Scorebord
chef willem spierdijk. 071-5356464. plv -chef janet van dijk, 071
PRIJSVRAGEN
Lucky 10 van zaterdag 24 april: 8-9-14-
17-18-28-29-34-36-38-41-47-49-56-
60-70-72-73-77-78.
Lotto: 28-30-31-35-37-43 Reservegetal:
1. Cijferspel: 877587.
Belgische lotto: 1-9-22-32-33-40. Reser
vegetal: 36. Joker: 2 5 6 0 3 4 9.
Duitse lotto: 4-18-25-29-34-36. Reserve
getal: 35. Supergetal: O Spel 77: 1 2 6 4
84 8 Super 6: 9 7 69 7 7
AMATEURVOETBAL
RESERVE HOOFDKLASSE A: Schevenin-
gen 2-Katwijk 2 0-1. Excelsior M 2-Spijke-
nisse 2 3-0. Ter Leede 2-Noordwijk 2 2-2.
Strijen 2-FC Lisse 2 1-0. ARC 2-Rijnsburg-
se Boys 2 1-1, Quick Boys 2-Zwart Wit'28
2 7-1
Schevenin 2 21-48 T Leede 2 20-27
Quick B 2 21-47 Spijkenis 2 21-27
Katwijk 2 20-35 Excels M 2 21-20
ARC 2 20-32 Rijnsb B 2 21-19
FC Lisse 2 20-31 Strijen 2 21-15
Noordwijk 2 21-30 Zwart Wit 2 21-14
Strijen 2 en Zwart Wit'28 2 zijn gedegra
deerd
IA: KRV 2-Quick Boys 3 3-2, Barendrecht
2-'s-Gravenz SV 2 2-0, DSVP 2-ARC 3 7-
0. Spirit 3-Lyra 2 0-5, Forum Sport 2-RCL
2 2-2 1B: Barendrecht 3-RVVH 2 3-0.
SHO 2-NSW 2 1-3, Excelsior P. 2-Spirit 2
3-3, Smitshoek 2-De Jodan Boys 2 3-1,
Zwaluwen VI. 2-Rozenburg 2 4-2, Capelle
2-Vitesse Delft 2 5-3.
2A: 's-Gravenzande 2-JAC 2 4-3, SV'35 2-
Rijnsb. Boys 3 1-1, Noordwijk 3-Forum
Sport 3 7-1, Voorschoten 2-Katwijk 4 5-4.
2B: 's-Gravenzande 3-Die Haghe 2 1-3, Vi
tesse Delft 3-Ri|nsb. Boys 4 2-2, PEC Den
Haag 2-Maasdijk 2 2-5, Monster 2-Zwalu-
wen VI. 3 5-2, Duinoord 2-Honselersdijk 2
2-5, Loosduinen 2-Quick Boys 4 1-3.
3A: UVS 2-Quick Boys 6 3-2, SEV 2-
Noordwijk 4 1-2, Kagia 2-Katwijk 5 UNO,
Leiden 2-FC Lisse 3 UNO, Oegstgeest 2-
DSO 2 6-1, Hazersw.Boys 2-Rijnsb Boys
5 2-4 3B: Oegstgeest 3-Lyra 3 1-0, Sche-
veningen 3-'s-Gravenz SV 3 2-0. Monster
3-Forum Sport 4 2-4, Honselersdijk 3-
DORR 2 1-3. Hoekse Boys 2-Naaldwijk 2
4-0, Die Haghe 3-DSVP3 0-1
4A: SEV 3 - Valken'68 2 1-3, Rijnsb Boys
6 - ARC 4 R. no. SVOW 2 - Voorscho-
ten'97 3 1-6, Lisse 4 - TAVV 2 1-0. 4B:
BSC'68 2-DSO 3 3-2, JAC 3-DSVP 4 2-0,
Semper Altius 2-SV35 3 1-4, Te Werve 2-
Duinoord 3 3-2, Vitesse Delft 4-Nootdorp
2 13-1.5A: Rijnsb. Boys 7 - Kagia 3 2-3,
Valken'68 4 - Quick Boys 8 6-2, Katwijk 6
- Ter Leede 4 3-9 MVKV 2 - Lisse 5 2-3,
Oegstgeest 4 - Abbenes 2 5-4, Noordwijk
6 - JAG 1 uitg. 5B: Blauw Zwart 2-Katwijk
7 5-1, DSO 4-Rijnsb.Boys 8 4-3, KRV 3-
Valken'68 5 V.nog, Lisse 6-Leiden 3 Ld-
.nog, Quick Boys 9 RCl 4 3-3, SEV 4-
Sleutels 2 2-4 5C: ARC 5-Valken'68 6 1-
2, Katwijk 8-HVZ 1 5-1, Koudekerk 2-AI-
phia 3 2-2, SJZ 1-Blauw Zwart 3 5-1. 5D:
Ariston'80 2-Hoekse Boys 5 2-3, DSO 5-
DSVP 6 4-2, Forum Sport 5-SEV 5 1-1,
JAC 4-Semper Altius 3 1-2, Katwijk 9-
Duinoord 4 9-2, Zoetermeer 2-RVC/Rijs-
wijk 2 2-3.6A: KRV 4 - Katwijk 10 7-1,
Noordwijk 7 - Rijnsb. Boys 10 3-1, Val
ken'68 7 - VVSB 1 2-3, Ter Leede 5 -
MVKV 3 7-3, RCL 6 - Quick Boys 11 2-5.
6B: Alphia 5-Haz. Boys 3 0-0, DSO 6-
BSC'68 3 B nog, JAC 5-TAW 3 2-2,
Rijnsb.Boys 9-Koudekerk 3 1-3, Woubrug-
ge 3-Blauw Zwart 4 5-1. 6C: KRV 5 - Kat
wijk 11 0-5, JAG 2 - Ter Leede 6 6-5,
Rijnsb. Boys 11 - RCL 7 5-1, Oegstgeest
6 - Valken'68 8 6-0, Quick Boys 12 -
Voorschoten'97 6 1-2 6D: Sleutels 4 -
Rijnsb. Boys 12 5-0, Katwi|k 12 - KRV 6
1-6, Lugdunum 3 - Ter Leede 7 4-1, RCL
8 - Valken'68 9 5-0, Voorschoten'97 7 -
Noordwijk 9 2-1. 6E: Rijnland 1 - LFC 2
6-1, RCL 9 - KRV 7 2-2, LSVV'70 3 -
ARC 7 1-1, Rijnsb. Boys 13 - Quick Boys
14 8-2, Ter Leede 8 - Lugdunum 4 10-3,
Alphia 4 - Voorschoten'97 8 1-7. 6F: KRV
8 - DWO 2 3-6, ARC 10 - Semper Altius 4
3-4, Koudekerk 4 - Haz Boys 4 2-2. 6G:
KSD 2-Postalia 2 0-2, RFC'95 2-SV35 4
1-4, RVC/Rijswijk 4-Wassenaar 1 3-1, SEV
6-Neta Dall 2 6-2, Vitesse Delft 6-MV072
3 4-2. 6H: ARC 9-Vitesse Delft 7 3-4,
Loosduinen 5-TAC90 3 3-3, Nat.Ned. 2-
DUNO 3 3-2, RVC/Rijswijk 5-SEV 7 1-1,
SV'35 5-Neta Dall 3 4-6
7A: Noordwijk 10 - GWS 2 7-0, Katwijk
13 - SJC 2 3-2, Rijnsb. Boys 15 - Ter
Leede 10 11-2, MVKV 4 - RCL 10 4-1,
Oegstgeest 7 - WSB 2 4-0, KRV 9 -
Quick Boys 16 2-2. 7B. Katwijk 14 - RCL
11 9-2, Leiden 5 - Voorschoten'97 9 2-0,
Sleutels 5 - BSC'68 4
Quick Boys 17 - ARC 11 5-5. 7C: Voor
schoten'97 10 - ARC 12 4-1. RCL 12 -
Leidse Boys 12-5, Noordwijk 12 - Oegst
geest 10 12-2. Leiden 6 - A.phia 6 2-2
7D: Voorschoten'97 11 - Leiden 7 0-2,
RCL 13 - TAW 4 7-3. DSO 11 - Oegst
geest 9 1-3, Haz. Boys 5 - Duinoord 5 4-
3, Koudekerk 5 - Woubrugge 5 0-1,
Rijnsb. Boys 18 - Katwijk 16 0-2. 7E:
BSC'68 5-DSO 9 1-1. Duinoord 6-Forum
Sport 7 5-3, JAC 7-Katwijk 17 1-4, KSD
3-Marine 2 5-1, PZH 2-Leiden 8 5-0,
Rijnsb.Boys 19-SEV 8 1-1.8A: SJC 3 -
Rijnsb. Boys 20 3-2, Kagia 4 - Haz. Boys
6 6-3, Valken'68 10 - Koudekerk 6 6-1,
Lisse 8 - Leiden 9 1-3, KRV 10 - Quick
Boys 18 2-3, Foreholte 2 - ARC 13 4-1.
8B: Quick Boys 19 - Koudekerk 7 3-1, Fo
reholte 3 - SJC 4 4-3, Valken'68 11 -
ARC 14 9-3, Leiden 10 - Lisse 9 0-6,
VVSB 3 - Haz. Boys 7 4-0, KRV 11 -
Rijnsb. Boys 21 3-3 8C: Valken'68 12 -
Koudekerk 8 4-6, GWS 3 - KRV 12 1-4,
Abbendes 3 - Woubrugge 6 9-0, Lisse 10
- Leiden 11 0-3, ARC 15 - Kagia 5 6-3,
RCL 16 - Rijnsb. Boys 22 1-1 8D: ARC
16 - UVS 3 3-2. WSB 4 - Oegstgeest 11
5-0, Lisse 11 - MVKV 5 5-2, Rijnsb Boys
23 - Valken'68 13 6-2 8E: DoCoS 2 -
Sleutels 6 6-2 Koudekerk 9 - Rijnland 2
1-7, LSVV'70 4 - Roodenburg 2 nb. RCL
14 - HVZ 2 7-2, ARC 17 - Koudekerk 10
5-3. 8F: Archipel/Ornas 2-Blauw Zwart 5
5-3, De Jagers 2-Graaf Willem 1 3-6, DWO
5-Duinoord 7 D.nog, JAC 10-ARC 18 2-2,
Semper Altius 8-RCL 15 7-1, SEV 11-
Voorschoten'97 13 7-2.
Zondag
RESERVE HOOFDKLASSE A: UVS 2-Nieu-
wenhoorn 2 1-2, Wilhelmus 2-Hekelingen
2 9-0, Quick H 2-Olympia 2 5-1, sc Feye-
noord 2-Westlandia 2 3-2, Slikkeveer 2-
DHC 2 2-2. ADO Den Haag 2-TONEGIDO 2
2-1
ADO 2 21-48 Nieuwenh 2 19t27
Tonegido 2 21-41 DHC 2 20-24
Quick H 2 21-33 UVS 2 20-23
Westland 2 19-32 Olympia 2 20-23
Feyenoord 2 20-31 Hekeling 2 21-16
Wilhelmus 2 21- Slikkerv 2 19- 6
30
IA: RKAW 2-VIOS 2 0-0, VELO 2-DHC 4
UNO, VCS 2-SJC 2 1-1, VVSB 2-HMSH 2
3-1, Alphense Boys 2-DSO 2 1-1, VUC 2-
DWO 2 4-0. 1B: OVV 2-SWSMC 2 3-3,
Neptunus 2-UNI0 2 1-2, PFC 2-Den
Hoorn 2 2-3, DHC 3-Spartaan'20 2 2-4,
Zwervers 2-Excelsior'20 2 1-0, DRL 2-Leo-
nidas 2 3-3.
2A: Foreholte 2-Voorschoten 2 6-2, OLI-
VEO 2-Lugdunum 2 3-4, SJZ 2-Kranen-
burg 2 0-8. RVC/Rijswijk 2-Teylingen 2 5-
1. Concordia 2-RKDEO 2 4-0, Wilhelmus
3-Altior 2 4-1 2B: HBS 2-Blauw Zwart 2
2-2, Laakkwartier 2-VCS 3 1-1, Westlan-
dia 3-Quintus 2 5-1, DHL 2-Scheveningen
2 2-3.
3A: Alphen 2-Tonegido 3 1-2, Lugdunum
3-DOCOS 2 0-4, WSB 3-Westlandia 4 2-
4, DOSR 2-FC Lisse 2 3-0, Roodenburg 2-
Blauw Zwart 3 0-2, Wilhelmus 4-FC Rijn
land 2 2-2.
3B: Blauw Zwart 4-Verburch 2 4-4, Duin
dorp SV 2-HMSH 3 5-2, VELO 5-Westlan-
dia 5 1-2, Delft 2-GONA 2 1-1, RVC/Rijs-
wijk 3-WM 2 1-10, SV Erasmus 2-HBS 3
2-2.
4A: LFC 2 - ROAC'79 2 4-0, Lisse 3 -
VCL 2 nb, DoCoS 3 - UDO 2 4-2, Alphen
se Boys 3 - UDWS 2 3-3. 4B: Altior 3 -
Bernardus 2 0-2. ROAC'79 3 - ASC 2 1-1,
SJC 4 - MMO 2 4-3, Kickers'69 2 - DSO
3 2-1, UVS 4 - Foreholte 4 3-3, Wipppol-
der 2 - Meerburg 2 3-5 5A; Bernardus 3-
Foreholte 5 1-3. DoCoS 4-RKAVV 4 1-0,
Lisse 4-Alph Boys 4 0-1, WSB 4-Forum
Sport 3 1-3 5B: Meerburg 3-DSO 5 13-0.
Rijnland 3-Blauw Zwart 5 3-0, VCL 3-
Alph Boys 5 3-1, Voorschoten'97 3-
Stompwijk 2 5-2, Warmiinda 2-SJZ 3 3-4.
5C: Alph Boys 6-Azzurn 2 2-4. Bernardus
4-Archipel/0rnas 2 3-1, OSC 2-HW 4 1-1,
ngen 4 7-2, ASC 3 - Leidse Boys 3 4-5
SJC 6 - DoCoS 5 7-0, Alphense Boys 12 -
Roodenburg 3 2-7. 6B: Lugdunum 5 - BI
Zwart 6 1-1. SJC 7 - DoCoS 6 3-5, Teuy-
lingen 5 - Leidse Boys 4 0-3, Lisse 6 -
SJZ 4 2-6, GOL Sport 2 - LFC 3 3-4. 6C:
MMO 3- ASC 4 3-4, Alkmania 3 - Alphense
Boys 7 2-3, Kickers'69 3 - Bernardus 5 2-
1 6D: Altior 5 - Wilhelmus 6 3-5, Kic-
kers'69 4 - Zoetermeer 6 12-4, MMO 4 -
Alkmania 4 1-1, Alphense Boys 8 - DWO 5
1-3, Roodenburg 4 - SJZ 6 4-1 7A: DoCoS
7 - SJZ 7 1-4, UDO 5 - Foreholte 6 3-4,
Leidse Boys 5 - Teylingen 6 6-4, ASC 4 -
DOSR 8 3-4, Lugdunum 6 - SJC 8 3-2,
Sleutels 1 - Rijnland 5 1-4. 7B: Stompwijk
4 - UVS 6 0-3, Warmunda 5 - ASC 5 4-2,
DoCoS 8 - VCL 5 7-3, Leidse Boys 6 - UD
WS 3 7-1SJZ 8 - SJC 9 3-3. 7C: Altior 7 -
Voorschoten'97 4 2-2, Kickers'69 5 - VNA
2 3-1, DOSR 5 - Warmunda 6 10-1. ASC 6
Alphense Boys 9 7-1, Bernardus 6 - Al
phen 3 0-3, SJC 10 - Gr.Wil VAC 6 2-6.
7D: Alphen 4-DOSR 6 0-3, HW 7-Azzurri
4 2-4, Meerburg 5-Graaf Willem 7 nb.
RKAW 8-Stompwijk 9 9-1, ROAC'79 4-
VCL 8 1-3. 7E: DOSR 7-Delft 9 9-1, DWO
7-RKAW 10 0-3, JuVentaS 5-Zoetermeer
7 5-7, Tonegido 9-VUC 7 1-1. Warmunda
4-Blauw Zwart 7 5-2.
8A: Teylingen 8 - KRV 2 4-0, ASC 7 - GOL
Sport 3 1-4, DoCoS 10 - Lisse 7 0-4, War
munda 7 - SJC 11 3-2, UDO 7 - Lugdu
num 7 1-0, VVSB 5 - Foreholte 8 1-3. 8B:
Rijnland 6 - Teylingen 9 4-4, Roodenburg
5-DoCoS 11 4-3, Sleutels 2-SJC 12 1-3.
8C: UDWS 4 - SJC 13 2-6, Foreholte 10 -
DoCoS 12 7-1, LFC 5 - Lisse 9 3-1, VNA 3
- Roodenburg 6 15-2, VCL 6 - DOSR 11
nb 8D: Lisse 10 - Meerburg 6 2-1, Alkma
nia 5 - Foreholte 11 8-0, DoCoS 13 - VCL
17 1-0. 8E: ROAC'79 5 - Meerburg 7 2-5.
Altior 8 - DOSR 10 1-2, Bernardus 7 - Al
phense Boys 11 1-3, MMO 5 - Alphen 5
nb, Stompwijk 6 - Kickers'69 6 uitg., Voor
schoten'97 5 - Alkmania 6 A.no. 8F: Alk
mania 7-Meerburg 8 1-5, Alphen 6-MMO
6 9-2, Blauw Zwart 8-DWO 8 0-3, DOSR
9-Bernardus 8 2-1, Forum Sport 6-VNA 4
3-1, Real Zmeer 2-Archipel/0rnas 4 1-1.
8G: Alkmania 8-Forum Sport 4 8-2, De Ja
gers 2-Graaf Willem 8 1-4. Stompwijk 8-
Bernardus 9 4-1. Wassenaar 5-Stompwijk
7 6-1 8H: Bernardus 10-Wassenaar 6 5-
0, De Jagers 3-Tonegido 11 2-1, Real
Zmeer 3-Vredenburch 6 3-1, RFC'95 4-
Postalia 3 3-5, Zoetermeer 9-RKAW 112-
0.
Veteranen: IA: ASC 8-0ranjeplein 6 3-3,
Meerburg 9-RKAW 9 4-1, ROAC'79 6-
VUC 8 4-1UDO 8-Forum Sport 5 2-2.
JEUGDVOETBAL
A-jeugd
Eerste divisie: VW-Quick Boys 0-3, Eind-
hoven-MW 1-3, Feyenoord-Sparta 1-1,
Middelburg-Excelsior 5-0, Roda JC-Dor-
drecht 2-0, RKC-Fortuna 1-2.
Sparta 20-48 Eindh. 20-30
SC Feyen. 20-45 Excels. 20-19
Fortuna S 20-39 Dordrecht 20-18
Quick Boys 21-35 VW 21-18
Roda JC 19-32 Middelb. 20-14
MW 21-32 RKC 20-11
Tweede divisie A: DCG-Hollandia 0-5,
AFC-DOVO 0-2, DWV-DEM 2-2, SVW 27-
Vreeswijk 1-1, Argon-FC Lisse 1-2, Roda
46-UW 4-0.
DOVO
Roda 46
Vreesw.
20-43 Holland.
20-40 DEM
20-39 DCG
20-26 UW
19-25 DWV
20-23 SVW 27
17-22
17-21
19-21
19-20
18-17
17-15
Tweede divisie B: RBC-SW/SMC 2-0,
HOV-Katwijk 3-3, DSO-ADO Den Haag 2-
5, Feyenoord-Spartaan 20, Spijkemsse-
UVS 0-2, RVC/Rijswijk-Westlandia 0-0.
ADO DH 20-51 UVS 20-27
SW/SMC 20-35 Westlandia 19-23
DSO 19-34 Spijkenisse 21-22
Katwijk 19-31 SC Feyen 20-21
RBC 21-33 RVC/Rijsw. 20-15
Spart. 20 20-26 HOV 19- 8
Derde divisie: Voorschoten-Scheveningen
4-1, DWO-ARC 2-2, ONA-VCS 1-1, SJC-
Noordwijk 1-2, Rijnsb. Boys-Olympia 2-3,
DHC-Alphense Boys 1-1, Alphense Boys-
DHC2-0.
VCS 20-43 ONA
ARC 21-42 DWO
Noordwijk 21-42 DHC
Voorschoten 21-33 Olympia
Scheven. 21-31 Rijnsb.Boys 21-19
Alp. Boys 20-28 SJC 20-10
B-jeugd
Eerste divisie: Twpnte-Heerenveen 0-1,
Volendam-Ajax uitgesteld, Feyenoord-Tel-
star 1-1, DWS-Utrecht 1-1, Haarlem-AZ 3-
0. Quick Boys-GA Eagles 2-6
20-27
20-26
20-25
20-22
Ajax.
Heerenv.
Telstar
Feyenoord
19-48 Twente
21-35 GA Eagles
21-34 DWS
20-32 Haarlem
21-30 Utrecht
20-26
19-26
20-25
21-24
21-20
Volend. 20-28 Quick Boys 21-9
Tweede divisie: ADO Den Haag-Dordrecht
0-1, SW/SMC-RBC 4-1, UVS-RKC 4-0,
Spartaan 20-Sparta 1-1, RCS-Excelsior 4-
0, Barendrecht-RVC/Rijswijk 3-1
Spartaan 19-40 UVS
- 20-40 RVC/R ijs.
19-37 Sparta
20-38 Barendr.
21-30 RBC
19-29 RCS
Dordrecht
Excelsior
SVV/SMC
ADO DH 2
19-27
17-24
19-24
20-21
20-10
21- 8
VROUWENVOETBAL
HOOFDKLASSE: Buitenveldert Ter
Leede: 0-4; Velocitas - WFC: 1-1, Reiger
Boys - Saestum: 0-3; ZwartWit'28 - Wart-
burgia: 1-0; Stedoco - Braakhuizen: 0-1;
ODC- PuckD.. 2-2,
Saestum 19-55 Braakhuizen 20-22
Ter Leede 20-43 Puck 20-22
WFC 19-40 Wartburgia 19-19
Stedoco 19-33 Velocitas 19-17
ZwartWit28 20-33 Reiger B 20-17
ODC 20-27 Buitenveldert 20-4
ZATERDAG TWEEDE KLASSE: Kloetinge
BerkeL 2-2; RWH - Zwaluwen: 4-2, EBOH
- ZwartWit'28 2. 0-1; Tern. Boys - Botlek:
1-1, Ter Leede 2 - Quick Boys 4-2; Vlis-
singen - Stedoco: 7-2;
RWH 19-50 Tern. Boys
Zwartwit 2 18-41 Stedoco 2
Ter Leede 2 19-38 Vlissingen
Berkel 19-31 Kloetinge
Zwaluwen 18-29 Botlek
Quick Boys 19-26 EBOH
20-24
19-20
19-19
18-17
20-16
20-12
ZATERDAG DERDE KLASSE: Uitslag dins
dag RCL - Zwartwit'28 3: 7-0; Uitslagen
zaterdag: MVV'27 - BSC'68 0-9; DZB -
Zwartwit'28 3: 12-0; Jodan Boys - Oegst
geest: 4-0; Gravenz.vv - Nootdorp- 2-13;
Nootdorp 17-46 BSC'68 15-20
DZB/Z'Kamp 17-40 Gravenz.vv 16-19
Jodan Boys 17-31 Oegstgeest 17-18
RCL 16-28 Excelsior P 17-7
MW'27 16-25 ZwartWit28 3 16-5
ZONDAG TWEEDE KLASSE: Nieuwkoop
KFC'72 2: 4-1; DEH - RVC'33: 0-3, Alk
mania - Duivesteyn; 0-1; DWO - Oliveo: 1-
2; SJC-UVS. 0-1;
Oliveo 18-49 Alkmania
UVS 20-37 KFC'712'
Nieuwkoop 21-35 SJC
Sleutels 19-30 DEH
RVC'33 19-30 Duivesteyn
DWO 18-29 DUNO
Rio de Janeiro. Grand Prix IAAF. Mannen,
100 m: 1Claudinei da Silva (Bra) 10,29;
200 m: 1Da Silva 20,47; 800 m: 1Kim-
wetich (Ken) 1.46,36, 1500 m: 1 Lalei
(Ken) 3 39,29, 2. Sammy Rono (Ken)
3.39.39, 3. Kigen (Ken) 3 40,04; 110
mh: 1. Wade (VSt) 13,49, 2. Allen John
son (VSt) 13,57, 3. Marcio de Souza (Bra)
13,76, 400 mh: 1 Matete (Zam) 48,97,
polshoog: 1. Lawrence Johnson (VSt)
5,60, 2. Slover (VSt) 5,50, 3. Tamminga
(Ned) 5,20; ver: 1. Beckford (Jam) 8,40,
2. Ferreira (Bra) 8,20, 3. Tudor (Roe)
8,00, discus: 1. Washington (VSt) 64,57,
2. Bloom (Vst) 64.40. 3. Tunks (VSt)
64,29. Vrouwen, 100 m: 1. Sturrup (Bah)
11,32; 200 m: 1. Fraser 23,13, 2. Davis
(Bah) 23,27; 800 m: 1. Paulino (Moz)
2.01,11, 2. Harris-Round (VSt) 2 01,35;
400 mh: 1 Blackett (Bar) 55,46, 2. Paris
(Jam) 55,69, 3. Arnardottir (IJs) 55,78;
hinkstapspringen: 1 Marinova (Bul)
14,50, 2. Tsiamita (Gri) 14,27, 3. Kaspa-
rova (Tsj) 14.10. kogel: 1 Tunks (VSt)
18.48.
Hamburg. Marathon. Mannen: 1 Ngedich
(Ken) 2.10.05, 2. Eich (Dui) 2.10.22. 3.
Otieno (Ken) 2.10.41, 4. Chebet (Ken)
2.10 52, 5. Kiprono (Ken) 2.11.45. Vrou
wen: 1Dorre (Dui) 2.24.35, 2. Veith (Dui)
2.31.18, 3. Laws (Dui) 2.33.05.
Noordwijkerhout
Omloop van Noordwijkerhout, slotwedstrijd
Z&Z wegcircuit; Lange afstand, 21,1 km:
1Pragt (Leiden Atletiek) 1.11.44, 2. Van
der Kraan (Leiden Road Runners)
1.13.40, 3. Regeer (Leiden Atl) 1.13.46
(le M40), 4. Duyndam (Leiden Atl)
1 16.28 (2e M40), 5. Mills (NSL)
1.16.54, 6. Oude Ophuis (Noordwijker
hout) 1.17.50, 7. Wijts (NSL) 1.18.09 (3e
M40), 8. Lachenal (DWH) 1.18.45, 9.
Bruyns (Leidschendam) 1.19.02, 10.
Kerkvliet (Leiden Atl) 1.19.07; Vrouwen:
1. Bruins (Leiden Atl) 1.22.20 (le V35),
2 Van Nijnanten (Leiden Atl) 1.26.26 (2e
V35), 3. Weeber (Haag Atletiek) 1.33.07
(le V55), 4. Van Gerven (NSL) 1.33 58
(le V40), 5. Heemskerk (Plantaris)
1.37.41 (3e V35),
Middenafstand, 10 km: 1. In 't Veen
(llion) 32.19, 2. Van Lunzen (HRR)
32.34, 3 Balkenende (De Spartaan)
33 06, 4. Van Galen (Leiden Atl) 33.37,
5. De Groot (HRR) 33.56, 6. De Graaf
(HRR) 34.31, 7. Kortekaas (Lisserbroek)
34.52, 8. Mientjes (HRR) 35 20. 9 Van
der Stijl (HRR) 35.22, 10. De Groot (Lei
den Atl) 35.44, Vrouwen: 1. Van de Bilt
(Leiden Atl) 38.16, 2. Beerlage (Leiden
Atl) 39.47, 3. Wolfrat (Oegstgeest) 40.52,
4 Dijkshoorn (LRRC) 40.59, 5. Van Kem
pen (Leiden Atl) 43.51
Korte afstand, 5 km: 1. Wesseling (Leiden
Atl) 16.26, 2. Timmermans (HRR) 16.48,
3. Hoogkamer (De Spartaan) 17.39, 4.
Van der Oever (Leiden Atl) 17.48, 5. Van
Leeuwen (Leiden Atl) 17.55; Vrouwen: 1.
Willemse (HRR) 20.16, 2. Hoekstra (HRR)
21.33, 3. Langedijk (Leiden Atl) 21.37, 4.
De Kieviet (WZK Tri Team) 21.59, 5. Van
der Voort (LRRC) 23.02;
Eindstanden Z&Z wegcircuit
Lange afstand: 1 Van Duyvenvoorde (Lei
den Atletiek) 1,25 punten, 2. Pragt 1,5, 3.
In 't Veen 3,25, 4. Bakker (De Spartaan)
4,25, 5. Van Velzen (Leiden Atl) 5,25 (le
M45), 6. Regeer 6.5 (le M40), 7. Mills
7,75, 8. Duyndam 8.5 (2e M40), 9. Nie-
boer (LRRC) 9. 10. Wagemaker (llion)
10,75 (2e M40), M50- 1. Hoogenboom
(Leiden Atl); Vrouwen: 1 Van de Bilt 1,25,
2. Bruins 1.5 (le V35), 3. Kester (llion)
3,25 (le V45), 4. Van Gerven 3,25 (2e
V40), 5. Heemskerk 3,5 (2e V35). 6. Van
der Poel (Spartaan) 4,75 (2e V40),
Middenafstand: 1. De Graaf (HRR) 1.5. 2
Van Galen 2,5, 3. Kortekaas 3,5, 4. De
Groot (HRR) 3,75, 5. Kern (Leiden Atl) 7,
6. Bogers (De Zijl/LGB) 8, 7. Van der Plas
(Leiden Atl) 8,75, 8. De Groot 9,5, Vrou
wen: 1. Beerlage 1, 2. Wolfrat 2. 3. Bloe-
mendaal (LRRC) 3,25, 4. Dijkshoorn (LR
RC) 4, 5. Van Kempen 4,5;
Korte afstand: 1. Wesseling 1,25, 2. Rijns
burger (LRRC) 2,00, 3, Timmermans
2,25, 4. Altorf (WZK) 3,5, 5. Hoogkamer
5; Vrouwen: 1. Van der Plas (Leiden Atl) 1,
2. Willemse 1,75, 3. Hoekstra (HR) 3.
Boskoop
kogelslingerwedstrijden; Mannen: 1. Gram
(Sprnt) 65,20, 2. Van Noort (De Spartaan)
55,88.
Zoetermeer
Juniorencompetitie; Jongens, le klasse: 1.
llion 14.731 (landelijk 2e), 3 AAV '36
12.327 (landelijk 16e); Individueel:
4x100: 1. AAV '36 45,35; 110 m h: Van
Kints (AAV '36) 15,36; ver. 1. Van Kints
6,68. kogel/discus: Van Hof 12,95/37,95;
Meisjes: 1. llion 12.567 (5e), 3. AAV '36
11844 10e); Individueel: 800 m 1 Riet
veld 2 15,53, 3. Van Voskuilen 2.21,49;
4x100 m 1. AAV '36 52,36; hoog: Koo-
men 1,55;
Grootebroek
Juniorencompetitie; Jongens, 2e klasse: 1.
De Spartaan (landelijk 3e). Individueel:
400 m: Boon 51,99. 800 M; Hoogkamer
2.07,07; 4x100. 45,05; hoog: Casper Van
Zijl 1,85, ver: Roel Boon 6,37.
Pullman (VS).
Cougar Invitational; 100 m: 1. Ungerer
(AAV '36) 10,78.
AUTOSPORT
Zandvoort. Openingsraces (NK). Dutch
Touring Car Championship, race 1: 1. Eu-
ser (Herpen) BMW 8 ronden in
15.39,443, 2 Molenaar (Utrecht) Renault
op 9,621, 3. Karst (Akersloot) Honda
10,033, 4. Verschuur (Nijmegen) Renault
14,082, 5 Kalff (Zandvoort) Mitsubishi
15,240 Race 2: 1 Euser 13 ronden in
25.28,250, 2. Molenaar 11,787, 3. Van
der Hatert (Utrecht) Renault 13,005, 4.
Alderden (Leimuiden) Renault 13,670, 5.
Verschuur 16,157. Formule Ford: 1. Van
der Valk (Rijswijk) 12 ronden in
21.26,400, 2. Cloostermans (Hamme)
2,181, 3. Hillebrand 8,834, 4 Koel
(Bloemendaal) 13,421, 5 Walsh (Cork)
14,221. Uitgevallen Luyendijk (Ooster
hout) Alfa 156 Challenge: 1. Van Vliet
(Nieuwerkerk) 12 ronden in 25.00,543, 2.
Gesman (Haarlem) 0,383, 3. Gerhards
(Amsterdam) 2,775, 4. Kerseboom (Haar
lem) 3,158, 5. Voerman (Groot Ammers)
4,325 Renault Mégane Trophy: 1 Van de
Ende (Maasdijk) 12 ronden in 24.27,781,
2. Lammers (Zandvoort) 2,450, 3. De Vos
(Enspijk) 4,699, 4. Van Riet (Zwaanshoek)
6,365, 5. Charles (Echt) 8,093. Uitgeval
len: Engelkes, Ritsma. Donkervoort Cup:
1. Muller (Haltern) 12 ronden in
22.53,712, 2. Van Splunteren (Vught)
21,582, 3. Wolters (Ambt Delden)
24,454, 4. Foste (Berlin) 26,507, 5. Heb-
belinck (Zandvoort) 26,507.
ATLETIEK EERSTE DIVISIE B: Unlimited - Basketiers
70-62; BCA'60 - AMVJ 68-77; Leiden -
Jugglers 61-65; Onze Gezellen - Arnhemia
Eagles 59-67.
BCA'60
AMVJ
Jugglers
Basketiers
28-50 BS Leiden 28-18
27-46 Unlimited 28-18
28-36 Onze Gezellen 28-16
28-24 Arn. Eagles 28-14
(Fiks degradeert), TOP-Nieuwerkerk 23-
15, Vitesse-SDO(K) uitgesteld
Excelsior 10-16 Nieuwerkerk 11-10
TOP 10-15 V'schaar 11- 9
ODO(M) 11-15 Vitesse 10- 4
SDO(K) 8-11 Fiks 11- 2
JUNIOREN, EREDIVISIE: BS Weert -
Hoofddorp 90-113; Sharks - Piranhas -
65-63; Akrides - Drenthe 107-77; Den
Helder - Donar 72-53; Wyba - Voorburg
70-77.
30-56 Hoofddorp
30-52 Voorburg
30-48 Canadians
30-38 Weert
30-34 Akrides
29-30 Wyba
29-30 Donar
29-28 Drenthe
30-26
30-26
29-24
30-22
30-20
30-18
30-18
30- 0
Den Helder
Sharks
Black Eagles
Rotterdam
Prisma C
Piranhas
Vrouwen
EERSTE DIVISIE A: WSC - Lisse 48-65;
Jahn - Binnenland 42-93; Lisse - Landsla-
ke Lions 73-54
Den Helder 20-38 WSC 20-14
Binnenland 19-26 Jahn II 20-12
BV Lisse 20-24 Landslake Lions 19- 6
Filtech Five 17-18
Niels Stensen 19-14
JUNIOREN, EREDIVISIE: Attacus - Den
Helder 50-80; Leiderdorp - Lely 62-73;
Binnenland - Pisma 39-59; Twente Dra
gons - Piranhas 73-53; Orca's - Shooters
31-84.
Shooters 28-54 Sharks 28-28
Grasshoppers 27-48 Attacus 27-22
Den Helder 27-46 Prisma C 27-22
Hoofddorp 28-40 Vlissingen 25-22
Twente Drag 28-36 Piranhas 28-20
Leiderdorp 27-28 Almelo B 26- 6
Lely 28-28 Binnenland
HKC(H)
Kinderdijk
KOAG
11-13 IJsselvogels 10-10
11-12 GKV(G) 9- 9
11-11 ADO 10- 9
9-10 Albatros 9- 6
TWEEDE KLASSE E: ALO-Victoria 15-16,
Hespa-De Danaïden 9-15 (De Danaïden
promoveert), Phoenix-Roda 12-12, RKC-
Trekvogels 11-17
11-20 Roda
11-14 Hespa
11-13 Trekvogels
11-10 RKC
Orca's 28- 0
DAMMEN
Tilburg. WK rapid. Achtste ronde, eerste
partij: Gantwarg (WRu)-Clerc (Ned) 1-1,
Valneris (Let)-Baljakin (WRu) 1-1, Ba
(Sen)-Schwarzman (Rus) 1-1, Georgiev
(Rus)-Samb (Sen) 1-1, Wiersma (Ned)-
Koifman (Isr) 1-1, Tsjizjov (Rus)-Scholma
(Ned) 2-0. Tweede partij: Clerc-Gantwarg
1-1, Baljakin-Valneris 1-1, Schwarzman-
Ba 2-0, Samb-Georgiev 0-2, Koifman-
Wiersma 1-1, Scholma-Tsjizjov 0-2. In-
haalpartij eerste ronde: Clerc-Wiersma 0-
2. Stand na zestien partijen: 1. Georgiev
21. 2. Schwarzman 20, 3. Baljakin 19, 4
Tsjizjov en Wiersma 17, 6. Clerc 16, Gant
warg, Valneris 16, 9. Ba, Koifman 15, 11.
Scholma, Samb 10.
GOLF
Barcelona. Spaans Open, Europese Tour, 2
miljoen gulden. Eindstand: 1. Sandelin
(Zwe) 267 slagen; 2. Jiménez (Spa), Garri-
do (Spa), McGinley (Ier) 271, 5. Spence
(Gbr), Aguero (Spa), Wall (Gbr), Lawrie
(GBr) 272.
Bosch en Duin. Voorjaarswedstrijd man
nen, amateurs. Eindstand na 36 holes: 1.
Buschow (Eindhoven) 145 slagen, 2. Van
der Valk (Lelystad) 147, 3. Hamilton, Ro
denburg 148.
Valkenswaard. Voorjaarswedstrijd vrouwen,
amateurs. Eindstand na 36 holes: 1. Zeis
man (Tiel) 144 slagen, 2. De Goederen
146, 3. Neggers 149, 4. Van de Kraats,
Lempers 150
HANDBAL
HOCKEY
Mannen
OVERGANGSKLASSE A: Tilburg - Breda 4-
3; HIC - Forescate 2-4; Sittard - Voordaan
1-3; EHV - Laren 6-1; Alkmaar - Groningen
4-3; Victoria - Nijmegen 8-5.
Tilburg 21-56 Laren
21-27
19-25
19-24
19-22
19-11
17-6
1-3;
Westlandia 16-39 BI.Zwart 13-16
GDA 2 14-33 SJC 2 15-14
UDO 15-31 Oliveo 2 15-13
JuVentaS 16-30 DoCoS 13-3
Vredenb. 16-20
ZONDAG DERDE KLASSE B: Bernardus -
Floreant: 3-3; NSV'46 - VEP; 3-0; Iduna -
Spartaan 5-0; Nieuwerkerk - DONK. 0-1;
NSV'46 18-49 Cabauw 17-16
VEP 18-37 Iduna 15-15
Bernardus 16-32 Spartaan'20 16-15
DONK 16-31 Ammerstol 14-10
Floreant 16-25 Nieuwerkerk 16-3
AMERICAN FOOTBALL
NFL Europe League. Tweede speelronde:
Amsterdam Admirals (Ned) - Frankfurt Ga
laxy (Dui) 17-13, Berlin Thunder (Dui) -
Scottish Claymores (Sch) 14-48, Rhein Fi
re (Dui) - Barcelona Dragons 10-19.
Stand: 1 Scottish Claymores 2-4 (69-34),
2 Barcelona Dragons 2-4 (47-26), 3
Frankfurt Galaxy 2-2 (33-41), 4 Amster-
TWEEDE KLASSE F: DKV(IJ)-OWO 17-
11. Pernix-HKC(U) 16-10, VEO-Oranje
Nassau(A) 15-9, ZKC'31-Telstar 13-17
DKV(IJ) 11-22 HKC(U) 11-12
VEO 10-14 O.Nassau 11-5
Permx 10-12 ZKC'31 11- 5
OWO 11-12 Telstar 11-4
DERDE KLASSE L: ESDO-ODI(A) 14-13,
Fluks-DSO(A) 11-16, Madjoe-Atlantis 15-
13, VZOD-DTS(E) 16-9
Madjoe 11-19 VZOD 10-10
Atlantis 11-18 Fluks 11-6
ESDO 11-15 ODI(A) 10- 3
DSO(A) 11-13 DTS(E) 11- 2
RIJNDELFLAND A: Spirit-Reeuwijk 15-
14, VI0S(N)-AII Ready 9-14, Valto-DES
12-11
Valto 9-14 Reeuwijk 9-10
Velocitas 9-13 VIOS(N) 10- 3
All Ready 9-12 DES 10- 2
Spirit 10-12
RIJNDELFLAND B: Actief-KZ Leiden 14-
16, ELKV-Springfield 8-6, Eureka-Blauw
Wit'51 11-10, TOV-Unicum 11-11
KZ Leiden 11-18 Actief 9-9
BI. Wit 11-14 TOV 11-8
Unicum 10-12 Springfield 11-7
ELKV 11-12 Eureka 10-4
RES. OVERGANGSKLASSE A: Atalante 2-
Dalto 3 12-11, TOP 2-Fortuna 3 16-12,
AKC 2-Vada'25 2 17-21, Blauw Wit 3-HK-
V/Ons Eibernest 2 13-20; D: KOAG 2-LU-
TO 2 21-9, Sporting Trigon 2-KVS 3 10-
10. Fortuna 2-WI0N 2 14-13, Koog Zaan
dijk 2-Ready 2 12-13
RES. EERSTE KLASSE E: Avanti 2-Groen
Geel 3 11-9, IJsselvogels 2-PKC 5 9-10,
ODO(M) 2-T0P 3 19-16, Pernix 2-Twee-
maal Zes 2 14-14
RES. TWEEDE KLASSE H: De Vinken 2-
Pernix 3 18-10, Excelsior 2-Fiducia 3 11-
10, ONDO(G) 2-0W0 2 11-11, VEO 2-
KVS 4 15-13; I: Fiducia 2-De Meervogels
3 13-13. KVA 3-ODO(M) 3 u.n.o., Veloci
tas 2-KIOS(N) 2 9-14, ZKC'31 2-Tempo 2
14-17; L: Deetos 6-Sporting Trigon 3 14-
15, Die Haghe 4-Futura 3 16-13, DKV(D)
2-De Bermen 2 12-8, Ready 3- De Danaï
den 2 18-10, N: Albatros 2-GKV 2 11-6
(GKV degradeert), RWA 2-Nieuwerkerk 2
10-14, TOP 4-Tjoba 2 s.n.o., VEO 3-Fortis
2 8-9
JUNIOREN C: KVS-Koog Zaandijk 22-13,
Oranje Wit-Albatros 9-19, Pernix-OKV 21-
10. PKC-Kinderdijk 12-11; D: Dalto-De
Voordaan
EHV
21-46 HIC
21-43 Forescate
21-43 Nijmegen
20-34 Groningen
20-29 Sittard
20-24
21-23
21-19
21-17
21-16
20- 6
EERSTE KLASSE A: Hudito - Asvion 1-1,
Push - HOCO 6-1; Rapidity - Warande 5-0;
Ring Pass - Dopie 1-4; Capelle - Cartouche
Leiden
Asvion
Hudito
19-44 Push
19-39 Capelle
19-37 HOCO
19-33 Warande
20-33 Ring Pass
19-32
19-31
19-23
19-12
EERSTE KLASSE B: HBS - Myra 1-2;
Rood Wit - Qui Vive 3-1; Gooische - Span-
dersb. 5-2; Overbos - Bennebroek 5-3; Hil
versum - Alliance 2-3; Alecto - Huizen 2-1.
Gooische 21-54 Alecto 20-25
21-50 HBS 19-24
21-31 Huizen 20-24
21-31 Spandersbos 21-20
21-29 Alliance 21-20
21-26 Bennebroek 21-19
TWEEDE KLASSE A: Roomburg - Alphen
2-2; Kraaien - Noordwijk 0-3; HDS - VW
2-4. Leidse St. - Strawberr. 2-3; Zoeter-
- Groen Geel 3-4; Kieviten - Westland
Overbos
Hilversum
Rood-Wit
1-3.
VW
Strawberr.
Noordwijk
Westland
Kieviten
Alphen
21-52 HDS
21-46 Roomburg
21-45 Leidse St
20-43 Kraaien
21-25 Groen Geel 21-17
21-24 Zoetermeer 18-12
21-23
21-23
20-17
21-17
Vrouwen
OVERGANGSKLASSE B: HDM - Sch'Wey-
de 2-2, MEP - Union 3-4; Tilburg - Huizen
2-1; Rapidity - Alecto 1-0; Gron. Studs -
Zwolle 0-0; Warande - Overbos 2-3.
hom'8
Schaerw.
Alecto
21-49 Union 21-29
21-49 MEP 21-24
21-45 Rapidity 21-19
21-38 Overbos 21-19
21-32 Gron. Stud 21-17
21-32 Warande 21- 2
EERSTE KLASSE A: Hudito - Breda 2-0,
Evergreen - Forescate 2-3; Zoetermeer -
Vraeyenh. 0-5; Forward - Voorne 6-0; Vic
toria - Leonidas 6-0; Zwart-Wit - Tempo 2-
Forward 20-55 Zwart-Wit
Forescate 21-45 Voorne
Craeyenhout 21-41 Leonidas
Victoria 21-40 Hudito
Zoetermeer 21-34 Evergreen
Breda 21-30 Tempo
21-29
21-25
21-23
21-17
20-15
21- 3
BASKETBAL
New York. NBA: Washington Wizards-At
lanta Hawks 78-89, New York Knicks-
Charlotte Hornets 110-105, Orlando Ma
gic-Toronto Raptors 88-95, Chicago Bulls-
Boston Celtics 71-100, Milwaukee Bucks-
Cleveland Cavaliers 79-75, Denver Nug
gets-Golden State Warriors 96-84, LA Clip
pers-Houston Rockets 106-101, Sacra
mento Kings-Minnesota Timberwolves
105-97, Utah Jazz-Portland Trail Blazers
96-85, Vancouver Grizzlies-Seattle Super-
sonics 84-97. Indiana Pacers-Chicago
Bulls 87-69 (Smits 8 punten voor In
diana). Charlotte Hornets-New Jersey Nets
97-82, San Antonio Spurs-LA Lakers 108-
81. Sacramento Kings-Dallas Mavericks
105-102, Golden State Warriors-Denver
Nuggets 93-74, LA Clippers- Vancouver
Grizzlies 105-96.
Eredivisie play-offs. Finale, best of seven:
Den Helder-Astronauts 65-60.
MANNEN
PROMOTIEDIVISIE: Amsterdam 2 - Early
Birds 64-60 nv; Sharks - Orca's 83-53; Ju-
ventus - Shooters 65-70; MSV - Aris 93-
78, Springfield - Jahn II 63-51, Wyba -
Rotterdam 60-63; ASVU - Den Bosch 2
105-48; Groene Uilen - Donar 2 nb.
Akrides 32-54 Rotterdam 2 32-32
A'dam 2 32-52 Sharks 30-28
Groene Uilen 31-46 Shooters 32-26
MSV 31-46 Early Bird 32-24
ASVU 31-44 Springfield 31-24
DAS 32-38 Den Bosch 2 29-18
Ans 32-36 Jahn II 31-12
Orca's 32-34 Donar 2 31-12
Wyba 32-32 Juventus 30- 6
EERSTE DIVISIE A: Jumping Crabs - Ca-
dy'73 74-73; PSV - Attacus 77-71; Jum
pers - New Stars 87-56.
Jumpers 28-38 Attacus 28-30
PSV/Almonte 28-38 Hoofddorp 28-20
Blitz 28-36 New Stars 28-14
Cady'73 28-34 Jumping Cr 28-14
EERSTE KLASSE B-. Alliance - Roomburg
0-2; Rood-Wit - Gooische 0-2; Leiden -
Spandersb. 3-3; Soest - Kieviten 0-2; Qui
Vive - Bennebroek 4-2; Shinty - Amstel-
n 1-4.
Gooische 21-52 Kieviten
Alliance 21-45 Shinty
Amstelveen 21-41 Rood-Wit
Leiden 21-33 Roomburg
Spandersbos 21-31 Qui Vive
Bennebroek 21-29 Soest
21-28
20-20
21-18
21-18
21-15
20-14
KVS
11-9 BWH
KNSB-competitie 9e ronde
EERSTE KLASSE A: LSG - DD 7-3; Euwe
- Utrecht II 4-6; Rotterdam II - Time Out
Lewenborg4-6; Caissa - Unitas 2-8
Eindstand: l.LSG 16-54,5 K 2.Philidor
Leeuw. 11-49 3.DD 10-46,5 4,Euwe
8-41,5 5.Utrecht II 8-37,5 6.TO Lewen-
borg 6-37,5 7.Unitas 6-36,5 8.Caissa
6-31,5 9.Rotterdam II 0-25,5 D
TWEEDE KLASSE A: AAS - Tal 2,5-5,5;
Amstelveen II - VHS 3-5; ZSC/Saende -
Fischer Z 6-2; Hardenberg - Groningen II
4.5-3.5; ASV- Unitas II 4-4
Eindstand: 1.Hardenberg 15-41 K
2.12-44,5 3.Tal 12-42,5 4.AAS 12-40
5.ASV 9-39 6.ZSC/Saende 8-33,5 Z.Gro
ningen II 8.VHS 6-29,5 9.Fischer Z 6-29
10 Unitas II 3-28 D
TWEEDE KLASSE B: Magnus BSG II - Tal
11 3,5-4,5; Purmerend - De Eenhoorn
5,5-2,5; Euwe II - Weenink 5-3; Oegst
geest '80 - Lange Rokade 7,5-0,5; Caissa
II - Rijswijk 4,5-3,5
Eindstand: 1.0egstgeest'80 16-49 K
2 Purmerend 15-45 3.Lange Rokade
11-37,5 4.De Eenhoorn 10-36,5 5.Euwe
II 9-34 6.Magnus/BSG II 7-35 7.Ween-
ink 6-32,5 8.Rijswijk 6-31,5 9.Tal II
5-30 lO.Caissa II 5-29 D
TWEEDE KLASSE C: LSG II - Dordrecht
5,5-2,5; Overschie - HWP Sas van Gent II
5-3; Bergen op Zoom - Middelburg
3,5-4,5; De Pion Roosendaal - Stukken-
jagers 2,5-5,5; CIOB/Groothoofd - De
Ooievaar 7-1
Eindstand: l.Stukkenjagers 16-48 K
2.LSG II 15-43 3.De Pion Roos. 11-38
4.CIOB/Groothoofd 10-38 5.De Ooievaar
10-47,5 6.Middelburg 9-34,5 7.Over
schie 8-33 8.HWP Sas van Gent II 6-30
9.Dordrecht 3-28 D 10.Bergen op Zoom
2-30 D
DERDE KLASSE C: LSG III - Bloemendaal
4,5-3,5; Amstelveen III - VAS 6,5-1,5;
ZSC/Saende II - Grasmat 2-6; HSG II -
Lelystad 3,5-4,5; DBC - KTV5.5-2.5
Eindstand: 1 Grasmat 13-42.5 K 2.Bloe
mendaal 13-41.5 3.DBC 13-38 4.Am-
stelv. Ill 12-45 5.LSG III 11-39 6.VAS
11-33 7.Lelystad 8-34,5 8.ZSC/Saende
II 6-34:5 9.HSG II 2-29,5 D 10.KTV
1-22,5 D
DERDE KLASSE D: LSG V - Sopsweps'29
4-4; Amstelveen IV - Katwijk 7-1; Phili-
dor Leiden - Nieuwendam 5-3; Oegst
geest II - WSC 2,5-5,5; Oud Zuylen -
HWP Haarlem 3-5
Eindstand: 1.Sopsweps'29 16-48,5 K
2.HWP Haarlem 16-45,5 3.Philidor Lei
den 14-42,5 4.WSC 12-40 5.Nieuwen
dam 9-34,5 6.Amstelveen IV 6-32,5
7.Oud Zuylen 6-32 8.LSG V 6-29,5
9.Oegstgeest II 3-27 D lO.Katwijk 2-28
D
DERDE KLASSE F: SG IV - Krimpen a/d
IJssel 3,5-4,5; DD II - Groenoord
5,5-2,5; Charlois/Europoort II - RSR/lvo-
ren Toren 3,5-4,5; Voorschoten - DSC II
2-6; Hillegersberg - ASC 4-4
Eindstand: l.RSR/lvoren Toren 17-46 K
2.DSC II 11-37 3.Krimpen a/d IJssel
11-36,5 4.Charlois/Europ II 10-38
5.ASC 8-37 6.LSG IV 8-35 7.Hillegers
berg 8-34,5 8.Voorschoten 7-32 9.DD II
5-34 lO.Groenoord 5-30 D
TAFELTENNIS
EREDIVISIE: kampioensplay-offs: FVT -
Scylla 6-1, 't Zand - Ankerstars 2-5. finale:
FVT - Ankerstars (1 mei), degradatieplay-
offs: Degradatiepoule: Docos - Cosmos 1-
6. Amsterdam Un. - Kluis 3-4
t Zand 7-32 Kluis 7-23
FVT 7-32 Amsterd Un. 7-23
Scylla 7-29 Cosmos 7-21
PAARDENSPORT Ankerst. 7-25 Docos 9-16
- Tonegido Vbg 3 3-1, Leython - Thor
3-0; Waterlanders - Sovicos 0-3; Inter
Rijswijk 2 - Sovicos 2 3-2
Tonegido 3 22-55 Kalinko 22-33
Sovicos 22-43 Leython 22-32
Thor 22-37 Int Rijsw 2 22-31
22-37 Waterland 22-28
22-36 DAC 22-22
22-35 Mov'over 22- 7
Zovoc 2
Sovicos 2
Duindigt, 25 april
Eerste koers, 2000 m: 1 Lonely Speed
(P.J. Strooper) 1.17,2, 2. Minnesota No-
bo, 3. Ideal As.TotO: winnend 4,00; plaats
1,30 1,30 1,20, koppel 13,10; trio
55,40.
Tweede koers, 2000 m: 1. Mandy Dakota
(Mw. C.D. Aalbers) 1.19,2, 2. Nicky Dijk-
hoeve, 3. Nancy S. Toto: winnend 3,30;
plaats 1,20 1,10 1,60; koppel 5,50; trio
47,10; dubbel winnend 17,00.
Derde koers, 1900 m: 1 Dive Master (IRE)
(Mw. M. Ton) 12.07,3, 2. Ombra di Nube
(FR), 3. Stephangeorge (6B). Niet gestart:
Floring (BEL).Toto: winnend 2,10; plaats
1,10 1,30 1,30, koppel 4,60; trio 29,40.
Vierde koers, 2000 m: 1. Mighty Tonka (J.
Huiberts jr.) 1.18,4, 2. My way K, 3. Ka-
ballus Avon ,.TotO: winnend 2,60; plaats
1,30 1,80 3,60; koppel 4,10; trio 42,80.
Vijfde koers. 1300 m: 1 Love is Welcome
(USA) (B. Hadjeb) 1.19,1, 2. Fredrik the
Fierce (IRE), 3. Anabel Raaphorst. Niet ge
start: Tamerin Bay (GB). Toto: winnend
3,30, plaats 1.40 1,70 1,60; koppel
4,50; trio 25,20.
Zesde koers, 2000 m: 1. Kim Wielinga
(H.W. Langeweg) 1.16,4, 2. It's
Beuckenswyk, 3. Savason. Toto: winnend
4,20; plaats 1,70 2,10 2,90; koppel
14,00; trio 355,10.
Zevende koers, 2000 m: 1. Nepal Dan Bo
ko (P.J. Strooper) 1.18,2, 2. Narrow Es
cape, 3. Lucky Flight.Toto: winnend 1,20;
plaats 1,00 1,20 2,00; koppel 2,40; trio
28,50.
Achtste koers, 2100 m: 1. Baltic Dean
(J.F. v. Dooyeweerd jr.).1.18,3, 2. Enoran
Orestes, 3. Kristel R, 4..Niet gestart: II-
orin. Toto. winnend 15,80; plaats 4,80
3,60 15,30; koppel 39,10; kwartet jack
pot (br. f.20.289,00) deze jackpot gaat
naar Duindigt 2 mei.
Negende koers, 2150 m: 1. Azju (E. Ha-
vegheer) 12.34,5,'2. Karvat, 3. Gzhat To
to: winnend 8,60; plaats 1,60 1,30 2,30;
koppel 4,70; trio 95,40.
Tiende koers, 2000 m: 1. Kyra Boshoeve
(J.W.M. Engwerda) 1.16,9, 2. Kung Fu. 3.
Ibrahim Candor.Toto: winnend 6,40;
plaats 1,10 1,20 1,1; koppel 13,00; trio
55,30.
Elfde koers, 2000 m: 1. Katapult Pompa-
no (H.W. Langeweg) 1.18,4. 2. Noppes
Frisia, 3. Karim Fresco. Niet gestart: Mari
no Ashton.Toto: winnend 1,90, plaats
1,10 1,40 1,40-, koppel 5.90; trio 23,20.
Totalisatoromzet: 224.096.
degradatiepoule:
Amsterdam 10-35 Kluis 10-32
Cosmos 10-37 Docos 10-16
EERSTE DIVISIE: 1: Integer Groep -
Pecos 2-8, Westa - Treffers 9-1, Hotak - De
Korenbeurs 7-3
Westa 10-76 Pecos 10-45
Treffers 10-49 Korenbeurs 10-42
Hotak 10-47 Integer 10-41
Salamanders 10-73 Pecos 10-41
Flits 10-56 DeTrefhoek 10-38
SKF 10-57 Amstelveen 10-35
VROUWEN
EERSTE DIVISIE: Hoonhorst - GTTC 10-0,
Pecos -De Korenbeurs 5-5, DOV - Swift 8-
EERSTE KLASSE A: Delta 2 - Inter Rijsw
4 3-2; UFO - WO/Aspasia 3-1, WW -
Skania 1-3; Punch - RW 2 3-2; SKC -
Leython 2 0-3; Kalinko 2 - Vollier 3-1
Skania 22-63 WW 22-32
Delta 2 22-49 Int Rijsw 4 22-32
Leython 2 22-39 UFO 22-28
SKC 22-37 RW 2 22-27
Punch 22-35 VVO/Aspas 22-15
Kalinko 2 22-32 Vollier 22- 4
EERSTE KLASSE B: Waterlanders 2 - In-
ter Rijsw 3 1-3; DVC - Radius 2 3-1;
Keukenctr/BF 2 - Dosko 3-0; Nesselande
3 - Ridderveld 3-1; Gemini/K 2 - Velo
3-0; Jodan Boys - Agon 3-1.
Int Rijsw 3 22-58 Dosko 22-36
Gemmi/K 2 22-49 Keukctr/BF 22-25
Jodan Boys 22-48 Agon 22-21
Radius 2 22-46 Waterland 2 22-1'3
DVC 22-45 Ridderveld 22- 8
Nesselan 3 22-40 Velo 22- 7
Mannen
DERDE DIVISIE: Tonegido Vbg 2 -
WO/Aspasia 0-3, VOC- Maarssen -
Utrecht 0-3; BMS/DOS - Vrevok 3 1-3;
Novo - Delta 0-3; Leython - Odijk 3-1;
Waterlanders - RVV 3-1
Delta 22-53 Waterland 22-27
Utrecht 22-52 RW 22-27
VOC/Maars 22-50 Odijk 22-22
Leython 22-42 Novo 22-22
Vrevok 3 22-41 WO/Aspasia 22-20
BMS/DOS 22-29 Tonegido 2 22- 8
PROMOTIEKLASSE: Zovoc 2 - Gemini/K
3-0; DAC - Sovicos 2 0-3; Graficon/D -
Skania 2 3-0; Radius 2 - Zovoc 3-1; Ska
nia - Jupiter 1-3; Thor - Nesselande 3
3-2.
Sovicos 2 22-46 DAC 22-30
Jupiter 22-46 Thor 22-29
Skania 2 22-46 Radius 2 22-29
Graficon/D 22-41 Nesselan 3 22-25
Zovoc 22-40 Zovoc 2 22-25
Skania 22-35 Gemini/K 22- 4
EERSTE KLASSE A: GSC - Liusna 3-1,
Velo - Kalinko 0-3; Leython 2 - Gemini/K
2 1-3; Punch - Liusna 3-1; Punch 2 -
GSC 1-3; Graficon/D 2 - Netwerk 3-2-,
Novo 2 - Mov'over 3-0.
Gemini/K 2 22-63 Grafic/D 2 22-31
Punch 22-56 Novo 2 22-30
Velo 22-42 Leython 2 22-25
GSC 22-37 Liusna 22-21
Kalinko 22-37 Mov'over 22-12
Netwerk 22-36 Punch 2 22-10
WIELRENNEN
Maastricht. Wereldbeker wielrennen. Am-
stel Gold Race: 1. Boogerd (Ned) 255,3
km 6.37.23 (38,547 km/u), 2. Armstrong
(VSt), 3. Missaglia (Ita) 016, 4. Den Bak
ker (Ned), 5. Roux (Fra), 6. Van Bon (Ned)
0.4è, 7. Markus Zberg (Zwi), 8. Fagnim
(Ita) 0.51, 9. Nardello (Ita). 10. Velo (Ita)
0.54, 11. Dekker (Ned) 1.01, 12. Mu
seeuw (Bel) 1.13, 13. Zabel (Dui) 1.18,
14. Spruch (Pol). 15. Bartoli (Ita), 16.
Vainsteins (Let). 17. Planckaert (Bel), 18.
Guidi (Ita), 19. Tsjmil (Bel). 20. Van Pete-
gem (Bel), 21. Verheyen (Bel), 22. Vos
kamp (Ned), 23. Sörensen (Den). 24. Kivi-
lev (Kaz), 25. Vandenbroucke (Bel). 26.
Gianetti (Zwi). 27. Rebellin (Ita). 28. Jala-
bert (Fra), 29. Ballerini (Ita). 30. Moeren
hout (Ned) 2.06. Overige Nederlanders:
58. Lotz 9.20, 71. Knaven, 78. De Jongh.
82. Hoffman. Gestart: 189 renners, gefi
nisht: 84. Stand wereldbeker: 1. Vanden
broucke 199 punten, 2. Boogerd 170, 3.
Tsjmil 168, 4. Van Petegem 135, 5.
Spruch 124, 6. Zberg 101, 7. Tafi (Ita)
100, 8. Van Bon 99, 9. Den Bakker 98,
10-80 Swift
10-67 GTTC
10-48 Pecos
10-43
10-36
10-26
Monte Carlo. Mannen, 4,9 miljoen gulden.
Halve finale: Kuerten (8ra/13)-Mantilla
(Spa/15) 3-6 6-3 6-3, Rios (Chl/9)-Gol-
mard (Fra) 6-4 3-6 6-2. Finale: Kuerten-
Rios 6-4 2-1 opgave Rios. Dubbel, finale:
Delaitre/Henman (Fra/Eng)-Novak/Rikl
(Tsj/8) 6-2 6-3.
Orlando. Mannen, 810.000 gulden.
Kwartfinales: Mirnyi (WRu)-Courier (VSt/5)
6-3 6-7 6-4, Ruud (Noo/7)-Gumy (Arg) 7-6
6-4, Norman (Zwe/8)-Trifu (Roe) 7-5 6-2,
Canas (Arg)-Martin (Spa) 6-4 7-6. Halve fi
nales: Norman-Mirnyi 6-2 6-1, Canas-
Ruud 5-2 Ruud geeft op. Finale: Norman-
Canas 6-0 6-3.
Boedapest. Vrouwen, 285.000 gulden.
Halve finales: Pitkowski (Fra/7)-Kuti-Kis
(Hon) 6-3 3-6 7-6, Torrens Valero-Chladk-
ova 6-4 6-4. Finale: Pitkowski-Torrens Va
lero 6-2 6-2.
Cairo. Vrouwen, 360.000 gulden. Halve fi
nales: Sanchez Vicario (Spa/1 )-Gagliardi
(Zwi) 7-5 6-0, Spirlea (Roe/5)-Drake (Can)
6-3 6-0. Finale: Sanchez-Vicario-Spirlea
6-1 6-0 Dubbel, finale: Sanchez/Courtois
(Spa/Bel)-Spirlea/Vis (Roe/Ned) 5-7 6-1 7-
TURNEN
Ploiesti (Roe). Internationaal toernooi.
Meerkamp (achtereenvolgens sprong,
brug, balk, vloer en totaal): 1. Amanar
(Roe) 9.644 9.750 9.788 9.875 39.057,
2. Presecan (Roe) 9.506 9.700 9.788
9.825 38.819, 3. Martinez (Spa) 9.388
9.550 9.475 9.525 37.938, 15. Deuning
(Ned) 9,094 9.400 8.688 9.050 36.232,
18. Endel (Ned) 9.406 9.500 8.075
8.850 35,§31. Toestelfinales. Finale
(Devilee, Vink, Zwolle/Van brug: 1Presecan (Roe) 9.763; 2. Amanar
(Roe) 9 625. 7 Ende| (Ned) 9 400
VELDHANDBAL
REGIONALE TWEEDE KLASSE
Mannen: Snelwiek 2-Saturnus 16-17, Ge-
nini 2-DWS 17-23, V. et C.-Ancora 21-21
KORFBAL
HOOFDKLASSE A: Dalto-Blauw Wit 16-
22, KVS-Groen Geel 21-18, AKC-Deetos
14-20, BW Heerenveen-Die Haghe 13-21
Die Haghe 11-21 Dalto 11-8
Deetos 11-20 AKC 11-7
11-15 Groen G.
11-1
HOOFDKLASSE B: PKC-De Meeuwen 29-
18, D0S'46-Nic. 19-25, Oost Arnhem-
H KV/Ons Eibernest 23-17, Rohda-Va-
da'25 16-17
O.Arnhem 11-20 HKV/OE 11-7
Nic. 11-18 Meeuwen 11-6
DOS'46 11-15 Vada 11-6
PKC 11-14 Rohda 11-2
OVERGANGSKLASSE D: DOS/WK-LUTO
24-14, Fortuna-WION 14-10, Koog Zaan-
dijk-Ready 17-16, Sporting Trigon-Naas
27>12
Sp. Trigon 9-16 Ready 11-10
Fortuna 11-16 K. Zaandijk 11-8
DOS/WK 11-16 LUTO 11- 4
WION 10-12 NSas 10- 2
EERSTE KLASSE D: BEP-DKC 26-9, Cele-
ritas-Crescendo 16-16, Futura-AW/DTV
20-20, KVA-ZKV s.n.o
AW/DTV 10-16 Crescendo 9-9
ZKV 10-14 Celeritas 11-8
Futura 9-13 KVA 9-6
BEP 11-13 DKC 11-1
Amsterdam Bosbaan. Randstad Regatta.
Vrouwen. Open klasse. Skiff: 1 Van Nes
(Die Leythe) 7.59,70, 2. Van Dishoeck
(Skoll) 8.01,53. 3 Dekker (Nereus)
8.21,28. Twee-zonder: 1. Carin Ter Beek-
/Penninx (Phocas/Proteus) 7.30,23, 2.
Meijer/Westerhof (Orca) 7.31,66. Dubbel-
twee: 1. Skoll/Die Leythe (Van Dishoeck-
A/an Nes) 7.16,07, 2. Poot/Mirjam Ter
Beek (Proteus/Phocas) 7.30,51, 3. Ver-
mulst/Meliesie (Willem lll/Zwolsche)
7.34,14. Vier-zonder: 1 Phocas/Orca/Pro-
teus/Gyas (Meijer, Venema, Carien Ter
Beek, Penninx) 6.51,40, 2. Skoll/Viking-
/Willem III (Devilee, Vink, Zwolle/Van
Schilfgaarde) 6.59,35, 3. Nereus (Wolffs,
Bolman, Stemhauser, Van Grieken)
7.05,97. Acht: 1. Orca/Gyas/Phocas/Pro-
teus (Meijer, Westerhof, Swarte, Eijgelaar,
Venema, Heyting, Ter Beek, Penninx)
6.42,87, 2. Nereus 6.49,05. Lichtgewich
ten. Skiff: 1. Mirjam Ter Beek (Phocas)
8.00,94, 2 Vermulst (Willem III)
8.04,52, 3. Poot (Proteus) 8.05,17, 4.
Meliesie (Zwolsche) 8.05,44. Mannen.
Open klasse. Skiff: 1. Aardewijn (Willem
III) 7.20,14, 2. Melis (Vidar) 7.20,68, 3.
Koper (Skoll) 7 34,20. Twee-zonder: 1
Klinge/Fontein (Willem III) 6.48,31, 2.
Middag/Van Dongen (Nereus/Willem III)
6.52,90. 3. Wit/De Nijs (Proteus)
6.53,12,4 Rienks/Van der Zwan (Willem
III) 6.58,12. Dubbeltwee: 1. Verberne/Si-
mon (Laga/Nereus) 6.31,85, 2. Egel-
meers/Lippits (Theta) 6.35,19, 3. Vervoor-
n/Eggenkamp (Proteus) 6.41,30. Vier-zon
der: 1. Willem III (Van der Zwan, Klinge,
Fontein, Rienks) 6.14,20, 2. Orca/Willem
III 6.18,68, 3. Orca/Willem lll/Nereus/Eu-
ros 6.20,12 Acht: 1. Holland Acht Selec
tie II (De Nijs, Wit, Kind, Heeringa, Van
Leeuwen, Middag, Fontein, Van Dongen)
5.56,69, 2. Holland Acht Selectie II (Me
lis, Bartman, Jansen, Van de Noort, Van
der Zwan, Derksen, Klinge, Rienks)
6.07,27, 3. Nereus 6.22,53. Lichtgewich
ten. Skiff: 1. Borms (Argo) 7.33,54, 2.
Bakker Dirks (De Hoop) 7.34,53, 3. Groen
(Skoll) 7.36,31. Twee-zonder: 1. Sorgdra-
gerA/erhalle (Nereus) 7.06,98. Vier-zon
der: 1 Theta/Euros (Spaans. Trooster.
Kolkman, Van de Vooren) 6.14,05, 2. Vi-
dar/Njord 6.21,67, 3. Theta/Proteus
6.25,51.
RUGBY
Belluno. EK vrouwen. Finale: Frankrijk-
Spanje 13-5, om derde plaats: Schotland-
Engeland 15-13, om vijfde plaats: Kazach-
stan-Wales 22-11. om zevende plaats: Ita-
liê-Nederland 50-18,
Fed-Cup. Wereldgroep II vrouwen, eerste
ronde. Hamburg: Duitsland-Japan 3-2.
Glass-Saeki 6-3 6-4, Wagner-Asagoe 6-7
ROEIEN 1-6, Glass-Asagoe 6-4 b-3, Wagner-Saeki
7-6 6-3, Glass/Kandarr-Asagoe/Obata 6-3
5-7 4-6.
Saturnus
Rijnstreek
Snelwiek 2
V. etC.
Oase
Hollandiaan
DWS
Cosmos
1-16 Gemini 2
6-10 Ancora
8-10 DWS 2
7-12 Saturn
8-12 Treffers
8-10 Wings
VOLLEYBAL
Vrouwen
TWEEDE DIVISIE: Mikro Elec 2 - Pelli-
kaan 0-3; Shot - Utrecht 2 3-1; Gemi-
ni/K - Ekspalvo 2-3; Barneveld - Morres
Hulst 3-1; Tonegido 2 - Volko 3-0; S0V0-
Co 3 - Odulphus 0-3
Barneveld 22-62 Morres H 22-29
Ekspalvo 22-54 Tonegido 2 22-27
Pellikaan 22-51 Volko
Shot 22-31 Utrecht 2
Mikro Elec 22-30 Odulphus
Gemini/K 22-30 S0V0C0 3
22-27
22-22
22-22
22- 7
DERDE DIVISIE: Keukenctr/BF - VTC
Woerden 3-1, VTC Woerden 2 - Delta
1-3, Vrevok 2 - Zovoc 3-0; Nesselande 2
- Raaph/VSTS 3-0; RVV - Asia Comp
0-3; VCV - Jupiter 3-0.
Vrevok 2 22-55 VCV 22-36
Zovoc 22-46 RW 22-34
Nesselan 2 22-41 Delta 22-28
Keukctr 8F 22-40 VTCW'den 22-28
AsiaComp 22-37 Jupiter 22-11
Raaph/VSTS 22-36 VTCW'den 2 22- 4
10.
wereldbeker ploegen: 1. Rabobank 49
punten, 2. Mapei en Lotto 42, 4. Lampre
36, 5. Polti en TVM-Farm Frites 16.
Ronde van Nedersaksen. Tweede etappe
Verden-Bückeburg: 1. Koerts (Ned) 174,6
km in 4.20.43, 2. Lehmann (Dui), 3. Weg-
mann (Dui), 4. Trkal (Tsj). 5. Pollack
(Dui). Derde etappe Bückeburg-Soltau: 1
Beikirch 179,6 km in 3.17,15, 2. Trkal
(Tsj), 3. Tesar (Tsj), 4. Pollack (Dui), 5.
Koerts (Ned). Algemeen klassement: 1.
Schmidt (Dui) 12.36,16, 2. Rich (Dui)
0.08, 3. Pollack 0.09, 4. Ritssel (Zwe)
0.12., 5. Gritsoun (Rus) 0.15.
Ronde van Thüringen. Vijfde etappe Mühl-
hausen-Saalfeld: 1. Summer (Oos) 143
km m 3.20.15, 2. Bos (Ned), 3. Weissin-
ger (Dui), 4. Loos (Ned), 5. Lipsky (Dui), 6.
De Waard (Ned). Zesde etappe, klimtijdrit
Saalfeld: 1. Wegelius (GBr) 7,5 km in
14.43, 2. Trampusch (Oos) 0.06, 3. Zam-
pieri (Zwi) 0.13, 4. Schreck (Dui) 0.18, 5.
Burrow (GBr) 0.23, 6. Karpets (Rus) 0.29.
Zevende etappe Saalfeld-Sonneberg: 1.
Markov (Rus) 145,5 km in 3.38,59, 2.
Schüler (Dui), 3. Weisinger (Dui), 4. Fadr-
ny (Tsj), 5. Kof Ier (Oos). Eindklasement: 1.
Schreck (Dui) 21.58,36, 2. Trampusch
(Dui) 0.05, 3. Burrow (Eng) 0.10, 4. Sz-
myd (Pol) 0.44, 5. Hayman (Aus) 0.54.
Bern. Ronde van Bern: 1. Ferrigato (Ita)
196 km in 4.55,04, 2. Aebersold (Zwi), 3.
Camenzmd (Zwi), 4. Wauters (Bel), 5. Lo-
da (Ita) 0.18, 12. Vries 3.48, 33. Van der
Ven 10.53, 54. Van Steen, 55. Boven.
La-Roche-sur-Yon. Ronde van de Vendée:
1 Kirsipuu (Est) 204 km in 4.52,05, 2.
Michaelsen (Den), 3. Millar (GBr) 0.04, 4.
Chanteur (Fra) 0.08, 5. Capelle (Bel)
0.14.
Made. Profronde: 1. Blijlevens (Hoogstra
ten) 80 km in 1.59,10, 2. Den Bakker
(Heenvliet), 3. Talen (Spijkenisse), 4. Hof
fman (Kalmthout). 5. Van Petegem (Bel).
Goes. Arjaan de Schipper Trofee, neo-ama-
teurs: 1. Ter Schure (Rheeze) 160 km in
3.30,38, 2. Van Elphen (Rucphen), 3. Ny-
man (Zwe) 0.10, 4. Legtenberg (Markelo)
0.11, 5. Vlijm (Hoorn).
Heerenveen. Ronde van Zuid-Friesland,
elite met en zonder contract: 1. Kemna
(Deurningen) 175 km in 4.08,12, 2.
Theus (Bergeyk), 3. Zuyderwijk (Poeldijk).
4. Lust (Tuitjenhorn), 5. Van der Tang
(Voorhout).
Koewacht. Wim Hendriks Trofee, elite zon
der contract en neo's, clubcompetitie: 1.
Van Pelt (Lierop) 160 km in 3.44,06, 2.
Dahmers (Bel), 3. Bothof (Zwijndrecht), 4.
De Groote (Bel), 5. Van Heeswijk (Eindho
ven).
Linne. Dernykoers. Vrouwen: 1. Van Moor-
sel (gangmaker Zijlaard), 2. Laan (De Bak
ker), 3. Mansveld (Walraven).
Heerenveen. Ronde van Zuid-Friesland,
vrouwen: 1. Van Moorsel (Rotterdam) 80
km in 1.59,39, 2. Brunen (Swifterband),
3. Van der Helm (Moordrecht).
Utrecht. Omloop van Kanaleneiland, vrou
wen: 1. Van Moorsel (Rotterdam), 2. Teu
tenburg (Dui), 3. Gemser (Groningen).
Madrid. Wereldbeker mountainbike, derde
wedstrijd. Mannen: 1 Evans (Aus)
2 27,05, 2. Van Dooren (Ned) 3 31, 3.
Martinez (Fra) 4.03, 4. Dubau (Fra) 4.53,
5. Ciom (Ita) 5.03, 11 Brentjens 8 31,
45. De Knegt 18.17, 64. Tolhoek 23.02,
87. Van de Ven 1 ronde, 109. De Vries
Stand WB: 1. Evans 650 punten, 2. Marti
nez 515, 3. Vollet (Fra) 420, 7 Van Doo
ren 295, 12. Brentjens 196, 82. De Knegt
31. 101. Van Mil 18. 114. Tolhoek 12.
Vrouwen: 1. Fullana (Spa) 1.54,39, 2. Sy
dor (Can) 0.21, 3. Dahle (Noo) 0,35, 4.
Pezzo (Ita) 2.23, 5. Dunlop (VSt) 3.47,
18. Dorland 13 28, 30. Vink 18 56, 53.
Van Wersch 27.17, 57. Van de Brand
29.33, 71. Van Loon 1 ronde. Stand WB:
1. Sydor 620 punten, 2. Dahle 540. 3
Dunlap 465, 37. Dorland 58, 53. Vink 46.
Koga Miyata Wielerweekend.
Elite/neo-amateurs (175 km): 1 Kemna
(Deurningen), 2. Theus (Bergeyk), 3. Zuij-
derwijk (Poeldijk), 5. Van der Tang (Voor
hout). Ploegenklassement 1. Van
Vliet/Weba/Gazelle, 2. Axa Cyclingteam, 3.
Batavus. Dames (80 km): 1. Zijlaard-van
Moorsel (Rotterdam), 2. Brunen (Swifter-
bant), 3 Teutenberg (Dsl.). Junioren (120
km): 1. Dekkers (Eindhoven), 2. Beima
(Hardegarijp), 3 Hutten (Bergentheim).
Nieuwelingen (75 km): 1 Nijssen (Haar
lem), 2. Siebring (Assen), 3. Honig (Zaan
dam).
Ronde van Lexmond.
Elite/neo-amateurs (90 km): 1. Van der
Veen (Meerkerk). 2. Vurens (Meerkerk). 3.
Zuijderwijk (Poeldijk), 4. Schoots (Tiel), 5.
Alma (Harskamp). 9. Karremans (Alphen
aan den Rijn). Junioren (60 km): 1. Eltink
(Westelbeers). 2. Van Dijk (Spijkenisse), 3.
Van der Laar (Aalst).
Ronde van het Kanaleneiland.
Elite/neo-amateurs (80 km). 1. R. Veen
(Houten), 2. Moerman 3. Epping (Lex
mond). Dames (60 km): 1. Zijl
Moorsel (Rotterdam), 2. Teutenbi
3. Gemser (Groningen). Vetera
(50 km): 1. De Haas (Tiel), 2.
(Mijdrecht), 3. Barelds (Losser)
den Berg (Noordwijk). 9. Egbert;
dorp).
Ronde van Diemen.
Elite/neo-amateurs (80 km):
(Waarland), 2. Kamp (Oud-Kai,
Roos (Zoetermeer). Cyclosportievi
nen (45 km): 1. Broers (Maarten'
Brand (Vlaardmgen), 3. Van
(Hoogkarspel). Junioren (55 km
(Nibbixwoud). 2. Helmink (Amstr
W. Mol (Nibbixwoud). Nieuweli
km): 1. Willemen (Voorhout),
(Zevenhuizen), 3. Van Groen (A
dam).
20ste Bergcriterium van Schweib
Junioren (60 km): 1Van der Koo
dorp), 2. Möhlmann (Apeldoorn
kers (Eindhoven).
Z\
Leiden
100 school D: 3. Natasja Sier;
1 29.20; 100 vrij H: 1. Michael
56 54; 200 wissel m 0.13: 1. To
(LZ) 2.39.47; 100 school
Beaufort (LZ) .1.38.67; 1Ó0 vrij
2. Daphne van leterson (LZ) 1.1
vrij m 0. 15: 1. Esther Nijgh (L
200 rug j 0. 15: 2. Jasper Vermi
2.36.75; 100 vrij m 0. 17: 2. N
(LZ) 1,03.12; 400 vrij j 0. 17: 1
Schaarenburg (LZ) 4.19.37
Drenth (LZ) 4 1 y. lOOvlinde
2. Toesja Klein (LZ) 1.17.10, 2(
13: 3. Bart Beaufort (LZ) 2.47
wissel m 0. 15: 1. Paula H
(LZ)1 13.60; 50 vlinder j 0. 15:
Boon (LZ) 31.79; 50 vlinder D: 2
Klein (LZ) 33.32; 50 vlinder H:
Swart (LZ) 1.03; 200 school m
Dieuwertje Vermeulen (LZ) 2.59
rugjo. 17: 1. Louis van Schaaren;:
1.03.85 3 David Went (LZ) 1.0'
school m o. 13: 1 Toesja K
39.52; 50 rug j 0. 13: 2. Aldea<l
(LZ) 42.30 3. Taco Regensb
42.62; 50 school m 0. 11:2. Ros
Schaarenburg (LZ) 46.12, 50 ru
2. Arien Dilanchian (LZ) 42.85 I
Toegevoegde verenigingscompetil
Leiden 1
50 vrij m 88/ 89: 1. Iris Visser
32.06, 50 vrij j 88/ 89: 1. Nieh
(Sassenheim) 36.53-, 50 vrij m 81
Debby Janssen (Zwetter) 33.41;
86/ 87: 1. Roy v.d. Werff (Sas F
28.72; 50 school m 84/ 85: 1A -
Duik (Zwetter) 41.15, 2. Cha
Werff (Sassenheim) 41.87, 3. Kê
ders (Sassenheim) 42.08; 50 sc
85: 1. Rob Keetlaer (Sassenhein'
3. Sander Herruer (Sassenheim) 1
50 school m 82/ 83: 1. Kim
(Zwetter) 37.58, 2. Klaartje v. 1
(Sassenheim) 42.50, 3. Jenny"
(Zwetter) 43.02, 50 school j 8 I
Paul Gurink (Zwetter) 35.18; 50 i
1. Sandra Bader (Zwetter) 42.21
Boot (Zwetter) 44.96; 50 school I
cent Star (Zwetter) 34.02, 2. Pe
kaas (Zwetter) 34 29; 50 rug m f
Iris Visser (Zwetter) 38.45; 50 j
89: 1. Mohammed Jali (Sas
44.69, 50 rug m 86/ 87: 2. De
sen (Zwetter) 37.56, 50 vrij m 81
Kim Broeders (Sassenheim) 3l
Laura Broekhof (Zwetter) 31.53; I
84/ 85: 1. Michael Oly (Sasl
29.21, 2 Sander Herruer (Sa;
29.44, 3. Rob Ketelaar (Sa;
30.74, 50 vrij m 82/83: 1. Kim
(Zwetter) 30.13, 3. Diana Voortl
senheim) 33.42-, 50 vrij D:
Bader (Zwetter) 30.54, 3. I
(Zwetter) 35.87, 50 vrij H: l.V
(Zwetter) 25.63, 2. Marco Dobbe
25.98, 3. Peter Kortekaas
26.95, 50 school n
(Zwetter) 43.83, 2. Severa Verwo T
ter) 44.20, 50 school j 88/ E"
u, o. van Bon yy, y. uen BaKKer yo, ren au m-huui j 001 03:
Bartoli 91, 25. Hoffman 33. Stand Dadema (Sassenheim) 46.33, 3.11
med Jali (Sassenheim) 49.58;
m 86/ 87: 1. Debby Janssen
40.74, 50 vlinder m 84/ 85: 1. 11
ders (Sassenheim) 34.42, 2. Ai
Duik (Zwetter) 35.12; 50 vlinder
1. Pieter Kersten (Zwetter) 34.26
der m 82/ 83: 1. Kim v.d. Berg
34.37, 2. Simone van Duin
37 18; 50 vlinder j 82/ 83: 2.
schier (Zwetter) 30.83; 50 vliniei
Sandra Bader (Zwetter) 35.88, -
Boot (Zwetter) 43.68; 50 vlinder
ter Kortekaas (Zwetter) 28.48,
Duivenvoorde (Zwetter) 30.28.
Verenigingscompetitie (D 2)
Wassenaar
50 vlinder m 87 e.l.: 2. Rianne ihi
(NZ&PC) 39.08; 50 vlinder j f
Guideon de Mooy (NZ&PC) 39.35
ter Polman (NZ&PC) 41,58; IOC 1
e.l.: 1. Jonathan de Mooij
1.12.56; 100 wissel m 83 e.l.: 1
v.d. Meulen (NZ&PC) 1.19.70; 1
H: 1Jaap v.d. Bent (NZ&PC) 2.2fe(
school m 87 e.l.: 3. Michelle u
&PC) 35.44; 50 vrij j 87 e.l.: W<,
man (NZ&PC) 34.34; 50 school 111
Michelle Bizo (NZ&PC) 41.63; 5 a
85 e.l.. Janathan de Mooij
41.81; 100 rug m 83 e.l.: M
Meulen (NZ&PC) 1.19.79; 50 vi
sé Maurits (NZ&PC) 30.96; 50
Jaap v.d. Bent (NZ&PC) 25.37
Verenigingscompetitie (D 3)
Leiderdorp
100 vrij m 85 e.l.: 1. Margriet v.
(Katwijk) 1.09.79, 2. Annerie
(Katwijk)l10.34, 3. Coco van
Katwijk) 1.11.71; 100 vrij j 85 e
frey Tameling (Katwijk) 55.73, 2.
v.d. Mey (Katwijk) 1.21.53; 100
83 e.l.: 3. Arianne v. Duyn
1.32.84; 100 wissel D: 1. BertmiEt
(Katwijk) 1.18.65, 2. Margriet \G
sen (Katwijk) 1.21.47, 3. Coco i
ren (Katwijk) 1.23.98; 100 wisiu
Dirk Hoek (Katwijk) 1.10.45, 2. Ih
(Katwijk) 1 12.41, 3. Kevin LobJ
wijk) 1.12.41, 50 vrij m 87 e.l.:f'
nie Guyt (Katwijk) 38.88, 2. Laul.
(Katwijk) 42.53, 3. Evelyne Paapy
43.95; 50 vrij j 87 e.l.: 1. Str
Haan (Katwijk) 31.40, 2. Wim va»*
(Katwijk) 32.22. 3. Mark v.d. FH<
wijk) 33.37, 50 school m 85 e.l.L
van Beveren (Katwijk) 41.01, 2.P
v.d. Giessen (Katwijk) 4.01, 3,ll<
100 rug j 83 e.l: 1. Jeffrey Tame
wijk) 1.04.04, 2. Mark v.d. Plas
1.27.08; 50 vrij D: 2. Annerie
(Katwijk) 31.90, 3. Bertina van I
wijk) 32.28; 50 vrij H: 1Danny
(Katwijk) 26.33, 2. Dirk Hoek kc
26.73.
ZAALfö
EREDIVISIE:
K.W. P.L.-Copy Company 1-7,
Kras Boys 3-3, Den Haag-Ferme j|(
7-1, LZV/Kuypers-Bax 4-1, Ler'
les-Mawi Fun Time 11-1, HV/L.f
sum 4-6, Bunga Melati-de Homm je
Den Haag 24-72 de Homme
24-57 Kras Boys
24-47 Bax
24-42 KW/P.L.
24-41 LZV/K
nnveiö. 24-35 MawiFun,-
Succes 24-32 Fermonia I ld
EERSTE DIVISIE: Musschen-K
3-3, DeS 81-Westlandia 6-3, S M
Paal 29 5-4, Simeko 82-Dnft Bil.
Kras Ster-Koos Alberts 3-3, Vede
rockers 8-4 't Gat-Hovocubo 2
landia degradeert naar de hoofdkl
Drift Boys 26-66 Sparta 67
Hovocubo 26-45 Musschen
Hardrockers 26-44 Vedette
26-44 Kras Ster
26-42 Westlan.
26-37 DeS'81
26-37 Simeko '8
HV/SCN
Bunga M.
Leekster E
Copy C
Koos Alb.
Paal '29
Kabelkr.
Zwarte Wolf 4-4 Jai Swadesh-P^(
2-4, Indoor Sporting-HMSH 6-'
en Bombers spelen beslissingswt
Koudekerk 22-55 ZW. Wolf
Jai Swadesh 22-39 ZVLN
PEC Haag 22-35 Bombers
22-35 Indoor Spo
22-33 ZW Lisse
22-33 SEV
HMSH
ZWL
ZVVZ