Sport Nieuw. Libertel Professional Partner Tot 10 collega's een eigen nummer, samen voordeliger uit. IDERDAG 22 APRIL 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 S3A6464. PLV -CHEF JANET VAN Dllk 0M-rO:n.lo.! itterdaninier tegen Globetrotters irdam De Rotterdamse basketballer Francisco Elson is erkoren voor een Amerikaans All Star-studententeam, dat tomende weken een serie wedstrijden speelt tegen de be- mde Harlem Globetrotters. Elson dankt zijn uitverkiezing ieen sterk optreden tijdens een basketbalkamp in Phoenix, ir hij met name opviel door sterk verdedigend spel. Elson elde bij de junioren van het Rotterdamse Gunco en viel en- imalen in bij het eerste team. Vier jaar geleden vertrok hij r het junior college in Killgore in Texas. De laatste twee jaar hij bij California actief. Met dit team won hij het National ration Tournament (NIT) in de Madison Square Garden in cYork. Medewerkers van de NBA schatten Nelson in bij de ste zestig spelers, die in juli voor een profcontract in de NBA anmerking komen. glendam trekt PSV-keeper aan idam Volendam heeft PSV-keeper Wilburt Need aange ven. De 20-jarige doelman tekende een verbintenis van drie [bij de club uit de Toto Divisie. Need, sinds juli 1991 bij PSV Ier contract, kwam eerder dit seizoen zelfs in de Champions gue uit voor PSV. In het uitduel met Kaiserslautern (3-1) viel in nadat reservedoelman Lodewijks rood had gekregen. Zijn ste volledige duel in de eredivisie speelde Need op 29 no- aber 1998, tegen FC Utrecht (5-0 winst). Naast Need trok Vo- jam ook middenvelder Fernando Pascale van Feyenoord Pascale tekende voor twee jaar. iderland weer niet in Dunhill Cup rERDAMHet mag dan iets beter gaan met het Nederlandse in het internationale circuit, er is opnieuw geen plaats inge- nd voor het oranjeteam in de Alfred Dunhill Cup op The Old irse van St. Andews in Schotland. Rolf Muntz, Robert-Jan ksen en Maarten Lafeber zullen door goede,prestaties hoger eten stijgen op de wereldranglijst dan zij nu staan genoteerd, ien plaats 300 en 500. Paraguay, met slechts drie golfbanen Iriehonderd golfers, is wel uitgenodigd net als China en In- Van de zestien uitgenodigde landen speelden Australië, En- jid, Ierland, Schotland, Spanje en de Verenigde Staten alle itien voorgaande keren mee. Zuid-Afrika is titelverdediger, prijzengeld bedraagt 3,3 miljoen gulden en de speeldata 7 tot en met 10 oktober. ibelzender trekt bod op Newcastle in >en* Een vooraanstaande Engelse kabelzender heeft het op Newcastle United ingetrokken. NTL had ruim 500 mil- i gulden willen betalen voor de eigendomsrechten van de ivan manager Ruud Gullit. NTL ziet af van de overname na verbod van de Britse regering op de geplande aankoop door yB van Manchester United. BSkyB maakt onderdeel uit van imperium van Rupert Murdoch. Die had overeenstemming ;ikt over de prijs van twee miljard gulden. Door de medede- jvan NTL zakten de aandelen van Newcastle United 9,5 pro- in prijs. SPORT EN SPEL Onder redactie van Michel van Gent V Louk Verhees uit Voorhout is in Huizen derde geworden op de Finale van het vierde TAS-toer- nooi. De bridger uit Voorhout speelde voor het eerst met Jan Jansma uit Malden, die zijn be oogde nieuwe partner is als op volger van Ed Hoogenkamp uit Lisse. Zij bleven na veertig spellen ruim drie procent achter op de winnaars Doyer en Kuip. Hoogenkamp speelde op het toernooi samen met Roel Piket uit Leiden, maar zij kwamen niet verder dan de* dertigste plaats. Coen Teerink uit Voorschoten eindigde samen met Bram van Oosten uit Amsterdam op de zestiende plaats. De overige regionale paren eindigden in de achterhoede van het veld van ze ventig koppels. Alle finalisten hadden zich ge kwalificeerd in de voorronden, waaraan liefst 60.000 paren hadden deelgenomen. Eindstand TAS-toernooi: 1. Dover/Kuip 61 89 procent, 2. Drijver/Os kam 59 22 procent, 3. Verhees/Jansma 58.8-1 procent, 5 Castricum- .1.1 Spi|kei ->8 66 procent, 16. Teerink/Van Oosten 54.12 procent. 30. I loogenkamp/Piket 51 11 procent, 35. Ueinsman/Zwerver (Leiden) 49.83 procent, -12. De Maas (Leiderc Verboon Versservice maakt zondag in Drachten de re guliere competitie vol in de nationale vijfmans league. De Leidenaars spelen tegen Borchland, Vechtsebanen en Pro Shop. Zij kunnen zich nog kwalificeren voor de play-offs om het kampioenschap, mits zij goed presteren. Mocht dit niet gebeuren, dan zijn zij veroordeeld tot deelname aan de strijd van de laatste vier teams om twee degradatie plaatsen. had gelijkgespeeld tegen Ronald Filippo. Beide finalisten gaven elkaar bijzonder weinig toe: Op stal won het libre en kader 57/2 in één beurt en Sassen pakte het kader 38/2 in drie beurten en het bandstoten in één beurt. De beslissing moest derhalve komen in het driebanden. Op stal liep in de vierde beurt van 4-3 uit naar 8-4 en maakte na drie tegenpunten van Sassen de partij uit: 10-7. De Lissenaar was de enige die twee wedstrijden in het libre, het 57/2 en het bandstoten in één beurt wist uit te maken. Alleen in het aantal caramboles werd hij overtroefd door Sassen (1557 om 1599). Peter Walgreen heeft op de gewestelijke finale bandstoten in Noord-Scharwouden ondermaats gepresteerd. De vertegenwoordiger van het dis trict Bollenstreek begon behoorlijk met een over winning en een nederlaag met drie caramboles verschil. Hij behaalde in zijn resterende vijf par tijen over 75 caramboles echter één overwinning, omdat de vorm totaal ontbrak. Walgreen kwam dan ook uit op een gemiddelde van 2.50, terwijl hij normaliter goed is voor 2.81. Uiteindelijk werd de speler van 't Soldaatje uit Sassenheim zesde in het veld van acht deelnemers. Winnaar werd René Verkaik van het district Kennemer- land, die in de finale zijn titel veiligstelde door in de nabeurt zes punten te maken. Eindstand Beckers-toernooi Sassenheim: I Louis Opstal (Lisse) 7- 13. 2 Paul Sassen (Ter Aar) 7-11, 3. Ronald Eilippo (Sassenheim) 7-9, 4 Ben Duivenvoorden (Voorhout) 7-8, 5. Cas luffermans (Roelof- arendsveen) 7-8, 6. Frank Duivenvoorden (Lisse) 7-4, 7. Herman Lijsen (Sassenheim) 7-2, 8. Cees Moddemeier (Leiden) 7-0. - lambo's 4-6, Cleaners - Bullshit 4-6. Downsfai ted 0-10, Beer 'n Barrels Vierkant Dames 1,1.'Jts 6 I Stand: i Brandewijn United (Leiden 's (Leiden) 17-116, 4. G erkant Dan iN'.w.ho i (Lis Beer Bart den) 18-18. 11. Downstairs 2 (Katwijk) 18-34 Eerste divisie A: Botte Speer - Gewoon PC 7 i. Vierkant 2 - Bran wijntje 2 4-6. Winning Darts - Vierkant 9 6-1, BuJIterricrs I owlanders 4-6. Puntje d'r In - lostibende 7-3 Stand: 1 Bolle Speer 17-113, 2. Vierkant 2 17-107. 3 Brandewijntje 2 18-105. 4. Gewoon PC 18-94, 5. Lowlanders 17-91, 6. Vierkant 9 18-90. 7 Winning Darts 17-84, 8. Piml|e d'r lil 17-76, 9 lostibende 17-73, 10 Bulllerriers 17-67. 11. Veni Eerste divisie B: Gouwe - Buvtenbccnije 5-5, Spons Avery Bulls 4-6, Vierkant 10 - Eersteling 7-3, Red Arrows Downstairs 1 8-2. MC Noordwijk - Monumentenzorg 5-5. Stand: 1 Vierkant 10 17-129. 2. Raspoetm 17-117. 3. Eersteling 17-106, 4 MC Noordwijk 18-100, 5. Averv Bulls 18-91, 6 Downstairs I 17-75, 7. Monumentenzorg 17 72. 8. Buitenbeentje 17-70, 9. Red Arrows 18-64. 10. Spons 17-63. II en Parlevliet zegevierden eveneens met 7-6 over Peter Hansson en Frits Gijsman. Er waren in poolcentrum The Pocket 21 deelnemers. Het volgende toernooi is op 16 mei in het Biljartpa leis in Den Haag. Eredivisie: I Dijkie's Tornado's (Leiden) 1Cupido h. keis n la Plaza (Hoen Dijkje Du ndwer Oene 18-21.5 pnt, 7. Alpha Advii ten 18-32, 3. B vice (Leiden) Louis Opstal mag zich nog een jaar de beste allround biljarter van de regio noe men. De speler van De En gel uit Lisse won voor de tweede opeenvolgende maal het Beckers-toernooi in de Uiver te Sassen heim. Op dit toernooi komen de spelers tegen el kaar in actie in het libre, kader 38/2, kader 57/2, bandstoten en driebanden. Opstal moest in de fi nale winnen van Paul Sassen, omdat hij eerder Brandewijn United mag gerust beginnen aan de voorbereidingen van het kampioensfeest. De Leidse topdarters staan met nog vijf wedstrijden te gaan een straatlengte voor op Bullshit en Jambos. Zij hadden geen enkele moeite met hekkensluiter Downstairs 2, getuige de 10-0 eindstand. Koos Tijssen en Sam Denis vestigden de aandacht op zichzelf door vijf en twee keer 180 te werpen. De nummers twee en drie, Bullshit en Jambos, kwa men tegen Cleaners en Gouwe niet verder dan 6- 4 overwinningen. Deze uitslagen betekenden dat hun achterstand op United met nog eens vier punten werd vergroot. Ook Ruud van der Bergen Bravenboer van De Gouwe wist twee keer 180 te werpen. Vierkant Dames mag nog stille hoop koesteren te ontkomen aan promotie/degradatiewedstrijden. De Lissenaren wonnen met 7-3 van Beer 'n Barrels en hebben nog slechts vijf punten achterstand op Black Ad ders. Dijkje's Tornado's heeft nog een punt nodig om zich voor de achtste keer op rij landskampi oen te noemen. De Leidenaars wonnen de vooruitgeschoven wedstrijd tegen Horizon La Pla za met 7-2, maar verloren zaterdag zowaar van De Ketel met 7-2. Alex Lely ontbrak wegens toer- nooiverplichtingen in de Verenigde Staten, zodat captain Shui Chong Fui inviel. Hij begon met een overwinning, net als Mi-Len Pan. maar daar bleef het bij voor hen. Jesse Thehu stelde helemaal te leur door al zijn partijen te verliezen. „Het was wel zuur te verliezen, want wij waren graag onge slagen kampioen geworden", commentarieerde Shui Chong Fui het verlies. Zijn ploeg verloor in 1997 voor het laatst een competitiewedstrijd te gen Infinity uit Wageningen, dat inmiddels is op geheven. Overigens kwam Alex Lely op het toer nooi in New York niet verder dan de tweede ron de. Hij maakte in de herkansing een knappe serie van 96 punten, maar verloor tenslotte toch met 150-142. The Pocket gaat zondag proberen om een plaats te veroveren in de eerste divisie. Dat moet gebeu ren in een play-off tussen de nummers twee tot en met vijf van de tweede divisie (West 2). De Katwijkers spelen tegen favoriet Dijkje's Outsi ders; zij ontmoeten bij winst de winnaar van het duel tussen Hague Five en Rumor's. Alleen de winnaar van deze finale mag een klasse hogerop. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur bij Dijkje Duinzigt in Den Haag. Philip van Aken heeft het derde toernooi van het kampioenschap van MidWest Nederland op zijn naam geschreven. De speler van Dijkje's Cartex uit Leiden won in de finale met nipt verschil van teamgenoot Robert Parlevliet: 7-6. De verliezen de finalist versterkte wel zijn leiderspositie in het tussenklassement. Ook in de halve finales waren de verschillen minimaal geweest, want Van Aken Snookerij 0 is in de strijd om het kampioenschap van de eerste divisie (Midden Neder land) achterop geraakt. De Leidenaars moesten zich in Utrecht met 5-4 gewonnen geven tegen De Hakkers, waarbij Henk van de Wetering en Rogier van de Kamp de vier frames broederlijk verdeelden. Lijstaanvoerder Bison 3 profiteerde optimaal van deze misstap door met 9-0 te winnen van Hippo 1. Het was voor het eerst dit seizoen dat in deze divisie zo'n uitslag te noteren viel. Snookerij 1 bleef met moeite de baas over Final Touch. Edwin van Orssagen, Tuan Nguyen (2) en Adrie Stoffels zorgden voor een benauwde 5-4 overwinning. Jumbo 1 blijft in de tweede divisie (Zuid Holland 3) stevig op kop. De Wdrmonders onderstreep ten hun aanspraken op de titel met een 8-1 over winning op Zeekant, de nummer drie van de ranglijst. Ook hun derde team deed goede zaken met 6-3 winst op Snookerij 2, dat daarmee vaster op de laatste plaats werd gedrukt. Xander van Rossem heeft in de Snookerij een A- ranking toernooi gewonnen. De speler van BSCZ (Zoetermeer) zegevierde in de finale over Dean Mitchell van Oud West (Amsterdam). Edwin van Orssagen was de beste regionale speler op het sterk bezette toernooi; de speler van Snookerij sneuvelde in de kwartfinales. Ook zondag is er een interessant toernooi in het snookercentrum aan het Utrechtse Veer, namelijk het achtste toernooi van de Rijnlandbokaal. De eerste wed strijden beginnen om 12.00 uur. 62. 9. No Mercv 15-52, 10. Snookerij 7 i den 5 16-47 Eerste divisie (Midden Nederland): I I Tweede divisie (Zuid -T;!' Libertel heeft nieuws voor heel ondernemend Nederland. Libertel Professional Partner. Hiermee biedt Libertel u het voordeel van groot inkopen. Met Libertel Professional Partner kunt u tot tien nummers op één abonnement aansluiten. Voor slechts /51,o6 (exclusief BTWI extra per aansluiting per maand. Bovendien kiest u bij Professional Partner de Belvoorraad die het beste bij u'past. Daardoor belt u voor slechts f 0.21* per minuut, vanaf de eerste minuut, exclusief BTW. U kunt een Belvoorraad kiezen van 120,240, 480 of 960 minuten per maand, waar u met z'n allen van kunt bellen. Zo heeft u dubbel voordeel: goedkope aansluitingen en bellen voor een voordelig tarief. Daarnaast heeft u met Libertel Professional Partner meer inzicht in het belgedrag binnen uw bedrijf, en doordat u maar één maandelijkse rekening krijgt, ook minder administratie. Als u even tijd heeft, kom dan langs in een van onze winkels. Voor meer informatie kunt u altijd bellen met 0800-0560. We horen graag van u. 'Uiteraard niet voor koopnummers, buitenlandse nummers en mobiele niet-Libertelnummers. Vraag naar de voorwaarden in de winkel. ROOTSTE BEREIK ZUIVERSTE GELUIDSKWALITEIT NIEUWSTE TECHNIEK SLIMSTE DIENSTEN BESTE SERVICE Business U kunt Libertel Professional Partner onder andere aansluiten bij Libertel Business Point. TPoint

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 29