Drieslag voor Erika van de Bilt houdt DIOK uit bekerfinale Sport RDC verslaat Samen Sterk in halve finale artijn Ungerer heeft ti last van storm tegen le, OVO zit voorlopig in spanning M>g Alphians laat de moed niet snel zakken Oegstgeest'80 pakt titel met monsterzege CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464. PLV.-CHEF JANET VAN DIJK. 071 -5356463 Polsstokhoogspringer Christian Tamminga heeft gisteren in Rio de Janeiro zijn seizoen geopend met een sprong over 5,20 meter. Tij dens de Grand Prix wedstrijden in de Braziliaanse stad werd de Al- phenaar met die matige hoogte gedeeld derde. Dat brengt hem met vijf punten op de vierde plaats in de tussenstand van dit on derdeel, onder meer in gezelschap van de Zuid-Afrikaan Okkert Brits. Dat is één van het handjevol mensen die ooit over zes meter vlogen. Leiderdoip gaf in de halve fina le van de provinciale bekerwed strijd sterk partij tegen Dain- lust, maar kon niet op tegen de klasse van Emo Prosman. RDC was over vier partijen winnaar tegen Samen Sterk. De Leiderdorpse Damclub (LDC) wist Damlust goed partij te bieden in de halve-fmale- strijd om de provinciale beker. Reginald Lindemans liet op het tweede bord de winst door de vingers glippen en moest ge noegen nemen met een remise. Jammer voor Leiderdorp, dat zich bij winst naar 4-4 had ge speeld - genoeg voor een plaats in de finale. Daarentegen kwam Guus van der Zwan op het der de bord goed weg met een re mise. Ook Wietze Jansen deelde de punten. Het verschil tussen Damlust en LDC zat hem afge lopen week vooral in de klasse van Emo Prosman die op het eerste bord Theo Uittenboog- aard in een zetje liet stinken, waar Uittenboogaard normaal gesproken voor bedankt. Damlust speelt in de finale tegen de Rijnsburgse Damclub (RDC) dat net even sterker was dan het Alphense Samen Sterk. Dick van Dijk had voor Rijns burg plaatsgenomen achter het eerste bord, omdat Cor van Dusseldorp, normaal de eerste man, al een paar wedstrijden op rij niet had weten te winnen van Erik Jan van Reenen, kop man van Samen Sterk. Van Ree nen kwam goed uit de start blokken en stond de hele partij sterker, maar moest in de eind fase toezien hoe Van Dijk zich vastklampte aan een laatste strohalm. Van Dijk zette zijn tanden in de laatste zet die hem nog de remise kon bezorgen en pakte de puntendeling. Cor van Dusseldorp trof op het tweede bord Alphenaar Richard Meijer die alle zeilen bijzette om de re mise vast te houden. Vader en zoon Meijer spelen door verhuizing naar het oos ten des lands volgend jaar niet meer bij HDC en hadden er heel wat voor over om met hun club nog één keer te schitteren in de bekerfinale. De remise werd Meijers deel. Behalve Ri chard speelde ook vader Wim Meijer op het vierde bord gelijk tegen Rinus Kromhout. RDC overtroefde Samen Sterk op het derde bord waar André Venema zich liet verschalken door Pieter Jan Rijken. Toen Ve nema zijn dam verloor, was het voor Samen Sterk gebeurd. RDC won de wedstrijd met 5-3. Samen Sterk speelt ook vol gend jaar in de hoofdklasse van de provinciale competitie. RDC 2 heeft laten weten te promove ren naar de landelijke competi tie, waardoor Samen Sterk niet zal degraderen. •ergoden zijn Martijn Un- slecht gezind. Liep de Al- le sprinter dit jaar al twee een persoonlijke toptijd ^liet te veel rugwind, afgelo- ugt'weekeinde had hij juist tegen. Tijdens de Cougar tional in de plaats Pull thuisstad van de Was- \)n State University, won 'rer knap de 100 meter in ondanks een fikse tegen- van 3,7 meter per secon- aardoor blijft de beste sei- tijd van Ungerer staan op (vorig jaar 10,44). Deze erigens wel mogelijk mee kwalificatie voor de Ame- universiteitskampi- :happen, waarbij presta- as boven 3,0 meter per se- Le? worden uitgesloten. De ïationale norm is 2,0 me- ir seconde, reden waarom formeel nog steeds eker is van deelname aan uropese jeugdkampioen schappen in Göteborg. De richttijd van de atletiekunie voor dat toernooi is vastgesteld op 10,40. In Nederland maken de baanatleten zich op voor de Ter Specke Bokaal, komende zater dag de opening van het Natio naal Baancircuit. Kogelslinge raar Peter van Noort wil op zijn thuisbaan in Lisse goed voor de dag komen - de veteraan oefen de zaterdag in Boskoop met een afstand van 55,88. Daarmee werd hij tweede achter de 65,20 van Ronald Gram (Sprint Bre da), vorig jaar winnaar van de Ter Specke Bokaal, en ook de man die Van Noort vorig jaar zijn nationaal record afnam. In de juniorencompetitie, waarin AAV '36 overigens min der op dreef was dan in afgelo pen jaren, was de beste regio nale prestatie voor de Alphense meerkamper Mark van Kints: 6,68 meter verspringen, en 15,36 op de 110 meter horden. CHRIS HARTMAN le laatste competitiedag en de volleyballers van W de wedstrijd tegen Delta I 0-3. Omdat Leython Ver- 'Odijk met een 3-1 neder- opzadelde, is een belis- 'edstrijd tussen NOVO en nodig om de nummer an de ranglijst aan te wij- Wint NOVO die ontmoe- en* dan is het nog niet zeker e ploeg ontsnapt aan het h van promotie/degrada- lldstrijden. Dit is weer af- ilijk van hetgeen er in de Ie divisie gebeurt, de wedstrijd tegen titel- daat Delta kwam NOVO t aan te pas. De routiniers :lft lieten de Noordwijkers in enkele set boven de tien in komen: 7-15, 9-15 en 5- OVO moest het doen zon- :rainer/coach Frans van Jerg. De niet fitte Jan Koek, ef)obbinga en Bart Sikking 'fnïn van het tweede team) op de bank. Delta speelde Iegelijk. Het maakte prak- i geen fouten. Vooral verde- d acteerde de ploeg sterk. de service was een be- jk wapen. NOVO-aanval- 'ank de Vetten: „We heb- V? iet géprobeerd, maar er liets aan te doen. Die jon- waren gewoon beter dan mdf, »l0€. idat VOC-Maarssen van ht verloor, was het toch een beetje feest in de Northgo- hal. Delta namelijk vierde een kampioensfeestje. De strijd tussen Tonegido- /Voorburg 2 en WO/Aspasia, beide gedegradeerd naar de promotieklasse, werd gewon nen door het team uit Hazers- woude. In Voorburg versche nen de volgende setstanden op de borden: 9-15, 11-15 en 6-15. Het mannenteam van RW miste de inspiratie om in zijn laatste competitiewedstrijd te vlammen. Tegenstander Water landers was wel gemotiveerd: 15-3, 15-10, 7-15, 16-14. Onder het motto 'de derby mag niet verloren gaan' bewees Leython streekgenoot NOVO een dienst. Dé"3-1 overwinning op Verkejk/Odijk betekende dat Odijk in ieder geval niet op NO VO kon uitlopen: 14-16, 15-8, 15-13 en 15-13. Voor Gemini stond er tegen Ekspalvo niets meer op het spel, Ekspalvo moest winnen om zijn tweede plaats te be houden. In een vijfsetter lukte het de equipe uit Dordrecht een 3-2 overwinning te bewerkstel ligen. Setstanden: 15-12, 11-15, 17-15, 7-15 en 8-15. De vrouwen van RW sloten de competitie af in mineur. Zij verloren met 0-3 van Asia Com- pass/Qdijk, een ploeg waarvan eerder in het seizoen (in beker en' competitieverband) nog twee keer gewonnen was. Met bijna 600 lopers die de finish haalden, boekte de Omloop van Noordwijkerhout een deelnemersreco'rd. foto hielco kuipers Met drie overwinningen in vier dagen rondde Erika van de Bilt gisteren een opmerkelijke reeks wedstrijden af. Na een toptijd op de 5000 meter donderdag en de zes ki lometer lange Singelloop op vrijdag toonde de Leidse zich een hardloopveelvraat met een zeer eenvoudige overwinning in de tien kilometer van de Omloop van Noordwijkerhout. In de afsluitende wedstrijd van het re gionale Zorg en Zekerheid-circuit werden de klassemen ten vastgesteld. Huub Pragt won de halve marathon, maar daarmee kwam de circuitoverwinning van Jaap van Duyvenvoorde op de langste afstand niet in gevaar. NOORDWIJKERHOUT» WILMAR KORTLEEVER Vanwege de vermoeide spieren week Van de Bilt in Noordwij kerhout uit naar de middenaf stand. Na drie eerdere overwin ningen en een tweede plaats kon niemand haar circuitover winning op de lange afstand meer bedreigen. „Drie wedstrij den in vier dagen is ook eigen lijk te veel van het goede", wist Van de Bilt. „Maar ik vind dat je hier als regionaal atleet niet mag ontbreken. Bovendien, ik moest hier toch zijn voor de uitreiking van de circuitprijzen en het was mooi weer om te lo pen." Met de eerste concurrente op meer dan anderhalve minuut hoefde Van de Bilt zich ook niet bovenmatig in te spannen. Op vallend genoeg was de nummer twee clubgenote Herma Beerla- ge, die met grote overmacht het circuitklassement op de mid denafstand al na vijf van de ze ven wedstrijden had beslist. Van de Bilt kan op vele fron ten goed uit de voeten, reden waarom ze in het verleden moeite had om voor de weg, de cross danwel de baanaüetiek te kiezen. „Hoewel ik een paar wegwedstrijden zal blijven lo pen, wordt het deze zomer ze ker de baan", aldus de Leidse atlete. „Wé gaan proberen de vijf- en tienduizend meter nog verder te verbeteren." Omdat het voor het klasse ment niets uitmaakte, week ook Danny in 't Veen (derde op de lange afstand) uit. De 26-jarige trainingsgenoot van Van de Bilt, lid van Ilion uit Zoetermeer, bleek op de tien kilometer de specialisten te snel af. De eerste vier uit het klassement eindig den zelfs pas als vierde tot en met zevende. Op plaats drie zat ook Leendert Balkenende van De Spartaan nog voor hen, de oud-profvoetballer uit Hillegom die de laatste weken indruk wekkend herstelt van een ern stige ziekte. Met de overwinning van Pragt tekende de trainingsgroep van Van Eek van der Sluis weer voor drie overwinningen in een Z&Z-wedstrijd. Meer dan een troostprijs was het niet voor de Hilversummer, die zijn kansen om Jaap van Duyvenvoorde te achterhalen in het circuit twee weken eerder in het water zag vallen door de onverwachte deelname van zijn sterke club genoten Bekkenk en Kortekaas in de Roelofarendsveense Braassemloop. „Ik heb hier ge daan wat ik moest doen", ver klaarde de sportieve atleet manmoedig na zijn 1.11.44. „En dat was winnen. Het is jammer dat het zo is gelopen, maar ik ben blij dat de vorm blijft groei en. Vandaag was het alleen een tikkeltje te warm om solo veel harder te gaan." Achter Pragt joegen Richard van der Kraan (Leiden Road Runners) en Fred Regeer (Lei den Atletiek) elkaar wel op naar persoonlijk sterke tijden (1.13.40 om 1.13.46). Ondanks een stevige val eerder in de week toonde ook Monique Bruins opnieuw goede vorm: 1.22.20 en een voorsprong van vier minuten. Op de korte afstand besliste Hans Wesseling het enige klas sement waarop nog een verras sing mogelijk was. De Noord- wijker van Leiden Atletiek was in 16.26 overtuigend sneller dan Theo Timmermans van de Hague Road Runners, zijn voornaamste concurrent Peter Rijnsburger (LRRC) bleek bo vendien afwezig. Bij de vrouwen illustreerde alweer een ereplaats voor de Haagse Road Runners, in de persoon van José Willemse, het gestegen prestige van het Z&Z circuit. Aan de vierde editie deden gemiddeld meer dan zeshon derd lopers mee. „Ondanks een aantal schoonheidsfoutjes zijn we opnieuw een stap verder", concludeerde daarom circuit voorzitter Willem van de Krogt over de zeven wedstrijden van de Leids-regionale verenigin gen. LEIDEN PIETER VAN DER VLIET De heren softballers van Alphi ans hadden niet veel moeite met Survivors. In Diemen won nen de Alphenaren de dubbel- ontmoeting met 1-4 en 6-7. Vooral in de tweede wedstrijd liet Alphians zien over voldoen de veerkracht te beschikken om terug te komen in een wed strijd. Met 18 keer drieslag maakte pitcher Humphrey Martes korte metten met de aspiraties van de Diemenaren. Vooral de wijze waarop de Alphians-pitcher in de laatste vier innings alle slag mensen met drieslag terugwees naar de dug-out, was indruk wekkend. Aanvallend was de home-run in de derde inning van Sendly Reina op het wer pen van Edwin Visser het op vallendste wapenfeit en de winst was met 1 -4 veilig. In het vervolg opende Ken neth Mongen voor Alphians op de plaat, maar hij zocht naar zijn ritme. De home-run van Visser betekende een 2-0 voor sprong voor de thuisploeg. In de vierde inning stelde Alphi ans orde op zaken door met 2-5 de leiding te nemen. Mongen werd vervangen door Martes, die de wedstrijd moest uitgooi en. Met een stand van 6-7 werd de gelijkmakende zevende in ning gespeeld, toen Survivors twee lopers op de honken kreeg. Scoren betekende mini maal een verlenging. Maar zo ver kwam het niet, want Martes maakte met drie keer drie slag aan alle twijfels een einde. De softbalsters van dë Al phense club moesten dit week einde delen met Ducks uit Box tel. Na een 0-4 verlies won de thuisclub het tweede treffen met 7-5. Onervarenheid van de vernieuwde Alphians-selectie was het grootste probleem in de openingswedstrijd. De werp- partij van Celeste Rooswinkel (6-1-5-2) was aanvaardbaar, maar de denkfouten van de veldspeelsters en het sterke werpen van Ducks-pitcher Klaartje Termeer, deden de thuisclub de das om. In de tweede wedstrijd werd dat anders, toen Anneroos Car ter (4-1-8-4) de verdediging leidde. Tot aan de zesde inning had Alphians aan een riante 6-0 voorsprong gebouwd, toen het spel van Carter als een kaarten huis instortte en de frêle Al phense flink geraakt werd door de kop van de slaglijst. De thuisclub moest alle zeilen bij zetten om een tweede afstraf fing te voorkomen. Met 7-5 werd de overwinning uiteinde lijk veiliggesteld. schaakvereniging Oegst- 80 gelukt de titel te pak- in de tweede klasse van de iB-competitie. Oegstgeest le dolgraag het bezoekende ,e ge Rokade met de kater van flinke nederlaag naar huis "s^ en. Deze tegenstander had de competitieleider ge- gd over de selectieve toe ing van grootmeesters Oegstgeest. De Oegstgees- iren slaagden volledig in opzet, de Zaandammers pjjjen met een verpletterende ~,5 nederlaag huiswaarts, et enige halfje kwam van itmeester Predrag Nikolic, in een Pirc niet door een ate inopstelling van het Lange ade-talent Nico Vink kon |u2 en. De 'overkill' door het ellen van een tweede tmeester, Genna Sosonko, bleek achteraf niet nodig. Teamleider Ed Noordijk vond het. tegen deze tegenstander, wel vermakelijk. Een opmerke lijke topscore werd behaald door de in een grote vorm ver kerende Thomas Willemze, hij bleek in dit team goed voor een score van 6,5 punt uit 7 partij en en behaalde daarmee een toernooiprestatie van 2500 ra- tingpunten. In de eerste klasse werkte het reeds gepromoveerde Leidsch Schaakgenootschap plichtma tig haar laatste competitiewed strijd af tegen het Haagse DD. Het werd een regelmatige 7-3 overwinning. Opvallend detail in deze wedstrijd was de eerste nul in deze competitie voor LS- G'er Remco van der Erf. In de tweede klasse leed AAS een verrassende nederlaag te gen Tal. Ook hier was een eer ste nul te noteren, voor Jonk man tegen Wubbink. In de tijd noodfase verwierp de wed strijdleider de remiseclaim van Jonkman in een K+P- tegen K +T-stelling, waarna Jonkman het paard zou wegblunderen. Met daarbij de afwezigheid van De Niet en Serdijn valt de ne derlaag van 2,5-5,5 goed te ver klaren. Het twegde team van LSG had, bij een misstap van de koploper, kans op promotie. LSG won met 5,5-2,5 van Dor drecht, dat hierdoor degra deerde. Koploper Stukkenja- gers maakte echter geen fout tegen De Pion uit Roosendaal en promoveerde. In klasse 3C won LSG III met 4,5-3,5 van koploper Bloemen- daal. Het verhinderde hierdoor het Bloemendaalse kampioen schap. De lachende derde werd Grasmat, dat met slechts één bordpunt meer kampioen werd. In de derde klasse D keren twee Leidse teams terug naar de regionale competitie. De de gradatie van Katwijk bleek na een snelle 4,5-0,5 achterstand niet meer te voorkomen. Snelle verliespartijen van 'Hellenberg, Janssen. Van Duyvenbode en Van de Bent zetten de toon. Het enige tegenpunt kwam uit een tweetal remises van Theo Goudriaan en Arno Sprinkhui- zen. De andere degradant werd Oegstgeest II, dat van WSC verloor met 2,5-5,5. Ook bij winst zouden de Oegstgeeste- naren niet behouden zijn ge bleven voor deze klasse, want het vijfde team van LSG hield koploper Sopsweps'29 fraai op een gelijkspel. Sopsweps'29 werd wel kampioen. Philidor Leiden zou in deze klasse als derde eindigen door een winst op Nieuwendam met 5-3. Bij Philidor ontbraken Kuyf en Bakker, maar speelde Fred Slingerland als vanouds een fraaie schaakpartij. Her man van Halderen bracht met een winstpartij zijn score op 8,5 punt uit 9 partijen. In klasse 3F maakte Voor schoten er een soort oefen wedstrijd van. Het was zelf vrij van degradatiezorgen en expe rimenteerde met de samenstel ling. Teamleider Bongers stelde jeugdspeler Zeno Vivolo op en 'speelde voor de gelegenheid zelf ook weer eens mee. Hij moest na drie speeluren ont dekken dat het experiment als mislukt kon worden be schouwd. Het stond al 0-5 en Voorschoten zou uiteindelijk met 2-6 kansloos verliezen. Het vierde team van LSG ver loor van Krimpen a/d IJssel en eindige in de middenmoot. Ze kregen gezelschap van de Al pheuse Schaak Club. ASC ging bij Hillegersberg op bezoek en kwam in een sfeerloze ambian ce terecht. Teamleider Van der Laan vond hei enige positieve aan deze wedstrijd, dat een aantal oudere vrouwen in de zelfde locatie een kledinginza- meling hielden voor Kosovo. De wedstrijd eindigde in 4-4. Tamminga derde in Grand Prix RIO DE JANEIRO» VAN DER VLIET heeft de eindstrijd van de Nederland- gbybeker niet gehaald. In Den Haag le plaatselijke HRC met 17-7 te sterk, st keek DIOK al tegen een 7-0 achter aan. HRC speelt volgende Week de fi legen Amsterdam, dat met 20-12 won 3f 2jlastricum. it verschil had veel groter kunnen zei HRC-winger Thijs Verheijen na „We hebben te veel fouten gemaakt driekwarten, waardoor de dreiging mef." De voormalig LSRG-speler, die n:izoen volgens 'kenners' eigenlijk in n had moeten spelen, was verant- delijk voor de openingstry vlak voor ,Het blijft moeilijk spelen tegen DIOK, ia aks dat we ze dit seizoen in de com- bue al twee keer hebben verslagen. En Jm ik niet bij DIOK speel, maar voor k laag? Houdt het er maar op dat het te melken heeft.met minder prettige ervarin gen die ik heb overgehouden aan wedstrij den tegen DIOK. Meer wil ik er niet over zeggen, maar het heeft met hun mentaliteit te maken." In de halve eindstrijd om de beker deden beide clubs aan klantenbinding. Zij lever den volop strijd en emotie. De eerste helft stond in het teken van de drie gemiste penaltykicks van de voet van Ewoud Chaudron, die DIOK op een riante 0-9 had kunnen zetten. Dit gebeurde in een periode dat de thuisclub routinier scrum- half Marcel Eman voor een blessurebehan deling aan de kant had. Zonder Eman is HRC stuurloos en kwetsbaar, maar DIOK kreeg door eigen fouten niet de ruimtè om kansen af te ronden. Het was uitgerekend Verheijen die vlak voor rust op snelheid de achterlijn haalde, waarbij gelegenheids- fullback Sander Verhoog als een beginne ling in de luren werd gelegd. Sander van der Loos converteerde op slag van rust: 7-0. „We waren door blessures niet com pleet", zei DIOK-prop Frank Beers. „We misten Andy Perkins, Rogier van der Walle, Robin Roos en Tom Suring door blessures en dat zijn ervaren spelers, die er in de play-offs hopelijk wel weer bij zijn." In de tweede helft hielden de ploegen el kaar lang in evenwicht, maar toch moest DIOK toezien hoe Van der Loos met zijn conversie na de try van international Rick Lips de stand op 14-0 en later op 17-0 schopte. HRC speelde vooral in de drie kwarten messcherp, waarbij DIOK niet de ruimte kreeg op te lopen en gevaar te stich ten. Pas diep in de tweede helft was de at tent spelende Bernard Leroux met een snelle actie de man die voor zijn club de nul van het bord haalde, waarna Chaudron dit keer wel raak schopte voor de 17-7 eindstand. Over twee weken ontmoeten DIOK en HRC elkaar weer, dan begint de strijd om de landstitel. Ewoud Chaudron miste in de eerste helft drie penaltykicks. archieffoto mark lamers

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 27