unie/te Blue Bqnd IEUWE NIVEA IODORAHT ROLL WERKT VLEKKELOO DE HELE DAG. Nieuwe attracties in pretparken Uit... met televisie De lekkerste frikandellen, nu ook uit de magnetron! Nederland waterland Advertentie GOE Verschijnt wekelijks in een oplage van 2.947.520 van Den Helder tot Maai IEUWS Adverteren op Goed Nieuws? E-mail: sales@nrp.nl o.v.v. Goed Nieuws. Met de meivakantie en ho pelijk veel mooie dagen in het verschiet willen we graag ons huis weer eens uit. Behalve lek ker luieren in de tuin, wandelen door het bos, slenteren door de stad of uitwaaien op de pier zijn er talloze mogelijkheden om van een dagje uit een waar feest te maken. Natuurlijk doet u de kinde ren een groot plezier met een dagje in een van de vele Neder landse pret- en attractieparken. En op deze Goed Nieuws kunt u lezen dat zelfs de reis ernaartoe aangenaam kan zijn. Niet alleen voor kinderen, maar ook voor ouders met een nostalgische inslag is de tentoonstelling Mediakids in het Omroep museum in Hilversum. De Lentebeurs in Maas tricht, die dit jaar haar 45ste veijaardag viert, biedt feestelijk vertier voor groot en klein. Aan deze beurs in de Limburgse hoofdstad kunt u natuurlijk ook een romantisch uitstapje voor twee koppelen. En ten slotte vindt u op deze pagina een aantal tips om Nederland waterland op avon tuurlijke wijze te verkennen. Wij hopen met u op veel zonnige dagjes uit! Voor maar 7 zegels! Gratis af te halen bij Blokker. Blue Band Voor meer informatie: 0800 - 022 32 66 (gratis) Yermevrrie MUIS Dsokrnrt Rol-on heelt eet grotere taife. '«jOtóoot de deodotstf beter »ordi gak'ieetd ea o eSjk t Hieiifow trekl het® daarbij qeeh het 'JTilF j 11 De Nederlandse pretparken hebben hun poorten weer ge opend. Van sprookjespark of miniatuurstad tot speeltuin; alles beweegt en lokt weer. En na tuurlijk hebben de parken de wintermaanden weer gebruikt om nieuwe attracties te bouwen of reeds bestaande op te knappen. De Efteling (Kaatsheuvel) heeft dit seizoen gebombardeerd tot 'Schatkamer van het Sprook je'. Oude sprookjes zijn nieuw leven ingeblazen en de Droom vlucht, de Python en de Piranha blijven de grote trekkers. Sprook jes komen ook echt tot leven in Het Land van Ooit (Drunen), waar zelfs de we's een bezoek waard zijn. In Avonturenpark Hcllen- doorn (Hellendoorn) wordt Chateau Cristal gebouwd. De be zoekers van dit donkere kasteel staan bij binnenkomst voor een raadsel, dat ze moeten oplossen. De kinderen kunnen spelen op alle mogelijk denkbare toestellen in Europa's grootste speeltuin Linnaeushof (Bennebroek) of in Duinrell (Wassenaar). Hier is bovendien een tentoonstelling geopend over de Europese Unie. Ponypark Slagharen (Slagha ren) heeft met de Cuck Wagon een adembenemende nieuwe attractie. Maar liefst 720 mensen kunnen .in twaalf huifkarren stap pen, die vervolgens naar een hoogte van zestien meter 'vlie gen' en weer terug. Het Dolfi narium (Harderwijk) presenteert een 3D-piratenfilm met Leslie Nielsen in de hoofdrol. Burgers' Zoo (Arnhem) heeft behalve een tropische kas straks ook een tro pische onderwaterwereld in huis en Madurodam (Den Haag) is druk bezig met de herinrichting van de mini Amsterdamse Dam. Naast al dat nieuws zijn ook attracties als Safaripark Beekse Bergen (Hilvajenbeek), Walibi Flevo (Biddinghuizen), De Ver- keerstuin (Assen), de Apenheul (Apeldoorn) en de andere die rentuinen een- bezoek waard. Wilt u meer weten, kijk dan in de telefoongids van uw regio op de pagina toeristische infor matie. Daar vindt u de infor matienummers van Nederlandse attractieparken. Lentebeurs in feeststemming De Lentebeurs viert dit jaar haar 45ste veijaardag (van 25 april tot en met 2 mei) met een extra feestelijke beurs in het MECC in Maastricht. Tijdens de beurs presenteren ruim tweehonderd exposanten Bezoekers van de Lentebeurs kunnen zich op het Proefplein laten verleiden door lekkere hapjes en drankjes. De nieuwste vooijaars- en zomermodc wordt geshowd in het Body Beauty Theater, waar schoonheids- nieuwe producten, variërend van huishoudelijke artikelen en meubels tot speelgoed. Speciale attracties maken een bezoek aan de Limburgse Lentebeurs boven dien tot een gezellig dagje uit voor het hele gezin. specialisten make-up adviezen geven. Beursbezoekers kunnen live-uitzendingen van Omroep Limburg bijwonen en in de Expo-Foyer is informatie voor 50-plussers op de 50 Plus Plezier Beurs. Informatie: (043) 383 83 83. Kraamvisi Via het Journaal haddi meegeleefd, maar in het end wilden we het zelfz pasgeboren olifantje Ind unieke gelegenheid omwj naar een dierentuin te g de olifantenhokken wasn veel te zien. Allee: ruitje zagen we moeder piepklein hoopje olifant liggen. Maar om 15.00u den ze een paar stapjes naa doen, zo stond aangekoni Ondertussen gingen het andere beestenspul c dat er meer pasgeborenen Een baby-aapje klemt tegen de buik van z'r. sjouwende moeder enl schillende kangoeroes piepkleine koppies uit h dels. Tegen dneën werd geroepen: "Indra, haari en haar twee tantes meteen naar het buiten gaan." Samen met bij bezoekers in het diet gingen we op kraamvisiti Ja hoor, om drie uui moeder met baby i omgeven door zorgzam en trotse verzorgers dierenpark. Wat een kleintje, met z'n nogoi slingerende slurf. En m volwassen olifantenpot Voortdurend hobbelde 1 olifantje dan ook tussen beschermende poten moeder. Soms kwam hij tussen vandaan, buitelde steen en kroop dan wet onder moeders poten. Teruglopend naar i hadden onze kinderen meer oog voor een ijsbec e softijs trakteerde als je ic ingooide. Maar op wegta waren we het erover eei was het leukste beest hadden gezien. Complete broodjes poor onderweg Zelfgebakken broodjes waar in het beleg is meegebakken, dat is lekker handig voor onderweg. En omdat je ze zelf maakt van broodmix, kun je er eindeloos Gevulde lunchbroodjes 20 kleine broodjes Bereidingstijd ca. 25 min Rijstijd 30 min Baktijd ca. 15 min 1 pak wit of bruin broodmix 3 dl handwarm water I theelepel suiker 50 gr zachte boter ingrediënten voor de vulling (zie recept) Kneed een pak broodmix met het water, de suiker en de boter goed door elkaar (5 a 10 min.). Laat het deeg, afgedekt met plas tic, 15 min. rijzen. Verdeel het deeg in 5 porties en kneed door elk één van de volgende vullin gen (of een andere vulling naar keuze). Laat de broodjes nog maals 15 min. rijzen en bak ze in een hete oven (220°C) in ca. 15 min. goudbruin. Kaas- en ham rolletjes: 4 eetlepels verse room kaas, 4 eetlepels geraspte kaas en 4 eetlepels hamrecpjes. Verdeel het deeg in vier stukjes, rol ze uit op een met bloem bestoven aanrecht tot plakjes van 1 cm en rol ze op. Gedroogde toma ten- en kaasbolletjes: 2 klein gesneden, gedroogde tomaten en 4 eetlepels heel kleine, belegen kaasblokjes. Vorm er 4 bolletjes van.♦Olijven- en spekvlechtjes: 2 eetlepels uitgebakken spek blokjes en 2 eetlepels fijngehakte zwarte olijven. Maak van het deeg 12 rolleges en vlecht daar 4 kleine broodjes van. Spek- en preiknoopbroodjes: 2 eetlepels uitgebakken spekblokjes met 2 eetlepels preiringen. Verdeel het deeg in 4 rolletjes en leg in elke rol een knoop.Noten- en abri- kozenpuntjes: 2 eetlepels gehak te walnoten en 2 fijngehakte gedroogde abrikozen. Vorm er 4 puntjes van. José van Mil Spelletjes onderweg Zien de kinderen op tegen een lange autorit? Met wat fantasie en een notitieblokje wordt zelfs de langste zit leuk. Maak van zo'n lange autorit eens een tocht langs de won derbaarlijke wereld. Wat voor bloemen, bomen en dieren zijn er langs de weg te zien. Of, wat zou er in die vrachtauto zitten en waar brengt hij zijn spullen naar toe? Maar niet ieder kind wil ontdekkingsreiziger zijn. Daar om blijven spelletjes als raden welke kleur de volgende passe rende auto heeft, hoeveel kilo meter het is tot de volgende plaats, of'ik zie ik zie wat jij niet ziet' goede tijdverdrijvers. Na het raden, is het tijd voor een bandje met liedjes of ver haaltjes. En zie, de tijd vliegt! Tv-kijken en tóch een dagje uit zijn. Dat kan in het Omroepmuseum in Hilver sum, waar tot januari 2000 de tentoonstelling Mediakids te zien is. Alle bekende kinder programma's uit heden en verleden komen aan bod, van Floris tot Villa Achterwerk en van de Fabeltjeskrant tot de Telctubbies. Natuurlijk zijn niet alleen de programma's zelf te zien, maar ook allerlei kle dingstukken en rekwisieten die ervoor zijn gebruikt. Het kostuum van Pipo de Clown bijvoorbeeld en het uniform van Zuster Clivia uit Ja zuster, Nee zuster. Maar ook allerlei spullen uit Ko de Boswachter show of Telekids én de echte Pino uit Sesamstraat. Mediakids is echt een ten toonstelling voor het hele gezin. Ouders zullen beelden herken nen uit series waar zezelf als kind naar keken, zoals Swiebertje, Dappere Dodo, Paulus de Bos kabouter en de Film van Ome Nederlands Audi Willem. Kinderen (vanaf circa 7 jaar) kunnen spelenderwijs ont dekken hoe televisie- en radio programma's worden gemaakt. Zo kunnen ze met poppen, zoals die zijn gebruikt voor de Fabel tjeskrant of Paulus, zei i verhaal spelen en dat opm A op video. Of aan een nu j* getafel losse videofragmi e tot één verhaal monterei B tentoonstelling besteedt aandacht aan radioproi ma's voor kinderen. Zij nen geluidseffecten toev aan een hoorspel. Ondeit herleeft de jeugd van ouders, als deze a; gekluisterd zitten om een ment op te vangen vanl tertje Luister of Radio La papegaai. Kortom, Mei is een avontuurlijk dag •voor ouders én kind Mediakids, de mooiste k programma's op radio ei visie in het Omroepmu in Hilversum. Bel voor informatie (035) 688 581 Mora King Size Frikandellen voor bereiding in de magnetron, pak 2 stuks a 85 gram Wat zip ze groot, wat zijn ze lekker! Ja... de nieuwe King Size Frikandellen van Mora. Speciaal ontwikkeld voor bereiding in de magnetron. Ze zijn afzonderlijk verpakt in unieke magnetronfolie. Héérlijk eenvoudig, zó uit de magnetron. Eet smakelijk! Nederland is waterland. Zo zijn er talloze uitstapjes te beden ken op en rond het water. Veren en pontjes bieden een alterna tieve route langs plaatsen in ons waterland die niet via bruggen of tunnels kunnen worden bereikt. Heen en weer met het veer kan bijvoorbeeld in de Bommeler- waard, het polder- en rivieren landschap tussen Gorinchem en Woudrichem. Een fiets- of wandeltocht via de verschillende pontjes kan worden afgesloten met een bezoek aan het nabij gelegen Slot Loevestein. De stadswatcrcn van Amster dam en Utrecht kunnen met opgestroopte broekspijpen wor den verkend, want hier kunnen waterfietsen worden gehuurd om de stad vanal het water te bekij ken. Rustig trappend, met af en toe een pauze op het terrasje van een uitspanning, is een water fietstocht een ideaal dagje uit. Wie liever de natuur in trekt, kan bijvoorbeeld terecht op de vele watertjes in en rond Giethoorn, dat niet voor niets het Venetië van het Noorden wprdt genoemd. In dit Over ijsselse stadje kunnen sportic- velingen kano's en punters huren en het prachtige natuur gebied De Wieden bezoeken, dat overigens ook per rondvaartboot kan worden bezocht. En wie wil zien hoe Neder land het water keert, kan terecht in themapark Waterland Neeltje GiCthoom Jans in Zeeland. Daar is onder andere te zien hoe de storm vloedkering Oosterschelde (ook wel het achtste wereldwonder genoemd) tot stand kwam. Be zoekers kunnen een pijler 111 de kering beklimmen en een rond vaart maken langs de kering en over de Oosterschelde. Ook is er een waterspeel plaats die kinderen leert omgaan met elementen van het water en een waterpaviljoen waar de bezoeker alle verschijningsvor men van water kan beleven. OVERDAAD SCHAADT. IK HEB ECHT HET GEVOEL DAT WE IETS ZIJN VERGETEN...

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 16