•ruk voor rote Polder in de ketel' Protest tegen in- en uitrit voor vuiloverslagstation Regio 1- ^ïeMatic Keukenideeën kosten bij ons geen cent SieMatic GOEDHART ^0BOUWHUIS Voorschoten klaar voor nieuw afvalsysteem Celstraf voor hennepkweek en bedreiging escort-dame Onenigheid Oegstgeests college over schoolkeuze Naar de Ombudsman vanwege gele gevaartes Sociale dienst Leiderdorp trekt zichzelf uit het slop RDAG 8 APRIL 1999 chef erna straatsma, 071-5356437.plv.-chef juoy nihof. 071-5356416 vazen gestolen uit kasteeltuin Een achttiende-eeuwse zandstenen vaas en drie ietijzeren vazen zijn in de nacht van dinsdag op woens- tolen uit de tuin van kasteel Duivenvoorde in Voorscho- e andere vazen werden vernield of in de slotgracht ge- 'an de diefstal en de vernielingen is gisteren aangifte ge schade bedraagt enkele duizenden guldens. |üe boulesbaan voor Buitenlust |jpsT_; Buurtvereniging Buitenlust in Oegstgeest mag van lente een jeu de boulesbaan aanleggen naast haar club- fc de Cura<;aostraat. De gemeente zorgt voor het materi- soort stoeprand en gravel ter waarde van 4.000 gulden, fcnlust verzorgt de aanleg en het onderhoud. De vereni- jopt de baan op Koninginnedag klaar te hebben. \rwoude blijft waakzaam It hard gewerkt aan de ota Ruimtelijke Orde werkgroepen die daar- j bouwstenen leveren, de Grote Polder nog ïlijk als bouwlocatie". 1 der Kooi. Niettemin 10k de wethouder het itterend bericht' dat de heeft gekozen voor "lirg. ..Dat sluit aan op Mige Groene Hartbeleid ■■rijk. Provincie en rijk ^Huidelijk op dezelfde •ge Vervolg van voorpagina Loude is blij met de keuze van het nieuwe provin- Jllege om de Grote Polder niet te bebouwen, maar jar niet de conclusie uit dat het 'gevaar' nu volle- Jeweken. Wethouder H. van der Kooi stelt tevre- It dat 'de druk enigszins van de ketel' is, maar dat lontwikkelingen gewoon doorgaan. rijkste is, dat Valkenburg nu echt bestemd is voor woning bouw. Daarmee komt een ein de aan de merkwaardige situa tie dat de provincie hierover geen standpunt innam", aldus de wethouder. Burgemeester B. van Wouwe van Katwijk, tevens voorzitter van het Samenwerkingsorgaan Duin- en Bollenstreek (SDB), wordt 'niet onrustig' van de plannen van de provincie om het vliegkamp Valkenburg als bouwlocatie voor Leiden te be stemmen. ..De drie gemeenten op wiens grondgebied het vlieg kamp ligt hebben zelf een goed bouwplan ontworpen. Als het vliegkamp verdwijnt*- en dat moet eerst nog beslist worden - kan de provincie bij ons dus ook terecht. Er moeten niet al leen woningen voor Leiden worden gebouwd, ook de nood van na 2010 in de Duin- en Bol lenstreek moet worden opge lost. Ons plan Valkenburcht biedt zowel voor onze streek als de Leidse regio mogelijkheden. Het liefst willen we dat het vliegkamp open blijft." Valkenburgs burgemeester A. Hommes zegt in een reactie het standpunt van gedeputeerde staten 'zeer teleurstellend' te vinden. ..Het vliegkamp Valken burg als bouwlocatie was tot nu toe onbesproken. Gedeputeer de T. Jansen heeft altijd gezegd dat er niet gebouwd zou wor den. Maar ik verwachtte dit wel. De WD is immers uit het colle ge verdwenen. We zullen er nu mee verder moeten. We hebben ons eigen plan, dat positief is ontvangen en houden aan onze lijn vast. En over het vliegkamp zelf: je kunt wel plannen ma ken, maar zolang niet besloten is dat het wordt gesloten, blij ven de plannen op de plank lig gen." De Wassenaarse wethouder ruimtelijke inrichting, A. Vriesendorp (WD), is blij dat een aantal aspecten uit het plan 'Valkenburcht' ook onderdeel uitmaakt van het provinciale collegeprogramma. „Zoals bij voorbeeld de wens om de eco logische verbinding tussen de duinen en het Groene Hart te verbeteren. Maar wij missen ook een flink aantal dingen, zo als het plan voor de infrastruc tuur die nodig is bij bebouwing van vliegkamp Valkenburg. Overigens geven wij natuurlijk, net als Valkenburg en Katwijk, er de voorkeur aan om het vliegkamp niet te bebouwen." idse wethouder T. van jzonder tevreden' met ige over de bebouwing gveld Valkenburg. „Ze over de woningbehoef- e Leidse regio. Dat be ten fors programma." het provinciebestuur zoveel woorden kiest e Leidse en de Valken- louwplannen vermoedt om die reden dat de redelijk op één lijn zit len. „Maar het belang- ;edeputeerde Bollenstreek Leidse regio c/regio !ers van Groenlinks ;edeputeerde voor de regio en de Bollen- Dat is gisteren be- maakt. Zes van de uid-Hollandse gede- len nemen naast een :h takenpakket, ook io onder hun hoede, nieuwe provinciebe- jril meer dan voorheen •gericht gaan werken, io worden plannen kt en - in nauwe sa- rking met allerlei par- 'het veld', zoals ge- bedrijfsleven en H«]l - uitgevoerd. De 1 H regi° vormt samen «Afle Duin- en Bollen- w léén regio. De Rijn- lis gekoppeld aan de streek. Er zijn ook ge erden voor de Rotter- regio, Haaglanden, lolland-zuid en de en. ars woont in Delft, is r.oud en studeerde inde aan de TU. Aan het SieMatic Keukenideeënboek heeft u méér dan aan alle keukenfolders van de hele wereld. 144 pagina's met zinnige informatie en honderden foto's helpen bij het selecteren van ideeën. Welke eisen moet u stellen? Waar moet u op letten? Het beste begin: kom naar onze showroom en haal dat boek. Het SieMatic Keukenideeënboek ligt g r a t voor u klaar. Hoorn 126a, (t.o. Avifauna), Alphen a/d Rijn, tel.: 0172 42 21 00 den haag/zoeterwoude persbureau cerberus Een 30-jarige Zoeterwoudenaar is gisteren door de Haagse poli tierechter C. Waterbolk veroor deeld tot een celstraf van vier maanden. Hij kreeg de straf voor drie feiten: het bedreigen van een medewerkster van een escortbureau, het kweken van hennep en het illegaal aftappen van stroom. De man liet de vrouw bij hem thuis komen, maar was na af loop van haar bezoek ontvre- den over haar diensten; reden om de prostituee met een wa pen de bedreigen. „Het was een waterpistool, dat ik had aange schaft om de buurvrouw mee bang te maken", zei de man te gen de rechter. Voor de bedreiging van de cheffin van de escort-dame, die hem even later opbelde, had de Zoeterwoudenaar eveneens een verklaring. De vrouw zou zelf over de telefoon dreigementen hebben geuit. „Ik laat je op- knappen en afschieten. Daar hebben wij onze mensen voor", tekende de man over de tele foon op uit de mond van de vrouw. Het bleef echter niet bij de bedreigingen alleen. Toen de gewaarschuwde politie in Zoe- terwoude arriveerde, trof zij een hennepkwekerij aan met 372- planten. De man wordt er even eens van beschuldigd een jaar lang stroom te hebben afgetapt voor de verlichting. Tegenover de politierechter ontkende de Zoeterwoudenaar echter dat er zoveel hennep in zijn huis was. „Het was hooguit 37 gram." Officier van justitie C. de Groot hechtte geen enkel geloof aan het verhaal van de Zoeter woudenaar. Zij eiste zes maan den cel. De politierechter maakte er zes maanden waar van twee voorwaardelijk van. oegstgeest connie van uffelen Wethouder G. Kempen (CDA) heeft als enige Oegstgeestse wethouder niet ingestemd met de keuze voor vestiging van een openbare school in de nieuw bouwwijk Poelgeest. Ze heeft zelf voorkeur voor vestiging van bijzonder onderwijs en verwijt de rest van het college van B en W dat er te weinig is gedaan om deze mogelijkheid te onderzoe ken. Kempen was in het vorige college wethouder van onder wijs en heeft zich ingezet voor de komst van bijzonder onder wijs. Zo liet zij in maart vorig jaar, na het aantreden van het nieuwe college, aan het college programma toevoegen dat niet kan worden uitgesloten dat twee schoolorganisaties het nieuwe schoolgebouw gebrui ken, als schoolbesturen of ou ders initiatieven nemen voor een bijzondere school. „Deze toevoeging was be doeld om het gesprek: open te houden. Als je dit raadsvoorstel ziet, heb ik echter het gevoel dat het overleg al af was", zegt Kempen. Vorige week leidde het besluit over een openbare school tot heftige discussies in de raads commissie onderwijs. Het CDA sprak van 'misleiding van bur gers', omdat in het verkiezings programma van Leefbaar Oegstgeest en in het college programma de mogelijkheid werd opengelaten voor een ge mengd schoolbestuur. voorschoten Duizenden nieuwe containers voor huis vuil zijn deze week bezorgd bij de bewoners van laag- bouwwoningen in Voorschoten. De containers komen in de plaats van vuilniszakken. De gemeente stapt maandag over op een nieuw afvalsysteem, waarbij vuilniswagens de containers 'grijpen' met behulp van een uitschuifarm. De bewoners moeten de bakken in een rij zetten op een plek, die herkenbaar is aan een groene streep. Flatbewo ners moeten voorlopig nog huisvuilzakken gebruiken. Voor hen gaat de gemeente later dit jaar - op circa 110 plaatsen in het dorp - verzamelcontainers neerzetten. zoeterwoude jan preenen De Stichting Stop Vuiloverslag Zoeterwoude maakt bezwaar tegen de vergunning die is ver strekt aan de Provinciale Afval verwerking (Proav) voor twee in- en uitritten voor het nieuwe vuiloverslagstation aan de Hoge Rijndijk. De stichting, die wordt gevormd door ongeveer 350 omwonenden uit Zoeterwoude en Leiderdorp, vindt dat het college van B en W met het ver lenen van de vergunning voor uitloopt op de gang van zaken. Zoeterwoude moet nog een bouwvergunning voor het over slagstation geven, maar kan dat pas doen als gedeputeerde sta ten, het dagelijks bestuur van de provincie, de wijziging van het bestemmingsplan heeft goedgekeurd. „Er is absoluut geen reden om daarop alvast een voorschot te nemen en een leiderdorp afke van der toolen Op tien passen van de voordeur van nummer 4 staat een felgeel gevaarte. Een schommel van serieuze afmetingen. „Dat is ei genlijk het ding dat het meeste aanstoot geeft. Als ze die nou weghalen leggen de proteste rende omwonenden zich er wel bij neer", zegt Leiderdorper Os car van Haren. Het is woensdagmiddag vier uur en een gezellige boel op het grasveld aan de Anna van Bu- renstraat. Op en rond het nieuw aangelegde speeltuintje - „Nou, je mag het best een speeltuin noemen" - houden zich zo'n vijftien kinderen op. De meesten storten zich op de schommel en het glij/klimtoe stel; de minder spectaculaire wip is niet zo populair. Zelf staat Van Haren, die drie kinderen onder de tien jaar heeft, 'neutraal' tegenover de nieuwe speeltuin. Die staat ook niet pal voor zijn deur: Van Ha ren woont aan de Willem de Zwijgerlaan en zijn achtertuin grenst aan de Anna van Buren- straat. Maar een flink aantal an dere bewoners is zo boos op de gemeente dat ze een klacht hebben neergelegd bij de Na tionale Ombudsman. „Dit is ondemocratisch gegaan. De speeltuin is ons omwonenden zonder direct overleg opge drongen", zegt Corry Bavinck. Bavinck is pianolerares en heeft naar eigen zeggen abso luut geen hekel aan kinderen. Maar zo pal voor je neus, en dan de kleur van die toestel len... „Dat vind ik bijna nog het ergste. In de Houtkamp zijn ze gedekt groen, waarom hebben ze dat hier niet gedaan?" Zij en haar buren hebben zich lange tijd ingespannen om de speel tuin tegen te houden, maar ze hebben bij geen enkele instan tie gelijk gekregen. De raadsfractie van BBL heeft inmiddels vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders over de speel tuin in de Anna van Buren- straat. Het college vindt het echter 'een gepasseerd station'. B en W hebben deze week be sloten om op drie andere plek ken in de Oranjewijk speelap paraten neer te zetten: de Em- mastraat, de Beatrixstraat en de Zijloordkade. Ook in de Emmastraat is er verzet tegen de plannen. „Ik Het is woensdagmiddag gezellig druk op de nieuwe speelplaats aan de Anna van Burenstraat in Leiderdorp. FOTO HIELCO KUIPERS snap dat er tegengestelde be langen spelen van oudere en jongere mensen", zegt wethou der van welzijn P. Kolman. „Maar het is nu eenmaal een wijk waar veel' verjonging op treedt." Na een jaar wordt be keken hoe de speelplaatsjes be vallen. Oscar van Haren kan zich goed indenken dat de mensen die dichter op de speeltuin wo nen er problemen mee hebben, maar voert intussen zijn eigen strijd. „Ik heb de gemeente ge beld met de vraag: wanneer maken jullie het nou af? Het antwoord was: hoezo, het is toch al af?" Rond de speeltoe stellen, waar vroeger gras lag, is het nog steeds een grote zand en modderboel. En de toestel len zelf staan in een bedje van houtsnippers: „Dat worden na tuurlijk grote kattenbakken. Niet erg hygiënisch", denkt Van Haren. vergunning af te geven voor die in- en uitrit", aldus A. Kop- penol, voorzitter van de Stich ting Stop Vuiloverslag. Op dit moment wordt het huisvuil uit de regio op het ter rein naast Cementbouw aan de Hoge Rijndijk van de ene op de andere vuilniswagen overgela den. Daarvoor maakt de Proav gebruik van één in- en uitrit. Dat systeem gaat veranderen. De Proav wil het vuil van de vrachtwagens overhevelen op schepen, die vervolgens naar de afvalverwerking in Dordrecht of Rotterdam varen. Omdat daarbij onder meer gebruik wordt gemaakt van een loods moeten de vuilniswagens 'rondrijden' en daarvoor zijn aparte in- en uitritten nodig. De huidige toegangsweg wordt al leen uitrit, komt dichter bij het terrein van Cementbouw te lig gen en wordt beveiligd met een automatische slagboom. Ter hoogte van het woonhuis op nummer 291 wordt een toegang tot het terrein, die op dit mo ment nog niet wordt gebruikt, enkele meters verplaatst en ver breed van negen tot tien meter. De stichting verwacht veel overlast van het overslagstation en heeft zich van begin af aan tegen de plannen verzet. Kop pend: „Nu gaat het alleen nog maar om huisvuil. Straks wordt hier ook bedrijfs- en sloopafval verwerkt." Het bezwaarschrift wordt maandag door de ge meente behandeld. leiderdorp afke van der toolen De sociale dienst van Leider dorp betert zijn leven. Volgens wethouder van sociale zaken P. Kolman zijn de enorme admi nistratieve achterstanden - die vorig jaar leidden tot de schor sing van drie ambtenaren - in gelopen. En nu ligt er een plan om het imago van de dienst op te poetsen. De gemeentelijke afdeling voor sociale dienstver lening en woonruimteverdeling (SDW) wil 'na alle negatieve be richten van vorig jaar laten zien waar men mee bezig is'. SDW heeft een speciale pr- werkgroep ingesteld en verder komt er onder andere een in formatiemap voor de burgers en elk kwartaal een nieuws brief, om producten als bijzon dere bijstand onder de aan dacht te brengen. Al met al kost het plan 5.600 gulden. Wethouder A. Roest (financi en/personeel) greep afgelopen najaar acuut in na een extern rapport over de verziekte cul tuur op de afdeling, en zette drie ambtenaren die die cultuur in stand zouden houden op non-actief. Hij dacht - overi gens ten onrechte - dat Leider dorp vanwege de slechte pres taties een boete van zes ton van het rijk zou krijgen. Inmiddels heeft het gemeentebestuur bij na hetzelfde bedrag uitgetrok ken om de afdeling uit het slop te trekken. Wethouder Kolman vindt het 'een perfecte prestatie' dat de afdeling weer bij is. „Daar zag het vorig jaar september abso luut niet naar uit." De afdeling is daarbij geholpen door een aantal tijdelijke krachten. „Dat zijn we nu aan het afbouwen. En inmiddels zijn op één na de drie opengevallen plaatsen de finitief ingevuld", aldus Kol man. Nimarc B.V. Lijnbaanstraat 4,2222 AR Katwijk. Tel.: 071 - 4090922. THE BEST 4x4xFAR VOORAL ALS ZE SAMENKOMEN. ERSTEN ZIJN PRACHTia

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 17