O Willibrord wil huizen slopen aan Zwetkade 'Het Leiderdorps publiek laat zich niet afschepen .4 DE MEESTE ZEKERHEID ALS HET OM OCCASIONS GAAT i: Regio ïduidelijkheid troef inspraakavond Ijoen schade door brand appartementencomplex Katwijks strand weer schoon est diep >r het stof Route Corso Willibrord verkoopt huizen aan de Zwaan CHEF ERNA STRAATSMA. 071-5356437.PLV -CHEF JUDY NIHOF. 071-5356416 - drijders op de bon in Warmond ind Na een snelheidscontrole gisteren op de Herenweg Genmond kunnen 108 automobilisten een bon tegemoet Oec üj reden harder dan de toegestane snelheid van 50 kilo- De hoogst gemeten snelheid was 87 kilometer. De politie lieerde in totaal 1400 voertuigen. ■I-wethouders verwisseld orp» In het verslag, gisteren, van de lezing van Koos Reu- k voor de Leiderdorpse Ondernemersvereniging (LOV)is arende fout geslopen. Het was niet oud-wethouder Carla ie rdie zich in de discussie over het plaatselijke bestuur me ie, maar haar oud-collega en huidig Statenlid Cock Hui- eveer tachtig bezoekers inspraakavond voor het estse bedrijventerrein g I it werden gisteren niet 18 zer over de plannen van ïeente met het gebied, meeste vragen kon wet- M. Smitsloo (WD) geen 19 k antwoord geven, om- Deen nog maar sprake is in concept structuur- lde A. Schalkers van het gwagen-verhuurbedrijf Hi eten of op de plek van Irijf aan de Oude Rijns- wel of geen water doo Ik kan uit de kaart niet in of ik straks nat of ij ta." Toen Schalkers van hoorde dat hij in de Ju kunnen zitten', raakte .Hoorlijk geïrriteerd. „Dit in geen antwoord. Dat is ipl[vaag. Dat is van die politiek." Waarop antwoordde, dat Linjrs in het huidige con- uitslaande brand in een p' mentencomplex aan de en de Dinsdagse g in Voorhout zijn afge- nur acht twee, op de boven- lieping gelegen wonin- dammen opgegaan. De appartementen Hein van der Zande laat goed lopende Muzenhof achter ragen over plannen Rijnfront ceptplan 'voor een deel in de weg zit'. Een andere zorg was de mo gelijke waardedaling van de huizen. „Stel dat ik mijn huis te koop zet. Stelt de gemeente mij dan schadeloos voor de waar devermindering? Denkt u dat ik iemand nog zo gek krijg mijn huis te kopen?" Als antwoord kreeg de bewoonster van de Rijnzichtweg, dat 'alle rechten en waarden in onroerend goed in het bestemmingsplan wor den geregeld'. Ook de angst voor toename van het verkeer door de ontwik keling van Rijnfront zit er bij sommigen goed in. Volgens een bewoonster is de herrie van het zware verkeer op de Rijnzicht weg naar de bloemenveiling nu al een bron van ergernis. Een ander wees op de verkeersvei ligheid. „De situatie loopt nu al zo uit de hand, dat het wegen net het niet aankan. Waarom moet hier zo nodig een bedrij venterrein komen? Dit is een woongemeente. rob onderwater Hein van der Zande gaat zich bezighouden met zijn kinderen. De inspanningen die de Leider dorper zich heeft getroost voor de theatervoorstellingen in cul tureel centrum de Muzenhof komen straks toe aan zijn twee adopteerde meisjes uit India. Van der Zande wil niets missen van hun ontwikkeling. Ze gaan straks naar de basisschool in Leiden. En dus zwaait Van der Zande af als voorzitter van de theatercommissie. Maar zover is het nog niet. Van der Zande verwacht 'er gens in het najaar' definitief af scheid te nemen. Hij wil eerst nog even orde op zaken stellen. „We zijn bezig de commissie in een stichtingsvorm te gieten. Zoals het nu is geregeld, gaat het niet goed. De commissie theater is een instelling zonder statuten, niemand weet wie fi nancieel aansprakelijk is. Dat wordt straks beter geregeld." Is dat 'kindje' geboren, dan houdt Van der Zande het voor gezien. Na acht jaar inspanning keert de 49-jarige Leiderdorper dan een goedlopend theater de rug toe. Bij zijn aantreden als onbezoldigd voorzitter was de bezettingsgraad vijftig procent. Dat is nu ongeveer 85 procent. Van der Zande: „Maar dat is natuurlijk niet alleen mijn ver dienste. Alle leden van de com missie zijn goed bezig geweest, net als de vrijwilligers." De Muzenhof is inmiddels een pleisterplaats van zowel ge vestigde namen als aanstor mend talent. Van der Zande: „Het is de kunst om op festivals je oren en ogen open te houden en artiesten te contracteren die bij het Leiderdorps publiek ho ren. De commissie heeft een neus voor de toppers van mor gen." De toppers van vandaag ko men ook graag. Harry Sacksioni bijvoorbeeld. En Hans Liberg. „Die heeft hier twee try-outs gehouden voor zijn program ma. Hij vindt het publiek daar goed geschikt voor. De Leider dorper houdt van kwaliteit, hij laat zich niet afschepen. En het is een positief publiek." Niet alles is natuurlijk goed aan de Muzenhof. Van der Zan de had graag een uitschuifbare tribune in het theater gewild, in plaats van stoeltjes. En dat or gel op het podium, dat is ook niet alles. Van der Zande: „Veel artiesten maken daar grappen over." Uitbreiden mag ook van hem. „Maar dan komen we op het terrein van de architect. Al les is beschermd. We kunnen niet groter worden en dat is jammer, want grote groepen kunnen bij ons vanwege de be perkte ruimte op het podium niet optreden." De toekomst van het twintig jaar oude gebouw ziet er niette min goed uit. „We hebben wat zaken, zoals de kaartverkoop, kunnen moderniseren. En de beheerder weet waar het om gaat. Elke dag is er wel wat te doen in De Muzenhof." Van der Zande neemt in de herfst na acht jaar met een prettig gevoel afscheid. Acht is voor hem een magisch getal. Zijn politieke loopbaan bij Groen Links (daarvoor PSP en PPR) besloeg eenzelfde periode, net als zijn werk voor de Ver eniging Wereldkinderen. Van der Zande gaat zich de komende acht jaar inspannen voor de Vrije School aan de Ma- resingel in Leiden. „Daar geven ze het soort onderwijs wat mij en mijn vrouw aanspreekt. De mensbenadering. Liefhebbers van zijn column op Radio Leiderdorp hoeven niet bevreesd te zijn. Op zon dagmorgen zal de stem van Van der Zande blijven klinken. Aan de andere kant kan hij zich niet overmatig inspannen. Hij is nog steeds herstellende van een ernstige ziekte. Van der Zande werd geveld door een zeer agressieve streptococ. Hij lag drie weken in coma. De Leiderdorper kwam weer bij, maar heeft zich keihard moeten inspannen om weer aan het dagelijkse leven te kun nen deelnemen. Hij werkt veel thuis. Onlangs werd hij geope reerd aan het been waarvan de hebben tijdens de brand en het daaropvolgende bluswerk scha- de opgelopen. Alle bewoners van het com plex konden tijdig hun huis ver laten en kwamen met de schrik vrij. De Voorhoutse brandweer commandant A. Hoek schat de schade van de brand op mini maal één miljoen gulden. Gele roomtompouces Tompouces mee gele room en slagroom. Vers van onze banketbakkers. Per 4 scuks van 7.80 voor katwijk Leerlingen van de Katwijkse basisscholen rukten gisteren uit meente zag daar dit jaar vanaf. Katwijk stond er uiteindelijk alleen om het strand schoon te maken. Vorig jaar deden de kustgemeentes voor. De lol was er onder de kinderen niet minder om. De schoon- dat nog gezamenlijk. Wassenaar deed toen ook mee, maar die ge- maak Katwijk leverde 1500 kilo afval op. foto dickhocewoninc RP afke van der toolen allerdorpse wethouder A. aat diep door het stof heisa rond de benoe- in een nieuwe gemeen- 3lie aris te sussen. In een on ng aan de pers schrijft uinlat hij het 'achteraf ge- t juist' vindt, dat hij zich iten verleiden tot uit- over de kandidatuur lellunct-secretaris, N. Rig- ia indidaten moeten kun- 4 enen op een vertrouwe nd handeling. Het is niet ijk doeling geweest dit ver- of het proces te scha pet herhaaldelijk weten er favoriet was bij bur- :er en wethouders. Dat D66-voorman E. Groot- het verkeerde keelgat. Jez gerde zitting te nemen 'ïctiecommissie voor de secretaris. Vóór hem ctieleider R. Manshan- GroenLinks dat al ge- Ti aarts vroeg B en W af nemen van de uitspra- 3f8fest schrijft nu: „Ik be et dat mijn uitlatingen na verstanden over de te procedure hebben ge- !n onrechte is de indruk 33 i dat de benoeming van ive secretaris een 'gelo- is. „Hiervan is géén De sollicitatieprocedure evolgd volgens de gel regeling en de met de vcjnaakte afspraken." bollenstreek Het 52-ste Bloemencorso van de Bollenstreek vertrekt morgenochtend om 9.30 uur vanaf het plein bij de vuurtoren in Noordwijk. De stoet van praalwagens gaat van de badplaats naar Voorhout, Sassen- heim, Lisse en Hillegom en komt uiteindelijk om acht uur 's avonds aan in Haarlem. De aangegeven tijden zijn de aankomsttijden van de eerste wagen. De tijd in Sassenheim is de vertrektijd na een uur pauze voor de corso-deelnemers. Vogelenzang J Abbenes Woningbouwvereniging Willi brord overweegt acht tien van de 26 bovenwoningen aan de Zwaan te verkopen. De bo venwoningen zijn steeds moeilijker te verhuren, aldus voorzitter F. de Graaff. „Het zijn perfecte, ruime huizen, maar de huren zijn aan de ho ge kant." De huurders komen als eer ste in aanmerking voor koop. De opbrengst van de verkoop kan Willibrord goed gebruiken om de sloop en nieuwbouw aan de Zwetkade te bekosti gen. Voor die operatie komt Willibrord nog 1,7 miljoen te kort. Maar dat is volgens De Graaf niet het belangrijkste ar gument voor verkoop. Om geld bij elkaar te krijgen denkt Willibrord aan de bouw van vrije sector woningen. Hein van der Zande: „Mis schien krijg ik wat meer tijd voor schaken, mijn andere grote hobby." foto hielco kuipers kuitspier ontbreekt. Normaal mijn andere grote hobby." Hij lopen zal hij niet meer, maar wijst op twee gitaren in zijn daar laat hij zich niet door hij werkkamer: „En daar een deun- het veld slaan. „Misschien krijg tje op spelenlijkt me ook ik wat meer tijd voor schaken, mooi." De Zoeterwoudse Woningbouwvereniging Willibrord wil medio 2001 negentien woningen slopen in het achterste deel van de Zwetkade. Op de plaats van de 45 jaar oude huisjes komen 30 a 35 appartementen. zoeterwoupe judy nihof De huizen voldoen volgens voorzitter F. de Graaff van Willi brord niet meer aan de huidige eisen. „Ze zijn bouwtechnisch slecht. Er zijn vochtproblemen. De huizen hebben geen kruip ruimten. Als er leidingen kapot zijn, moet de halve vloer eruit. En er zijn talloze andere gebre ken." De huizen zijn volgens de woningbouwvereniging niet op te knappen. „Alle kamertjes zijn klein, er zijn smalle trapjes, de entree is minder dan een vier kante meter. Weinig woningen hebben cv, en de douches en toiletten zijn in veel huizen ook niet wat ze wezen moeten. Ze zijn heel zuinig bezig geweest toen ze werden gebouwd." Dat Willibrord 'niet meer rendabe le' huizen wil slopen en een groter aantal nieuwe huizen wil bouwen is al langer bekend. Het is dé mogelijkheid voor Willibrord om in het krappe Zoeterwoude te kunnen blijven bouwen. De Graaff heeft de meeste be woners van de te slopen huisjes aan de Zwetkade persoonlijk op de hoogte gebracht. Zij stonden bepaald niet te juichen. „Tij dens huisbezoeken hoorde ik vaak: het is bijzonder onprettig dat we wegmoeten, maar als ié mand weet dat de huizen niet best zijn, zijn wij het wel." De woningbouwvereniging wil de bewoners tegemoet komen door hen een 'sociaal pakket' te bieden. „Daaronder vallen een tegemoetkoming in de verhuis kosten en voorrang bij alle vrij komende woningen." De huurhuisjes aan de Zwet kade zijn de goedkoopste van Zoeterwoude. In een nieuw huis zijn de bewoners die weg moeten dus altijd duurder uit. Willibrord wil onderzoeken hoe dat leed kan worden verzacht. „We willen kijken of er zoiets mogelijk is als huurgewenning. Daar gaan we verder over pra ten." Willibrord zet vaart achter het sloopbesluit, omdat rond de zomer in Zoeterwoude 35 hui zen (onder meer aan de Zwane bloemlaan) worden opgeleverd. Daar kunnen bewoners van de Zwetkade naartoe. Ze krijgpn ook het recht om terug te keren naar hun oude stek: ze komen als eerste in aanmerking voor de nieuwe appartementen aan de Zwetkade. Willibrord wil er alles aan doen om de Zwetkade leefbaar te houden. Leegstand wordt te gengegaan door de leegkomen de huizen tijdelijk te verhuren voor een laag bedrag. Of de woningbouwvereniging twaalf vergelijkbare huizen aan het begin van de Zwetkade op termijn ook gaat slopen is nog niet bekend. „Deze twaalf zijn een tikje beter dan de negen tien die worden gesloopt. Daar nemen we volgend jaar een be sluit over." Een greep uit ons assortiment: Suzuki Alto 0.8 GLX '90 3-drs. zwart 6.950,- Alto 0.8 GLS '94 5-drs. blauw 9.950,- Alto 0.8 MAX '95 5-drs. wit 10.450,- Alto 0.8 GLS '95 5-drs. groen 10.950,- Alto 0.8 Spirit 96 5-drs. blauw 11.450.- Swift 1.0 GL '93 3-drs. rood 11.950.- Swift 1.3GL '93 3-drs. blauw 14.450,- Swift 1.3 Sedan 4-drs. rood 17.950,- Swift 1.3 Cabrio 2-drs. rood 23.950,- Samurai Comm. DLX 90 3-drs. wit 9 950.- Vitara Comm. JLX '92 3-drs. wit 18.950.- Vitara JLX 93 3-drs. wit 20 950.- OpelCorsa 1.4 Si Sport '93 3-drs. rood 16.950,- Yamaha Dragstar 97 motorfiets 12.450.- VOORJAARSTIP: SWIFT CABRIO 2-drs., rood, '94 ƒ23.950,- MW MultiAuto} Hoge Rijndijk 328 Leiden, Te). 071-589 96 36

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 17