iets houdt Noordwijk van titel af Ter Leede 'geeft dit niet meer uit handen' De Rijnvogels zijn nu geen hoogvliegers meer Amateurvoetbal flog een kwartiertje éi dan zijn we er Katwijk heeft zicht op een prijs chef willem spierdijk. 071-5356464. plv -chef janet van dijk. 071 -5356463 chris hartman epelers en supporters van ,eede na afloop van de rijd tegen Excelsior Pernis laan het clublied aanhie- vas opmerkelijk, maar niet LjwJjnjpelijk. Dankzij de 4-0 te rfinnin8 °P Excelsior en iderr es van concurrent Strij- peft de ploeg uit Sassen- de titel ineens voor het i-2, 3n- Nog een keer winnen ChVvOR) en de terugkeer in jofdklasse is een feit. „Dit Vanf we n'et meer uit han- nrod sprak Ter Leede-trainer r. Alagendijk zelfverzekerd, sbeti '"[fld er bij Ter Leede gezon- pij Excelsior was er sprake •en downstemming. Door VD/^derlaag degradeerde de Hopaar de tweede klasse. Een Scissenheimse club op weg naar hoofdklasse fusie met plaatsgenoot DOTO is de enige manier om eersteklas ser te blijven, maar gezien de verschillende achtergronden van de verenigingen zit een sa mengaan er voorlopig niet in. Spelend als zaterdag tegen Ter Leede hoort Excelsior beslist niet thuis in de eerste klasse. Het elftal uit Pernis bezit nau welijks voetballend vermogen en mocht blij zijn dat Ter Leede verzuimde het verschil in klasse nog nadrukkelijker in de score tot uitdrukking te brengen. Lagendijk: „Toch moet je het ook tegen deze tegenstander weer waarmaken. Belangrijk voor ons was dat we vlak voor rust op 0-2 kwamen." Dit doel punt, dat de genadeslag voor Excelsior betekende, werd ge maakt door Hicham Rbii. De grillige vleugelspits omspeelde na een voorzet van Erwin Belt man twee tegenstanders en gaf met een droog schot doelman Arwen Pit het nakijken. De eer ste goal van Ter Leede viel in de 26ste minuut. Beltman ging achter een pass van de onver- slijtbare Floor van Duyn aan en scoorde uit een moeilijke hoek. Excelsior kreeg bij een 0-1 stand zijn enige reële scorings kans in de wedstrijd. Marcel Ruberg profiteerde van een dekkingsfout in de Sassenheim- se defensie, maar stuitte op doelman Thomas Waasdorp. Excelsior probeerde met een grote dosis inzet zijn gebrek aan voetbalkwaliteiten te ver bloemen. Ter Leede liet zich echter niet afbluffen. De verde digers Carlo van Zeist en Jeffrey Stolk wonnen praktisch elk duel van de twee Pernisse spitsen. Omdat de vier middenvelders van Excelsior ook al weinig cre ativiteit aan de dag legden, had Ter Leede een makkelijke mid dag. Na de derde goal, na tien minuten in de tweede helft door Van Duyn gefabriceerd, was de vraag alleen hoe hoog de score zou uitvallen. Vanaf dat moment keek de aanhang van Ter Leede meer naar de bewegingen van pr- man Johan Verloop dan naar de verrichtingen binnen de lijnen. Verloop, die met zijn zaktele foon een rechtstreekse verbin ding met Strijen onderhield, stond achter het doel van Ex celsior. Afgesproken was dat hij zich bij een gelijke stand recht achter het doel zou bevinden. Bij een voorsprong van Strijen koos Verloop (voor de toe schouwers) rechts van het doel positie en bij een voordelige score voor Spijkenisse zou hij naar links switchen. Ontzetting bij de Ter Leede-familie toen Verloop van het midden naar rechts uitweek. Gejuich toen hij enkele minuten later weer te rugliep. De 2-3 viel na afloop van de wedstrijd in Pernis en kon dus niet zichtbaar gemaakt worden. De vreugde in het Sassenheim- oioper heeft nog één punt nodig tegen hekkensluiter Rozenburg i fstien jaar wachten de supporters van Noordwijk 6 jsmart op een nieuw kampioenschap van hun club. patste seizoenen was de hoofdklasser uit de kust- ts er enkele malen dichtbij, maar nu kunnen de sce- "l|k p's voor een mooi partijtje eindelijk weer eens uit de teK Noorc'wijk legde zaterdag op de knollentuin van N(e"k Boys de basis voor de uiteindelijke ontknoping, is-Pajnde week thuis tegen Rozenburg. Mooi is het alle- h I niet wat de formatie van Ruud Bröring de laatste lmu!?n laat zien, maar wel uiterst effectief. Ook Quick 3 h kreeg daarvan het bewijs geleverd toen Patrick van 'nunl en Michael van der Laan hun ploeg, opnieuw in de kse, de winst brachten. Ze bepaalden met hun tref- venhje eindstand op 1-3. Imus nogal. Maar of alles wat zich za terdag in Katwijk afspeelde de enige titelpretendent ook waar dig is, dat is een geheel ander verhaal. De openings- en slotfa se van het duel konden nog be koren. In de tussenliggende pe riode daalde het niveau soms tot een wel heel bedenkelijk peil. Noordwijk begon voortva rend aan de titanenklus. Geerlig Azier vond uit een tomer het hoofd van de mee opgekomen Cees Smit. Patrick van Dam maakte vlak voor de doellijn het keeper Tom van der Niet on dertussen lastig, zodat de kop- sterke verdediger aan het kleine gaatje in de Katwijkse defensie genoeg had. Voordat het eerste kwartier was verstreken, stond Quick Boys al op gelijke hoogte. Uit een afgeslagen vrije trap haalde Leonard Pluimgraaff verwoestend uit, 1-1. Misschien dat Rocky Pitti eens bij zijn te genstander in de leer kan gaan, want oog in oog leverde hij geen minuut later een slap rol- lertje af, waar een hard schot of een passje op de vrijstaande Marco Kleijn op zijn plaats was geweest. De gemiste kans vormde de inleiding voor een bedroevend vervolg. De spelers van Noord wijk zagen nauwelijks gelegen heid om elkaar de bal over kor te afstand toe te spelen. Van opbouw, laat staan mogelijkhe den was geen sprake meer. Een Quick Boys met iets meer lef ik peter van der hulst de l\ 4-|and meer die er aan twij- SJCNoordwijk wordt de nieu- v lelhouder in de hoofdklas- Het had zaterdag al zo ver oja en zijn, maar de nog enig jebleven concurrent Sche- igen weigerde mee te wer- mderDe ploeg uit het Haagse t punten laten liggen, 'Zw< zegevierde moeizaam Zwart Wit '28. Bröring zat ?t mee. Geen woord over DE leningen. Evenmin boog ehoiph over de vraag hoe het olte tegen het zwakste broertje /enirje klas, Rozenburg tot een choti einde moet worden ge- it. De coach maakte zich sse zorgen over de strontkar es )p de selectie een ererit es het dorp maakt. „Natuur- du het iets extra's hebben DEfi als we fiier bij Quick iant- kampioen waren gewor- 79 maar zo erg is het ook niet. int trontkar is namelijk pas iewefde helft schoongemaakt. n jn het bij ons natuurlijk (liet gewend. Dit is in 16 niet meer voorgekomen. e ?bben ze rustig tot volgen ds'6*eek de tijd om alles te 79 ten", zei hij gekscherend. zijn de babbels die een de /fnde coach mag hebben, dentlt was een historische ze- meende Bröring. Want j0rp f: Boys thuis verslaan dat 3 Spirt bijna alleen als er een =naa'0enSC^aP va^ te n eerde de oefenmeester Ruud Bröring juicht, hij weet zeker dat de titel binnen is. had van het foutenfestival kun nen profiteren, maar de ploeg van Cees Tempelaar die nog in de race was voor de derde pe- riodetitel, toonde te veel res pect voor de aanstaande kam pioen. Met iets meer druk had den de Katwijkers het Noord wijk lastig kunnen maken - al leen Jan Schaap kreeg voor rust nog een kans - maar Tempelaar gokte op zekerheid. „We zijn van het onder druk jzetten van de tegenstander afgestapt. Aan het begin van het seizoen lever de dat te veel problemen op", aldus Tempelaar. De verdedi ging van Noordwijk, de laatste weken toch al de sterkste linie, bleef zodoende simpel over eind. Alleen op een kopbal van Hans van der Plas, bleef de de fensie vlak na rust het ant woord schuldig, maar de aan voerder mikte de bal naast de paal. Aanvallend stelde de ploeg van Ruud Bröring zaterdag lan ge tijd weinig voor. De koploper leek gebukt te gaan onder de spanning, al wilde spits Patrick van Dam daar niets van weten. „Ik had daar geen last van. In de kleedkamer ging het er ook relaxed aan toe. Er werden zelfs nog dolletjes gemaakt. Ik denk dat het vandaag echt aan het veld lag. Er viel bijna niet op te voetballen", oordeelde Van Dam over de mat. Tempelaar nam niet ten onrechte het woord 'dramatisch' in de mond, terwijl Bröring de hoop uitsprak dat een eventuele be slissingswedstrijd niet op Nieuw-Zuid wordt gespeeld. Zo ver zal het wel niet komen. Met dank aan diezelfde Van Dam. De spits, die evenals in valler Jelle Korbee, meerdere malen Van der Niet als plaag geest tegenkwam, werd zo'n acht minuten voor tijd vrij voor de keeper gezet. Ditmaal faalde hij niet. In blessuretijd mocht invaller Michael van der Laan vanaf elf meter de eindstand FOTO KEES VAN HOOGDALEM zelfs nog op 1-3 bepalen. Komende zaterdag kan het feest dus losbarsten. Iedereen in het Noordwijkse kamp ge looft er nu in. „Zelfs Korbee komt eens kijken hoe zo'n veld er nu uitziet. Sinds 23 jaar is hij niet bij een uitwedstrijd ge weest", zegt Bröring met een glimlach op het gelaat als zijn voorzitter langsloopt. Quick Boys: Van der Niet; Jan Jeroen Schaap, Pluimgraaff, Van Dijk, Van der Plas; Van Schijndel, Van Hooy, Jan Schaap, Van Beelen (66. Ruwaard); Kroon. Kruit. Noordwijk: Spaan; Van Kins, Ten Brinke, Smit, Patrick de Jong; Wim de Jong, Reindcrs, Azier; Kleijn (71. Kor bee), Van Dam, Pitti (60. Van der Laan). "Aordwijk laat Cees Spaanderman sidderen irdwijk loman leefmans s Spaanderman is wed- d/D/rtsecretaris van w Noord - oud-speler van het eerste 1 en bovenal: fan. Weke- staat hij met een groep ge- estemden achter het doel de tegenpartij. Dat was za ag bij Quick Boys niet an- maar toen ging het om belangrijkste duel van rdwijk in meer dan vijftien - het kampioenschap :te immers. Negentig mi- hm'c :n sidderen met de wed- dsecretaris. 0 uur: Spaanderman en orten blijken na de toss er het verkeerde doel te n. De teams 'draaien' en moeten de Noordwijk-be- rders met aanhang om het lopen. 4: De andere kooi is nog bereikt of Cees Smit scoort 1. „De druk is eraf', roept tnderman juichend. De wedstrijdsecretaris een shaggie in elkaar, ir zijn handen trillen van tenuwen en dus is het re- lat een 'toetertje' dat nau- jks brandt. 1: Quick Boys scoort te- Het shaggie moet het ont- en en wordt vertrapt. 2: Spaanderman legt uit en waarom hij altijd ach- de goal van de tegenpartij pt. „Dan zie je de doelpun- van Noordwijk van dichtbij e kan Pitti nog eens extra noedigen." Dat laatste ver- Spaanderman ter plekke lat de grillige linksbuiten tot ergernis van de 'vijfde ko- lonne' achter het doel bepaald zijn dag niet heeft. 15.47: De rust breekt aan bij 1- 1. Door de gelijke stand en het feit dat concurrent Schevenin- gen met 2-0 voor staat, weet Spaanderman dat de zo vurig gehoopte titel er vandaag nog niet inzit. „Kampioen worden bij Quick Boys was natuurlijk prachtig geweest, maar vol gende week thuis kampioen worden tegen Rozenburg heeft ook wat. Vanwege het bloe mencorso hadden we vandaag sowieso nog niets georgani seerd. Alle drumbands zijn be sproken en strontkarren be zet." 16.10: Noordwijk speelt in het begin van de tweede helft ma tig en Spaanderman en co zijn al blij als het gelijkspel blijft gehandhaafd. Er sluipt duide lijk angst voor een tegentreffer in de ploeg achter het doel. De supporters huppen op hun plaatsen en lachen zenuwach tig om onbegrijplijke beslissin gen van de arbiter. 16.25: Het begint zachtjes te regenen en Noordwijk krijgt een veldoverwicht. De remise lijkt niet meer in gevaar te ko men. „Nog een kwartiertje en dan zijn we er", bezweert Spaanderman. 16.32: Spits Patrick van Dam mist met het hoofd een gewel dige kans op 2-1. Spaander man grijpt naar zijn hoofd als of hij de mogelijkheid zelf om zeep heeft geholpen. „Nee- ee...." 16.37: Van Dam scoort uit een scrimmage alsnog. Spaander- man juicht en danst als een kind dat z'n eerste fietsje krijgt. „Daar gaan we dan." 16.41: De schrik slaat toe. Quick Boys krijgt een vrije trap helemaal aan de andere kant van het veld. Een grote kans op de gelijkmaker. De wed strijdsecretaris eet zijn shaggie bijna op. Het blijkt loos alarm. 16.47: In blessuretijd krijgt Noordwijk een strafschop die wordt verzilverd. Nu kan er niets meer fout gaan, realiseert ook het clubje achter de hek ken zich. Alle spanning is in een klap verdwenen. Spaan derman is weer helemaal zich zelf en zegt: „Ja nu mag je me feliciteren. Dit kan niet meer fout aflopen." 16.48: Het bestuurslid loopt na het laatste fluitsignaal via de lange zijde richting bestuurs kamer. Van links en rechts wordt hij door toeschouwers die hem kennen geluk gewenst met de winst en het vrijwel ze kere kampioenschap. Spaan derman geniet zichtbaar van het moment en zijn glimlach wordt steeds groter. Alsof hij zeggen wil: „Wisten we toch". KRV kan nacornpetitie niet meer ontlopen katwuk janet van puk 'Vechten, nou!', schreeuwde, nee, smeekte welhaast een KRV-verdediger, toen zijn ploeg op een 0-2 achterstand was ge komen. Maar zelfs vechten konden de Katwijkse Rijnvogels niet meer. Zij verloren zaterdag thuis met 0-4 van RWH en kunnen de nacornpetitie tegen degradatie niet meer ontlopen. Het is een streep door de re kening van de ambitieuze 'eer steklasser, die in de jaren ne gentig alleen maar successen kende. Sinds het bestuur gele den het vizier ook op prestaties ging richten, schoot KRV om hoog, van de Leidse bond naar de eerste klasse. De debutant eindigde vorig jaar verdienste lijk bij de bovenste helft, maar KRV kwakkelde dit jaar van het begin tot het einde. De resultaten vielen zo tegen dat het bestuur drie wedstrij den voor het einde trainer Loek Helder wegstuurde. Het beoog de schokeffect bleef uit, want ook onder Mart de Groot - de trainer van het tweede die na de zomer de overstap naar het eerste zou maken - behaalde KRV geen punt. Erger nog, de Katwijkers voet ballen helemaal niet goed. Te gen RWH begonnen ze nog re delijk, maar na een kwartier vielen ze al ver terug. Toen had den ze de beste kans van de wedstrijd ook al gehad: Kees van Duyn zette vanaf de linker kant strak voor. maar Floor Im- mink kon niet bij de bal. De Ridderkerkers speelden ook niet best, maar wel beter. En zij creëerden wèl kansen, waarvan zij er 'maar' vier benutten, één vlak voor en drie na rust. „We liepen ook meer tegen onszelf dan tegen de tegenstan der te voetballen", zei KRV- aanvoerder Huig Hoek na af loop. „Sinds de winterstop zit ten we in een neerwaartse spi raal, we kunnen zelf geen doel punten maken en krijgen er el ke week wel drie of vier tegen. Het lijkt of iedereen bang is om een actie te maken, of niemand op het doel durft te schieten." Het bestuur zocht de proble men vooral in de relatie van trainer Helder met de spelers. De spelersgroep had het res pect voor en het vertrouwen in de trainer verloren, en dus moest Helder weg. „Het lag niet aan hem, maar je kunt moeilijk elf spelers wegsturen", aldus bestuurslid Niek-Jan van Keste- ren. Een probleem was ook dat het elftal dit jaar zes nieuwe spelers moest 'inpassen' en niet echt een eenheid werd. Aanvoerder Huig Hoek: „On der Helder hebben we ook twee goede jaren gehad. Ik vond het heel moeilijk dat hij weg moest, omdat ik een goede band met hem had. Maar dat het respect en vertrouwen weg was, is voor een deel wel waar." Hoek is het er ook niet hele maal mee eens dat het eerste geen 'eenheid' is geworden. „In het veld schort het er wel eens aan. maar na afloop van de wedstrijden is het gewoon één groep", aldus Hoek, die de slechte prestaties van KRV vooral wijt aan 'tegenslag'. „Het gaat er toch vaak om of een bal erin gaat of tegen de paal komt. Alles zat dit jaar tegen", aldus de 29-jarige Katwijker, die even later toegeeft dat het elftal ook 'wel wat tekortkomt'. Het bestuur is in gesprek met 'versterkingen'. KRV - 14 senio renteams, 12 jeugdelftallen, vrouwenvoetbal, 4 meisjes teams, G-voetbal, kortom: een 'familieclub' - moet het niet hebben van de eigen jeugd, maar van spelers die het bij een hoofdklasser uit de regio net niet redden en af willen van de vermaledijde 'elf-uur-'s-och- tends'-wedstrijden. Bij het eer ste van KRV staan spelers meer 'in the picture' en de club zorgt goed voor de selectie, met maandelijkse etentjes, af en toe een ander uitje en aardige winstpremies. Huig Hoek beseft dat moge lijke 'aanwinsten' nu gaan twij felen, omdat ze niet het risico willen lopen dat ze volgend jaar in de tweede klasse spelen. Het bestuur wanhoopt niet. „We gaan wel weer aan de weg tim meren. We hebben er weer wat sponsors bij, dus dat is het pro bleem niet", aldus Van Kester- en.,,Ik hoop stiekem op een wonder", zegt Huig Hoek. KRV-RWH 0-4. 43. Ruinard 0-1, 60 Van Noord 0-2, 82. Den Boef 0-3. 85. Vermeulen 0-4. Scheidsrechten De long. Toeschouwers: 80. Geel: Van Poppel (KRV), Van 't Wout (RWH). KRV: Lefeber; Zuiderduin, Hoek, Van den Oever. Kees van Duyn: Van Pop- pel, Vonk. Robert van Duyn (72. Nico van der Plas), Oudshoom (72. Michael van der Plas), Immink Rovers (58. Van Delft). se kamp was er niet minder om. In de ongelijke strijd tussen Ter Leede en Excelsior voegde de kampioen in spe in de resteren de 35 minuten nog slechts een treffer aan zijn totaal toe. Maar ten Smakman doelpuntte op aangeven van Beltman. Dezelf de Beltman-schoot in genoem de periode op de lat. Een inzet van Smakman werd van de doellijn gehaald en een schot van de doorgebroken invaller Mohammed Benefekrane ver dween hoog over het doel. Excelsior Pemis-Ter Leede 0-4 (0-2). 26. Beltman 0-1, 45. Rbii 0-2, 55. Van Duyn 0-3, 64. Smakman 0-4. Gele kaart: Verschoor (Excelsior). Scheids rechten Van der Herik. Toeschou wers: 300 Ter Leede: Waasdorp: Van Zeist, Geijs- man, Stolk, Vooys, Bloemheuvel, Van Du)7i, Kramer; Beltman, Smakman (71 Benfekrane), Rbii. USSE RONNO BROEKHOF Katwijk blijft na de 1-3 zege op Lisse zicht houden op het be halen van de derde periodetitel. Voor de meervoudig afdelings- en landskampioen een mager prijsje, maar ze zijn er bij Kat wijk toch blij mee. Pas enkele weken geleden vrijwaarde de oranjebrigade zich van degra- datiezorgen. Door de winst in Lisse en de geringe krachtsver schillen in de middenmoot is nu zelfs de vierde plaats nog binnen bereik. Datzelfde ver haal ging grotendeels ook op voor Lisse, dat lang in de on derste regionen bivakkeerde. De traditionele nawinterse op leving bracht de fiisieclub in de subtop en ook voor hen was de derde periodetitel een moge lijkheid om nog iets leuks van het seizoen te maken. Combinaties Lisse kan die prijs door het on nodige verlies wel vergeten. De eerste helft beloofde nog veel goeds. Lisse domineerde en had genoeg mogelijkheden om de wedstrijd voor de pauze te beslissen. Met soms vloeiende combinaties waren de beste mogelijkheden voor de ploeg van scheidend trainer Wim Ei lander. Met name op de linker flank overliepen Erwin van der Lugt en Mario Biervliet hun te genstanders Pieter Slootweg en Peter van Duyn. Gelukkig voor Katwijk maakte Edwin Robbers Jerrel Linger nagenoeg onscha delijk, zodat dicht bij Katwijk doelman Hugo van Duyn het gevaar grotendeels bezworen was. Van Duyn ging na negen mi nuten lelijk in de fout. Bij een uittrap gleed hij uit, waardoor de bal in de voeten kwam van Aad Bozuwa. Ondanks hevig trekwerk van Vincent Bon kon de stand-in van Jimmy Simons (hij kon door werkzaamheden niet tijdig op Ter Specke zijn) toch Jerrel Linger aanspelen, die langs Van Duyn ging en 1-0 binnentikte. Kee Hoei Tan, Aad Bozuwa (op de paal) en Mario Biervliet lieten voor Lisse riante kansen onbenut. Katwijk bleef hoop houden. Tien minuten voor de rust liet de Lissese de fensie een vrije trap van Peter van Duyn lopen. Vincent Bon haalde even buiten het straf schopgebied meedogenloos uit en de strijd was weer open: 1-1. Duels Na afloop zou Katwijk-trainer Piet van Duyn zeggen dat zijn mannen op het middenveld te veel persoonlijke duels verlo ren. Dat had hij zijn ploeg tij dens de rust onder de neus ge wreven. De boodschap was goed over gekomen, want Kat wijk startte de tweede helft een stuk feller en in feite kwam Lis se er niet meer aan te pas. Ei lander: „We speelden pretentie loos, terwijl Katwijk de wil toonde te winnen. Daarom is hun zege verdiend." Het fellere spel van Katwijk leidde tot een blessure van Kee Hoei Tan na een overtreding van Marco van der Plas. Een klein opstootje was het gevolg, precies voor de tribune met de fanatieke Katwijk-aanhang, van waaruit bierblikjes op het veld werden gegooid. Jammerlijk, maar het meest trieste was wel het 'applaus' dat Tan begeleid de toen de middenvelder ge blesseerd de kleedkamer moest opzoeken. Een overspannen re actie in een harde, maar faire wedstrijd. Marco de Ridder maakte in de slotfase voor Katwijk het ver schil. Twee heldere momenten van de linkerspits leverden twee goals op, de 1-3 zege, drie pun ten en zicht op een prijs. FC Lisse: Bouman; Elmahdadi, Van der Zwet, Spruyt, Van der I.ugt, Tan (70. Abbink), Ras, Biervliet, Van Bem- mel (60. Simons), Bozuwa (80. Kant). Linger. Katwijk: H. van Duyn; Robbers. Bon. Van der Meer, Kwestro. Slootweg, Mo lenaar (65. Lentz), Van der Plas, P. van Duyn, Zwaan (85. Ben Said), De Rid- hoofdklasse a Rijnsburgse Boys-Barendrecht 0-0 (0-0). Scheidsrechter: Letterman. Toeschouwers: 500. Gele kaarten: Martin de Louw (Rijns burgse Boys), Alex Gouw (Barendrecht). Rode kaart: trainer Ronald Klinkenberg (15. Barendrecht). Marken-Excelsior M 2-3 (1-2). 30. Davey Vermaas 0-1, 43. Davey Vermaas 0-2, 45. Gerro Sanders 1-2 (strafschop), 56. Robert Visser 1-3, 57. Eric van Geemen 2-3 Scheidsrechter: Kleiker. Toeschouwers: 300. Gele kaarten: Rogier Hoogland (Mar ken), Raymond Frehe, Yalmar Kusten, Ro bert Visser (Excelsior M). Rode kaart: Mar co van Galen (70. 2x geel - Marken) Quick Boys-Noordwijk 1-3 (1-1). 3. Cees Smit 0-1, 13 Leonard Pluimgraaff 1-1, 83 Patrick van Dam 1-2, 93. Michael van der Laan 1-3 (strafschop) Scheidsrechter: Kooij. Toeschouwers: 1800. Gele kaarten: Michel van Hooy. Leonard Pluimgraaff (Quick Boys). SHO-Capelle 1-1 (0-0). 53. D.no Lima 1 0, 87. Wouter Ooms 1-1 Scheidsrechter: Van Waveren Toeschouwers: 800. Gele kaarten: Jan Kuivenhoven, Wiggert-Jan Middelhoek (SH0). Wouter Ooms, Jurgen Sat (Capelle). FC Lisse-Katwijk 1-3 (1-1) 9. Jerrel Lin ger 1-0, 36. Vincent Bon 1-1. 86. Marco de Ridder 1-2, 90. Marco de Ridder 1-3. Scheidsrechter: Heuvels Toeschouwers: 1150. Gele kaart: Marco de Ridder (Kat wijk). Rozenburg-ARC 0-2 (0-1). 3. Ruud BosO- 1, 63. Michel van Beest 0-2. Scheidsrech ter: Vroegop. Toeschouwers: 600. Gele kaarten: geen Rode kaart: Johan van Pelt (21. Rozenburg). Scheveningen-Zwart Wit'28 3-2 (2-0). 14" Ron de Jager 1-0, 30. Ype Haytema 2-0, 73. Michel Visser 2-1, 80. Jeffrey Rutten 3-1, 85 Michel Visser 3-2 Scheidsrech ter: Van der Perk. Toeschouwers: 700. Ge le kaarten: geen. Noordwijk 24 Schevenin 24 Excelsior M 24 Rijnsb Boys 24 Katwijk 24 FC Lisse 24 ARC 24 Barendr 24 Quick Boys 23 Capelle 24 SHO 23 Zwart W'28 23 Marken 24 Rozenburg 23 15 5 4 50 44-20 12 8 4 44 54-25 12 4 8 40 41-36 10 7 7 37 33-33 9 8 7 35 39-26 9 8 7 35 43-37 9 7 8 34 47-33 8. 10 6 34 36-29 9 5 9 32 39-28 6 11 7 29 29-38 5 10 8 25 26-31 7 4 12 25 35-42 6 7 11 25 36-45 1 2 20 5 17-96 Zwart Wit'28-Quick Boys 2-2 met in de stand verwerkt Derde periode Katwijk 7-15 FC Lisse 7-13 Excelsior M 7-15 ARC 7-13 Programma: Zwart Wit'28-Quick Boys (re- serende 7 minuten op 27/4), Ri|nsburgse Boys-ARC, Katwijk-Zwart Wit'28, Capelle- Scheveningen, Noordwijk-Rozenburg, Ex celsior M-FC Lisse, Barendrecht-SHO, Marken-Quick Boys Topscorers: Ruud Bos (ARC), Emanuel Monteiro (Excelsior M), Davey Vermaas (Excelsior M) 15 doelpunten 4) Jerrel Lin ger (FC Lisse), Gerro Sanders (Marken) 14 doelpunten 6) Patrick van Dam (Noord wijk). Reggie Martina (Scheveningen), Hans van der Plas (Quick Boys) 13 doel punten 9) Ron de Jager (Scheveningen) 11 doelpunten 10) Mohamed Boulayoune (Rijnsburgse Boys). Peter van Dui|n (Kat wijk). Arne van Gelder (Capelle) 10 doel punten 13 Remco van Bemmel (FC Lisse), Remco 8lok (ARC), Ferry Seton (Zwart Wit'28), Jimmy Simons (FC Lisse), Brian Stolk (Zwart Wit'28) 8 doelpunten hoofdklasse b D0V0-WGZ 1-2, Huizen-Bennekom 3-3, Kloetinge-Achilles Veen 1-0, Sparta Nij- kerk-Spakenburg 3-3, Kozakken Boys- Hoek 1-2, AVW'66-GWV 0-4, Heerjans- dam-Volendam 4-2. D0V0+ 23-45 Achilles V 23-29 Hoek 24-45 Huizen 24-28 Spakenburg 23-38 Sparta N 24-27 Bennekom 23-37 Kozakken B 22-26 GWV 24-37 AVW'66 23-23 Kloetmge 24-34 WGZ 24-22 Volendam 23-30 Heerjansdam 24-21 hoofdklasse c Derde periode Harkemase Boys-Flevo Boys 1-1, WOG-sc Genemuiden 2-3, ACV WHC 1-2, IJsselmeervogels-HZW 4-2, Nunspeet-Be Quick'28 2-1, Olympia'28- Drachtster Boys 3-0, Urk-DVS'33 5-1 IJss'vogels 24-59 Harkemase B 23-31 Urk 24-49 Olympia'28 24 29 Genemuiden 24-45 ACV 23-26 Be Quick'28 24-41 WHC 24-24 WOG 24-37 Drachtster B 23-22 DVS'33 24-34 HZVV 23-21 FlevoBoys 24-32 Nunspeet 24-10 IJsselmeervogels is kampioen Nunspeet is gedegradeerd eerste klasse b WOR-'s-Gravenzandse SV 2-3, Excelsior P-Ter Leede 0-4, Strijen-Spijkenisse 2-3, Zwaluwen V-D0T0 0-1, KRV-RWH 0-4, TOGR-Delta Sport 1-2 Ter Leede 21-48 RWH 21-28 Strijen21-46 D0T0 21-25 Gravenz 21-45 TOGR 21-23 Delta Sport 21-36 KRV 21-19 Spijkenisse 21-35 Excelsior P 21-13 WOR 21-28 Zwaluwen V 21-11 EJtcelsior P en Zwaluwen V zijn gedegra- Derde periode tweedeklassec PEC Den Haag-Voorschoten'97 1-3, Mon- ster-HVO 0-1, Leiden-Hoofddorp 4 3, Fo rum Sport-LYRA 1-4, Honselersdi|k-JAC 1- HV0+ 21-44 Forum Sport 21-28 JAC++ 21-40 Honselersd 21-25 Voorschoten 21-38 Leiden 21-25 Lyra 21-34 KMD 21-21 Monster 21-32 DSVP 21-18 PEC Den H 21-31 Hoofddorp 21-15 Derde periode Voorschoten 6-14 HV0 6-13 Lyra 6-14 Honselersdijk 6- 9 derde klasse a •4, Kagia-Alphia 0-1, Duinoord 1-6, DS0- 4-0, Lugdunum-RCL 1-1, Ha- Boys-VaTken'68 0-2 21-47 Kagia 21-28 21-47 Oegstgeest 21-26 21-46 Alphia 21-24 21-36 Hazersw B 21-21 21-29 Duinoord 21-16 21-29 LFC 21- 4 LFC-UVS 1 TAW Oegstgeest zerswoudse Derde periode Lugdunum 6-13 Valken'68 6-11 Kagia 6-12 DS0 6-10 vierde klasse a SV'35-Sleutels 3-3, SVOW-Blauw Zwart 2- 1. MVKV-Woubrugge 0-1, BSC68-LS- W'70 2-1, SJC-Nootdorp 2-3, Koudekerk Moerkapelle 5-1 Nootd 21-50 BSC'68 21-24 SV'35 21-44 Woubrugge 20-23 Sleutels 21-43 Koudekerk 21-22 MVKV++ 21-37 Moerkapelle 21-21 LSW'70 21-31 Blauw Zwart 21 -20 SV0W 21-28 SJC 20- 5 Derde periode Nootdorp6-18 SV'35 6-12 Sleutels 6-16 Blauw Zwart 6- 9 vijfde klasse a GWS-DoCoS 4-1, VCL-Roodenburg 2-0, KSD-Marine 4-1, Archipel/Ornas-Abbenes 1-12, de Jagers-DWO 7-2, Zoetermeer-Fo- reholte 1-5 Abbenes+ 21-55 Roodenburg 18-27 VCL 20-45 Foreholte 21-26 DW0++ 21-45 Archipel/O 20-15 De Jagers 21-41 Marine 21-14 KSD 19-29 Zoetermeer 20-11 GWS 21-28 DoCoS 21- 6 Derde periode Abbenes+ 6-16 De Jagers 6-13 VCL 5-15 Roodenburg 5-12

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21