er Leede in snoeihard duel onderuit eiden kan zijn vingers nog altijd verbranden LX) en "hieten met gelijkspel DOSR niet veel RCL heeft weer hoop op de titel Amateurvoetbal Zege Altior is te klein Grote zege jeugd FC Lisse _pAG 6 APRIL 1999 chef willem spierdijk. o a, plv -chef janet van dijk. 071-5356463 anton diedrich j eekeinde begon zo goed oetbalvereniging Leiden, ag werd Honselersdijk D verslagen. De ploeg, die ziet als solide midden- was bezig met een serie Resultaten die inderdaad g lijfsbehoud leek te lei laar gisteren kwam aan ie een abrupt einde: Lei- jrloor van Monster (0-1) i zijn vingers nog altijd »n aan de hitte van de de streep. este ploeg wint niet altijd werd gisteren nog eens ar gemaakt. Zeker in de helft werd Monster is gegund, terwijl aan ere kant het ontbreken i goaltjesdief de Leide- iarten speelde. Kansen er wel, maar door de ig van Marcel de Bruin ner Fred Filippo zich ge- akt J.P. Stahlie en Mau- ends in de voorste linie stellen. Zij deden hun roverden mooie kansen, jalgetters zijn het niet. Leiden in de afwerking kwam Monster zelden 'erken toe. Het spel golf en neer, van het ene topgebied naar het an- ïaar zodra de bezoekers cht in de buurt van het doel kwamen, liep de dood in overgecompli- combinaties. De Leide- neden met meer succes le achterste linie Vooral Stahlie kreeg mooie kansen - hij diti Joor Stefan Luykx tot Ilal toe alleen voor de hiei Henk Buyn (Leiden) zet de achtervolging in op Monsterspeler Ton Remmers. Op de achtergrond kijkt J.P. Stahlie toe. foto loekzuyderduin keeper gezet - maar zijn scho- Acht minuten voor het einde se doel. Maar het was geen spe- had gelegd. Nadat een schot ten misten de juiste richting. lag de bal dan toch in het Leid- Ier van Monster die hem daar van de beweeglijke Marek Rapacz was gesmoord, raakte Robbin Verhoeve, in een opru- impoging, de bal helemaal ver keerd. Met een mooie boog lob- de hij de 0-1 over zijn eigen doelman Nico de Jong, die door de tegenstander nauwelijks was getest. Zaterdag had een eigen doelpunt van Honselersdijk de Leidenaars nog een derde tref fer opgeleverd (de andere twee waren van Barends en Maurice van Berkel), gisteren deed een eigen doelpunt hen de das om. Dat het op dat moment nog 0-0 stond, had Leiden aan zich zelf te wijten. In de eerste helft was het vele malen gevaarlijker geweest dan de bezoekers. Monster had dan wel meer bal bezit, maar deed daar te weinig mee. „We hadden het in de eer ste helft al moeten beslissen", vond ook Filippo. „We hadden veilig kunnen zijn, maar de bes te ploeg wint niet altijd." In de resterende vijftien mi nuten - scheidsrechter Punt gaf de Leidenaars alle kans om nog terug te komen - pompte Lei den de bal keer op keer het strafschopgebied in. Barends werd nog binnen de beruchte lijnen naar de grond gewerkt, Punt liet het fluitje in zijn zak. Paniek regeerde in de verdedi ging van Monster. Maar Stahlie (hard naast het doel) en Ba rends (recht op de keeper af) zijn geen goaltjesdieven. w Leiden - Monster 0-1. 82. Verhoeve 0-1 (e.d.). Scheidsrechten Punt. Toe schouwers: 150. Gele kaart: Zuider- wijk (Monster). w Leiden: De Jong: Verhoeve (83. Van Bostelen), Martijn, Kriek; Barendse (88. Ten Brinke), Teske, Buyn, Luykx (65. Henzing); Stahlie, Barends. mmideerde Sassenheimers hebben titelkansen niet meer in eigen hand ede heeft rechtstreekse promotie naar de hoofd niet meer in eigen hand. De Sassenheimers verlo- vn een snoeihard duel met 4-1 van Delta Sport en waarschijnlijker dat ze nu via de nacompetitie in proberen hoofdklasser té worden. ngen ronno broekhof f jet de ploeg van trainer gendijk wel de tweede op de ranglijst consoli- >f de derde periodetitel Niet verliezen van Del en volgende week in chtstreeks duel tegen r Strijen het leiderschap •rste klasse overnemen, vooraf het parool. Dat 0 kan de vuilnisbak in, s het feit dat Ter Leede pten lang met een man leelde. Al na twee minu ten moest Dennis van der Leer van scheidsrechter Aarden gaan douchen, nadat hij Hicham Rbii van achteren neerhaalde. Het duel was beladen. Bij de thuiswedstrijd (1-1) vielen er aan Vlaardingse kant zeven gele en twee rode kaarten. Nu leek het duel opnieuw uit de hand te lopen. Delta Sport wordt ge traind door oud-prof Ton Patti- nama die in zijn actieve periode hard spel tot kunst verhief. De kaartenverzamelaar van weleer heeft zijn spelers in dezelfde 'discipline' bekwaamd. Alsof de Vlaardingers gedrogeerd waren, zo hakten de spelers erop los. Buiten Dennis van der Laar had ook Frans Ruijs binnen tien mi nuten in de kleedkamer moeten zitten na een onzinnige charge op Hicham Rbii. Arbiter Aarden hield de verdediger slechts geel voor. De Sassenheimers waren aangeslagen door het harde spel van de tegenstander. Ter Leede mag van Arie Lagendijk tot het randje gaan, niet erover. „Tot een bepaalde grens moet je meedoen. Daarna moet de scheidsrechter ingrijpen." Dat Delta Sport het duel kon afma ken met tien man had alles te maken met 'hun' vlagger. Tot twee keer toe had de Vlaardin- ger op belangrijke momenten even een vuiltje in zijn oog. Kort voor rust werd Marcel de Jong door Edwin Hulspas open en bloot tegen de schenen ge schopt. Jarno van der Wilde sloeg in de tweede helft Carlo van Zeist in het gezicht. Beide keren was een rode kaart de enige juiste straf geweest. Ter Leede was ook gewaar schuwd voor het voetballend vermogen van Delta Sport. De ploeg stond na zes ronden on deraan, maar behaalde vervol gens dertig punten uit twaalf wedstrijden met de vierde plaats als voorlopig resultaat. Toch strafte Jarno van der Wilde na een kwartier hevig ge klungel in de Ter Leede defen sie af. Ervvin Beltman had de gelijkmaker op zijn hoofd, maar de bal scheerde rakelings naast. Met Erwin Crooy voor Martijn Vooys probeerde Ter Leede de druk op te voeren. Alleen Rbii kreeg nog een schietkans. Kee per Manuel Texeira pareerde het schot. Na de rust was het toch ont hutsend om te zien hoe on machtig Ter Leede aanvallend opereerde. Tot het strafschop gebied van Delta Sport rukten de roodgelen moeiteloos op, maar daar hield het op. De counters van Delta Sport waren veel gevaarlijker. Maarten Smakman kreeg uit een corner nog een kleine kans, maar vond andermaal Texeira op zijn weg. Dennis Kramer schoof in de Ter Leede-verdediging halverwege de tweede helft de bal in de voeten van de razendsnelle Jar no van der Wilde die dankbaar gebruik maakte van de 'mis pass': 2-0. Vijf minuten later schoot Jouad Fertoute 3-0 bin nen, nadat de Sassenheimse tst jeroen bal keinde had veel duide- kunnen scheppen in de degradatie in de derde Maar na de 1-1 van igen DOSR en het 4-3 I tegen koploper jswijk afgelopen zater- p niet veel veranderd in Brste regionen. Als er al klelijk is geworden, dan riGpt de strijd om de derde 4an onderen, die recht j. i een beslissingsduel te- 'l vierdeklasser, definitief 'EI^UDO, DOSR en Lisse acjre ote belang van de wed- orcji is vanaf de aftrap dui- lux2 lerkbaar. Er werd met -apl( er8ave gespeeld, wat ;den€ns ten koste ging van '-10 isie. Beide ploegen le- 5211 ^al herhaaldelijk m bij de tegenstander, in de dertiende minuut, i laatste man van DOSR, |an der Meer, knullig te- jagende Oegstgeeste- 3 lAerner Knetsch aan- "jCnetsch kon het vervol- nteiiipel afmaken en zette traaa een 1 -0 voorsprong. 19(1 had al gauw op gelijke es v|kunnen komen, ware gorét dat keeper Fabian zoiyi een voortdurende larrfe-weg was voor de ankejaanval. Met een paar sringjche reddingen hield hij servlg op voorsprong en be- jnseiDO uitzicht op drie be- 1-51F punten. Pas in de slót- de (k de Oegstgeester muur. I inzetten van Barry Gil- prt Vodel en Thomas lm kwam er meer lijn in Nsspel van DOSR. Na- lam een afzwaaier van lat Van der Meer kei- jhter Schouten schoot, h overwinning voor de wmJfs in de lucht. Verder 9 kopbal van Van der Meer, die rakelings langs de paal ging, kwam het echter niet. Al met al een terechte uitslag, waar UDO-trainer John Slie- rings wel tevreden mee kon zijn: „We werken er tenminste weer voor. Het verschil met een club als Voorschoten is hele maal niet zo groot, maar ze hebben daar spelers met grote mouwen, die ze tot hun oksels op kunnen stropen en daar heeft het bij ons wel eens aan geschort." Ondanks het gelijke spel ge looft leider Dick van der Meer van DOSR nog wel degelijk in de kansen van zijn ploeg: „We krijgen nog Lisse en Voorscho ten, en die moeten we gewoon winnen. Vandaag verdienden we het niet om te winnen. We speelden niet agressief genoeg, want - met alle respect - UDO is gewoon drie keer niks." Bij de Oegstgeestenaren zat de zware wedstrijd van zaterdag nog duidelijk in de benen. Te gen de koploper RVC/Rijswijk werd in de blessuretijd met 4-3 verloren, na een sensationele 2- 0 en 3-2 voorsprong. „We had den er niet voor gekozen om mensen te sparen voor de wed strijd tegen DOSR. Als je snel achter komt, kan je het mis schien wat rustiger aan doen, maar we speelden zo fantas tisch. Dubbel jammer dat we vervolgens geen punt pakken", aldus Slierings. De Oegstgeester doelpunten werden zaterdag gemaakt door: Ferry van Tol, Werner Knetsch en Fred van Haarlem. UDO - DOSR: 1-1 (1-0). 13. Knetsch. 84. Gilliam. Scheidsrechten Hadders. Gele Kaart: Van der Meer (DOSR). Toeschouwers: 250. UDO: Schouten; Van 't Wout. Van den Broek. Dooijewaard (60. Koks), Wilco Knetsch; Van Haarlem. Ausenis. Stuif zand; Pigge. Werner Knetsch. Van Tol. DOSR: Van Veen; E Hogenboom. M. van der Meer, De Koning, Schouten: Van Es (80. Vodel). Van Rijn. Kuipers P. van der Meei, B. Hogenboom (80. Gilliam). Kerkvliet (53. Akerboom). DOSR-speler Marco van der Meer is veel te laat voor de bal, en neemt Wemer Knetsch (UDO) mee naar de grond. foto henk bouwman verdediging niet alert reageerde bij een vrije trap. De frustraties groeiden bij Ter Leede. Marcel de Jong mocht vertrekken na een domme overtreding, die hem zijn tweede keer gele kaart kostte. Er moest een eigen doel punt van Delta Sport aan te pas komen om Ter Leede te laten scoren. In de slotfase taxeerde Carlo van Zeist een hoge bal verkeerd en mocht Jouad Fer toute 4-1 scoren. Voor Ter Leede rest (waarschijnlijk) de nacompetitie als laatste kans om te promoveren. Ter Leede: Waasdorp; De Jong. Van Zeist. Bloemheuvel, Vooys (35. Crooy). Stolk. Beltman (63. Befrekane), Van Duyn, Smakman, Kramer (80. Geijs- man), Rbii. Scheidsrechten Aarden. Toeschouwers: 400. Rode kaarten: Van der Leer (Delta Sport). De Jong (2 x geel Ter Leede). Gele kaarten: Ruijs. Bouchrit en Van der Wilde (Delta Sport). Kramer (Ter Leede) leiden karim idrissi Altior was zeer dichtbij, maar slaagde er net niet in de titel in de tweede periode te pakken. Dankzij de 3-1 zege op VUC eindigde de Langeraarse club in punten gelijk met het Haagse HBS, dat tevens hetzelfde doel saldo heeft als Altior. Er zal een beslissingsduel moeten komen om een winnaar aan te wijzen. Altior - VUC 3-1 (0-1) Altior kende weer de traditione le slechte start en keek al na twee minuten tegen een 0-1 achterstand aan. De ploeg herpakte zich en in de tweede helft kreeg interimcoach John Cuvelier de neuzen weer dezelf de kant op. Dankzij treffers van Jeroen Huft, Paul Domburg en een Haags eigen doelpunt werd de stand omgebogen tot 3-1. In de allerlaatste minuut kreeg Domburg nog een uitgelezen mogelijkheid op 4-1, maar die bleef onbenut. Had Domburg gescoord, dan had Altior de tweede periode voor zich opge ëist. FC Lisse - Alkmania 0-1 (0-1) De basis voor de Weteringse ze ge werd gelegd door Youri Bouwmeester. De middenvel der rukte na een half uur spelen op tot de achterlijn en legde de bal panklaar op het hoofd van de inlopende Christiaan Meer- stadt: 0-1. Hierna namen de gastheren het initiatief in het duel, maar verder dan een paar kansjes voor Jack Schrama en Ruud van der Voort kwamen de Lissenaren niet, mede dankzij een voortreffelijk keepende Loek Hendriks. Abspoel weg bij Gol Sport Johan Abspoel heeft per on middellijk zijn ontslag inge diend bij GOL Sport. De oefen- meester kon zich niet meer ver enigen met het beleid van de club. Abspoel heeft inmiddels contacten gelegd met enkele zaterdagclubs. Lugdunum verspeelt kostbare punten leiden ruud pattiapon Voor RCL zijn de kansen op het kampioenschap weer ge stegen. De Leiderdorpers wonnen zelf met 5-1 bij LFC en zagen Lugdunum gisteren met 1-1 gelijkspelen tegen Oegstgeest. Van DSO zullen RCL en Lugdunum voorlopig weinig last hebben. De Zoe- termeerders verloren met 3-2 van UVS, dat eerst al met 4-2 van Duinoord had gewonnen. Blauwwit is door deze over winningen zo goed als uit de degradatiezorgen Haz. Boys - Lugd. 0-3 (0-2) Op een moeilijk bespeelbaar veld speelde Hazerswoudse Boys geen slechte wedstrijd, maar het was toch kansloos tegen de Leidse titelpreten- dent. Het probleem van de Boys ligt vooral in het gebrek aan scorend vermogen. De Leidenaars hebben daar be duidend minder moeite mee. Een combinatie met Harm de Vos rondde de snelle spits Bri an Watson doeltreffend af. Vervolgens kreeg Lugdunum een strafschop. Henk van Ber kel was op de enkels getrapt en Alex van Luyk schoot vanaf elf meter raak. Even later claimde Jan Sol eveneens een strafschop, maar de smeekbe de van de Hazerswoudenaar vond geen gehoor. De 0-3 kwam op naam van Raymond van der Laan, die een vrije trap van Van Luyk in het eigen doel deponeerde. Lugdun. - Oegstg. 1-1 (1-0) Het zat trainer Jeroen Brussee gisteren niet mee. Ten eerste slaagden de Leidenaars er niet in de vele kansen te benutten en ten tweede raakten Gijs Collé, Hans van As en Eric de Haas geblesseerd. Met name dat laatste is voor Brussee, met het duel tegen DSO in het vooruitzicht, tamelijk verve lend. Oegstgeest werd ook niet gespaard. Brian van Goethem moest in de tweede helft zwaar geblesseerd het veld verlaten. Collé zette Lugdu num voor hij uitviel al na vijf minuten op 1 -0. Een stand die pas na de rust werd genivel leerd. John Pierik vond Zaka ria Harfaoui, die met een prachtige lob keepe Rinus de Klerk passeerde. LFC - RCL 1-5 (0-4) Een compleet LFC heeft het al zwaar tegen kampioenskandi daat RCL, zaterdag traden de kanaries ook nog eens met een aantal invallers aan. Voor de roodwitten was er dus geen vuiltje aan de lucht. Grote man bij RCL was Pepijn Brands. Eerst opende hij de score op aangeven van Pascal de Wijngaert, om wat later met een vrije trap de Racing op 0-2 te brengen. Alex Bar endse nam nummer drie voor zijn rekening, gevolgd door twee rake uithalen van Peter Zirkzee. Raymond Klinken berg mocht daarna de Leidse tegentreffer op zijn naam schrijven. Voor LFC is degra datie bijna een feit. UVS - Duinoord 4-2 (2-1) Met deze zege heeft UVS zich zo goed als in veiligheid ge speeld. De volgelingen van Hans van Leeuwen werden eerst wel op achterstand gezet door een vrije trap van Frank lin Rosenbaum. Hans de Kruys en Frank Maaskant bo gen die stand om in Leids voordeel. John Poot bracht Duinoord naast UVS, maar De Kruys schoot nog geen tien minuten later de blauwwitten weer op voorsprong. Nadat een doeltreffende vrije trap van Hagenaar Dion de Roo was afgekeurd, bracht Roy Straetemans UVS definitief in veilige haven. UVS - DSO 3-2 (1-2) De winst op Duinoord smaak te kennelijk naar meer. Ook ti telkandidaat DSO moest er tot verbazing van trainer Hans van Leeuwen aan geloven. De bezoekes waren in de beginfa se wel sterker. Patrick Middel koop werd gevloerd en via een strafschop van Jos Brug kwam DSO op 0-1. John Fakkel bracht even het evenwicht te rug, maar Remco Greve zette nog voor rust DSO opnieuw op voorsprong. UVS kreeg wat meer mogelijkheden nadat Fakkel opnieuw had gescoord. Op aangeven van Roy Straete mans maakte Mike de Boer er zelfs 3-2 van. Door de neder laag zijn de titelkansen van DSO tot het minimum gere duceerd. Alphia - Oegstg. 2-4 (1-3) Alphia begon slap, waardoor het eerste half uur voor Oegst geest was. Op een assist van John Pierik opende Zakaria Harfaoui de score. Pierik was zelf de maker van de tweede Oegstgeester treffer. Walter Zaal hielp Alphia aan de aan sluiting. maar weer Pierik maakte er nog voor rust 1-3 van. Oegstgeest legde iets meer de nadruk op de defen sie. Toch vond Alphia een gaatje. Loean Kameri leverde de 2-3 af. De risico's die Al phia moest nemen werden duur betaald. Harfaoui kopte Oegstgeest met een zweefduik naar de zege. TAW - Duinoord 1-2 (0-0) TAW leed gisteren een ver diende nederlaag. Duinoord was sterker, maar stuitte steeds op de uitstekende doel man Patrick Ubink. TAW wist in het eerste part slechts via Cees Broer gevaarlijk te wor den. Ubink capituleerde pas in de 69ste minuut toen een inzet van Rob van der Veen hem te veel bleek. Voor het team van Ron Langhout het sein om meer de aanval te zoeken. TAW kwam op 1-1 na een kopstoot van Broer op aangeven van Frank Aartman. Vlak voor tijd viel het doek. Ubink stopte eerst Franklin Rosenbaum, waarna Van der Veen in de rebound toch scoorde. jeugdvoetbal tweede divisie De jeugd van FC Lisse behaalde tegen DOVO een monsterzege. De Veenendalers dolven met 6-1 het onderspit. Een matige eerste helft (1-1) werd gevolgd door een doelpuntrijke tweede. Bij de Lis senaren maakten Rene van Wieringen (2x), Bas van Leeuwen, Em manuel Essel, Wouter de Greef en Erwin Boekenstein de doelpun ten. De pupillen van Mario Koswal blijven in de race voor promo tie naar de eerste divisie. Abbenes droogt Docos af zaterdag vijfde klasse a Abbenes, bijna kampioen van de vijfde klasse A, heeft gisteren de eerste periodetitel binnengehaald. Daar werd eerst Docos op zaterdag met 1-7 voor afgedroogd. Remco Zijsling (2x), André Kattenberg, Armand Kattenberg, Walter Zaal, Ron van der Spek en Rick van der Berg waren de Abbenesser doelpuntenmakers. Ton van Houten benutte een strafschop voor de Leidenaars. Doordat de andere kanshebber, VCL, bij GWS niet verder kwam dan 2-2, viel de periodetitel Ab benes zomaar in de schoot. Voor de Sassenheimers scoorden Ronald Heuseveldt en Peter Berkhout, voor de Leidenaars Cas per den Hollander en Eric Mosselaar. Op zaterdag mocht GWS nog voor tien minuten en met een 2-2 tussenstand naar De Ja gers. Het werd 3-3, met een Sassenheimse bijdrage van Dennis van der Lans. Roodenburg won door doelpunten van Anwar Sanhaji en Dennis van Eijgen met 2-0 van Archipel/Omas. Do cos kreeg gisteren de tweede nederlaag aan de broek. Op de Morsch verloren de roodwitten met 1-3 van KSD. Het Leidse doelpunt kwam op naam van Gerben Burghout. De Sleutels blijft op titelkoers zaterdag vierde klasse De Sleutels blijft zicht op de titel hou den. Zaterdag versloegen de Vlietbewoners in Benthuizen BSC'68 met 0-3. Ben Eradus, Michel van der Broek en Siebe Schellingerhout (strafschop) waren de Leidse schutters. Giste ren moest MVKV op De Vliet er met 4-1 aan geloven. Invaller en uitblinker Rob Bink nam twee treffers van De Sleutels voor zijn rekening, Joop Eradus en Michel Houthof maakten de andere twee. Voor MVKV schoot Dave de Jong raak. Woubrugge ach terhaalde SJC vlak voor tijd. Na doelpunten van de SJC'ers Mar den Hazenoot en David van der Holst scoorde Cor Brunt tegen. Jerry Ubink leek de winst in Noordwijkse handen te brengen, maar Walter van der Weiden en Piet Oele dachten daar anders over. Gisteren had SJC tegen titelkandidaat Nootdorp ook al geen geluk en verloor het met 2-1. Bij rust leidde SJC nog met 0- 1 door een treffer van Martien Hazenoot. LSW70 had tegen Koudekerk \Tijwel bij elke aanval succes. Met dank aan Niels Knollema (3x) en loost van der Burg. Mark Bakker was de maker van het Koudekerkse doelpunt.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23