Nieuw jasje voor bussen Rechter coulant voor Alphenaar Manegehouder: veqaagd uit 'gastvrij' Rijnwoude Rijn Veenstreek DE BOER OP Werkstraf voor kopstoot Rechter denkt lang na over straf relschoppers Scholieren vasten 24 uur: opbrengst 10.000 gulden IDERDAG 22 APRIL 1999 iete voor rijden in eenrichtingsstraat {en aan den rijn Wegens het negeren van een inrijverbod in Üphense Havenstraat kregen elf automobilisten gisteren een euring. In de straat waar de brandweer huist, is tijdelijk extra (eerruimte voor bezoekers van het centrum aangelegd. Om Dorkomen dat de smalle straat verstopt raakt door bezoekers de parkeerplaats en de brandweer niet vlot kan uitrukken, is iraat sinds enkele maanden een eenrichtingsstraat. Motor- rtuigen, met uitzondering van de brandweer, mogen er al- i vanaf de Prins Bernardlaan inrijden. De automobilisten die lavenstraat vanaf de Molenwerfstraat inreden, kregen een ivan zestig gulden. Inkeldiefstal met speciale tas mislukt en aan den rijn Ondanks een speciaal voor winkeldiefstal m repareerde tas, kon een 27-jarige vrouw uit Den Haag gister- Idag niet onopgemerkt spullen uit een winkel aan de Van 1 izelaerstraat in Alphen stelen. Hoewel de goederen in haar niet door de alarminstallatie werden opgemerkt, betrapte beveiligingsbeambte haar op heterdaad. De politie heeft |V< [meegenomen voor verhoor, yoedcursus praktische thuishulp iden Voor de vrijwilligers van Praktische Thuishulp van de hting Rijn-, Duin- en Bollenstreek worden op 23 en 24 april kshops georganiseerd. Twee dagen lang worden twaalf kshops per dag aangeboden. Op het programma staan ei kshops over gebarentaal, til- en draagtechnieken, spelthera- en autisme. De workshops zijn tussen 9 en 16 uur aan de lem van de Veldenweg 24A in Leimuiden. Meer informatie iel. 0252-520650. s phense leerling mishandeld m en aan den run In de kelder van een school aan het Halver te e in Alphen hebben drie leerlingen een veertienjarige mede- olier mishandeld. Eén van hen hield de jongen vast, terwijl andere jongen hem een stomp tegen zijn hoofd gaf. Vervol- et sliep het drietal lachend weg. De volgende dag was de jon- al weer het slachtoffer van geweld. Dit keer kreeg hij in de kel- een trap tegen zijn rug. De jongen deed aangifte bij de poli- lie met de schoolleiding een onderzoek instelt. J rgadering verplaatst om HSL iVQUDE De informatiemarkt over de korte boortunnel voor ïogesnelheidslijn HSL stuurt het vergaderschema van de ge- inte Rijnwoude in de war. Vanwege de HSL-inspraakavond linsdag 27 april in het Dorpshuis in Hazerswoude-Dorp ver- ïtst de commissie ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en aomische zaken haar vergadering van aanstaande dinsdag woensdag. i brleeskoning neemt plaats op zetel n aan den rijn» Jongens hebben de dienst uitgemaakt bij de inciale finale van de nationale voorleeswedstrijd. In de foy- in het Parktheater in Alphen aan den Rijn kreeg Maarten der Graaff (11) van de Albert Schweitzerschool uit Stad a/h s hgvliet gisteren de hoofdprijs. De jury. bestaande uit Mach- ^Bakker, Bobje Goudsmit en Marianne de Leur, prees hem zijn intonatie en aanschouwelijk maken van de gebeurtenis- Voor zijn aanstekelijke voordracht uit het boek Mathilde Roald Dahl mocht hij plaatsnemen in de speciale stoel voor linnaar. Een goede tweede was Paul Prins uit Spijkenisse. lerde prijs tenslotte ging naar Eline Levering (11) van basis- iol De Schelp. Uit de Leidse regio deden Marianne Kloeze De Rank uit Sassenheim en Marjolein mee aan de finale. :en waren voor hen niet weggelegd, maar Marjolein van ten van de Eerste Leidse Schoolvereniging trok wel veel lacht met een glimmende bokaal. ,,Dat is mijn mascotte", touwde zij de vrerbaasde presenator Andreas Pielage toe. FOTO LOEK ZUYDERDUIN chef tim brouwer de koning. 071-5356417. piv.-chef marieta kroft, 071-5356411 Klachten over stadsbus 74 Het Verenigd Streekvervoer Nederland, waaronder ook vervoersmaatschappij ZWN valt, krijgt 10 mei een nieu we naam. Dan verdwijnen de vertrouwde logo's van de bussen. De nieuwe naam wilde J. Vermolen, vervoersar- chitect bij VSN, gisteravond op de informatie-avond in Alphen aan den Rijn over het busvervoer niet meedelen. rijden moet een uur van tevo- den haag/alphen aan den rijn* persbureau cerberus De Haagse politierechter heeft een 38-jarige Alphenaar slechts een voorwaardelijke straf opge legd voor een poging tot zware mishandeling van zijn ex- vrouw. De mishandeling in had op 3 december plaats tijdens een 'knetterende echtelijke ru zie' waarbij de echtelieden el kaar niet spaarden. Maar alleen de aangifte van de vrouw leidde tot een strafzaak. „Ik acht het mogelijk dat ook uw aangifte tegen uw ex juridi sche gronden heeft, maar daar over kan ik nu niet oordelen", zei rechter Waterbolk gisteren. Wel zag hij in de voorgeschie denis van de ruzie genoeg gron den om de geëiste boete van 800 gulden geheel voorwaarde lijk op te leggen. Dit deed hij nadat de officier van justitie had aangegeven dat die bij zijn eis van 800 gulden onvoorwaar delijk al rekening met de om standigheden had gehouden. „Normaal wordt er voor zo'n delict een onvoorwaardelijke celstraf geëist", had officier E. Visser de verdachte verzekerd. Waterbolk legde uit waarom hij nog een stap verderging dan de officier: „Ik wil hier niet de schuldvraag in uw echtschei ding beantwoorden. Daar ben ik niet voor." Om diezelfde re den verwierp hij de door het slachtoffer gevorderde schade vergoeding van duizend gul den. Volgens de Alphenaar was de hele strafzaak tegen hem on rechtvaardig. Hij noemde het proces een vorm van omge keerde discriminatie. Met zijn aangifte van mishandeling door de vrouw had justitie namelijk niets gedaan wegens 'mede schuld van de aangever'. Vol gens de Alphenaar gold datzelf de argument evengoed bij de aangifte tegen hem. „Ik zie de aangifte van mijn ex als pure pesterij om mij het huis uit te krijgen. Ze heeft ook pas twee weken na de ruzie aangifte bij de politie gedaan. Toen ik vervolgens naar het bu reau moest om een verklaring af te leggen, heeft zij gepro beerd het hele huis leeg te ha len", verklaarde hij. De aanleiding van de ruzie zou een buitenechtelijke relatie van de vrouw zijn. „Zij wilde ons huis, dat op mijn naam staat, samen met haar nieuwe minnaar overnemen. Maar ik had totaal geen behoefte om daaraan mee te werken", legde de Alphenaar gisteren uit. Tij dens de ruzie die volgde smeet de vrouw volgens de verdachte met van alles door de kamer. Zij zou hem gebeten en gekrabd hebben, hij zou haar met een stuk hout en met een fles gesla gen hebben. Gedreigd Dat laatste ontkende de Alphe naar. „Ik heb daar alleen mee gedreigd", verzekerde hij de rechter. Maar de man kon niet ontkennen dat de vrouw tijdens de ruzie verwondingen aan haar hoofd had opgelopen. Vol gens de verdachte handelde hij grotendeels uit zelfverdediging. Maar daarmee was de rechter het niet eens, algehele vrij spraak ging hem te ver. Wim Huguenin moet stoppen met geven van paardrijlessen oont in Zoetermeer, maar ranuit zijn woning op het Welkom in Rijnwoude. nude gastvrij? Wim Hu- van Mini-Stal De Rand- leeft hele andere ervarin- lij voelt zich verjaagd. Hij op en laat een stapeltje en zien die hij de afgelo- naanden kreeg. Of hij on- ellijk wil stoppen met zijn manege-activiteiten op uk weiland in Benthuizen, zelfde brief dreigen B en een kan aanvragen, omdat op die plek het Bentwoud is gepland. Huguenin, zittend in de huiska mer, begrijpt niet veel van de houding van Rijnwoude. „Oké, ik heb geen vergunning. Dat komt eigenlijk omdat het alle maal hobby is en het geleidelijk zo is gegroeid. Ik had hier twee paardjes en mensen gingen aan mij viagen of ze er met hun kin deren op mochten rijden." Hu guenin kreeg er plezier in. Hij breidde het aantal mini-paar den uit gsom. ond waar allemaal a iraait, ligt hoek van nleidings- n de Zeg- Vweg. t zijn wo- kijkt de ige Zoe- erder er- staat een ir met een om de minipaar- |e verzor- be- ting te ge- Elke mid- geeft hij ren les in rijden, ook in erzorgen. Vijftig kinderen loral Benthuizen en Zoe- £r zijn al drie jaar lang ge- op zijn manege te vin- Vijfenveertig anderen idg op de wachtlijst, ineente Rijnwoude wil nu stopt met lesgeven. Het iimingsplan laat manege- leiten niet toe. B en W zijn liet van plan om het be- uingsplan te wijzigen zo- Glastuinbouw, veeteelt, akkerbouw en sierteelt kenmerken de dorpen rond Leiden en Alphen aan den Rijn. Iedere boer. iedere tuinder heeft zijn eigen verhaal te vertellen. Dat gaat vaak verder dan technische details over de bedrijfsvoering. De rubriek De Boer Op belicht de andere kant van bedrijven die de Rijn- en Veenstreek rijk is. In deze aflevering komt Wim Huguenin aan het woord, voor wiens drukbezochte manege geen plaats meer is' in de gemeente Rijnwoude. Tot zijn verdriet moet Wim Huguenin stoppen met het geven van paardrijlessen in Benthuizen. de paarden en de huur van het land te kunnen betalen." Als reactie op een brief van 19 februari van de gemeente stuurde Huguenin een brief te rug, vergezeld van 150 handte keningen van ouders en kinde ren die protesteerden tegen zijn vertrek. „Later kregen we nog telefoontjes van mensen die er van hoorden en ook een hand tekening wilden zetten", merkt zijn vader op. Ook verschenen er boze brieven van ouders in de plaatselijke bladen. Het massale protest had echter een averechts effect op het college van B en W. De populariteit van de manegehouder is zo groot, concludeerde het college, dat moet worden gevreesd voor een flinke uitbreiding van zijn acti viteiten als ze hem alsnog toe stemming zouden geven. Huguenin kan zich daar wel iets bij voorstellen, maar bena drukt dat hij niet de pretentie heeft om een professioneel be drijf op te zetten. Hij wil alleen aan de grote vraag voldoen. Het liefst zou de Zoetermeerder alle kinderen op de wachtlijst willen helpen. Maneges liggen immers niet voor het oprapen. De twee dichtstbijzijnde zijn aan de an dere kant van Zoetermeer en in Hazerswoude-Rijndijk. Huguenin is bang dat hij uitein delijk in zijn strijd tegen de ge meente Rijnwoude het onder spit moet^delven. Enkele dagen geleden deed hij opnieuw een brief aan B en W de deur uit. Daarin vraagt de hobbymane gehouder of hij in elk geval tot aan de zomer les mag blijven geven. Tegen die tijd hoopt hij een nieuw stukje grond in de in aanbouw zijnde woonwijk Oos terheem in Zoetermeer tot zijn beschikking te hebben. Dat stukje van 1700 vierkante meter krijgt hij ter vervanging van een ander kleiner stuk grond in Zoeterme^ waar hij al tien jaar alphen aan den run annette lameijer Vermolen kreeg vooral klachten over stadsbus 74. Bezoekers waren nog niet tevreden over de route van de nieuw ingestel de lijn. Deze stadsbus gaat via Kerk en Zanen en de industrie gebieden Molenwetering en Rijnhaven naar het station rij den. De bus doet verzorgings huis Westerhove en winkelcen trum Atlas niet aan. Volgens Vermolen was dit een kwestie van prioriteiten stellen. Je kunt niet iedereen tevreden stellen." Wie 's avonds met lijn 74 wil ren bellen voor de lijntaxi. Om de kosten te drukken gaat de VSN meer gebruik maken van het zogenoemde oproep-afhan- kelijke vervoer.Het is niet zin vol om een grote bus te laten rijden als het met een taxi af kan", zei Vermolen. Lijn 112 van het streekver voer, Leimuiden - Leiden, krijgt aanpassingen op schooltijden. Lijn 169 van Leiden naar station Alphen krijgt een paar extra haltes. Daardoor zijn Driehoor- ne en de Alphense vestiging van het Rijnland ziekenhuis weer bereikbaar met het openbaar vervoer. dankzij de getuigenverklaring. Dat de Alphenaar er alles aan deed om de rechter van zijn on schuld te overtuigen had naast een eventuele veroordeling voor mishandeling nog een re den. Er stond voor de verdachte meer op het spel. Er hing hem namelijk ook nog een celstraf van twee maanden boven het hoofd. Die was hem in 1997 als voorwaardelijke straf opgelegd en de Alphenaar zat nog in zijn proeftijd. Officier van justitie E. Visser eiste dan ook dat die twee maanden ten uitvoer zouden worden gelegd. Politierechter C. Waterbolk oordeelde dat de Al phenaar dan wel heel zwaar voor de kopstoot zou worden gestraft. Hij zette de voorwaar delijke straf om in een onvoor waardelijke straf, maar gaf de Alphenaar de mogelijkheid om te gaan werken in plaats van naar de gevangenis te moeten. Daardoor kwam er nog eens een werkstraf van honderd uur bovenop de dertig uur die de Alphenaar voor de kopstoot kreeg. den haag/alphen aan den rijn» persbureau cerberus De politierechter in Den Haag heeft een 28-jarige Alphenaar een taakstraf van dertig uur op gelegd voor een kopstoot die hij uitdeelde aan zijn overbuur man. „Ik heb geen kopstoot ge geven, die vent viel mij aan", verdedigde de Alphenaar zich gisteren tijdens de zitting. Op 19 december liep de Alphenaar naar zijn overbuurman die net zijn huis wilde binnenwande len. De verdachte wilde ophel dering vragen over een mislukte zakelijke overeenkomst. Zijn overbuurman zou hem voor 3500 gulden hebben opgelicht. De confrontatie op straat ein digde volgens de overbuurman en volgens een ooggetuige met de kopstoot door de verdachte. De Alphenaar had een ander verhaal. „Hij wilde mij een knietje geven. Ik probeerde hem weg te duwen. Daarbij raakte mijn hoofd het zijne." Volgens de officier van justitie en de politierechter was er wel degelijk bewijs voor een 'ge richte kopstoot', met name den haag/benthuizen marun kramp Tegen de vier relschoppers die het in de oudejaarsnacht op het Prins Willem Alexanderplein in Benthuizen aan de stok kregen met de politie zijn gisteren in de rechtbank zware straffen ge- eist. De officier van justitie M. Koelewijn vond dat de twee Benthuizenaren van 21 en 23 jaar en de twee 21-jarige Ha- zerswoudenaren zes maanden de cel in moesten. Rechter W. Stemker-Koster oordeelde na lang beraad uiteindelijk mil der. De 21-jarigen kwamen er af met een werkstraf van 100 uur. De 23-jarige moet drie maan den de gevangenis in. De officier van justitie vond een onvoorwaardelijke gevan genisstraf op zijn plaats voor het gedrag van de gasten iri de oudejaarsnacht. De zes maan den mochten ook niet in een werkstraf worden omgezet. „Daarvoor zijn de jongens wil lens en wetens veel te ver ge gaan. Hun gedrag in die nacht gaat ver voorbij baldadigheid, het was gewelddadig." De vier verdachten trokken wit weg toen zjj de eis hoorden. Eén van de Hazerswoudenaren reageerde verbijsterd: „Zes maanden zitten voor het gooien van een bierglas waarmee ik niemand raakte, dat vind ik' wel heel veel." De andere jongens sloten zich hierbij aan. Voor de 23-jarige verdachte was de schrik nog groter. De officier van jusititie vertelde hem dat zijn proeftijd voor een soortge lijk delict in de oudejaarsnacht van 1997 nog niet was verlopen. Hij kon daarom nog eens twee maanden cel optellen bij de eis. Politierechter Stemker- Koster trok zich liefst anderhalf uur te rug voor beraad vanwege de forse eis en de verschillende rollen die de verdachten tijdens de rellen hadden gespeeld. Zo had de 23-jarige de wapenstok van een politieman afgepakt. Zijn broer, een 21-jarige Benthuizenaar, was hem later te hulp geschoten en had de agent die hem op de grond drukte geslagen. Een 21-jarige Hazerswoudenaar gaf dezelfde agent even later nog een be hoorlijke tik. Hij deed dit, zo verklaarde hij, om de 23-jarige Benthuizenaar te redden. Die kreeg namelijk geen lucht meer omdat de agent hem in de wurggreep had. De andere Ha zerswoudenaar had alleen een bierglas gegooid. „Maar" zei de rechter streng, „dit was de aan zet tot alle ellende." Ze hadden alle vier spijt van de rellen, betoogden ze voor de rechter. Want een agent slaan is verkeerd. Ze betreurden het dat de agent zo veel psychische schade had opgelopen dat hij moeite heeft om weer aan het werk te gaan. De rechter gaf de 21-jarigen uiteindelijk een werkstraf en twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. De 23-jarige die de wapenstok van de politie afpakte, moet drie maanden de cel in. Hij kreeg verder opnieuw twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. FOTO ENGEL LAMEIJER een manege heeft. Daar moet hij weg vanwege woningbouw. Maar het is een noodoplossing, verzucht'hij. „Ik kan daar alleen lesgeven. Het gebied is te klein om de dieren daar achter te la ten." De gemeente Rijnwoude moet zich nog buigen over het com promisvoorstel van Huguenin. marieta kroft alphen aan den rijn De 34 leerlingen van het Groene Hart Lyceum in Alphen hebben met hun vastenactie Zip Your Lip vorige maand ruim 5000 gulden opgehaald. De leerlingen deden mee aan een landelijke actie om geld in te zamelen voor voedselhulp aan kinderen in India en Soe dan. Op 23 en 24 maart lieten de scholieren 24 uur lang hun eten staan en lieten zich daarvoor sponsoren. „De leerlingen hebben enorm hun best gedaan en 5300 gulden ingezameld. De school heeft dat bedrag verhoogd tot 10.000 gulden", laat een woordvoer ster van de school weten. Ook op het Ashram College deden leer lingen mee aan de actie. Het is niet bekend hoeveel zij samen heb ben ingezameld. De organisatie van de actie, World Vision, heeft nog niet van alle scholen het geld binnen, maar verwacht in totaal 1 miljoen gulden ojj) te halen.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21