Scorebord
Recht zo-die gaat
""C
DINSDAG 6 APRIL 1999
PRIJSVRAGEN
Lucky 10 van zaterdag 3 april. 1-4-5-6
- 20 - 21 - 25 - 28 - 35 - 36 - 38 - 4b - 47
-50-62-63-70-72-78-79.
Lotto 13. 10 - 17 - 18 - 24 - 28 - 36. Re
servegetal: 35 Cijferspel: 775822.
Toto 13. 1- 1-3-2-3-1-2-2-2-1-
2-1-3.
Duitse lotto. 2 - 11 - 20 - 29 - 35 - 46 Re
servegetal: 47 Supergetal: 6. Spel 77:
7086913 Super 6: 117261
Belgische lotto. 4 - 10 - 18 - 22 - 29 - 41
Reservegetal: 30 Joker: 9274337.
AMATEURVOETBAL
RESERVE HOOFDKLASSE A: Rijnsburgse
Boys 2-ARC 2 1-1. Zwart Wit'2S 2-Te'
Leede 2 1-1. Schevenmgen 2-Spi)kenisse
2 1-1.
Schevemn 2 18-45 Ter Leede 2 18-25
Quick Boys2 19-41 Spijkenis2 18-25
FC Lisse 2 18-31 Rijnsb B 2 19-18
Katwijk 2 18-29 Excels M 2 19-17
ARC 2 18-28 Strijen 2 18-12
Noordwijk 2 19-26 Zwart Wit 2 18-10
IA: Katwijk 3-KMD 2 3-3. Quick Boys 3-
DSVP 2 1-0. Lyra 2-'s-Gravenz SV 2 1-1.
Spint 3-KRV 2 2-3. Spirit 3-Forum Sport 2
3-3. KMD 2-RCL 2 1-2.
2A: Katwijk 4-Forum Sport 3 3-1. Katwijk
4-Noordwijk 3 2-2, JAC 2-'s-Gravenzande
2 1-1. JAC 2-SV35 2 4-0, Ter Leede 3-Fo-
rum Sf>ort 3 6-3, Quick Boys 5-Rijnsb.
Boys 3 1-0, RCL 3-Voorschoten 2 1-8. 2B:
Quick Boys 4-Die Haghe 2 0-3, Vitesse
Delft 3-Monster 2 3-3, Honselersdijk 2-
Duinoord 2 2-2, Zwaluwen VI. 3-Monster 2
6-1, PEC Den Haag 2-Zwaluwen VI. 3 1-3.
3A: UVS 2-Hazersw.Boys 2 1-4. Rijnsb
Boys 5-Leiden 2 2-5, Quick Boys 6-SEV 2
4-4. DSO 2-0egstgeest 2 4-1, Katwijk 5-
Oegstgeest 2 3-3, Kagia 2-Rijnsb. Boys 5
2-6. Leiden 2-UVS 2 3-0. Hazersw Boys 2-
Kar.Mjk 5 3-4 3B: Lyra 3-0egstgeest 3 3-
3, Naaldwijk 2-'s-Gravenz. SV 3 2-1.
Naaldwijk 2-Monster 3 2-5. DORR 2-Lyra
3 1-1. Forum Sport 4-Die Haghe 3 4-1. 's-
Gravenz SV 3-Schevemngen 3 1-3. Hon
selersdijk 3-0egstgeest 3 O-O. Hoekse
5:.s :-2CRR 2 1-'.
4A: Valken'68 2 - SEV 3 5-3, Woubrugge 2
- Rijnsb. Boys 6 1-4. LSW'70 2 - SVOW 2
2-0. Quick Boys 7 - Lisse 4 0-2. TAW 2 -
ARC 4 4-1 4B: DSO 3-JAC 3 6-0. Noot
dorp 2-SV35 3 1-1. Nootdorp 2-Te Werve
2 0-2
5A: Abbenes 2 - Katwijk 6 5-2. Quick Boys
8 - Kagia 3 2-2, Valken'68 4 - Oegstgeest
4 5-4. JAG 1 - Lisse 5 1-0. MVKV 2 -
R, nsb. Boys 7 4-2. 5B: Blauw Zwart 2-
SEV 4 2-2. DSO 4-Lisse 6 1-5. Quick Boys
9-Katwijk 7 11-0, Rijnsb.Boys 8-RCL 4 1-
2. Sleutels 2-Leiden 3 3-1, Valken'68 5-
KRV 3 2-9. 5C: Blauw Zwart 3-SJZ 1 1-7,
Katwijk 8-RCL 5 2-5, Quick Boys 10-Kou-
dekerk 2 0-2, Valken'68 6-ARC 5 6-3 5D:
Ariston'80 2-Hoekse Boys 5 1-2, DSO 5-
Katwijk 9 2-1, DSVP 6-DSO 5 1-2, Duin
oord 4-JAC 4 2-6.
6A: Rijnsb. Boys 10 - KRV 4 4-2, Val
ken'68 7 - Oegstgeest 5 7-0, RCL 6 - Kat
wijk 10 3-2, MVKV 3 - Noordwijk 7 2-11,
VVSB 1 - L.sse 7 2-4. 6B: ARC 6-Haz.
Boys 3 nb. Blauw Zwart 4-Woubrugge 3 3-
1. DSO 6-Koudekerk 3 1-3. Rijnsb.Boys 9-
Aiphia 5 2-1 6C: .AG 2 - Voorschoten'97
6 1-4. Quick Boys 12 - RCL 7 1-3. Rijnsb.
Boys 11 - Ter Leede 6 3-5, Katwijk 11 -
KRV 5 2-2 6D:. Leiden 4 - Katwijk 12 1-
1. RCL 8 - KRV 6 3-2. Rijnsb. Boys 12 -
5 e-tels 4 0-1. Quick Boys 13 - Ter Leede
7 6-2. 6E: Rijnland 1 - Alph.a 4 3-1. RCL
9 - Ter Leede 8 11-1. Quick Boys 14 -
Rijnsb. Boys 13 3-4. LSW'70 3'- Voor
schoten'97 8 2-2. LFC 2 - ARC 7 0-14.
6F: DWO 2 - Forum Sport 6 5-2. Rijnsb.
Boys 14 - ARC 10 3-4. Quick Boys 15 -
Semper Altius 4 2-3, Woubrugge 4 - Kou
dekerk 4 6-2. DSO 7 - KRV 8 0-7. 6G: Ne-
ta Dall 2-SEV 6 3-8, Postalia 2-KSD 2 2-1.
RFC'95 2-MV0'72 3 2-1, Vitesse Delft 6-
SV'35 4 0-5. 6H: ARC 9-Lcosduinen 5 nb.
Nat.Ned. 2-TAC90 3 13-0, Neta Dall 3-
RVC/Rijswijk 5 3-3. SEV 7-DUNO 3 3-3.
7A: MVKV 4 - Quick Boys 16 4-0, RCL 10
- Noordwijk 10 1-2, Katwijk 13 - GWS 2 4-
1, Rijnsb. Boys 15 - KRV 9 5-0. 7B: Kat
wijk 14 - SJZ 2 0-5, Quick Boys 17 -
Oegstgeest 8 5-2, ARC 11 - Voorscho
ten'97 9 8-4, Rijnsb. Boys 16 - Leiden 5
1-7. Sleutels 5 -RCL 11 6-2.
7C:
Leiden 6 - Katwijk 15 3-3
Alphia 6 - Voorschoten'97 10 nb.
RCL 12 - Noordwijk 12 3-6
7D: Woubrugge 5 - DSO 11 5-3, Rijnsb.
Boys 18 - Oegstgeest 9 4-2. Katwijk 16 -
I 2-5 -a; :c.s - - .L 12 aa
Koudekerk 5 - TAW 4 6-2. Leiden 7 -
Voorschoten'97 11 5-1. 7E: .AC 7-
BSC'68 5 2-2. KSD 3-DS0 9 1-3, Rijnsb-
3oys 19-PZH 2 3-3. SEV 8-Duinoord 6 4-
1.
8A: ARC 13 - Foreholte 2 2-0. Rijnsb.
Boys 20 - SJC 3 7-3. Quick Boys 18 - KRV
'.0 0-1. Leiden 9 - Lisse 8 2-2. Koudekerk
6 - Valken'68 10 4-3, Haz. Boys 6 - Kagia
4 12-0. 8B: Lisse 9 - Koudekerk 7 7-0,
R'jrsb. Bovs 21 - KRV 11 6-2, Haz. Boys 7
- WSB 3 1-2. ARC 14 - Valken'68 11 0-2,
SJC 4 - Foreholte 3 2-2. Leiden 10 - Quick
Boys 19 7-1 8C: Abbenes 3 - Koudekerk 8
6-4. Kagia 5 - Lisse 10 1-7, Woubrugge 6 -
ARC 15 1-3, RCL 16 - KRV 12 1-5 8D:
Rijnsb. Boys 23 - Oegstgeest 11 3-3. Kat
wijk 18 - UVS 3 0-5, WSB 4 - Valken'68
13 12-1 8E: Koudekerk 10-ARC 17 0-4,
Sleutels6 - DoCoS 2 2-11, Roodenburg 2
- LSW'70 4 6-2, HVZ 2 - RCL 14 3-2. 8F:
Blauw Zwart 5-Archipel/0rnas 2 5-4, Graaf
Willem 1-De Jagers 2 5-1, RCL 15-Duin-
oord 7 2-0, Semper Altius 8-DWO 5 D.nog.
8M: Rijnsb Boys 24 - SV'35 9 1-5, VCL 2
- Alphia 8 0-6, SVOW 3 - Rijnsb. Boys 17
RESERVE HOOFDKLASSE A: ADO Den
Haag 2-Nieuwenhoorn 2 4-0, UVS 2-Wil-
helmus 2 1-1, Westlandia 2-Shkkerveer 2
afg. Quick H 2-DHC2 4-1.
Ia -aaacag -ZZ le- -aaz 1-3- 3 -
1. Olympia 2-Nieuwenhoorn 2 2-3, Slik
kerveer 2-TONEGIDO 2 0-6, Hekelingen 2-
Wnhelmus 2 1-5, Westlandia 2-sc Feye-
noord 2 afg.
ADO D H 2 18-39 DHC 2 19-23
Tonegido 2 19-38 UVS 2 18-22
Westlandia 2 17-29 Olympia 2 18-22
Quick H 2 19-27 Nieuwenh 2 16-21
Wilhelmus 2 19-27 Hekeling 2 18-16
Feyenoord 2 17-25 Slikkerveer 2 16- 5
IA: VIOS 2-RKAW 2 1-1, DSO 2-VCS 2 2-
3. DSO 2-DHC 4 2-2, HMSH 2-RKAW 2
2-2, HMSH 2-WSB 2 1-5, SJC 2-VIOS 2
2-2. DWO 2-Alphense Boys 2 2-2 1B:
UNIO 2-DHC 3 0-0, UNIO 2-Den Hoorn 2
3-1. SWSMC 2-Spartaan'20 2 0-3, OW
2-Excelsior'20 2 4-2, Neptunus 2-Leoni-
das 2 1-4, PFC 2-Zwervers 2 2-0, DHC 3-
DRL2 3-1.
3A: Lugdunum 3-WSB 3 1-2, WSB 3-
Roodenburg 2 2-1, Blauw Zwart 3-Lugdu-
num 3 1-2, DOCOS 2-Tonegido 3 3-1, FC
Rijnland 2-Poodenburg 2 3-3, FC Rijnland
2-DOCOS 2 2-3. 3B: Verburch 2-Blauw
Zwart 4 1-4. Verburch 2-Westlandia 5 3-6,
SV Erasmus 2-VELO 5 1-5, WM 2-RV-
C'Rijswijk 3 UNO. GONA 2-Biauw Zwart 4
3-0. GONA 2-Delft 2 3-0. HBS 3-SV Eras
mus 2 7-0. HBS 3-HMSH 3 3-0.
4A: OoCoS 3 - Alphense Boys 3 1-0, VCL 2
- Alkmama 2 0-2. ROAC'79 2 - LFC 2 4-2.
UVS 3 - UDWS 2 3-0. VCL 2 - UDWS 2 0-
2. Alkmama 2 - LFC 2 4-2. Lisse 3 - Al-
ODC
ZATERDAG TWEEDE KLASSE: Uitslagen
zaterdag: Stedoco 2 - Berkel: 5-2; Kioetin-
ge - Ter Leede 2: 1-3: Quick Boys - RWH.
1-3: ZwartWit'28 2 - Vlissingem 2-1; Uit
slagen maandag Stedoco 2 - Tern Boys:
3-4, Vlissingen - Ter Leede 2. afg.: RWH -
Berkel: afg.; Zwaluwen - Quick Boys 7-3,
RWH 17-44 Tern. Boys 19-24
ZwartWit28 2 16- Vlissingen 18-19
38 Kloetmge 17-17
Ter Leede 2 17-32 Stedoco 2 17-17
Berkel 17-28 Botlek 19-16
Zwaluwen 17-26 EBOH 19-12
Quick Boys 19-26
ZATERDAG DERDE KLASSE: Uitslagen
zaterdag: Gravenz.w - RCL: 4-5; BSC'68 -
MW'27: afg.; DZB - Oegstgeest 4-0,
ZwartWit'28 3 - Excelsior: 3-2, Uitslagen
maandag: RCL - Jodan Boys: 0-4-, BSC'68
- Zeegeest: afg.;
Nootdorp 16-45 Oegstgeest 15-18
DZB/Z'Kamp 15-37 Gravenz.w 15-18
MW'27 16-31 BSC'68 11-14
Jodan Boys 16-28 Excelsior P 15-10
RCL 15-22 ZwartWit28 3 12-3
ZONDAG TWEEDE KLASSE: Uitslagen za
terdag: SJC - Duivesteyn: 1-1. Alkmama -
De Sleutels: 0-2; Oliveo - DEH: 4-1;
Nieuwkoop - RVC'33 1-1; KFC'71 - DU-
N0:3-0: uitslagen maandag: DUNO - UVS
0-0; Oliveo - SJC: 5-0; RVC'33 - KFC'71:
1-2, De Sleutels - Duivesteyn. 5-0; DEH -
Alkmama: 3-4;
Oliveo 15-43 SJC 17-21
UVS 17-30 Alkmama 18-21
Sleutels 17-30 KFC'712 16-24
Nieuwkoop 19-29 DEH 16-16
DWO 15-26 Duivesteyn 16-8
RVC'33 16-24 DUNO 15-5
Bernardus
DONK
Floreant
A-jeugd
Eerste divisie: Roda JC-Excelsior 2
Sparta 18-46 Roda JC
SCFeyen. 17-40 VW
Fortuna S 17-34 Dordrecht
Quick Boys 18-29 Excels.
Eindh. 17-26 Middelb.
MW 18-26 RKC
AFC 17-39 Vree sw.
Argon 17-36 Holland.
Lisse 17-36 DEM
Roda 46 16-21 DCG
UW 16-20 DWV
DOVO 17-20 SVW27
Tweede divisie B: UVS-DSO 2-2.
phense Boys 3 4-1. ROAC'79 2 - UVS 3 4-
2 4B: Bernardus 2 - Kickers'69 2 0-2,
DSO 3 - Foreholte 4 0-3, ROAC'79 3 -
Meerburg 2 3-1Bernardus 2 - Foreholte 4
0-3. DSO 3 - ROAC'79 3 2-5. MMO 2 -
Wippolder 2 6-4, SJC 4 - ASC 2 6-0, Meer
burg 2 - Altior 3 2-2.
5A: DoCoS 4-Lisse 4 2-6, Forum Sport 3-
SJC 5 1-7, Teylingen 3-Foreholte 5 0-8,
WSB 4-Alph. Boys 4 1-6 5B: Blauw
Zwart 5-Meerburg 3 6-7, DSO 5-Forum
Sport 2 1-4, Rijnland 3-Warmunda 2 3-1,
Stompwijk 2-VCL 3 2-6 5C: Alph. Boys 6-
RKAVV 5 nb. Azzurri 2-Wassenaar 3 9-4,
Bernardus 4-Azzurri 2 9-1, OSC 2-VUC 5
5-1, Zoetermeer 2-Graaf Willem 3 1-5
6A: Rijnland 4 - Roodenburg 3 0-3, SJC 6
- Lisse 5 2-3, DoCoS 5 - ASC 3 1-0, KRV 1
- Lugdunum 4 3-2, Warmunda 3 - Teylin
gen 4 7-3, Leidse Boys 3 - Alphense Boys
12 4-1 68: SJZ 4 - SJC 7 4-0. DoCoS 6 -
Bl Zwart 6 1-2, Altior 6 - GOL Sport 2 6-0,
Lugdunum 5 - Leidse Boys 4 3-3 6C; Ber
nardus 5 - Alkmama 3 3-2, Alphense Boys
7 - MMO 3 1-5. OSC 4 - VCL 4 4-4. 6D:
Alkmama 4 - Altior 5 3-1. Zoetermeer b -
Kickers'69 4 1-3, SJZ 6 - Wilhelmus 6 2-
4. Roodenburg 4 - MMO 4 3-3, DSO 6 -
Meerburg 4 1-3.
7A: Rijnland 5 - Leidse Boys 5 2-0, Sleu
tels 1 - SJC 8 1-1. SJZ 7 - Foreholte 6 2-3.
UDO 5 - DOSR 8 3-1. Lugdunum 6 - ASC
4 0-3. 7B: DoCoS 3 - UDWS 3 2-2. VCL 5 -
Foreholte 7 2-4, ASC 5 - Leidse Boys 6 4-
1, SJC 9 - UVS 6 2-0, SJZ 8 - Stompwijk 4
4-1 7C: Kickers'b9 5 - Warmunda 6 5-2.
Bernardus 6 - SJC 10 1-3, Alphense Bovs
9 - ASC 6 2-4, Voorschoten'97 4 - VNA 2
nb, DOSR 5 - Alphen 3 3-5, Gr Wil VAC b
- Altior 7 4-3. 7D: Azzurri 4-HW 7 6-3,
DOSR 6-DWO 6 1-2, Graaf Willem 7-
Stompwijk 9 2-1, ROAC'79 4-Alphen 4 0-
2, VCL 8-RKAW 8 2-4 7E: Delft 9-DOSR
7 2-3, Tonegido 9-Blauw Zwart 7 nb, VUC
7-DWO 7 0-6, Zoetermeer 7-Warmunda 4
4-1.
8A: GOL Sport 3 - Foreholte 8 3-5. KRV 2 -
DoCoS 10 3-0, UDO 7 - Warmunda 7 8-0.
ASC 7 - WSB 5 4-1, Teylingen 8 - Lugdu
num 7 4-2 8B: Rijnland 6 - DoCoS 111-
4. Sleutels 2 - Lisse 8 0-2. SJC 12 - Tey-
ngen 9 3-3. Altior 10 - WSB b 3-6 8C:
Roodenburg 6 - LFC 5 1-4, DoCoS 12 -
SJC 13 1-5. Lisse 9 - Foreholte 10 1-4.
VCL 6 - UVS 7 4-0 8D: Alkmama 5 -
Stompwijk 5 2-0, SJC 14 - Lisse 10 3-1.
SJZ 9 - Meerburg 6 2-4. 8E: Bernardus 7 -
Alphen 5 A. no, Stompwijk 6 - Altior 8 1-1.
MMO 5 - Kickers'69 6 2-4, DOSR 10 - RO
AC'79 5 2-2. 8F: DOSR 9-Forum Sport 6
3-0, DWO 8-Blauw Zwart 8 2-0. Meerburg
,8-Archipel/Ornas 4 0-2. MMO 6-Alkmama
7 1-1. Real Zmeer 2-VNA 4 V.nog. 8G: De
Jagers 2-Wassenaar 5 0-1. Forum Sport 4-
Alkmama 8 7-3. OSC 5-Graaf Willem 8 4-
0, Stompwijk 7-Stompwi|k 8 2-0. 8H: Ber
nardus 10-RKAW 11 2-1, Graaf Willem 9-
Postalia 3 3-6. RFC'95 4-Zoetermeer 9 3-
1, Tonegido 11-De Jagers 3 nb, Vreden-
burch 6-Real Zmeer 3 R.nog.
VROUWENVOETBAL
HOOFDKLASSE: Uitslagen zaterdag: Saes-
tum - ZwartWit'28: 3-0 (Saestum kampi
oen); Stedoco - Wartburgia: 3-1, ODC -
WFC. 0-1: Braakhuizen - Velocitas; 3-2;
Uitslagen maandag; Velocitas -Ter Leede:
0-3, Braakhuizen - Puck D.: 3-1,
Saestum 19-55 Puck
Ter Leede 19-40 Wartburgi
WFC i7-38 Reiger B.
Stedoco 17-34 Braakhui
ZwartWit28 19-30 Velocitas
19-21
18-19
19-17
17-16
16-13
17-23 Buitenveldert 19-4
stjohn De Zwitserse 'skip', Luzia Ebnother, houdt haar ogen gericht op de verte terwijl zij net haar
steen heeft gelanceerd tijdens het WK Curling in het Canadese St. John. Zwitserland versloeg Schotland
met 11 -5. FOTO REUTERS
SW/SMC
Katwijk
Spart. 20
18-47 UVS
15-30 Westlandia
19-29 Spijkemsse
15-27 SC Feyen.
16-26 RVC/Ri|sw
18-25 HOV
Noordwijk 18-32 DWO
Scheven. 18-30 DHC
Voorschoten 19-30 Olympia
ONA 16-23 SJC
15-18
15-17
16-15
17-10
B-jeugd
Eerste divisie: AZ-Ajax 1-3, SC Feyenoord-
GA Eagles afgelast.
Telstar
Feyenoord
18-31 Haarlem
19-30 GA Eagles
19-29 Utrecht
19-25
18-21
19-20
17-20
19-18
Twente 18-26 Quick Boys 19- 8
Tweede divisie:
Spartaan 17-38 RVC/Rijs.
- 17-36 UVS
18-34 Barendr.
17-31 Sparta
19-29 RBC
16-28 RCS
Excelsior
Dordrecht
SW/SMC
ADO DH 2
15-24
17-23
17-18
16-15
17- 9
18- 5
ATLETIEK
ZONDAG DERDE KLASSE A: Uitslagen za
terdag: BI.Zwart - Vredenburch: 1-2; Ju-
VentaS - UDO: afg.. Uitslagen maandag:
DoCoS - BI Zwart; 0-5; Westlandia - Vre-
denburgh: afg.; UDO - SJC; uitg.
GDA 2 13-32 SJC 2 15-14
Westlandia 13-32 Oliveo 2 13-10
UDO 14-28 Sleutels 2 6-9
JuVentaS 13-21 VCS 9-4
Vredenb. 13-20 DoCoS 13-3
BI.Zwart 10-16
ZONDAG DERDE KLASSE B Uitslagen za
terdag. NSV'46 - Floreant: 5-0; Ammerstol
- Iduna: afg.; Uitslagen maandag. NSV'46
- Spartaan: 3-0; Ammerstol - DONK: 1-2;
Nieuwerkerk - VEP: 1-2; Iduna - Floreant:
14-37 Cabauw 16-13
15-34 Spartaan'20 13-12
13-28 Ammerstol 13-10
13-25 iduna 13-9
12-21 Nieuwerkerk 14-3
JEUGDVOETBAL
15-22
19-18
18-17
17-15
17-11
17- 8
Tweede divisie A: Roda 46-AFC 1-3, DEM-
DCG 1-2, DOVO-FC Lisse 1-6. ,DOVO-Ar-
gon 3-1, SVW 27-DWV 1-2.
17-19
14-18
15-17
16-15
15-13
15-11
Parijs. Marathon. Mannen: 1 Ruto (Ken)
2.08.10. 2. Kipsambu (Ken) 2.08.25. 3.
Kalombo (Con) 2.08.40. 4 Kiprop (Ken)
2.08.44, 5. Lagat (Kern 2 08.50 Vrou
wen 1. Costea (Roe) 2.26.10, 2. Timofe-
jeva (Rus) 2.27.46, 3. Yamanouchi (Jap)
2.28 52.
Rossum.Omloop van de Bommelerwaard-
Elite/neo-amateurs (-25 jaar, 175 km):
1 Van der Reep (Hillegom), 2. Loohuis
(Oldenzaal), 3. Claessens (Meijel), 4
Hiemstra, 5. Boerman (Tubbergen).
Waddinxveen.Ronde van Waddinxveen.Eli-
te/neo-amateurs (80 km): 1. Zuijderwijk
(Poeldijk), 2. Veldkamp (Kamerik), 3. Van
der Tang (Voorhout), 4 Alders (VSt), 5.
Dekker (Ouderkerk aan den IJssel).
Cyclo's/veteranen (50 km): 1 8roers
(Maartensdijk), 2. Grootveld (Zoetermeer),
3. Van Weel (Hazerswoude-Rijndijk). 9.
Bakker (Alphen aan den Rijn). Junioren
(60 km): 1. De Bruin (Stolwijk), 2. Van
Dijk (Harmeien), 3. Lutte (Limmen), 7.
Van der Kooij (Leiderdorp) Texel
Zestig van Texel. 60 km ultraloop: 1. Van-
dendnesschen (Bel) 3 57.35), 120 km: 1
Smit (Voorburg) 10.01.16, Van der Zwan
(Katwijk) in tweede ronde van 60 km uitge
vallen; Vrouwen 1. Drescher (Dui)
105544 parcoursrec ordR ij pweteri ng
Zilverenmolenloop; 20 km 1. 3ougra
(Mar) 1 0 4 48, 2 Deruddere (Bel)
1 05.30. 3. Boon (De Spartaan) 1 09.25.
4. Borst (Leiden Atletiek) 1 10.19. 5
Aitnaceur (Haag Atletiek) 1 13.55, 6.
Baak (De Spartaan) 1.14.40, Vrouwen 1
Hogenboom (Leiden Atletiek) 1.26.15 (le
veterane). 2. Irma Hogenboom (Plantans)
1 32 24. 3. Verlaan (Aalsmeer) 1.41.09.
10 km: 1. Balkenende (De Spartaan)
32.34, 2. De Roode (Leiden Atletiek)
34 56. 3. Van Veen (Leiden Atletiek)
35.27, Vrouwen: 1. Van der Poel (De Spar
taan) 43.11, 2. Van de Berg (Plantaris)
47.15, 3. Fleischeuer 47.39.
Aarlanderveen
35ste 3-Molenloop; 15,5 km: 1. R.Punt
(Rotterdam) 50.49 (parcoursrecord), 2.
Van Marrewijk (AAV '36) 54.39, 3. Dub
beldam (Koudekerk) 56.25,'4 Van Kleef
57.44, 5. Lampe (Almere) 58.34, 6. Nie-
boer (Rijswijk) 58.37, 7. De Bruijn (Al
phen a/d Rijn) 59.14, 8. De Wit (Zoeter
meer) 59.46; Vrouwen: 1. Van Kreuningen
1.14,19. 2. Van Gent (Ter Aar) 1.16.20,
3. Kaptein (Hillegom) 1.21.47, 4 Weis-
scher (Voorburg) 1.22.46.
10,5 km: 1 J. Punt (Rotterdam) 35.23
(parcoursrecord). 2. Van Zoest (AV '47)
38.02, 3. Van den Voren (Nieuwkoop)
38.10; Vrouwen: 1 Beers (Alphen) 43.13,
2. Jansen (Schiedam) 53.44, 3. Pieterse
(Alphen) 48 21.
4.5 km 1 Blokland (Waddmxveen) 15 12
(parcoursrecord). 2 Van Roo:|<?~ (Bos
koop) 15 14 Lange (Almere) 15 35 Me s
jes 1 Z jlstra (Bleskersgraafi 1 7 46. 2
Gorter (Leiderdorp) 19 04. 3. Van Gent
(Ter Aar) 20 00
Schoonhoven
Parkloop. 10 km: 1 Van Veldhoven (Olym
pus '70) 31 18. 2 Kottekaas (Le een Atle
tiek) 31.28, 3 Verwoerd (Avantri) 31.55.
BASKETBAL
New York. Noord-Amerikaanse competitie
NBA.
Boston Celtics - Milwaukee Bucks 83-84,
Philadelphia 76-ers - Cleveland Cavaliers
80-85, Atlanta Hawks - Vancouver Grizz
lies 84-81, Charlotte Hornets - Indiana
Pacers 81-87, Minnesota Timberwolves -
Denver Nuggets 107-88, Phoenix Suns -
LA Lakers 90-91, Chicago Bulls - Orlando
Magic 68-115, Golden State Warriors -
Utah Jazz 85-92, Portland Trailblazers -
Seattle SuperSonics 107-95
New Jersey Nets - Miami Heat 88-77, To
ronto Raptors - Washington Wizards 87-
85. Detroit Pistons - Orlando Magic 77-92,
Minnesota Timberwolves - Sacramento
Kings 105-96, San Antonio Spurs - LA
Clippers 103-82. LA Lakers - Golden State
Warriors 76-81, Portland Trailblazers -
Phoenix Suns 98-93.
Atlanta Hawks - Charlotte Hornets 85-83.
Boston Celtics - New Jersey Nets 79-91,
Washington Wizards - Miami Heat 79-90,
Indiana Pacers - New York Knicks 108-95.
Seattle Supersonics - Houston Rockets
101-84. Toronto Raptors - Philadelphia
76-ers 97-82. Chicago Bulls - Vancouver
Grizzlies 88-87. Cleveland Cavaliers - Mil
waukee Bucks 98-74. Denver Nuggets -
Los Angeles Clippers 32-80. Standen
Eastern Conference Atlantic Division: 1
Orlando 24 overwinningen - 10 nederla
gen/gemiddelde 0,706, 2. Miami 20-
11/0,645, 3. New York 18-15/0,545, 4.
Philadelphia 16-16/0,500, 5. Washington
13-19/0,406, 6. Boston 10-21/0,323, 7.
New Jersey 8-24/0,250 Central Division
1. Indiana 22-11/0,667, 2. Atlanta 21-
o :u:-. -i - ,v
waukee 19-13/0,594, 5. Toronto 18-
14/0,563, 6. Cleveland 16-15/0,516, 7.
Charlotte 12-19/0,387, 8. Chicago 10-
23/0.303 Western Conference Midwest
Division: 1. Utah 23-8/0,742, 2. San An
tonio 22-10/0,688. 3 Houston 22-
11/0.667, 4 Minnesota 19-13/0,594, 5.
Dallas 11-22/0.333. 6. Denver 10-
24 0.294. 7 Vancouver 6-27/0,182. Pa
cific Division 1 Portland 26-6/0.313, 2
LA Lakers 22-12/0.647. 3. Seattle 16-
16/0,500, 4 Phoenix 15-18/0,455, 5.
Golden State 14-18/0,438, 6. Sacramento
14-19/0.424. 7 LA Clippers 3-29/0,094.
iland
24-46 Vlissingen
24-42 Attacus
22-38 Prisma C
24-34 Piranhas
24-30 Bi
24-24 Almelo B
25-24 Orca's
25-24
DAMMEN
Huissen. NK mannen. Zevende ronde
Clerc - Gerard Jansen 1-1, De Koning -
Wesselink 1-1, Thijssen - Kemperman 1-1,
Meijer - Barkel 0-2, Hans Jansen - Van
Leeuwen 1- 1, Salomé - Heusdens 1-1,
Van der Zee - Scholma 0-2 Achtste ronde
Wesselink - Clerc 1-1, Kemperman - De
Koning 1-L, Barkel - Thijssen 1-1, Van
Leeuwen - Meijer 2-0, H. Jansen - Salomé
2-0, Heusdens - Scholma 1-1, G. Jansen -
Van der Zee 1-1. Stand 1. Barkel, Heus
dens en Thijssen 10 punten, 4. Clerc,
Kemperman en Van Leeuwen 9, 7. G Jan
sen. Scholma. Wesselink en Van der Zee 8,
11. H. Jansen 7, 12. Meijer en Salomé 6,
14. De Koning 4.
Orca's
28-43 Rotterdam 2
28-46 Early Bird
29-44 Shooters
28-42 Sharks
28-40 Den Bosch 2
29-36 Springfield
29-34 Jahnll
28-30 Donar 2
29-30 Juventus
JUNIOREN, EREDIVISIE: Weert -
dians 83-85.
Den Helder 27-50 Piranhas
DAS 27-48 Canadians
Blitz 27-42 Weert
27-32 Voorburg
27-30 Akrides
25-28 Wyba
26-26 Donar
26-28 Drenthe
Black Eagles
Rotterdam
Sharks
Hoofddorp
leiden «jeroen bal
De vrouwen van Ter Leede ga
ven gisteren tegen Velocitas
geen kans weg. Toch werd pas
na 45 minuten het klassever-
schil omgezet in een doelpunt.
Patricia Keeldar overleefde di
verse aanslagen op haar benen,
om vervolgens de 1-0 in te
schieten. De tweede helft werd
vervolgens rustig uitgespeeld.
Twee goals van Sabine van Eyk
brachten uiteindelijk de score
op 0-3.
Ook de reserves van Ter
Leede wonnen hun enige wed
strijd in de tweede klasse zater
dag. Uit bij Kloetinge werd het
na een snelle 1-0 achterstand 1-
3, door doelpunten van Mascha
Wïssink- uit een penalty-, Cin-
Ter Leede gunt
dy Berkhout en Mariska Tukker.
Quick Boys kende daarentegen
een slecht weekeinde. Werd za
terdag nog enigszins ingecalcu
leerd verloren van koploper RV-
VH met 1-3, doelpuntenmaak-
ster was Jolijn Veerman. Giste
ren werd er door de Katwijksen
zeer belabberd gespeeld, en
met liefst 7-3 verloren van Zwa
luwen. Achterin liep het totaal
niet, waardoor Zwaluwen kans
na kans kreeg. Quick Boys kon
via Jacqueline van der Oever en
twee keer Louise van Beelen
slechts drie keer iets terug
doen.
In de tweede klasse zondag
was De Sleutels spekkoper met
VnlnritcïC «ppn Izonc derdag was al met 2-0 gewon-
V eiUClUto geeil KdllS nen van Aikmania door goals
van Natasja Sasburg en Patricia
twee overwinningen, maar het Bavelaar. Gisteren behaalde de
kwam niet onbeschadigd uit de Veense ploeg een beter resul-
strijd. Gisteren moesten, in de taat, door DEH met 4-3 te ver
met 5-0 gewonnen wedstrijd te- slaan. Na een snelle 2-0 achter
gen het keiharde Duivesteyn,
twee spelers geblesseerd het
veld verlaten. Natasja Sasburg
kreeg een schop in het gezicht
waaraan ze een flinke snee
overhield. Erger was het gesteld
met Nathalie Gertenaar, die de
rest van het seizoen moet mis
sen door een gekneusd kuit
been. Voordat Sasburg uitviel
had ze al wel voor de 1-0 ge
zorgd. De overige doelpunten
werden gemaakt door: Bianca
Vreeken twee keer, Simone Tes-
ke en Patricia Bavelaar. Don-
stand, stelden Bianca van der
Meer en Linda Huigsloot orde
op zaken, door respectievelijk
twee en een keer te scoren. Er
viel ook nog een eigen doelpunt
te noteren, nadat een speelster
van DEH een ingooi van Van
der Meer achter haar eigen kee
per tikte. SJC was duidelijk te
zwak voor koploper Oliveo, en
verloor met 5-0. Zaterdag werd
SJC - Duivesteyn bij een 1-1
stand gestaakt, nadat het veld
blank kwam te staan.
chef willem spierdijk. 071-5356464, plv -chef janet van dijk. 07
w.v. Carty (Ned) ippon, Galante (Ita).
Moerkerk (Ned) verliest eerste ronde van
Lungu (Roe). Bilstra (Ned) w.v. Odgerel
(Mon), verliest tweede ronde van Mahm-
KORFBAL
HOOFDKLASSE A: Blauw Wit-BW Heeren
veen 22-13, Deetos-KVS 19-16, Groen
Geel-Dalto 20-21, Die Haghe-AKC 24-14
Die Haghe 8-16 Dalto 8-6
Deetos 8-14 Groen G. 8-5
Bl. Wit 8-11 AKC 8-5
KVS 8- 6 BWH'veen 8-1
HOOFDKLASSE B: HKV/Ons Eibernest-
PKC 15-16, De Meeuwen-DOS'46 17-25,
Nic.-Rohda 29-11, Vada'25-0ost Arnhem
15-29, HKV/Ons Eibernest-Nic. 18-18,
Oost Arnhem-PKC 25-11
Nic. 8-14 HKV/OE 8-5
O Arnhem 8-14 Meeuwen 8-4
DOS'46 8-13 Vada'25 8-4
PKC 8- 8 Rohda 8-2
OVERGANGSKLASSE D: Naès-Koog Zaan
dijk 15-28, Sporting Trigon-WION 14-8,
DOS/WK-Ready 17-15
Fortuna 8-14 Ready 8-6
Sp. Trigon 6-10 K. Zaandijk 8-6
8-10 LUTO 8-4
7-2
EERSTE KLASSE D: DKC-Futura 9-12,
BEP-Crescendo 13-12
AW/DTV 7-12 Crescendo 6-6
Futura 6-10 KVA 7-6
ZKV 8-10 Celeritas 8-5
BEP 8- 8 DKC 8-1
EERSTE KLASSE F: Excelsior-Vitesse 13-
7
ODO(M) 8-13 V'schaar 8-7
TOP 8-11 Nieuwerkerk 8-6
Excelsior 7-10 Vitesse
SDO(K) 7- 9 Fiks
8-2
EERSTE KLASSE G: Albatros-Tempo 14-
15. IJsselvogels-GKV(G) afgelast
Tempo 8-11 KOAG 6-6
ADO 7- 9 Kinderdijk 8-6
HKC(H) 8- 9 GKV(G) 6-4
IJsselvogels 7- 7 Albatros 6-4
TWEEDE KLASSE E: Phoenix-De Danaï
den 10-11. RKC-Victoria 12-10
Danaïden 8-14 Phoenix 8-6
ALO 8-12 RODA 8-6
Victoria 8- 8 Trekvogels 7-5
Hespa 8-8 RKC 7-3
TWEEDE KLASSE F: OWO-Telstar 19-10.
Pernix-ZKC'31 16-12
DKV(IJ) 8-16 Pernix 7-8
0W0 7-11 O.Nassau 8-3
HKC(U) 8- 9 ZKC'31 8-3
VEO 6- 8 Telstar 8-2
DERDE KLASSE L: Atlantis-VZOD 17-8,
DTS(E)-Fluks 11-10, Madjoe-ESDO 11-11
Atlantis 8-14 VZOD 8-8
Madjoe 8-13 Fluks 8-5
ESDO 8-10 ODI(A) 8-3
DSO(A) 8- 9 DTS(E) 8-2
RIJNDELFLAND B: Eureka-Unicum 9-13,
TOV-Blauw Wit'51 uitgesteld
KZ Leiden 8-14 Unicum 7-7
Actief 6- 9 Springfield 8-7
BI Wit 7- 8 TOV 7-5
ELKV 8- 8 Eureka 7-0
RES. OVERGANGSKLASSE A: Fortuna 3-
Atalante 2 15-1. D: Sporting Trigon 2-
WION 2 9-8
RES. EERSTE KLASSE E: Tweemaal Zes
2-Avanti 2 12-9, IJsselvogels 2-TOP 3 12-
10
RES. TWEEDE KLASSE H: Fiducid 3-KVS
4 11-17, 0W0 2-Excelsior 2 14-12. Per
nix 3-VEO 2 20-16; I: Meervogels 3-Velo-
citas 2 12-10; L: De Bermen 2-Sporting
Trigon 3 6-13; N: Albatros 2-RWA 2 13-6,
Nieuwerkerk 2-VEO 3 6-12
JUNIOREN C: Permx-Oranje Wit 16-15; D:
Tweemaal Zes-Dalto 10-17
visa Star, 4. Legend Limburgia Toto win
nend 12,60; plaats 3,00 2,20 1,40; kop
pel 19,50, kwartet 585,20. Negende
koers. 1300 nv 1 Sjafar (D.C Klomp)
1.33,8, 2. Djelforce, 3. Agar's Haracha
Star. Toto: winnend 5,60; plaats 2,50
5,20 3,00; koppel 25,10; trio 397,60.
Tiende koers, 1609 m 1. Kim Wielinga
(H W Langeweg) 1.15,8, 2. Royal Touch,
3. Imro van Cornjum. Toto: winnend 6,30,
plaats 2,60 2,80 3,20; koppel 13,50; trio
278,00. Totalisatoromzet 225.252
RUGBY
Seoul. Kwalificatie World Cup. Eerste ron
de, tweede wedstrijd: Zuid-Korea - Neder
land 78-14 (38-0). Eerste wedstrijd 31-30
voor Nederland, Zuid-Korea speelt tegen
Tonga in de tweede ronde
Internationaal vrouwenrugbytoernooi DIOK
Zaterdag: Neuenheim-Brixham_ 14-0. Sha-
0. Tetley-Wasps 0-34, Leicester-DIOK 0-
27. Wasps-Middlesex 36-0. DIOK-Stirling
22-0, Bnxham-Leicester 10-0, Shape-
Wasps 0-15, Leicester-Stirling 5-0, Sha
pe-Middlesex 15-0, Neuenheim-Stirlmg
41-0. Brixham-Stirling 19-0, Neuenheim-
Leicester 33-0 Halve' finale; DIOK-Tetley
15-0, Wasps-Neuenheim 0-5 Finale: Dl-
OK-Neuenheim 29-0.
Zondag: Neuenheim-Blackheath 10-0,
Middlesex-Sterling 19-0, DIOK-Black-
heath 10-0, Shape-Brixham 0-0, Neuen-
heim-Wasps 14-5, Leicester-Sterling 5-7,
Tetley-Shape 5-0, Middlesex-Leicester 12-
Neuenheim 12-5.
Toernooiwinnaar: DIOK.
Meest waardevolle speelster: Barbara Frau-
enfeld (Neuenheim)
SNOOKER
Warmond NK Snooker
Mannen, halve finales: Raymon Fabrie
(Rotterdam) - Johan Oenema (Warga) 3-4,
Mario Wehrmann (Den Haag) - Roy Stolk
(Zeist) 3-4. Finale Oenema - Stolk 3-5.
Veteranen, finale: Don Price (Schiedam) -
Anton Kerstholt (Haarlem) 3-2.
Koppels, finale: Ton Horstman/Theo Moes
(Glanenburg/Enschede) - Richard van Rij-
singen/Simon Whittle (Amsterdam) 1-3.
Vrouwen, finale: Karin van der Made (Am
sterdam) - Saskia Smits (Eindhoven) 1-3
Junioren, finale: Michael Varley (Den Hel
der) - Frank Varley (Den Helder) 4-3.
TAFELTENNIS
EREDIVISIE: FVT Cosmos 4-3. Anker
stars - Kluis 5-2, Docos - Amsterdam Un.
2-5, Scylla - 't Zand 3-4
tZand 7-32 Kluis7-23
FVT 7-32 Amsterd Un. 7-23
Scylla 7-29 Cosmos 7-21
Ankerst. 7-25 Docos 7-11
JUDO
Den Bosch. Open NK (A-toernooi): Vrou
wen. Tot 48 kilogram. Finale: Nichilo-Ros-
so (Fra) wint van Jossinet (Fra) ippon
Brons Lijuan (Chn). Meloux (Fra). Van Gu-
rp !Ned) verliest tweede ronde van Zemla
(Pol). Kalsbeek (Ned) w.v. Acciari (Aus),
verliest derde ronde van Jossinet. Tot 52
kg. Finale: Allan (GBr) w.v Ji (Chn) ippon.
Brons Kieffer (Fra), Restoux (Fra) Polak
(Ned) verliest in eerste ronde van Singleton
(GBr). Van de Sluis (Ned) verliest eerste
ronde van Allan. Meulendijks (Ned) ver
liest tweede ronde van Schwalbe (Dui) De
Wringer (Ned) verliest tweede ronde van
Kieffer Tot 57 kg. Finale: Fernandez (Spa)
w v. Baton (Fra) yuko Brons: Gal (Ned)
w.v. Gravenstijn (Ned) ippon, Shuyan
(Chn). Winters (Ned) verliest eerste ronde
van Kubatzki (Dui) Coppens (Ned) verliest
eerstp ronde van Petit (Fra). Havezaath
(Ned) verliest eerste ronde van Riaboff
(Fra) Meijer (Ned) verliest, tweede ronde
van Baton Tot 63 kg. Finale Vriezema
(Ned) w.v. Petrova (Rus) waza-an Brons
Van Stokkum (Ned) w.v. Lecoeuche (Fra)
na beslissing, Schutz (VSt). Sanders (Ned)
verliest eerste ronde van Garofalo (Fra).
Willeboordse (Ned) w v Parmigiano (Bra),
verliest tweede ronde van Dongqm (Chn)
Schapendonk (Ned) w.v. Petersson (Dui)
en Wolska (Pol), verliest derde ronde van
Vriezema. Tot 70 kg. Finale: Zwiers (Ned)
.v v iglesias (Spa) ippon Brons Rambault
(Fra). Abdellatif (Fra). Bosch (Ned) verliest
tweede ronde van Chisholm (Can). Verhoe
ven (Ned) verliest tweede ronde van Pa-
::etova (Tsj). Tot 78 kg. Finale Richter
(Roe) w.v Van der Meulen (Ned) yuko
Brons. Kienhuis (Ned) w v Borderieux
(Fra) ippon. Airong (Chn). Van de Broek
(Ned) verliest eerste ronde van Lubczynska
(Pol) Sneevliet (Ned) w.v. Telle (Fra). ver
liest tweede ronde van Kienhuis. Wesse-
ling (Ned) verliest tweede ronde van Rich
ter Van Dekken (Ned) w v Witters (Bel),
verliest tweede ronde van Airong. Boven
78 kg. Finale: Fuming (Chn) w.v. Gerber
(Dui) ippon Brons: Harteveld (Ned) w.v.
Gornicka (Pol) ippon, Maksymov (Pol).
Kuite (Ned) verliest in tweede ronde van
Gerber (Dui), Van der Spil (Ned) verliest
eerste ronde van Veys (Bel).
Mannen. Tot 60 kg. Finale: Penas (Spa)
w.v. Soyer (Fra) ippon Brons. Buchanan
(GBr), Dunkley (GBr). Starmans (Ned) ver
liest tweede ronde van Uematsu (Spa).
Houkes (Ned) verliest tweede ronde van
Penas (Spa). Holthuizen (Ned) verliest
tweede ronde van Mikkonen (Fin). Tot 66
kg. Finale: Uematsu (Spa) w v Colas (Fra)
ippon Brons Van Kalken (Ned) w v. War
ren (GBr) yuko. Zaczkiewcz (Pol). Van Dijk
(Ned) verliest eerste ronde van Ekstrom
(Zwe). Bouma (Ned) verliest eerste ronde
van Schlatter (Dui). Hendriks verliest eer
ste ronde van Da|los (Hon), Wieringa (Ned)
verliest eerste ronde van Kaupmen (Zwe)
Tot 73 kg. Finale Almeida (Por) w.v.
Kingston (GBr) ippon Brons Kabuliani
(Geo), Bertheau (Fra) w.v. Van der Ham
(Ned) Van Nol (Ned) w.v. Braun (Hon),
verliest tweede ronde van Kingston. Meijer
(Ned) w.v. Bere (Hon). Jefferson (VSt). ver
liest derde ronde van Bertheau. Tot 81 kg.
Finale. Domenech (Spa) w.v. Khaldoune
(Fra) ippon. Brons B Tolgyesi (Hon),
Krawczyk (Pol) Arens (Ned) w.v. Foentikov
(Rus), Enghag (Zwe), verliest derde ronde
van K Tolgyesi. Dagbaghian (Ned) w.v.
Tsjersnjev (Rus), verliest tweede ronde van
Pachmanri (Zwi). Steringa (Ned) w.v. Sav-
tjiskine (Rus), Pedersen (Zwe), verliest
derde ronde van B. Tolgyesi. Kunst (Ned)
verliest tweede ronde van B. Tolgyesi. Klas
(Ned) verliest eerste ronde van Krawczyk
Tot 90 kg. Finale: Gawel (Pol) w.v. Borderi
eux (Fra) ippon. Brons: Poels (Ned) w.v.
Pedus (Bel) ippon, Olson (VSt). Elco van
der Geest (Ned) w.v Szabo (Hon), verliest
tweede ronde van Hondrato (Bra). Tot 100
kg. Finale. Ivan (Roe) w.v. Sonnemans
(Ned) ippon Brons Van der Berg (Ned)
w.v Issajev (Rus) yuko, Kosztolanczy
(Hon). Smulders (Ned) verliest tweede ron
de van Sonnemans Liethof (Ned) verliest
tweede ronde van Galkine (Rus). Meeuw-
sen (Ned) w.v. Ulbrich (Dui), verliest derde
ronde van Lambert (Bel) Boven 100 kg.
Finale Lungu (Roe) w.v Mahmoud (Ira)
ippon Brons: Dennis van der Geest (Ned)
Oldebroek. Open NK cross solo: 125cc
Eerste manche: 1. Strik (Mill) Honda, 2.
Van den Berg (Zeeland) Suzuki, 3. Langs-
ton (ZAf) KTM Tweede manche 1. Langs-
ton, 2. Stallmann (Naarden) Suzuki, 3.
Tragter (Harfssen) Kawasaki. Stand NK 1.
Strik 101 punten, 2. Langston 95, 3. Eg-
gens 88.
250cc Eerste manche: 1 Giesbers (Lies-
sel) Suzuki, 2. Van Rees (Alphen a/d Rijn)
Kawasaki, 3 Vromans (8oxtel) Tweede
manche 1. Giesbers. 2. Van Rees. 3. Vial-
le Stand NK. 1. Giesbers 106, 2. Van
Rees 96. 3 Vromans 89 500cc Eerste
manche: 1. Van Wessel (Doetinchem) Hus-
qvarna. 2 Hartman (Wezep) KTM. 3. Jans
sen (Eibergen) Kawasaki. Tweede manche
1. Janssen. 2. Hartman. 3. Van Wessel.
Stand NK 1 Hartman 104, 2 Janssen
102. 3. Van Klinken 83
Halle. Open NK zijspancross Eerste man
che 1 Willemsen/Willemsen (Lochem)
BSU/Zabel, 2. Steegmans/Verhagen (Bel-
/Ned) BSU/KTM. 3 Sóderqvist/Söderqvist
(Zwe) EML/MTH Tweede manche 1
Steegmans, 2. Janssen, 3 Söderqvist.
Stand NK i Steegmans 1112. Willem-
sen 90. 3. Schrijver en 8ens/Van Nieuwen-
huizen (Reek) VMC/Zabel 68.
PAARDENSPORT
Wolvega
Eerste koers, 2100 m: 1. Nicolet Victory
(A.W. Bosscha) 1.17,3, 2. Nick Beuckens-
wyk, 3. Mitchel Baldwin Toto: winnend
7,80, plaats 2,20 2,20 6,20, koppel
9,70; trio 606,50. Tweede koers, 2100 m:
1. Linco Benelux (D. Lukje) 1.19,8, 2.
Marty, 3. Lady Bethina Toto winnend
27,50; plaats 4,60 1,40 1,60; koppel
47,80; trio 27,00; dubbel winnend
263,10 Derde koers, 2100 m 1 Ninety
six G (A H. Suykerbuyk) 1 19,0, 2 Montaz
K. 3 Lorenzo Transs R Toto winnend
7,00; plaats 2,80 1,80 4,30. koppel
7,00, trio 177.20 Vierde koers; 2100 m
1. Wild Joy (P.J. Strooper) 1.17,3, 2.
Spondee. 3 Kasmir Viola. 4. Keaton Me
adow Toto; winnend 1,60, plaats 1.20
1,60 2,00; koppel 2.70, kwartet 89,70.
Vijfde koers, 2100 m 1 Night Runner A
(T H. Kooyman jr.) 1.19,6, 2. Naander
Medo, 3. Noblesse W. Toto. winnend 7,60;
plaats 2,70 1,60 1,80; koppel 12,70; trio
418,00 Zesde koers, 2100 m: 1 Lars van
Zuilen (J.GJ. Maurix) 1.19,5, 2. Kanjer
Boszorg, 3 Let it be Me. Niet gestart Kym
Promise Toto: winnend 5,20. plaats 1,50
1,40 1,40; koppel 7,40; trio 136,80. Ze
vende koers, 2100 m 1 Legend Starlake
(J.P.C. Oorthuijsen) 1.17,9, 2. Avec Sid
ney, 3. Koncorde S. Toto; winnend 3,10;
plaats 1,30 1,60 2,10; koppel 1,80; trio
19,50 Achtste koers, 2100 m: 1 Magics
Revanche (S. Schoonhoven) 1.20,5, 2.
News Flash, 3. Nirvana,. Niet gestart: Nor
ton K Toto: winnend 5,40, plaats 1,50
1,70 4,80; koppel 5,20; trio 160,30 Ne
gende koers, 2100 m: 1. Koko Dijkhoeve
(A. van Rijn) 1.17.6, 2. Semittess, 3. Wil-
liwave. Toto: winnend 1,60; plaats 1,30
1,30 1,60; koppel 6,60. trio 31.80. Tien
de koers, 2100 m 1 Let's Go Crazy (C F
Kamminga) 1.19,0, 2. Kerel Badi. 3.
Kumder Bos. Toto: winnend 5,10; plaats
3,50 8.80 5,60. koppel 189,10. trio
3147,30 Totalisatoromzet 170.583
Duindigt
Eerste koers. 2000 m: 1 Mighty Tonka (J
Huibertsjr.) 1.19,2, 2. Manus Buitenzorg,
3. Miss Lisse Toto: winnend 1,50; plaats
1,20 1,50 1.40; koppel 5.20; trio 22,50.
Tweede koers, 1900 m. 1 llmore (A A. de
Vries) 2.10,8, 2. Onassa. 3. Miss Marig-
nan Niet gestart Dontchangemyname
(GB)x. Fmlotar's Pub. Toto: winnend 1,80,
plaats 1,40 3,50 7,60; koppel 4,80; trio
27,60. dubbel winnend 2,50 Derde
koers, 2000 m 1 Milord Dear (E. Dragt)
1.21,7, 2 Magie Rider, 3. Nevele Victory
Toto: winnend 3,00; plaats 1,20 1,40
1.30; koppel 5,60, trio 25,50 Vierde
koers, 2000 m: 1. Lark Limburgia (B. Lu-
gies) 1.19,1, 2. Key Jubilee, 3. Kaballus
Avon, Toto; winnend 33,80; plaats 4,50
3,20 5,40; koppel 121,20; trio 8643,00.
Vijfde koers, 1900 m. 1. Borrowby (GB)
(E Havegheer) 2.05,5, 2. Learny
Raaphorst, 3. Craigievar (GB). Toto win
nend 11,30; plaats 2,80 1,70 2,80-, kop
pel 14,50; trio 791,80. Zesde koers,
2000 m 1. Vasterbo Tomorrow (H.W. Lan
geweg) 1.17,4, 2. Miracle Skipper, 3.
Leen van Camstra. Niet gestart- Guvo De
Bloomerd Toto winnend 2,90; plaats
1,40 2,60 1,30; koppel 51,10; trio
401.80 Zevende koers, 1900 m 1 Om-
bra di Nube (FR) (Mw H.J.P van der
Kraats-Boeren) 2.11,5, 2. Kenzo, 3 Dive
Master (IRE). Niet gestart Where's Wally
(IRE). Toto winnend 4,70. plaats 1,20
1,10 1,30. koppel 6,20; trio 23,00 Acht
ste koers. 2000 m 1Manza Star VS (R L
Pools) 1.18,6, 2 Clearly the Point, 3. Lo-
Mannen
HOOFDKLASSE; Ravijn -Brande
AZPC 21-38 De Ham
ZPB 20-37 LZ 1886
AZC 21-30 Ravijn
Polar Bears 20-29 HZ/Zian Wi
De Robben 20-25 Brandenb jns
ZWV/Nereus 20-18 BZPC U(
Meerbeke. Wereldbeker, tweede
83e Ronde van Vlaanderen 1
gem (Bel) 270 km 6 15.00 V
km/u), 2. Vandenbroucke (Be
seeuw (Bel) op 0.014. Bartoli
5 Spruch (Pol). 6 Markus Zbe Brs
Tsjmil (Bel), 8. Hoffman (Ned), J
(Ita). 10. Michaelsen (Den), 18
ker (Ned), 23. Van Bon (Ned), 3
(Ned) 1.52 Gestart 189 n
seerd 73. Stand wereldbeker nag-C
strijden 1 Van Petegem 128
Tsjmil 128, 3. Spruch 86, 4. Zi
Vandenbroucke 70. 6 Muse&
Zberg 45. 8. 8artoli. Garzelli (l-
Aus (Est) 3b. 11. Van Bon (Ne
Hoffman (Ned) 24. Stand i
ploegen 1 Lotto 18, 2 Rabob$
Lampre 15. 4. Mapei 12. 5. TV»
Tolosa (Spa). Ronde van Baskeif
ste etappe, Tolosa - Tolosa
(Fra) 115 km in 2.51.47, 2. Refcon
3. Boogerd (Ned) op 0.21, 4. f
Bustinza (Spa), 5 Aebersold
54. Jonker, 62. Ullrich (Dui)
Moerenhout 5.25, 123. Den Ba
131 Lotz 8.39
Estella (Spa). Trofeo Foral de I
Garzelli (Ita) 198,2 km in 5 38
xebarria (Spa), 3. Rebellin (Ita),
Jalabert (Fra), 5. Velo (Ita).
Rennes. Grand Prix; 1Van Hee -
193,5 km 4.15.17, 2 Char de S
0.02, 3. Morem (Ita), 4. Stree fw
Delalande (Fra), 6. Blaudzun
7. Boscardin (Zwi) 0.35, 8 Co> CW
9. Simon (Fra), 10. Gouvenou (F et 1
Zaandam. Ronde van Noord-Ho
competitie. 1 Koerts (Baarle N;
2-x
nl
EERSTE DIVISIE: 1: Pecos - De Koren
beurs 3-7, Westa - Integer Groep 7-3
3Goep 1:
Westa 8-61 Pecos 8-33
Treffers 7-38 De Korenb. 8-32
Integer 8-36 Hotak 7-28
Groep 2: De Trefhoek - Pecos 2 4-6
Salamanders 7-53 Pecos 7-28
SKF 7-41 De Trefhoek 7-27
Flits 7-39 Amstelveen 7-22
VROUWEN
EERSTE DIVISIE; Swift - DOV 3-7. Hoon
horst - De Korenbeurs 9-1
Hoonhorst 7-54 Swift 7-31
DOV 7-50 GTTC 7-27
De Korenb. 7-31 Pecos 7-17
TENNIS
Davis Cup, wereldgroep. eerste ronde. Ni-
mes. Frankrijk - Nederland 4-1 Raoux-
/Pioline - Haarhuis/Siemerink 6-4 5-7 7-6
6-7 6-2, Pioline - Krajicek 6-3 3-6 7-5 7-
6, Golmard - Siemerink 6-4 7-5.
Frankfurt. Duitsland - Rusland 2-3. Bec-
ker/Prinosil - Kafelnikov/Olhovski 6-7 6-2
6-3 4-6 10-8, Haas - Kafelnikov 3-6 4-6
2-6, Kiefer - Safin 6-7 4-6 4-6
Gent. België - Tsjechië 3-2. Dewulf/Van
Herck - Novak/RIW 6-7 2% Van Gars-
se - Ulihrach 6-Q 6-3 6-4, Malisse - Dose-
del 3-6 6-4 6-0 7-6.
Neuchatel. Zwitserland - Italië 3-2. Ros-
set/Manta - Tieleman/Pescosolido 7-6 4-6
7-5 6-3, Heuberger - Sanguinetti 3-6 6-3
6-7, Federer - Pozzi 4-6 6-7.
Trollhattan. Zweden - Slowakije 2-3.
Bjórkman/Kulti - Kucera/Hrbaty 4-6 7-6 6-
7 6-1 6-3, Enqvist - Kucera 6-1 3-6 2-6 4-
6. Johansson - Hrbaty 6-4 6-4.
üeida. Spanje - Brazilië 2-3 Corretja/Cos-
ta - Kuerten/Oncins 2-6 7-5 6-4 4-6 3-6,
Moya - Kuerten 2-6 4-6 1-6, Corretja -
Carlsson 6-1 6-2.
Birmingham. Groot-Bnttannië - Verenigde
Staten 2-3. Henman/Rusedski - Martin/0-
'Brien 3-6 7-5 6-3 6-7 6-3, Henman -
Martin 4-6 7-5 6-3 7-6, Rusedski - Courier
4-6 7-6 3-6 6-1 6-8.
Harare Zimbabwe Australië 2-3 Byron
Black/Wayne Black - Woodbridge/Woodfor-
de 4-6 6-2 4-6 0-6, Byron Black - Rafter
4-6 6-7 2-6, Wayne Black - Philippoussis
3-6 2-6.
Indeling kwartfinales (14-16 juli) Slowa
kije - Rusland, Verenigde Staten - Austra
lië, Frankrijk - Brazilië, België - Zwitser-
Hilton Head. Vrouwen, 2 miljoen gulden.
Halve finale: Hingis (Zwi/1) - Novotna
(Tsj/3) 6-2 6-3, Koernikova (Rus/7) - Sch-
nyder (Zwi) 6-7 6-0 6-3. Finale: Hingis -
Koernikova 6-4 6-3. Dubbelspel, finale
Likhovtseva/Novotna (Rus/Tsj) - Schett-
/Schnyder (Oos/Zwi) 6-1 6-4.
Chennai (India). Mannen, 810.000 gul
den. Eerste ronde J lie (Aus) - Van Schep
pingen (Ned) 6-3 3-6 6-2 Zmgman (Arg) -
Wassen (Ned) 7-5 6-4 Van Lottum
(Ned/8) - Kmpsschild (Dui) 6-3 6-4, Tills-
tröm (Zwe) - Stanojtsjev (Bul) 6-4 6-4, Et-
lis (Arg) - Behr (Isr) 7-6 teruggetrokken.
Carraz (Fra) - Mor (Isr) 3-6 6-1 6-3, Fuka-
kek (Tsj) - Godwin (ZAf) 4-6 1-1 terugge-
Hongkong. Mannen. 700.000 gulden. Eer
ste ronde Carlsen (Den) - Rodriguez (Arg)
6-1 6-4, Mamut (VSt) - Lareau (Can) 7-5
6-3
Estoril. Vrouwen, 285.000 gulden. Eerste
ronde Schwarz (Oos) Noorlander (Ned)
6-2 6-1, Diaz Oliva (Arg) - Noguiera (Por)
6-1 6-1, Kutikis (Hon) - Chladkova (Tsj) 7-
5 6-4, Wagner (Dui) - Kandarr (Dui) 4-6 6-
3 6-2 Dubbelspel, eerste ronde: Foel-
denyi/Kuti Kis (Roe/Hon) - Boogert/Cour-
tois (Ned/Bel/2) 7-5 6-2. Mannen,
600.000 gulden Eerste ronde Alami
(Mar) - Lopez-Maron (Spa) 6-4 6-4, Med-
vedev (Oek) - Carlos Costa (Spa) 1-6 6-2 7-
6, Portas (Spa) - Leao (Por) 6-1 6-1
Amelia Island. Vrouwen, 1,04 miljoen gul
den. Eerste ronde: Serna (Spa) - Gaidano
(Arg) 6-3 6-2, Pisnik (Slw) - Rippner (VSt)
6-3 1-6 6-3, Osterloh (VSt) - Sanchez Lo
renzo (Spa) 4-6 6-1 6-4, Brandt (VSt) -
Tanasugarn (Tha) 6-1 6-2, Hrdlickova (Tsj)
- Rittner (Dui) 4-6 6-3 7-5. Tatarkova
(Oek) - Drake (Can) 6-4 7-5
VOLLEYBAL
mn?g
km 4.32.40, 2 Den Braber (R lie I
3. Van der Wolf (Ridderkerk), i
(Honselersdijk), 5. Legtenberg
Stand 1 Legtenberg 131
Koerts 105, 3. Van Elven (Rik
4. Kemna (Deurnmgen) 86. 5
82
Sint Geertruid. Omloop van Geer^Li
neo-amateurs, clubcompetrje 2
gels (Breda) 140 km in 3.12:
Pelt (Helmond), 3. Sleeks (y<
Van Heeswijk (Schijndel), 5 5
d recht)
Rossum. Omloop van de Bom
)-amateurs beneden 25 jaar.
Reep (Lisse) 175 km in 4
Loohuis (Oldenzaal), 3 Claassi >n
4 Hiemstra (Rottevalle), 5 Boe
bergen).
Tiel. Rivierenlandronde, clubc
o-amateurs. 1 Sch
i 3 29.10, 2. Van 0.
nisse), 3. Jan de Leeuw (Erm«
dert de Leeuw (Ermelo), 5. Van
rik) I
Zaandam. Dernywedstrijd. EinfJ I
Zijlaard-Van Moorsel achter Z|
Laan/Dekker, 3. Van Zuilen/Waliu^
Zeddam. nationale wedstrijd
bike. Mannen, experts: 1. Dekk
chem) 1.43.00, 2 Weevers in
0.13, 3. Boezewinkel (Hoogl n,
0.16. 4. De Knegt (Tilburg) 0.
de Ven (Schijndel) Vrouwen
(Eerbeek), 2. Van de Brand (Zi
Sollaart (Utrecht)
ni<
Th
kra
Vrouwen
PROMOTIEKLASSE. Tonegido Vbg - Mo-
v'Over 3-0; Thor - DAC 3-0.
Tonegido 3 19-46 Kalinko 20-30
Thor 20-35 Leython 19-29
Sovicos 19-34 Waterland 19-27
Sovicos 2 19-32 lntRijsw2 18-25
Zovoc 2 19-31 DAC 20-19
Novo 19-31 Mov'over 19- 6
EERSTE KLASSE A: UFO - Delta 2 2-3;
SKC - Inter Rijsw 4 3-0; Skania - Ley
thon 2 3-1; Vollier - Kalinko 1-3
Skania 19-54 Int Rijsw 4 19-26
Delta 2 19-46 Kalinko 2 18-25
Leython 2 19-34 RVV 2 18-22
SKC 17-31 UFO 19-22
WW 19-30 VVO/Aspas 19-15
Punch 19-29 Vollier 19- 2
MannenPROMOTIEKLASSE: Thor - Ska
nia 2 3-2, Jupiter - Zovoc 2-3.
Jupiter 19-43 DAC 19-27
Sovicos 2 19-41 Radius 2 19-23
Skania 2 18-39 Thor 19-21
Graficon/D 19-38 Nesselan 3 19-20
Zovoc 20-37 Zovoc 2 19-19
Skania 21-33 Gemini/K 19- 4
EERSTE KLASSE A: Liusna - Punch 2
3-1Velo - Netwerk 3-1
Gemim/K 2 19-55 Novo 2 19-26
Punch 19-46 Grafic/D2 19-25
Velo 20-39 Leython 2 19-22
Netwerk 20-32 Liusna 19-20
GSC 19-31 Mov'over 19-12
Kalinko 19-28 Punch 2 19- 9
WATERPOLO
0). 3.17 Livingston 1-0, 12.19r
2-0. 16.06. De W.t 3-0. 20.45^
4-0. 21.55. Van den Thillart 5
Van den Thillart 6-0, 29.23. I
32.07. Berteling 8-0, 33.04 H
40.21 Livingston 10-0, 41.19.11
0. 53. 53 39 Berteling 12-0.1
vingston 13-0. Scheidsrechter]
Toeschouwers; 900. Strafminu^
land: 14 Strafminuten Bulgarije'
le A: China - Kroatië 5-3 (1-2
Poule B: Roemenië - Zuid-Korq
0-2 5-0). I
Hongkong. WK kortebaan, derdi
dag, finales. Mannen. 100 vriifNG
der (Zwe) 47.05, 2. Klim (Aus)l
Kizierowski (Pol) 47,75, 4. FL
47,86, 5 Van den Hoogenti'
48,18, 6 Veens (Ned) 48.39.(D1J
1 Hackett (Aus) 14.32,87. 2
14 45,41. 3. Kowalski (Aus) 1-f
Wilson (GBr) 14 58,40, 5 S'f
15 00.44 100 rug 1
52,44, 2 Welsh (Aus) 52,45 ij
(Pol) 53,27. 4 Grigalioms <L:*'
Massura Neto (Bra) 53,37. 10CÏ 'O
Isaksson (Zwel 59,69. 2. Fiot
59,88, 3 Knabe (Can) 59.931.-
(Ned) 1.00.05, 5. Sloedf"!
1 00,19 200 school 1.
2.08.72, 2. Mitchell (Aus) 2jd
Komornikov (Rus) 2.09,18, T
(Chn) 2.09,37, 5. Grote (VStf1
13. Kuipers 2.13,20. 50 vlindei (vli
(GBr) 23,61, 2. Zhang Qiang iCl
3 Keizer (Ned) 23,96 (NR, 1
Keizer), 4. Koelikov (Rus) e
23,97, 14. Aartsen 24,49. 200l
Hickman (GBr) 1.52,71, 2. Ln
(Jap) 1.54,68, 3 Silantjev (OeiF^
4. Pankratov (Rus) 1.55,65, 5|6 I
(Aus) 1.55,67, 11. Aartsen 1
wissel 1 Sievinen (Fin) 54.li»
(Aus) 54,77, 3. Andersen (Denf
Mankoc (Slv) 55,36, 5. Ouyar|Zll'
(Chn) 55,54 200 wissel 1 wi
1.55.81, 2 Hickman 1.56,511.
1.58,63. 4 Johns (Can) 1 59.f
vinen 1 59.83. 18 Van
2.02.73. 4x100
3 29.88 (WR, oud 3.30,66/Al..
den 3.30,32 (ER, oud 3.32.®"!
Groot-Brittannië 3.32,25,
3.33.15. 5 Canada 3.33.97. J,
land (Zwering, Kuipers, Aarts
huis) 3.38,63 (NR. oud 3.41.1'
Vrouwen. 50 vrij 1 De Bruijr
(m serie 24,28 ER, oud 24,351
2. Thompson (VSt) 24,57, 31
(GBr) 24.97.4 Rolph (GBr) 25l
namoto (Jap) 25,04. 400 vrij I
zova (Rus) 4.05,23, 2. Qin (I
4 06,34, 3. Malar (Can) 4.0b,8|
huis (Ned) 4.07,98, 5.
4.09,00. 100 school. 1.
1.06,38, 2. Heyns (ZAf) 1.06,/
(Aus) 1 07,50, 4. Peczak (Po*
5. Becue (Bel) 1,08,04, 15 E
1.10,04, 19 Baans 1.10,52.1
1. Thompson 57,65, 2. Sjó
57,74, 3. Aoyama (Jap) 58.29,
■•.'li. ii m 11 i ND
Groot 1.01,14. 100 wissel: 1.
1 00,20, 2 Munz (Aus) 1.01,
evka (Rus) 1.01,55, 4. Han 1
1.02,08, 5 Wu Yanyan (Chn) r
4x100 vrij 1. Groot-Brittanm
2. Nederland (Henneken, Van
Groot, De Bruijn) 3.39,40
3.41,09), 3. Australië 3,39.82
3.41,58, 5. Zwitserland 3.46, ._j
wissel 1 Japan 3.57,62
3 57,73/Chi), 2 Australië 4 an
Zwe den 4 00,84 (ER, oud 4
4 Nederland (Starink, Broek
Bruijn, Van Hofwegen) 4.04.li
4.07.69), 5 China 4 04.4"
)lk
on
EREDIVISIE:
Den Haag
HV/SCN
Bunga M.
Copy C
Leekster E
Succes
Bax
:n!
21-63 Hilvers. 1
21-54 KW/P.L
21-43 Kras B
21-37 de HomnJc'
21-36 LZV/K
21-30 MawiFuiaai
21-26 Fermonii
H
dei
EERSTE DIVISIE: Simeko 82-
3-2, Paal 29-Koos Alberts 1-
dia-Drift Boys 4-4.
Drift Boys 23-60 Kras Ste/
Gat van NL 23-41 Kabelkr.
Hardrockers 23-41 Sparta 6lnic
Hovocubo 23-36 Vedette
23-35 Westlan.
23-34 DeS '81
23-31 Simeko'
Koos Alb.
Paal '29
Musschen
20-32 Bombers
20-32 IndoorS| ni
20-29 ZVVLissrbep
HOOFDKLASSE:
Koudekerk 20-51 ZW Wolf
Jai Swadesh 20-39 ZVLN
ZVVL
ZWZ
PEC Haag
HMSH