'Van Alphenplein' tegen hoogbouw Er wordt gepraat, maar niets gedaan Regio Leiderdorpse rotonde moet 'smoel' krijgen Politiek wil Dobbewijk zo snel mogelijk aanpakken Onderzoek gemeente naar klachten over luchtjes toko Boottochtjes en meer op de Nationale Reddingsbootdag OLTC vernieuwt vier tennisbanen Nauwelijks bezwaren tegen komst van kantoor Buitenlust (NSDAG 28 APRIL 1999 chef erna straatsma, 071-5356437,plv -chef judy nihof, 071-5356416 |litie bekeurt 110 automobilisten Irschoten De politie heeft gisteren in Voorschoten 110 au- "bbilisten op de bon geslingerd. Dat gebeurde tijdens een peidscontrole op de Van Beethovenlaan en de Leidseweg. Jiolitie controleerde in totaal 990 voertuigen. De hoogst ge en snelheid was 84 kilometer. :ouw rijdt door na aanrijding idorpEen 56-jarige Zoeterwoudse automobilist is maan- niddag rond kwart over drie bij de kruising van de Leider- se Persant Snoepweg en de Acacialaan aangereden. De kwam vanaf de Stierebrug en wachtte voor rood licht toen ouwelijke bestuurder van de auto vóór hem plotseling haar zijn achteruit zette en met grote snelheid op zijn auto rouw stapte daarna uit en zegde toe rechtsaf te slaan en na de kruising op de Acacialaan te parkeren om de schade handelen. Bij groen licht sloeg de vrouw wel rechtsaf, maar zij vervolgens door. De politie is op zoek naar getuigen. ptop ontvreemd tgeest Bij een inbraak in een woning aan de Lange Voort egstgeest zijn gistermorgen een laptop, kleding en bankpas- ntvreemd. Mogelijk is men met een valse sleutel de woning lengekomen. ntewandeling in De Horsten ENAAR/vooRSCHQTENNatuurgidsen van de IVN lopen zon- 2 mei mee mee tijdens een voorjaarswandeling op land- 1 De Horsten, die om 14.00 uur begint. De invloed van de op flora en fauna staat centraal. Wie mee wil, moet klaars- bij de ingang aan de Papenweg in Wassenaar. Een toe- jskaartje voor De Horsten kost twee gulden. jdelspoorbeurs in Voorschoten schoten De Voorschotense Modelspoor Vereniging orga- ert zaterdag 1 mei weer een beurs in het Cultureel Centrum de Prinses Marijkelaan 4. Bezoekers kunnen spullen kopen ïun verzameling aan te vullen en demonstraties bijwonen. aibeurs is van 10.00 tot 15.00 uur tiviteiten in zwembad Poelmeer ^geest Zwembad Poelmeer in Oegstgeest organiseert van l*t( ndag 3 mei tot en met vrijdag 14 mei allerlei extra vakantie- ïteiten voor kinderen. Zo heeft het sportbad er tijdelijk een ic laasbare superglijbaan bij. Het bad is in de meivakantie da- 'nJks open van 10.00 tot 17.00 uur. mi Op plek van te slopen Op Dreef Mocht sportzaal Op Dreef worden verplaatst naar sport park De Bloemerd, dan mag op de vrijkomende plek op het Van Alphenplein alleen laagbouw komen. Dat vin den de omwonenden van het plein, die gisteravond in het Leiderdorpse gemeentehuis met wethouder V. Mol- kenboer (PvdA/ruimtelijke ordening) praatten over eventuele sloop van het oude Op Dreef. leiderdorp «jaap van sanduk de groenstroken mogen van hen niet verdwijnen. Het liefst zien de omwonenden Tijdens de informatie-avond dat er woningen komen op de- presenteerde de gemeente de zelfde locatie als de sportzaal, resultaten van een enquête die en niet in een wijdere kring onlangs onder de omwonenden daaromheen. Het grasveld en van het plein werd gehouden. Daaruit blijkt dat de overgrote meerderheid 'laagbouw dicht bij' prefereert boven 'hoog bouw veraf. Sommige bewo ners op de volle publieke tribu ne vonden de keuze uit twee mogelijkheden wel heel erg be perkt. „Waarom lees ik niet: 'laagbouw veraf", vraagt een Leiderdorper cynisch. „Zoete broodjes worden niet gebak ken", luidt het antwoord van de aanwezige ambtenaar. „Ik mis de keuzemogelijkheid 'niet bouwen' in de enquete", pro beert een ander. Maar de vraag 'wel of niet bouwen' staat niet ter discussie. Dat bepaalt de gemeenteraad. „Dat is geen onderdeel van in teractief besturen", aldus wet houder Molkenboer. Hoewel een redelijk aantal omwonen den aanvankelijk laat merken geen zin te hebben in de sloop van de sportzaal en de nieuw bouw van woningen, zijn na de pauze ook andere geluiden te horen. Veel aanwezigen vinden dat meepraten over de moge lijkheden beter is dan verzet plegen. Van Effend reef-bewoner J. Brandenburg blijft echter lasti ge vragen afvuren op de wet houder. „U wilt de plannen voor het van Alphenplein sa men met de bewoners opstel len, zegt u in een B en W be sluit. Als wij het niet eens wor den, handelt u toch in strijd met dat besluit", stelt Branden burg. „Dan is het woord aan de gemeenteraad", reageert Mol kenboer, die aan het eind van de avond belooft bij de plan nenmakerij zoveel mogelijk re kening te houden met de wen sen van de buurt. En dus met een niet al te massaal voorstel te komen en uit te zullen gaan van laagbouw. Het is echter al zo klaar als een klontje dat met de opbrengsten van een derge lijk plan nooit de nieuw te bou wen sporthal in De Bloemerd kan worden betaald. Die kosten worden geraamd op drie tot vijf miljoen gulden. In juni buigt de Leiderdorpse politiek zich over de vraag of een eventueel tekort voor de nieuwe sporthal uit de gemeentekas moet worden be taald. Ot/LtAd stnXA^c 22S3222 j Zonnatura fruithapje zomerjpj kies uit wel 7 verschillende smaken. fruit ®'a' fru®tfest'va'e ''•"'"ipp potje 190gram j leiderdorp Een paar grassprietjes. Meer valt er niet te zien op de ro tonde die de provinciale wegen N445 en N446 verbindt. Daarin komt deze zomer verandering. Dan is het kunstwerk van de Zaltbommelse kunstenaar Joris Baudoin klaar: koeien, die nauwelijks van echte die ren te onderscheiden zijn. De Leiderdorpse verkeerswethouder V. Molkenboer (PvdA) hoopt dat de rotonde met de beelden 'wat meer smoel krijgt'. Gisteren opende hij de rotonde door een laag asfalt aan te brengen. De rotonde is zo'n vijf maanden later klaar dan gepland. Vorig jaar werd het werk aan de rotonde op last van de milieu-inspec tie stilgelegd, toen bleek dat de oude wegfundering te vervuild was om zomaar weg te breken en af te voeren. Daarna deden de provincie Zuid-Holland en de aannemer er lange tijd over om het eens te wor den over de extra kosten. Vervolgens wilde vanwege het natte weer de ondergrond niet 'zetten'. De rotonde is belangrijk voor Leiderdorp, omdat het verkeer nu gemakkelijker om het dorp heen kan rijden. Ter hoogte van nieuwbouwwijk Leyhof, start binnenkort de aanleg van een tweede rotonde. De verwachting is dat deze rond de zomer klaar is. De totale kosten voor de rotondes en een fietspad naast de wegen bedragen zo'n 3,3 miljoen gulden. Leiderdorp en de provincie delen de kosten. foto hielco kuipers gadenng over de ontwikkelings mogelijkheden voor bedrijven in onder meer de Dobbewijk. Op het bedrijventerrein daar is volgens adviesbureau BRO, dat in opdracht van de gemeente onderzoek heeft gedaan, ruimte genoeg voor de vestiging van meer 'grotere productie- en handelsbedrijven'. Ook pleit BRO voor een opknapbeurt van het terrein. W. Carabain (PvdA) zei zich te verbazen over het grote aantal ondernemers uit de Dobbewijk dat onlangs be zwaar indiende tegen de uit breiding van Mexx in de Dob bewijk. „Ik ben teleurgesteld in de ondernemersgeest. We moe ten juist om de tafel zitten en alles gezamenlijk oplossen." voorschoten «witold kepinski De Voorschotense politiek wil dat er zo snel mogelijk een plan van aanpak komt voor de Dob bewijk. Met name de ontslui ting van de wijk moet spoedig verbeteren. Of het allemaal snel kan, is volgens wethouder P.Verschoor wel de vraag. Zo is de financiering van een op knapbeurt en uitbreiding van het bedrijventerrein in de Dob bewijk nog niet rond. Ook het feit dat delen grond in de wijk particulier eigendom zijn, is volgens Verschoor een lastig punt. De fracties bogen zich giste ren tijdens een commissiever- katwuk/noordwuk Nog voor de officiële opening van de Indo nesische Toko Buitenzorg zijn bij de ge meente Leiderdojrp drie klachten binnen gekomen over geuroverlast. Vandaag on derzoeken ambtenaren bij de toko aan de Dr. de Bruijnestraat of de klachten gegrond zijn. Eigenaar Henny Wiggers is op de hoogte van de klachten en laat vandaag de leverancier van de ontgeuringsinstallatie naar het restaurant komen. Wiggers schafte voor 35.000 gulden ap- paratatuur aan om de omgeving van kwalij ke reukjes te vrijwaren. „Ik vermoed dat de installatie verkeerd is afgesteld. Het enige wat ik als eigenaar kan doen is de overlast zoveel mogelijk beperken." Tegen de komst van de toko, die deze week opent, en een bijbehorend restaurant - dat pas in au gustus opengaat- dienden enkele omwo nenden eerder bezwaarschriften in uit angst voor geurtjes en overlast van verkeer. laat. Als het te hard waait, ge ven de bemanningsleden van beide boten alleen een demon stratie. In Katwijk geven de plaatse lijke brandweer, reddingsbriga de, zeeverkenners, ambulance dienst en KNRM-vrijwilligers demonstraties. Ook staat er een verkeerssimulator opgesteld en tonen leden van de Harley Da- vidsonclub hun mooiste moto ren. In de reddingswinkel zijn allerlei artikelen op het gebied van het reddingswezen te koop. De Noordwijkse redders vie ren de reddingsbootdag even eens met activiteiten in het boothuis bij de vuurtoren. Er worden videofilms vertoond en ook hier is de reddingswinkel open. Voor de jeugd is er de zo geheten 'helikopter-sling simu latie'. In beide boothuizen is de ge- legenheidsmunt De Redder voorradig. Met de opbrengst van dit tijdelijke Een tochtje in een reddingsboot is één van de attracties tijdens de Nationale Reddingsbootdag van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) óp zaterdag 1 mei. De reddings1 brigades van Katwijk en Noord- wijk doen mee, die van Wasse naar niet. De laatste organiseert wel activiteiten op Koninginne dag. Zo gaat in het Wassenaarse Sterrenbad tussen 14.00 en 17.00 uur een auto te water. In Katwijk zijn de festiviteiten op 1 mei in en om het nieuwe boothuis in de Noordduinen, in Noordwijk bij het boothuis aan de Bosweg. Donateurs krijgen voorrang bij de vaartochten met de Katwijkse 'Antje' en de Noordwijkse 'Valentijn'. Andere belangstellenden zijn eveneens welkom om eens in een red dingsboot te stappen. De toch ten met publiek gaan overigens alleen door als het weer dat toe- voners ergeren zich aan kale speelplaats Vlietwijk 3<}E VAN UFFELEN t! -qooi' noemt hij het. „Er veel gepraat, maar er niets gedaan." Al bijna half jaar wacht R. van Petri op nieuwe speeltoe- voor het speeltuintje a<fr zijn woning aan de ichotense Nicolaas Maes- Vandaar dat omwonen- iu maar twee onderstellen ledden tegen een duikelrek nen geplaatst. Als glijbaan. iwel voor de wijk Adegeest aor Vlietwijk zou een ton en uitgetrokken om speel- Ln op te knappen", zegt )riel Petri. Oude toestellen n weggaan en de bewo- mochten voor 15.000 gul speeltoestellen uitzoeken, de Vlietwijk-bewoner. hebben allerlei folders van meente gekregen en zelfs minder dan 15.000 gulden litgezocht." Als het aan de vereniging had gelegen •x óf een klim/glijcombina- :komen óf een combinatie /(een schommel, een glij- een wipkip een tafelten- iel en een klimrek. lens een informatieavond tot Van Driel Petri's grote c dat de gemeente zelf met poorstel kwam. „De speel- moest minder ambitieus Er zou een valgrond ko rnet houtsnippers, waarin imboog en de duikelrekjes ,ten staan en er zou ruimte akt worden voor welgeteld 1; vipkip. Er bleek geen be- ïg te zijn en over die 5 0 gulden zou nog maar moeten worden gepraat, ivaren des duivels", zegt )riel Petri. gemeente meent echter nooit heeft toegezegd dat ners voor 15.000 gulden toestellen konden kiezen. oegstgeest banen om de vijftien jaar te vernieuwen. Aanleg van gravelbanen kost per twee banen 72.000 gul den. De club bekostigt de banen helemaal zelf. Wat het materiaal voor de nieuwe banen betreft, gaat de voorkeur van het bestuur vooralsnog uit naar gravel. „Gravel is bij onze leden bekend om dat onze andere banen ook uit gravel bestaan. Het merendeel van de banen in Nederland be staat uit gravel. Je kunt er prettig op spelen en het is het minst blessuregevoelig", zegt Bruin. De Oegstgeestse Lawn Tennis Club (OLTC) gaat voor het seizoen 2000 vier tennisbanen inclusief ondergrond en drainage vervangen. De vier ba nen staan na een fikse regenbui blank omdat de drainage niet meer deugt. Volgens clubvoorzitter D.Bruin is de vernieuwing hard nodig omdat de banen al vijfentwintig jaar oud zijn. De Koninklij ke Nederlandse Tennisbond schrijft voor tennis- Het speeltuintje achter de Nicolaas „Dat verhaal wil de wereld maar niet uit. We kijken naar het totaalbedrag en hebben in Vlietwijk keuzes moeten ma ken. Bij bepaalde speelplaatsen hebben we wat meer gedaan en bij andere wat minder. Je kunt geld maar één keer uitgeven", zegt ambtenaar M. Gordijn. De houtsnippers kwamen er, evenals wat knikkerputjes en de wipkip, maar daarna bleken de betonnen voeten van de klim- boog gevaarlijk uit te steken. De klimboog en een duikelrek ble ken wankel te staan. „De ge meente heeft de klimboog ver- Maeskade: een wipkip en een zelf gemaakte glijbaan. volgens zo diep gezet dat een groot kind er niet eens meer aan kon hangen. Een vader heeft er toen maar een auto band aan gehangen, om er nog wat van te maken. Een soort schommeltje." De klimboog bleek echter zo onveilig dat die is inmiddels is weggehaald: er zat te weinig ruimte tussen de 'treden' waardoor kinderen met hun hoofd beklemd konden ra ken. Sindsdien valt er op de speelplaats volgens omwonen den te weinig te beleven voor de kinderen. Overigens was het speeltuin tje er bijna helemaal niet meer geweest. Anderhalf jaar geleden wilde de gemeente het plaatsje opdoeken, omdat er vlak bij de Nicolaas Maeskade al. een ver gelijkbaar speelplaatsje is. Toen de bewoners daarvan hoorden, kwam er een handtekeningen actie op gang. De gemeente ging vervolgens onder bepaalde voorwaarden overstag. „We be sloten het speeltuintje achter de Nicolaas Maeskade toch te handhaven, omdat er in korte tijd veel jonge gezinnen kwa men wonen. Maar op een sobe re manier. Met een speelpro- foto hielco kuipers gramma om te klimmen en te wippen.", zegt ambtenaar Gor dijn. De gemeente heeft nu voor gesteld een zogenoemde klim- bol -een soort iglo - of een klimtrechter te plaatsen. De be woners gaan daar echter niet mee akkoord. „Mijn broek zakt hier vanaf zegt een van hen. „Het is minder dan wat er stond en de goedkoopste oplos sing. Het nodigt kinderen niet uit creatief te zijn. Een goede, gekleurde klimboog is leuker. Binnenkort sturen we wel een nieuw voorstel." oegstgeest connie van uffelen De komst van een kantoor van woningbouwvereniging Buiten- lust stuit nauwelijks op bezwa ren van bewoners en omwo nenden van seniorenflat Heem- wijck aan de Oegstgeestse Nar- cissenlaan. De woningbouw vereniging en architect K. Reeu- wijk presenteerden deze week de voorlopige bouwplannen aan bewoners en omwonenden van Heemwijck. Het twee ver diepingen tellende, vierkante kantoor komt diagonaal voor de ingang van Heemwijck te staan. „Op deze wijze kijken medewerkers niet recht op de flat en hebben bewoners van Heemwijck zo veel mogelijk doorzicht", zegt Reeuwijk. Die doorkijk wordt nog vergroot omdat voor de bovenste, twee de, verdieping veel glas wordt gebruikt. De voor- en achterkant van het rode, bakstenen kantoor worden dag en nacht verlicht, waardoor er meer zicht is op wat er bij de flat gebeurt. Dat moet bewoners een veiliger ge voel geven. De woningbouw vereniging wil ook de entree van de Heemwijckflat groter maken. Aan de linkerzijde van de flat komt een afgesloten stal lingsruimte waar Heemwijck- bewoners hun scootermobielen kunnen opladen. „Een prima plan. Nu moet ik mijn scooter nog in de gang opladen", stelt bewoonster P. Groenendaal te vreden vast. Bewoners krijgen de kosten voor dit elektrisch opladen niet doorberekend in hun huur. Ook de komst van een ruimte voor afvalcontainers, rechts van de ingang, valt in goede aarde, mits de ruimte goed wordt af gezogen. „Als we nu de afval bakken opendoen, hangt er een vreselijke stank", is een veelge hoorde klacht. Buitenlust gaat de mogelijkheden voor mecha nische afzuiging van de ruimte onderzoeken. De meeste omwonenden zien de plannen wel zitten. „Ik vond het er op de maquette leuk uit zien. Dat het kantoor haaks op de flat komt te staan, vind ik wel speels. De Heemwijckflat heeft nu niet zo'n geweldige aanblik, want hij is een beetje verwaarloosd", zegt M. de Mooy. Ronduit 'vreselijk' vindt H. Haye de komst van het kantoor. Hoewel zij niet naar de presen tatie van de plannen is geweest en geen maquette heeft gezien, vreest zij meer toeloop in de wijk. „Zo'n rustige woonwijk als deze gaat hiermee verloren, want er komt meer woon-werk- verkeer", zegt Haye. Anderen vinden het juist 'schitterend'. „We waren eerst wel bang dat er een hoog ge bouw zou komen met ramen die uitkijk hadden op onze slaapkamer, maar dat is niet zo. Ik vind het juist keurig netjes worden. Ik kan me niet voor stellen dat hier later nog bezwa ren tegen komen.", zegt omwo nende J. van Sonsbeek. Als de gemeenteraad ook ak koord gaat, hoopt Buitenlust begin december te beginnen met de bouw. De kosten bedra gen waarschijnlijk een kleine miljoen gulden. Eindelijk geen gezeur meer .rMARWIJK VERZEKERINGEN Bel Rob van Marwijk 071 516 24 62

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 17