Groene Dorp geschokt over vrijkomen asbest ei Rijn Veenstreek V 'Bij de eerste dacht ik: dat was eens maar nooit weer Eenzame verkiezingsstunt groene kandidaten *§A OR natuur SLANK TERWIJL U SLAAPT BLIJKT OVERWELDIGEND SUCCES MAANDAG 19 APRIL 1999 chef tim brouwer de koning. 071-5356417, plv -chef marieta kroft. 071-53^ Woubrugse bakkerij in andere handen woubrugge Bakkerij Quint aan de Comriekade in Woubrugge wordt het zevende filiaal van bakker G. Gerritsen uit Zevenhui zen. Gerritsen neemt het bedrijf over van Pieter Quint die eind vorig jaar stopte en naar het buitenland vertrok. Gerritsen heeft al winkels in Bleiswijk, Nieuwerkerk a/d IJssel, Waddinxveen en Moerkapelle. Het baJcken van brood en daarmee ook de bakker Matty van Rijn zal overgaan naar Gerritsens centrale bakkerij in Zevenhuizen. De makers van het gebak en de gezichten in de winkel blijven dezelfde. Brandweer houdt open dag jacobswoudeDe brandweer Jacobswoude houdt zaterdag 24 april een open dag. In en bij de kazerne van Woubrugge kunnen bezoekers materieel bezichtigen van de brandweer en van an dere hulpverlenende diensten als het Rode Kruis en de GGD. Wie wil kan in een auto hangen die over de kop is gegaan, een brand blussen of ademlucht omhangen. Ook voor de kinderen is er genoeg te doen. Zo zijn er rondritten, spuithuisjes en een puzzeltocht langs het materieel. De ambulancedienst en de po litie houden om 13 uur een demonstratie op de Wilgenlaan. Duikers laten om 15 uur bij de brug over de Woudwetering zien hoe ze een auto te water te hulp schieten. De brandweer hoopt deze dag tevens in contact te komen met mensen die iets voor het werk voelen. De open dag is van 11-16 uur Meepraten over speelplekken runwoude Rijnwoude laat inwoners meepraten over de inrich ting van speelplekken. Vanavond mogen ze zich uitspreken over de toekomst van de speelplekken op de Mozartlaan en bij sport hal De Cirkel in Hazerswoude-Rijndijk. De gemeente wil weten hoe de omwonenden het zouden vinden als de drie speelplaat sen worden opgeheven of worden geconcentreerd op een of twee plekken. Morgenavond kunnen de aanwezigen hun me ning geven over aanpassingen die de gemeente wil verrichten aan de speelplaats Kreeftstraat/Chopinlaan. Binnenkort komen in dertien andere speeltuinen nieuwe toestellen. De bijeenkom sten van vanavond en morgenavond hebben allebei in het ge meentehuis plaats. Aanvang acht uur. Dierenbescherming zoekt chauffeurs runwoude De dierenbescherming van Rijnwoude is op zoek naar vrijwilligers die de ambulance willen besturen. Volgens voorzitter D. Linschooten is het vooral doordeweeks moeilijk om mensen te vinden. In het weekeinde lukt het nog wel om de ambulance uit te laten rukken. Linschooten stelt dit probleem donderdagavond ook aan de orde tijdens de jaarvergaderig. Ook komt die avond het 20-jarig jubileum van de Rijnwoudse afdeling ter sprake. Het voornemen van het bestuur is om na de zomervakantie met de vrijwilligers feest te vieren. Iedereen is welkom op de jaarvergadering om acht uur in café De Egelan tier in Hazerswoude-Dorp. Fietsenroof mislukt alphen aan den run Twee onbekenden hebben zaterdagnacht geprobeerd de fiets van een 26-jarige Alphenaar te stelen. De man reed omstreeks kwart over twee op de Eisenhowerlaan in zijn woonplaats toen twee jongens hem tegenhielden en zijn fiets eisten. Er ontstond een vechtpartij, waarna het tweetal op de vlucht sloeg. Inbrekers actief in Alphen alphen aan den rijn» Uit woningen aan de Koraalzwam, de Pel molen en de Standaardmolen in Alphen zijn het afgelopen weekeinde diverse spullen en geld gestolen. In alle gevallen kwamen de inbrekers binnen door de deur open te breken. Van de inbraak aan de Standaardmolen is een deel van de goederen in de omgeving teruggevonden. Uit een winkel aan de Uranus- straat werden vrijdagnacht flessen drank weggenomen. Om er bij te kunnen vernielden de dieven een ruit. Boete voor vuurtje stoken alphen aan den run Een vuurtje stoken in het Zegerslootgebied heeft een 16-jarige jongen vrijdagavond een boete van honderd gulden opgeleverd. Bij aankomst van de politie sloeg de jeugd op de vlucht. Ze lieten echter wat spullen achter. Aan de hand daarvan kwam de politie de 16-jarige op het spoor. Polderloop en skeerlertocht hazerswoude-dorp De vierde en tevens laatste polderloop van dit jaar in Hazerswoude-Dorp heeft zondag plaats. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 1,5 - 5 - 10,2 - 15,2 kilometer en de halve marathon. Inschrijven kan vanaf tien uur in het club huis van V AV Hazerswoudse Boys aan de Sportparklaan in Hazerswoude-Dorp. Start 11.15 uur. Op dezelfde locatie kan vanaf half tien worden ingeschreven voor een skeelertocht. De start van de 20 kilometer is om tien over elf. De 4,5 kilometer skeelers worden om half elf weggeschoten. Plantaris loopt uit voor vijftigste marathon van Peter Akerboom roelofarendsveen marieta kroft Over twee weken wordt hij vijf tig jaar. En dus zette Peter Aker boom uit Oude Wetering alles op alles om voor die tijd de vijf tigste marathon uit te lopen. Hij ging twee weken geleden expres nog naar Parijs voor de ruim 42 kilometer lange loop, om giste ren tijdens de marathon van Rotterdam te kunnen jubileren. En dat heeft hij geweten. Eenmaal terug in zijn woning aan de Kerkstraat in Oude We tering, staat er plotseling paard en rijtuig voor de deur. Verge zeld van blaaskapel De Serpeti- nes loodst de plaatselijke loop vereniging Plantaris haar lid naar het gemeentehuis. Daar mag de beduusde Akerboom temidden van tientallen Planta- risleden een bos bloemen uit handen van twethouder Dick Nagtegaal in ontvangst nemen. „Van harte gefeliciteerd met deze prestatie van wereldfor maat". richt de wethouder zich op deze zonnige zondagavond tot Akerboom. Die tracht on middellijk de bewering van Nagtegaal af te zwakken. „Valt wel mee? Valt niet mee", ver volgt de wethouder. „Het is zo ongeveer de afstand Amster dam - Lissabon die je in totaal hebt gelopen." In café lan Punt, naast het ge meentehuis, wordt Akerboom vervolgens door zijn eigen ver eniging in het zonnetje gezet. Hij is het eerste lid met zo veel marathons achter zijn naam. Leon Hogenboom volgt hem eens maar nooit weer. Kortet later begon het toch weer kriebelen." Altijd haalde hij de streep, op één keer na. ben ik oververhit geraakt. Tn dagen lag ik op de intensive! re van een ziekenhuis in Rots dam. toen ik weer bijkwj Met mij lagen er nog zo'n lopers in het ziekenhuis, was mijn vierde marathon, was dus nog niet zo ervarea! zou het mij niet meer met 44. Uit handen van zijn loopmaatje Connie Heemskerk ontvangt de feesteling een 'on derscheiding', er is een toe spraak en hij krijgt cadeaus. „Dit had ik niet verwacht", zegt de jubilaris terwijl hij met een biertje bijkomt. „Ik wist wel dat ze wat gingen flikken, maar dacht aan iets rustigers. Dat ben ik immers ook." Pas tien jaar geleden liep Alterboom zijn eerste mara thon. Op een leeftijd waarop de conditie van de meeste mensen achteruit holt, voelde hij zich fitter dan tevoren. „Tot vijftien jaar terug deed ik helemaal niets aan sport", legt Akerboom uit. „Ik rookte twee pakjes siga retten per dag. Toen ik er last van kreeg, ben ik van de ene op de andere dag helemaal ge stopt. Het gevolg was dat ik ze- Na aankomst met paard en rijtuig bij het gemeentehuis in Roelofarends veen, zet wethou der Dick Nagtegaal Peter Akerboom in de bloemetjes. „Het is zo onge veer de afstand Amsterdam - Lis sabon die je hebt gelopen." FOTO ENGEL LAMEIJER ven, acht kilo groeide." De Oude Weteringer besloot te gaan lopen. Hij raakte mede betrokken bij de oprichting van de loopvereniging Plantaris. Zijn eerste marathon kan hij zich nog goed herinneren: „Ik haalde het, maar dacht: dat is Woningbouwvereniging was op de hoogte van het gevaar De bewonerscommissie 'Groene Dorp' in Alphen aan den Rijn vreest voor de gezondheid van bewoners uit meer dan 100 woningen. Bij het vervangen van de CV- ketel in 144 huizen afgelopen zomer is hoogstwaar schijnlijk asbest vrijgekomen. Terwijl de Woningstich ting Alphen aan den Rijn (WSA) dat gevaar tevoren had gesignaleerd, zijn de maatregelen om te voorkomen dat asbeststof vrijkwam, op het laatste moment afgeblazen. alphen aan den rijn» saskia buitelaar De bewonerscommissie be grijpt er niets van. Toen twee jaar geleden voor het eerst werd gesproken over de noodzaak om de CV-ketels te vervangen, stelde een bewoner uit het Groene Dorp al vast dat de ketel was betimmerd met asbestpla- ten. De commissie stelde dat meer keren aan de orde tijdens overleg met de WSA, de eige naar van de woningen tussen de Albert Schweitzerbrug en de Emmalaan. „Alle huizen zijn identiek, dus overal is asbest verwerkt. De WSA heeft onze waarschuwingen echter lange tijd genegeerd", zegt een lid van de commissie. Toen de WSA uiteindelijk in mei 1998 zelf een klein onderzoek deed naar de woningen, bleek dat in 7 van de 10 huizen de schroe ven en bouten in de platen los zaten. „Juist daardoor komt er asbeststof vrij." Ook de WSA zag toen de noodzaak in van een plan van aanpak en stelde dat op, in sa menwerking met de gemeente en een asbestverwijderingsbe- drijf. „Dat bedrijf zou bij alle woningen waar de platen of het asbestkoord gevaar opleverde, de boel saneren. Bij de huizen waar de platen nog in orde wa ren zouden ze een plastic be schermlaag aanbrengen, om problemen in de toekomst te voorkomen." Driekwart Het saneringsbedrijf is volgens de bewonerscommissie echter maar in twee woningen aan het werk geweest. Daarna kreeg het de opdracht om te stoppen. In alle overige huizen is de CV-ke- tel vervangen, zonder dat daar een asbestspecialist bij aanwe zig was. „Terwijl de WSA zelf had on derzocht dat dat in bijna drie kwart van de woningen gevaar zou opleveren. Bij sommige mensen liggen de gesloopte as- bestplaten gewoon in het stookhok. En iedereen die heeft gestofzuigd, houdt jarenlang asbeststof in zijn stofzuiger. Zij hebben daar nu misschien geen last van. Maar als ze over twin tig jaar gezondheidsklachten krijgen, weet niemand meer er gens van." De bewonerscommissie dringt er bij de WSA op aan om uit te zoeken wat er is gebeurd en hoe het nu verder moet. On dertussen heeft ze het hele ver haal opgestuurd naar het ge meentebestuur, de arbeidsin spectie, de huurdersraad van de WSA en enkele politieke partij en. De WSA kon vanmorgen geen reactie geven op de uit spraken van de bewonerscom missie. K4 LS V alphen aan den run Daar ston- den ze zaterdagochtend dan: vijf tien 'groene kandidaten' voor de waterschapsbesturen die nu, tij dens de verkiezingstijd, de aan dacht van de bevolking op zich zelf wilden vestigen. Sommigen hadden er vele tientallen kilome ters voor moeten afleggen om de verkiezingsstunt op deze uithoek van de Zegerplas in Alphen aan den Rijn te kunnen meemaken. Twee duikers vormden het middelpunt van de actie. Ze do ken het water in om korte tijd la ter met vier flessen naar boven te komen. De eerste fles was voor de Alphense milieuwethouder Hans Groen in 't Wout. In de fles zat een vel papier met de tien aandachtspunten van de groe nen. Zo willen deze kandidaten, die de steun genieten van de Zuid-Hollandse natuur- en mi lieuverenigingen, zich inzetten voor een schoon en kwalitatief goed water, natuur langs het wa ter, de aanpak van de verdroging en recreatie voor natuurgenie- ters. Ze willen het tegenwicht vormen van de agrariërs die in het verleden vrijwel alleen de dienst uitmaakten in de water schapsbesturen. In de drie andere flessen zat Zegerplaswater met sterrenkroos. De duikers overhandigden ze aan afgevaardigden van het Hoog heemraadschap van Rijnland en de waterschappen Wilck en Wie- ricke, De Oude Rijnstromen en het Waterschap Groot Haarlem mermeer. In een half uur was het alle maal voorbij. De duikers konden zich weer verkleden en het hand jevol kandidaat-bestuursleden doken een restaurant in om op temperatuur te komen. En het publiek? Dat was er niet. FOTO LOEK ZUYDERDUIN Hoewel Akerboom hoeveel risico hij toen heeft) lopen, weerhield het hem om enkele maanden later een marathon te lopen, deed het stiekem, vertelde li maar niet aan mijn vrouw." Akerboom, in het dagelijfc ven directeur van S. van Kt Meer Logistiek (vrieshuis distributie van diepvriesani N len), noemt zichzelf geenfai tieke loper. „Die eten een ut V- voor een marathon alleen pasta, koolhydraatrijke voedi Ik doe er niets extra's voor, leen train ik een paar avond in de week." En nu. op naar de honde „Ik zie het nog wel", zegt Ab iö boom nuchter. „Ik ga leli fff door. De eerstvolgende ma thon is nu weer op 13 juni 19 Leiden. Dan volgt de Jungfi in Zwitserland in september misschien doe ik die in Amsu <vc dam." Wat hem nu zo tre kan hij niet uitleggen. „Je den 'vc tijdens zo'n loop nergens je gaat ervoor." Geen protest Oud-Alkemade tegen sloop veertig woningen marieta kroft De Stichting Oud Alkemade is niet van plan om te strijden voor het behoud van de veer tig woningen aan de Spoor straat in Roelofarendsveen. Voorzitter G. van der Meer er kent dat het karakter van één van de oudste straatjes van Al kemade definitief verloren gaat. „Maar we moeten realist tisch zijn. De woningbouw vereniging heeft er al veel geld ingestoken. De woningen zijn het waarschijnlijk niet meer waard om er nog meer geld in te steken. Van der Meer reageert op opmerkingen van enige bewo ners van de Spoorstraat die vrezen dat met de sloop van hun huizen en de bouw van nieuwe woningen een stukje geschiedenis van Alkemade definitief verloren gaat. De ar beiderswoningen in het cen trum van Roelofarendsveen zijn tussen 1914 en 1918 ge bouwd. De woningbouwver eniging maakte onlangs be kend dat de huizen in zo'n slechte staat verkeren, dat ze over enkele jaren plat gaan. Anders ligt het volgens Van der Meer met de met sloop bedreigde brandweerkazera op de hoek van de Spoorstn en de Stationsweg. „We gaf ons wel inzetten om die te bi houden. De kazerne met d sti slangentoren is uniek in M "S derland." P In het verleden heeft d f stichting met wisselend sui - ces ook gestreden voor hetbe houd van beeldbepalend panden in Alkemade. Van d Meer: „De sloop van het oi -rechthuis in Oude Wetem en het laatste baanvakkershu 0R aan de Narcisstraat in Roelc - arendsveen hebben we a stichting kunnen tegenhm den. Maar bij het gemeent B£ huis lukte dat niet. In heelr kemade huis-aan-huis has den we in totaal 6400 handti keningen op. De gemeen had toen zo'n 13.500 inw ners. De politiek besliste ed K ter anders." Hij is niet van plan om vo de kazerne ook weer zo'n gi te actie op touw te zette „Dat was toen zo'n gigan sche klus met een verbijste rend resultaat, dat we daarn van afzien." Van der Meery zijn invloed aanwenden viaiP monumentencommissie waarin hij de Stichting Ois Alkemade vertegenwoordigt Deskundigen bevestigen de werking van Neuner slankheidskuur In het Oostenrijkse T.V.-programma "WIR" is de kuur door medici kritisch onder de loep genomen en goedgekeurd. In het ARD-programma "FLIEGE" bevestigden deskundigen dat de hoofdwerkstoffen van de Neuner-Slankheiskuur functioneren zoals in het boek is beschreven. der, de legendarische "Zillerialer boerendokter", is bijgebracht. hri Het is nog maar een paar jaar gele den dat ze elkaar in zijn wachtka mer tegen kwamen. Staatslieden uit de hele wereld, boeren, kunste naars en huisvrouwen. Allemaal bezochten zij de praktijk van de beroemde Oostenrijkse natuurge nezer Hans Neuner in het dorpje Kirchbichl. Door de jaren heen genas Neuner duizen den patiënten met huismiddelen uit de bergen. Daar ging het om. En vader van de vel- nog Steeds, weelselontslakklng In de nieuwste uit gave van zijn boek "Gesundheit aus der Natur" is zijn omvangrijke ken nis op dat gebied vastgelegd. Hans Neuner beschrijft in dit naslagwerk vele toepassingen uit de volkgenmeeskunde. Ze zijn gebaeerd op de natuurkennis die hem aanvankelijk door zijn grootva- Gi Neuner combineerde zijn ver worven kennis vervolgens met nieuwe inzichten, die zich door de jaren heen binnen de alternatieve geneeskunde ontwikkelden. De resultaten lieten niet lang op zich wachten. Al snel boekte hij enorme successen. Hem werden dan ook legio onderscheidingen toegekend, ondermeer door de Republiek Oostenrijk en zelfs door de Paus. Vijf jaar geleden kwamen de eerste meldingen over verbazingwekken de successen met betrekking tot een door Neuner nieuw ontwik kelde ontslakkingskuur. De betre ffende kuur ontgift niet alleen het lichaam maar heeft ook een positie ve verandering van de lichaamspro- porties tot gevolg. Het principe is eenvoudig. De natuurlijke werkstoffen maken slak- stoffen los uit het binnenste van het vetweefsel. Daardoor verkleinen reuzen-vetcellen zich tot gezonde proporties. Silke S. (de dame op de foto) is een van de duizenden personen bij wie de kuur is getest. Het resultaat spreekt voor zich. Artsen en specialisten stel den zich zich aanvankelijk sceptisch op. Inmiddels ech ter, zijnzij overtuigd. De Neunerkuur spoort het lichaam aan om overtollig vetweefsel af te breken waardoor het op natuurlijke wijze weer in vorm wordt gebracht. Overtollige kilo's verdwijnen derhalve als sneeuw voor de zon! Bovendien reinigt de kuur Neunei urinewegen en wordt het ,0Pv0r' hele lichaam ontgift. Zonder schadelijke bijwerkingen! Dat Hans Neuner met de ontwikkeling van deze kuur een belangrijke erfe nis heeft nagelaten mag duidelijk zijn. De kuur kan ook uw leven ver anderen.... i VOOR MEER INFORMATIE KI1 U BELLEN MET ONS INF0R" TIECENTRUM maandag t/mza1 dag van 08.00 tot 20.00 uur zondag van 09.00 tot 20.00 ul! onder tel.: 024-3810600 Art9en en wetenschappers Dr. C. Dormann: "Mijn testperso nen zijn in drie maanden 15 procent van hun lichaamsvet kwijtgeraakt." Prof. H. Fischer: "Hoe intensiever het middel wordt ingezet, des te sneller en beter zijn de effecten." Prof. J. Frledlander: "De hoofdim puls voor vetverbranding wordt door de werkstoffen in de Neuner-kuur gedurende de eerste 90 minuten van de diepe slaapfase gestimuleerd." Consumenten: "Mijn buurvrouw heeft door de kuur maar liefst 20 kilo in twee weken verloren., terwijl mijn dochter SLANK TERWIJL U SLAAPT in een week ruim 4 kilo heeft ont- slakt zonder zich aan een streng dieet te houden." Christa M., Pfunds "Ik voel me erg goed. Ik ben Iets meer dan 8 kilo afgevallen en mijn honger gevoel is verdwenen." Franz B., Braunau "Hoera! 104 pond lichter door de Neunerkuur." Karl B., Eibiswald "Dankzij de Neunerkuur. 22 kilo lichterl "Dominee v. K.. Tirol "Ik merk echt dat de kuur goed rtif is. Ik ben al 5 kilo afgevallen .4Bdus G.H.K., Donkerbroek "Mijn nier- en leverproblemen zijn verdwenen. Bovendien ben ik 16 kilo afgevallen!" Christian S., Wörgl "Ik voel me erg goed en ik kan mijn favoriete hobby, het bergbeklimmen, weer zonder problemen uitoefenen. Mijn suiker-en cholesterolspiegel zijn verlaagd, de bloeddruk is weer normaal en ik ben 17 kilo afgevallen, kortom, ik voel me uitstekend en ben erg enthousiast!" Bregitte K., München "In twee weken is er zo o 17 kilo vetweefsel gereduceerd. Door de Neunerkuur heb ik ook geen opge zette voeten en zware depressies meer. Ik voel me als herboren!" Josephine W„ Villach "Na 12 kilo gewichtsverlies te met de kuur opgehouden. Ik wil* niet nog slanker worden." Joseph B., St. Anton\ "Na mijn zwangerschap hield een enorme buik over. Ik probee/# van alles maar niets hielp. Mei* Neunerkuur ben ik uiteindelijk 6® afgevallen en mijn huid Is veel g»; der en soepeler geworden. Ik zeer tevreden met de kuur!" Ines W.. Groningen tel.:O24-3810»

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 12