Trigon weerstaat de harde manden Van der Tang weer de snelst LZ heeft geen leulf afscheidscadeautji voor coach Parrel Lot VVO/Aspasia is bezegeld, NOVO is nog niet veilig Sport Sprinkhuizen zwemt naast podium Brons voor duatleet MAANDAG 19 APRIL 1999 chef willem spierdijk, 071-5356464, p Onweer redt vittende TOP'ers Acht van de elf regioclubs zijn nog altijd volop in de race om promotie. Sporting Trigon, Tempo, De Danaïden, Velocitas en KZ Leiden bezetten zelfs de eerste plaats. Crescendo en Fluks haalden in de strijd om handhaving belangrijke punten binnen. korfbal michel van cent Sporting Trigon blijft op koers naar de hoofdklasse door de af getekende 25-11 overwinning op LUTO. De nieuwe lijstaan voerder had tegen de degrada tiekandidaat nog de meeste moeite met de harde manden waaruit menig schot wegtolde. lohan ter Hofte (4), Tim van der Horst (3), Diana Beij, Chantal van Duijn en Alfred Lambooy zorgden voor snelle zekerheid met 2-10. Na rust (6-11) gingen de Leidenaars onverdroten ver der. Zij vonden elkaar soms blindelings, zoals bleek bij de aangeef van Alfred Lambooy over zijn hoofd naar Diana Beij, die vervolgens knap afmaakte (11-23). De verdediging van Crescen do was bijzonder goed op dreef in het duel met KVA, want zij liet in 34 minuten tijd slechts één strafworp door. Debby Blogg, Bettina Buikstra, Wij nand Alberts, Peter Baak en Gertjan Hensing profiteerden van het vele balbezit in de aan val en bouwden de voorsprong van 4-3 uit naar 9-4, voldoende voor 10-6 winst. TOP kende in de topper te gen ODO(M) een uitstekende start, want na een kwartier stond het 6-2 via Petra van Nie- kerk (2), Claudia Baak. Steven Baart, Stanley Lardé en Jeroen van der Wolf. De spelers begon nen echter onder druk van de spanning op elkaar te vitten, waardoor zij zichzelf uit hun ritme haalden (7-5). Coach Hu- go van der Haak kon in twee onderbrekingen vanwege het onweer iedereen weer tot de or de roepen, zodat in de tweede helft de voorsprong nog werd vergroot van 9-6 tot 15-10. Vorige keer behaalde Fiks nog ten koste van Excelsior de enige punten van dit veldsei- zoen, maar dat gebeurde niet in de return. Marleen Boomgaard, Henrik Hooimeijer en Theo Vreeken hielden tot 5-3 de hoop op een herhaling in leven, maar daarna liep het verschil via 12-3 alsnog flink op: 18-10. Jerry Buurman en Michiel Vree ken debuteerden en de laatste scoorde zelfs twee keer. Alweer had Tempo aan één doelpunt voldoende om te win nen, ditmaal tegen IJsselvogels: 15-14. De Alphenaren, met in valsters Barbara van Rijswijk en juniore Carola Overvliet, ston den bij rust nog 8-9 achter. Hattricks van Marcel Hane- graaff en Edwin Visser beteken den echter 14-11. De verdedi gers namen in de slotfase enige malen verkeerd over, zodat het achtste doelpunt van Hane- graaff in de voorlaatste minuut de winst veilig moest stellen. De Danaïden hield zich in de opening tegen ALO niet aan de defensieve afspraken, zodat er in tien minuten een 3-0 achter stand ontstond. De verdediging was in de tweede helft bedui dend beter op dreef, want zij hield haar rijen 33 minuten ge sloten. Sandra Kalthoff maakte na 47 minuten eindelijk gelijk (9-9), waarna zij met Heiko Lo cher en Martijn van der Meer ook voor de doorbraak naar 9- 12 zorg droeg. De aanval van Pernix speelde met scherpe combinaties de verdediging van Oranje Nassau (A) regelmatig uitelkaar. Karen Arnoldus (3), Inge Homberg, Sjoerd van der Kooij (2), Robin Arnoldus, Ineke van der Vegte en Raymond Boerman zorgden in de eerste helft al voor een ge ruststellende 10-4 voorsprong. Trainer Peter Kuipers haalde in de tweede helft Karen en Robin Arnoldus naar de kant, omdat zij met blessures kampen. Dat had geen nadelige gevolgen, blijkens de 18-8 eindstand. Madjoe leverde bij DSO(A) een goede generale repetitie af voor de topper tegen Atlantis in de vorm van een 15-14 over winning. De Rijnsburgers ver speelden voor rust een 5-2 voorsprong door drie dubieuze strafworpen (5-5, 8-8 rust). Marco Ravensbergen, goed voor zes goals, Janneke de Mooy en Jan-Pieter Sip zorgden diep in de tweede helft na 11 -11 opnieuw voor een marge van drie punten (12-15). De laatste tegentreffer kon in de slotmi nuut weinig kwaad meer. Fluks toonde tegen ESDO fa natisme en veerkracht en haal de dan ook een belangrijk punt binnen: 9-9. Petra Both, Alexan dra Braun en Ronald van Dron- gelen zorgden voor een goed begin (3-0), maar het bleek on mogelijk deze lijn door te trek ken (4-4 rust). Na de pauze moesten Frank van Meygaar- den, Wilfred Plesman en nog maals Both zelfs een 6-8 achter stand wegwerken (9-8), alvo rens het definitief gelijk werd. Ronald van der Tang heeft na zijn klassieke zege in Rucphen (Dorpenomloop) de Ronde van Schagen op zijn naam geschre ven. De elite-amateur uit Voor hout klopte gistermiddag zon der al te veel moeite zijn drie medevluchters in de eindsprint. Het was alweer de vierde podi umplaats van de 31-jarige cou reur van de Van Vliet/Weba/Gazelle-ploeg. Ve teraan Ton van Duijvenbode (Noordwijk) stond afgelopen weekeinde twee keer op het ereschavot. De Ronde van Schagen was feitelijk het prototype van een lastig dorpscriterium. Waar al leen de lengte van de wedstrijd (100 kilometer) afweek, vorm den het klinkerparcours en de finish op De Markt geëikte ken merken. „Het maakt mij niet zoveel uit, waar ik aan de bak moet", aldus Van der Tang, die in Schagen al vroeg met dertien collega-eliterenners ontsnapte. „Zo'n groep is te groot om rondjes mee te draaien. Je weet dan dat een tweede schifting niet lang op zich kan laten wachten. Halfweg koers reden we met z'n vijven weg. Daar achter zaten ze waarschijnlijk naar elkaar te kijken." De kopgroep - naast Van der Tang bestaande uit Heerko Gorter (Vierhouten), John Bruin (Waarland), Daniël Kleijn (Ven huizen) en Richard Degeling (Hoogkarspel) - trok vijf ronden achtereen stevig door. Die in spanning kostte Kleijn de kop. Het overgebleven kwartet maakte van de finale een steek spel. „Alleen maar kijken en een goede positie zoeken. Lo gisch, want het slotstuk is nog zo'n tweehonderd meter. Om dat het daar iets omhoog loopt en we tegenwind hadden, was het niet een kwestie om als eer ste door de laatste bocht te ko men." Degeling had Van der Tang wel eens in een eindsprint verslagen, maar hij moest de Voorhouter gisteren voor zich dulden. Eerder op de dag was Van Duijvenbode succesvol. Hij drukte na 60 kilometer in Sc) to: gen zijn wiel als derde over loi meet. De Noordwijker van De Bollenstreek moest accepins ren, dat Rick Krijt uit Koogj iai de Zaan en André van Wij sl gaarden (Assendelft) voor h< ier finishten. Zaterdag betrad al Duijvenbode wel de hoog ereplaats. Hij won in Montfo de Omloop van Midden-Ned land, een lange veteranen^ over 98 kilometer, direct zijn clubgenoot Kees Verno m uit Leimuiden. Noordwij jjjj Leo Berg (De Bollenstreek) t Hans Egberts (Leiderdorp) h men na 82 kilometer in de str f t bij de veteranen 50+ respect |0\ velijk als vijfde en zesde b nen. De 50 kilometer lange Wol gei brandronde voor regio-dani in Honselersdijk was giste een prooi voor Noortje Groot. De renster uit Zevenbp ven, die onlangs vanwege studie naar Den Haag verhu de, bleef onder anderen Stompwijkse Irma van der Sa s (27) van het Leidse Swift (tvi de) voor. '1 zwemmen belinda van der caag Tijdens de eerste helft speel de Velocitas zonder veel bezie ling, zodat VIOS(N) yia 0-3 tot 6-7 (rust) het scoreverloop kon dicteren. Joyce Spek zorgde pas in de 53ste minuut voor de eer ste positieve tussenstand (8-7), maar daarna brak er weer een impasse aan. Coach Jeroen Huizing besloot dan ook schut ter Paul-Robert Nugteren in te zetten. Hij trok de aandacht zo zeer naar zich toe, dat Iris Jans sen 9-7 kon vervaardigen. Deze voorsprong werd goed vasthou den: 11-8 winst. Gebrek aan schot lag ten grondslag aan 14-8 nederlaag van KZ Leiden bij Unicum. De leider in de zondagsklasse kon geen moment op voorsprong komen tegen de middenmoter. Eddy Dubbeldeman (3), Mark Zierikzee (2) en Arwin Akse hielden tot 8-6 de aansluiting tot stand, maar daarna viel het gat (11-6). In de resterende 23 minuten hadden alleen de laat ste twee schutters nog eens succes. Robin Sprinkhuizen (De ZijlLGB) viel niet in de prijzen op de finale van het Nationaal Circuit Topzwemmen dit weekeinde. Hij moest het doen met een vierde en vijfde plaats op deze finale, ge houden tijdens het Staaluniegala in Dordrecht. De 50 meter rugslag in 28.23 was goed voor de vierde en de 100 rug in 59.72 goed voor de vijfde (nationale) plaats. Enkele jonge clubgenoten van Sprinkhuizen deden ook mee aan het Staaluniegala. Niemand van hen beklom het erepodium, maar de per soonlijke records werden aan flarden gezwom men. Glenn Molenaar zette tot drie keer toe een mooie tijd neer. In 1.16.81 legde hij de 100 vlin derslag af. Voor de 100 school en de 100 vrij had hij 1.26.43 en 1.07.86 nodig. Ook Teije Kleikamp en Iefke van Belkum verbeterden hun tijden. LZ'86 vaardigde Dieuwertje Vermeulen, Louis van Schaarenburg en Mark Drenth af naar het gala in Dordrecht. De eerste twee haalden de fi nales, maar behoorden niet tot de drie beste :I1 zwemmers. De andere zwemmers van LZ bezochten vierde en laatste Speedo-wedstrijd van dit s eo! zoen. Het duo Toesja Klein en Corinne van Ai sterdam scoorde hoog op deze wedstrijd in Leidse zwembad De Zijl. Op de 100 vrij, de wissel en de 100 rug was Klein de snelste, op voet gevolgd door haar clubgenote. Bij de jongens presteerden Arien Dilanchi; ich Michiel Ruhaak en Peter van Amsterdam u Dilanchian won goud op de 100 school en del wissel. Op de 100 vrij was Ruhaak hem vo Daphne van Iterson kwam met twee goud UI1 plakken thuis, behaald op de 100 wissel en i 100 vrij. Jeffrey Stam behaalde twee maal zilver. Ri\; Wim van Beelen (Katwijk) kaapte het goud Stams neus weg. Van Beelen was superieur op 100 school en de 50 vlinder. NZ&PC bezocht als enige de 5-kamp in Was naar. Met slechts een punt verschil eindigde Noordwijkse club als tweede. leiden wilmar kortleever Jan van der Marei is het na tionale seizoen goed begon nen met een bronzen me daille in het Nederlands kampioenschap duatlon. De stayer uit Aarlanderveen was over vijftien kilometer lopen, 62 kilometer fietsen en op nieuw 7,5 kilometer lopen aanzienlijk beter op dreef dan vorige week over de hal ve afstanden in Alphen aan den Rijn. „Het is eigenlijk een acht ste plaats", vond Van der Marei, die verwees naar het open karakter van de Ven- rayse wedstrijd die deel uit maakt van het internationale Powerman circuit. Van der Marei koos lopend een goe de groep en kwam door als zesde. In de daaropvolgende fiets- en loopetappe verloor de Aarlandervener steeds één plek. „Het fietsen ging niet zoals vorig jaar, maar in vergelijking met vorige week was het al veel beter", aldus Van der Marei, die in 1998 zijn zilver in de duatlon liet volgen door nationale titels in de wintertriatlon en de hele en halve triatlon. Dit jaar wil hij meedoen aan het Wereld- en Europees kampi oenschap lange afstand. Benny van Steenland was de verrassende winnaar van de wedstrijd, ruim voor de Nederlands kampioen Huub Maas. Vincent Bruins, die in Alphen ook al indruk maak te, won het nationale zilver. Leidenaar Casper van den Burgh viel uit. Koudekerk ziet 't onmogelijke niet gebeuren waterpolo dirk kloos Koudekerk zag de hoop op de titel zaterdag in de laatste pe riode tegen concurrent Wils kracht vervliegen. De Koude- kerkers moesten met zes pun ten verschil winnen, maar kwa men niet verder dan 8-5. Nu zijn zij afhankelijk van de te genstander, die woensdag een inhaalduel speelt tegen Water vlo. Als Wilskracht verliest, is Koudekerk kampioen. Maar die kans is klein. „We gaan woens dag wel kijken, maar normaal gesproken wint Wilskracht die wedstrijd", aldus Alexander van der Schalk. Bij winst heeft Wilskracht evenveel punten als Koudekerk. Dan geeft het resultaat in de onderling gespeelde wedstrij den de doorslag. In Utrecht had Koudekerk met 10-4 verloren. Koudekerk stond voor een haast onmogelijke opgave, maar deed er in De Thermen alles aan. De Koudekerkers hadden in De Thermen nog geen puntverlies geleden en de den dat zaterdag ook niet. De winst was er. maar de marge niet. Maar de mannen van inte rim-coach Bram Griffioen wa ren er dichtbij. Na de eerste pe riode, waarin beide ploegen el kaar voorzichtig benaderden, gooide Koudekerk in de tweede periode alle schroom van zich af. Snel en beweeglijk aanvals- spel leverde een 3-0 voorsprong op. Wilskracht, dat het vooral van fysiek spel moest hebben, kreeg het benauwd. In de derde periode bleef Een Koudekerk-speler zit met zijn handei haar. De 8-5 zege op Wilskracht is hoogstwaarschijnlijk nie Koudekerk het spel dicteren. Onder aanvoering van een met scherp schietende Lars Bergs- ma werd het 6-1 bij aanvang van het laatste speldeel. De Koudekerkse supporters gingen er eens goed voor zitten. Zou het onmogelijke dan toch ge beuren? In de slotfase ging het echter mis. Werden in de eerste drie perioden de kansen goed benut, in de laatste minuten ontbrak het Koudekerk aan koelbloedigheid. Breekpunt in de wedstrijd was het niet be nutten van een man-meersitua- tie bij een 7-3 tussenstand. De open kans eindigde met een schot op de lat. De terugstui- tende bal werd door Wilslaacht opgepikt en de ploeg counterde naar 7-4. Toen Rob Westgeest even daarna ook nog een straf worp miste, was het boek geslo ten. Even dreigde Koudekerk zelfs nog de wedstrijd te verliezen, maar zo ver kwam het niet. Na de 7-5 van Wilskracht benutte Westgeest een man meer (8-5) en stelde zo de zege veilig. Van der Schalk vond na af loop dat Koudekerk goed had genoeg voor het kampioenschap. FOTO LOEK ZUYDERDUIN gespeeld. „Zonder vaste trai ner/coach hebben we toch goed gespresteerd. Het is na tuurlijk duidelijk dat we niet in deze wedstrijd het kampioen schap verspeeld hebben. In an dere wedstrijden waarin we niet helemaal compleet waren, heb ben we het laten liggen." Topscorer Koudekerk: Bergs- ma 3. B roe re terug als coach bij RW volleybal chris hartman De 3-1 winst van NOVO op Verkerk/Odijk en de 3-2 zege van Waterlanders tegen WO/Aspasia hebben tot gevolg dal de laatste ploeg na een eenjarig verblijf in de derde divisie degradeert naar de promotieklasse. Ook NOVO is nog niet veilig. Het moet in de laatste competitieronde winnen om promotie/degradatiewedstrijden te ontlopen en is vervolgens afhankelijk van de ont wikkelingen in de tweede divisie. Door de uitwedstrijd tegen Verkerk/Odijk met 3-1 te winnen, bezegelde NOVO het lot van WO/Aspasia. NOVO staat door dit resultaat sa men met Odijk op de negende plaats. WO/As pasia en Tonegido/Voorburg 2 zijn gedegra deerd. NOVO bewerkstelligde de winst zonder Tim Oortwijn en Jan Koek. Routinier Rik Dobbin- ga was zo vriendelijk in te vallen. Hij kwam er bij een 13-8 stand in de derde set in en beschaamde het vertouwen van coach Frans van den Berg niet. NOVO pakte deze set met 14-16 en putte daar zoveel vertrouwen uit dat ook het vierde speldeel geen probleem was: 7-15. De eerste reeks kende eveneens een eindstand van 7-15. De tweede set ging naar Odijk (15-12). WO/Aspasia verloor van Waterlanders. In een spannende confrontatie pakte de ploeg uit Ha- zerswoude 'slechts' een punt. Het duel eindigde in 2-3. Setstanden: 12-15, 13-15, 15-9, 15-13 en 10-15. Bij een 1-8 achterstand in de derde reeks leek WO/Aspasia reddeloos verloren. Onder aanvoering van Chris van de Hoven herstelde de thuisclub zich. In het laatste speldeel keek WO/Aspasia echter voortdurend tegen een ach terstand aan: 2-5, 5-8, 8-13 en 10-15. RW speelde twee goede sets tegen titelkandi daat VOC-Maarssen. De tweede reeks wonnen de Rijnsburgers met 15-8 en in de derde bleven ze in de race tot 11-11. Vervolgens maakte RW geen punt meer: 11-15 en 0-15. In de eerste periode serveerde RW veel te simpel. Mede door de goe de passing kon de spelverdeler van VOC-Maars sen optimaal varieren. Het blok van de thuisclub werd veelvuldig zoekgespeeld, met een 5-15 sco re als resultaat. In de twee sets die volgden pro duceerde RW wel een lastige opslag. Na het ver lies in de derde episode legde RW het hoofd in de schoot. Opmerkelijk bij de Rijnsburgers is de terugkeer van Martin Broere als trainer/coach. Twee jaar geleden werd Broere door het bestuur aan de kant gezet. Mede op advies van de spe lersgroep maakt hij zijn rentree. Leython kon tegen het op de derde plaats staande Utrecht niet voor een verrassing zorgen. De ploeg uit Leiderdorp probeerde het wel, maar was minder gemotiveerd dan het voor zijn laatste kans knokkende Utrecht dat zowel de eerste als de tweede reeks met 15-11 won. Op beslissende momenten viel de servicedruk bij Leython weg. De enige set waarin Leython domineerde, was de derde. Opvallend was wel dat bij 4-13 de concen tratie wegebde, waardoor Utrecht nog kon opha- lefi tot 13-15. Het bleek de laatste stuiptrekking van Leython, dat de vierde episode kansloos ver loor (15-6). Bij Leython waren Paul de Winter en Niels Groen niet aanwezig vanwege blessures. Marcel Boeren speelde voor het eerst sinds we ken weer een paar punten mee. Vrouwen Gemini/Kangeroes ging voor zijn voorlaatste competitiewedstrijd op bezoek bij Utrecht 2. Voor de ploeg uit Voorschoten stond er niets meer op het spel, voor Utrecht, voorlaatste op de ladder, wel. De eerste set (11-15) speelde Gemini redelijk. Tot 4-10 in het tweede speldeel deed de ploeg ook nog haar plicht, maar toen was het over en sluiten. De nonchalance sloop in het spel en Utrecht profiteerde door drie keer op rij te winnen: 17-15, 15-11 en 15-10. Reno Jagtman, de coach van het verliezende team: „Het mag niet gebeuren, maar het gebeurt toch. 't Was heel knullig allemaal. Win je de tweede set, dan geeft Utrecht de moed op." Gemini trad aan zonder Petra Bleijenga, die een week eerder haar laatste wedstrijd voor Gemini speelde. Zij stopt met vol leyballen. RW verloor voor de tweede keer dit seizoen met 3-1 van Raaphorst/ VSTS. Ditmaal troffen de ploegen elkaar in Bodegraven, waar de volgende setstanden op de borden verschenen: 15-5. 15-8, 14-16 en 15-10. Net als in de thuiswedstrijd was RW verre van volledig. Trainer/coach Lieuwe van der Meulen (hij tekende voor een jaar bij) moest het doen zonder Geertje de Boer en San dra Koelewijn. Al snel werd duidelijk dat VSTS vooral in het centrum gevaarlijk was. Blokkerend kon RW die aanvalsacties onvoldoende afstop pen. In de derde set zette het Rijnsburgse team zijn tegenstander niettemin op een 5-13 achter stand. VSTS kwam nog terug tot 13-13, maar de dik verdiende setwinst ging toch naar RW. waterpolo dirk kloos De waterpolocompetitie zit er voor de meeste ploegen op. LZ 1886 speelde de laatste wed strijd in Zaandam tegen ZWV- /Nereus. De inzet was de zesde plaats. Winst zou LZ 1886 in het iinkerrijtje brengen, elke andere uitslag levert een achste plaats op. LZ 1886 redde het niet. De laatste wedstrijd van Hans Par rel als coach werd met 7-5 ver loren. Grootste probleem voor LZ was de zoneverdediging van de Zaandammers. Veel balbezit leverde te weinig kansen op. De Zaandamse zone kon niet wor den ontrafeld. Tot 5-5, bij aan vang van de laatste periode, kon LZ nog hopen op een goed resultaat. Een snelle 6-5 en een goal in de laatste seconde brachten de punten en de zes de plaats bij ZWV/Nereus. Top scorer LZ 1886: Ben Olde Olthof 2. Bij De Zijl/LGB staat alles in het teken van de promotie/de gradatiewedstrijden. De tegen stander daarin is definitief Brandenburg. Voor tegenstan der De Gouwestaete van De Zijl/LGB stond er nog wel iets op het spel: een overwinning zou de ploeg uit Waddinxveen misschien klassebehoud ople veren. De Gouwestaete ging er dan ook fanatiek tegen aan. Tot 3-3 halverwege ging het ook ge- lijkop. Maar in de de derde en vierde periode was De Zijl/LGB oppermachtig. Via 5-3 werd het 10-6. Jacob Spijker vond Gou westaete geen slechte ploeg. „Zij speelden zeker niet slecht. We moesten er echt voor spelen om ze er onder te krijgen. In zo'n laatste periode storten ze dan in. We gaan ons nu rustig voorbereiden op Branden burg." Topscorer van de Zijl/LGB werd Rob Dubbelde man. Hij scoorde zes keer. Deze zes treffers zullen hem zeker topscorer van de eerste klasse maken. Vivax sloot af in mineur. Een slappe wedstrijd leverde teg oi UZSC een 9-8 nederlaag Door deze nederlaag ziet Vn 4. de beoogde vierde plaats ved ie ren gaan. Deze plek geeft d $se recht op plaatsing in het toernooi. Vivax, dat het 7.ona Serge Dietz (ribblessure) ma 1 'j stellen, stond vrijwel de geh tds wedstrijd op achterstand. Oegstgeestenaren hadden veel kansen nodig om de wit te grijpen. Topscorers Vin Sjors van Rijn 2, Sjors Verburj en Hans Trijsburg 2. Katwijk kon niet winnen Rotterdam. In de Maass! werd met 5-4 aan het korts eind getrokken. In het laat seizoen van coach Michel der Zeeuw raakten veel Katw, se spelers geblesseerd. Mr daardoor zat er niet meer dan een achtste plaats. Tops» rer Katwijk: Hans Schaap 2. w Ondanks de 8-4 nederlaag gen WVZ eindigde Sassenhé n op. een keurige zesde plat Het was een leuke wedstrijd 1 nergens meer om ging. Hal« f t wege was het pas 2-0 vo er WVZ. In de derde periode gi nü het mis (6-1). Ondanks dei j_e] derlaag eindigt Sassenheim „e| een keurige zesde plaats. To or, scorer: Jerry Leepel 2. i() NZPC sloot een eenjarig w re blijf in de derde klasse af n va, een nederlaag. De Noordw kers verloren met 2-9 van KZI Alkemade deed het in dezelf afdeling beter. Alkemade w [S( met 6-8 van DWT en eindig 2c in de middenmoot. De vrouwen van LZ 1886,1 vorige week het eersteklass schap veiligstelde, verloor 11 J- 10-2 van de reserves van ZW =j /Nereus. In de tweede klas a- verloor Alkemade met 4-2 Rapido, een teleurstellende sluiting van een goed seiz« Door de nederlaag werd dedi de plaats uit handen gegeve De Zijl/LGB won met 5-3 Gouwestaete. De Leidse vro wen eindigden in de mii moot. Van Duy ven voorde zestiende» atletiek wilmar kortleever Ver achter zijn opvallende club genoot Kamiel Maase haalde Jaap van Duyvenvoorde van Leiden Atletiek gisteren niet het gestelde doel van 2.30 in de Rotterdam Marathon. Op plaats 62 was de grieperige Leidenaar met 2.33.11 de zestiende Ne derlander. Voormalig triadeet Rik van Trigt was op plaats 197 de tweede regioloper, precies binnen de twee uur en drie Petra van Niekerk van TOP onderneemt een doelpoging nadat zij haar verdedigster van ODO(M) voorbij is gesneld. FOTO DICK HOCEWONING

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 24