Harde les voor talent Schalkers Meneer, wilt u niet zo met uw benen wiebelen? Zaterdagtak Roodenbuj\ helpt Abbenes een han< Sport Kranenburg te sterk voor L VRIJDAG 9 APRIL 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK Rick Schalkers was elf jaar toen hij tot de conclusie kwam dat hij in het district Leiden niet tot zijn recht kwam. Vroeg wijs als hij was. maakte de Woubrugse ten nisser de overstap naar Amsterdam. Schalkers sloeg zich naar de top van het B-circuit en ruikt nu aan de A-lijst. Tijdens het Paas A**-toernooi reikte hij als Tucky loser' tot de tweede ronde. Gisteren was Femon Wibier hem de baas. De cijfers (6-0 6-0) waren schokkend, maar vormden niet een juiste afspiegeling van de krachtsver houdingen. LEIDEN GERTJAN VAN GEEN Het was niet een partij om lang bij stil te staan. Echt balen deed Schalkers dan ook niet. „Dit was de eerste keer dat ik tegen een topper speelde". aldus Schalkers. De 28-jarige Wibier reikte ooit tot de 151ste plaats op de wereldranglijst en was twee jaar geleden nog deelne mer aan het ATP-toemooi van Rosmalen. Schalkers kon in de rally's vaak het spel dicteren en werd niet weggeslagen, zoals de cijfers doen vermoeden. De wedstrijd duurde ook vijf kwar tier. Op de belangrijke punten gaf Schalkers echter niet thuis. „Over de uitslag denk ik eventjes na, maar morgen ben ik het echt weer vergeten. Ik kon gewoon steeds net die game niet maken. Nu baal ik niet zo. want hij is gewoon be ter. Normaal ben ik na een ver- liespartij een kwartier chagrij nig en staar ik voor me uit, maar dat is normaal denk ik." Schalkers is zich er heel goed van bewust waar hij mee bezig is. Iemand die op 11-jarige leef tijd zijn heil al ergens anders zoekt, is een brutaaltje. „Op de districtstraining bij Jacky Rear- don had ik het niet zo naar mijn zin. Ik kon niet met haar op schieten. Het klinkt misschien wel raar, omdat ik nog zo jong was, maar Amsterdam bood meer mogelijkheden. Schalkers, die voordien bij Woubrugge en TEAN tenniste, vond bij de Lotto tennisschool van Popeve Gold Star onderdak en trainde bij Martin van Daal- en. Vier keer per week stapte hij in de bus naar Amsterdam. „Mijn vader is bloemenexpor- teur en zit veel in het buiten land en mijn moeder werkt ook gewoon van negen tot vijf. Hoogstens op zaterdag werd ik wel een^weggebracht. Tegenwoordig doet hij het op zijn brommer. Schalkers, die vorig jaar de overstap naar Am- stelpark maakte, zit in Amster dam op school. Naast de regu liere trainingen volgt hij als lid van de nationale jeugdselectie tot en met 18 jaar twee keer per week bondstrainingen bij Joost Wijnhoud in het Frans Otten stadion. De progressie is na venant. ..Ik wil proftennisser worden, dat is duidelijk. Ze zeg gen dat het talent er is. Ik heb ook wel andere interesses, maar ik wil er graag dingen voor la ten. Soms, als mijn vingers er 's winters afvriezen, denk ik: 'ik stop ermee'. Maar ik doe het met plezier en ik word er hard van", zegt de vwo-scholier. Karakter kan Schalkers niet worden ontzegd. De Woubrug- genaar stapt niet met oogklep pen op door het leven. Hij weet dat er meer is dan tennis alleen. „Na tennis is er ook nog een le ven. Ik heb een bijbaantje in de pizzeria van mijn tante in Kat wijk. Ik moet ook aan de maat schappelijke kant denken. Ik denk niet dat er veel jongens van mijn leeftijd en niveau zijn, die naast tennis ook werken. Maar er zijn ook kinderen op het vwo die niets anders kun- Docos en Blauw Zwart zegevieren Kc LEIDEN RUUD PATTIAPON ANTON DIEDRICH Tijdens de gisteravond gespeel de inhaalwedstrijden in de di verse klassen zorgden de spe lers van Roodenburg zaterdag voor een verrassing. Zij versloe gen met 5-0 DWO en hielpen zo het niet spelende Abbenes dat zaterdag de titel kan pakken. In de tweede klasse C versloeg Do- cos met 2-0 DSO, terwijl Blauw Zwart vrij eenvoudig met 0-2 van staartploeg VIOS won. DSO - Haz. Boys 3-0 DSO zal in de derde klasse za terdag alle wedstrijden moeten winnen, wil het nog enige aan spraak op het kampioenschap maken. Die druk kwam het spel van de Zoetermeerders niet ten goede. Het speelde nerveus, maar Hazerswoudse Boys kon niet profiteren. Pas toen Patrick Middelkoop de score had ge opend, kwam er meer rust in het spel van DSO. Paul van Huet en Remco Greve maakten na rust het karwei af. Roodenburg - DWO 5-0 Roodenburg zorgde in de vijfde klasse zaterdag voor een verras sing door het hooggeplaatste DWO met ruime cijfers te klop pen. Grote man bij de Leide- naars was Anwar Sanhaji, die viermaal doel trof. Jan van Kla veren nam de andere treffer voor zijn rekening. Door het verlies van DWO kan Abbenes komende zaterdag op eigen veld tegen De Jagers al bij een gelijkspel de titel voor zich op eisen. VIOS - Blauw Zwart 0-2 De Wassenaarse ploeg kwam in de tweede klasse zondag tegen VIOS niet noemenswaardig in de problemen. In de eerste helft scoorde Maurice Fransen al na een kwartier na een hoekschop van Jan de Jong. Twintig minu ten later reageerde Fransen adequaat op een pass van Jerry van der Ploeg door koel de 0-2 binnen te tikken. Na rust con solideerde Blauw Zwart de voorsprong. Docos - DSO 2-0 In het eerste kwartier dicteerde Docos in dezelfde klasse het duel met DSO en kwam het ver diend op voorsprong door een solo van Richard Koldenhof. Pas na de rust draaide DSO de Leidenaars de duimschroeven aan, waarbij de sterk spelende doelman Marcel Vink enkele malen handelend optrad. Na een overtreding op Erwin Ver- kuylen maakte Hans van Mar wijk uit een vrije trap prachtig 2-0. Verkuylen miste, nadat hij opnieuw werd gevloerd, een strafschop. Forum Sp. - Roodenb. 1-2 Na een overtreding van Forum Sport-doelman Wim Willemse in h ko op José Monfils mo 1 er Lancel in de vierde U [en dag Roodenburg mei schop op 0-1 zette schreef ook de twee treffer op zijn naam afstand de bed in h< )ui( schieten. Daarna nan zoekers wat gas tem k*w Lancel nog de onde de lat trof. Voorbu Paul van der Tang rode kaart, maar dai igde Randy Wouden niet t fordi Sport in blessuretijd tegentreffer te helpen lewf „Pi lelar Rijnland - Vredert j^er Rijnland was in dc/c t zo duidelijk beter dan burch en doet door di lebe goede zaken in de stn uit k periodetitel. In de es tijd gaven de Leidenaars kom weg en benutten zij i at v een. Danny Minnem nziji vanaf elf meter. Man K krulde een vrije trap i sing en Zivko Vuco\i de derde Rijnlandse u ren Het ik Full Sp. - GOL Spf Al in de eerste helft U lid Rajini zijn tweedepoiT in een toch sportieve pt e Zelfs met tien man H Sport in dit vijfde i (zondag) nog kansen! ev\ thuisclub bleek beterf werking. Rick Schalkers. nen dan alleen maar leren." In zijn eerste jaar tot en met zestien kende hij een mindere periode. „Daarvoor stond ik steeds bij de beste drie. Twee jaar geleden ben ik even gestopt met de wintertoemooien om dat ik het gereis een beetje zat was. Daardoor had ik geen punten genoeg om aan de zo- mertoemooien deel te mogen nemen. Ik moest zelfs kwalifi catie spelen voor de nationale kampioenschappen. Komende zomer stort Schal kers zich op de A-toemooien. Veel buitenlandse jeugdtoer- nooien zal hij niet aandoen. In de lagere jeugdcategorieën zag hij wel veel van Europa. „Ik heb veel gereisd, maar nu speel ik er hoogstens twee dicht bij huis. Het heeft ook niet veel zin om naar het buitenland te gaan. Het kost alleen maar geld en het niveau in de A-toemooien is hoger." Dat merkte hij gisteren tegen Wibier. Vooral zijn service is nog een zwak punt. „Ik breek sneller dan dat ik mijn eigen service houd. Daardoor moet ik voor elk punt hard werken. Als mijn service beter word, krijg ik FOTO HIELCO KUIPERS meer extra punten. Ik heb een goed voetenwerk, ik ben snel en Uc ben sterk voor mijn lengte. Maar nog niet sterk genoeg." Ook op tactisch gebied kan hij nog wat leren. Vooral op dat punt legde hij het af tegen de ervaren Wibier. „Vroeger was ik tactisch niet zo sterk. Maar als ik mijn hoofd erbij houd, gaat het beter. Vroeger was ik een beetje blind, een schreeuwer. Dat is lang geleden, want ik misdraag me nooit meer. Maar ik ben nog steeds fel en agres sief. Dat zit in mijn karakter en dat zie je op de baan terug." LEIDEN ANTON DIEDRICH FC Lisse is er niet in geslaagd de volgende ronde van de Amstel Cup te bereiken. Kranenburg, een ploeg met grote namen en al even grote plannen, was met 3-5 te sterk voor het tweede elftal van de hoofdklasser, dat het eerste met het oog op de competitie aan de kant hield. Tot vlak voor het einde hadden de Lissenaren uitzicht op een goed resultaat, het verschil was nooit groter dan één doelpunt. Maar een penalty in de laatste minuut bracht Kranenburg de zege. Voor Lisse scoorden René Warmerdam, Robin Kant (penalty) en Mourad Kassi. In een leuke, open wedstrijd was WSB net iets sterker dan RCL. De Noordwijkerhouters won nen met 3-1. Peter Zirkzee bracht RCL uit een vrije trap langszij, nadat Robèr Marijnea had geopend. Martin Aanhane bracht op voorsprong en maakte in de laatste nf alle illusies van RCL een einde met z treffer. Ook ADO Den Haag is een ronde versloeg Wilhelmus met 4-3. Martin van Gils, nationaal arbiter bij schaakbond Hé scheids!! is een rubriek over arbiters. In de elfde aflevering de Alphense schaakscheidsrechter Martin van Gils, een 'jonkie' in het nationale arbiterskorps. ALPHEN AAN DEN RUN JANET VAN PUK 'Hé scheids' is er nog nooit naar hem geroepen, hoogstens krijgt 'schaak- scheidsrechter' Martin van Gils veronge lijkte blikken toegeworpen. Schakers respecteren de arbiters en accepteren hun beslissingen. De afgelopen twee jaar moest de commissie van beroep van de schaakbond 'iets van vijf uit spraken doen, vertelt de 39-jarige Alphe- naar. De toename van geweld in de maat schappij gaat ook al aan de schaakwe reld voorbij. Van Gils: „De eerste keer dat ik iemand een schaakbord door de zaal zag gooien is vijftien jaar geleden, en dat was ook meteen de laatste keer." Martin van Gils, werkzaam in de be drijfsautomatisering, is een van de klei ne honderd 'nationale arbiters' in de Nederlandse schaakwereld. Hij fungeert geregeld als wedstrijdleider bij toernooi en. Maar competitiewedstrijden laat hij als arbiter links liggen. „Ik geef er voor lopig nog de voorkeur aan om zelf te spelen. Maar als ik uit het eerste verdre ven word door de aanstormende jeugd, dan wil ik zeker wedstrijden leiden in de bondscompetitie", aldus Van Gils, die deel uitmaakt van het eerste team van schaakvereniging Alphen. De belangrijkste taak van een schaak- scheidsrechter, die 'wedstrijdleider' wordt genoemd, is ervoor zorgen dat de spelers de regels naleven en dat zij zich optimaal kunnen concentreren. Zijn werk begint met het keuren van de speelzaal. Zitten er geen irritante piepjes in de luchtkoelinginstallatie? Hebben spelers achter sommige tafels last van de zon? Is er voldoende licht? Van Gils vertelt er direct bij dat dit alleen geldt voor de grotere toernooien en be langrijke wedstrijden. Veel clubs spelen in een lokaal waar de schakers de vaak niet geweldige omstandigheden voor lief moeten nemen. De wedstrijdleider controleert vervol gens of alle schaakklokken goed werken en goed zijn afgesteld en of alle spelers achter de goede borden zitten. Daarna is het rustig, totdat de schaaktijd bijna om is en de schakers in tijdnood komen. „Vooral bij eendaagse toernooien word je dan vaak bij verschillende borden te gelijk geroepen. Dat is ook logisch, want het verschil in prijzengeld voor bijvoor beeld de nummers één en drie kan hon derden guldens bedragen vertelt de Al- phenaar. In tijdnood wil het nog wel eens voor komen dat een van de twee spelers een onreglementaire zet doet en geen van beiden weet wat er dan verder moet ge beuren. Of iemand slaat in de haast de stukken van het bord. Soms ook wordt de wedstrijdleider er bij geroepen als een schaker zich aan zijn tegenstander ergert. Die kan iets heel onschuldigs doen, bijvoorbeeld ze nuwachtig wiebelen met z'n benen. Of door de speelzaal banjeren met los geld in zijn zak, wat de anderen uit hun con centratie haalt. Rook blazen in het ge zicht van de tegenstander is een truc die de schakers tegenwoordig niet meer kunnen uithalen, want in de speelzalen geldt een rookverbod. „Het punt is altijd: wat is redelijk. Want mensen doen zoiets meestal niet expres. Het enige wat je kunt doen is vriendelijk vragen of ze ermee willen op houden", zegt Van Gils. De arbiter is over het algemeen dege ne die de reglementen het beste kent. Martin van Güs haalt een dun boekje uit een plastic tas. „Hier staat alles in", wijst hij. Het blaadje telt twintig pagina's, in clusief de omslag. „Voor de meeste scheidsrechters is het wel duidelijk wat hier in staat. Maar voor de spelers zijn er ook speciale boekjes waarin de regels worden uitgelegd." De reglementen zijn een jaar of twee geleden gewijzigd, en dat zorgt ook nog al eens voor discussies of verwarring, want niet iedereen is van de nieuwe af spraken op de hoogte. Van Gils is een 'jonkie' in het nationa le arbiterskorps. Hij kwam op het idee om een wedstrijdleiders-cursus te gaan doen toen hij bij een groot toernooi ging kijken. Hij houdt ervan om top- schakers in actie te zien. „En als je er dan toch bent..." Zijn hoogtepunt als arbiter beleefde hij vorig jaar bij het Hoogovenstoemooi waar hij stage liep bij de reservegroep, waar ook enkele grootmeesters deel uitmaakten. Martin van Gils wil de ko mende jaren veel meer ervaring op doen, in de hoop dat de schaakbond hem voordraagt voor het examen inter nationaal arbiter. Kandidaten daarvoor moeten beschikken over een behoorlij ke ervaring en twee 'schaaktalen' spre ken: Engels, Frans, Duits of Russisch. Dan zou zelfs het leiden van een we reldkampioenschap tot de mogelijkhe den kunnen behoren. „Maar dan moet je wel medewerking krijgen van je be drijf. Want zo'n match kan wel drie maanden duren. Bovendien is mijn Russisch nog niet zo goed. Mijn ambitie kent in principe geen grenzen. Ik doe dit omdat ik het leuk vind en als ik de kans krijg om naar grote toernooien te gaan, dan zal ik die zeker grijpen. Maar eerst maar eens rustig richting het Neder lands kampioenschap werken." Van der Marei kan aan de bak SCOREBORD ALPHEN AAN DEN RUN WILMAR KORTLEEVER Jan van der Marei moet za terdag in de zijn eerste wed strijd van het duatlonseizoen meteen flink aan de bak. In Alphen aan den Rijn gaat hij in het afdelingskampioen schap duaüon (run bike run) opnieuw de concurrentie aan met Huub Maas. Tijdens het Nederlands kampioen schap in Venray verloor de Aarlandervener vorig jaar. Op eigen terrein moet het Alphense talent Raymond Pet bewijzen dat hij de stap naar de top kan zetten, ter wijl ook de doorgaans iets minder sterk lopende Leide- naar Casper van den Burgh een van de outsiders is. Bij de vrouwen is Mariska Post- ma favoriet. Duatlon Alphen aan den Rijn, start/finish winkelcen trum Herenhof in Alphen aan den Rijn (aanvang 1330). PRIJSVRAGEN Lucky Ten. donderdag 8 april: 3-5-9-19-28-32-35-40-42-45-47-51-52- 57-59-61-70-71-72-78.. (Onder voorbehoud) VOETBAL EC bekerwinnaars, halve finale, eerste wedstrijd: Chelsea (Eng) - Real Mallorca (Spa) 1-1 (0-1). 31. Dam 0-1, 50. Flo 1-1 Scheids rechter: Jol (Ned) Toeschouwers: 32.524 Chelsea: De Goey. Ferrer (80. Lambourde), Desailly, Leboeuf en Le Saux; Petrescu, Wise, Babayaro (46. Flo) en Morris; Zola (60. Poyet) en Vialli. Mallorca Roa; Soler, Siviero, Elena en Olaizoia; Ibagaza (61. Carreras). Engonga. Etame-Mayer en PaunoviC; Biagini (85. Soler) en Dam Garcia. Lokomotiv Moskou (Rus) - Lazio (Ita) 1-1 (0-0). 61 Dzjanasjia 1-0. 77. Boksic 1-1. Scheidsrechter: Vessiere (Fray Toeschou wers: 24 000 Lokomotiv: Nigmatoelhri, Arifoellin, Drozdov, Kjarlasjov (85 Maminov) en Sjerevsjenko; Sjoegainov, Smertin (46. Loskov), Goerenko en Dzianasjia: Lavrik en Boelikin (85. Borodijoek). Lazio: Marchegiani; Negro, Favalli, Lom- bardo en Mihajlovic; Pancaro, Stankovic, De la Pena en Almeyda; Salas (73. Manci- ni) en Vieri (65. Boksic) Frankrijk, competitie: Lyon - Sochaux 4 - 1. Coupe de France, kwartfinales: Le Mans - 2. Chevanto 1-0 Toeschouwers: 5000; Mali - Portugal 2-1 (2-0). 14 Coulibaly 1- 0 (strafschop), 45. Ndiaye 2-0, 56 Da Costa2-l Toeschouwers 6000. Groep E: Kameroen - Engeland 1-0 (0-0). 64. Komol 1-0. Toeschouwers. 5000; Ja pan - Verenigde Staten 3-1 (1-0). Toe schouwers: 2000. Groep F: Spanje - Zambia 0-0. Toeschou wers 10.000; Honduras - Brazilië 0-3 (0- 2). 36 Edu 0-1, 41. Matuzalem 0-2, 80. Edu 0-3. Toeschouwers: 8000. ATLETIEK Gorinchem. NK 10.000 meter. Mannen 1. Lauret (Typhoon) 28.51,01, 2 Krotwaar (Hellas) 29 17,69. 3. Rijken (Prins Hendrik) 29.35.77, 4. Raymaekers (Hellas) 29.38,83 (nationaal juniorenre cord), 5. Otten (Prins Hendrik) 29.43.31. Buiten mededinging. 1. Van Geyte (Bel) 2849,91. Vrouwen: 1 Van Onna (PAC) 32 44,49. 2 Van de Bilt (Leiden Atletiek) 34.03.56, 3. Kamp (PAC) 34 55.38. 4 Ruijters (Zuid- wal) 35.37,02. BASKETBAL Mannen, eredivisie play-offs, halve finales, best of five: BS Weert - Den Helder 85 - 88, EBBC - Astronauts 67 - 81 New York. NBA. Toronto Raptors - Boston Celtics 89-101, Cleveland Cavaliers - Orlando Magic 69- 73. Houston Rockets - San Antonio Spurs 83-92, Utah Jazz - Golden State Warriors 92-85, Seattle Supersomcs - Portland Trail Blazers 87-86. LA Clippers - Minne sota Timberwolves 99-91. Brno. Euroleague vrouwen, Final Four. Finale: Ruzomberok (Slw) - Como (Ita) 63- 48 (34-23) Om derde plaats: Galatasaray (Tur) - Wuppertal (Dui) 62-53 (35-26). DAMMEN Huissen. NK mannen, elfde ronde: Clerc - Van Leeuwen 1-1, De Koning - Sa- lomé 1-1, Thijssen - Scholma 1-1, Van der Zee - Meijer 1-1, G. Jansen - H. Jansen 1- 1, Wesselink - Heusdens 1-1, Barkel - Kemperman 1-1. Stand: 1. Clerc, Heusdens en Van Leeu wen 13, 4. Kemperman 12, 5. Barkel, G. Jansen, H. Jansen, Salomé, Scholma. Thijssen en Wesselink 11, 12. Van der Zee 10. 13. De Koningen Meijer 8. GOLF Augusta. The Masters. Stand na eerste ronde (par 72): 1. Cham- blee (VSt), Love III (VSt), McCarron (VSt) 69 slagen, 4 Leonard (VSt), Magee (VSt), Montgomerie (GBr), Olazabal (Spa), Slu- man (VSt). Janzen (VSt). O'Meara (VSt) 70. (gestaakt wegens invallende duister nis, twaalf spelers moeten de eerste ronde nog afmaken). TENNIS Hongkong. Mannen, 700.000 gulden. Tweede ronde: Krajicek (Ned/1) - Carlsen (Den) 7-6 7-6, Agassi (VSt/3) - Gross (Dui) 6-2 6-3, Kief er (Dui/5) - Srichapan (Tha) 6-1 6-4, Becker (Dui) - Ferreira (ZAf/6) 6- 4 7-6, Björkman (Zwe/7) - Motomura (Jap) 6-2 6-4, Karbacher (Dui) - Steven (NZe) 6- 46-0, Dreekmann (Dui) - Chang (VSt/8) 3- 67-5 6-4, Tieleman (Ita) - Mamut (VSt) 6- 3 6-4 Indeling kwartfinales: Krajicek - Dreek- man, Agassi - Kiefer, Becker - Tieleman. Björkman - Karbacher Chennai, India. Mannen, 860.000 gulden. Tweede ronde: Wessels (Ned) - Sargsian (Arm) 7-6 6-7 6-4, Van Lottum (Ned/8) - Stark (VSt) 7-6 0-6 7-6, Schüttler (Dui/7) - Vinciguerra (Ita) 6-1 6-2, Moya (Spa/1) - Wayne Black (Zim) 6-3 1-6 7-5, Byron Black (Zim/4) - Paes (Ina) 6-3 6-2, Tills- tróm (Zwe) - Kucera (Slw/2) 7-5 4-6 6-2, Fromberg (Aus) - Burgsmüller (Dui) 6-4 1- 6 6-2, Santopadre (Ita) - I lie (Aus/5) 6-2 5-7 6-3. Kwartfinales: Wessels - Santopadre. Van Lottum - Tillström, Moya - Schüttler, From berg - Byron Black. Estoril. 1,535 miljoen gulden. Mannen, tweede ronde: Martin (VSt/2) - Marques (Por) 7-5 6-3, Kuerten (Bra/5) - Novak (Tsj) 6-3 6-4. Rios (Chl/3) - Portas (Spa) 6-3 6-3 Vrouwen, tweede ronde: Batsjeva (Bul) - Wagner (Dui/4) 7-5 6-3. Torrens Valero (Spa) - Pitkowski (Fra/2) 6-4 6-1, Talaja (Kro/5) - Cervanova (Slw) 6-3 6-2, Srebot- mk (Slv) - Abe (Dui) 5-7 6-4 6-2, Meligem (Bra) - Arazi (Mar) 6-2 6-2 Kwartfinales: Alami - Golmard, Albert Cos ta - Mantilla, Kuerten - Rios, Meligeni - Martion. Amelia Island. Vrouwen, 1,04 miljoen gul- Tweede ronde: Coetzer (ZAf/5) - Osterloh (VSt) 6-4 6-2, Koermkova (Rus/9) - Capria ti (VSt) 6-3 6-3, Basjeva (Bul) - Wagner (Dui) 7-5 6-3. Derde ronde: Koermkova - Davenport (VSt/1) 6-4 6-1, Seles (VSt/2) - Fusai (Fra) 6-0 6-1, Dragomir (Roe) - Schett (Oos/8) (Spa) 6-1 7-5, Schnyder (Zwi/6) - Gorro- chategui (Arg) 7-5 6-2, Pierce (Fra/4) - Dechy (Fra) 2-6 6-4 6-3, Martinez (Spa/7) - Rubin (VSt/10) 7-6 5-7 6-2. Unicum, Paas AD3 Mannen, eerste ronde: W, Standaart - D. Wey 6-4 6-0, L. Lobach - D. Tjondronegoro 6-4 6-2, B. Hofhuis - R. Soons 7-6 6-2, D. Kocks - E. Lahumalea 6-0 4-6 6-2, E. Re uijl - B. van Delft 6-2 6-3, R. Muraska - L. Kaptein w.o., P. Couprie - N. van Geer 6-2 6-4, J. Strik - H. Lubbe 6-3 6-4, R. de Klem - J. Winters 6-1 6-3, K. Kandel - F Minnaert 7-5 6-3, J. Smit - D. Veerman 5- 1 retB. Beks - M. Vanherck 6-0 6-2, B Westerveld - J. de Regt 4-6 6-3 6-4, S van Heijst - M Brand 7-5 6-1, R. Schalkers - J Dijkstra 6-3 3-6 6-1, F Wibier - T Schouten 6-7 6-4 6-3 Tweede ronde: W. Standaart - L Lobach 6- 1 6-1, D. Kockx - B Hofhuis 6-1 6-1, R Muraska - E. Reuijll 6-3 6-4, J Strik - P Couprie 6-1 6-2, R de Klein - K. Kandel 6-2 6-2, B. Beks - J. Smit 7-5 6-3, S. van Heijst - B Westerveld 4-6 7-5 7-6 (5), F Wibier - R. Schalkers 6-0 6-0. Vrouwen, eerste ronde: S. Rottier - R Stoop 3-6 7-5 6-2, M. van der Beek - K Hoogeveen 6-2 6-0, K. Nossik - M Bink 6- 4 6-3, L. Muller van Moppes - P. Antho- nysz 6-2 6-0, A. Sterk - C. Zandbergen 7-6 6-1, R. Pennings - H. van Aalderen w.o., A. Scholer - F. de Boer 6-3 6-0, K. Kils- donk - H Boers 6-3 6-0. Tweede ronde: S. Rottier - M van der Beek 6-1 6-2, L. Muller van Moppes - K. Nossik 4-6 6-4 6-2, A Sterk - R. Pennings 6-3 6- Ronde van het Baskenland. Vierde etappe, Vitoria - Lekunberri: 1. Moerenhout (Ned) 197 km 5.22.17 (36,676 km/u), 2. Secchiari (Ita) 0.28, 3. De Paoli (Ita), 4. Figueras (Ita) 1.32, 5. Bölts (Dui), 6. Verheyen (Bel), 7. Jalabert (Fra), 8. Rebellin (Ita), 9 Aebersold (Zwi), 10. Ekimov (Rus), overige Nederlanders: 37. Boogerd, 61. Jonker 4.43, 62 Den Bakker 6 37,85. Lotz9.33. Algemeen klassement 1 Jalabert 18.37 59, 2. Rebellin z t 3. Fernandez (Spa) 0.21, 4. Bölts 0 32, 5. Aebersold. 6. Figueras. 7 Aerts (Bel), 8 Dominguez (Spa), 9 Belli (Ita). 10. Beat Zberg (Zwi). 35. Boogerd 2 49, 45. Moerenhout 6.21, 46 Jonker 6 33. 88. Den Bakker 28 09, 99 Lotz 30.38. Circuit de la Sarthe. Tweede etappe, Sillé-le-Guillaume - Cha- teau-du-Loir: 1 Ivanov (Rus) 204,7 km 5.19.43 (38,434 km/u), 2. Roux (Fra) 0.01, 3. Hamilton (VSt) 0.08, 4. Simon (Fra), 5. D'Hollander (Bel), 6. Voskamp (Ned), 7 Heulot (Fra), 8. Vasseur (Fra), 9. Armstrong (VSt), 10. McGuee (Aus) Algemeen klassement: 1 Vasseur 9 10.05. 2 Kjaergaard (Noo) 0.07, 3. Blaudzun (Den) 0.10,- 4. Van Lancker (Bel) 0.17. 5. Gougot (Fra) 0 23, 6. Ivanov 0.27, 7. Roux 0 34. 8 Simon 0.43, 9 Hamilton, 10 Streel (Bel) 0 44 Eindhoven. Wereldkampi gorie. Poule A: Nederland - China 1-0). 3.20. Livingston 1-0, mond 2-0, 14.15 Krüger3-Ü teling 4-0, 33.12. Houben Kruger 6-0, 38.59 Livingstos Raymond 8-0. Scheidsrecht Toeschouwers: 1300. Stral derland 20. StrafminutenCh Groep A. Bulgarije - Kroatië' 0-4). Bijzonderheid. Nederland A Kopenhagen. WK B-landen,^de Sloveme Groot-Brittanniè 1 eers - Polen 5-2, Hongarije Duits nemarken - Estland 4-2 v moi ioen Wenen. Europa Cup schoof U js Mannen, 1-meterplank: 1 375,33,2 Tsjamoelkin (WR: Lisenko (Oek) 326,70, 4. U 324,87, 5. Ah (GBr) 306,75 Vrouwen, 1-meterplank: 1 hom 255,15, 2 Sorokina (Oeki Aleksejeva (Bul) 245.94, 243,30, 5. Schmalfuss (Duil

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 24