'Jeugd hoort bij een voetbalclub [uraska's boterham [oor even dun belegd Huub Pragt ziet nog mogelijkheden akker en De Vrind vechten met Scylla voor laatste kans m DIOK1 ENGELS COUNTY TEAM Sport Om 16.00 uur Wales vs. Engeland op groot scherm ^TOn van BEfflfflElEfl IftDAG 10 APRIL 1999 iGERTJAN VAN GEEN id Muraska is broodtennisser. Voor de Litouwer is chil tussen winst of verlies meer dan alleen het ont- me >n van ranglijstpunten. Als Muraska verliest, be ert hij zijn boterham een stuk dunner. Gisteren ver hij in de halve finale van het Unicum Paas A**-toer- i nipt in drie sets van Wouter Standaart. Een tegen aan de eefste orde. niet. Vier jaar geleden stond de Litouwer 180ste van de wereld, toen een knieblessure hem te rugwierp. Eenmaal hersteld van de operatie was hij een jaar ver der en al zijn verdiende punten kwijt. Geld om opnieuw het cir cuit in te stappen was er niet. „Het gaat slecht met de econo mie in Litouwen. Van mijn Duitse sponsor kreeg ik niets meer en in mijn eigen land zijn geen geldschieters te vinden. Basketbal is de grootste sport en daar wordt wel geld in gesto ken. Tennis is ook wel populair, maar niemand wilde mij hel pen." Medvedev kreeg, hoewel Oe kraïner, wel de mogelijkheid om na blessures terug te knok ken. Muraska: „Ik heb nog nooit van hem verloren, maar hij heeft connecties via zijn fa milie. Hij heeft ook nooit in het satellite-circuit moeten vechten voor de punten, omdat hij over al wildcards voor de grote toer nooien kreeg." Muraska werd veroordeeld tot een eenzaam bestaan in de marge. In de Duitse tweede Bundesliga slaat hij bij Rot Weiss Dortmund wat geld bij elkaar. In Nederland komt hij uit voor het Arnhemse Presik- haaf in de hoofdklasse. Het is geen vetpot, maar niettemin telt hij zijn zegeningen. „Zo is het leven. Als je geluk hebt, is dat mooi meegenomen." Af en toe belt hij met het thuisfront, waar zijn ouders, twee broers en twee zussen le ven. „Zij hebben er geen idee iska was deze week verre- Ide opvallendste verschij- op Unicum. De 25-jarige wei was in zijn jeugdjaren groot talent en is nog s de absolute nummer 1 in and. Toen de meest zuide- Baltische staat nog tot de it Unie behoorde, trainde iet de Rus Yevgeni Kafelni- de Oekraïner Andrei Med en de Armeniër Sargis iian, die hun sporen in tour inmiddels ruim heb- verdiend. Kafelnikov en redev zijn een jaar jonger, was Muraska de nummer van de Sovjet Unie achter ;ian. he ren onder het juk van het ir{ n-regime beviel de Litou- geenszins. maar Muraska als tennisser wel grote eges. „Het communisme ik niets. Litouwen was be- oor het rode leger en wij len een heel andere cultuur de Russen. Wij zijn een van werkers", zegt de zoon een botenbouwer. „Maar de professionele sporter het systeem goed. Het [comité betaalde voor alles, door kon ik ook veel ltoernooien in Europa spe lt n zag ik wat van de wereld. was aan andere landgeno- n' tiet besteed." ;n de Sovjet-Unie uit el- viel, was Muraska 17, juist Je )t om het profcircuit in te >en. Tot een grote interna- P Je doorbraak kwam het van wat een luxe er hier heerst. Ik heb misschien niet de kans gekregen om professioneel ten nisser te worden, maar wel de kans om naar het westen te ko men. Hier zijn goede facilitei ten, goede clubs em goede part ners om mee trainen. In Vilnius zijn geen goede sipelers. En het is er koud, zodat we negen maanden per jaar indoor moe ten spelen. Maar elektriciteit is er weer te duur, dus krijgt de jeugd nooit een kans om goed te worden." Muraksa is vastbesloten om terug te keren naar zijn vader land. Zo lang hij met tennis nog genoeg verdient om ronde te komen, blijft 'hij in Duitsland spelen. „Ik heb er nog lol in. Maar in Duitsland en Neder land ben ik een 'nobody'ter wijl ik in Litouwen als absolute nummer 1 een grote naam heb. Ik ben er beroemd, wordt er ge respecteerd en die status wil ik gebruiken om het tennis popu lairder te maken. Misschien wel als president van de nationale tennisfederatie." Rottier De als eerste geplaatste Wouter Standaart krijgt vandaag in de finale te maken met Bart Beks. Laatstgenoemde versloeg de getipte finalist Fernon Wibier, die in de voorgaande twee ron des indruk maakte door beide met 6-0 6-0 te winnen. Bij de vrouwen gaat de eind strijd tussen Stefanie Rottier en Kim Kilsdonk. Rottier speelde tegen Leone Muller van Mop- pes een hoger tempo en, be langrijker nog, maakte veel minder fouten dan haar oppo nent?. De Leidse nummer 7 van Nederland was snel klaar: 6-2 6- 0. Kilsdonk rekende af met Anouk Sterk. De Dekker-speel ster had weinig in te brengen: 6-2 6-3. CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071-5356463 Atleet moet nog twee keer winnen LEIDEN WILMAR KORTLEEVER Terwijl iedereen dacht dat Jaap van Duijvenvoorde op de lang ste afstand zeker was van de eindzege in het Z&Z circuit, blijkt de strijd alsnog open. Met de Braasemloop en de afslui tende wedstrijd in Noordwij- kerhout in het vooruitzicht, heeft atleet Huub Pragt becij ferd dat hij het circuit toch nog naar zijn hand kan zetten ten koste van zijn clubgenoot bij Leiden Atletiek. Circuitvoorzitter Wim van der Krogt uit Leiderdorp bevestigt de interpretatie van Pragt. De eindstand van het regionale wegcircuit wordt namelijk op gemaakt over de beste vier re sultaten uit de reeks van zeven wedstrijden. Bij een gelijke stand gaan ook de onderlinge resultaten meetellen. Als Pragt zondag de Braasemloop en la ter in Noordwijkerhout wint, kan hij gelijk komen. Kijkend naar de onderlinge resultaten was Van Duijven voorde in vier circuit-ontmoe tingen Pragt weliswaar drie keer de baas, maar Pragt die meer dere wedstrijden in het circuit liep laat die drie 'nederlagen' buiten beschouwing. Hij laat zijn tweede plaats tijdens de Stadsbankcross van 1998 (toen Van Duijvenvoorde niet mee deed) en zijn drie eventuele overwinningen meetellen. Daarin zit slechts één treffen met zijn clubgenoot, die hij drie weken geleden versloeg in Voorschoten. „Het kan toch niet zijn dat het tegen me werkt als ik meer dan vier wedstrijden loop", vindt Pragt. Van Duijvenvoorde zal hem in de resterende wedstrijden van het circuit echter niets meer in de weg kunnen leggen, want die zijn niet te combine ren met de marathon van Rot terdam waaraan de Leidenaar op 18 april wil deelnemen. De voornaamste vraag die resteert is daarom: weet Pragt beide wedstrijden te winnen, te be ginnen met de Braassemloop van komende zondag? Het valt te betwijfelen, want onverwacht heeft de trainingsgroep van Bram Wassenaar besloten de Braassemloop in groten getale aan te doen. Ramses Bekkenk en Vener Jan Kortekaas zijn daarmee favoriet voor de twin tig kilometer, Joost la Lau en Ja- co Luijendijk op de tien en vijf kilometer. Erika van de Bilt wil bij de vrouwen haar circuitzege op de lange afstand veilig stel len. De start van de Braassemloop over 20, 10 of 5 kilometer is zondag om 11.00 uur bij sport hal De Tweesprong aan de Lu cas van Leydenlaan in Roelof- arendsveen. Roland Muraska: „In Duitsland en Nederland ben ik een absolute 'nobody', terwijl ik in Litouwen als absolu te nummer 1 een grote naam heb." foto - hielco kuipers 'GERTJAN VAN GEEN jjjjafeltennissers van Scylla spelen morgen het e duel in de halve finale van de play-offs om landskampioenschap tegen Feijenoord van ngen. Het wordt een reprise van de halve fi- van de herfstcompetitie. Destijds ging Scylla inst in eigen huis (4-3) in Rotterdam op ont kende wijze met 5-2 onderuit, or Gerard Bakker jr. mogen de rollen deze uiteraard eindelijk eens omgedraaid zijn. en zijn steeds goed weggekomen." Ook tijdens de lentecompetitie was FVT met 4-3 te sterk. Sprake van revan chegevoelens is er niet, volgens de kopman van de Leidenaars. „Wij benaderen deze wedstrijd gewoon als alle andere." Bakker jr. staat de uitwedstrijd in de play-offs nog helder voor ogen en wil er het liefst niet aan herinnerd worden. Alles wat er fout kon gaan, ging ook fout. Aan de zijde van Peter-Paul de Vrind ging de dubbel verloren en zelf verspeelde Bakker in zijn tweede enkelpartij ettelijke match points. „Daarom weet ik ook dat we kunnen win nen. Het moet gewoon een keer gebeuren. De dubbel zal weer doorslaggevend zijn. Maar het belangrijkste is dat we ervoor vechten." Scylla zal weer voornamelijk moeten leunen op het duo Bakker-De Vrind. Van de jonge Bader Lfatmi worden geen wonderen verwacht. „Als hij een punt pakt, is het goed. In het begin van de competitie ging het goed met hem, maar toen is hij een paar keer op zijn bek gegaan. In de com petitie tegen FVT had hij in een partij winstkan sen maar. hij heeft ze niet gepakt." Voor Scylla wordt het duel met Feijenoord ex tra belangrijk, omdat het voorlopig de laatste mogelijkheid is dat de club de landstitel kan pak ken. Peter-Paul de Vrind stopt na dit seizoen en zonder hem is Scylla kansloos voor het kampi oenschap. Bakker speelt volgend seizoen voor het laatst op het hoogste niveau. „Peter-Paul speelt op dit moment heel goed en ik ben een beetje wisselvallig. Er is weinig zinnigs over te zeggen, behalve dat het voor hem en voor mij de laatste kans is." Het duel tussen Scylla en Feijenoord van Tey- lingen wordt vanmiddag om 16.00 verspeeld in de sporthal aan de Brahmslaan. ZONDAG 11 APRIL A.S. KICK OFF: 13.00 UUR Kom naar de Smaragdlaan 101 in Leiden (tegenover CBFf/3 Octoberhal) KAMPEER-WINTER RUITERSPORT Rijndijk 4 Hazerswoude-Rijndijk Telefoon 071-3414909 OREBORD PRIJSVRAGEN nvan vrijdag 9 april: 5-23-24-30-37-44-47-51-54- -54-65-70-73-74-79.(onder voor RKC 0-1(0-0). 69. Van Arum 0-1. rechter: Van der Ende. Toeschou- 3500. Gele kaart Jalink (Sparta). tae.Govedarica (RKC) I- PSV 1-1 (0-1). 12 Van Nistelrooij .Vriesde 1-1. Scheidsrechter Ui- Toeschouwers: 7500 Gele kaart: 41 26-64 Fortuna S 27-36 26-53 FC Utrecht 27-34 27-50 NEC 26-32 28-50 Graafschap 27-28 27-46 Cambuur L 27-26 26-44 MVV 28-24 27-44 RKC 28-18 27-42 Sparta 28-18 26-38 NAC 26-15 and: Duisburg - HSV 2 - 3. Freiburg - jnO-2. Charleroi - Anderlecht 0-2. Beker, finales, eerste wedstrijd: RC Genk - ijk: Nancy - Metz 1 - 0. BILJARTEN t.GP driebanden. ronde Jaspers - Sternheim 50-19 iurten, hoogste serie Jaspers: 15), ns-Wagenaar 50-33 (39), Breur - 0-29 (42), Witveld - Roovers 50-50 overs wint na barrage, Van Uum - an 39-50 (41), Van Lieshout - Paris (50), De Bruun - De Wilde 50-29 Van de Ven - Van Wanrooij 50-42 ■wiers - De Ridder 50-43 (48), Van Wen - Peterson 50-41 (57) Estoril. 1,535 miljoen gulden. Mannen, kwartfinales Golmard (Fra) - Ala rm (Mar) 6-4 7-6, Albert Costa (Spa,/4) - Mantilla (Spa/6) 6-2 6-4, Martin (VSt/2) - Meligeni (Bra) 5-4 Meligeni gediskwalifi ceerd, Rios (Chi/3) - Kuerten (Bra/6) 6-4 6-3. Vrouwen, kwartfinales Kis (Hon) - Barna (Dui) 6-3 6-0, Diaz Oliva (Arg) - Kremer (Lux/3) 5-7 6-2 6-2, Srebotnik (Slv) - Tor- rens-Valero (Spa) 6-3 6-3, Baschewa (Bul) - Talaja (Kro/5) 6-2 3-6 6-4. Amelia Island. Vrouwen, 1,04 miljoen gul- Derde ronde: Pierce (Fra/4) - Dechy (Fra) 2-6 6-4 6-3, Coetzer (ZAf/5) - Ruano Pas- cual (Spa) 6-1 7-5, Schnyder (Zwi/6) - Gorrochategui (Arg) 7-5 6-2, Martinez (Spa/7) - Rubin (VSt/10) 7-6 5-7 6-2,Zu- luaga (Col) - Jeyaseelan (Can) 6-4 6-2. Kwartfinales Koernikova (Rus/9) - Schny der (Zwi/6) 6-0 6-2, Dragomir (Roe) - Zulu- aga(Col)6-3 6-1 Unicum, Paas A~m Mannen, kwartfinale: W Standaart - D Kockx 6-2 6-1. R Muraska - J Strik 6-3 6- 3, B Beks - R de Klein 3-6 6-3 6-3, F Wibier - S. van Heijst 6-0 6-0. Halve finale Standaart - Muraska 6-7 (6) 6-4 6-4, Beks - Wibier 6-4 6-4. Vrouwen, halve finale S. Rottier - L Mul ler van Moppes 6-2 6-0, K. Kilsdonk - A. Sterk 6-2 6-3 Mannendubbel, halve finale: Standaart- /Beks - Strik/De Klein 3-0 opg., De Regt- /De Lange - Brummer/Heinhuis 7-6 7-5. Vrouwendubbel, halve finale. Bink/Kils- donk - Van de Beek/Zandbergen 6-2 6-3, Sterk/Nossik - Ros/Muller van Moppes 6-0 6-0. DAMMEN Mannen, eredivisie, play-offs, halve fina les: Zwolle - Dynamo 1 - 3. Nesselande - Vrevok 2 - 3 WIELRENNEN NKmannen. 5 ronde Salomé - Clerc 1-1, ia - De Koning 2-0, Thi|ssen - Van - 1-1, Mei|er - G Jansen 0-2, H -Wesselink 1-1, Heusdens - Kem- 1 0-2. Van Leeuwen - Barkel 1-1 1. Clerc. Kemperman en Van Leeu- 4. Heusdens. G Jansen en Schol- 7. Barkel, H Jansen. Salomé, nen Wesselink 12. 12 Van der Zee De Koning en Meijer 8. GOLF The Masters. eerste ronde (par 72) 1. Cham- yst), Love III (VSt). McCarron (VSt), (Zim) 69 slagen, 5 Leonard (VSt), "(VSt), Montgomerie (Sch), Olazabal Sluman (VSt), Janzen (VSt), 0'Mea- ZO, 12. Norman (Aus), Els (ZAf), (VSt) 71, 20 Woods (VSt), Singh 6-3 3-6 6-3. Agassi (VSt/3) - (Dui/5) 6-2 6-2, Karbacher (Dui) - W (Zwe/7) 6-4 6-4. Becker (Dui) - nan(lta) 7-6 7-6. Mannen, 860.000 gulden. 'males: Van Lottum (Ned/8) - Tills- -*ro) 4-6 6-3 6-2, Wessels (Ned) - «Iro (Itai 6-2 6-4, Schuttler (Dui/7) (Spa/16-1 3-0 opgave Moya, By- *k (Zim/4) - Fromberg (Aus) 6-4 6- Ronde van Baskenland. Vijfde etappe eerste deel.'Lekumberri - Orio: 1. Boogerd (Ned) 118 km in 2.43.57. 2. Aerts (Bel). 3 Aebersold (Zwi) op 0.03, 4 Bölts (Dui), 5. Rebellin (Ita), 6. Merckx (Bel). 7 Verheyen (Bel). 8 Jala- bert (Fra). 9. Luttenberger (Oost. 10 Belli (Ita). 38 Moerenhout 0.42, 74. Jonker 2.18.81 Den Bakker 2 48 Opgave Lotz Tweede gedeelte, individuele tijdrit, Santi ago Erreka - Aia- 1 Jalabert 8,7 km in 14.12, 2. Belli 0 19. 3 Etxebarria (Spa) 0.31. 4. Aerts 0 37, 5 Luttenberger, 6. Aebersold 0.55, 7. Aebersold 0.55, 8 Pantani (Ita) 0.57, 9. Boogerd 0 59, 10 Rebellin 1 01, 16. Den Bakker 111, 23. Moerenhout 1 24, 50 Jonker 2.10. Eindstand 1. Jalabert 21.36 11, 2. Belli 0.51, 3. Rebellin 1.04, 4. Aerts 1.06, 5. Luttenberger 1.09. Omloop van.de Sarthe. Derde etappe, Chateau-du-Loir - Montfort- le-GesnoiS: 1. Nazon (Fra) 209,7 km in 5.19 44, 2. Van Steen (Ned), 3 Ferrari (Ita), 4 Barbosa (Por), 5. Sweet (Aus), 6. Streel (Bel), 7 Schiavina (Ita), 8 Pollack (Dui). 9 Ivanov(Rus), 10 Bossoni (Ita). Algemeen klassement: 1. Vasseur (Fra) 14 29.46, 2 Kjaergaard (Noo) 0 10, 3 Blaudzun (Den) 0 13. 4 Van Lancker (Bel) 0 20. 5. Gougot (Fra) 0.26 Wasmuel. Grand Prix Pino Cerami. 1 Guidi (Ita) 4.50 00. 2 Conté (Ita) 0.03. 3. Van Kessel (Ned), 4 Tosatto (Ita). 5. Ju- lich (VSt) 0 05. 6 Genty (Fra) 0 06. 7. Quaranta (Ita). 8 Hauptman (Slv), 9 Van Haecke(Bel), 10. Blijlevens De toekomst van het Leidse voetbal Te weinig niveau, te weinig jeugd en te weinig spon sors. Het voetbal in Leiden staat er niet best voor. Veertien clubs moeten de jeugd en de sponsors verde len, er zijn 150 A-junioren in de hele stad Leiden. Wat is de toekomst van het Leidse voetbal, hoe staat het jeugdvoetbal ervoor op de grens van twee eeuwen? In een serie artikelen blikt deze krant vooruit. UDWS is weer met jeugd be gonnen. „Het geeft sfeer in je vereniging", zegt Henk Piket, vice-voorzitter van de club aan de Boshuizerkade. „Op zater dag gebeurt er weer wat op de club. Na een wedstrijd blijven die ventjes nog lekker ballen op het veld. Jeugd hoort bij een voetbalclub." UDWS wil het wel serieus aanpakken. „We gaan leden een cursus 'jeugd trainer' aanbieden. We gaan niet lopen klungelen." UDWS (vierde klasse) beschik te in 1990, bij de fusie tussen LDWS en Unitas Leiden, nog over negen jeugdelftallen. „Die teams bestonden op een gege ven moment voor 85 procent uit allochtonen. Het was niet meer mogelijk om daar bege leiding voor te vinden, omdat de ouders van die kinderen zich niet bij de club betrokken voelen. Bovendien hadden we moeite om de contributie te in nen. We hebben onze jeugdaf deling toen in één keer opge heven." Piket hoopt dergelijke problemen in de toekomst te voorkomen. „Ons eerste elftal bestaat uit 50 procent Neder landers, 50 procent buitenlan ders, dat is prima. Zo willen we proberen ook onze jeugdafde ling op te bouwen." Erg optimistisch over de toe komst van het jeugdvoetbal is Piket niet. Bij UDWS spelen nu twee F-teams. „Je moet als club niet de illusie hebben dat je daar nog een A-team aan over houdt." Het UDWS-be- stuurslid constateert dat de jeugdvoetballers steeds sneller afhaken. „Kinderen kunnen nu op hun vijfde jaar al lid worden van een club. Die zijn op hun 12de, 13de, 14de echt uitgeke ken op het voetbal. Bovendien hebben dan ook de ouders het wel gezien. Die zijn het zat om om acht uur op het veld te staan om de kinderen naar Al phen aan den Rijn te rijden. In mijn tijd werd je op je 12de lid van een club, daarvoor voet balde je op straat." Minder A-jeugd betekent ook minder doorstroming naar de senioren. Piket: „Je ziet bij alle clubs dat ze moeite hebben de jeugd vast te houden. Clubs met 20 F-teams zijn blij als ze twee A-elftallen op de been kunnen brengen. Dat houdt in dat de clubs die hun eerste elf tal in stand willen houden, moeten vissen in dezelfde vij ver. Wie het meeste geld heeft, krijgt dan het grootste deel." Lugdunum getroost zich grote inspanningen om de oudere jeugd bij de club te houden. „Zolang de kinderen in een Cl, BI of Al zitten, is hel niet zo moeilijk. Maar houdt ze maar eens in een lager elftal vast. Zelfs als je supermensen in de begeleiding van die teams zet, je ze ook nog eens dezelfde fa ciliteiten geeft, zelfs dan is het ontzettend moeilijk", zegt Henny van den Wijngaard. Het probleem is volgens de Lugdunummer niet 'van alle tijd'. „Ik ben zelf jeugdleider geweest van de A4, van de A5. Dat is het bewijs. Het voetbal staat bij niet veel gezinnen meer centraal. Ik stond vroeger met het voetbal op, en ging er mee naar bed. Dat zie je niet veel meer." Ook Van de Wijngaard is niet erg optimistisch over de toe komst. „De groei is er wel uit bij onze club. Het is heel mooi als we het ledenaantal kunnen stabiliseren. Lugdunum heeft dan nog het geluk een echte fa milieclub te zijn. Vroeger had elke club F-jeugd, maar ook A-jeugd. Van de 14 clubs in Leiden, hebben nu zes vereni gingen A-elftallen." Van de Wijngaard is het eens met Roodenburger Jan Lovink die vorige week op deze plaats een pleidooi hield voor groot schalige fusies. „Dat is nodig om het Leidse voetbal gezond te houden. Ook in de Kikker polder zit eigenlijk een club te veel. Er is steeds minder be langstelling voor het voetbal. Ik ben eigenlijk bang dat die lijn zich doorzet." Tijd voor een optimistisch ge luid. Docos heeft de laatste ja ren te maken met een enorme toeloop van jeugd. „Ons imago speelt daarin een belangrijke rol zegt jeugdvoorzitter René van de Kamp. „We hebben de naam een nette vereniging te zijn." De club heeft een beleid uitgestippeld om de jeugdle den ook op oudere leeftijd vast te houden. „De kinderen moe ten plezier hebben en daar werken we heel bewust aan. We proberen ervoor te zorgen dat ze uit zichzelf zeggen: wij gaan niet weg." Kaderproblemen bij de jeugd kent Docos niet. Van de Kamp: „Wij hebben 120 functies die Met het jeugdvoetbal in Leiden is het slecht gesteld en de toekomstverwachtingen zijn ook niet al te best. moeten worden bekleed bij de jeugd, van jeugdleider tot jeugdtrainer. Die zijn allemaal bezet." Toch heeft het succes ook een keerzijde. „Onze ac commodatie laat verdere groei nauwelijks toe. Niet alle jeugd leden kunnen twee keer trai nen. We zitten te springen om een 'wetra' veld." Hebben sommige clubs kwan- titieve problemen, met de kwa liteit valt het wel mee in Lei den. UVS speelt met z'n jeugd- teams op hoog niveau. „De laatste jaren is Quick Boys ons voorbijgestreefd met de A- jeugd en de B-jeugd. Daardoor zijn er een paar talenten van ons richting Katwijk vertrok ken", vertelt jeugdcoördinator Aad Koren. „Ik wil daar niet dramatisch over doen: moet je maar zorgen dat je zelf zo hoog speelt." Hij ziet dat andere clubs in de foto taco van der eb omgeving ook hard aan de kwaliteit van hun jeugdoplei ding werken. „Het belangrijkse leermoment voor een jeugd speler is toch die wedstrijd, dat-ie tegen een tegenstander uitkomt die iets beter of gelijk waardig is. Daarom is het voor UVS van groot belang dat we op hoog niveau blijven spelen. Dan blijven we ons van andere clubs ondersheiden.'' WILLEM SPIERDUK .-yfi lifcui&jig

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 39