Misschien moeten Katwijk en Quick Boys fuseren9 er Leede staat tegen Strijen voor een zeer lastig karwei Sport UIT DE DEKKING Klassement topscorers '98-'99 JAC 9 APRIL 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PIV -CHEF JANET VAN DIJK. 071-5356463 Katwijkse derby voor het eerst in het teken van degradatie stonden de wedstrijden tussen Quick Boys en Kat- n het teken van het kampioenschap. Voor het eerst korte historie van de derby Quick Boys - Katwijk er morgen andere belangen op het spel. Beide i ien moeten oppassen voor degradatie. Ook voor de oerders Hans van der Plas (Quick Boys) en Marco der Plas (Katwijk) is deze situatie nieuw. Van der en Van der Plas over heden, verleden en toekomst juick Boys en Katwijk. m k.WILLEM SPIERDIJK ,Het is anders dan an- je moet zo reëel zijn dat ig derde van onderen kun- iorden." „Punten zijn voor allebei lelangrijk. We hebben nog laai vijf punten nodig. n hien wel zes of zeven. Het zo dat we het wel even n akkoordje zullen gooien dj lebei een punt pakken, j jit kan er twintig minuten controle in de wed- s komen, dat er een situatie i iat waarmee we allebei te rn azijn." j: „Bij ons in het elftal lewedstrijd wel." „Toch is het hele derby- iren minder. Ook in de Het is allemaal niet nieuw Ik heb bij Quick Boys - jk geen andere gevoelens Dat was vroeger wel zo, kwam Katwijk er als ikomer bij. Je speelde iet eerst tegen elkaar. Nu je allebei vrij gerenom- le hoofdklassers en je gewoon tegen elkaar." i: „Voor mij ligt het aan and. Vorig jaar was het im tegen ARC te spelen, die ploeg toen aan kop i „De wedstrijden tegen J urg vind ik mooi, daar ik dag en nacht. Ik ken er ncent van de mensen, dat f«g" ,De publieke belang- c ig wordt wel steeds min- De toeschouwers raken ie derby's gewend. Het is met een mooie grote au- eerste weken vind je het tig, daarna weet je niet meer. Natuurlijk heeft het iet de stand op de rang maken. Bij Feyenoord- zaten er zondag 41.000 ;n. Die komen niet als oord vierde staat." „Ik denk ook dat het ni- e van het voetbal iets min- iworden. Tegenwoordig is Uectief zo belangrijk. Men He spelers niet meer. Er zit I individuele klasse in een elftal. Je ziet nu in een elftal vooral de extra kwaliteiten van de oudere mensen. Dat is toch tekenend." Marco: ..Bij onze bespreking van zaterdag weet ik al wat er wordt gezegd. Hans Plas is de gevaarlijkste." Hans: „Bij Quick Boys zou een type speler als Pim Langeveld veel aan het elftal kunnen toe voegen. Iemand die een bal kan vasthouden, rust kan brengen en ook in een keer het spel kan verplaatsen." Marco: „Hans heeft gelijk als hij zegt dat het niveau van de vroe gere topteams van Quick Boys en Katwijk hoger was. Maar voor je zo'n elftal hebt opge bouwd...." Hans: „Daar gaan vijfjaar over een." Marco: „Het is nu moeilijker om ergens aan te bouwen. Bo vendien is het voetbal de laatste jaren veranderd. De meeste ploegen rennen terug naar ei gen helft. Katwijk moet nu ook behoudender spelen, maar ei genlijk kunnen we dat niet. Misschien moeten we zaterdag wel weer terug naar eigen helft. Dan wordt het geen mooie wedstrijd om naar te kijken." Hans: „Jullie probleem is dat de kwaliteiten van Hans Zwaan en Marco de Ridder bij het doel van de tegenstander tot hun recht komen. Quick Boys kan zo'n afwachtend spelletje wel spelen. Maar ons probleem is weer dat we niemand hebben die de bal snel in de voorhoede kan krijgen. Onze middenvel ders houden twee tellen de bal vast. Dan zou je weer wat heb ben aan een speler als Pim Lan geveld. Maar Katwijk, FC Lisse, en Ter Leede willen 'm ook." Marco: „Bij ons is de laatste ja ren de kwaliteit niet gewaar borgd in de club. Wat is er bij Katwijk gebeurd sinds Koot wijk. Er is kwaliteit ingeleverd en er is niks voor teruggeko men. Katwijk moet zorgen de as in stand te houden. Ik zeg dat Peter van Duijn een veel betere voetballer is dan Pim Lange veld, alleen Pim kon in een team veel beter functioneren. Maar ik zie Peter op een trai ning dingen doen, dan geloof je je ogen niet. Hij is de beste spe ler met wie ik ooit heb ge speeld." Hans: „Dit soort jongens is zelf vaak te gemakkelijk, ze moeten zelf willen. Op training deden we een positiespel, we moesten Jaco de Jong en Michel van Hooy er steeds op wijzen dat ze in het midden moesten lopen. Waarom? Omdat ze er zaterdag ook staan. Maar daar denken ze zelf niet over na. Waarom doe ik een positiespel, waarom moet ik daar lopen? Sommigen doen een positiespel om een ander te naaien. De bedoeling is om met een meerderheid te gen een minderheid op balbezit te spelen. Maar als je het zegt, kijken ze je gek aan." Marco: „Ze hebben te weinig zelfkritiek. Zaterdag geeft Peter een lob terwijl de keeper stijf op de lijn staat. Dan zegt hij; ik gleed uit. Nou. hij gleed hele maal niet uit. Het moet functio neel zijn. En er moet goede lei ding boven staan. Het grootste deel ligt aan de speler zelf, maar er komt ook kwaliteit kijken bij een trainer. Waarom krijgt Arie Lagendijk Langeveld wel aan het voetballen. Het heeft met vertrouwen te maken. Peter van Duijn heeft in die anderhalf jaar rechtsbuiten, spits en centraal op het middenveld gestaan. Je moet zo weinig mogelijk con cessies doen. Niet als je rechts buiten uitvalt, je rechtshalf rechtsbuiten zetten en een nieuwe rechtshalf inbrengen. Dat gaat ten koste van automa tismen." Hans: „Vroeger had je de com binatie Floor van Duijn/Hans van der Plas, die was goed voor 12/13 assists en evenveel doel punten. Dat kwam omdat ze 13 jaar samenspeelden. Marco heeft dat bij Katwijk met Marco de Ridder. Maar Marco staat linkshalf en niet voorstopper of laatste man. Peter van Duijn moet bij Katwijk in de as lopen. Als bij Quick Boys Richard van Schijndel speelt, moet-ie in de as spelen." Marco: „Daar is een trainer ook belangrijk in. Ik zeg altijd tegen Peter dat hij van mij altijd de bal krijgt, als-ie erom vraagt. Hij moet het gaan bepalen. En er zijn niet zoveel ploegen die zo'n speler hebben. Geen wonder dat alle clubs Pim Langeveld willen hebben. Maar wij heb ben Peter van Duijn en we heb ben ook Sander Molenaar nog. Patrick van Dam van Noordwijk zou dat ook kunnen, maar die loopt in de spits. In mijn ogen is hij iemand die achter de voorhoede moet lopen. Hij is geen echte afmaker, tegen ons laeeg hij een paar mooie kan sen. Als het echte spits was ge weest, had-ie er echt wel eentje gemaakt." Hans: „Wij hebben niet genoeg kwaliteit om wedstrijden te be palen. Vroeger zeiden we als we 1-0 achter kwamen, kom op, we gaan een tandje hoger. Maar dat kunnen we nu niet." Marco: „De clubs die na Quick Boys en Katwijk kampioen wer den, hebben lang niet zo dwin gend gespeeld. Het spelletje van FC Lisse was op goede spit sen gebaseerd, en achteruitlo pen bij balverlies, Schevenin- gen en ARC idem dito. Wij speelden op de helft van de te genpartij." Hans: „Wij begonnen de com petitie ook met aanvallend voetbal. We kregen 20 tegen doelpunten in 10 wedstrijden. Dat was naïef. Pluimgraaf! kwam erbij en de volgende tien wedstrijden kregen we er 4 te gen. Dat is een knappe presta tie. Maar we hebben wel 'Pluim' erbij moeten halen, om dat we niet één op één konden spelen." Marco: „Toch zal Katwijk het systeem nooit veranderen. De club vraagt mij wel eens hoe ik erover denk. Ik zeg altijd: houd je selectie bij elkaar, verander zo weinig mogelijk. Laat geen spelers weggaan. Straks krijgen we de topklasse. Het wórdt al moeilijk genoeg voor twee clubs in één dorp om daar alle bei in te spelen. Maar je bouwt niks op door nu toppers binnen te halen en in volgende seizoe nen even voor de bovenste plaatsten te spelen. Je moet het gedegen doen en als het niet lukt, dan lukt het maar niet." Hans: „Quick Boys heeft niet zoveel geduld. We hebben na tuurlijk al vijf slechte jaren ach ter de rug. Je kan een elftal al leen niet binnen een jaar in de top laten spelen. Het moet in stappen. Quick Boys wil perti nent naar die topklasse. Je moet alleen donders goed nadenken over de vraag waarom je ernaar toe wil, wat levert het de club op. Eigenlijk ben ik er tegen." Marco: „Ik denk de meeste voetballers." Hans: „Kijk wat er allemaal moet gebeuren in die topklasse. Is dat nog reëel in het amateur voetbal. Er lopen vijf contract spelers. Wie moet je een con tract aanbieden? In feite moet je zeggen, geef Jan Schaap en Peter Timmermans snel een contract, want je bent ze zo kwijt. Ik vraag me af, hoe clubs het moeten betalen. Marco: „Je praat ook over an dere inkomsten, bijvoorbeeld van tv-gelden." Hans: „Maar je praat ook over andere uitgaven. Aanpassingen aan je sportpark, een mana ger." Marco: „Niemand weet wat dat gaat worden. Het is geen goede zaak voor deze regio. Als je erbij wilt horen in deze gemeente - 't zou voor een heleboel mensen ondenkbaar zijn - zou je mis schien moeten fuseren. Nu missen we wellicht alle twee de boot. Het mooiste is een top klasse die hier wordt gespeeld, zeg maar de huidige hoofdklas se A. Als Quick Boys in de top klasse tegen De Treffers speelt, zitten er een klasse lager bij Katwijk - Rijnsburgse Boys meer mensen. Dat heeft toch ook veel meer. Hans: „De topklasse is nog een zwart gat, er zijn nog zoveel vragen. En het is beslist niet zo dat ik zeg: jammer dat ik het niet meer meemaak. Absoluut niet. Ik geef er niks om. Ik vind het zo prachtig. Ik ben nu clubtopscorer. Supporters zeg gen wel eens tegen me: leuk voor je. Het kan me niks sche len, ik heb die bokaal al eens gehaald. Ik had liever tien doel punten minder gehad en het elftal tien punten meer. Dan stond Quick Boys nu boven aan." Naam: José Monfils. Geboren: 2 april 1979 te: Alphen aan den Rijn. Woonplaats: Leiden. Clubs: Oranje Groen en Roo- denburg. Broers/zussen: Een broertje, Wim. Beroep: Timmerman. Opleiding: LTS. Partner: Valeska, sinds elf maanden. Kinderen: Gelukkig nog niet, maar wat mij betreft komt er minstens eentje. Lengte: 1.82 meter. Gewicht: 69 kg. Positie: Rechtsbuiten. Links/rechtsbenig: Rechtsbe- nig. Sterke punt: Mijn snelheid. Zwakke punt: Dat zou je aan de trainer moeten vragen, ik ben eigenlijk best wel all round. Vroeger stond ik ook wel eens rechtsback. Mijn lin kerbeen mag nog wel wat ster ker worden. Trainers: Mart de Groot en Harry Talsma. Talsma is een heel goede trainer, die roept me bij zich om uit te leggen wat er mis gaat en hoe het wel moet. En als het nodig is doet - ie dat een paar keer, tot ik het door heb. Beste maatje in het team: Je roen van Huis. Die is heel lang geblesseerd geweest aan zijn meniscus en kruisband, maar nu speelt hij weer mee met het tweede en het gaat weer beter. Hoogtepunt: Eigenlijk heb ik alleen degradaties meege maakt. Maar de periodetitel van twee weken geleden was toch wel een hoogtepuntje. Dieptepunt: De degradatie van vong jaar, naar de vier de klasse. In drie jaar tijd van de eerste naar de vierde klasse te ruggevallen: Je kunt de trainer wel de schuld blijven geven, maar dat vind ik onzin. Het zijn nog altijd de spelers die het doen. Het heeft ook deels te maken met de leegloop die we hebben meegemaakt, dat komt er nou eenmaal bij als je ver terugvalt. Blessures: Het ergste dat ik heb meegemaakt was een ge forceerde schouder. Ik dacht even dat hij uit de kom was, maar dat viel allemaal wel mee. Ik heb er niet eens een wedstrijd door gemist. Geluk kig heb ik nog nooit iets ern stigs opgelopen, ik wil nog wel een tijdje door. Leukste tegenstander: UDWS. Daar spelen een paar vrienden van me. Vervelendste tegenstander: ODB, absoluut. Dat is een con current van ons, toen ze bij ons verloren hadden, wilden ze met z'n allen op de vuist gaan. Hun reservekeeper begon te schelden op onze grensrechter en dat is uit de hand gelopen. Terwijl wij in de kleedkamer zaten, gingen ze buiten nog lekker door. Favoriete club: Nog steeds Ajax. Dat feestje voor Cruijff, afgelopen dinsdag, was gewel dig. Marco van Basten die nog even op komt draven, schitte rend gewoon. Internationale club: Inter Mi lan, ik volg die Ronaldo een beetje en Win ter zit daar na tuurlijk ook. Favoriete voetballer: Ronaldo. Van de week tegen Fiorentina was hij weer heel bijzonder. Minst favoriete voetballer: Ferdi Vierklau, die is niet goed genoeg. Daar hoort Tim de Cler eerder thuis. Hobby's: Eigenlijk alleen maar stappen. In Hoofddorp en Rot terdam, of eigenlijk vlak buiten Rotterdam. Die tent heet A20 en ligt langs de snelweg. Krant/tijdschrift: Op maandag het LD en verder niets. Bij mijn vriendin lees ik wel eens wat uit de leesmap. Eten: Spaghetti. Drinken: AA en Red Buil. Ik drink nooit alcohol, daar geef ik niet om. Zonder ben ik ook gezellig. En ik moet meestal rij den - of misschien dat ik juist moet rijden omdat ik niet drink. Met oud en nieuw drink ik soms wel eens een slokje, maar meer ook niet. Man: Jackie Chan. Ik ben pas geleden naar Rush Hour ge weest, leuke film. Vrouw: Carmen Electra. Respect voor: Oudere mensen. Hekel aan: Vroeg opstaan. Ik moet nu om zes uur m'n bed uit, dat gaat nog. Maar vijf uur vond ik toch echt te vroeg. Vakantieland: Spanje. Ik ben een keer naar de training van Barcelona gaan kijken, toen Cruijff daar nog trainer was. Prachtig, al die toppers die dan aan het werk zijn. En een schit terend stadion, als je bovenin staat heb je echt een verrekij ker nodig. Kampioen in eigen klasse: Na tuurlijk Roodenburg. Eigenlijk moeten we met iedereen de vloer aanvegen, maar dat lukt niet helemaal. Degradant in eigen klasse: Azzurri en Wassenaar. Kampioen eredivisie: Het doet pijn om het te zeggen, maar het is niet anders: Feyenoord. Als Ajax maar gewoon Euro pees voetbal haalt en de beker wint. Roodenburg - UDWS van aan staande zondag: Ik hoop op 3- 1. Een paar van die vrienden van me hebben al aangekon digd dat ze me onderuit zullen halen en gevraagd of ik zater dagavond kom zaalvoetballen, zodat ze me voor zondag kun nen uitschakelen. Maar dat is Toekomst persoonlijk: Ik wil natuurlijk zo hoog mogelijk ko men, dus ik hoop op de hoofd klasse. Als er een club interesse krijgt. Maar ik heb het bij Roo denburg heel erg naar mijn zin, en wij komen ook wel weer omhoog. Toekomst club: Binnen vijf jaar wil de club weer in de eer ste klasse spelen. We komen er wel weer, dat weet ik zeker, maar of het zo snel kan vraag ik mij af. We hebben een selec tie met routiniers en jonge spe lers, als we die een tijdje bij el kaar kunnen houden, wordt het alleen maar beter. TEKST ANTON DIEDRICH FOTO HIELCO KUIPERS Leidsch Dagblad Doelpuntenmaker van de week: Doelp. Pntn. Sander de Wolf (ASC) 04 1) Alex Barendse (RCL) 01 25 25,00 2) Ben Kottenhagen (Meerburg) 03 27 20,25 3) Barry Dubbeldeman (V'schoten) 00 19 19,00 4) Peter Zirkzee (RCL) 02 18 18,00 5) Michel Turk (Meerburg) 00 23 17,25 6) Mark Ens (VVSB) 01 17 17,00 7) Yachya Farhane (UDWS) 00 22 16,50 8) Peter Zaalberg (VCL) 03 21 15,75 Maarten Smakman (Ter Leede) 00 15 15,00 Marcel de Bruin (Leiden) 00 14 14,00 Wout Bergers stelt voor de topscorer van de week een shirt beschikbaar. De winnaar kan deze prijs ophalen bij een van de vestigingen van Wout Bergers Sport na ontvangst van de waardebon. De topsco rer van de maand ontvangt een paar voetbalschoenen. Voor de drie topschutters van het seizoen 1998/'99 zijn aan trekkelijke prijzenpakketten beschikbaar gesteld. De coör dinatie van het topscorers- klassement is in handen van Wim van Duivenbode. Infor matie dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur, tel. 071-5356461. gertjan van geen eede heeft morgen in de topper eerste klasse tegen Strijen maar pdracht: winnen. Maar zelfs als •ssenheimers de koploper ver moeten ze nog afwachten of het 'oenschap behaald kan worden. is nu nog vier punten, zodat ïede nog altijd afhankelijk is van "sstap van Strijen. cht het niet rechtstreeks lukken, 'de nacompetitie een optie. Kee- homas Waasdorp zit niet op de reeks wedstrijden te wachten, weet dat Ter Leede de zaken niet eigen hand heeft. Met name het verlies vorige week tegen Delta Sport (4-1) is daar debet aan. „Het is niet te geloven dat je in een seizoen maar een keer verliest, zo'n punten- aantal hebt en toch tweede staat", zegt de Sassenheimse sluitpost. Waasdorp maakte twee jaar geleden de overstap van FC Lisse naar Ter Leede. De keeper zag als derde man achter Marijn Mokveld en Marek Ku- jach geen toekomst meer op Ter Spec- kë en verkoos het nest van de nieuw bakken hoofdklasser. Vorig seizoen maakte hij goeddeels op de bank mee, als stand-in voor Jan Blankespoor. Door blessures van de aanvoerder kwam hij tien keer binnnen de lijnen. Dit seizoen won hij de concurrentie slag. „Het is een eerlijke strijd ge weest", zegt de net 20-jarige inwoner van Rijpwetering. „De trainer heeft voor mij gekozen en daar ben ik heel blij mee." Blankespoor is een grote steun voor Waasdorp. „Hij geeft me veel tips en is niet rancuneus, integendeel. Het is wel een heel moeilijk jaar. Ik krijg maar heel weinig ballen, doordat we meestal op de helft van de tegenstander spe len. Voor een keeper is het lekker om in het begin een bal te pakken, maar het komt voor dat ik het eerste half uur niets te doen is. Dan is het moeilijk om geconcentreerd te blijven." Waasdorp begon zijn keepersloop baan bij UVS. Daarvoor voetbalde de tweedejaars student fysiotherapie zes jaar bij ROAC '79. Via zijn broer hoor de hij dat er bij UVS keepers gezocht werden. „Ik stond bij de trainingen toch al'vaak op het doel. Ik wilde wel eens weten hoe ver ik met keepen kon komen." Als tweedejaars B-junior stapte hij over naar FC Lisse waar hij in de Al onder de lat kon gaan staan. Het duur de niet lang of hij werd toegevoegd aan de A-selectie. Waasdorp was zelfs even op proef bij Ajax, maar dat liep op niets uit. Een bestaan als profvoetballer heeft hij nog niet uit zijn hoofd gezet. „Maar laat mij eerst op amateurniveau heel goed worden. Ik moet nog heel veel punten verbeteren en wil eerst alle fa cetten beheersen." Tegen Strijen kan hij zich weer on derscheiden. Het wordt een lastig kar wei. De koploper mag gelijkspelen. „Zij zullen op de counter spelen. Uit hadden we ook een veldoverwicht, werden er twee doelpunten afgekeurd 'en bleef het 0-0. We moeten winnen, dat is duidelijk. Als dat gebeurt, kun nen we daarna zien wie er in de laatste twee wedstrijden het best tegen de druk bestand is." Barry Dubbeldeman van Voorschoten'97 (links) heeft bij Wout Bergers Sport de maandprijs, een paar voetbalschoenen, in ontvangst geno men. Net als Jerrel Linger (FC Lisse), Alex Barendse (RCL) en Michel Turk (Meerburg) scoorde de Leidenaar in maart zes doelpunten. FOTO MARK LAMERS

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25