Kampioen van het poldermodel Villem II verjaagt ook cjax uit Tilburgse burcht Voetbal lelers van Vitesse hebben itiek op tactiek Neumann Fortuna en Roda vechten ordinaire burenruzie uit iNDAG 26 APRIL 1999 chef willem spierdijk. 071-5356464, plv.-chef janet van dijk. 071-5356463 Groningen haakt af leh/uKFC Den Bosch is na de 4-1 winst op ADO Den Haag vel zeker kampioen van de eerste divisie. De Brabanders li ben, met nog vier wedstrijden te gaan, elf punten voor- e>ng op Groningen, dat zaterdag thuis tegen TOP twee dure ten morste (1-1). De strijd om de vierde periodetitel blijft spannende affaire. Heracles had een goede slag kunnen n, maar de ploeg verspeelde bij Telstar twee punten. Hera- heeft in de periodestrijd nu dertien punten, evenveel als ningen en Dordrecht, dat Volendam met 3-2 versloeg. t >venkamp perplex na ontslag tAARHugo Hovenkamp zal AZ aan het einde van het sei- verlaten. Het contract van de assistent-trainer wordt niet engd. ..Ik sta perplex", aldus de oud-international. Hoven- ip heeft geen idee wat de reden voor zijn vertrek is. „Het is mij een groot raadsel. Ik ben 24 jaar bij die club, misschien ze bang waren om volgend jaar een feestje te moeten ge- Het besluit werd Hovenkamp medegedeeld door twee be- 'iirsleden, onder wie directeur Kasper. „Dick Scheringa was iet bij. Dat vond ik wel verdacht", aldus Hovenkamp. Sche- \a is de geldschieter en voorzitter van AZ. n Caat van Twente naar Veendam dam Theo ten Caat voetbalt volgend seizoen voor Veen- i. De 34-jarige middenvelder van FC Twente heeft zijn dtekening onder een driejarige verbintenis gezet. Het con- t van Ten Caat bij de Enschedese club loopt aan het einde het huidige seizoen af. Ten Caat kwam in het seizoen 7/88 ook al voor Veendam uit. Verder stond hij zes jaar bij Twente onder contract en droeg Ten Caat drie seizoenen het :n-wit van FC Groningen. De middenvelder voetbalde ook uit voor Aberdeen en Vitesse. 'Feyenoorders durven de straat weer op tp ,Sal,$e heeft rechtstreekse ;ing voor de Champions ie niet meer in eigen Na de 3-1 nederlaag bij 'Jkwam de eerste openlijke k op de strijdwijze van r Herbert Neumann bo- icijven. „We spelen op de ''ter", zei John van den nde ,.maar Vitesse heeft heie geen counterploeg." crisis viel van de gezich- if te lezen. Gedesillusio- 1 stapten de spelers van Vi- uit de kleedkamer van het rt Stadion. Nikos Machlas jrbeeld, de Griekse top- d<r, die al wekenlang louter ware wedstrijden afwerkt, it het spel van Vitesse veel inig op hem is afgestemd, hij van de 3-1 bij NEC |"ac? „Vraag maar aan de trai- a 1 zei Machlas cynisch. „Die kan het wel verklaren." Waar de trainer over de crisis zweeg, daar spraken de spelers. „We hebben uit de laatste vier wedstrijden maar twee punten behaald", rekende aanvoerder Michel Kreek voor. „En je ziet dat ons voetbal ook steeds moeizamer gaat. Daar zal de spanning ook mee te maken hebben. Zoals we nu spelen, verdienen we de Champions League niet. Maar wie verdient het dan wel?" Nu Vitesse de tweede plaats uit handen heeft gegeven, komen de irritaties bovendrijven. De spelers van Vitesse hebben het hele seizoen al moeite met het behoudende spel, dat hun werd opgedragen door eerst Artur Jorge en later Herbert Neumann."Het is de keuze van de .trainer, niet van de spelers. Want de spelers van Vitesse willen dolgraag weer vol op de aanval spelen. Op de Coolsingel bewie rookten, bewonderden én eerden gisteravond een kwart miljoen fans massaal en uitbundig de kampioen van het poldermodel. Zij aan zij, hand in hand. De euforie wierp z'n schaduw al weken vooruit en be reikte z'n climax op een historische zondag in Rot terdam, eerst in de Kuip en later op het beroemde plein voor het oude stad huis. gijsbert spierenburg Feyenoord vierde ouderwets feest na een wedstrijd tegen de hekkensluiter, NAC (2-2), waar aan de glans van de overwin ning ontbrak. Het kampioen schap van het seizoen 1998/'99 werd een feit na een impone rend seizoen en onder de im pulsen van een ras-Rotterdam mer, Leo Beenhakker. Voor de man van Charlois is in de herfst van zijn lange carrière nog een droom in vervulling gegaan. Beenhakker werd twee keer kampioen met Ajax (1980 en '90) en met Real Madrid zelfs drie keer op rij (1987, '88 en '89). „Ik ben zo rijk dat ik kam pioen word, voor de zesde keer in mijn loopbaan. Al die titels zijn mooi geweest, heel mooi. Maar nu ben ik kampioen in mijn stad en in mijn stadion, en dat maakt het toch wel heel bij zonder." De coach volbracht wat hij anderhalf jaar geleden, bij z'n benoeming, had beloofd. Voorzitter Jorien van den Herik: „Ons argument was: als hij ons niet kampioen kan maken, kan niemand het." Het team van Beenhakker en Rob Baan is dit seizoen de beste van de eredivisie. Van begin tot eind heersten de Rotterdam mers in een competitie waarin van serieuze concurrentie nau welijks sprake was. Zó vroeg en Julio Ricardo Cruz schiet Feyenoord naar 2-1. met zo'n grote voorsprong werd in Nederland nog maar zelden een club landskampi oen. De naaste concurrent, Vi tesse, staat na 29 speeldagen op een achterstand van niet min der dan zestien punten, een eerbiedwaardige marge. AZ '67 en Ajax veroverden de titel ooit, in respectievelijk 1981 en 1998, op een moment dat de voor sprong op de nummer twee ze ventien punten bedroeg (uit gaande van het 3-puntensys- teem). Niemand zal Feyenoord het kampioenschap misgunnen. Aan de hand van Beenhakker cn Baan deed Feyenoord dit seizoen vooral wat het kan en liet het na waartoe het niet in staat is. Geen elftal in Neder land beheerst zozeer de om schakeling van balverlies naar balbezit als dit door de drie hoek Konterman, Van Wonde ren en Van Gastel gedragen elf tal. Beenhakker komt de eer toe, na jaren van rampspoed, de chaos in de kleedkamer te heb ben hersteld en ordening te hebben gebracht in de uiteen lopende opvattingen over aan pak en tactiek. Bovendien slaagde de coach erin om het enfant-terrible van de ploeg, Ju lio Cruz, in het gareel gekregen. Baan's aankoopbeleid is niet spectaculair, wel evenwichtig. De aankopen (Konterman, Paauwe, Van Vossen, Tomas- son en Tininho) zijn stuk voor stuk een gouden greep geble ken. Van de 29 competitie-wed strijden verloor Feyenoord er slechts twee, van AZ en Willem II. In de Amstel Cup werd het uitgeschakeld door Ajax en in het UEFA Cup-toernooi door VfB Stuttgart, op eigen terrein en op een manier, 0-3, die niet voor mogelijk was gehouden. De perspectieven in de Cham pions League moeten daarom niet worden overdreven. Om enigszins een rol te kunnen spelen, zijn spectaculairdere aankopen nodig dan Jan de Vis ser van Heerenveen. De ambities zijn groot, doch de beperkingen zijn niet misse lijk. Van den Herik moet op de kleintjes letten. De sportieve successen ten spijt, maakt Fey enoord in financiële zin een dramatisch financieel jaar door. Volgens insiders is de cash-flow belabberd. De salarissen en de premies blijken de pan uitgere zen. Voor een belangrijk deel heeft men ze al moeten voorfi nancieren, op basis van de voorziene miljoenen-opbreng sten van volgend seizoen in de Champions League. En dan nóg iets: in oktober vorig jaar stond bij Feyenoord de FIOD op de stoep. Het on derzoek is nog gaande. Gisteren hoorde men er in Rotterdam niemand over. Begrijpelijk. Beenhakker: „De blijdschap overheerst nu, alsmede de vol doening dat in korte tijd zoveel tot stand is gebracht. De Feye noorders durven de straat weer op". Feyenoord: Dudek; Van Gobbel, Kon terman, Van Wonderen en Paauwe; Bosvelt. Van Gastel en Tomasson; Ka- lou (79. Komejev), Cruz en Van Vossen (73. Vos). NAC: Karelse; Zwijnenberg, Schrcudcr, MacDonald (46. Bosz) en Broers; Han sen, Feskens, Versteeg en Gudclj; Sjoe- kov (86. Gaasbeek) en Arveladze. Limburgse derby tussen .ina S en Roda JC (0-1) ^Tin Roda JC tegen twee ro- kaarten opliep en arbiter aap het duel enkele minu- wegens beledigende ekkoren van de Roda-aan- g onderbrak, de 80ste minuut liep Van Heyden tegen rood op, zes uten later Van Houdt tegen tweede gele kaart. Met ne- tegen elf koesterde Roda JC c narginale voorsprong, ach had Fortuna, dat zon- zijn geblesseerde schutter laming moest aantreden, betere van het spel. Roda ij taterde gevaarlijk. Dat resul- le in de 56ste minuut in doelpunt voor de Kerkra- aren. Een hoekschop van Van der Luer kopte Peeters hoog boven iedereen uitsprin gend hard langs doelman Van Zwam, 0-1. De wedstrijd werd steeds grimmiger. Fortuna.joeg op de gelijkma ker, maar zelfs tegen negen man kon men in de laatste spannende minuten geen vuist meer maken, tegen een Roda JC verdediging waarin Vrede de grote uitblinker was. RKC - FC Twente 2-2 Voor FC Twente is het seizoen voorbij. De ploeg heeft na het gelijke spel bij RKC (2-2) nau welijks perspectief meer op een Europees avontuur. Pas in de allerlaatste minuut bracht Ven- negoor of Hesselink zijn team naast de Waalwijkers. Aanvan kelijk leek het duel op een een voudige zege voor de Twente naren uit te lopen. Vennegoor of Hesselink tekende na vijf mi nuten op het randje van buiten spel zijn achttiende treffer van het seizoen aan (0-1). RKC'er Van der Leegte stond daarna twee keer precies op de goede plek: eerst promoveerde hij een inzet van Echteld tot doelpunt en op slag van rust kon doelman Boschker een schot van Lanckohr alleen nog voor de voeten van Van der Leegte tikken (2-1). Talloze mo gelijkheden liet RKC daarna onbenut. Zo strandde Petrov in blessuretijd op Boschker. Een dure misser, want in de tegen- Cambuur - Sparta 2-4 Sparta heeft bij Cambuur Leeu warden een belangrijke stap gezet naar behoud van het ere- divieschap. De Rotterdammers wonnen afgetekend met 4-2. Sparta speelde de beste wed strijd sinds de winterstop. Ar jan van der Laan eiste een hoofdrol voor zich op. De Nieuwkoper bracht Sparta op magistrale wijze op 4-2. Hij schoot de bal vanaf 25 meter onhoudbaar achter doelman De Ron. Wat vechter Everse vooral goed deed, was de gele kaart die zijn middenvelder kreeg, de eerste in zijn loop baan. Cambuur kwam door Van Rijswijk op voorsprong. Vlak voor rust maakte Den Dunnen gelijk, maar het was Dijkhuizen die de Friezen in blessuretijd aan de 2-1 hielp. In de tweede helft was Sparta heer en mees ter. Tammer maakte 2-2, zijn negende treffer van dit seizoen. Invaller Wouden zorgde vijf minuten voor tijd voor grote vreugde op de Rotterdamse bank: 3-2. Van der Laan maakte kort daarna aan alle spanning een einde. Heerenveen - AZ 2-1 Heerenveen heeft weer een leuk uitzicht op kwalificatie voor internationaal voetbal. Dat kwam omdat AZ zaterdag avond in het Abe Lenstra-stadi on niet leek te willen winnen. Daarom deden de Friezen dat maar, 2-1. AZ, vrij-uit spelend, kwam 'los' toen Heerenveen na de hervatting op voorsprong kwam. Enkele minuten na de openingstreffer van Samardzic maakte Fertout 1-1. Daarna kreeg het elftal van Van Hane- gem drie riante kansen op rij. Heerenveen profiteerde. Een invaller zorgde in de slotfase voor het winnende doelpunt. Tzvetkov kopte in na een voor zet van Samardzic. FC Utrecht - MVV 0-2 Je moet toch wat, zal trainer Mark Wotte gedacht hebben. Een week na de teleurstellende 1 -1 tegen RKC zag hij zijn elftal bij rust achterstaan tegen MVV: 0-1. Met een wanhoopstaktiek stuurde hij zijn spelers de tweede helft in. Vergeefs: 0-2. Wotte liet zich met zijn tacti sche omzettingen in de rust mede leiden door het gedrag van de Utrecht-supporters, die cynisch applaudisseerden bij de 0-1 van Emerson en luid flo ten bij het rustsignaal. Met in feite vier aanvallers (Mghizrat, Mols, Kuijt en John de Jong) drukte Utrecht wat het kon. Op hoop van zege. Het mocht niet baten. Hoe wel de thuisploeg nu en dan kansen kreeg (Kuijt miste een grote), bleef MVV verdedigend overeind. In de laatste minuut verdubbelde Jerry de Jong via een in de rebound benutte strafschop de voorsprong. 0 revolutionaire plannen Villem II ten strijde in Til- waar het oproer kraaide teindelijk een oud-Ajacied oogste woord had. Als in- verjoeg Dennis Schulp ng gisteravond met twee tref- jiit de burcht van de trico- (3-1). Volgens de winnen- Zv liner Co Adriaanse kregen ve rhoudingen in het Neder- na e voetbal achter kampioen ïoord daarmee een 'on- >aar en uniek' aanzien, n lem II, dat eerder ook PSV en Feyenoord (4-1) in Til- had overmeesterd, staat i tweede plaats, die recht op de Champions League, de onttroonde kampioen, >p de zevende plaats de op plaatsing voor Uefa- IV Detbal via de ranglijst ver- ke inken. mijn spelers moeten sprak Adriaanse. „Bij er geen sprake van druk. moet toppers kopen, die ddellijk het niveau van de h< ipions League moeten innen. Werken aan de top moeilijker." teren toonde in het shirt i 1 Villem II één van de spe- a lie Ajax graag zou inlijven, kunnen. Rechtermidden- iél r Ramzi, eigendom nog 3S( et Italiaanse Udinese, was eerste helft vaak ongrijp- voor Witschge, die tegen voetballers van dat ir niet meer is opgewas- n^ijn mooiste actie bewaar- Marokkaan voor de slot- toen hij bij 2-1 Gorré en Witschge fijngevoelig misleidde en Schulp een schotkans of freerde. Onder meer met een fractie voorbereiding op de openings treffer pakte Ramzi één van de hoofdrollen in de voortvarende start van Willem II. Maar de hoogstandjes van zijn publieks- speler, het gevarieerde vleugel spel in de eerste twintig minu ten, de opnieuw riante cijfers bij de eindafrekening - niets kon Adriaanse verleiden tot een nieuvye lofzang. Nee, in een groot gedeelte van de tweede helft was Willem II 'wegge speeld', zei de winnende coach. Ook over zijn gedurfde in greep in die fase, wilde Adri aanse niet pochen. Met de wis sel Valk voor verdediger Hyypia trachtte hij het inderdaad plots weer redelijke positiespel van Ajax te breken en twee minuten na Valks entree lag de bal ach ter Van der Sar (2-1). Adriaanse hield het erop dat hij het geluk even mee had. Het frommel- doelpunt van Schulp viel uit een hoekschop. „Een statische situatie", zei Ajax-trainer Jan Wouters. „Dat had dus niets met de verandering van de speelwijze te maken." Wouters leek zijn innerlijke rust alweer te hebben hervon den. Voor de pauze was hij, on gekend opvliegend langs de lijn, enkele malen uit zijn vel ge sprongen. Hij kon zich opwin den over de besluiteloze op bouw van zijn verdedigers, over zwak weerwerk in de defensie en, later, over knullige missers en een gebrek aan doortastend heid in de afronding. Adriaanse, van 1992 tot '97 directeur opleidingen bij Ajax, sprak te vleiend over zijn voor malige werkgever. Bijna alsof hij wilde zeggen: het is zo slecht nog niet wat ik heb afgeleverd. Maar de tegendoelpunten en de gemiste kansen zeiden gisteren opnieuw veel over de gevallen topclub. Witschge zwichtte voor Ram zi en na diens voorzet was de jonge De Cler aan de zijde van Bombarda niet alert (1-0). Schulp toonde zich vrijwel op de doellijn slagvaardiger dan Vierklau (2-1), de gememoreer de wissel van Adriaanse bracht vooral Melchiot in verwarring en op weg naar de derde Til burgse treffer sneden Ceesay, Valk en weer Schulp de Ajax- defensie aan flarden. Ajax kreeg ook kansen, na de onvoorziene terugval van Wil lem II, maar aan Wamberto (tweemaal) en Arveladze (tot tweemaal toe in een aanval op de lat) bleken ze niet besteed. Vroeg in de tweede helft scoor de invaller Hoekstra dan toch, na één van de spaarzame goede acties van Gorré (1-1). En Ajax liet de treffer zowaar volgen door een half uurtje aanvaard baar, doch weinig kansrijk combinatiespel. Daaraan klampte Wouters zich vast. Hij lijkt in deze fase slechts op tegenslagen te kun nen reageren, zoals gisteren met de gedwongen vervangin gen van de gekwetste aanvallers Arveladze en, al na zeven minu ten, Babangida. De trainer van Ajax zei na de negende compe titienederlaag dat hij 'redelijk tevreden'was. kele trucs bij de hoekvlag op- De verhoudingen in Neder- voerde. Hoe lief en aardig Adri- land zijn inderdaad uniek. Ze aanse later ook sprak, de avond werden treffend uitgebeeld was zo voor Ajax alweer pijnlijk door Ramzi, de Afrikaanse goo- genoeg geweest, chelaar die in de slotminuut voor het dankbare publiek en- Willem II: Van Fessem; Pr< -Nfe. Victoria, Hyypia (71.Valk) en Hill; Ramzi. Arts en Galasek; Ceesay. Bom barda (75. Schenning) en Hermes (66. Melchiot, Vierklau en De Cler; Gorré. Knopper en Witschge; Gronkjaer, Ar veladze (37. Babangida/46. Hoekstra) en Wamberto. EREDIVISIE Cambuur Leeuwarden-Sparta 2-4 (2-1), 31. Van Rijswijk 1-0, 42. Den Dunnen 1- 1, 45. Dijkhuizen 2-1, 50. Tammer 2-2, 85. Wouden 2-3, 89. Van der Laan 2-4. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 8000. Gele kaart: Van der Laan (Sparta), Dijkhui zen (Cambuur Leeuwarden). Heerenveen-AZ 2-1 (0-0). 68. Samardzic 1-0, 72. Fertout 1-1. 83. Tzvetkov 2-1. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 13.500. Gele kaart: Mitrita (Heerenveen), Huiberts (AZ). Fortuna Sittard-Roda JC 0-1 (0-0). 58. Peeters. Scheidsrechter: Schaap. Toe schouwers: 7000. Gele kaart: Hofland, Kool. Bouma (Fortuna Sittard). Peeters (Roda JC) Rode kaart: 80. Van der Heyden (Roda JC). 86. Van Houdt (Roda JC. 2x geel). FC Utrecht-MW 0-2 (0-1). 17. Emerson 0- 1, 90. De Jong 0-2 (strafschop) Scheids rechter: Braamhaar. Toeschouwers: 13.000. Gele kaart: Jean-Paul de Jong, Robbemond, Van Mol (FC Utrecht), Plum, Falix(MW). RKC Waalwijk-FC Twente 2-2 (2-1). 5 Vennegoor of Hesselink 0-1, 30. Van der Leegte 1-1, 45. Van der Leegte 2-1, 90. Vennegoor of Hesselink 2-2. Scheidsrech ter: Temmink Toeschouwers: 5000. Gele kaart: Echteld (RKC Waalwijk), Bosman, Vennegoor of Hesselink (FC Twente). NEC-Vitesse 3-1 (0-0). 48. Latuheru 1-0, 49. De Gier 2-0, 53. Van den Brom 2-1, 67. De Gier 3-1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 6000 Rode kaart: 33. Kui per (Vitesse, 2xgeel). Gele kaart: Maes, De Gier, De Romijn, Pothuizen (NEC), Reuser, Van Hintum (Vitesse). Feyenoord-NAC 2-2 (2-1). 30. Sjoekov 0- 1, 36. Tomasson 1-1. 42. Cruz 2-1, 66. Arveladze 2-2. Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschouwers: 47.500. Gele kaart: Konterman, Van Gastel (Feyenoord), Broers, Schreuder, Versteeg, MacDonald (NAC). Willem II-Ajax 3-1 (1-0). 21. Bombarda 1 0. 49. Hoekstra 1-1. 73. Schulp 2-1. 87. Schulp 3-1 Scheidsrechter: Uilenberg Toeschouwers: 14.800 Gele kaart: Hyypia (Willem II), Wamberto (Ajax). Topscorers: 1. Van Nistelrooy (PSV) 26, 2. Nilis (PSV) 21.3. Vennegoor of Hesselink (FC Twente) 19, 4. Mols (FC Utrecht) 17, 5. Machlas (Vitesse) 16, 6. Van Houdt (Roda JC), Cruz (Feyenoord), Bombarda (Willem II) 15, 9. Hamming (Fortuna S) 14, 10. De Gier (NEC) 13. Programma, 1 mei: Cambuur-Heerenveen, MVV-NAC, PSV-RKC, Roda JC-De Graaf schap, Sparta-Willem II, FC Twente-Fortu- na Sittard, Vitesse-AZ; 2 mei: Ajax-Feye- noord, NEC-FC Utrecht. Feyenoord Willem II 29 22 30 17 30 16 30 15 30 14 29 14 30 13 30 12 30 10 30 11 30 9 30 9 Feyenoord kampioen. 5 2 71 68-29 5 8 56 58-43 7 7 55 56-39 9 6 54 71-44 9 7 51 51-38 8 7 50 49-33 8 9 47 60-38 11 7 47 44-37 11 9 41 45-50 7 12 40 39-42 8 13 35 50-56 8 13 35 38-49 11 11 35 35-47 9 14 30 34-56 10 14 28 35-52 4 20 22 32-62 8 18 20 31-56 8 19 17 29-54 Cambuur in financiële nood leeuwarden anp Cambuur verkeert in financiële nood. De Leeuwarder eredivi- sionist heeft een schuld van on geveer elf miljoen gulden. Het bestuur van de club wil samen met de gemeente Leeuwarden en de Friesland Bank voorko men dat spelers en medewer kers binnenkort geen geld meer krijgen. Rekeningen kan Cambuur al een tijd niet meer betalen. „Er liggen nog nota's van vorig jaar december op het bureau. Daar om praten we op dit moment ook met de gemeente Leeuwar den en de Friesland Bank." Arlman, ook burgemeester van Harlingen, ziet de situatie bij Cambuur niet als uitzicht loos. „Tegenover onze schulden staan gelukkig nog wel bezittin gen. Zo zijn we eigenaar van een stadion waarin ook winkels zijn gevestigd. Bij verkoop aan de gemeente zou dat een be drag van zo'n twaalf miljoen kunnen opleveren." Het is echter maar de vraag of de gemeente het stadion wil ko pen om vervolgens weer aan de club te verhuren. De spelers van Cambuur lij ken vooralsnog weinig vertrou wen in de toekomst van de club te hebben. Dijkhuizen en Van Rijswijk gaan volgend seizoen bij respectievelijk FC Utrecht en NEC aan de slag. Ook de aflopende contracten met Abma, Berhalter, De Vries. Hendriksen, Durmusoglu, Usta en Berghuis zijn nog niet ver lengd. Bovendien loopt de ver bintenis met hoofsponsor Hans Verkerk Keukens aan het einde van deze competitie af. EERSTE DIVISIE Eindhoven-Go Ahead Eagles 3-2 (1-0). 7. Bram Marbus 0-1, 52. Cees Marbus 1-1 e.d, 57. Zuurman 2-1, 62. Wiggers 2-2, 86. Da Costa 3-2 Scheidsrechter: Dori Toeschouwers: 1750 Rode kaart: 65. Thijssens (Eindhoven). Gele kaart: Muh- lack (Go Ahead). Telstar-Heracles Almelo 2-2 (1-0). 28. Di- bi 1-0.66 Lefennk 11, 76 Mi-mle/ 1. 87. Van Losser 2-2 Scheidsrechter: Koop man. Toeschouwers: 1540 Gele kaart: Le ferink, Asmus, Nijhuis (Heracles). Van Es (Telstar) Veendam-RBC 3-5 (1-2). 11 Blaauw 1-0, 20. Van Loenhout 1-1, 28. Slor 1-2 e.d. 49. Klinkers 2-2, 57 Lopes 2-3. 59 Lo pes 2-4 (strafschop), 68. Van de Woerdt 2- 5. 79. Kolder 3-5. Scheidsrechter: Van Meerkerk Toeschouwers: 3916. FC Zwolle-Excelsior 3-1 (1-1). 10. Turay 0-1. 34. Rijaard 1-1 e.d. 50. Slot 2-1, 88. Roelofsen 3-1 (strafschop). Scheidsrech ter: Karremans. Toeschouwers: 2750. Ro de kaart: 90. Polak (Excelsior) Gele kaart: Wijnands (Zwolle), Rijaard, Sol, Van de Kruis (Excelsior). Dordrecht '90-Volendam 3-2 (2-1). 5. Kokmeijer 0-1, 19. Onyeike 1-1 (straf schop), 25. Rook 2-1, 49. Boogers 2-2, 56. Onyeike 3-2, Scheidsrechter: Van Eg- mond. Toeschouwers: 1600. Rode kaart: 75. Klein (Volendam) 2x geel. Helmond Sport-Haarlem 2-1 (1-0). 6. Evers 1-0, 74. Kooistra 2-0, 82. Hassel- baink 2-1 Scheidsrechter: Gerritsen Toe schouwers: 2300. Gele kaart: Boer (Hel mond Sport), Naciri, Derveld, Van de Broek (Haarlem). FC Groningen-TOP/Oss 1-1 (0-0). 52. Huizngh 1-0, 78. Van Schijndel 1-1. Scheidsrechter: Luyten Toeschouwers: 7600. Gele kaart: Driessen (TOP). FC Den Bosch-ADO Den Haag 4-1 (0-0). 51. Lievaard 0-1, 58 Van der Laan 1-1, 61. Van der Laan 2-1 (strafschop), 71. Van der Laan 3-1 (strafschop),' 86. Gill- haus 4-1. Scheidsrechter: Van Dijk Toe schouwers: 4000 Rode kaart. 61. Van Wijk (AD0 Den Haag) Topscorers: 1. Van der Laan (FC Den Bosch) 28. 2. Hofstede (Emmen) 22, 3. Graef (VW). Zuurman (Eindhoven) 16, 5. Lammers (RBC), Hoogendorp (Dor drecht '90/RKC), Inia (Volendam) 14, 8. Breetveld (Excelsior), Sikora (Go Ahead Eagles), Boogers (Volendam), Bram Mar bus (Go Ahead Eagles) 13, 12. Van Oost rum (Emmen), Jansen (TOP Oss) 11 Programma, Vandaag: WV-Emmen; 1 mei: AD0 Den Haag-Eidnhoven, Emmen-Tel- star, GA Eagles-FC Zwolle, Haarlem-Veen- dam, Heracles-Helmond Sport, R8C-FC Den Bosch. TOP Oss-VVV. 3 mei: Excelsi- or-Dordrecht '90, Volendam-FC Gronin gen. Den Bosch Groningen Emmen Excelsior Helmond FC Zwolle GA Eagles Eindhoven Volendam VW Dordr. '90 Haarlem Heracles Telstar Dordr. 90 Heracles Eindhoven FC Zwolle Veendam GA Eagles Helmond Sp Emmen 30 21 30 17 29 17 30 15 30 14 30 13 30 12 30 12 30 11 29 11 30 10 30 10 30 9 30 8 3 69 71-28 6 58 63-30 9 54 49-33 9 51 66-54 10 48 49-46 9 47 51-36 10 44 53-48 12 42 59-68 12 40 52-58 12 39 53-47 11 39 47-47 14 36 43-48 14 34 47-59 14 32 35-46 16 32 42-60 14 30 39-63 17 29 35-57 16 22 36-62 6 5 1 0 16 16- 7 6 4 1 1 13 11- 3 6 4 1 1 13 12- 6 6 4 1 1 13 11- 7 6 3 1 2 10 14-10 6 3 1 2 10 7-7 6 3 0 3 9 14-13 6 2 2 2 RBC Telstar Haarlem Volendam 8 7-9 7 5-3 6 2 2 2 5 2 12 6 14 1 7 12-11 6 2 1 3 7 6-11 6 13 2 6 1113 6 12 3 5 6 10 6 1 2 3 5 8 13 6 0 4 2 4 9-11 6 0 2 4 2 9-18 5 0 14 1 6-14

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19