Schetsplan Lange Voort bevalt omwonenden niet Regio KQDMar Dichtertjes bekroond Vrachtwagens van Mexx vormen 'de druppel' voor de Dobbewijk Komt dat schooooot Klantenkaart 50% korting Maximaal 12 per artikel per klant. Pepsi cola Kies uit Regular, Light of Max. Fles 1,5 liter. Met Klantenkaart 2*59 tjf' Grolsch 2.S 2,5% Alcohol, 100% Grolsch, maar liefst 50% Kon mar korting! 6-Pack, 6 flesjes a 30 cl. Met Klantenkaart^25 6-Pack, 6 flesjes a 30 d. Honig witte rijst Snelkookrijst met een grote droge korrel. Pak 400 gram. Met Klantenkaart L&9- Honig Rijke kruidenmix Een vloeibare mix met verse kruiden en specerijen. Voor bij rijst of pasta. Kies uit 6 smaken. Pakje 130 gram. Met Klantenkaart 77 Nieuw! Page Pastel toiletpapier Toiletpapier in kleur. Kleurt prachtig bij uw sanitair! Kies uit geel of groen Pak 6 rollen n Met Klantenkaart 4Ö9" Mona pudding met saus «,es ult gnesmee| frambozen, caramel J of bitterkoekjes. In het koelvak. fjXtf i Beker 500 gram /xfif VlL1-V Met Klantenkaart 2-79" ''ly Max Havelaar Horizon thee Zachte, geurige Engelse melange Pak 20 zakjes a 4 gram. Met Klantenkaart JL98" Verkade Knappertjes Knapperige biscuitjes voor bij de thee. Pak 220 gram. Met Klantenkaart -L99" Chiquita vruchtensap Kies uit Mango, Ananas, Grapefruit, Sun Cocktail. That's Banana j of Red Orange v v Pak 1 liter van 2.69/2.19 voor Smiths Doritos j Driehoekige Mexicaanse zoutjes op basis van maïs. Verschillende smaken si* in 1 pak 6-Pack. tf(f 6 zakjes a 50 gram van 5.29 voor V Co-Tan kroepoek ■MMappD Mini Rempejek, Java's, Thai Crackers of KI Originele Indische kroepoek Per zak of pak van 1.85/1.65 voor Unox Uno soepen mmqw~ Rijk gevulde éen-persoonssoep Kies u diverse smaken. Blik 320 gram van 1.99 voor Bolletje biscuit Smul je rijk met deze biscuit. Kies uit Smul- Bolletle mutsen of Chocolade Celdbiskwie. Zak 175 gram/pak 150 gram van 2.95/2 89 voor '1.11 Kellogg's kinder ontbijtproducten Kies uit Smacks, Frosties, Honey Loops, Rice Krispies of Choco Krispies lif Iglo pizza Xtra Extra lekkere pizza's met kip of vis. Kies uit iglo Pescara of Toscani. In de diepvries. Per stuk, 450 gram //O van 6.49 voor 5.49 2 stuks U Nieuw! Natuurbest karnemelk ■r/7^. Biologische karnemelk, - - - In het koelvak. Pak 1 liter van 1.79 voor 1.11 Pedigree Pal Laat uw hond de keuze maken uit diner, brokken of senior brokken. Zak 3/2,5 kilo van 10.95 voor t.ff OMO Omo wastabletten Geconcentreerd wassen. Lekker makkelijk en net zo schoon. Doos 32 stuks van 15.49 voor De aanbiedingen zijn geldig van 19 t/m 25 april 1999. cljL cltdj. Bromfietser neemt bocht verkeerd ^frdorp Een 16-jarige bromfietser is gisteravond op de Wild- ^éfin Leiderdorp frontaal tegen een personenauto gebotst. De bromfietser, woonachtig in Leiderdorp, nam de bocht ver leerd. De bestuurder kwam er met schaafwonden van af, de bij- jjder daarentegen werd met diverse kneuzingen naar het zie kenhuis vervoerd. CD's en geld gestolen uit clubhuis eü loorschoten Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op ft ^térdag in een verenigingsruimte aan de Koningin Wilhelmi- galaan in Voorschoten CD's en een klein bedrag aan wisselgeld gntvreemd. Een restaurant aan het Johan Vermeerplatsoen „trd ook bezocht door onbekenden. pronken bestuurder raakt uit de bocht tiBMONDEen 20-jarige man uit Oegstgeest verloor op de He- isnweg in Warmond in de nacht van vrijdag op zaterdag de rnacht over het stuur. Met zijn auto botste hij tegen het trottoir ?neen verkeerspaal. De bestuurder en een inzittende, een 21- arige vrouw uit Warmond, raakten gewond en werden naar het )tif Elisabeth Ziekenhuis in Leiderdorp gebracht. Uit een blaastest fy bleek dat de bestuurder te veel had gedronken. duiven vlogen dit weekeinde uit Deinze. De Rijnklievers: T.H. Kraan 1, 3; H. vd. Star 2, 8; G.H. vd. Poel 6;G.H.M. van Goozen 5; F. Ladan 7, 9, 10. Leiderdorp: Comb. Hartevelt 1, 2, 6, 7, 8, 9, 10; A. Petit 3, W. v. ojten 4; W. de Roode 5. V, De Vriendenclub: F. vd. Nieuwendijken Zn 1,3, 4, 5, 7; R. vd. euwendijk 2; R. vd. Dop 6; H. Bodijn 8; Comb. Diersman/Kra- ï9;Th. Habraken 10. V.Het Oosten: W. Kop 1, 2, 6, 7. 8; N. de Groot zn 3, 4, 5, 9.10. Gratis iguur-analyse! it6 jaar resultaat door de eij ssiplete Thermo-Fysische- lithode (T.F.M.) garanderen u: 'figuurverbetering 'gewichtsverbetering 'verbetering van de slappe huid cellulitus 'voedingsadviezen a conditieverbetering rilt u dit ook bereiken? ik dan een afspraak, want bij gurella boekt u resultaat! Alkmaar (072) 511 86 15 Beverwijk (0251)21 20 24 Den Haag (070) 365 42 90 Haarlem (023) 531 83 88 Leiden (071) 532 33 22 Purmerend (0299) 43 53 63 d stituut voor figuurverbetering N nschoonheidsbevordering mgstijden: ma. t/m do. 10.00-20.00 ijenvrij. 10.00-16.00 uur. Zes kinderen uit de Leidse regio zijn zaterdag in de prijzen ge vallen op een poëziemanifesta tie in het Land van Ooit. Hun gedichten worden opgenomen in de poëziebundel 'Woorden dansen in mijn hoofd'. Ook maken de inzendingen deel uit van een reizende poëzieten- toonstelling, die van 21 tot 29 april in de Leiderdorpse basis school de Driemaster is te zien. De winnaars zijn Suzanne Ver ver (groep 6, de Hobbit, Leider dorp), Sabina Salija (groep 8, de Driemaster, Leiderdorp), Lara Moerer (groep 4, de Spring plank, Oegstgeest), Eveline de Jongh en Fanny de Graaf (groep 6, Nutsbasisschool, Voorscho ten), en Merel Booleman (groep 7, Alfrink Kindergemeenschap, Alphen aan den Rijn). De dicht bundel is vanaf vandaag te koop in de boekwinkel, en kost 22,50 gulden. r ORSCHOTEN 1evan der toolen "j1 bestrating van de enige weg in het Voorscho- oseindustrieterreintje Dobbewijk ligt er als een nmelige patchwork-deken bij. Hier een lapje ie straatklinkers, daar wat grijze, en verderop a het weer betonplaten. Hobbels en deuken in 'wegdek te over. Op de Industrieweg staat een ïhtwagen aan de ene kant geparkeerd, en een isonenauto iets verder aan de andere kant. n tweede vrachtwagen wurmt* zich er met oeite langs. Door deze ene straat moeten straks alle vracht- lo's van het nieuwe distributiecentrum van fxx. Dat is voor veel Dobbewijkers de spreek- sordelijke druppel: ze stuurden 85 bezwaar- 1 Idften in. Niemand heeft wat tegen het kle- igbedrijf, haasten verschillende ondernemers zich te zeggen, maar zij dringen al jaren op aan op een extra toegangsweg. „U kunt zelf ook wel zien: het ligt er verschrikkelijk armoedig bij", zegt ondernemer P. van Raalte. Er zijn wel dissidente geluiden, zoals van on dernemer L. van Kampen. ,,De Dobbewijk is een ouderwets industrieterreintje, wel gezellig eigen lijk." Ze laat door de ramen aan de achterzijde van haar werkplaats het weidse uitzicht zien. „Hier willen de anderen die extra weg hebben. Wij vinden dat zonde, je kan wel zien waarom." Maar anderen spreken harde woorden over de opstelling van de gemeente. Van Raalte: „Ik vind de komst van het distributiecentrum van Mexx een dermate ingrijpende uitbreiding van de Dob bewijk, dat het moet worden ingepast in een in tegrale herstructurering. Maar een extra weg is tot op de dag van vandaag bij de gemeente cate gorisch onbespreekbaar." Wat ook zeer doet is het feit dat de gemeente zich al jarenlang met hand en tand verzet tegen welke uitbreiding van de Dobbewijk dan ook. „Uiterst merkwaardig dat als Mexx aanklopt voor een uitbreiding - die niet eens in het bestemmingsplan past - dat zonder slag of stoot wordt toegestaan. De term 'onbe hoorlijk bestuur' gaat misschien wat te ver, maar ik vind het on-be-grij-pe-lijk." Als het aan Van Raalte en zijn collega-onderne mer J. de Groot ligt komt er een extra weg langs de buitenrand van de Dobbewijk. Aan de Wasse- naarse kant, waar het nu nog groen is. Van Raal te: „Ook willen we het bedrijventerrein aan die kant een stukje uitbreiden. Het stuk groen tot aan de provinciale weg wordt nu niet of slecht gebruikt, wij willen daar een fraaie afbakening van de Dobbewijk maken. Op een professionele manier, met goede architectuur en begroeiing aan de rand. Met uitstraling naar de volgende eeuw." De Groot heeft zijn heil deels al elders moeten zoeken „Onze kranen staan bijvoorbeeld in Vlaardingen, terwijl we liever alles op één plek hebben. Overal in de regio zie je gelikte bedrijfs terreinen, maar Voorschoten is ver achtergeble ven. En dan zegt de gemeente: waarom ga je niet ondergronds, zoals dat kaaspakhuis in Alphen!" Mexx wil in de loop van dit jaar met de uitbrei ding beginnen. Of dat gaat lukken? „Ik verwacht dat de gemeente binnen enkele weken hoorzit tingen zal houden voor de bezwaarmakers. En dat de gemeente best wil meedenken over de cir culatie van het verkeer'", zegt woordvoerder H. Ouwendijk. Verantwoordelijk ambtenaar Ebbin- ge meldt dat de raadscommissie middelen op 22 juni over de bezwaarschriften vergadert. En dat er wordt nagedacht over een 'revitaliseringsplan' voor de Dobbewijk. Oegstgeest beleeft mallotige dagen. Wethouders moeten niet vergeten bijtijds hun juiste pet op te zetten en raadsleden voelen zich verplicht op excursie naar Engeland te gaan om niet al te dom over te komen. Omwonenden missen openbaar groen en parkeerplaatsen Omwonenden vinden het nieuwe schetsplan voor de re novatie van het Oegstgeestse winkelcentrum Lange Voort onacceptabel. Zij vinden dat er te weinig openbaar groen overblijft en dat er te weinig extra parkeerruimte en te veel hoogbouw komt. oegstgeest connie van uffelen De winkeliers zijn tevreden, maar waken voor een verho ging van de huur. De omwo nenden vinden het plan een 'grove afwijking' van de afspra ken die zij eerder met de ge meente hebben gemaakt. Zo vinden zij dat er te veel woonla gen boven de winkels komen. Nu zijn er drie gepland terwijl de één woonlaag de afspraak was. Ook vijf geplande vvoon- blokkken aan de Lange Voort zouden te hoog worden. „Dat neemt het daglicht weg", zegt omwonende B. Klein. Ook een eerder schetsplan viel niet goed bij de buurt. Nog steeds vinden de omwonenden dat er te weinig groen overblijft als het Irispark 'door midden wordt gesneden'. Volgens hen compenseert de gemeente het groen onvoldoende. „Een pavil joen met een dak van gras, vin den we geen compensatie", zegt Klein. Een volgens de be woners toegezegd onderzoek naar 40 procent vermindering van het verkeer op de ontslui tingswegen van het winkelcen trum is volgens hen ook niet uitgevoerd. Zij willen dat dat alsnog gebeurt. Een ander bezwaar vinden ze dat het aantal extra parkeer plaatsen na de modernisering te laag is. Daar komt bij dat de omwonenden vinden dat de kosten van een parkeergarage onder het nieuwe centrum niet op hen moeten worden ver haald, maar op de gebruikers. Wethouder M. Smitsloo zegt met de ontevredenheid van de omwonenden 'te kunnen le ven'. „We moeten deze punten nader tegen het licht houden, maar ik zie wel wat ruimte. Ik heb er geen moeite mee de ver keersintensiteit te onderzoeken. De hoogbouw moeten we eerst even intern bekijken, voordat ik er wat over kan zeggen. Je kunt niet iedereen tevreden maken, maar het moet wel zo gewenst mogelijk zijn." De winkeliers zijn 'in grote lijnen' tevreden over het schets plan. „We zijn blij dat er einde lijk een plan ligt waar we mee verder kunnen de komende tijd", zegt H. Klaver namens de winkeliers. „Ik heb al drie map pen vol met eerdere plannen liggen. Het project loopt al een jaar of tien. Hopelijk wordt morgen door het college goed gekeurd." voorschoten De jongste handbaltalenten van HVV uit Voorschoten beleefden zater dag een primeur. De jeugd vormde de omlijsting van de opening van het nieuwe bui- tenveld van de handbalclub op sportpark Adegeest. Daarmee slaakte H W een zucht van verlichting, want rondom het veld is het nodige te doen ge weest. De grond onder het veld was vervuild en dat bete kende een tegenvaller van 100.000 gulden. Zaterdag tij dens de feestelijke opening was iedereen echter de proble men vergeten. FOTO LOEK ZUYDERDUIN Het gaat goed met de twee petten van Menno Smitsloo. Gebroederlijk hangen ze aan twee haakjes in het voorportaal van zijn huis. Boven het ene haakje een glim mend messing bordje met Projectontwikke laar, boven het andere - in dezelfde krullet ters - Wethouder. Na bijna één jaar dubbel functie blijkt dat het werkt. Smitsloo verlaat zijn huis nooit en te nimmer met de ver keerde pet op. Petje af, hoor. Toch komen we er niet onderuit om op de ze plaats een waarschuwend vingertje te heffen. Want je moet dit soort functionele schizofrenie nooit te ver doorvoeren. Ver warring van de twee petten is niet okee, maar wat als de wethouder doet alsof hij niet weet wat gesneden koek is voor de pro jectontwikkelaar? Zoals laatst. Toen Oegstgeests grootste par tij, Leefbaar Oegstgeest, ongezouten kritiek had op het recht van eerste koop dat de ge meente zich heeft toegeëigend in het tuin- dersgebied Rijnfront, met de bedoeling daar een bedrijventerrein te bouwen. „De ge meente draait zo kleine ondernemers de nek om", aldus LO. Smitsloo ontplofte. „Ik ben hier als wethou der heel pissig over! U moet zich eens be zinnen om u zo te uiten!" En na nog een uitroeptekentje of wat: „Als iemand anders een hoger bod doet dan de gemeente, kun nen de tuinders gewoon hun grond aan hém verkopen!!" Magnifieke bluf van de wethouder. Maar ronduit een modderfiguur voor de project ontwikkelaar. Want natuurlijk weet die don ders goed dat de essentie van het wettelijk voorkeursrecht is dat wie er ook het meeste biedt, de gemeente het recht van eerste koop heeft. Anders zou ie maar een bar slechte projectontwikkelaar zijn. De wethouder heeft de raadscommissie in middels verteld dat hij haar verkeerd heeft Van links naar rechts: Annelies Koningsveld (geen informatieachterstand), Menno Smitsloo (zonder pet) en Rolf Haafkens (geen openbaarheid). FOTO'S MARK LAMERS geïnformeerd. Hij moest wel. Anders was het oorlog geweest in het voor portaal van zijn huis. Mal Eigenlijk willen ze er geen woord aan vuil makeri. Zeven Oegstgeestse raadsleden en een paar ambtenaren die een tripje naar Engeland maken om daar een paar mails te bekijken, wat is daar nou bijzonder aan? De raadsleden hadden, toen ze een paar weken geleden een telefoontje van het ge meentehuis kregen, gewoon geen idee waar het over ging. „We gaan even naar Engeland om een paar mails te bekijken. Ga je mee?", zeiden ze tegen Annelies Koningsveld. Ja, en dan wil je je natuurlijk niet dom overko men door te vragen wat een mail eigenlijk is. Dan ga je gewoon mee en zeg je niets. Zelfs als je raadslid bent van Leefbaar Oegstgeest en geheel en al tegen de aanleg van een nieuw bedrijventerein bent. Je wilt als hardwerkend raadslid per slot van reke ning geen informatieachterstand oplopen. Wel was er in de wandelgangen al geruime tijd over iets als een leisurecentrum gespro ken. Bij de borrel hadden ze het wel eens over zo'n ding gehad. Een soort uitgaans centrum in één groot gebouw. Dat zou mis schien wel iets zijn voor het nieuwe bedrij venterrein Rijnfront. Geinig idee toch om in Oegstgeest een groot vermaakcentrum te hebben, met bijvoorbeeld een casino erin? In de openbaarheid hebben ze er nooit over gesproken. Logisch toch, er is toch hele maal geen plan? En om nou elk idee uitvoe rig met jan en alleman te bespreken gaat wel erg ver. Als er een plan is, wordt dat heus wel aan betrokkenen kenbaar ge maakt. Alles op zijn tijd. En toen kwam dus dat idee om naar Enge land te gaan. Een tripje van twee dagen, waarin ze bezoeken brachten aan Trocade- ro. Finchley Park en Hemel Hempstead bij Londen. Hartstikke leuk joh, omdat te mo gen zien. En ze hebben daar echt leuke ideetjes opgedaan. En nu weten ze ook dat een leisurecentrum en een mail nagenoeg synoniemen zijn. Het enige verschil is dat in een mail ook woningen en kantoren kun nen komen. Maar om nu al te zeggen dat ze voor een Oegstgeestse mail zijn voert wat te ver. Ja, ze hebben nuttige dingen opgestoken en ze hebben heus wel een mening, maar het is nu niet aan de orde om die zo maar in de openbaarheid te verkondigen. Want - en dat hebben ze nu al voor de vierde keer gezegd - er ïs geen plan. „We gaan niet elk idee doorsluizen naar de openbaarheid", vindt ook Rolf Haafkens van de WD. „Want het kan ook zijn dat het niet doorgaat." Zolang het plan er niet is wordt het gesprek dus verder gevoerd tijdens de borrel in de vertrouwde wandelgangen. Zonder lastige toehoorders. Als de tijd rijp is horen de Oegstgeestenaren meer. Heus. afke van der toolen erna straatsma

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 13