Forescate houdt moed KRV is op weg naar nagerecht Van der Reep sprint naar zege NOVO wint thriller tegen Leythc Roomburg krijgt het nog zwaar DIOK weer eens boos op bond Leiden voelt zich bestolen IJzersterk Saturnus vernedert mak EDH KD EERSTE KLASSE RON HOOGENDAM KRV mag zich hoogstwaar schijnlijk gaan opmaken voor promotie/degradatieduels. Dit 'toetje nadert vanwege de jam merlijke 2-1 nederlaag tegen mede degradatiekandidaat DO- TO. Door het verlies zijn de Rijnvogels onder de rode streep beland en staan zij met nog twee duels te gaan drie punten achter op DOTO en vier op TOGR. Technisch directeur Henk Krauwel houdt inderdaad reke ning met extra wedstrijden, maar ziet de toekomst nog niet somber in. „We moeten er niet dramatisch over doen. Ie moet ergens voor spelen en dit soort wedstrijden kan ook een feest zijn. hoewel het altijd een loterij is." KRV had bij DOTO in de eer ste helft toch het betere veld spel, maar kon de kansen niet afdwingen. Wel hadden Floor Immink en Timo van Poppel zicht op goede mogelijkheden, maar beiden kregen de bal niet goed onder controle. Niettemin kwam KRV in de 73ste minuut via een vlotte aanval op voor sprong, na een schot in de krui sing van Immink op aangeven van routinier Leon Vonk. Met een daarna kreeg de ingevallen invaller Martin Oudshoom een kans op de 2-0. Zijn inzet werd geblokt. De vreugde over de voorsprong was van korte duur. Binnen tien minuten had de rommelig spelende thuisclub twee keer geprofiteerd van blunders in de Kawijkse verde diging. „Die 2-1, zeven minuten voor tijd, had nooit mogen val len", baalde Krauwel van de dekkingsfouten. KRV: Van Duivenbode: Van Beelen. Hoek. Van den Oever. Herrlinger, Vonk, Van Poppel, Van Duyn, Van Duin (82. Zuyaerduin), Immink (74. Oudshoorn), Rovers. TWEEDE KLASSE RON HOOGENDAM Leiden speelde bij kampioens kandidaat HVO een puike par tij, maar kreeg geen loon naar werken. De Leidenaars verloren met 2-0 en blijven in de buurt van de degradatiezone. Scheidsrechter Schaafsma was de gebeten hond. Coach Fred Filippo keek tien minuten voor rust verbaasd op toen Patrick Hartog mocht scoren, nadat Ronald van Wattum vlak daar voor opzichtelijk aan z'n shirt werd getrokken. „Ik zeg het niet snel, maar dit was schandalig van die scheidsrechter." Twintig minuten voor tijd werd het nog erger voor de ploeg van Filippo, waar de ge blesseerde spitsen Maurice van Berkel en Marcel de Bruin node werden gemist. Een van de Ylaardingse spitsen viel. waarna Mark Maatsen vanaf elf meter HVO op 2-0 bracht. Leiden, waar Filippo en zijn verzorger een waarschuwing hadden ge kregen. was op dat moment een geknakte ploeg. Desondanks is Leiden niet bang voor een slechte afloop van de competi tie. Filippo: „Over twee weken spelen we tegen hekkensluiter Hoofddorp, dan zijn we weer compleet. Ik zie het echt niet somber in met deze ploeg." WIELRENNEN Peter van der Reep heeft de 52ste editie van de Ronde van Oud-Gastel op zijn naam ge schreven. De Hillegommer ver sloeg gistermiddag zijn twee medevluchters, Sigvard Kukk uit Estland en Vlaardinger Mar tin Schouten, in de eindsprint. Ronald van der Tang, Van der Reeps ploeggenoot bij Van Vliet/Weba/Gazelle, drukte zijn wiel als zevende over de meet. Van der Reep was extra ver heugd met zijn overwinning. Twee jaar geleden stond hij voor het laatst op het hoogste ereschavot, toen als winnaar van de Ronde van Badhoeve dorp. Vorig jaar spekte de eli te-amateur zijn palmares slechts met een derde plaats in Purmerend, maar de 23-jarige coureur kwam dit seizoen sterk terug met podiumklasseringen in Woensdrecht (derde) en Breezand (tweede). Na tien plaatselijke klinker ronden in de 80 kilometer lange wedstrijd sprongen tien renners weg uit het opvallend grote deelnemersveld van 110 star ters. „Met nog drie andere ren ners van de ploeg - Van der Tang, Theo Akkermans en Ri chard Slabbekoom - erbij, wis ten we al vroeg dat wij het kar wei moesten afmaken", aldus Van der Reep. „Schouten is in principe niet rap genoeg, daar om probeerde hij een aantal ke ren weg te rijden uit de groep. Ik ben er steeds achteraan ge sprongen De wedstrijd werd beslist toen Schouten drie ronden voor het einde weer wegsprong en alleen Van der Reep en Kukk een antwoord op zijn demarra ge hadden. De Vlaardinger ging vlak voor de laatste bocht aan, maar zag de Hillegommer bin nendoor als eerste de Dorp straat indraaien. Van der Reep zegevierde met bijna twee fiets- lengtes voorsprong. „Ik heb me voorgenomen om wat aanval lender te gaan rijden. Waar ik voorheen nietszeggende sprint jes om bijvoorbeeld de achtste plaats won, wil ik nu mijn kans voorin wagen. Ik probeer me te plaatsen voor de ploeg die gaat deelnemen aan Olympia's Ron de. Het is niet alleen haalbaar, ik denk nu dat ik er gewoon in thuis hoor." Van der Reep behoort al tot de zes renners van de Van Vliet- /Weba/Gazelle-formatie die zijn aangewezen voor een meerdaagse etappekoers in Slo venië. Ploegleider Henk Zonne veld accepteerde de KNWU-in- vitatie daartoe dankbaar. Hij wees naast Van der Reep ook Van der Tang aan voor de reeks wedstrijden over minimaal 180 kilometer. De mannen van Satumus draaiden tegen EDH de rollen eens om. De Delftenaren trok ken in het verleden vaker aan het langste eind dan de Leide- naren en in de eerste minuten van het treffen in de 5-Meihal leek het erop dat het weer een Delftse zege zou worden. Maar met een geweldig keepende Kasper Adema en een ijzerster- ke defensie pakte Saturnus in een kwartier tijd de leiding om die niet meer uit handen te ge ven. Satumus won met 37-22. De voorsprong bij rust (14-9) was maar een magere afspiege ling van het Leidse overwicht. Als de kansen allemaal waren afgemaakt zoals dat hoort, zou EDH al na de eerste helft voor een kansloze achtervolging hebben gestaan. Nu konden de weinige Delftse toeschouwers nog even hoop koesteren. Satumus bleek niet van zins om aan een herstel van EDH mee te werken. Met gevarieerde aanvallen en voortdurend steu nend op een gesloten defensie, waarachter Adema geen ogen blik verslapte, werd de tegen stander met de minuut nadruk kelijker met de neus op de fei ten gedrukt. De boomlange schutters van de Delftse ploeg kwamen zel den tot treffers en dat gold in nog sterkere mate voor de cir kel- en hoekaanvallers, die met het minimale aantal van vier goals eigenlijk niet eens in het stuk voorkwamen. Satumus domineerde en lang voor tijd was het alleen de vraag hoe groot de marge zou wor den. Het werd een Delftse af gang en het verschil had bedui dend groter kunnen zijn als maar de helft van de breakouts zou zijn benut. Zowel Kasper Adema als later in de tweede helft Rob Otten moeten vanuit hun doel knarsetandend heb ben gezien hoe die kansen om zeep werden geholpen. Toppers in de Leidse ploeg waren Jasper Olieroock met ne gen treffers, Marcel Nieuwen- huys met zes en Paul van Leeu wen met vijf verzilverde breaks. André van Es maakte zijn repu tatie als strafworp-specialist waar. Vijfmaal was hij een ge nadeloze scherprechter. Jasper Olieroock werd Satumus' topscorer in de wedstrijd tegen EDH. Hij scoorde negen keer. archieffoto dick hogewoninc Vooral bij de mannen is het spannend in de derde divisie. Er kunnen twee volleybal- ploegen degraderen, maar tevens bestaat de mogelijkheid dat er vier uitvliegen. NO VO, dat met 3-2 van Leython won, en WO/Aspasia (3-0 verlies tegen VOC- Maarssen) staan er niet best voor. Teleur stellend voor de Noordwijkers was dat ze drie punten moesten inleveren vanwege de gebeurtenissen iin de uitwedstrijd tegen Utrecht. Voor de mannenploeg van WO/Aspasia is het vijf voor twaalf. Met nog slechts twee wedstrijden te gaan staat de ploeg nog steeds op de voo rlaatste positie, een plaats die degradatie naar de promotieklasse be tekent. In de sttrijd met koploper VOC- Maarssen had WO/Aspasia in de eerste (15-6) en derde reeks (15-10) weinig te ver tellen. VOC bleek, niet voor niets bovenaan te staan. Op alle fronten was het net iets beter dan het team uit Hazerswoude. In het tweede bedrijf, met Ruud Schaft op de plaats van Dinant de Jong, was dat anders. Toen kreeg WO/Aspasia op 13-14 zelfs een setpoint. Macco Korteweg Maris was de he le wedstrijd redelijk succesvol bij aanvallen door het centrum. NOVO en Leython maakten er een span nende partij van. Pas bij 26-24 in de vijfde set viel de beslissing in het voordeel van NOVO. NOVO-coeich Frans van den Berg had Jan Koek, Ton Pesschier en Bart Velders op de bank zitten, maar deed geen beroep op hen. Leython-coach Willem Spierdijk wilde zijn ploeg, die na een serie tegenvallers kampt met een gebrek aan zelfvertrouwen, gewoon lekker laten ballen. Ondanks het feit dat het vrijuit kon spelen, maakte Leython toch weer veel persoonlij ke fouten. NOVO, geïnspireerd door de goed op dreef zijnde Frank de Vetten, maakte daar dankbaar gebruik van. Op merkelijk in deze wedstrijd was dat Van den Berg geel en rood kreeg van de scheidsrechter. Nog opmerkelijker was dat hij bleef zitten en dat zijn verzoek om een time-out even later gehonoreerd werd. De mannen van RW verloren in Rijns- burg met 2-3 van titelkandidaat Utrecht. In de eerste set nam RW een 7-1 voorsprong. Die verdween weer binnen de kortste keren omdat de sprongservice van een Utrechter niet onder controle gebracht kon worden (9-15). De tweede en derde reeks waren wel voor de thuisclub, die in deze fase lastig serveerde, attent blokkeerde en slim aan viel: 15-4,15-5. Tot 10-10 in het vierde spel- deel bleef RW goed spelen. Daarna ging het mis (11-15). In de beslissende vijfde set wisselden de teams bij een 3-8 stand van speelhelft. Aangemoedigd door het publiek kwam RW nog sterk terug. Maar aan het eind van de set was het toch weer Utrecht dat de lakens uitdeelde: 12-15. De vrouwenploeg van Gemini/Kange- roes verloor voor de tweede keer in dit sei zoen van Shot. Werd het in Culemborg 3-0, in Voorschoten eindigde de confront! 1-3. Setstanden: 12-15, 15-8, 12-15 en ï!f Omdat de routiniers weinig hadden nen trainen, gunde Gemini-coach "r" Jagtman de jeugd veel speeltijd. Opv bij Gemini was dat op belangrijke mt n 11 ten de servicedruk wegviel. Dat geb Sl bij een 12-12 stand in het derde speldi U l/ bij 9-8 in de vierde set. Jagtman: WIJ kwestie van ervaring denk ik. Bove rij" ligt de speelwijze van Shot ons niet varieert goed in de aanval. De ene komt het met een harde klap, de a 1H keer met een plaatsbal." Omdat G Pr niet meer kan degraderen, kan het tl' de resterende twee competitiewedsD "J"1 het een en ander uitproberen. f; De vrouwen van RW noteerden ee 1 overwinning op het onderaan staand) lar Woerden 2. Echt overtuigend was ',s Woerden bewerkstelligde overwinning rcf want RW stond maar liefst dertig pi af aan zijn zwakke opponent: 8-15,9- 13-15. Bij RW ontbraken Sandra Koel ',c (weer last van haar knie) en Jeanetti 1 heij (ziek). Margreet Zeilmaker, Joyc r?' Beelen en Caren den Hollander ware reid gevonden de selectie te versterkei RW-coach Lieuwe van der Meulen: was even zoeken naar de juiste opsd va Goed hebben we niet gespeeld. Das maakten we te veel fouten bij het sef en waren we in de aanval niet schei noeg." In de laatste set moest de Rijrè se formatie zelfs een 13-8 achterstand werken. l irp De hockeysters van Roomburg behaalden tegen nummer drie Amstelveen een gelijkspel (1-1). Hierdoor staan de dames op de derde plaats van onderen. Het programma van de Roombur- gers is echter loodzwaar. In de drie resterende wedstrijden moet Roomburg nog aantreden tegen de twee overgebleven kampioenskandidaten. LOHC bewees de Leidsen in elk geval geen dienst door degradatie kandidaat Soest een punt te gunnen (1-1). Alecto speelde tegen De Warande bijzonder matig, maar won toch met 1-3. Het trage veld in Oosterhout speelde Alecto de hele wed strijd tegen rode-lantaarndra ger De Warande parten. Toch was het klasseverschil tussen het reeds gedegradeerde Oos- terhoutse team en de Leider- dorpsen groot. De keepster van De Warande voorkwam een ho ge uitslag. Voor de pauze scoor den Willemijn Jansen (2x) en Leontien Bakker. Diep in de tweede helft scoorde Warande tegen, waar Alecto legio kansen niet wist te verzilveren. Forescate komt in de Eerste klasse A steeds beter op gang. Het behaalde uit de laatste ze ven wedstrijden achttien pun ten. Ook het Delftse Hudito had geen schijn van kans tegen de vrouwen van coach Marja Sprey. Voor de rust stond Fo rescate met 3-0 voor door doel punten van Marjorie Zaaier, Lot Wiegant en Dominique Linge- man. Na de thee geloofde Fo rescate het wel tegen de niet erg inspirerende tegenstander. An- nemiek Stevens en Lorraine van Hoek vijzelden cip sportpark 'Adegeest' de score nog op tot 5-0. LOHC kwam tegen degrada tiekandidaat Soesi: niet verder dan 1-1. Daarmee bewees het Roomburg, dat met Soest wor stelt om maar geen elfde te worden, geen dienst. Trainer Erik Koning gaf toe dat zijn team slecht speelde. „We heb ben ons aangepast aan het ni veau van de tegenstander en dat was héél slecht." Na de rust ging het wel beter, maar de eer ste en enige uitval van Soest zorgde direct voer de achter stand. Ivana Esser scoorde uit een veldgoal nog wel de gelijk maker. Voor Roomburg breken moeilijke tijden aan. Met nog drie wedstrijden te gaan begeeft het team van coach Bep Bot man zich op de rand van degra datie. Daar veranderde het 1-1 gelijke spel tegen Amstelveen niets aan. De oranje brigade speelde een sterke eerste helft en kwam in het tweede bedrijf op voorsprong door een doel punt van Liselore Jansen van der Sligte die een strafcomer rechtstreeks binnen mepte. Tot een minuut voor tijd bleef deze stand op het bord staan. En toen gaf Roomburg voor de achtste keer dit seizoen vlak voor tijd de punten weg. Bal verlies op het middenveld leid de de gelijkmaker in. Catwyck zegevierde met 2-0 in de derby tegen Alphen. San dra van Dijk scoorde in de ope ningsfase 1-0. Nog voor de rust verhoogde Alice van Duyn de marge naar twee. Na de rust veranderde er niets meer aan de score hoewel beide teams nog wel kansen kregen. „Cat wyck was gewoon beter in de afronding', zou Alphen-coach Jan Smit na afloop melden. Leidse Studenten is uit vorm. „Er staat niets meer op het spel voor ons. We zijn een beetje laks geworden na een goede se rie halverwege de competitie", sprak aanvoerder Jessica Jonker na afloop van de 2-2 tegen HDS. Nadat de Haagsen op voorsprong waren gel scoorde Quirinne den H der tegen. In de tweede zorgde Wiebine Sieberts D,Ar voor de voorsprong. In di ([J1U fase ontglipte Leidse Stud ]e j de zege. [oac Hisalis lijkt geen goedi mee zer te zijn. In de uitwedsn z, gen De IJssel liepen de hemden tegen een schobl \zc van jewelste op. Niemand reageren op de 9-0 nederl vc Noordwijk won met 8- w De Waele en is inmiddels koploper in de vierde klas ZL het gelijke spel van cona Z0lll De IJssel vorige week. Ja Italië scoorde de hond |c treffer voor de Noordwijk: dan deze competitie. Van Itali evenals Maaike van Hal gela Pasma nog twee keei De pas 15-jarige Aniel Gennip scoorde ook. De hockeyers van Forescate blijven in degradatienood na de 0-6 nederlaag tegen koploper Tilburg. Toch gaven de Voorschotenaren goed tegenspel. Tot tien minuten in de tweede helft stond het nog altijd 0-0. Daarna moest Forescate conditioneel passen en volgden de doelpun ten elkaar in rap tempo op. LOHC blijft vierde na de 2-2 remise tegen nummer vijf Hudito. Alecto behaalde een gedegen 3-1 zege op Bennebroek. De derby in de tweede klasse tussen Noordwijk en Roomburg eindigde onbe slist (2-2). Met vijf invallers wegens bles sures trad degradatiekandidaat Forescate aan tegen koploper Tilburg. Het liep uit op een 0-6 nederlaag. Toch gaf trainer Eel- co van der Meulen zijn geha vende equipe een groot compli ment. „Tilburg is verreweg het sterkste team in de afdeling", zei Van der Meulen die koos voor een verdedigend concept, wat lang vruchten afwierp. Pas na tien minuten in de tweede helft capituleerde de Voorscho- tense ploeg. „De pijp was leeg. We konden Tilburg niet meer belopen. Toen de eerste twee erin lagen brak onze weer stand", zei Van der Meulen na afloop. Hij putte uit de speel wijze van voor de rust moed voor de laatste drie wedstrijden. LOHC sloot een povere eerste helft tegen Hudito af met 0-1 achterstand, maar speelde uit eindelijk met 2-2 gelijk. In de tweede helft speelden de Leide naars meer in de dekking en daarmee drukten zij de Delfte naren terug. Oswald Matheus- sen en Derk Jan Oomens brach ten LOHC vervolgens aan de leiding. Matheussen schoot ook nog een keer keihard op de lat. Kort voor tijd verleende de Leidse defensie na miscommu nicatie Hudito vrije doorgang naar het doel. Die kans liet de Delftse ploeg zich niet ontne men. Alecto speelde vooral gecon centreerd tegen Bennebroek. „Wij zijn geen ploeg die tijdens de wedstrijd in zijn spel komt. Nee, wij moeten juist direct vol gas geven en scherp spelen", meldde Alecto-coach Maarten Gehner na afloop van de met 3-1 gewonnen wedstrijd. Zijn mannen hadden die boodschap goed begrepen. Na een mooie combinatie rondde Alex Hagen beheerst af. Na de rust scoorde Hagen nogmaals op aangeven van Wynand Hacker. Martijn van de Laar nam nummer drie voor zijn rekening, waarna de wedstrijd was gelopen. Concen tratieverlies betekende nog wel een tegentreffer. Noordwijk en Roomburg maakten er een heerlijke wed- DIOK heeft het weer eens aan de stok met de Nederlandse Rugby Bond. Door een dubieu ze interpretatie van de wed strijdsecretaris dreigt de lands kampioen de nieuwe Zuidafri- kaanse aanwinst Robin Roos niet te kunnen opstellen in de finalewedstrijden om het kam pioenschap van Nederland. Volgens NRB-woordvoerder Ri chard van Dalen is DIOK te laat geweest met het aanvragen van een speelvergunning voor Roos, terwijl de speeldata van de play-offs al waren vastge steld. Het protest van DIOK werd niet ontvankelijk ver klaard, waarop de Leidse rug byclub in hoger beroep is ge gaan. „Dit is grote kolder", rea geerde DIOK-bestuurslid An dré van Kruijssen. „Er is geen enkel reglement binnen de NRB waarin dit is opgenomen. De wedstrijdsecretaris van de bond, Elles Staas, heeft een ei gen interpretatie gegegeven aan een niet bestaande regel. Dit is pure wilJIekeur. De NRB heeft trouwens; de eindronde verplaatst van 21 februari naar 8 mei." Volgens Van Kruijssen is er een algemene ledenvergade ring voor nodig om bondsreg- lementen te wijzigen. „Met het voorzittersoverleg van de ere klasseclubs hebben we zelf voorgesteld in het nieuwe sei zoen de regels omtrent nieuwe spelers op papier te zetten, omdat de bond er achter kwam dat deze regels niet bestaan. Maar nu we met deze willekeur te maken krijgen denken wij dat Staas een voorschot heeft genomen op een eventueel aan te kondigen maatregel." DIOK is dus boos op de bond en laat het er niet bij zitten. Ze ker niet omdat daags na zijn aankomst in Nederland Roos - ook in het bezit van een Neder lands paspoort - door bonds coach Geoff Old werd ingelijfd, die hem meenam naar Zuid- Korea voor het WK-duel aldaar. „Wel spelen voor Oranje, maar geen spelerskaart voor een club. Dan hebben ze bij de bond dus echt boter op hun hoofd", raast Van Krui] ^ND- verder. „We stellen Roosi play-offs tegen Den Haaj woon op en zullen alles kast halen om deze vorm onbehoorlijk bestuur de k< te drukken". Zonder zelf in actie geweest heeft DIOK zich plaatst voor de kwartfinale de Nederlandse rugbyt» Afgelopen woensdag trol genstander 't Gooi zich DIOK speelt komende zi de thuiswedstrijd tegen land, dat met 10-26 won Amstelveen. Nederlaag geeft toch vertrouwen De derby tussen Noordwijk en Roomburg was spannend en meestal sportief, hoewel hier een speler wordt gelanceerd. strijd van, die eindigde in 2-2. Er werd sportief, maar scherp gespeeld waarbij de ploegen weinig voor elkaar onder de den. De eerste hielft was voor Roomburg, al word het door een doelpunt van Noordwijker Hans van Dongen op achter stand gezet. Xandler van Duyn bracht de Roomburgers in ba lans en Elroy van Nunen zette hen verdiend op voorsprong. Na de pauze ontspon zich een spannende wedstrijd waarbij beide teams kansen creëerden, maar niet verzilverden. Op één na. Een flitstende actie van Ste ven de Bruyne betekende de gelijkmaker voor Noordwijk. Alphen maakte voor de derde keer in korte tijd een koploper punten afhandig. Het speelde met 2-2 gelijk tegen Westland. Een knappe prestatie, omdat de Alphenaren binnen een kwar tier met 0-2 achter stonden. Peter de Blois en Jeroen Groot zetten de groenwitten weer naast Westland. Dat Alphen het punt niet meer weggaf, had het te danken aan keeper Jan Wil lem Brouwer die een strafbal pareerde. Leidse Studenten speelde bijna de hele' wedstrijd tegen een numerieke meerderheid van HDS en verloor met 3-5. Drie gele en twee rode kaarten vielen er, veelal wegens praten, aan Leidse kant. De Leidenaars deden daarmee zichzelf de das om. Na de openingstreffer van Roelof de Swart liep HDSfcan Toen Mark Nordhof en Ju Verschuur met rood na kant moesten was het pli slecht. HDS liep uit tot 1- rel de Vlaam en Roelof de gaven de uitslag nog enij >pHa< zien door tegen te scoren. Hisalis speelde in i Bodegraven en verloor mi De Lissenaren speelden slecht, maar troffen in Boi ven een tegenstander d woon beter was.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 26