Ook 'Universiteit' is simpel voor Cruijff Sport Mare Overmars huldigt 'Voetballer van het Jaar' dl de Goey ujpt naast ;:l; eede finale UVS wil dat KNVB programma schrapt Oegstgeest '80 uit beker na snelschaakbarrage DAG 23 APRIL 1999 chef willem spierdijk, 071-5356464, plv.-chef janet van dijk, 071-5356463 atthijsse en Heiner op goudjacht res Op de voorlaatste dag van de olympische zeilweek van ères heeft Margriet Matthijsse haar leidende positie verste- (1. De wereldkampioene in de Europe won gisteren twee ra- ien eindigde in de derde race op de tweede plaats. Haar 'ntiirsprong op de Finse Sari Multala bedraagt twintig punten, rolijn Brouwer, die met Matthijsse in een fel gevecht is om startbewijs voor Sydney 2000, stelde teleur. Ze moest ge- ken nemen met een serie van 13-3-4. Daarmee is ze vrijwel isloos voor de eindzege in Frankrijk. Roy Heiner zegevierde iren in alle matchraces van het Soling-toernooi. In de finale hij morgen tegen de Engelse ploeg uit. 25 7] ijlevens heeft smaak te pakken ain* Jeroen Blijlevens heeft de smaak te pakken. De Neder- 5,00 dse sprinter uit de TVM-ploeg was woensdag al de snelste in laatste meters van de Scheldeprijs, gisteren won hij opnieuw, in de Grote Prijs van Denain. Blijlevens versloeg na een rit Qn r 189 kilometer in het noorden van Frankrijk de Est Jann Kir- 1 uu en de Belg Nico Eeckhout in de spurt. K tafeltennis naar Nederland ihoven Met ingehouden trots maakte de Nederlandse tafel- jiisbond gisteren melding van het binnenhalen van de we- [kampioenschappen, die van 2 t/m 8 augustus in Eindhoven [den gehouden. De presentatie was sober, vanwege de reden irom de organisatie vakant was geworden. De oorspronkelij- ilaats van handeling, Belgrado, is momenteel doelwit van 'O-bommen. In Eindhoven worden zeven dagen getafelten- zonder de inleidende landenwedstrijden, die waarschijnlijk 2000 plaats zullen vinden. jide Kamphuis vier jaar naar Schalke ikirchen Niels Oude Kamphuis heeft gisteren in Gelsen- len een vierjarig contract ondertekend bij Schalke 04. De rige middenvelder van FC Twente gaf de voorkeur aan de ;e club boven Ajax dat tien miljoen gulden over had voor international van Jong Oranje. 'j ïstralië overweegt boycot Davis Cup De internationale tennisfederatie ITF houdt vast aan besluit de Davis Cupwedstrijd tussen Australië en de Ver gde Staten in Boston te houden. Australië had eigenlijk isrecht, maar de ITF wilde de viering van het 100-jarig be an opluisteren in Boston. Asutralië werd de tegenstander en onderstelde een thuiswedstrijd te hebben. In Australië gaan mmen op het duel te boycotten. 'p' iem voert actie voor Kosovo nsl istricht Als het aan Cees Priem ligt gaat het prijzengeld dat Wi wielrenners zaterdag in de Amstel Gold Race verdienen naar vluchtelingen in Kosovo. De manager van TVM polste in- Idels collega-ploegleiders. „Het is voor 90 procent zeker dat e actie doorgaat", aldus Priem. Het gaat om een bedrag van leveer 65.000 gulden. jjj >uda naar finale NK-nieuwelingen tiji EN_i De 22-jarige Redouan Bouda heeft zich gisteravond ge its voor de finale van het Nederlands Kampioenschap voor wuwelingen inhet weltergewicht (tot 67 kg). De Leidse bokser, geiraind door Chris Lantrok, versloeg de Alphenaar Jelles Ver tel alen op punten. In de finale bokst Bouda morgen tegen de 's Siebe Bijlsma. Het gevecht over drie ronden van twee mi- 1 oi en vindt plaats in Breda, spi m de Bilt snel op de 5 km en» Erika van de Bilt heeft afgerekend met een kleine vorm- is die haar eerder dit jaar parten speelde. In een winderig ildwijk liep de Leidse atlete gisteren de 5000 meter in 53,1. Dat betekende vroeg in het seizoen al een persoonlijk ard voor Van de Bilt, die vorig jaar op 4 september in Utrecht ,115.55,82 kwam. De tijd van Van de Bilt (28) is nog ruim ver- lerd van de limiet (15.25) voor het WK in Sevilla. katwijk» willem spierdijk Mare Overmars reikt de eerste prijs uit aan de 'Voetballer van het Jaar' in deze regio. De beste speler ontvangt zijn prijs op het tweede Eleven Voetbalgala dat op 12 juni van dit jaar wordt gehouden. De 'Voetbal ler van het Jaar' wordt aange wezen op basis van de cijfers die dit jaar bij elke wedstrijd zijn toegekend door verslagge vers van deze krant. Het zijn niet de enige prijzen die worden uitgereikt op het Voetbalgala. De beste voetbal ler uit de eerste en tweede klas se ontvangt een onderschei ding. Ook zijn er prijzen voor voor de beste jeugdspeler. Te vens wordt er één club uitge roepen tot 'Club van het Jaar.' Het is het tweede jaar dat het Voetbalgala wordt gehouden. Vorig seizoen richtte de organi satie zich op de Duin- en Bol lenstreek. Deze keer is het eve nement bedoeld voor alle clubs uit de regio die in de tweede klasse of hoger spelen. Het gala heeft plaats in Congrescen trum Leeuwenhorst. De orga nisatie verwacht meer dan 1000 bezoekers, waaronder spelers, bestuursleden en sponsors. De voorzitter van het organi satie-comité, Marcel Hengst, wil van het tweede Voetbalgala 'een nog groter succes maken'. „Het evenement was vorig jaar super geslaagd. Het heeft aan de verwachtingen van de be zoekers voldaan. Het was ook een gewaagd project, omdat het op een behoorlijk niveau is neergezet." Die bezoekers worden ont haald op een uitgebreid pro gramma. Hoogtepunt is na tuurlijk de bekendmaking van de 'Voetballer van het Jaar'. Daarnaast zijn er onder meer optredens van de Venga Boys en André Hazes. De presenta tie van de avond is in handen van Daniëlle Overgaag, voor malig wielrenster en tegen woordig presentatrice van Stu dio Sport. Lezers van deze krant wor den in de gelegenheid gesteld om het Voetbalgala bij te wo nen. Binnenkort kunnen zij via formulieren ijl deze krant hun stem uitbrengen voor de ver kiezing 'Talent van het jaar'. De genomineerden voor deze titel worden binnenkort bekendge maakt. De opbrengst van de avond is wederom bestemd voor een goed doel, de Doe Een Wens Stichting. Die vervult de wen sen van kinderen met een le vensbedreigende ziekte. Informatie over het Voetbalgala bij tel.nr.: 071-4081011. Mare Overmars. foto reuters 'Je zult rendement moeten hebben, anders kan je het schudden Een balletje met de buiten kant voet spelen of praten over een nieuwe 'universi teit', hij doet met speels gemak. Aan de zijde van vertegenwoordigers van de Hogeschool van Amster dam presenteerde Johan Cruijff gisteren de plannen voor een opleiding voor sporters onder zijn naam. „Er wordt niets cadeau ge geven, er zal keihard moe ten worden gewerkt. Je zult rendement moeten heb ben, anders kan je het schudden." amsterdam henk houtink Zo simpel als voor Cruijff veel dingen in het leven zijn, zo sim pel zal het ook zijn op de Johan Cruyff University. De benaming is wat weids, want er is sprake van een heao-opleiding, niet van een universitaire. Een kniesoor die daarop let. Cruijff, achteloos: „Heao valt nu een maal niet te vertalen." Rob Bormans, lid van het col lege van bestuur van de Hoge school van Amsterdam (HvA), voegde er snel aan toe dat ho gescholen in het buitenland veelal universiteiten worden ge noemd. Het was gisteren niet het enige moment waarop Cruijff in zijn kenmerkende los se stijl zijn eigen weg ging. Cruijffs wil zich vooral sterk maken voor de grote groep af vallers die om uiteenlopende redenen de sportieve top niet halen. Cruijff zou die sporters, van wie een deel mogelijk de studie heeft verwaarloosd, graag een 'tweede kans' geven. Met bewondering verhaalde hij van een skispringer op Cruijffs school in Barcelona, dat als voorbeeld heeft gediend voor zijn University in Amsterdam. De skiër, die aan een vreselijke val een dwarslaesie heeft over gehouden, is één van de 80 stu denten (uit een aanbod van meer dan duizend) die voor het eerste cursusjaar in Barcelona werden geselecteerd. Ook de '50-jarige tweede trainer van een Spaanse tweede-divisie- club, bevreesd voor zijn toe komst', volgt de lessen. Waarmee Cruijff maar wilde aangeven dat het hém niet in de eerste plaats om de toppers is te doen. Nee, juist de minder getalenteerde - of minder for tuinlijke- sporters zouden op een andere manier moeten kunnen terugkeren in de sport, of anderszins iets positiefs voor de sport moeten kunnen bete kenen. De opleidingen van Cruijff ('Ik ga zelf geen college geven, daar ben ik niet geschikt voor') zijn gericht op banen in een groeiende, aan de sportwe reld gelieerde, sector: manage ment, marketing en public rela tions. Het initiatief slaat in Spanje aan. Naast die van Barcelona komen er volgend jaar ook Johan Cruijff met een T- shirt waarop het logo van 'zijn' Hoge school staat. foto anp scholen in Madrid, Palma de Mallorca en Burgos. Nederland kent al een topsportacademie in Rotterdam, waar voor olym pische A-sporters wordt geko zen, en opleidingen sporteco nomie (Tilburg) en sportmana- gement (Groningen). Amster dam kreeg voor de nieuwe loot in het sportonderwijs de gezien Cruijffs achtergrond logische voorkeur boven Maastricht, Til burg, Groningen en Rotterdam. De vierjarige heao-opleiding aan de Johan Cruyff University levert het reguliere diploma op, voorzien van alle aan de nor male heao gestelde kwaliteits normen. De opleiding start 1 september, de werving van be langstellenden 1 mei. Voor het eerste jaar wordt gemikt op maximaal 50 60 studenten. Cruijff: „Omdat ik erbij ben be trokken, moeten we voorzichtig beginnen. Sommigen vinden het heerlijk om iets af te maken, als het fout gaat. Bovendien is het onmogelijk om Keulen en Aken op één dag te bouwen." Niettemin bracht Cruijff de woordvoerders van de HvA we derom in verlegenheid, toen hij ongeremd vertelde hoe de school in Barcelona is opgezet. Grote sponsors als Nike, KLM en Philips steken er 70.000 gul den per jaar in en ze bieden te vens studiebeurzen aan. Cruijff zinspeelde nog op uit breiding in andere landen en graag droeg hij nog een voor beeldje aan van het nut van zijn initiatief. „Neem een ruzie tus sen een sporter en zijn bond. Dat is nooit de schuld van de sporter. Mensen van de bond weten niet wat er in hem om gaat, wat hij er voor moet doen. De sporters die via deze oplei ding bij een bedrijf terechtko men, kennen het gevoel van de sporter." Tenslotte was er nog een vraag over de kosten. Cruijff: „We moeten geen gebouw neerzetten, of zo. We huren de docenten van de Hogeschool. Als we veel studenten hebben, hebben we meer uren nodig en is het duurder. Hebben we minder studenten, dan is het goedkoper. Simpel toch?" de mallorca ijk gjjle Goey heeft met Chelsea de tweede opeenvolgende in het Europese toernooi bekerwinnaars gegrepen. J^'Jitelverdediger verloor gis- ond met 1-0 bij Real Mal- Dat was na de 1-1 in Lon- genoeg om Chelsea uit te ïelen.De Spaanse cupfigh- debuterend op Europees speelt op 19 mei in de tegen Lazio Roma. De anse koploper bleef op ei- eld tegen Lokomotiv Mos- weliswaar steken op 0-0. na de 1-1 eerder in Rus- was dat magere resultaat voldoende voor een plaats eindstrijd in Birmingham, de eerste en laatste keer re azio zich plaatste voor de van het EC-toernooi voor rwinnaars. Dat toernooi volgend seizoen op in het looi om de UEFA-beker. een aantrekkelijke wed- in een hoog tempo kwam Mallorca na een kwartier oorsprong. De Argentijn ni kopte een scherpe voor- an Stankovic in de korte langs de kansloze De 1-0. Chelsea kreeg daarna kansen op de gelijkma- De Argentijnse doelman itak evenwel in grote vorm. ield in de eerste helft Zola )i Matteo van scoren af. na de rust bleef de wed- boeien. Chelsea drong Mallorca loerde op de ter. De beste kansen voor tea ontstonden in de slot- Eerst schoot Di Matteo n bereik van Roa op de lat. na misten Flo en Wise, 1 sproken van vermeend naar tegenstander Elena eerste duel, opgelegde Mallorca liet zich niet in de enerverende ise. Paunovic leek vijf mi jl voor tijd de wedstrijd te psen met een kopbal over fctgelopen De Goey heen. franse Desailly haalde de iet een uiterste poging uit toelmond. Chelsea miste femin de laatste kans om de SCOREBORD leiden willem spierdijk UVS wil dat het programma in de hoofdklasse voor komende zondag wordt geschrapt. De Leidse club dient daartoe van daag een verzoek in bij de KNVB. UVS vindt dat eerst de wedstrijd Feyenoord - DHC moet worden ingehaald. Deze wedstrijd, die van belang is voor de strijd tegen degradatie, werd gisteravond afgelast. Een wolkbreuk had sportpark Var kenoord, de thuisbasis van Fey enoord, veranderd in een mod derpoel. Erg waarschijnlijk is het niet dat de voetbalbond het verzoek van UVS honoreert. Meer voor de hand ligt dat het programma voor zondag 2 mei wordt ge schrapt om Feyenoord de gele genheid te geven in te halen. De Rotterdamse club loopt twee wedstrijden achter en heeft in totaal nog vijf duels op het pro gramma staan. De reglementen van de KNVB bepalen dat de laatste twee speelrondes op hetzelfde tijdstip moeten wor den afgewerkt. In de hoofdklasse A ging het duel tussen AFC'34 en Tonegi- do wel door. Tonegido won met 0-2. Hierdoor houdt UVS AFC'34 in het vizier. De Leidse club speelde giste ren zelf voor de LD-Cup tegen Noordwijk. De Noordwijkers kwamen met het tweede elftal omdat het eerste zaterdag het belangrijke duel tegen Quick Boys moet spelen. UVS won met 5-3. Marco Akerboom, Dick van der Heiden (2x), Carl Roest en Berry Charité maakten de doelpunten voor UVS. Erik van Houten, Albert van der Hei den en Yvo Karremans scoor den tegen voor Noordwijk. schaken» jan bey Ed de Goey reikt samen met Mallorca-speler Paunovic naar de bal. Wie dit duel wint, is onduidelijk. De Spanjaarden gaan in ieder geval naar de finale. foto ap eerste ploeg in de historie van handvol uitgelezen kansen. In de eens riante voorsprong af tot de UEFA te worden die de Eu- de eerste helft had de Russische nog maar één punt (op AC Mi- ropa Cup voor bekerwinnaars doelman Nigmatoellin boven- lan). zou prolongeren. dien geluk. Een scherp indraai- Uit de laatste vier competitie- ende hoekschop van Mihajlovic duels haalde de koploper In Rome eiste Vieri een eindigde op de lat. slechts twee punten. „Dit had hoofdrol op in een povere par- Lazio Roma kon het succes den we hard nodig om uit het tij. De levensgevaarlijke spits op Europees niveau goed ge- dal te komen", gaf trainer Eriks- miste-voor eigen publiek een bruiken. In de Serie A brokkelde son toe. De schakers van Oegstgeest '80 zijn niet verder gekomen dan de laatste acht in het KNSB-bekertoernooi. Tegen Magnus/BSG werd ongelukig verloren. BSG verscheen met de sterkst mogelijke for matie aan de start: grootmeester Giek en drie internationale mees ters Barsov, Bosch en Riemersma. Desondanks werd het een dub beltje op zijn kant. In het normale wedstrijdtempo hielden de teams met 2-2 het evenwicht, maar in de noodzakelijke snel schaakbarrage verloor Oegstgeest een beetje ongelukkig met 2,5-1,5. Grootmeester Predrag Nikolic had een belangrijk aandeel door winst op Igor Giek. Nikolic wikkelde zijn mindere pionnenstelling af naar een eindspel van een 'goed' paard tegen een 'slechte' loper, hetgeen hij vakkundig wist uit te spelen. Nebosja Nikolic hield de bijna-grootmeester Alexei Barsov op remise, een resultaat dat ook Thomas Willemze wist te bereiken tegen Jeroen Bosch (nota bene zijn trainer). Joop Piket kon tegen Li Riemersma een fraaie stelling niet in de score tot uitdrukking brengen en verloor. Hiermee be reikte BSG ternauwernood een 2-2 stand. De snelschaakpartijen moesten uitkomst bieden. BSG moest winnen vanwege een on gunstiger bordresultaat. Predrag Nikolic versloeg ook nu weer Giek, maar Nebosja Nikolic en Thomas Willemze verloren hun partijen. Piket stond opnieuw gewonnen tegen Riemersma. Helaas had hij niet genoeg tijd om zijn eindspel met loper en pion tegen de kale koning te kunnen winnen. Hierdoor eindigde deze partij reglementair in remise en gaat BSG een ronde verder. Magnus BSG - Oegstgeest '80 2-2 (2,5-1,5). I. Giek - P. Nikolic 0-1 (0-1): A. Barsov - N. Nikolic remise (1-0): J. Bosch - Th. Willemze remise (1-0); L. Riem ersma - J. Piket 1-0 (remise) (snelschaak resultaten tussen haakjes). SPORTPRUSVRAGEN iderdag 22 13-14-17-22-24-26- 36 - 38 - 44 - 50 - 52 - 59 - 67 - 68 - 79. (onder voorbehoud) VOETBAL EC bekerwinnaars. Halve finales, tweede wedstrijd. Palma de Mallorca: Real Mallorca (Spa) - Chelsea (Eng) 1-0 (1-0). 15. Biagini 1-0. Scheidsrechter: Krug(Dui). Toeschouwers: 19.000. Gele kaart: Lauren, Paunovic, Olaizola (Real Mallorca), Desailly (Chel sea) Eerste wedstrijd: 1-1, Real Mallorca Rome: Lazio Roma (Ita) - Lokomotiv Mos kou (Rus) 0-0. Scheidsrechter Frisk (Zwe). Toeschouwers: 30.000. Gele kaart: Couto (Lazio Roma). Arifoellin (Lokomo tiv). Eerste wedstri|d: 1-1, Lazio Roma naar finale. Amateurvoetbal, Hoofdklasse A: sc Feye noord - DHC afg AFC '34 - Tonegido 0-2. Hollandia - Holland 0-3 BASKETBAL New York, NBA. Atlanta Hawks - Boston Celtics 108-94, Detroit Pistons - Philadelphia 76-ers 96- 104, Orlando Magic - Miami Heat 70-75, San Antonio Spurs - Dallas Mavericks 103- 76 München. Final Four mannen. Finale: Zal- giris Kaunas (Lit) - Kinder Bologna (Ita) 82-74. Om derde plaats: Olympiakos Pi- raus (Gri) - Teamsystem Bologna (Ita) 74- Den Helder 69-51 Tussenstand: Astro nauts-Den Helder: 1-2 BILJARTEN Sheffield. WK snooker. Eerste ronde: Lee (Eng) - Lardner (Sch) 10-7, O'Sullivan (Eng) - Fernandez (Ier) 10-3. DAMMEN Groningen WK Rapid. Zesde ronde, eerste partij: Gantwarg (WRu) - Baljakin (WRu) 1-1. Clerc (Ned) - Schwarzmann (Rus) 1-1. Valneris (Let) - Samb (Sen) 0-2, Ba (Sen) - Koifman (Isr) 1-1. Georgiev (Rus) - Scholma (ned) 2-0, Wiersma (Ned) - Tsjitsjov (Rus) 1-1. twee de partij: Baljakin - Gantwarg 1-1, Schwarzman - Clerc 1-1, Samb - Valneris 1 -1Koifman - Ba 1 -1Scholma - Georgiev 1-1, Tsjitsjov-Wiersma 1-1. Stand: 1 Georgiev 16 punten, 2. Baiakin, Schwarzman 15, 4 Clerc 12 (uit li), 5. Valneris, Gantwarg 12, 7. Ba, Koifman, Tsjitsjov 11, 10. Wiersma 10 (uit 11). 11. Scholma 9, 12. Samb 8. GOLF Barcelona. Spaans Open. Stand na eerste ronde. 1. Anglert (Zwe), Spence (Eng), Wall (Eng), Garrido (Spa), Aguero (Spa) 65 slagen, 6. Binaghi (Ita), Sandelin (Zwe), Lawrie (Sch) 66, 112. Derksen 74, 145 Muntz 77. PAARDENSPORT Göteborg. Finale wereldbeker springen. Eerste onderdeel, jachtspringen: 1 Rodri- go Pessoa (Bra) Gandim Baloubet du Rou- et 66,32 seconden. 2. Mandli (Zwi) Pozi- tano 68,39, 3. Ludger Beerbaum (Dui) Ra- tma Z 69.30, 10. Hendrix/RBG Finesse 72.71, 22 Bril/Burggravin 76,16, 29. Tops/Operette la Silla 79,83, 32 Lansin- k/Nissan High Valley Z 82,13, 34 Van der Vleuten/Vink Flower lil 85,43. TENNIS Monte Carlo. Mannen. 4,9 miljoen gulden. Derde ronde: Rios (Chi/9) - Arazi (Mar) 6-3 6-3, Kuerten (Bra/13) - Meligem (Bra) 6-2 7-6, Spadea (VSt) - Clavet (Spa) 6-3 2-6 6-3. Albert Costa (Spa/10) - Novak (Ts|) 4 6 6-2 6-4, Philippoussis (Aus/5) - Gros- jean (Fra) 4-6 7-6 6-2. Mantilla (Spa/15) - Ljubicic (Kro) 6-2 6-2, Moya (Spa/1) - Ala rm (Mar) 6-4 6-1, Golmard (Fra) - Di Pas quale (Fra) 6-1 6-4. Boedapest. Vrouwen, 285.000 gulden. Tweede ronde: Hopmans (Ned) - Schwartz (Oos) 7-5 6-1. Kuti-Kis (Hon) - Mandula (Hon) 2-6 6-1 7-6, Martincova (Ts|) - Cer- vanova (Slw) 7-5 1-6 7-5, Chladkova (Tsj) - Wagner (Dui) 6-1 6-1, Koelikovskaja (Rus) - Kandarr (Dui) 6-3 6-4, Torrens Va lero (Spa) - Déchy (Fra/5) 7-5 6-3, Pitkow- ski (Fra/7) - Neiedly (Can) 6-1 6-0, Ne- meckova (Tsj) - Foldenyi (Hon) 2-6 7-6 7- 6. Kwartfinales o.a-.: Hopmans - Torrens Cairo. Vrouwen, 360.000 gulden. Tweede ronde: Pierce (Fra) - Noorlander (Ned) 6-3 4-6 6, 111rIi (K.ir) Hon('ori (Ned) 6-4 1-6 7-6, Schnyder (Zwi/3) - Montolio (Spa) 6-4 2-6 6-1, Gagliardi (Zwi) - Pratt (Aus) 6-2 1 -0 opg. Orlando. Mannen, 810.000 gulden. Tweede ronde: Canas (Arg) Hewitt (Aus/6) 6-3 6-3, Norman (Zwe/8) - Carlos Costa (Spa) 6-4 6-4, Martin (Spa) - Pozzi (Ita) 6-3 3-6 6-2, Tnfu (Roe) - Sargsian (Arm) 6-4 6-4. WIELRENNEN Denain. GP van Denain. 1. Blijlevens (Ned) 198 km in 4 28.00 (42,366 km/uur), 2. Kirsipuu (Est). 3. Eeckhout (Bel). 4. Barthe (Fra). 5 Ludovic Capelle (Bel). 6 Nazon (Fra). 7 Van Haesebrouck (Bel), 8. Sébastien Hinault (Fra). 9. Mi- chaelsen (Den), 10. Fontanelli (Ita). Ronde van Nedersaksen, proloog, Einbeck: 1. Kjarsgaard (Den) 7 km in 8.27,30. 2. Schmidt (Dui) 0.02, 3. Rich (Dui) 0.07, 4. Rittsel (Zwe) 0.11, 5. Gritsoen (Rus) 0.16, 6. Bartko (Dui). Ronde van Thüringen, derde etappe Bad Salzungen - Schmalkalden. 1. Fadrny (Tsj) 125 km in 3.13 17, 2. Prusa(Tsj), 3 NU sche (Dui) 1.02, 4. Elmiger (Zwi), 5. Wei- singer (Dui), 6, Bos (Ned). Algemeen klas sement: 1. Burrow (Eng) 11.08.55, 2. Sz- myd (Pol) 0.03, 3. Schreck (Dui) 0.06. ZEILEN j (Ned) 14 punten, 2. Multala (Fm) 34, 3 Brouwer (Ned) 41 470, na 10 races: 1 Sossi/Sossi (Ita) 47, 2. Kedri/Fabrikant (Isr) 47, 3 Truebel/Grosner (Dui) 51, 19 Westerhof/Verbeek 119 Mannen. Laser, na 13 races: 1. Ronholt (Den) 45. 2 Ainslie (GBr) 49, 3 Suneson (Zwe) 49. 5. Kats 64 Finn, na 10 races: 1 Kusnierewicz (Pol) 22. 2 Devoti (Ita) 42. 3. Burows (Ier) 51,8 Van Muyden 72 Tornado, na 8 races: 1. Ilagara/Steinacher (Oos) 17. 2. Booth/Landenberger (Oos) 25. 3. Bundock/Forbes (Oos) 30. 10. Van Teylingen/Dercksen 86 Mistral, na 12 ra ces: 1 Gyader (Fra) 37, 2 Maciel (Spa) 37. 3 Rodriques (Por) 37, 15. Van Gee- men 93 49er, na 8 races: 1. Liestback- /Persson (Den) 17, 2. Audriean/Farnarier (Fra), 3. Kacprowski/Kuzmichi (Pol) 25, 27. Paardenkooper/Groth 59.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23