Wind steunt Trigon Scylla wacht 'angstgegner' Feijenoord Vrouwen DIOK raken aan winnen gewend Sport 3 Molenloop viert ubileum met records Tidrukwekkende zege iiidré van der Reep I5Uao b afkil iyyy CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK, 071-5356463 Ungerer weer sneller in Amerika u er ETIEK WILMAR KORTLEEVER ?je 35ste editie van de de 3- ilenloop in Aarlanderven trd opgeluisterd met par- trecords op de 15,5, de ,5 als de 4,5 kilometer. Op laatste afstand werd ook evenaring van de beste bij de vrouwen genoteerd, ite pechvogel van de 3-Mo- loop was Fred van Zoest, je met 52.43 en 35.56 in het >tse bezit was van de beste jen op de beide langste af- iden. De Boskoper koos :e dagen na deelname aan Schoonhovense Parkloop or de kortere afstand, maar ver voor hem de Rotter- mmer Jeroen Punt zijn re- rd aanscherpen tot 35.23. iar stelde Van Zoest zelf een tige 38.02 tegenover, overi- s zes minuten langzamer twee dagen eerder, laakten de twee belangrijk records van de 3-Molen- ip uit handen van één per- in, ze blijven wel in dezelf- familie. Op de langste af- id was Robin Punt min sts zo oppermachtig als ier Jeroen. Hij zorgde ook ir de grootste verbetering, it de tijd werd al gestopt 50.49. Daarmee pakte de idste Punt bijna vier minu- op de eerste streeklopers er Van Marrewijk uit Al len aan den Rijn (54.39) en Dubbeldam uit Koude- :k (56.25). Bij de vrouwen rdedigde Coby van Kreu- wel de eer van AAV die de wedstrijd van de lankelijke 3-Molenloop hting organisatorisch on- iteunt. Van Kreuningen in 1.14.19 twee minuten van de Ter Aarse Carla Gent. ét derde record en de eve- ig kwamen tot stand op 4,5 kilometer. Ook de Wad- ^.jixveense familie Blokland boekte een dubbelzege, want naast de jongste telg op de 2,5 kilometer kinderloop gaat broer Joost de recordboeken in met 15.12. Dat was een ver betering van maar liefst 21 tel len. Haytse Zijlstra miste deze concurrentie van de nummer twee Sabine Gorter (Leider dorp), waardoor ze net niet verder gestimuleerd werd dan tot een evenaring van de beste plaatselijke tijd (17.46). Iets verder van huis koos Roelofarendsvener Jan Korte- kaas dit weekeinde opmerke lijk genoeg niet voor Aarlan- derveen of de Rijpweteringse Zilverenmolenloop van zijn eigen vereniging Leiden AÜe- tiek, maar voor dezelfde Park loop als Van Zoest. Kortekaas had wel lang uitzicht op de eindzege in de tien kilometer lange loop van Avantri, maar kon in de laatste van vier ron des Maurice van Veldhoven (Olympus '70) niet afschud den. In de stromende regen liep de aüeet van Olympus '70 nog tien tellen weg van Korte kaas: 31.18 om 31.28. Diens clubgenoot Jaco Luijendijk kwam al vroeg alleen te lopen en werd in 32.43 achtste. Martijn Ungerer van AAV '36 gaat ook met lichte tegenwind iedere week sneller. Zaterdag liep de jonge Alphenaar 10,59 op de 100 meter in een uni versiteitsontmoeting tussen Washington State, Oregon en zijn eigen Idaho State. ,,Het gaat wel weer aardig, ook al denk ik niet dat ik al in vorm ben", was het laconieke com mentaar van Ungerer, wiens record sinds vorig jaar staat op 10,44. Ungerer sprong voor het eerst sinds jaren ook weer ver. Hij is op dat punt nog wat 'roestig' maar kwam al wel tot 6,70 meter. „Als ik me er nu op zou concentreren, zou ik wel eens heel erg ver kunnen gaan." van der Reep heeft op 'Mtaculaire wijze de Omloop de Bommelerwaard op zijn geschreven. De 21-jarige jommer onderstreepte 'I opvallende vorm met een donerende solovlucht. Na j klassieke kilometers door ^Gelderse land bleef de wiel- lier het tevergeefs jagende ipje voor, waaruit hij in de was ontsnapt. Van der drukte een stempel op de slechte weersomstandig- n geplaagde koers. Zo was :elf verantwoordelijk voor lucht, die de beslissende ing veroorzaakte. Ie ontsnapte Hillegommer |g aanvankelijk één renner al, maar uiteindelijk begon- met hem zes man aan de ?"J afsluitende omlopen in '^Bum. Met een kwartet van ^iGiant Lö wik/ P&O-formatie "j twee vertegenwoordigers Rabobank leek een podi- •laats geen haalbare kaart. ;r een poging tot soleren, op een sprint gokken, it Van der Reep. Hij ont- |ng de dans eerst met Coen lan (Rabobank), die even zijn aanval staakte. Daarna te Van der Reep opnieuw demarrage. De eenling ig tien kilometer lang niet fr dan honderd meter voor- Ing, maar bleef tot aan de !t op de Van Randwijck- at uit de greep van zijn be- rs. der Reep won ruim één na zijn indrukwekkende le stek in Lierop (18de Dr. ts Race over 160 kilometer). 'H podiumplaatsen van Van Sporting Trigon, Tempo, De Danaïden en Pernix blijven door nieuwe overwinnin gen volop in de race om promotie. Mad- joe moest echter na een gelijkspel tegen ESDO de koppositie afstaan aan Atlantis. Alleen Crescendo en Fluks verloren, waardoor zij stilaan meer in de strijd om de onderste plaatsen worden getrokken. KORFBAL MICHEL VAN GENT Sporting Trigon lijkt zich gauw aangepast te hebben aan de veldomstandigheden, getuige de prestatie tegen WION. De Leidse titelpretendent koos in de eerste helft bewust voor wind mee om meteen een voorsprong op te bouwen. Dat lukte behoorlijk, want Trigon dicteerde het duel van begin af aan. Vooral de verdediging zat er goed bovenop en bemachtigde vaak al na één vijande lijk schot de bal. De tegengoals waren dan ook meer toe te schrijven aan te grote gretigheid dan aan raffinement bij de tegenstander. Bianca Jou- stra (3), Wendy van Hooven, Tim van der Horst (2) en Arnoud Lambooy zorgden voor een 8-3 ruststand. Na de pauze werd deze voorsprong moeiteloos vastgehouden, waarbij Joustra en Van der Horst nog twee keer raak schoten: 14-8 eind stand. Gezien het spelverloop verdiende Crescendo bij BEP meer dan een 13-12 nederlaag. De Leidse eersteklasser gaf goed weerwerk aan de thuisclub en ging na 6-5 via Bettina Buikstra, Wijnand Al berts en Gertjan Hensing zelfs met een voor sprong rusten (6-8). Hij miste echter de schot vaardigheid om deze lijn voort te trekken, zodat het na 43 minuten 13-10 was geworden. Bij de twee goals in deze periode was er één strafworp van Edwin van der Kraan, die René van der Voo- ren (vakantie) verving. In het slotoffensief brach ten Debby Blogg en Bettina Buikstra hun club nog dichtbij, maar de gelijkmaker bleef uit. Al berts werd topscorer met vijf goals. Voor de vijfde keer dit seizoen behaalde Tem po een overwinning met één doelpunt verschil, ditmaal bij Albatros: 14-15. De formatie van Bob Bergshoeff leek lange tijd op weg naar een ruime re winstmarge. Marcel Hanegraaff (8), Edwin Vis ser (2), Maaike van Rijswijk, Ronald Drieduite en Marcel Haagsman zorgden namelijk even na rust voor een verschil van liefst zeven punten (7-13). Zij kregen naderhand echter steeds meer moeite om hun gebrek aan lengte en kracht te compen seren. In de slotfase moest Visser zelfs op 13-14 een gelijkmaker van de thuisclub verhinderen. De laatste tegentreffer kon vlak voor tijd weinig kwaad. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat De Danaïden het moeilijk zou krijgen bij degradatie kandidaat Phoenix. De lijstaanvoerder van de tweede klasse E stond immers via 2-6 en 4-8 tot 7-10 steeds ruim aan de leiding. Ingrid Slinger land deed mee voor Liesbeth Kalthoff (enkelbles sure) en leverde één van de tien doelpunten. De verdediging begon in het slotkwartier echter te knoeien: zij liet vrij schieten zonder bepaald veel rebound te pakken, met als gevolg dat het 10-10 werd. In de voorlaatste minuut redde Arne Heij- man met zijn derde doelpunt nog net de over winning: 10-11. Naast de matchwinnaar was Hei- ko Locher (2) de enige die meer dan eens raak schoot. Pernix had met een 16-12 zege over ZKC'31 een goede generale repetitie voor de ontmoeting met ongeslagen leider DKV(IJ). De Leidenaars bouwden in amper een kwartier tijd een 8-2 voorsprong op, waarbij zeven van de acht spelers tot scoren kwamen. Zij begingen in het vervolg de fout te veel op de doorbraak te spelen. Dit ver kleinde het speelveld en werkte balverlies in de hand. De bezoekers kwamen terug tot 11-9, alvo rens Karen Amoldus, Inge Homberg, Sjoerd van der Kooij en Bert Vanhaelen de impasse doorbra ken (15-9). Daarmee was de strijd meteen gestre den. Madjoe is door het 11-11 gelijkspel tegen ES- DO een punt achter geraakt op leider Adantis. De equipe van Gé van der Water had het puntverlies aan zichzelf te wijten, want zij speelde zeker in de tweede helft niet altijd fel genoeg. Jan-Pieter Sip, Peter Star (2), Elize Blankert, Remco van de Meeberg en Marco Ravensberg zorgden voor een maximaal verschil van vier punten (6-2 en 7-3). In het slotkwartier verzuimden zij om na 10-7 de finitief door te drukken (10-10). Ook op de elfde treffer van Elize Blankert hadden de bezoekers een weerwoord. Poulegenoot Fluks hielp DTS(E) ongewild aan de eerste zege van dit seizoen: 11-10. De blauw- witten waren ontevreden over de arbitrage, om dat enige tegendoelpunten ontstonden uit dubi euze 'snijballen' en strafworpen. Zij hadden ech ter meer hinder van het gemis van schutters Pe tra Both (afwezig) en Ronald van Drongelen (ziek). Alexandra en Daniella Braun, Arjan Kuij- per, Wilfred Plesman en invaller Frank van Mey- gaarden herstelden na 5-2 drie keer het even wicht tussen 7-7 en 10-10, maar anderhalve mi nuut voor tijd volgde nog een tegentreffer, waar op overigens niets was aan te merken. Leids nigbytoemooi lijdt onder internationale wedstrijden der Reep zijn, zo vroeg in het seizoen, opmerkelijk. Vorig jaar september kreeg hij immers te horen, dat hij de ziekte van Pfeiffer had. Die verplichte hem tot volledige rust tot 1 januari van dit jaar. „Ik heb als een toerfietser het wielrennen weer moeten oppakken. Mijn bloed bleef gelukkig goed. Daarom kon ik iri februari ook met de ploeg mee voor een trainings kamp in Spanje. Ik ben daar een paar keer verschrikkelijk kapot gegaan. Voor elk procent je verbetering heb ik moeten knokken. Ik ben verrast, dat ik ondanks zo'n slechte voorbe reiding tot zulke resultaten kan komen." Ook oudere broer Peter van der Reep (24) was één van de renners, die zorgden voor een feeststemming bij de Van Vliet- /Weba/Gazelle-ploeg. Hij 'was gisteren de snelste van een ach tervolgende groep en finishte daardoor als tweede in de Ron de van Breezand (90 kilometer), terwijl Wilco Zuijderwijk (Poel dijk) won in Waddinxveen. Hun ploeggenoot Ronald van der Tang uit Voorhout kwam daar als derde over de streep. Bij de uitzonderlijk goed be zette wedstrijd voor cyclospor- tieven en veteranen (110 deel nemers) in Waddinxveen was dezelfde hoge notering wegge legd voor Dennis van Weel (Ha- zerswoude-Rijndijk). Stefan Bakker uit Alphen aan den Rijn finishte als negende, Leiderdor per Ewoud van der Kooij kwam als zevende aan in het junio- renveld. Junior Matthijs Was- senburg uit Nieuw-Vennep boekte eveneens een toptien klassering. Hij werd afgelopen l in Genemuiden vijfde. LEIDEN PIETER VAN DER VLIET De vrouwen van DIOK hebben voor de vierde keer op rij het ei gen internationaal Paasrugby- toernooi gewonnen. Na twee keer winst in de dagfinale, op zaterdag en zondag, kon de uit eindelijke toernooizege de Leidsen niet meer ontgaan. Met het EK over twee weken in Italië voor de deur was het voor de toemooiorganisatie een onbegonnen zaak om topteams naar Leiden te halen. Net als vorig jaar, toen het WK in Am sterdam werd gespeeld, bete kende dit voor het evenement slechts een handvol clubs uit de tweede divisie, voornamelijk Engeland. De enige tegenstan der van formaat was het Duitse Neuenheim, dat met drie inter nationals aan het toernooi deel nam. In de zesde ediüe kwamen geen grote namen als Leeds, Waterloo, Saracens, Richmond en Barcelona bij DIOK. Deze clubs gaven het toernooi de eerste vier edities de meeste kleur maar zijn hofleverancier van diverse nationale teams en dat betekent geen toestemming voor de internationals om naar Leiden af te reizen. „Jammer, maar misschien komen ze vol gend jaar wel, want we willen best eens verliezen", zei DIOK- intemational Yvonne van Delft na afloop. Van Delft, die samen met haar jongere zus Simone met Oranje over twee weken naar Italië afreisd, speelde een goed toernooi. „Ik ben wel helemaal kapot, want ik heb iedere wed strijd gespeeld. Dit is voor mij wel een goede voorbereiding op het EK." Dat kon ook gezegd worden van zus Simone, die uitgroeide tot een van de betere speelsters van het toernooi. Zo wel aanvallend als verdedigend was de snelheid en de hardheid van de blonde Leidse vaak be palend. Zonder al te veel moeite wer den op zaterdag de poule wed strijden gewonnen. In de halve eindstrijd werd Tetley met 15-0 opzij gezet, waarna de finale te gen Neuenheim met 29-0 werd gewonnen. Op zondag begon DIOK met een moeizame 10-0 overwin ning op Blackheath. waarna ook de rest van de poule wed strijden werden gewonnen. We derom was de finale een Hol lands Duits onderonsje, alleen moest DIOK dit keer tot het ui terste gaan om de uiteindelijke 12-5 winst veilig te stellen. „Dit is vooral een overwin ning op ons zelf', zei DIOK- coach Simon Johns na afloop. „Het leek allemaal wel makke lijk te gaan, maar dat kwam al leen doordat iedereen in die overwinning geloofde". Johns, dit jaar voor het eerst als coach bij de DIOK-vrouwen, heeft met de nationale en internatio nale sevenstoemooien voor de boeg nog meer ijzers in het vuur als het gaat om hoofdprij zen. Het Nederlands rugbyteam is er niet in geslaagd zich te plaat sen voor de eindronde van het WK-rugby in Wales. In Seoul won Zuid-Korea met duidelijke cijfers: 78-14. Bij rust gaf het scorebord al 38-0 aan. Door dit resultaat spelen de Zuidkorea- nen in de tweede en beslissen de ronde tegen Tonga. Nederland, met DIOK-ers Yves Kummer en Rogier van der Walle in de basis, kwam er in Seoul niet aan te pas, terwijl er in Amsterdam nog met 31-30 gewonnen. Vooral in de voor- waartsen moest Oranje haar meerdere erkennen. Pas diep in de tweede helft scoorde Arno Seibel (HRC) en Caine Elisara (Wakefield) de enige tries. DIOK-fullback Tinka Tolsma lanceert de pass naar de wing in de wedstrijd tegen Blackheath. Op de achter grond kijken Judith Morrien, Nicolette Quaatvlieg en Brenda Broers toe. foto dickhocewoning Sterk en Mens blijven steken in halve finale TENNIS PETER KLEIN Anouk Sterk en Jolanda Mens drongen dit weekein de door tot de halve finales van het Zarqa vierstenen A- toemooi in Heerhugowaard. Sterk sneuvelde in een van wege de regenval op zater dag over twee dagen uitge smeerde partij in twee sets (6-7 3-6) tegen de Duitse Daniele Puplinkhausen. Mens was met twee maal 3- 6 niet opgewassen tegen de als tweede geplaatste Linda Sentis, die het toernooi ver volgens ook op haar naam schreef. Mens had in de kwartfina le met 6-1 7-6 met Trik afge rekend. Een ronde eerder was Zandbergen, die in de eerste ronde de nationaal jeugdkampioene tot en met 14 jaar, Dominique van Boe kei had verslagen, het slachtoffer van de Voorhout- se geweest. Sterk won haar eerste twee rondes tegen Christel van de Tillaart en Tamara Jonkman met groots gemak en zorgde in de kwartfinale voor een verras sing door topfavoriete Kim de Weille in twee sets voor te blijven. Met Katja Nossik, die we gens ziekte niet in het enkel spel uitkwam, zegevierde Sterk wel in het dubbelspel. Het nieuwe vrouwenduo van Dekker Tennis had een prima voorbereiding op de competitie. Nossik en Sterk klopten in de halve finale Mens en Charlotte Zandber gen met twee maal 6-1, in de eindstrijd kwamen Susanne Trik en Alexa de Bont even eens tekort (6-2, 6-2). gwfELTENNIS« RON HOOGENDAM p de laatste speeldag van de regu- ïe competitie in eredivisie vielen geen verrassingen te noteren. Of moet de 4-3 overwinning zijn ,m 't Zand in Leiden behaalde tegen i Door de nipte triomf neemt 'Zeeuwse ploeg de eerste plaats in bindt zij volgende week tijdens start van de play-offs de strijd lelP tegen nummer vier Ankerstars, n 11 Kluis met een 5-2 nederlaag naar degradatiepoule verwees. Scylla, derde geëindigd, speelt de halve ,w ale volgende week thuis (de re- n is op 24 april) tegen drievoudig Idskampioen Feijenoord. Onderin ba lint Docos, dat met regelmatige ers (5-2) van Amsterdam verloor, de degradatiepoule welhaast aan kansloze missie. Kluis, Cosmos Amsterdam zijn de opponenten. let thuisduel tegen 't Zand was m Scylla een generale repetitie or de halve finale van de play-offs. De Leidse ploeg had, zo bleek ach teraf, een overwinning nodig om 'angstgegner' FVT te ontlopen. Maar na het alleraardigste duel aan de Brahmslaan bleek dat Scylla toch de degens moet kruisen met de drie voudig landskampioen. FVT, dat met 4-3 van Cosmos won, eindigde ex-aequo met 't Zand, maar de Mid delburgers met supertalent Kalun Yu in de gelederen, waren in het on derlinge treffen met FVT (4-3) de be tere en dat koppelde Scylla aan FVT. In de Scylla-zaal maakte Yu, 17 jaar pas, met zijn soepele en onge naakbare spel duidelijk dat zijn on geslagen ploeg een serieuze kandi daat is voor de lentetitel. Gerard Bakker ondervond dat in twee verlo ren games aan den lijve, alsook in een eerder stadium tegen Daan Slie pen. Peter Paul de Vrind was wel bij de les. Met sterk spel bleef hij Slie pen en Ted van den Berg de baas en tekende hij met Bakker in het spec taculaire dubbel voor het derde Leidse punt. Bader Lfatmi bleef voor de derde maal op rij met lege handen. De Mavo-schofier, niet in grootse vorm, incasseerde verlies tegen Yu en Van den Berg, een Oegstgeestenaar in Middelburgse dienst. De laatste baalde eigenlijk als een stekker. „Als ik had geweten dat we daardoor eer ste zouden worden, had ik tegen Bader wel wat ballen in het net ge slagen. Ik speel liever tegen Scylla, maar mijn teamgenoten liever tegen Ankerstars. Ach, het is natuurlijk wel leuk voor de sponsors dat we onge slagen zijn. Wil je kampioen wor den, dan moet je van iedereen win nen. Scylla zal er ook zo over moe ten denken." Docos trad tijdens de zevende speeldag op als goed gastheer voor Amsterdam United. Ondanks grote belangstelling van het publiek kon den de Leidse oudjes opnieuw geen vuist maken. Met 5-2 waren de Am sterdammers te sterk voor de dap pere veteranen, van wie Ed van den Berg en René Hijne wel simpel afre- kender^ met de zwakke en naar Cos- mos vertrekkende Tomi Santic. Jos Verhulst en Jonah Kahn, die beiden moeiteloos hun partijen wonnen, zijn toch veroordeeld tot het spelen van degradatieduels. Volgende week staan beide ploegen weer tegenover elkaar, maar dan in Badhoevedorp. Docos-kopman Fred van Oostenrijk was in zijn nopjes met de positieve geluiden uit Amsterdamse kringen over zijn club Docos, waar het sfeer vol en gezellig is. Over zijn eigen op treden was hij minder enthousiast. „Zo'n Verhulst kan, als hij wil, de bal driehonderd keer op tafel houden. Dat is voor mij heel frustrerend. Ach, we moeten maar kijken of we in de degradatiepoule nog een paar punten kunnen pakken." De mannen van Pecos C zijn na de geflatteerde 7-3 thuisne derlaag tegen De Korenbeurs in een degradatiezone beland. Twee ron den voor het einde bedraagt de ach terstand op de Schiedamse tegen stander van zaterdag één punt. Voor het Oegstgeester trio, waarvan Mar co van der Meijden de magere pro ductie voor zijn rekening nam, wordt het tegen titelkandidaat Westa en Integer erop of eronder. De reserves van Oegstgeest, uitko mend in de eerste divisie groep 2, moesten zich onlangs thuis tegen De Trefhoek met 6-4 gewonnen ge ven. In Almelo waren de rollen om gekeerd. Ron Schipaanboord, Friso Reitsma en Remco van der Does, die allen tweemaal wonnen, staan er net als het vlaggenschip evenmin rooskleurig voor. Ook voor hen is het nog maar de vraag hoe zij uit de strijd komen tegen kampioenskan didaat De Salamanders en het lasti ge Flits. Pecos 3 (tweede divisie groep 3) onderstreept het matige seizoen voor Oegstgeest. Na de 8-2 klop tegen Westa 2 moeten de zaken volgende week tegen 't Zand 2 rechtgezet worden. Bij Scylla 2 is Martin van Rijn onklopbaar. Tegen TTCV was hij weer goed voor drie partijen. Dat was maar goed ook, want meer dan het gewonnen dubbel zat er verder niet in. De Leidse tweede keus maakt het hiermee ongemeen span nend. Nog een punt bedraagt de voorsprong op TTCV en twee op het aanstormende Avanti. Na een goede serie lijkt vierdedivi- sionist Play Fair toch het loodje te gaan leggen. In 't Spant gingen de Leimuidenaren verrassend met 6-4 onderuit tegen Shot Soest waar op vreemde bodem nog met dezelfde cijfers van gewonnen werd. Een tweemaal winnende Björn van der Voort kreeg te weinig steun van Fred Mollers (lx) en helemaal niet van Dick Hoogendam. De roodhemden, die nog een duel tegen koploper Al- mere moeten afwerken, moeten met angst en beven de verrichtingen af wachten van Rega 2, dat tien punten achter staat, maar nog twee duels tegoed heeft.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25