het Hollands isengebied wilden bezoe- teleurstellen en doorsturen Leiden of Amsterdam. De roept particulieren en be ven op om accommodatie ti leschikking te stellen, oewel het bloemencorso ter de rug is, verwacht de dat de drukte de komende aanhoudt. Fransen, Engel- Duitsers, Tsjechen en Isra- hebben de afgelopen we- geprobeerd om via de VW kamer te reserveren in de o. Volgens C. Nikkels van toeristenbureau is het een trekkelijk gebied, omdat het traal ligt tussen de Keuken- het strand en de grote ste- Bovendien spreekt het landse polderlandschap ve- tot de verbeelding, ójiet voorjaar is daarom altijd druk seizoen voor de VW. ar dit jaar kwamen er veel ir mensen dan voorheen op bonnefooi naar Nederland, ft Nikkels gemerkt. „Alle ho tels en pensions zitten al vol met mensen die zo slim waren om te reserveren. Veel buiten landers vroegen in februari en maart via internet hotelgidsen bij ons op. Dus de kamers in de gebruikelijke - accommodaties waren al vergeven. Ons eigen bestand van mensen die een kamer verhuren is te klein om alles op te vangen." In de Rijnstreek zijn dat vijf tien particulieren. „Je moet dan denken aan mevrouw X die in haar rijtjeshuis in Nieuwkoop een logeerkamer over heeft. Of een boer die een oude stal heeft verbouwd voor Bed Break fast. Dat is hier nog veel te wei nig. Terwijl het voor toeristen een hele leuke manier is om kennis te maken met Holland." Familiecampings en vakan tiehuisjes zijn al helemaal niet te vinden in het plassengebied. Terwijl dat juist toeristen trekt, verwacht Nikkels. „Dat is een goede promotie voor het ge bied. Want als er geen accom modaties zijn, komen mensen niet." De VW hoopt daarom dat mensen die rondlopen met het idee om een camping te begin nen zich door deze oproep ge steund voelen en de hulp in schakelen van de VW. Die wil graag medewerking verlenen om zo'n camping te promoten. Vervolg van voorpagina Er waren tranen, ferm taal gebruik en een protestde monstratie. Hazerswoude- Dorp heeft gisteravond al les uit de kast gehaald om de projectorganisatie HSL- Zuid ervan te doordringen dat de verkorte boortunnel onaanvaardbaar is. Hoe wel het gros van de de monstranten de 'zoveelste informatieavond waarbij je toch niets wijzer wordt' boycotte, puilde het dorps huis uit met ongeruste en grimmige bewoners, ge meentebestuurders en an dere betrokkenen. hazerswoude-dorp marieta kroft De verkorte boortunnel heeft voor Hazerswoude-Dorp grote gevolgen. Als het kabinet in juni alsnog kiest voor een boortun nel van twee kilometer in plaats van zeven, komt de HSL tussen het zuiden van het Westeinde en het zuiden van rijksweg 11 boven de grond in plaats van eronder. De HSL passeert het Westeinde op maaiveldniveau. Er staan twee mogelijkheden open om die kruising te realise ren. De eerste is dat het West einde op 7,5 meter erover heen gaat. De andere mogelijkheid is dat het Westeinde via een om legging in noordelijke richting de HSL kruist en vervolgens aansluit op de Bentweg. Me vrouw Hoogeveen, bewoonster van het Westeinde, schrok he vig toeh ze gisteravond deze weg op een kaart over haar land ingetekend zag. „Je wordt ge naaid waar je bijstaat", zei ze furieus. Ook wethouder ruimtelijke ordening F. Uljee was scherp. Hij verweet de rijksoverheid 'onbehoorlijk bestuur'. „Die betrouwbare overheid blijkt een uitgesproken onbetrouwbare politieke partner te zijn, die let terlijk en figuurlijk de spot drijft Honderden bewoners maken het gemeentebestuur van Rijnwoude nog eens duidelijk hoe zij over een verkorte boortunnel in Hazerswoude denken. ENGEL LAMEIJE met het Groene Hart, de bur gers die daarin leven en belan genorganisaties." Hij wees be halve op de aantasting van het Groene Hart op het gesol met burgers die eerst te horen heb ben gekregen dat hun woning mag blijven, maar nu toch mis schien weg moeten. De veertig woningen, waaronder vier of vijf nieuwe boerderijen die bij de verkorte variant moeten ver dwijnen, ziet de wethouder als een forse kapitaalvernietiging. Grote zorgen uitte hij boven dien over de landschapsontsie- rende geluidsschermen van drie tot vijf meter hoog bij Ha zerswoude-Dorp en buurt schap De Bent. Veehouder H. Verkleij - te vens van de belangengroep Lijnrecht - zei 'doodziek te wor den' van het plan voor de ver korte tunnel. „Die tunnel en het water en bos dat ook is inge pland, zorgen ervoor dat er straks geen plaats meer is voor boeren. Wellicht blijft er dan nog wel een plekje voor een bos met netels", verwees hij cy nisch naar minister Netelenbos van Verkeer en Waterstaat. De meeste indruk op de toe hoorders maakte het betoog van H. Kortekaas, bewoner van het Westeinde. Hij kreeg na ja ren van onzekerheid drie jaar geleden te horen dat hij zijn huis voor 1 mei 2000 moet ver laten. Na een rouwproces vond hij vorig jaar augustus enkele kilometers verderop een andere woning. Nauwelijks zes maanden later worden we op nieuw met de HSL geconfron teerd. Het hoogste bestuurscol lege onderzoekt of die achter ons nieuwe huis kan komen. Wie wordt hier nu belazerd? Hoezo vertrouwen in onze re gering?" Geregeld moest hij zijn relaas onderbreken omdat de emoties hem te veel werden. Pijnlijke stiltes vielen. Dankbaar nam Kortekaas het half leegge dronken glas water aan van HSL-directeur W. Korf. De Ha- zerswoudenaar kreeg na afloop van zijn beloog een daverend en langdurig applaus uit de Ontslag Op aandringen van T. van Wie- ringen van de belangengroep Hogesnelheidslogica lloogma- de pakte directeur Korf na af- „Ons is gevraagd of we willen meewerken aan een heroverwe ging van een genomen besluit. Als we dat niet doen, moeten we ontslag nemen en doet een ander het", verdedigde hij zich. „De emoties doen mij veel pijn, maar ik ga geen ontslag nemen. Ik ga ze wel overbrengen aan minister Netelenbos." Tot 15 juni is het nog moge lijk om schriftelijk te reageren op de verkorte tunnelplan. den haag/alphen aan den run persbureau cerberus De officier van justitie bij de rechtbank in Den Haag heeft tegen een 21-jarige Alphenaar en een 22-jarige mail uit Alme- re celstraffen geëist voor het beroven van een hasjdealer in de Alphense Argostraat. De dader en een vriend van hem hadden de Alphenaar op 18 januari in de Alphense snackbar De Vork ontmoet en gevraagd of hij een hasjdealer wist die gemakkelijk was te overvallen. De Alphenaar liet zich overhalen een naam te noemen. De anderen belden de dealer om hasj te komen brengen. Ze spraken af in de Argostraat. Daar werd de dea ler een neppistool op de slaap gezet. Hij stond een tas met daarin voor zeshonderd gul den aan hasj af. De Alphenaar was met de daders meegekomen, maar wachtte in de auto totdat de ripdeal achter de mg was. De 21-jarige betuigde gisteren spijt: hij zei niet goed te begrij pen waarom hij had meege werkt met de onbekenden. Al les wat hij ervoor gekregen had waren twee zakjes weed. Hij zit nu al maanden in de gevange nis terwijl zijn opleiding de mist in gaat. Officier van justitie rnr. C. de Groot hield in haar eis tegen de Alphenaar rekening met de omstandigheid dat hij nog geen strafblad heeft. Haar eis van twaalf maanden gevange nisstraf, waarvan de helft voor waardelijk laat voor de recht bank ruimte tot omzetting van het onvoorwaardelijk deel in een werkstraf. Haar eis tegen de 22-jarige verdachte viel zwaarder uit: anderhalf jaar cel, waarvan een half jaar voorwaardelijk. Beide mannen zouden in de ogen van de aanklaagster ook onder verplicht reclasseringstoezicht moeten worden gesteld. De rechtbank doet op 11 mei uitspraak. alphen aan den run Keukeniiof bestaat vijftig jaar. Miljoenen Nederlanders en fitenlanders bezochten in die jaren de bloementuin in Lisse ?<iaar ze genoten van de natuur maar.ook van het werk van de lloze vaste en tijdelijke medewerkers. Zolang de Keukenhof en is, verschijnt er elke week op deze plaats een gesprek met ;n van de betrokkenen. Vandaag komt bloembindster Truus van Lierop-Klaase aan het woord. ls ik bloemen zie, laat ik mijn stofdoek vallen. Bloe- zijn zo fascinerend. Ze n je nooit verdriet. Ik leg ziel en zaligheid in mijn k met bloemen. Als ik een idsboeket maak, wil ik van iren met het bruidspaar ten. Pas als ik iets van die Jpsen weet, kan ik aan de Het is dus niet zo dat als er kwartje in me wordt ge- i >erd er dan zelf een ^9 - j ket komt. i geldt nog t ker met I//\| maken IVvU grafwerk. lisse h o is inten- werk, soms balanceren op randje. Bloemen kunnen r rustpunt in het verdriet van g estaanden zijn. Het maken e een grafstuk zuigt me hele- 1' il leeg. maar hoe leger ik hoe beter en zinvoller het 'tfemstuk is. en nu bezig met de rozen- ide. Dat is een tentoonstel met rozen hier in het Wil- Alexander Paviljoen van de We hebben de or- leeën al gehad en de narcis- en de chrysanten komen nog. Zo ben je dus voortdurend bezig de tentoonstellingsruim ten hier in te richten. We ma ken daarnaast ook allerlei klei ne bloemstukjes voor op de ta fels in de restaurants. Vandaag zet ik de rozen zo mooi mogelijk op de vaas. De jury beoordeelt ze vanavond. Soms krijg je wel eens een bloem die' iets minder van kwa liteit is, die zet ik dan ergens tussen, ach- ter- of bo- venaan zo dat de jury ze niet kan zien. Ik vind het wel leuk de jury een beetje te beduvelen. Ik ben daarnaast erg pietluttig. Bloe men moeten de bezoeker aan kijken. Het is net als met een foto, als er eentje de verkeerde kant uitkijkt, is de foto bedor ven. Met amaryllissen en lelies heb jé dat nog sterker. Kijk toch eens naar deze rozen. Je ziet zo dat de kweker ze met liefde heeft gekweekt. Elke bloem is apart in een filterzakje verpakt. Ik kan me geen dag zonder bloemen voorstellen. Ik heb geen fulltime baan, want saskia buitelaar De regels voor het plaatsen van uitstallingen zoals reclamebor den en producten moeten in grijpend worden gewijzigd. Al phense winkeliers moeten het winkelend publiek minstens drie meter doorloopruimte bie den. Dat betekent voor de win kelstraten in het centrum van Alphen dat de reclameborden hooguit één of anderhalve me ter vanaf de gevel mogen uitste ken. Op de smalle Anne Frank- kade mogen helemaal geen uit stallingen meer staan. Wie de regels overtreedt kan op een boete rekenen. Deze week sprak de gemeen te met de Alphense winkeliers over de conceptnota Burger centraal of uitstallingen cen traal? Duidelijke afspraken zijn hard nodig, vinden de gemeen te, de winkeliers en het Alphens Platform Gehandicapten. In nauwe straten, zoals de Drees- passage en delen van de Van Mandersloostraat is de door loopruimte soms beperkt. Vooral mensen in invaliden voertuigen of met wandelwa gens hebben daar last van. Maar ook voor de winkeliers is het lastig dat hun winkels door de borden minder goed bereik baar zijn. De gemeente stelt voor om plaatsing van uitstallingen ver- gunningsvrij te maken, maar wel te binden aan voorschrif ten, zoals de vereiste doorloop ruimte van drie of op sommige plaatsen twee meter. Stads wachten moeten controleren of de winkeliers zich aan de regels houden. Zij kunnen gele en ro de kaarten uitdelen als waar schuwing. Als drie dagen daar na de situatie niet is veranderd, krijgen winkeliers een dwang som opgelegd van 250 gulden per dag De winkeliers zijn blij met de nieuwe, eenvoudige afspraken, zegt Greet Brussen van Winkel stad Alphen. „Er is een behoor lijke bereidheid om de situatie te verbeteren en wc zijn het er allemaal over eens dat er streng gecontroleerd moet worden om dat doel te halen." Volgens Brussen ergeren winkeliers die zich wél aan de vergunningsre- gels houden zich aan collega's die dat niet doen. De nieuwe afspraken maken volgens haar die winkeliers bewust van hun fouten. Bovendien kunnen win keliers elkaar gemakkelijk con troleren als iedereen zich aan dezelfde voorschriften moet houden. Met het huidige ver gunningsysteem is dat onmo- gelijk. De gemeente wil de nieuwe aanpak vanaf deze zomer uit proberen in het centrum. Als het na een jaar succesvol blijkt, gaan de regels ook in de andere winkelcentra gelden. De winke liers willen dal de gemeente meteen heel Alphen aanpakt, zodat alle winkeliers en bezoe kers van de overlast bevrijd zijn. Verder wil Winkelstad dat ook de gemeente meewerkt aan een betere bereikbaarheid van de winkels. „Als er bijvoorbeeld een fietsenstalling in de weg staat, of een putdeksel omhoog steekt, moeten we daar ook over kunnen praten", zegt Brussen. Daarover ontvangt de gemeente binnenkort een brief van Winkelstad. ROELOFARENDSVEEN Truus van Lierop-Klaase: „Ik leg mijn ziel en zaligheid in mijn bloemen.' dit werk voor de Keukenhof is natuurlijk maai- voor twee maanden. Maar eigenlijk ben ik het hele jaar door met bloemen bezig. Behalve bij de Keuken hof, met het bloemencorso, voor allerlei winkels en ik geef les in bloemschikken. En thuis natuurlijk, ik maak elke week iets moois van het raam. Ik vind elk bloembindwerk eigenlijk leuk, van heel pieüeuterig werk tot kolossale stukken van vier meter. Daar draai ik mijn hand niet voor om. De laatste tijd zie je dat de lan delijke manier van schikken weer terugkomt. Daar ben ik blij om, want er wordt hier en daar veel met bloemen ge knoeid, zoals het plakken en vouwen van bloemen. Ik ben daar geen voorstander van, want dan zijn ze soms amper herkenbaar. Ik vind dat te ge kunsteld. Ik ben er voor om ze altijd op water te zetten, dus bloemen bloemen te laten zijn. Misschien komt die instelling wel door het feit dat ik het vak van mijn vader, die hovenier was, heb geleerd. Hij vond het hoveniers vak te zwaar voor mij, dus ben ik bloembindster ge worden. Mijn dochters zitten ook weer in het vak; je kunt dus rustig stellen dat het beroep door de familie loopt. Ik had graag een eigen winkel gehad, FOTO DICK HOGEWONING maar daar is het door persoon lijke omstandigheden niet van gekomen. Ik heb in mijn vak ei genlijk maar aan één ding een hekel. Sommige rozen hebben van die vreselijke doorns, etter bakjes die in je vel gaan zitten. Ik doe er dan een pleister met groene zeep op. Lekker ouder wets en effectief." IRENE NIEUWENHUUSE Een kettingbotsing op de A4 ter hoogte van Roelofarensveen heeft vanochtend voor kilome ters lange files in beide richtin gen gezorgd. Bij het ongeluk waren drie auto's betrokken. De twee inzittenden van de achter ste auto raakten gewond en zijn met de ambulance naar het LUMC gebracht. Het medisch personeel van de traumaheli kopter assisteerde ter plaatse. Iets na acht uur vanochtend botsten de wagens op de rij baan in de richting van Den Haag op elkaar. Politiewoord voerder J. Nelemans vermoedt dat het ongeluk is ontstaan doordat een automobilist plot seling remde. Beide rijbanen in de richting van Den Haag wa ren na hel ongeluk ruim een uur afgesloten. Het verkeer op de snelweg werd omgeleid via de provinciale weg. Ook één van de rijbanen in de richting van Amsterdam was gedurende een uur niet toegankelijk voor verkeer. De hulpdiensten had den die baan nodig om de in zittenden uit de achterste auto te halen. De automobilisten van de eerste twee wagens kwamen met de schrik vrij.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19