De Danaïden >romoveert Scylla haakt weer af osmos bezegelt iet lot van Docos r Basketballers van Blitz willen een hogere indeling Saturnus nipt langs Snelwiek Sport Langeweg wint Trophy Hoofdrol voor Koerts CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464, PLV.-CHEF JANET VAN DIJK, 071-5356463 'rfballers Fiks zakken af 11 eerste beslissingen zijn drie speeldagen voor het ein- van de veldcompetitie al gevallen. De Danaïden ver- erde zich van promotie naar de eerste klasse via winst Harga. Ook de andere promotiekandidaten lieten n steek vallen, uitgezonderd Tempo. Fiks degradeert de nederlaag tegen ODO(M) naar de tweede klasse, is voor de Oegstgeester club niets nieuws, want zij .Jakte in dertien jaar tijd al zes keer zo'n terugval mee. :BAL'MICHEL VAN GENT Irting Trigon verschafte zich ls in de eerste helft een ge stellende 15-6 voorsprong het zwakke Naas. Alfred ïbooy was in deze fase de e plaaggeest voor de degra- ekandidaat uit Enschede, schoot niet alleen vijf keer b<maar trok soms ook de ere verdediger naar zich zodat Tim van der Horst Eje mooie goals bij de paal maken. Na de pauze liet de ilso lediging in de laatste twintig d uten geen goal meer door. hissen hadden Arnoud Lam- y (3), Tim van der Horst (2), ncna Beij en Chantal van wel succes, zodat het ver- 1 nog aardig opliep: 27-12. Rlak voor tijd maakte Cres- Iljdo een uitwerkfout, waar- Celeritas net nog op gelij- hoogte kwam: 16-16. De we ;n-witten lieten in de eerste uut twee goals door en iden naderhand zelfs twee azei drie punten achter (6-3 en :dr'), maar herstelden zich dd. Wijnand Alberts (4), Car- /aai Zitman en Gertjan Hen- we (2) zetten hun club zelfs op t sl 4 en 13-15. Zij lieten in het :$wartier echter zoveel kan- liggen, dat één raak schot de thuisclub een punt kost- heOP maakte na een goede telning de fout om in het lage po van Nieuwerkerk mee te mp. De Sassenheimers ston- na een kwartier op 6-1, ir verzandden naderhand in vidueel gerichte acties, met ■evolg dat het vier minuten füst 11-11 werd. Dat was het om meer vaart in het spel irengen en prompt keerde miverheid terug. Petra van fa'pcerk, Jeroen van der Wolf Steven Baart (2) en Stanley Rtié zorgden voor 20-14, de IDC.' doorbraak voor de 23-15 winst. Na één seizoen moet Fiks al weer terug naar de tweede klas se als gevolg van de 22-15 ne derlaag tegen ODO(M). Theo Vreeken (4), Tineke de Visser (2), Carola van Tol en Henrik Hooimeijer zorgden ervoor dat de score tot 9-8 behoorlijk gelijk opging. Daarna stonden de ver dedigers echter machteloos te genover het zuivere schot dat hun tegenstanders etaleerden bij het wegtrekken (17-11). Dat betekende de tiende nederlaag Tempo leek in de eerste helft nog op weg naar een behoorlijk resultaat tegen KOAG. Edwin Visser (4), Marcel Hanegraaff (3), Lydia Vonk en Marcel Haagsman hielden hun club 38 minuten lang tot 10-9 in de race om de punten. Alleen de thuis club was in het restant nog tref zeker: 21-9. Maaike van Rijswijk had een onfortuinlijke inval beurt, want zij viel met een en kelblessure uit. Nog één punt heeft De Da naïden nodig voor het kampi oenschap, maar de promotie is na de 15-9 winst op Hespa al binnen. Coach Aart van der Werf vond dat zijn ploeg in de eerste helft 'wonderbaarlijk mooi korfbal' had gespeeld, zo veel acties leverden doelpunten op. Heiko Locher (4), Sandra Kalthoff (3), Barbro Heijman, Ingrid Slingerland en Martijn van der Meer beslisten het duel door de voorsprong van 4-5 tot 7-15 uit te bouwen. Pernix behaalde in de strijd om de tweede promotieplaats een belangrijke slag binnen met 16-10 winst op HKC(U). Lian Olsthoom, Sjoerd van der Kooij, Bert Vanhaelen (2), Ka ren Arnoldus en Inge Homberg maakten een zwakke start meer dan goed (1-3, 8-3). Zij maakten in de tweede helft een inzinking door (12-10), zonder dat dit :ELTENNIS RON HOOGENDAM sp(: landelijke tafeltenniscom- titie zit erop. De clubs uit de 'io konden daarbij terugkij- n op een redelijk goede af- 3aD )p. Het reeds gedegradeerde icos verloor thuis tegen ismos zijn laatste eredivisie- el: 6-1. Met Docos degra- :rt Kluis naar de eerste divi- In die klasse hebben de annen van Pecos Oegst- est, zowel het eerste als het I eede team, zich keurig we- ite handhaven. Docos speelde een aardige idstrijd tegen Cosmos. On- nks de 6-1 nederlaag vond ed van Oostenrijk het duel de Veldhovenaren een n de spannendste. „Voor Ed c(an den Berg) en mij is de edivisie te hoog gegrepen, voor René Hijne bepaald et. Volgend seizoen gaan we ker proberen om weer te omoveren, maar als dat kt, ben ik geen kopman eer van het eerste", zegt Van istenrijk. Aan de Hoge 'g^orsweg lieten de Leidenaars h opnieuw niet wegspelen ior het gerenommeerde ismos, dat zich veilig speel- in de hoogste klasse, j. Zo was Van den Berg tegen 'c inley Verbeek dicht bij de ge, getuige het nipte verlies de derde game (21-19). Hij- yj overkwam hetzelfde. De e ed, al moest hij in drie mes toch zowel Van der ur (21-18) als Verbeek (21- voor laten. Het enige punt 'am op naam van Van Oos- jrijk, die ex-international .Jrgen Pastoors de baas was '-18 in de derde game). jJPecos Oegstgeest jasten zich op de valreep te Jndhaven in de eerste divi- Het vlaggenschip dender- ruim (8-2) over Integer aep heen, terwijl de 'tweede us' ijzersterk voor de fam bij het Zwolse Flits: 4-6. 1, waar Marco van der eijden twee potjes verloor t gen Verhaegh en Scott, hield Integer en De Korenbeurs on der zich. In de klasse van de Oegstgeester reserves daalden Amstelveen en Trefhoek af naar de tweede divisie. De Treffers uit Roelof- arendsveen sloot zijn la'atste tweede divisie-optreden af met de tiende nederlaag op rij. Thuis tegen Westa 2 moesten Ron (2x) en Rico van Veen (lx) zich met 6-4 gewonnen geven. Dankzij een goed seizoen van Wim Gertenaar handhaafde Pecos 3 zich in de tweede di visie groep 3. Scylla 2 had lang uitzicht op promotie naar de eerste divisie, maar na het met 6-4 verloren duel tegen DTV'84 zijn de Leidenaars ex- aequo geëindigd met het Ve- chelse TTCV, dat in de onder linge duels met de Leidenaars beter scoorde. In Brabant ver loor Avanti met 6-4 van dat zelfde TTCV, maar de Hazers- woudenaren mogen zich des ondanks veilig wanen. DTV'84 kan nog kampioen worden, maar dan moet het volgende week het inhaalduel tegen In teger 2 met 9-1 winnen. Rijnsoever ontpopte zich in de derde divisie tot een ware kampioen door ook met rui me cijfers (8-2) van Westa 3 te winnen. Play-Fair daalt af naar de promotieklasse, om dat concurrent Rega met slechts 6-4 verloor van Alme- re. Vrouwen Ondanks degradatie naar de vertrouwde tweede divisie sloot Oegstgeest het seizoen knap af met een 5-5 tegen De Korenbeurs. Rijnsoever won met 8-2 van Stiphout, maar zag het met dezelfde cijfers winnende FTTC promoveren. De Friezinnen eindigden ge lijk, maar waren in het onder linge treffen met de Katwijk- sen veel beter (9-1). De vrou wen van Docos troostten de gedegradeerde mannen enigs zins door het binnenslepen van de titel in de derde divisie groep 3. Wu, Slagter en Van Duyn werden met vlag en wimpel kampioen. MSV speelt plichtmatig PIETER VAN DER VLIET In de Noordwijkse Northgohal won MSV met 93- 78 van Aris. Het neemt op de ranglijst nu de der de plaats in. Toch was coach Alibegovic niet te vreden. „Het zijn juist kleine dingen waar ik me aan erger", zei de Noordwijkse oefenmeester. „Nu waren het de vrije worpen die erg slecht ge nomen werden en zo is er altijd wat." MSV speel de plichtmatig voor eigen publiek en leidde bij rust met 47-37. Ondanks het pressiespel van Aris wist de thuisploeg vooral onder het bord de vrije man te vinden. Bart Koek en Zeeger van Leeuwen vielen op door hun tomeloze inzet. Djoenie Steenvoorde liep al vroeg in de wedstrijd tegen drie fouten aan en zat lange tijd op de bank. MSV won uiteindelijk met 93-78. Scores MSV: B. Koek 33, Steenvoorde 19, Van Leeuwen 16, J. Koek 11. In de eerste divisie A won Blitz eenvoudig bij Hoofddorp met 57-74. Vooral het frivole spel van junior Cees Aanhaanen was volgens coach Sid Bruinsma een lust voor het oog. De Voorschote naren eindigen door dit resultaat op de derde plaats. Volgens Bruinsma gaat Blitz een schrifte lijk verzoek bij de bond indienen voor een plaats in de promotiedivisie. „Ieder jaar zijn er toch weer clubs die op het laatste moment geen team op de been kunnen brengen en zich terugtrek ken. Wij zijn daarom hard op zoek naar extra spelers om straks eventueel toch in de promotie divisie te kunnen spelen. Iedere speler die op dat niveau wil spelen kan mij thuis bellen." Scores Blitz: Vegter 18 (10 reb.), Aanhaanen 17 (13 reb.). Voor BS Leiden breken er spannende tijden aan. De verlieswedstrijd in eigen huis tegen Jugg lers (61-65) deed er niet meer toe, nu bekend is dat de Leidenaars in twee wedstrijden tegen Aba cus uit gaan maken wie er in de eerste divisie mag blijven. Ook zal er veel afhangen van degra dant Juventus, die twijfelt aan een avontuur in de eerste divisie en zich misschien terugtrekt. BS Leiden speelde in ieder geval geen goede wed strijd en gaf de winst in de tweede helft weg. Zonder Ben de Jong moest de thuisclub onder de borden te veel inleveren. Goed gemikte driepun ters vlak voor het einde gaven de eindstand voor Leiden een iets draaglijker karakter, 61-65. Scores BS Leiden: Pang 12, Martinez 11. De junioren van Blitz wonnen met 84-94 van Black Eagles. Zij hadden zich al geplaatst voor de play-offs om het landskampioenschap. In twee wedstrijden tegen DAS uit Delft wordt beslist wie de finale speelt tegen de winnaar van het duel tussen Den Helder en Sharks. Scores Blitz: Aanhaanen 31, Van Riet 24. Vrouwen „Ik kan tevreden zijn", was de reactie van BV Lis- se-coach Hans van Vegten na de 73-54 overwin ning op de reserves van Landsmeer. „De derde plaats in de eindrangschikking is een terechte be loning." De Lissecoach maakte er geen geheim van met zijn ploeg niet in te zijn voor een avon tuur in de eredivisie. Het bij vlagen wisselvallige spel van zijn ploeg in het afgelopen seizoen schreef de coach toe aan een te smalle basis. Met de komst van de zusjes Van Duivenvoorde (Jump) heeft Van Vegten de eerste versterking binnen. Tegen de reserves van Landsmeer speelde Lis- se als vanouds: een matige eerste en een betere tweede helft. Van Vegten zag zijn ploeg te veel balverlies lijden tegen de pressing-verdediging. De tweede helft ging het een stuk beter en speel de Lisse voor de winst. Met fraaie aanvallende combinaties liep Lisse uit naar een 73-54 over winning. De scores van BV Lisse: M. Droogh 28, Van der Heuvel 11, Hemminga 10. De juniores van BV Leiderdorp hebben de competitie niet met winst kunnen besluiten. In sportzaal Op Dreef werd er met 62-73 verloren van Lely uit Amsterdam en zo eindigen de Lei- derdorpsen aan de kop van de middenmoot. Grasshoppers speelt komende vrijdag en za terdag in Bunschoten de eindronde om het landskampioenschap. De Katwijksen openen te gen Den Helder, terwijl Hoofddorp het opneemt tegen Shooters. De winnaars spelen op zaterdag de finale. Miranda Pronk van Madjoe is in balbezit in de topper tegen Atlantis. Zij scoorde één keer. kwalijke gevolgen had. De ver dediging had namelijk in de resterende veertien minuten snel weer zicht op de voorspel bare aanvalsopzet van de be zoekers. Voorlopig mag Madjoe zich lijstaanvoerder noemen in de derde klasse L, dankzij de 15-13 overwinning op Atlantis. Het achttal van Gé van der Water liet zich niet ontmoedigen door twee gemiste strafworpen op 2- 3 en bleef aanvallend goed loe ren op een doorbraak via een dieptepass. Marloes Schone- veld, Remco van de Meeberg (2), Ellen van der Meij, Miranda Pronk, Marco Ravensbergen en Peter Star zorgden voor 10-5. Deze voorsprong kwam niet meer in gevaar, ook al slonk de marge na 15-9 nog wel aanmer kelijk. De aanval van Fluks kwam moeilijk op toeren, aangezien DSO(A) door overtredingen in de paalzone de vaart uit het spel haalde. Petra Both, Jerre Schwarz (2) en Bregtje van Drongelen maakten slechts vijf van de vele kansen af, maar daarna viel het gat (5-8, 5-11). Ook de invallende junioren Jo hanna van Drongelen en Mira van der Luyt konden dit niet FOTO MARK LAMERS meer dichten: 11-16 verlies. De start van KZ Leiden be loofde weinig goeds bij Actief (4-1), maar bij rust was deze achterstand toch weer rechtge zet (9-9). De koploper van de zondagafdeling nam het initia tief over, mede doordat inval lers Brenda van Leeuwen en Ronald Siera meer rust in het spel brachten. De eerstgenoem de forceerde de strafworp, waaruit Arwin Akse 14-15 kon maken. Akse bepaalde met zijn zevende goal de eindstand nog op 14-16. Ook Gert-Jan Kruys was met drie goals behoorlijk op dreef. HANDBAL FRANK BONTE De handballers van Saturnus behaalden in de regionale tweede klasse een moeizame zege op Snelwiek. Op het veld van de Rotterdamse gastheren werd het uiteindelijk 16-17. Saturnus begon de wedstrijd zonder wisselspelers en dat leek de ploeg op te breken. Snelwiek leidde bij rust met 9-7 en hield die voorsprong tot tien minu ten voor het einde vast, 16-15. Dat kwam mede door het voor treffelijke keeperswerk. De doelman van Snelwiek stopte maar liefst zeven strafworpen. Vooral strafworpspecialist An- dré van Es werd aan de Leidse zijde gemist. Het pleit voor de Leidse mentaliteit dat met de nederlaag in het vooruitzicht geen speler de moed opgaf. Daarnaast speelde Snelwiek met een serie overtredingen Sa turnus in de kaart. De arbiters konden weinig anders dan de charges van de Rotterdammers met tijdstraffen te 'belonen'. ROTTERDAM RON HOOGENDAM Met een gezicht vol ongeloof staarde Gerard Bakker na af loop van de met 6-1 verloren strijd tegen Feijenoord van Teijlingen minutenlang voor zich uit. Zijn Scylla was weer, voor de vierde maal, uitgescha keld voor de finale om de landstitel. En of de eliminatie nog niet zuur genoeg was, zette de glorieuze finalist FVT in de Rotterdamse Persoonshal het clublied in van voetbalkampi oen Feyenoord. Hand in hand, kameraden. Waar Bakker zijn emoties niet meer de baas was, vluchtte zijn maatje Peter Paul de Vrind - sprakeloos - de zaal uit. Het had de apotheose voor De Vrind moeten worden. De 31-jarige topsportcoördinator van de NTTB, vorig week nog de grote uitblinker in het met 4- 3 gewonnen duel aan de Brahmslaan, was aan zijn laat ste optredens bezig voor Scylla. Maar De Vrind degradeerde zichzelf van held tot schlemiel. „Ik ben erg teleurgesteld, dit was echt mijn laatste serieuze wedstrijd voor Scylla. Na 22 jaar stop ik er mee. Scylla zal of ie mand moeten aantrekken, of verder moeten gaan met de ei gen jeugd. Die is talentvol ge noeg", aldus de diep teleurge stelde De Vrind. De 4-3 winst in de thuiswed strijd en een positief gamesaldo (10-7) gaven Scylla hoop op een goede afloop. Maar die hoop bleek ijdel. Feijenoord zou Feij enoord niet zijn als het niet juist in deze beladen duels scherp voor 'de dag zou komen. Als een echte kampioen betrad de thuisclub tot op het bot ge motiveerd het strijdtoneel. Aan gemoedigd door een vijftigtal uitgelaten supporters, die on voorwaardelijk achter hun hel den stonden. Maar van het kabaal dat het thuisfront vanaf het balkon bij Na het 6-1 verlies tegen Feijenoord van Teijlingen kon Gerard Bakker zijn emoties niet meer de baas. ieder punt liet horen, onder vond het nuchtere Scylla weinig hinder. Integendeel. Na de snelle 1-0 (Bader Lfatmi verloor van De Boer) stelde Piet Bakker orde op zaken door in een even sterke als bijna foutloze partij Nermin Smajic voor te blijven: 1-1. Scylla lag in de Rotterdam se arbeiderswijk op koers, zo leek het althans. Scylla maakte vervolgens een matte indruk, terwijl IWT op volle toeren draaide. Van het execellente spel van Peter Paul de Vrind van vorige week was niets meer te zien. Tegen Wijers ontsnapte De Vrind in twee games aan verlies, maar hij moest in de derde game (met 21-16) toch buigen voor het ra zende spel van de rossige Wij ers. In de dubbel had Scylla (nog ongeslagen dit seizoen) de kans om de schade te herstellen. Maar na een soepele 21-11 pro duceerde het Leidse konings koppel in de twee volgende games een ongekend aantal missers. Het teleurstellende verlies was koren op de molen voor de ploeg van FVT-coach Alfred de Jong en betekende in feite de genadeklap voor Scylla. Die werd uiteindelijk toege diend door reuzendoder Michel de Boer, die in een zinderende partij tegen Bakker het geluk in de beslissende game aan zijn zijde had. Met een 4-1 achterstand op de borden was Scylla een ge knakte ploeg. Dat het uiteinde lijk 6-1 zou worden, was niet meer verwonderlijk. Lfatmi („Ik vind het nog steeds leuk om te spelen, al heb ik een slecht sei zoen achter de rug") verloor kansloos van de ontketende Wijers en vervolgens gaf de aangeslagen De Vrind zich ge wonnen tegen Smajic. De Vrind: „Zij hebben een uitgebalanceerd team en speel den stukken beter dan de vori ge keer. Als we willen winnen, dan moeten Piet en ik allebei top spelen. Piet heeft goed ge speeld en ik niet. En in de dub- ARCHIEFFOTO DICK HOCEWONINC bel waren de eerste twee ballen goed, maar in de langere rally's waren zij sterker. Het is een op telsom van details." FVT-coach Alfred de Jong keek z'n ogen uit. „Tot donderdag gaf ik ons geen schijn van kans, maar toen ik 's avonds de zaal in kwam en Barry (Wijers) als een waanzinnige zag trainen, dacht ik: we hebben een kans." FVT - Scylla: De Boer - Lfatmi 21-15,21-9; Smajic - Bakker 22- 24, 19-21; Wijers - De Vrind 21- 12, 20-22, 21-16; De Boer/Wij ers - Bakker/De Vrind 11-21, 21-14, 21-11; De Boer - Bakker 20-22, 21-6, 22-20; Wijers - Lfat mi 21-12, 21-13; Smajic - De Vrind 17-21,21-12, 21-15 Saturnus benutte de overtalsi- tuatie koeltjes en stapte met 16- 17 opgelucht van het veld. De ontknoping van de veld competitie zal hoogstwaar schijnlijk plaatsvinden in Al phen, waar Rijnstreek de tegen stander en de grote concurrent voor de titel is. Rijnstreek moet dan nog wel eerst winnen van de reserves van Gemini en Sa turnus mag zich niet verslikken in DWS. Beide ploegen ver schijnen dan waarschijnlijk in hun sterkste opstelling. WASSENAAR ANP Hugo Langeweg, nationaal kampioen bij de beroepspi keurs, heeft op Duindigt de draverij om de Champions Tro phy gewonnen, llij bleef met Kim Wielinga voor It's Beuckenswyk (Mariel Mol) en Savason (Paul Wals). In de Champions Trophy wa ren alle kampioenen en vice- kampioenen uit de verschillen de drafsportcategorieën start gerechtigd. Titelverdediger Ste fan Schoonhoven, vice-kampi- oen bij de leerlingpikeurs, bleef dit jaar ongeplaatst. Jans Koerts blijft een hoofdrol spelen in de Ronde van Neder- saksen. Zaterdag boekte de Ne derlander zijn tweede etappe zege, een dag later eindigde hij in de derde rit als vijfde. De ze ge was voor de Duitser Andreas Beikirch. Klassementsleidcr Kjaergaard moest gisteren opgeven na een zware valpartij. De Noor wordt opgevolgd door de Duitser Tor sten Schmidt. Koerts, rijdend voor het Duit se team Cologne, klopte zater dag na een ril van 174,6 kilome ter in de eindsprint de Duitsers Lehmann en Wegmann. Daar voor had de voormalig Rabo- renner nog vijftig kilometer solo gereden. Hij kreeg een maxima le voorsprong van ruim vier mi nuten. Leontien Zijlaard-Van Moorsel heeft zaterdag in lleerenveen de voorjaarsklassieker Ronde van Zuid-Friesland over 80 kilo meter op haar naam geschre ven. Het was haar zesde zege van het seizoen. In de sprint troefde de wereldkampioene tijdrijden Yvonne Brunen af. Esther van der Helm werd der de.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23