Gullit bereikt weer FA Cupfinale Hakkinen na valse seizoensstart weer op hoogste schavot Van Moorsel de bes klassieker Ronostra Sport Regen voorkomt nederlaag Becker MAANDAG 12 APRIL 1999 Celtic en Glasgow in bekerfinale Glasgow De finale van het bekertoernooi van Schotland gaat tussen de twee aartsrivalen Celtic en Glasgow Rangers. Regi Blinker en Giovanni van Bronckhorst, twee Nederlandse spelers in Schotse dienst, hadden beiden een aandeel in het succes van hun clubs die zich ten koste van Dundee United en St. Johnston voor de eindstrijd plaatsten. Blinker (ex-Feyenoord) opende voor Celtic in de dertigste minuut de score tegen Dundee. De Australische aanvaller Mark Viduka bepaalde de eindstand op 2-0. Glasgow Rangers had geen enkele moeite met St. Johnston. De ploeg van Dick Advocaat won met 4-0. Het tweede doelpunt kwam op naam van Van Bronckhorst. De finale staat voor 29 mei op het programma. Libregts ook bondscoach jeugd Nigeria lagos» Thijs libregts is met onmiddellijke ingang benoemd als bondscoach van de jeugdploeg van Nigeria die op dit moment in Lagos op het wereldkampioenschap voor voetballers onder de twintig jaar speelt. Libregts. ook al trainer van het nationale team, volgt Tunde Disu op. Deze trainer werd naar aanleiding van de 2-1 nederlaag van Nigeria zaterdag tegen Paraguay ont slagen. Ondanks het verlies is de jeugdploeg wel doorgedrongen tot de tweede ronde van het WK. Libregts zal de ploeg tijdens de rest van het toernooi begeleiden. Nantes naar halve finales parus Nantes heeft zaterdag de halve finales bereikt in de strijd om de Franse beker. De enige overgebleven club uit de hoogste klasse in het bekertoernooi versloeg in de kwartfinales tweededivisionist En Avant Guingamp met 2-0. Nantes krijgt in de halve finales gezelschap van Le Mans. Nimes en Sedan, drie clubs uit de tweede divisie. Nimes was zaterdag te sterk voor derdedivisionist Angouleme (2-0). Sedan won de uitwedstrijd bij vijfdeklasser Rouen met 2-0. Onderzoek KB VB naar corruptie brussel De Belgische voetbalbond (KBVB) doet onderzoek naar een mogelijke poging van corruptie door Club Brugge. De landskampioen zou volgens een anonieme brief scheidsrechters benaderd hebben om wedstrijden van koploper Racing Genk in het voordeel van Club Brugge te beïnvloeden. Genk en Brugge voeren een nek-aan-nek-race om de landstitel. De bewuste brief werd een maand geleden door Racing Genk aan de KBVB overhandigd. ,,De anonieme schrijver", aldus een woordvoer der van de bond, „stelt zich voor als een scheidsrechter uit de eerste klasse. Hij beweert dat Club Brugge hem benaderd heeft wedstrijden van Genk in Brugge's voordeel te fluiten." Standard op weg naar bekerfinale lokeren Standard Luik is op weg naar de Belgische bekerfina le. In het eerste duel in de halve eindstrijd versloeg Standard gisteren tegenstander Lokeren in eigen huis met 2-0. Emile Mpenza en Didier Ernst beslisten de wedstrijd in de tweede helft. Lierse is waarschijnlijk de andere finalist. De ploeg klopte vrijdag Genk met 4-2. Schaken voor vrede Apeldoorn Verontwaardiging en machteloosheid over de ge beurtenissen in Kosovo zijn voor enkele prominente schakers aanleiding om actie te gaan voeren. De 'Actiegroep Schaken voor Vrede', met als leden onder andere internationaal meester Johan van Mil, nationaal kampioene Erika Sziva, de voorzitter van de Noord-Brabantse Schaakbond Huub van Dongen en schaakorganisator Karei van Delft, probeert geld bijeen te bren gen voor vluchtelingenhulp. De actiegroep roept op tot het or ganiseren van bijvoorbeeld simultaanwedstrijden. Aan groot meesters wordt gevraagd zich daarvoor gratis beschikbaar te stellen. Krajicek eerste geplaatst in Tokyo Richard Krajicek is als eerste geplaatst in het toernooi van Tokyo dat vandaag begint. In de Japanse hoofdstad verdelen de 32 spe lers 1,45 miljoen gulden. Krajicek won het toernooi twee jaar gele den. Vorig jaar verdedigde hij zijn titel niet omdat hij kort daarvoor vader was geworden. Achter Krajicek completeren Agassi, Enqvist en Johansson de eerste vier op de plaatsingslijst. Sjeng Schalken is als twaalfde ingeschaald. In Barcelona is de topdrie van de wereld aanwezig. Pete Samp ras begint op het Spaanse gravel zijn voorbereiding op Roland Garros. Carlos Moya, in Chennai uitgevallen met een blessure aan de duim, staat tweede en Jevgeni Kafelnikov derde. Verbruggen wil ontmoeti met Franse onderzoeksre Hein Verbruggen. voorzitter van de wielerfederatie li jQ( ontmoeting met Patrick Keil. de Franse onderzoek*: r belast is met de dopingzaak rond Festina. Dat heeft vej( terdag bekendgemaakt. Verbruggen heeft Keil uitgen het hoofdkwartier van de UCI in Lausanne te kornet zitter wil met de rechter van gedachten wisselen ovï en tegen doping. Bovendien wil hij Keil op de hoogte bi de activiteiten van de UCI tegen het gebruik van verb tatiebevorderende middelen. roden anp Leontien van Moorsel heeft de eerste vrouwenklassieker van dit wielerseizoen gewonnen. De Brabantse klopte bij de Ronde van het Ronostrand Chantal Beltman en de Duitse Schmitt in de sprint. De zege betekende een opluchting voor Van Moor sel. Vorig jaar kende de veel voudig wereldkampioene een moeizame seizoenstart. Ze dacht er toen zelfs even over haar loopbaan te beëindigen, omdat ze het tempo vaak niet kon volgen. Met de titel bij het WK tijdrijden en reeks andere overwinningen maakte ze de valse start uiteindelijk meer dan goed. Van Moorsel, die al een zege behaalde op de weg en baan, moest het in Roden met haar ploeg vooral opnemen tegen de nationale selectie. Van een kop groep van vijftien bleven in de slotfase uiteindelijk zeven ren- sters over waarvan Farm Frites/Hartol de equipe van Jean-Paul van Popp Er' van der Zee bracht genote Van Moorsel sprint uiteindelijk in Van Moorsel: J was ideaal. Met de* |n uit de selectie in di U hoefden wij eigent) ;pL doen. Anoeska hee ffL de overwinning gd )0I waren met het teaij, gebrand op een strijd. De nationale een maand langer geeft een lekker geCjj ze hebben kunnen* Van Moorsel nee dag met haar ploeg Waalse Pijl, een v wedstrijd voor vro J een overwinning denkt ze nog niet. erg moeilijk wordel vooral om de ervai als ploeg kunnen op dd Vijf weken geleden maakte Mi- ka Hakkinen een valse start. In Melbourne viel de wereldkam pioen tijdens de openingsrace van het nieuwe seizoen uiL De 30-jarige Fin nam gisteren in Sao Paulo revanche: hij won de Grand Prix van Brazilië. Be paald vlekkeloos verliep de race niet voor hem en zeker niet voor zijn renstal McLaren-Mer cedes. De tweede wedstrijd om het WK-Formule-1 was spectacu lair en vol strijd. Aan het einde waren de verhoudingen aan kop gelijk aan die van vorig jaar: Hakkinen één. de Duitser Michael Schumacher (Ferrari) twee. De twee rivalen, opnieuw de grote favorieten voor de titel, waren het seizoen in Australië dramatisch begonnen. Zonder punten. Gisteren zetten ze op het circuit van Interlagos in Sao Paulo de zaken recht. Niet Hakkinen, niet Schuma cher, maar de Braziliaan Ru bens Barrichello stal de show. In zijn Stewart-Ford lag hij ver rassend 25 ronden aan kop. De Braziliaanse supporters, niet verwend sinds de hoogtijdagen van Ayrton Senna, stonden op de banken. Barrichello pakte na drie ronden de kop over van Hakkinen, die op het rechte eind plotseling langzamer ging rijden. Ook Schumacher passeerde de Fin. Voor McLaren zag het er op dat moment somber uit. Tweede man David Coulthard, na de kwalificatietraining twee de op de grid achter Hakkinen. liet bij de start zijn motor af slaan. Nadat baanofficials hem in de pits hadden geduwd kon de Schot als laatste aansluiten. In de 25ste ronde kwam Coul- Mika Hakkinen leidt in zijn McLaren het veld Formule 1-auto's naar de eerste bocht in Sao Paulo. thard ook nog eens voor niets binnen, omdat zijn team niet klaarstond. Gedesillusioneerd gaf hij op. Hakkinen vreesde ook de fi- nishvlag niet te gaan zien, zei hij na afloop. Zijn stilvallen na drie ronden werd veroorzaakt door problemen met de ver snellingsbak. „Ik dacht toen dat de race voor mij voorbij was. Ik schakelde door naar de hoogste foto reuters versnelling, maar er gebeurde niets. Plotseling kwam de ver snelling terug." Hakkinen wist ondanks de misère de kop terug te pakken. Hij maakte een snelle pitsstop en kwam uiteindelijk vóór Sc humacher, de Noord-Ier Eddie Irvine en Barrichello terug op de baan. De McLaren van Hakkinen, die in Melbourne nog gebreken vertoonde, bleek dit keer wel betrouwbaar. Een gevolg van de vele testkilometers die het top- team in de tussentijd maakte. Gedecideerd bouwde de Fin zijn voorsprong op Schuma cher uit tot maximaal zeven se conden. Uitblinker Barrichello, die vo rig jaar voornamelijk in de mar ge reed, haalde Irvine in, maar daarna begaf zijn auto het na veertig van de totaal 72 ronden. Hij was niet de enige die uitviel. In de slijtageslag kwamen slechts negen van de 21 cou reurs aan. Het gaf de Duitsers Heinz- Harald Frentzen (Jordan) en Ralf Schumacher (Williams) de kans naar voren te sluipen. Ze wisten Irvine, de verrassende winnaar van de openingsrace in Australië, te passeren en wer den respectievelijk derde en vierde. De Fransman Olivier Pa- nis scoorde voor de tobbende renstal van Prost zowaar een punt. Ruim voor deze coureurs be sliste Hakkinen de race en be haalde zijn tiende GP-zege. Sc humacher werd tweede, op vier seconden. In de WK-stand staat Hakkin en met tien punten samen met Frentzen tweede achter Irvine, die twaalf punten verzamelde. Schumacher was niet somber over de achterstand op Hakkin en. „Hij is niet van me weggere den, dat geeft hoop voor de ko mende wedstrijden." Kluivert leidt Barcelona naar zege op Tenerife Negenentwintigste celona 2-3, Alavés-_ Madrid-Villarreal 2-2. 1. Espanyol-Zaragoza 2-! dolid 1-0. Oviedo-Bilbac Betis 1-0. Salamanca-Sa lencia-Extremad. 1-1. Stand aa Barcelona 29-59 Soc Celta 29-52 Za- Valencia 29-51 J Mallorca 29-51 R. Madrid 29-49 Val Deportivo 29-48 Bilbao 29-44 De regen redde Boris Becker in de finale van Hongkong. Het duel werd tegen middernacht gestaakt wegens regenval. Agassi leidde met 6-7 6-4 2-0. Vandaag wordt de eindstrijd voortgezet. Becker (31) stond in zijn 77ste finale in 257 toer nooien. Hij was op jacht naar zijn vijftigste toernooizege. Agassi naar zijn 40ste en eerste in Azië. De als derde geplaatste Amerikaan was in Hongkong veruit de favoriet. Van de voor gaande dertien duels tegen Becker won hij er negen. De fi nale werd drie keer onderbro ken door de regen voordat de umpire de strijd definitief staakte en de 3500 toeschou wers naar huis stuurde. In Chennai veroverde Byron Black de tweede toernooizege in zijn loopbaan. De Zimbab- waan versloeg in de finale de Duitser Schüttler, 71ste van de wereld, in drie sets en honderd minuten, 6-4 1-6 6-3. Zaterdag had Black in de halve eindstrijd in 59 minuten een einde ge maakt aan de opmars van Pe ter Wessels. De Êlburger, num mer 122 van de wereld, bereik te voor de eerste keer in zijn jonge carrière de laatste vier in een ATP-toernooi. Tegen Black scoorde hij vier games, 6-1 6-3. John van Lottum stond tegen Schüttler acht minuten langer op de baan, maar maakte de Duitser slechts twee games af handig, 6-1 6-1. De Brabander, 78ste van de wereld, stond in zijn tweede halve finale in een ATP-toemooi. Vorig jaar be reikte hij in maart in San José, Californië de laatste vier. Daar verloor hij van Pete Sampras. In Estoril werd het Europese gravelseizoen geopend. Albert Costa won het mannentoer- nooi, de Sloveen Katarina Sre- botnik was de sterkste bij de vrouwen. Costa, vierde ge plaatst, versloeg in de eind strijd Todd Martin in drie sets, 7-6 (4) 2-6 6-3. Het was de ne gende titel voor Costa, de eer ste sinds Kitzbühel 1998. Bo vendien was het zijn eerste overwinning op Martin na twee r Achtentwintigste speek )AM» Kortrijk 2-2 Stand aank RC Genk 28-60 deClU 28-58 St nRo! Anderlecht 28-54 Lol igenj Moeskroen 28-52 l- veel g, Standard ^8-50 ^elanö} ersor ;n er nbeke deR [mei Vijfentwintigste speeldag de E tracht 2-1, Bayern M- Rostock-Dortmund 2-0,1 gart 2-0, Nürnberg-W Wolfsburg-Kaisi Münch 2-0. j yy] Stand aan k Bayern M. 25-61 Do Leverkusen 25-48 Wo Kaïsersl 25-45 Hertha BSC 25-44 Drieëndertigste speeldag thampt. 3-0. Derby C.-l men Leicester-West Ham 0 Charlton A 2-0, Evertt Wimbledon-Chelsea 1-2 Stand: Man.United 31-64 Wo Arsenal 32-63 To: Chelsea 31-62 Le UT- Leeds 31-57 Sh |pn 1 Aston Vil. 33-49 Zc "c West Ham 33-48 E* >«eiJ Derby C 32-47 Cf derd Middlesbr. 32-46 Liverpool 30-43 Six Newcastle 32-42 Jtrecl in Porto Boavista Benfica 27-56 Sporting 27-54 Nadat hij twee jaar geleden met Chelsea de FA Cup won bereikte Ruud Gullit gisteren voor de tweede maal in zijn loopbaan als manager de finale van het bekertoernooi. Met Newcastle United versloeg Gullit in de halve finales Tottenham Hotspur met 2-0. De tegenstander in de fina le is nog niet bekend. Manchester United en Arsenal ble ven gisteren ook na verlenging op 0-0 steken. Beide top- teams treffen elkaar woensdag opnieuw. International Shearer was de grote man bij Newcastle. De spits maakte beide doelpunten in de verlenging. Een benutte penalty bracht Newcastle na 108 minuten op voorsprong. Twee minuten voor tijd scoorde Shearer nogmaals. In het duel tussen Manchester United en Arsenal waren verdedigers de uitblinkers. Voor Bergkamp en Overmars was geen hoofdrol weggelegd. Chelsea versloeg in de com petitie Wimbledon met 2-1 en naderde koploper Manchester United tot op twee punten. Everton belandde weer boven de rode streep dankzij een 2-0 zege op Coventry. Nottingham Forest leed zaterdag met Pierre van Hooydonk de 20ste neder laag in dit seizoen. De degrada tie is nog niet officieel, wel on afwendbaar. Bij Derby County verloor Forest met l-Ó door de treffer van Carbonari vijf minu ten voor tijd. Spanje Patrick Kluivert heeft Barcelona zaterdagavond naar de 3-2 overwinning op Tenerife geleid. De aanvaller had een aandeel in alledrie de doelpunten, waar van er één werd gemaakt door Phillip Cocu. De ex-PSV'er opende in de zeventiende mi nuut de score voor de Spaanse koploper. Hij kon een inzet van Reiziger afronden, nadat Klui vert de bal liet doorlopen. Ri- valdo breidde de marge uit tot 2-0 met zijn negentiende com- petitiedoelpunt na een een tweetje met Kluivert. In de slot fase van de eerste helft maakte Celades het derde doelpunt voor de ploeg van Louis van Gaal na een combinatie met Ri- valdo en weer Kluivert. Een mi nuut daarvoor had Pinilla ge scoord voor Tenerife, de num mer voorlaatst van de ranglijst. Makaay bracht met zijn twaalf de treffer van het seizoen het verschil terug tot één doelpunt. Met inmiddels zeven Nederlan ders in het team, Frank de Boer, Bogarde, Reiziger, Cocu, Klui vert, Zenden en Hesp, hield Barcelona de voorsprong vast. De thuisploeg beëindigde het duel met negen man nadat Pi nilla en Alexis met rood moes ten vertrekken. Real Madrid ging gisteren hard onderuit bij Celta de Vigo, dat de tweede plaats veroverde. De ploeg van coach Toshack verloor met liefst 5-1, onder meer door drie treffers van de Bulgaar Penev. Real zakte door de nederlaag naar de vijfde plaats op de ranglijst en heeft tien punten achterstand op koploper Barcelona. Het ver schil tussen Celta en Barcelona bedraagt zeven punten. Italië AC Milan is weer nadrukkelijk in de top van de Serie A aanwe zig. In San Siro werd Parma met 2-1 verslagen waarmee de Mila- nezen de tweede positie ver overden. Koploper Lazio Roma ging in de avonduren pijnlijk onderuit in de derby tegen AS Roma: 3-1. Lazio blijft na 28 speelronden vier punten voor op Milan. In de prestigieuze broederstrijd tussen beide Ro meinse grootheden had AS Ro ma de overhand. Delvecchio zette de formatie van trainer Zeman in de eerste helft met twee treffers op een 2-0 voor sprong. Vieri verkleinde twaalf minuten voor tijd de achter stand (2-1) voor Lazio, maar uitblinker Totti vernietigde in de laatste minuut de illusies van de koploper: 3-1. In het met 75.000 man gevulde olympisch stadion kregen Mihajlovic, Nesta (Lazio) en Sergio (AS Ro ma) de rode kaart. Lazio leed de eerste nederlaag sinds 22 no vember. De ploeg gaat niette min op jacht naar de titel, die het voor het laatst in 1973 ver overde. Fiorentina nam op ei gen veld tegen Bari tot twee maal toe de leiding, maar moest twee minuten voor tijd 'Gunner' Lee Dixon (rechts) hangt de koppende Mancunian Roy Keane om de nek in de halve finale van de FA-Cup. Woensdag krijgen zij opnieuw de kans om te duelleren, .na het 0-0 gelijkspel van gisteren, foto reuters toestaan dat Guerrero een pun- tendeling voor de gasten veilig stelde. De subtoppers Juventus en Bologna, beide nog actief in Europees verband, deelden in Turijn de punten (2-2). Duitsland Schalke 04 heeft een punt weg gesleept bij Bayern München. De formatie van Huub Stevens hield de aanstaande landskam pioen. spelend met een B-team, op 1-1. Na het Champions League duel met Dinamo Kiev (3-3) kregen de meeste spelers rust. Beide doelpunten vielen na rust. Zickler scoorde in de 46ste minuut voor Bayern. Held, die een aanval met Marco van Hoogdalem affondde, trok de stand nog geen kwartier later op gelijk. Bayer Leverkusen liep twee punten in op Bayern door de 2-1 overwinning tegen Ein- tracht Frankfurt. Kirsten scoor de in de 25ste en 29ste minuut. Leverkusen deed goede zaken in de strijd om de tweede plaats, goed voor de Champi ons League. Concurrent Kaiserslautern verloor met 2-1 van VfL Wolfs burg en staat drie punten ach ter op Leverkusen. ÏT se-Setubal 4-2. Rangers 29- 62 Celtic 29- 56 Kilmarnock 30- 50 Johnstone 29- 45

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 18