'Bij de Zijlsingel waren we al kapot' AZC stranc in thuisbad Sport Altior moet na verlies opnieuw aan de slag Alphen doet goede zaken Gesman deelt tikken uit in openingsrace Sprinkhuizen zwei de prijzen binnen Ewoud van der Kod verrast in Schweibe chef willem spierdijk. 071-5356464. plv -chef janet van dijk. 071 derde klasse zondag karim idrissi Altior speelt in elk geval niet meer voor spek en bonen. De Langeraarders verloren de be slissingswedstrijd om de twee de periodetitel met 0-2 van HBS en moeten dus de laatste twee duels van het seizoen winnen om alsnog te kunnen spelen in de nacompetitie. Altior - HBS 0-2 nv. Dit treffen kreeg pas laat zijn ontknoping. In de tweede helft van de verlenging gaf de scheidsrechter een indirecte vrije trap binnen het straf schopgebied aan HBS. Doel man Henny Rekelhof zou de bal voor de tweede maal heb ben opgeraapt. In eerste instan tie werd de Haagse inzet ge blokkeerd, maar in de rebound verdween de bal alsnog in het doel. Even later mochten de Hagenaars zelfs aanleggen voor een strafschop, die de definite- ve beslissing bracht: 0-2. Kon. HW - Foreholte 5-2 Vorige week troffen beide teams elkaar al in Voorhout, met als resultaat een 5-5 gelijk spel. Gisteren bleken de Voor- houters niet in staat dat te her halen. Het werd 5-2, ondanks een vroege 0-1 voorsprong dankzij een goal van Dennis van der Burg. Het noodlot sloeg toe toen doelman Marcel van de Berg, zelf al tweede keeper, met een blessure van het veld moest. Derde doelman Sjoerd van de Vlugt verving Van de Berg, maar stond machteloos tegen vijf treffers van de thuis ploeg. De slotgoal kwam van debutant Rogier Hoeijmans. vierde klasse mefjno schraven In de strijd om lijfsbehoud be haalde Alphen een belangrijke overwinning op NSV'46, 2-1. Roodenburg speelde in de vier de klasse B tegen de nummer laatst Azzurri, en won met 2-4. Floreant-Bcrnardus 1-5 Frans Sjardijn, trainer van Ber- nardus, gebruikt de laatste wedstrijden van het reguliere seizoen om de ideale speelwijze voor zijn elftal te bepalen, met het oog op de nacompetitie. De tweede periode was op papier al enkele weken geleden bin nengehaald, maar tegen Flore- ant moest dit ook waargemaakt worden, vond Sjardijn. Bas van Son en Jeroen van Kampen zorgden voor 0-1 en 0-2. Een foutje in de verdediging leverde een tegendoelpunt op. maar Je roen van Mil zette dit nog voor rust recht. Bernardus liep in de tweede helft verder uit. Berny de Boer en Jos van Kampen be paalden de eindstand op 1-5. AIphen-NSV'46 2-1 Nadat NSV in het eerste kwar tier een aantal enorme kansen liet liggen, kwam Alphen op voorsprong door Huib van Dui nen. Het begin van de tweede helft gaf hetzelfde spelbeeld te zien; een aanvallend NSV, dat wederom alle kansen miste. Op inzet hield de thuisploeg stand, totdat een enorme blunder van keeper Ronald Martin (rollertje onder z'n handen door) de ploegen vlak voor tijd in even wicht leek te brengen: 1-1. Diep in blessuretijd kende de Leidse scheidsrechter De Bruyn tot ie ders verbazing aan Alphen een vrije trap toe, op zo'n negen meter van het doel. Er ontstond verwarring over het feit dat de NSV-keeper de bal had opge pakt, nadat hij een inzet in eer ste instantie gekeerd had. De uitleg van de scheidsrechter hierover was dat een keeper de bal niet twee keer mag pareren. Peter Saunier liet zich dit bui tenkansje niet ontglippen en schoot de bal ongenadig hard in: 2-1. Een welkome zege voor Alphen in de strijd tegen degra datie met SJZ en MMO. Azzurri-R'burg 2-4 Roodenburg-trainer Harry Tals- ma moest het in de wedstrijd tegen Azzurri stellen zonder vier vaste krachten. De Leide- naars kwamen al na drie minu ten op achterstand door een kopbal uit een corner. In het half uur daarna trok Rooden burg het initiatief volledig naar zich toe, wat resulteerde in drie doelpunten, twee keer een kop bal van Ronald Jansen en tus sendoor een afstandsschot van Tommy Zonneveld. Na rust kwam Roodenburg op 1-4 door opnieuw een kop bal, nu van Aad Siera. Vervol gens liet Roodenburg de teugels vieren, in plaats van de voor sprong verder uit te breiden. Talsma: „We gingen mee in het tempo van de tegenstander, ik voelde al dat ik natte voeten kreeg op de bank." De thuis ploeg scoorde een kwartier voor tijd nog één keer, waar Rooden burg een paar goede kansen liet liggen. AZC'er Björn Boom probeert een schot van AZPC te blokke ren. Keeper Wim Vermeulen en Bob Brebde (rechts) wachten af. foto taco van der eb Lighting Leiden verslaat rivaal leiden van 13 juni om het Nederlands kampioenschap, waarin Crus aders weer de opponent zal zijn. In verdedigend opzicht waren Paul Verhoeven en Da- moen Jawadnya op dreef. Aan vallend blonk quarterback Dan ny Ortega uit. De jeugdtacklers van Lightning Leiden hebben gisteren in een nek-aan-nekrace Amsterdam Crusaders verslagen: 42-40. Door dit resultaat plaatsen de Leidenaars zich voor de finale autosport jakob dekker Alphenaar Berend Gesman is het nieuwe raceseizoen goed begonnen. Hij eindigde achter Rialto Teamgenoot Marcel van Vliet als tweede in de nieuwe Pearle Alfa 156 Challenge. Zijn plaatsgenote Gaby Uljee en Noordwijkerhouter Ferry van Duivenvoorde waren minder tevreden met respectievelijk een tiende en elfde plaats. De openingsraces op het ver bouwde Circüit Park Zand- voort trokken ongeveer tien duizend bezoekers. Uljee trainde als beste en vertrok van pole position, maar die positie werd haar in de eer ste ronden van de race niet ge- gund. Met name Ferry Duiven voorde maakte het zijn concur renten in die beginfase aller minst gemakkelijk. Daarbij raakte het plaatwerk van meer dere rijders elkaar. „Tot overmaat van ramp werden Ferry en ik door een tikje van Berend naast de baan gezet. Ik kon daarna wel weer verder rijden, maar een goede klassering kon ik wel verge ten", aldus een teleurgestelde Gaby Uljee. Zij klom in de res terende ronden nog op naar een tiende plaats, maar was daarmee niet echt tevreden. Ferry Duivenvoorde ging na zijn uitstapje door de grindbak uiteindelijk als elfde over de fi nishlijn. Een andere Alphenaar die van zich deed spreken, was Dries Wildschut. Hij rijdt voor het tweede achtereenvolgende jaar in de Donkervoort Cup en legde daarin beslag op de der de plaats in de 'Standaard Plus' klasse. Patrick van Dissel maakte zijn rentree in de racerij. De Al phenaar koos voor deelname aan de Renault Megane Tro phy en werd daarin negende. In dezelfde klasse komt ook Bert Ploeg uit. De Noordwijker was allerminst te spreken over de actie van (gastrijder) Jan Lammers in de openingsronde. Ploeg raakte daardoor in grote problemen en kwam niet ver. Hij eindigde als 26ste. •Arjen van der Zwaan uit Ha- zerswoude begon zijn seizoen in de Formule Ford 1800 Zetec klasse met een zevende plaats. Ed de Groot uit Boskoop kwam als 16de over de meet. Leidsch Dagblad Marathongroep volbrengt Singelloop Een Jack Russell speert op zijn korte pootjes voorbij, geflankeerd door zijn afgetrain de baas. Zelfs een echtpaar dat een slapende baby in een kin derwagen voortduwt, passeert de vele lopers van het 'Leidsch Dagblad Marathonteam'. En toch glundert bijna iedereen van trots. De meesten - ook de genen die pas enkele weken ge leden zijn begonnen met hard lopen - hebben vrijdag de 6,4 kilometer lange Singelloop bin nen de 45 minuten afgelegd. „Ik ben heel tevreden", rea geert Tim Brouwer de Koning, die de minst ervaren groep be geleidt. „Dit betekent dat de tien kilometer tijdens de Leidse Marathon binnen het uur kan worden gelopen. En dan begint het toch echt ergens op te lij ken." Het is half acht als de stoet van loopenthousiastelingen zich in beweging zet. Eerst schoorvoe tend, omdat de duizenden deelnemers elkaar volop in de weg lopen, later wat sneller. De Onder de deskundige begeleiding van Han Kulker warmen de Marathonteam-singellopers zich op voor de eerste grote test. foto hielco kuipers omstandigheden zijn niet de gemakkelijkste. Op de eerste dag van het jaar waarop de temperatuur eindelijk eens een 'lente-waarde' bereikt, is het meteen drukkend. „Toch ging het soepel. Ik kon lekker in mijn eigen tempo lopen. Maar het is nog steeds zo, dat ik door heel veel mensen word inge haald", zegt Gerard Timmers. Hij heeft zich bij de marathon groep aangemeld om enige te- genhang te kunnen bieden aan de gastronomische kunsten van zijn vrouw. „Ze kan nu eenmaal lekker koken", wrijft hij over zijn buik. „Dan wordt het een keer tijd dat je wat gaat sporten, en lopen kun je nu eenmaal helemaal zelf doen." De Leidenaar heeft het rondje langs spandoeken, enthousias te toeschouwers en verbaasde passanten iets sneller afgelegd dan een groepje vrouwen dat onder leiding van de geoefende loopster Sandra Ligtvoet 'wed strijdervaring' voor de tweede zondag van juni opdoet. „Zij heeft de groep hier doorheen gepraat", zegt Odilia van den Ouweelen, die zich verder in gezelschap bevond van Olga van Evert, Mieke Roedoe, Jo- landa Hanselaar en Aafke Vis. „We hebben elkaar leren ken nen via de marathongroep, maar lopen wel in verschillen de groepjes. Het was pittig van daag, maar dat kwam ook om dat we te hard van stapel gin gen. Bij de Zijlsingel waren we kapot." Aafke Vis moest daar later de tol van betalen. „On derweg ben ik bewust een paar keer rustig gaan lopen. Ik heb er uiteindelijk 48 minuten over gedaan. Ik was echt de hekken sluiter van de groep." Met allerlei opmerkingen ('rus tig aan', 'voet optillen' en 'bij blijven') loodste Sandra Ligt voet haar loopvriendinnen naar de finish. Voor Olga van Evert was het een openbaring dat ze na zes weken training al zo ver is. „Ik ben hier blanco aan begonnen. Dit was voor mij een soort stok achter de deur en het is enig. Dit was mijn eerste Singelloop en ik was vooraf helemaal zenuw achtig." Gevoelens die ze voor de Leidse Marathon niet meer hoeft te hebben. Zonder pro blemen moet ook zij de tien ki lometer dan moeiteloos kun nen uitlopen. En misschien nog wel binnen het uur. tekst peter van der hulst foto hielco kuipers Voor AZC is het seizoen '98/'99 voorbij. In de halv le van de play-offs bleek AZPC een maatje te gro1 Alphenaren leden zaterdag de tweede nederlaag, 2 loren in thuisbad De Thermen met 4-9 van AZP net als vorig jaar de finale speelt. waterpolo dirk kloos AZC heeft zaterdag eigenlijk de gehele wedstrijd achter de fei ten aangelopen. AZPC, dat in Arie van der Bunt een meer dan voortreffelijke keeper heeft, speelde een zoneverdediging waarmee AZC geen raad wist. De klasse van Van der Bunt boezemde de AZC-voorwaart- sen zo veel angst in, dat de Al- phense schutterij vrijwel niet in stelling werd gebracht. Vooral de meer ervaren spelers namen hun verantwoordelijkheid zel den en bleven de bal heen en weer plaatsen, waardoor te vaak vanuit kansloze positie door de verkeerde spelers moest worden geschoten. De AZPC-goalie lachte in zijn vuistje en bleef fier overeind. Slechts een keer schoot Joeri Stoffels vanaf zes meter recht voor het goal. Het leverde direct een doelpunt op. In de eerste periode hielden de ploegen elkaar in evenwicht. Het duel werd gelardeerd met stevige duels. De arbiters Smit en Van Zenderen lieten veel toe en dat was niet in het voordeel van AZC, dat niet zo gechar meerd is van fysiek spel. De kracht op de midvoor- plaats besliste de wedstrijd. AZPC had in Eelco Uri een han denbinder. Vooral zijn 4-6 was van groot belang. Na de 0-0 van de eerste pe riode brandde in de tweede pe riode de strijd los. Marco Kunz bracht AZPC op 0-2. AZC wist waar het aan toe was en scha kelde nog een tandje bij. Kim- mo Thomas (man meer) en Joeri Stoffels wisten de Alphe naren weer langszij te brengen. De trend was echter gezet. Tel kens kwam AZPC op voor sprong, steeds moest AZC in de achtervolging. Geen moment kwamen de Alphenaren in de wedstrijd. De laatste periode beg een 3-5 achterstand. Joe fels scoorde al snel 4-5 was er hoop in de harten AZC-supporters. De m 1 actie van Eelco Uri vlak c sloeg die hoop weer de in. Hij draaide om Joeri heen en scoorde vanuit mogelijke hoek: 4-6. Toen Frans Steenbrij c nog zo'n tweeënhalve te gaan een 'man meer' verde (4-7), zat de weds li slot. Dat arbiter Hans va deren daarna met een 011 pelijke beslissing de Ami ters de 4-8 schonk, was v eindresultaat niet meer 1 rijk. Vlak voor het eind 2 werd het zelfs nog 4-9. Feest in Amersfoort, nis bij AZC. Teammanaj dré de Jeu was vooral te steld over de manier zijn ploeg was uitgesc „Vooraf hadden we h een kans te maken. Nu we constateren dat AZ terechte winnaar is. Oru ren spelers hebben n bracht wat ze moeten b Toch zijn we met onz< ploeg op de goede weg. het seizoen zat de stijgei er echt in. Alleen de af geeft een beetje een smaak. Volgend seizoei ten we weer een stap zien te zetten." Coach Vogel had gelijkluideni sten. „We hebben een ploeg, die in de toekom! moet kunnen presteren vanavond heeft laten zie de Vogel zal ook volge zoen bij de Alphenaren li kant staan. Periodestanden: 0-0, 2-3, 3- Goals AZC: Joeri Stoffels 2 e Thomas 2. zwemmen belinda van der gaag Vier mannen en vier vrouwen hielden de naam van de Zijl/LGB hoog op de KNZB-be- kerwedstrijd in Purmerend. Zij zwommen naar een zestiende plaats in de tweede klasse, in een veld dat bestond uit de zes tig beste zwemverenigingen van Nederland. Robin Sprinkhuizen nam za terdag de prijzen voor zijn club in ontvangst. Hij zwom de 50 meter vlinderslag in 26.32 en dat leverde, naast een eerste plaats, een NK-limiet op. Sprin khuizen mag in juni nu ook op deze afstand strijden voor de nationale titel. Een tweede plek behaalde Sprinkhuizen op de 100 vlinderslag in 58.43. Sprinkhuizen viel op zondag weer in de prijzen op de meer kamp in Aalsmeer. Hij werd hier eerste op de 50 vrij (24.69) en de 50 vlinder (26.28). Maar ook zijn clubgenoten presteer den goed. In totaal werden er 42 persoonlijke records ge zwommen. Sander Rhijnsbur- ger won drie keer goud. Rhijns- burger was de snelste oj schoolslag (37.28), de (28.32) en de 50 vlinder LZ'86 kwam als winn de bus van de vierkamp den. De Leidse club was enigingen uit Den Haag dinxveen en Spijkenisse af. Veel LZ'ers verbeterd* record, bijvoorbeeld Swart. Op de 100 vrij verl hij zijn tijd met ruim een de tot 56.54. Een halve s sneller dan 'normaal' wa de 100 vlinder in 1.03. persoonlijke records le hem gouden medailles 0 De Zwetter en Sass* vochten om de prijzen toegevoegde verenigin petitie in De Zijl. De in nam de meeste prijzen slag. NZ&PC bezocht de verenigingscompetitiewd (D 2-niveau) van dit seb*' Wassenaar. Door de go* t sultaten afgelopen week* e] de kans op promotie gro de Noordwijkse club. leiden wielrennen Ewoud van der Kooij heeft het Bergcriterium van Schweiberg op zijn naam geschreven. De 17-jarige wielerjunior uit Lei derdorp zette gisteren in Zuid- - Limburg tot ieders verrassing de leden van de nationale se lectie te kijk. Hij demarreerde uit een kopgroep van acht ren ners en soleerde naar het fi- nishdoek. Van der Kooij boekte daar mee zijn eerste overwinning op Nederlandse bodem in het ju- niorenveld. Vorig jaar schreef hij als eerstejaars 'slechts' één succesje bij, toen hij tijdens de openingsrit van een meerdaag se etappewedstrijd in Polen de witte trui veroverde. De klimkoers in Zuid-Lim burg werd vanaf het begin 'hard' gemaakt door de leden van de nationale selectie. Van der Kooij schaarde zich continu in de voorste rijen. Hij nam deel aan verschillende vlucht pogingen en was zelfs twee ronden alleen vooruit. De be slissende slag vond na tweeder de van de wedstrijd plaats. Zes renners ontsprongen de dans. Tot zes kilometer voor het ein- J' de werd er goed samengi „Ik ben daarna alleen 1 Meer dan acht secondei sprong heb ik niet geh" hebben me de hele tijd zien, maar er werd achte veel getwijfeld. Peter Möhlmann werd ven tellen tweede. Als dl nishte zijn ploegmaat bij tionale selectie Hans Dj. die zaterdag in Heer won. Tijdens datzelfde Miyata Wielerweekend ii j r land eindigde Ronald V Tang als vijfde. Van der ploeg (Van Vliet/Weba/( greep het ploegenklass Van der Tang hield hel tevoren voor gezien tij criterium van Lexmonc Berg van het Lissese R Bollenstreek miste het gisteren in Utrecht (Roni het Kanaleneiland). De I 'A/ wijker kwam als vierdé eindstreep. Michel Wi (De Bollenstreek) zegevii j Diemen. De nieuwelii Voorhout bleef in de pla J ke wielerronde na 55 kill onder anderen Alphena Bekkum (vijfde) en Ste Kok uit Burgerveen (ne voor.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 24