atwyck viert kampioenschap met monsterscore Docos is weer terug op aarde Forescate bereikt tweede plaats Saturnus en Foreholte komen tekort Sport :n )ngeconcentreerd MSV klopt staartploeg \lphians wint dubbele dubbelslag iiphen a/d rijn AJphians opende het seizoen tegen Pinguins en se! ion de dubbel met 3-1 en 6-5. Voor de tweede overwinning ;r |oeg Ashwin Dall in de laatste slagbeurt zijn collega Donald f ,ok binnen voor het beslissende punt. De vrouwen van Alphi- ep ns wonnen eenvoudig de dubbel van Herons in Heerhugo- a flard met 11 -5 en 18-3. In het eerste duel maakte pitcher Ce- >ste Rooswinkel haar rentree. Jascha Rooswinkel is na de sle- h( iende handblessure van vorig seizoen opnieuw geopereerd. Zij V al dit seizoen niet meer in actie komen. jLeidse jeugdtacklers ongenaakbaar oen» Het jeugdteam van de American footballers van Light- ng Leiden, uitkomend in de Nederlandse jeugdtacklecompeti- heeft op overtuigende wijze gewonnen van de Unicoms uit h doorn: 30-0. Uitblinkers in aanvallend opzicht was de talentvol st! [.tweeling Danny en Tanny Ortega, beide goed voor een touch- jown. Verdedigend stond Paul Verhoeven zijn mannetje. Ver- bi toeven was goed voor elf tackles. De overige drie touchdowns, ilk goed voor zes punten, waren van Damoon Yawadnya, Tim 'ofi Bertrand en Karim Zaki. CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -«SLHol. PLV -CHEF JANE T AN PIIF «O! hockey ronno broekhof De hockeysters van Alecto wonnen van Groninger Stu denten en Forescate boekte tegen Breda de achtste zege op rij. Roomburg verloor van koploper Gooische, waardoor degradatie voor de Leidsen steeds dichterbij komt. Wel heeft de ploeg van trainer Bep Botman het lot nog in eigen hand. Alecto won voor de negen de keer in tien duels. Deze keer zegevierden de Leider- dorpsen met 3-1 over Gronin ger Studenten. Alecto had een vliegende start en stond bin nen twintig minuten met 3-0 voor. Leontien van Tilburg (2x) en Leontien Bakker scoorden. Kort voor de rust werd het 3-1. In de tweede helft hadden de geelhemden moeite met het fysieke spel van Groninger Studenten en kwam het duel meer in ba lans. Dat leverde geen doel punten meer op. Forescate won met 2-0 van Breda. Dat betekende de acht ste winst op rij en inmiddels de tweede plaats op de rang lijst. Ook Breda won na de winterstop alle wedstrijden. Het werd dan ook een span nende wedstrijd, waarin Fo rescate net iets beter was. In de tweede helft zette de Voor- schotense ploeg het overwicht om in doelpunten. Macha Kimman en Annemiek Ste vens hielpen Forescate aan de zege. LOHC keek tegen Alliance al snel tegen een 1-0 achter stand aan. Uit een strafbal werd het nog voor de rust 2-0. In de tweede helft miste Char lotte Vingens een strafbal voor LOHC. Kort daarna rondde Irene Duwaer een vloeiende aanval wel doeltreffend af en kwamen de Leidsen terug in de wedstrijd. Nummer twee Alliance toonde zich na de pauze in de cirkel de betere ploeg en maakte vlak voor tijd aan de Leidse illusies een ein de: 3-1. Roomburg verloor met 3-1 van koploper Gooische. Breg- je van Rij 'tipte' eerst nog 0-1 binnen. De Leidsen, die in de gradatienood verkeren, bleven daarna grip op de wedstrijd houden, maar de onervaren ploeg wist dat niet in doel punten om te zetten. Gooi sche wel. De ploeg die na deze zege bijna kampioen is, scoor de drie keer. Roomburg moet nu in de laatste twee wedstrij den minimaal drie punten pakken om degradatie te ont lopen. Alphen verloor op eigen veld met 0-1 van HDS. Vol gens coach Jan Smid speelde zijn ploeg toch een goede wedstrijd. ,,We hadden het beste van het spel, verschaf ten ons ook de kansen, maar faalden hopeloos in de afwer- king." Leidse Studenten verloor bij Pollux met 3-2. De Leidsen kwamen eerst met 0-2 voor door twee doelpunten van Quirinne de Hollander. Door een blessure van Sabine van Es moesten de studs na de pauze met zijn tienen verder. De Vlaardingse ploeg verkreeg de overhand en kwam op ge lijke hoogte. Een dubieuze strafbal vijf minuten voor het eindsignaal betekende zelfs een nederlaag voor Leidse Studenten. Catwyck speelde 3-3 gelijk tegen Asvion. Marjolein van de Velde nivelleerde een vroe ge Schiedamse voorsprong. Na de rust bracht Sandra van Dijk de Katwijksen op 2-1. Omdat het Katwijkse combi natiespel stroef verliep kreeg ook Asvion kansen, waarvan het er twee benutte, 2-3. Sa- brina van der Werf redde vlak voor tijd een punt voor Cat wyck. Noordwijk kwam tegen de grote concurrent De IJssel niet verder dan 0-0. De ploeg van coach Joop Niezen had wel een veldoverwicht en kreeg dertien strafcomers, maar wist die niet te verzilveren. Hisalis kwam tegen Krim pen met tien speelsters toch op een 2-0 voorsprong. Moni que Vastenhout scoorde twee keer. De numerieke minder heid eiste na de pauze zijn tol. Krimpen profiteerde optimaal en trok na drie treffers alsnog aan het langste eind. 'ijden draadje Forescate wordt steeds dunner de vierde klasse werd atwyck glorieus kampi- m na de 13-1 winst op 9 eolus. Forescate verloor Ai iet 2-6 van Breda en Jjmt in grote degradatie- jrgen. LOHC speelde lang et tien man, maar won hiJjch van Asvion. Alecto ^rloor teleurstellend van ;t onderaanstaande Al- ijj ince. Noordwijk doet na zege op Alphen toch mee om een promo- eplaats. ö(ey ronno broekhof irescate heeft nog twee wed- ijden om degradatie te ontlo- n. „We moeten daarin zes inten pakken", sprak de orschotense coach Eelco van HrMeulen toch hoopvol na de 6 nederlaag tegen Breda. Fo late startte te lankmoedig en md al rap met 0-2 achter, lama gaf de ploeg vol gas en i am door Rutger van Schaik iDerk Jaap Engelen op gelijke jogte. Breda nam na de rust de leiding. Cruciaal is een arbitrale dwaling. Waar Voorschoters een strafcorner wachtten, liet de leidsman orspelen. De aanval van Bre- werd succesvol afgerond: In de slotfase moest Fores- er ie nog twee tegentreffers in- n «eren. Bij LOHC werd Sjoerd Taeke- a in de met 2-1 gewonnen •hj ïdstrijd tegen Asvion al in de - rste helft met rood uit het ld gestuurd. Hij bracht zijn team daarmee in grote proble men. Een geluk was dat LOHC een bijzonder voorspoedige start kende en door doelpunten van Derk Jan Oomens en Os wald Mattheussen al met 2-0 voor stond. In het vervolg moesten de Leidenaars alle zei len bij zetten om de gaten dicht te lopen. Dat lukte gedeeltelijk. Asvion scoorde één keer tegen, maar dat was niet genoeg om LOHC de winst te ontnemen. Alecto verloor met 2-1 van hekkensluiter Alliance. Volgens speler Thijs Rottier was er geen sprake van onderschatting. „Het heilige vuur ontbrak bij ons en we waren niet scherp, terwijl Alliance streed voor elke meter." Alecto werd in de ope ningsfase overrompeld cn keek al snel tegen een achterstand aan. Alexander Hagen produ ceerde de gelijkmaker. Een ver- dedigingsfout van de Leider dorpers zorgde er voor dat de Heemsteedse ploeg de zege kon opeisen. Roomburg overklaste in de tweede helft HDS (5-1). Bij rust stonden de Roomburgers nog op 1-1. Elroy van Nunen scoor de de enige treffer. Na de pauze liet een soepel combinerend Roomburg zijn Haagse tegen stander alle hoeken van het veld zien. Uitblinker Elroy van Nunen trof nog drie keer doel. Ook Dick van Sprundel be kroonde een goede wedstrijd met een doelpunt. Leidse Studenten zorgde te gen koploper Verii Vidi Vici bij na voor een verrassing, alhoe wel zij met 3-2 verloren. Een mooi sleeppush van Carel Elf- fers bracht de Leidenaars op voorsprong. VW kwam voor de pauze nog op gelijke hoogte. Hanke JÜetema bracht de 'studs' opnieuw aan de leiding, maar daarna domineerde VW. De Amsterdammers passeerden keeper Barend Mees nog twee keer. Noordwijk heeft na de 3-2 zege op Alphen alsnog zicht op de tweede plaats, doordat de concurrentie wekelijks punten verspeelt. Ook de tweede plaats geeft recht op promotie. Noordwijk kwam door Hans van Dongen op 1-0. Roderick van Gils bracht Alphen langszij. Door Herman Plantenga kwam Noordwijk weer aan de leiding. Na de rust verruimde Stijn van Huystee de marge naar twee. In de slotfase scoorde Stephaan de Clercke nog tegen voor Alphen. Catwyck is na de 13-1 zege op concurrent Aeolus kampi oen in de vierde klasse. De Kat- wijkers speelden één keer gelijk en verloren één keer deze com petitie. Catwyck draaide de Rot terdammers helemaal dol. Bij de rust stond het al 8-0. Voor Catwyck scoorden Martijn Houwaart (7x), Dem Graaff (3x), Robert Jan Groeneveld (2x) en Maarten Plug. Hisalis verloor in tegen Bleis- wijk met 5-1. De Lissenaren konden slechts tien man op de been brengen, hetgeen hen fu nest werd. Tot de rust (2-1) kon Hisalis het nog belopen. Daar na kwamen zij in 'conditie schuld'. Ben Blolchuizen scoor de de enige treffer voor Hisalis. Topoverleg in het Forescate-kamp. Het zou de degradatiekandidaat niet helpen in de wedstrijd tegen Breda. FOTO LOEK ZUYDERDUlil ruinsma neemt 'afscheid' als speler f OEN pieter van der vliet W moest in Stadskanaal aan- 14 den tegen het zwakke Jahn won met 80-94. „Het kwali- iisverschil was te groot om er a echte wedstrijd van te ma- j n", zei coach Burhan Alibe- ric na afloop. „Alleen kregen na de vroege voorsprong *r eens moeite met de con- ntratie, iets wat bij ons wel ler gebeurt." Binnen tien mi lten stond MSV al op een 9-25 orsprong en prompt begon- jn de Noordwijkers in een la- te versnelling te spelen. Echt taarlijk werd het voor de gas- niet meer, zij hielden de arge op minimaal tien pun- scores van MSV: Steenvoor- B. Koek 25, J. Koek 16. Een wijziging in de zone-ver- diging en vrijer spel in de oval leverde Blitz in de wed- j, tjd tegen koploper Jumpers 75-66 overwinning op. Bei- ploegen speelden in een g tempo. Meest opvallende jder werd Richard den Os. Jft vijf driepunters en een to- van negentien punten ver beelde de geroutineerde orschotense spelverdeler de mpersverdediging tot hard erken. Miet het goede spel van Jum- Ets, maar een serie van kleine Juten van de thuisploeg hiel- C tn beide ploegen lang bij el- ar. Blitz moest zelfs een 26-30 i, ststand toestaan, voordat der/coach Sid Bruinsma zijn v uipe op het juiste spoor ■u Eeg. Voor Bruinsma beteken- dit de laatste thuiswedstrijd. jr|*wel? /oormalig international udt toch nog een slag om de f „Coachen en spelen tege- vreet energie en ik wil me liefst op het coachen gaan ncentreren. Het hangt sterk van wat Blitz volgend seizoen aan nieuwe spelers aantrekt." De scores van Blitz: Den Os 19, Aanhaanen 17 (10 reb.), Nicas- tia 10. Het is BS Leiden niet gelukt om in Amsterdam te winnen van AMVJ. Tegen de ploeg van voormalig Leiden-coach Ruud Harrewijn werd met 73-66 ver loren. Na de 35-44 ruststand konden de Leidenaars de weel de niet aan. AMVJ kwam terug in de wedstrijd en nam zelfs een kleine voorsprong. Toen bekend werd dat Jugglers ge wonnen had van concurrent Onze Gezellen was de concen tratie bij de Leidse spelers hele maal weg. Tot overmaat van ramp lever de de technische fout van Ben de Jong na zijn persoonlijke fout ook nog eens vier vrije worpen voor AMVJ op, waar door de achterstand met nog enkele minuten te spelen niet meer in te halen bleek. BS Lei den eindigt als vijfde en dat be tekent dat de ploeg op 1 en 8 mei tegen Attacus promotie-de gradatie wedstrijden moet spe len. De scores van BS Leiden: Noort 14, De Jong 13, Bakker 10. De junioren van Blitz speel den een verdienstelijke wed strijd tegen Wyba en wonnen met 89-73. Coach Bruinsma was ondanks de winst niet te vreden over de hoeveelheid balverlies. Nicastia was goed voor dertig punten, terwijl Van Riet met dertien rebounds de lijst aanvoerde. Vrouwen In Waalwijk revancheerde BV Lisse zich met een 48-65 over winning voor de ruime neder laag in de vorige wedstrijd. Lis- se miste voor de rust de scherp te om WSC vroegtijdig op de knieën te krijgen. Dat Lisse des- tafeltennis ron hoogendam Hoewel er nog een eredivisie duel op het programma staat, is het doek voor de mannen van het Leidse Docos gevallen. Bij Kluis was alleen René Hijne in staat het Limburgse geweld af te stoppen: 5-2 verlies. Rijnsoe ver werd in Katwijk kampioen van de derde divisie. Docos is uit zijn lijden ver lost. Het Leidse trio kwam met veel tam-tam de ereklasse bin nen, maar heeft uiteindelijk niet veel lol beleefd aan het spelen van potjes op het hoog ste niveau. Tegen het super snelle spel waren de drie 'oud jes' niet opgewassen. Docos schroefde tegen Kluis, dat nog kans heeft degradatie te ontlopen, zijn puntentotaal op tot dertien. Liefst negen daar van kwamen op naam van ex- international René Hijne. Hij boekte zaterdag klinkende ze ges op Leon Houben en Andy Snijders. Ed van den Berg had het zwaar te verduren tegen Heister en Snijders, hoewel hij tegen de laatste kansen op gamewinst koesterde. Invaller Kees van Grieken kon terugkij- Rijnsoever pakt eindelijk de titel ken op een aardig debuut. Tot de eerste tien punten liep het lekker, maar daarna wasten Heister en Houben hem de oren. Voorzitter Ferrie van Veijgen: „We gaan weer lekker in de eer ste divisie spelen, dat vinden de spelers en het publiek toch leu ker en spannender. De eredivi sie is verschrikkelijk rommelig geregeld door de NTTB." De reserves van Oegstgeest speelden tegen De Salamanders en moesten de Westlandse ploeg met een overwinning van liefst 8-2 feliciteren. Na deze partij, waarin Ron Schipaan- boord de punten knap verzorg de, staat de ploeg nog maar twee punten boven de degrada tiezone. Tweededivisionist De Tref fers had zich al een tijdje ver zoend met terugkeer naar de derde divisie. Na het 7-3 verlies bij 't Zand is degradatie een feit geworden voor Huub Smit en de gebroeders Ron en Rico van Veen, die in Middelburg beiden eenmaal wonnen. Scylla 2 had als koploper opnieuw een zwa re dobber aan Avanti. Aan de Brahmslaan bleek het Rijn- woudse trio andermaal te sterk: 7-3. Grote man bij Avanti was Jasper van der Heiden, die in een thriller Martin van Rijn van zijn ongeslagen status beroof de. In de derde divisie heerste opluchting na het behaalde kampioenschap van Rijnsoe ver. Tweemaal eindigde de Kat wijkse ploeg op de tweede plaats, maar zaterdag veroverde de ploeg van kopman Marco Cecchi dan toch de titel na de 6-4 overwinning op naaste con current Good-I.uck. Het feest in Katwijk kan voor Cecchi (hij verloor slechts een potje), Jo han van Meurs en Marcel War merdam volgende week een vervolg krijgen, want het twee de team kan nog promoveren naar de tweede divisie. V rouwen Voor Oegstgeest heeft het op treden in de eerste divisie niet langer geduurd dan een hall seizoen. Bij het Deventer Swift moest de Oegstgeester formatie zich met 7-3 gewonnen geven, wat degradatie hetekende. Iris Sjaardema was ditmaal succes vol met twee zeges, haar ploeg genote Miranda Karsdorp won één keer. Rijnsoever nam met een 6-4 winst keurig revanche op FTTC uit Franeker. De Kal wijksen staan samen met do Friezinnen bovenaan. Docos, dat met 10-0 veel te sterk was voor JCV, heeft uitstekende kansen op de titel in de derde divisie groep 3. handbal frank bonte WzSgmf Blitz speler/coach Sid Bruinsma stopt aan het einde van dit seizoen als speler en wil zich gaan concentreren op het coachen. Of toch niet? FOTO DICK HOGEWONING ondanks aan de goede kant van de score kon blijven, dankte het aan Ellen Droogh, die de Waal- wijkse center Jongeling aan banden legde. Na de rust viel er van het ang stige en weinig gedreven spel uit de eerste helft weinig meer te bespeuren. Slim spelend werd de Waalwijkse press aan alle kanten voorbijgelopen. De scores van BV Lisse: M. Droogh 19, Van der Heuvel 14, E. Droogh 14, Koolhof 14. In Den Helder boekten de ju nioren van Grasshoppers een sensationele overwinning op de favorieten uit het gelijknamige marinedorp. De ploeg van coach Rick Driessen won afge tekend met 46-61 en kijkt nog steeds omhoog naar een twee de plaats. De mannen van Saturnus noch de vrouwen van Foreholte wisten dit weekeinde een overwinning te boeken. Saturnus verloor conform de verwachting van Hellas: 32-26. Foreholte dolf in Voorhout met 18-20 het onderspit tegen UDSV. In de regionale tweede klasse van de veldhandbalcompeti tie bleven de kampioensaspiraties van Sa turnus overeind door winst tegen V et C uit Gouda (21-16). De vrouwen van Oase wa ren in die klasse duidelijk een maatje te groot voor het jonge team van Wings uit Den Haag: 19-10. Het manco van zowel de Saturnusman- nen als de Foreholtevrouwen zit in de wis selspelers. Waar de oppositie regelmatig de basisformatie rust kan gunnen op de bank zonder noemenswaardig aan kracht in te boeten, zakken zowel Saturnus als Forehol te terug. Saturnus kon tegen Hellas een snel op gelopen 6-3 achterstand wel bijna weg poetsen, maar niet helemaal, zodat de rust toch een 14-11 stand in het voordeel van Hellas te zien gaf. Saturnus kwam in het tweede bedrijf heel dichtbij (21-20), maar hapte toen naar adem en daar maakte Hel las op volle kracht dankbaar gebruik van: 32-26. Foreholte kwam bij rust verdiend op voorsprong (11-10) tegen een zoekend UDSV. De Utrechtse vrouwen werden in de eerste fase van de strijd regelmatig gestuit door een prima keepende Ingrid van Hou ten. En als Foreholte de kansen in de eerste helft beter had benut, zou de achterstand van de Utrechtse elite beduidend hoger zijn uitgevallen. Die magere achterstand werd snel weg gepoetst in de tweede helft, ondanks de in breng van Kim Geerlings, die de defensie van UDSV herhaaldelijk te snel af was. UDSV voerde de boventoon en pakte te recht de winst: 18-20. In de veldhandbalcompetitie bleef Satur nus op kop met een duidelijke 21-16 zeg«' op V et C, maar de score geeft de krachts verhouding niet weer. De Leidenaars mis ten vele kansen, zodat het in de slotfase nog moest oppassen dat de bezoekers niet al te dichtbij kwamen, al bleef de marge tussen beide ploegen minimaal vier tref fers. Oase sloot de eerste helft van de wed strijd tegen Wings af met een gelijke stand (5-5), maar was daarna absoluut baas in ei gen huis. De Haagse ploeg beet de tanden stuk op de gesloten defensie van de ploeg uit Oud-Ade. Diana van Rooden en Helma van der Geest hadden het vizier op scherp en scoorden samen meer dan de helft van de doelpunten. Oase won met 19-10, ook dankzij het bijna foutloze optreden van re serve- keepster Angelique van der Hulst.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25