Goede uitgangspositie voor Juventus Cruz wil opwaardering contract labobank weer et lege handen Rob Clerc meldt zich aan kop bij NK dammen Sport Willem II klimt op de ranglijst CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK, 071-5356463 van Wissen overleden jrdam In zijn woning te Amsterdam is gistermiddag Hans bissen na een hartaanval overleden. Hij was 52 jaar. Vorig februari zorgde de journalist van de Volkskrant voor groot elijk nieuws na een telefonisch interview met Wouter Hui- tsen. De voorzitter van NOCNSF zou daarin kroonprins ;m-Alexander hebben uitgemaakt uit voor 'judas, saboteur faard' nadat de prins verrassend was gekozen in het Inter- inaal Olympisch Comité. Het artikel leidde tot aftreden van Jregtsen en een rechtszaak. De rechter stelde Huibregsten jober in het gelijk. Hans van Wissen woonde sinds enige samen met de tafeltenniskampioene Bettine Vriesekoop. rzorger Mapei blijft in de cel ruk Tiziano Morassut, verzorger van de wielerploeg Ma- moet voorlopig in de gevangenis blijven in het belang van ,j onderzoek. Dit heeft de rechtbank van Kortrijk bepaald. >caat Leysen van Morassut tekende beroep aan tegen de inging van het voorarrest. Morassut werd vorige week opge- omdat hij een pakket amfetaminen heeft opgestuurd naar imo Bugno in Monza, de vader van oud-wereldkampioen J Bugno. Morassut heeft inmiddels bekend en spijt be- Hij verklaarde ook dat het een individuele actie betrof. pendschappelijk duel afgebroken Lpp» Het vriendschap- Jcedüel tussen Partizan fado en AEK Athene, ge- f tegen de NAVO-aan val- bp loegoslavië, is giste- fclf minuten na rust afge- ■en. Honderden toe- Juwers met Servische, fcdonische en Griekse ten bestormden het I waardoor verder spelen Jogelijk werd. De wed- ij, in Belgrado gespeeld, n het leven geroepen fclidariteit met de Ser- I De opbrengst van het ■zou ten goede komen let Servische volk. De was op het moment breken 1-1. Al voor ing renden supporters [hun vlaggen rondjes het veld, maar ze keer- Tvel terug in hun vakken, ivee ploegen toonden een groot spandoek met de tekst 'NAVO stop de oorlog, stop de bombardementen'. FOTO EPA king kandidaat voor 2008 Peking heeft zich officieel kandidaat gesteld voor de Epische Spelen in 2008. Volgens het persbureau Xinhua pen burgemeester Liu Qi en de voorzitter van de Chinese epische Comité, Wu Shaozu, de kandidatuur ingediend bij Ipreses Antonio Samaranch.In 1993 deed China ook al po- Jen de Spelen van 2000 naar Peking te krijgen. De Chinezen Eren toen van Sydney. Dit keer moet China het opnemen te- jluenos Aires, Parijs, Toronto, Kuala Lumpur, Istanbul, Ka en Sevilla. De organisatie wordt in juni 2001 tijdens een ikomst van het IOC toegewezen. brde zege op rij voor de Pacers Ico» De Indiana Pacers hebben de vierde overwinning op Ehaald. In Chicago versloeg de ploeg van Rik Smits de Bulls 191-74. De Brabander kwam tot tien punten in 23 minuten. Jc Jackson was topscorer bij de Pacers met dertien punten. Davis en Reggie Miller volgden met respectievelijk twaalf pn. In het derde kwart hadden de Bulls al negentien punten fcrstand op de Pacers. Topscorers Dickey Simpkins en Kor- Bavid konden deze marge ondanks hun dertien punten Ets tot zeventien verkleinen. Voor de titelverdediger in de ■was het, in het eerste seizoen zonder Michael Jordan, de Ete nederlaag in hun laatste tien wedstrijden. Julio Ricardo Cruz heeft Feye- noord gevraagd om een op waardering van zijn huidige, nog drie seizoenen doorlopen de verbintenis. De topscorer van de Rotterdammers hoopt dat zijn goede prestaties in het huidige seizoen op dezelfde manier zullen worden beloond als in het geval van Kees van Wonderen en Jean-Paul van Gastel. Die internationals kregen eerder deze voetbaljaargang een verhoging van hun jaarsa laris omdat ze zich voortreffe lijk manifesteerden. Cruz heeft zijn wensen kenbaar gemaakt via zijn Argentijnse zaakwaar nemer Jorge Cyterspiler, die speciaal uit Zuid-Amerika was overgevlogen en afgelopen week met bestuurslid techni sche zaken Rob Baan en voor zitter Jorien van den Herik om de tafel zat. De leiding van de Stadion club is niet geschrokken van het verzoek van Cruz. Baan zegt dat dergelijke ontwikkelin gen en onderhandelingen 'nor maal zijn' op het moment dat een speler zich bij een topclub goed ontwikkelt. Feyenoord heeft Cruz nog geen antwoord gegeven en zal zich de komen de tijd intern over de zaak bui gen. „Maar laat het duidelijk zijn dat Feyenoord op dit moment heel gelukkig is met Julio Cruz en dat wij er alles aan zullen doen om hem voor Feyenoord te behouden. Wat dat inhoudt, is nu nog niet te zeggen. We willen zijn contract dat pas in de zomer van 2002 afloopt res pecteren en om die reden is het erg prematuur om nu al over andere zaken te gaan pra ten." Cruz heeft de afgelopen we ken zelf aangegeven dat hij een verlenging - tegen een aardige salarisverhoging dus - wel ziet zitten. Bij Feyenoord heeft men die geluiden met plezier aange hoord, vooral omdat de speler in zijn beginperiode moeilijk leek te wennen aan het Neder landse voetbal. Baan: „De zaakwaarnemer van Julio, meneer Cyterspiler, komt elk half jaar een keer naar Rotterdam. Dan praten we over alles wat met Julio en zijn gezin te maken heeft. Dat hebben we nu ook gedaan. We hebben het over zijn vrouw gehad, die in verwachting is, over de flat die zij bewonen, over zijn toe komst en uiteraard over meer geld. Want dat kwam natuurlijk vanzelf in zo'n gesprek naar boven." Feyenoord gelooft niet dat er op de achtergrond andere be langen voor Cruz en zijn zaak waarnemer meespelen: een buitenlandse club die de spits op het oog heeft. Vorig jaar is er even belangstelling geweest van het Italiaanse Ucfinese, dat een in de ogen van Feyenoord te laag bod op de Zuid-Ameri kaan deed, maar daarna heeft nooit meer een club aan de bel getrokken. Niettemin realiseert Feye noord zich dat er vroeg of laat toch een grote buitenlandse club kan komen als Cruz ook in de toekomst als voetballer nog beter wordt en dat de Rotter damse club niet kan opbieden tegen de miljoenenbedragen die in Italië en Spanje worden geboden. Baan. „Je weet hoe het werkt in de voetballerij. Maar nogmaals, we doen zul len er alles aan doen om hem te behouden." Bayem München op de valreep gelijk tegen Dynamo Kiev Juventus heeft een goede kans zich voor het vierde achtereenvolgende jaar te plaatsen voor de finale van de Champions League. De ploeg uit Turijn behaalde tegen Manchester United in de eerste halve finale wedstrijd een 1-1 gelijkspel op Britse bodem. Man chester voorkwam vlak voor tijd een nederlaag, via een goal van Giggs. In de andere halve finale kwam Bayem München in Kiev tot twee maal toe terug om uiteindelijk tegen Dynamo gelijk te spelen, 3-3. MANCHESTER/KIEV ANP Vooraf leek de thuisclub zwaar favoriet. Manchester leidt in de Engelse competitie, haalde de halve finale van de FA Cup en is sterker dan ooit. Toch gaf de er varing van Juventus met top wedstrijden in de Champions League de doorslag. Juve haal de de afgelopen drie jaar de fi nale. In 1996 wormen de Italia nen tegen Ajax, in 1997 (Dort mund) en 1998 (Real Madrid) verloren ze de eindstrijd. Manchester United zette de Italianen alleen in de beginfase en de eindfase vast. Verder dan een vrije trap voorlangs van Beckham kwam de Britse club aanvankelijk niet. Juventus nam het initiatief over, onder leiding van de strategen Davids en Zi- dane op het middenveld. Via snelle, effectieve aanvallen cre- eerde de ploeg voor rust liefst vier kansen. De eerste was met een raak. Manchester speler Jaap Stam ruimt de bal voordat J u- ventus-aanval- ler Filippo In- zaghi gevaarlijk kan worden. FOTO REUTERS Davids passte door de benen van Scholes fraai naar Conté, die vrij in het strafschopgebied Manchester-doelman Smeichel kon verschalken: 0-1. Aanvoer der Conté had zijn ploeg in de kwartfinale tegen Olympiakos Piraeus ook gered, door vlak voor tijd te scoren. Juventus verzuimde het duel daarna te beslissen. Inzaghi (2) en Pessot- Manchester United, met Jaap Stam de volle negentig minu ten, deed wat het kon. In het eerste bedrijf kregen de Engel sen geen ruimte van de tegen stander. Na rust schroefden ze het tempo op en kwamen ze dichter en dichter bij het doel van Juventus. Giggs en Cole deelden een waarschuwing uit. Scholes miste een geweldige kans van dichtbij. Keane schoot binnen, maar zag de treffer af gekeurd wegens buitenspel van invaller Sheringham. Het was de opmaat voor de gelijkmaker die niet uit kon blijven. De Wel shman Giggs tekende vlak voor tijd 1-1 aan en hield de Britse droom op de finale net op tijd levend. Andre Sjevtsjenko wees zijn ploeg Dynamo Kiev de weg naar de finale van de Champi ons League. Maar zijn mede spelers begrepen zijn aanwij zingen niet. Want tot twee keer toe kwam Bayem München te rug, met uiteindelijk 3-3 als re sultaat. Sjevtsjenko viel niet veel te verwijten. De gevaarlijke aan valler trof in de halve finale in eigen stadion tweemaal doel. Vlak voor rust zag het er nog goed uit voor de ploeg van suc cestrainer Valeri Lobanovski. Via Sjevtsjenko werd het al snel 1-0. Na een fout van verdediger Babbel werd hij de diepte inge stuurd, waarna hij vanuit een moeilijke hoek alleen voor doelman Kahn kalm bleef. Bayem maakte het spel in de eerste helft, maar slaagde er lange tijd niet in een kans te creëren. De eerste kwam voort uit een goede individuele actie van Scholl, wiens schot tot cor ner werd verwerkt. Uit die hoekschop kopte Kuffour in, maar Sjevtsjenko maaide de bal voor zijn doelman weg. Twee minuten van het rust- signaal verdubbelde Sjevtsjenko zelf de score. Een vrije trap van af links vloog langs vele benen onaangeraakt het doel in. Tar- nat echter leverde als eerste het bewijs dat je tegen een Duitse ploeg niet te snel mag juichen. In de slotminuut bracht hij het verschil terug tot één treffer, van schier onmogelijke afstand. Recht voor het doel schoof hij een vrije trap van zo'n veertig meter binnen. Meteen na rust was het vier de doelpunt al een feit; weder om voor de thuisploeg, deze keer op naam van Kossovski. De zege leek veilig gesteld, maar Stefan Effenberg, een ex ponent van de Duitse vechtlust, maakte de score twaalf minu ten voor tijd draaglijk (3-2). Hij veranderde op slag de vooruit zichten. Eén minuut voor tijd scoorde Jancker 3-3. u Steels wint Gent-W'evelgem RENE BANIERINK aar weken geleden pro- rde de Rabobank-wieler- aar de eerste plek van de anglijst. Mooi, maar ok niet, was de ingeto- ctie van de Oranjehem- rekenmeesters onder ers wisten maar al te vele kleintjes in dit ge- een grote maken. De was collectief en sterk ïg in de finales van Mi- Remo, Ronde van eren en ook in Gent-We maar stond uiteindelijk de bloemen op het po- Die gingen naar de con- tie, gisteren in de per- Tom Steels. echter niet dat de frus- de ploeg van Theo de na afloop in Wevelgem vierden. Erik Dekker: E3-prijs hebben we zelf gemaakt. Maar zondag deren hadden we, zon- valpartij voor de Muur raardsbergen, ook kun- nnen. Tegen de Mapei's daag echter niks te be- En Leon van Bon, tkijkend naar Parijs-Rou- waar hij vorig jaar als eindigde: „In Vlaanderen heel goed gereden, ook niemand dat gezien, rij ik met slechte be- ch voorin mee. En wat betreft: de goeie ren- meer verdeeld over de Dat biedt kansen voor gaven Dekker en Van aar gisteren juist na de eep een bemoedigend op de natgeregende ers, bedankten elkaar steun en zochten de douche op. twee Nederlanders had- men met ploegmakker rensen deel uitgemaakt kopgroep van zeventien hting finish trok in We- Ze hadden echter de dat die andere grote ploeg, Mapei/Quick Step, na de tweede en laatste beklimming van de Kemmelberg ook drie mannen mee had. Voor de Ra- bo's en de overige vluchters (twee Lampres's en tien eenlin gen) precies de verkeerden: hardfietsers Museeuw en Pee- ters en sprintkanon Steels. Het scenario was daarna, ondanks het feit dat er nog een dikke dertig kilometer te gaan was, vlot geschreven: Museeuw en Peeters stoempend op kop, Steels in een zetel tussen de wielen om op de laatste hon derden meters toe te slaan. Soms kan wielrennen heel simpel zijn. Erik Dekker was het daar mee eens. „De wind stond pal op kop en die twee reden zo hard dat er geen beginnen aan was. Er waren ook geen hinder nissen meer waarop we het nog eens konden proberen. Ja, ik heb het nog even gedaan op een viaduct. Maar dat was na tuurlijk niet selectief genoeg." Daarvoor had Sörensen al een moedige poging zien stranden. Kortom, ze hadden het in ie der geval geprobeerd. Leon van Bon: „Want zo naar de finish rijden, dat was natuurlijk ook een dom gezicht geweest. Maar het was gewoon niet te doen." De twee kregen steun van TVM-baas Cees Priem. „Zelfs Tsjmil probeerde het niet eens meer. Dan weet je wel hoe laat het is", aldus de Zeeuw die we derom zijn pupil Tristan Hoff man als beste Nederlander zag finishen. Na zijn achtste plaats in Vlaanderen, spurtte hij nu naar het podium: derde. „Ik heb maar gewacht op de sprint. Niemand kwam weg en ik ben ook redelijk snel. Natuurlijk is Steels normaal niet te kloppen, maar ik ben ook aardig rap en je weet maar nooit. Steels kwam ook nog even klem te zit ten. Ik had het zien aankomen èn koos er voor om alleen links te gaan. Maar daar zat ik met de wind op kop en aan de binnen kant kwam Steels net op tijd De Belgische sprinter Tom Steels op weg naar de overwinning in Gent-Wevelgem. vrij. Het is jammer, maar in de ze vorm kan ik ook zondag in Parijs-Roubaix een eind ko men." De koninginnerit van de Ron de van het Baskenland was er een zonder geschiedenis. De Italiaan Stefano Garzelli zege vierde na 195 kilometer tussen HUISSEN GPD Rob Clerc staat weer op de plek waar hij thuishoort: aan kop van het NK dammen. Debutant Marino Barkel was gisteren het slachtoffer van de dadendrang van de grootmeester uit Zoeter- meer. Clerc deelt nu de leiding met Heusdens en Van Leeu wen, maar hij waagt zich, met nog drie ronden voor de boeg, niet aan bespiegelingen wie het gemakkelijkste programma en dus de beste kansen heeft. „Er zijn nog elf spelers die kampi oen kunnen worden", houdt hij zich op de vlakte. Zes keer was Clerc al lands kampioen, maar de meest re cente trofee ligt al jaren in de kast. In 1991 toonde hij zich voor het laatst de sterkste speler op nationaal niveau. Met een rating van 1570 is Clerc op pa pier overtuigend de beste in het veld van veertien deelnemers. Die status is tegelijk het grote blok aan zijn been. Tegenstan ders zijn bij voorbaat buitenge woon tevreden met remise te gen de voormalige nummer twee van de wereld. De manier waarop Huissenaar Mark Kem perman dat dinsdag demon streerde zat Clerc gisteren nog steeds dwars. „Ik heb er zo langzamerhand mee leren le ven dat spelers zich tegen mij tevreden stellen met remise. Zo'n Kemperman heeft niets anders gedaan dan naar een puntendeling toe te werken. Helaas slaagt hij nog in zijn op zet ook", aldus Clerc. „Vanaf zijn zevende zet was alles erop gericht de schijven van het bord te ruilen. Ik heb eigenlijk alleen maar geprobeerd om dat tegen te gaan." De manier waarop hij het zettenverloop toelichtte, hield het midden tussen cabaret en een tirade te gen anti-damspel. „Als iemand met zulke tech nieken remise kan maken, dan is dat een bedenkelijke ontwik keling", vindt Clerc. „Er moet wat gebeuren om de remise- dood van het dammen tegen te gaan. Maar het ei van Colum bus is nog niet gevonden. Ho pelijk is het WK rapid vanwege het snelle speeltempo goed voor veel beslissingen. Marino Barkel, de 24-jarige debutant die dinsdagochtend nog verrassend aan kop ging, maakte zich gisteren tegen Clerc niet schuldig aan destruc tief spel. Barkel, getooid in een T-shirt van de rockgroep Héroes del Silencio, trok onver vaard ten strijde tegen Clerc, 43 jaar en onopvallend gekleed in spijkerbroek, overhemd en trui. Met zijn snelle spel bracht Bar kel zijn ervaren tegenstander licht in verlegenheid. Weliswaar kwam de favoriet duidelijk be ter te staan en won hij zelfs een schijf, maar een sluitende winst vond hij niet. Tot in het late eindspel beoordeelde hij de stelling nog als remise. Barkel viel echter alsnog door de mand en moest capituleren. Clerc was opgelucht. „Ik heb vandaag slecht gespeeld", be kende hij, „maar het zat nu ge lukkig ook eens mee. Ik had dit toernooi pech dat ik niet won van Ron Heusdens en Kees Thijssen. Bovendien had ik te gen Hendrik van der Zee en Gé- rard Jansen groot voordeel. Dat ik die partijen remise speelde wordt nu weggestreept tegen deze gelukkige overwinning." SITTARD ANP FOTO REUTERS Zalla en Vitoria in een massa- dinsdag, kwam op enkele van sprint bergop voor de Duitser de zes hellingen zoals de Puerta Udo Bölts en de Italiaanse Giro- la Herrara dertig kilometer voor en Tourwinnaar Marco Panta- de streep even in moeilijkhe- ni. De Franse routinier Laurent den, maar handhaafde zich Jalabert behield de leiding in de goed. De Spanjaarden Alvaro algemene rangschikking. Gonzalez de Galdeano en Edu- Michael Boogerd, gekneusd ardo Hernandez reden vijftig ki en geschaafd door een valpartij lometer voor het peloton uit. Voor Fortuna Sittard was een thuisnederlaag lang geleden, maar op het verlies op eigen grond te gen Willem II konden de Limburgers gisteren niets afdingen. Willem II voldeed aan de hoge verwachtingen: 1-2. De ploeg van trainer Co Adriaanse behoort tot het selecte groepje van kanshebbers op Europees voetbal. Om die status uiteindelijk te bereiken is de opdracht simpel: winnen. Afgelopen weekein de tegen NAC (2-2) ging dat niet. Gisteren leek zich hetzelfde scenario te voltrekken, maar de Tilburgers bleven desondanks koel en volbrach ten deze keer hun taak wel. Net als NAC kwam ook Fortuna met 1-0 voor. Het betrof een juweel van een treffer, afkomstig van clubtopscorer Ronald Hamming. De aanval ler schoot van grote afstand fraai raak. De treffer past in de statistiek van 1999, die meldt dat For tuna nog niet verloor. Maar dezelfde statistic meldde hetzelfde feit over Willem II. Ramzi was degene die de ploegen na rust op gelijke hoogte bracht. Het doelpunt kwam voort uit een scrimmage. De bezoekers waren niet te vreden en bleven drukken. Fortuna kwam er niet echt meer aan te pas. Uitblinker Abdellaoui zorg de na een goede pass van Arts voor de winst. Daarmee leed Fortuna het eerste thuisverlies sinds 30 oktober 1998, toen tegen FC Twente (0- 3)Willem II klom op naar de derde plaats in de KPN Telecompetitie, op drie punten van num mer twee Vitesse. PSV, op de vierde plaats, staat één punt achter op de Tilburgse formatie. Willem II heeft echter wel twee duels meer gespeeld dar. beide concurrenten. Fortuna bleef door de ne derlaag steken op plaats tien.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23