Krajicek niet langer gekweld door status I" eluk is met krampachtig Feyenoord Sport Sparta zakt steeds verder weg ïvonden en gestolen goud Brouwer neemt de kop chef willem spierdijk. 071 -5356464. plv -chef janet van dijk. 071-5356463 ^serial verbiedt Kanu interlands I jeü: Arsenal heeft Nwanko Kanu voorlopig verboden met ina~interlands te spelen. Volgens manager Wenger kan de de aanvaller niet missen in de komende cruciale maanden. ;0 april speelt Nigeria tegen Senegal, terwijl Arsenal een dag •de halve Finale van de FA Cup speelt tegen Manchester ;ed. Arsenal riskeert een forse boete van de wereldvoetbal- jl FIFA als het Kanu niet afstaat. „Maar dat interesseert ons zei Wenger. „Wij hebben Kanu nodig. Als hij afreist naar jria en vervolgens een wedstrijd speelt, komt hij doodmoe en krijgt hij een terugslag." Wenger haalde in dit verband R)vermars en Bergkamp aan. Beiden keerden niet fit terug He wedstrijd Nederland - Argentinië fiiegido zet Schaap aan de kant wburcli Zondaghoofdklasser Tonegido heeft trainer Wim Hap met onmiddellijke ingang aan de kant gezet. Volgens Verklaring van het bestuur is er tussen de club en Schaap situatie ontstaan. Schaap traint komend sei- zaterdaghoofdklasser FC Lisse en hij werkte in het verle- Hbnder meer bij Lugdunum. Vorig seizoen deed Schaap met ®gido tot het einde toe mee voor de afdelingstitel in de ■jklasse A. In de huidige jaargang staat Tonegido zesde. de afwikkeling van zijn contract met Tonegido nog niet wil de Zoetermeerse oefenmeester geen reactie op Éhntslag geven. i Hoogdalem verlengt contract Marco van Hoogdalem heeft zijn contract met üke 04 met drie jaar verlengd. De 26-jarige verdediger ver te Roda IC in 1996 voor de Duitse club. Hij werd in Gelsen- len herenigd met trainer Huub Stevens. Marco heeft zich ns zeer goed ontwikkeld", verklaarde manager Rudi Assau- ie spelers Filip Tapalovic en Sascha Wolf kregen geen nieu- prbintenis aangeboden. K ijshockey met zeven landen •RMEER* Het WK ijshockey voor C-landen van 5 tot 11 april lt definitief met zeven landen gespeeld. De internationale ratie IIHF heeft besloten geen vervanger voor Joegoslavië te wijzen. Staatssecretaris Vliegenthart achtte de deelname je Joegoslaven aan de wereldtitelstrijd gezien de huidige si- e in het land onwenselijk. „Volgens de IIHF is het aanwij- ran een vervanger logistiek niet haalbaar", zei directeur iHille van de Nederlandse bond. ins op WK tafeltennis groeit •rmeer De kans wordt steeds groter dat de wereldkampi- Schappen tafeltennis in het enkel- en dubbelspel in augus- an dit jaar in Nederland worden gehouden. De Nederland- feltennisbond (NTTB) is nog steeds de enige bond die offi- 4e kennen heeft gegeven het WK in 1999 te kunnen organi- De mondiale titelstrijd zou deze maand in Belgrado wor- gehouden, maar wegens de oorlog in Kosovo is het evene- t geschrapt door de internationale tafeltennisbond. Op het eeuwfeest van de Davis Cup heeft Richard Kraji cek eindelijk zijn plek gevonden in het ploegenspel. De Muiderberger won gisteren na tweeënhalf jaar afwezig heid bij de Oranje-tennissers van de Fransman Jerome Golmard, maar vooral van zichzelf. nimes martijn van beeten gpd-verslaggever Balancerend op het randje werd Krajicek overeind gehou den door zijn service (27 aces). Twee sets was hij kansloos, maar het slot was met een ace van 213 kilometer per uur voor de Nederlander. De wederop standing van Krajicek voor kwam dat Nederland na een dag al zo goed als kansloos werd, want Paul Haarhuis werd in de tweede partij van de dag in drie sets weggespeeld door Cedric Pioline. Twee punten was Golmard, de nummer 25 van de wereld, in de tiebreak van de derde set verwijderd van de overwinning. Krajicek, in conflict met zichzelf, maakte de verkeerde keuze door veelal vanaf de baseline succes te zoe ken. Door een linkspoot werd hij van hoek naar hoek ge stuurd. Een volgende miskleun in de Davis Cup leek aanstaande. Krajicek won in bijna zeven jaar teamtennis slechts vier partijen in het enkelspel. Bij zijn debuut in 1992 was hij de Uruguay - anen Diego Perez en Marcelo Filippini de baas. Twee jaar la ter kwam zijn enige echte suc ces, tegen de huidige nummer een van de wereld Pete Samp ras. In 1995 deed hij niet meer dan zijn plicht door de Zwitser Lorenzo Manta in drie setjes te kloppen. Er staan zeven verlies- partijen tegenover. Wimble- don-winnaar Krajicek was in teamverband zelden zichzelf. Gisteren was hij ook geen schim van de man die vorige week in Key Biscayne indruk wekkend presteerde. Een ver andering van tactiek voorkwam net op tijd een nieuwe teleur stelling. Aanvaller Krajicek zocht het net, de plek waar hij zich thuis voelt. De tennisser die in de eerste set slechts drie punten maakte op de service van Golmard, deed opeens echt mee. Maar het leek te laat. De Fransman won de tweede set met 6-4 en mocht zich al een beetje winnaar voelen. Krajicek riep deze week dat zijn benadering van de Davis Cup is veranderd. Maar tegen Golmard begon hij opnieuw bloednerveus. „Een trainings- week is toch anders dan een wedstrijd," concludeerde bondscoach Michiel Schapers. Het oordeel dat Krajicek het wel weer zou verknallen, kwam echter te vroeg. Golmard, die twee sets bijna fouüoos tennis te, bleek weer gewoon de mon diale nummer 25. Maar Kraji cek had ook tijdens zijn weder opstanding weinig weg van 's werelds nummer vier. De ma nier waarop hij in de derde set tal van kansen onbenut liet, leek een verzoek om te verlie zen. Krajicek wankelde in de tiebreak, miste een volley die hij blind had kunnen afmaken en kwam met 4-2 achter. Maar hij ontsnapte met twee volley's die eindelijk wel van wereld klasse waren. Typisch Davis Cup werd het. Omstreden punten, een arbiter die Franse lijnrechters corri geerde. Het thuispubliek dat woedend werd. Omstandighe den waarin de Krajicek van drie jaar terug zou zijn verdronken. Maar wat jaartjes en een doch ter verder is de Muiderberger stabieler. Leven en leren, noemde Krajicek het. Nu ge noot hij van de vijandige sfeer in de Arena van Nïmes. „Hoe meer het publiek tekeer ging, des te mooier ik het vond. Het waren uitingen van wanhoop." Vijfduizend Franse fans konden niet accepteren dat het geluk naar Krajicek verhuisde. Drie sets lang profiteerde Golmard van balletjes die geniepig over de netband rolden. Krajicek mazzelde op 4-4 en 30-30 in de vierde set. Zijn korte slicebal was te kort en Golmard veegde een passing ver buiten zijn bereik en binnen de lijnen. Maar ja, een Franse lijnrechter had de bal al uitgegeven en het punt werd overgespeeld. Tot woede van de Fransen. Gol mard raakte in disbalans. Kraji cek kwam op breekpunt met een prachtige forehand, brak de Fransman drie punten later en trok de stand op eigen service weer gelijk: 6-4. Krajicek werd moe, maar voelde zich meester. Hij brak de Fransman in de eerste game van de vijfde set, herhaalde dat nog een keer op 4-2 en met een kanonskogel van 213 kilometer per uur sloeg de Muiderberger zijn Davis Cup-frustaties het verleden in: 6-2. „Dit is een be langrijke overwinning voor de toekomst van Richard in de Da- vis Cup," zei Schapers. Toch sprak Krajicek nog niet van een definitieve afrekening. „Na mijn overwinning op Sampras dacht ik ook dat ik er doorheen was. Ik ga dus niet te vroeg juichen." Terecht, want dat de ontmoeting met Gol mard heroïsche trekjes kreeg, had Krajicek voornamelijk aan zichzelf te danken. Uiteindelijk maakte hij zelfs twee punten minder dan zijn tegenstander: 145 tegen 147. Ook die balans zal Golmard pijn doen. Hij leek in de Arena van Nimes de gladiator te wor den die een te sterk geachte te Richard Krajicek reikt naar de bal in de wedstrijd tegen Jerome Golmard. I Daviscupteam ging langs de rand van de afgrond maar won wel van de F genstander zou pijnigen. De 25- jarige man uit Dijon bleef ge desillusioneerd achter en het is de vraag of hij vanmiddag ge noeg is hersteld voor het dub belspel met Guillaume Raoux tegen Paul Haarhuis en Jan Sie- merink. Voor Krajicek is alles anders, die heeft een mentale barrière doorbroken. Op karakter hield hij zichzelf en Nederland in de wedstrijd, want daarna maakte Cédric Pioline korte metten met Paul Haarhuis: 6-2, '7-6 en 6-3. De demonstratie van de num mer 21 van de wereld doet ver moeden dat Krajicek tegen hem niet genoeg heeft aan vechüust en een machtige service. Om de Nederlandse tennisbond te hel pen aan een feestje op haar honderdste verjaardag, wordt morgen van Krajicek een top prestatie gevraagd. En dat is hem in het verleden pas een maal gelukt. f dagen torste Feyenoord derlaag bij Willem II als jden last met zich mee. avond bleek dat het 'tikje' burg harder is aangeko- dan menigeen had ge- De psychologisch scha- S de koploper van de ere- - gisteren in Alkmaar nog zien. Met krampachtig il èn het nodige geluk sn de Rotterdammers te- Z een broodnodige over ig (0-2) uit het vuur. kzij die zege heeft Feye- zijn voorsprong op Vïtes- ïr uitgebreid tot elf pun- heeft de ploeg nog maxi- lestien punten nodig voor el. Dat gegeven zou de s de nodige rust moeten i en mentaal moeten n in de slotfase van het n. Want waar het bij Fey- d in deze periode aan ïekt is fris, aanvallend d. De 'schwung' is er liit en het valt kennelijk lee om de souplesse en d van de voorbije maan- rug te vinden. Feyenoord het eerste be- igen AZ afsloot met een 0- 1 voorsprong was een mirakel. Tot aan de 45ste minuut, waar in Julio Cruz een actie van Bo- nave'nture Kalou afrondde, was de koploper niet in de buurt ge weest van Oscar Moens. Vanuit de tweede lijn hadden Paul Bosvelt en Jean-Paul van Gastel een keer geprobeerd het net te vinden, maar beide pogingen faalden. Het lijkt erop dat de tegen standers van Feyenoord in de tweede helft van de competitie ook lering hebben getrokken uit hun eerste ontmoeting met de Rotterdammers. De ploegen zijn tot de conclusie gekomen dat Van Gastel en de zijnen in de problemen zijn te brengen als er een grote dosis agressie aan de dag wordt gelegd en het arbitrale trio daar geen raad mee weet. De toon voor AZ-Feyenoord werd al in de eerste vijf minu ten gezet. Scheidsrechter Ruud Bossen liet drie bikkelharde charges op Patrick Paauwe, Pe ter van Vossen en Kees van Wonderen toe. Obiku (gestrekt been), Ricksen (tackle) en Lan- gerak (tackle) waren de boos doeners. Beenhakker, die zich woensdag in de Arena bij Ne- derland-Argentinië al had zitten verbijten, kon het fysieke ge weld van de thuisclub nog wel accepteren, maar niet de ma nier waarop scheidsrechter Ruud Bossen daar mee omging. „Ik heb zelden een scheids rechter zo inconsequent zien fluiten," foeterde hij. „Ik ben nu al 25 jaar trainer, maar bij deze man is er geen touw aan vast te knopen." Feyenoord leek even geïntimideerd en liet de ploeg van Van Hanegem de touwtjes in handen nemen. In het doelgebied van Jurek Dudek ontstonden hachelijke situaties, waarbij Van Gobbel en Dudek achter elkaar redding moesten brengen. Tussen de bedrijven door ranselde de Pool ook nog een vrije trap van Peter Wijker uit de hoek. Op het moment dat Feye noord op het fysieke vlak tegen gas gaf, moest het dat meteen bekopen 'met een serie gele kaarten. Konterman, Van Gastel en Paauwe werden door Bossen op de bon geslingerd. Op de bank van Feyenoord ontplofte de boel toen de arbiter uit Haarlem in de tweede helft Ka lou rechtstreeks rood gaf na diens charge op de Marokkaan Karim el Hadrioui. Beenhakker rende woedend het veld in, vloekte en tierde dat het een lust was. Hij moest door de vierde official worden tegenge houden. „Een opstelsom van een heleboel irritaties", zou Feyenoords trainer later zeg gen. Dankzij Julio Cruz waren de Rotterdammers een paar minu ten eerder op 0-2 gekomen. Beenhakker had de met kramp worstelende Jean-Paul van Gas tel vervangen door Ferry de Haan en diens eerste balcon tact was de inleiding voor de tweede goal van Feyenoord. Cruz kwam via een combinatie met Paul Bosvelt alleen voor Oscar Moens en schoot de bal koelbloedig door de benen van Oranjes tweede doelman. Daarmee had Feyenoord net genoeg speefruimte om met tien man het laatste kwartier door te komen. „De score", gaf Beenhakker eerlijk toe, „kwam niet overeen met het beeld van de wedstrijd. Wij hebben twee kansen benut en AZ heeft er een handvol laten liggen. Maar je begrijpt toch wel dat ik daar voor een keertje niet rouwig om ben?" Julio Ricardo Cruz (links) en Peter van Vossen knuffelen elkaar na het eerste doelpunt van de Argentijn. foto hans van wee diens voorzet: 1-2. Heel Spangen ging nog eens massaal achter de zwalkende thuisploeg staan en die steun leverde de 2-2 van Elkhattabi op. Aangezien Sparta aan een gelijkspel niets had, bleef de ploeg zonder enig overleg de bal naar voren spelen. De kater kwam kort voor tijd toen Lin- denbergh via het midden Rzasa aanspeelde. Jansen kwam wijfe- lend zijn doel uit, waarna Rzasa de bal rustig binnentikte. Fortuna - Heerenveen Fortuna Sittard blijft winnen. Het zieltogende Heerenveen werd in een attractieve wed strijd met 1-0 verslagen. De wedstrijd moest in de 71ste mi nuut worden onderbroken van wege hevig noodweer. Na een onderbreking van tien minuten score Jeffrey de enige treffer, die genoeg bleek voor de winst. NEC - Cambuur Na precies vier maanden heeft NEC eindelijk weer een wed strijd gewonnen. De 1-0 zege op Cambuur maakte een einde aan een serie van zeven neder lagen en drie gelijke spelen. Luuk Maes maakte vanaf elf meter de enieg treffer. rotterdam anp Sparta is hard op weg naar de eerste divisie. De Rotterdam mers verloren op het Kasteel met 3-2 van De Graafschap. De zege voor de Doetinchemmers kwam wat schlemielig tot stand, maar was toch vooral aan Sparta's onkunde te wijten. Bij Sparta stelde wederom Van der Laan zwaar teleur. Hij maakte geen seconde waar dat Twente hem voor 1,2 miljoen gulden wil aantrekken. Sparta begon fanatiek en kwam in de elfde minuut door Tammer op voorsprong, zijn achtste doel punt dit seizoen. Het was vlak voor rust Den Turk die profi teerde van een wijfelende Spar ta-verdediging: 1-1. Vlak na de rust kreeg Sparta- verdediger van Duijvenbode de bal ongelukkig tegen de hand in een duel met spits Gerritsen. Scheidsrechter De Graaf wees naar de stip, maar routinier Vis - caal schoot de strafschop op de vuisten van doelman Jansen. De blijheid bij Sparta duurde slechts enkele seconden. Emam kapte op rechts kinderlijk een voudig de zwak spelende van der Linden uit. Gerritsen wist voor het doel wel raad met ^ng anpmolmde wrakken achter de ju rytafel waargenomen, blind en doof voor feiten en argumen ten. .Allemaal grijze koppen. Ze hebben stront in ogen en oren. Het publiek floot niet voor niets zo", fulmineerde Veens' coach. „Dit noem ik nou genaaid wor den. Die Foster heeft zeker een vriendin in de jury. Als-ie een vent is gaat-ie achter het podi um staan in plaats van erop." Het gevonden goud woog ei genlijk niet op tegen het gepik te. Toch was ook die onver wachte plak op de 4x200m mooi meegenomen. Pieter van den Hoogenband opende wel iswaar niet binnen de gewenste 1.44, maar hij bezorgde Johan Kenkhuis en Martijn Zuijdweg wel een royale voorsprong. De ze minder ervaren zwemmers consolideerden die, waarna Wouda het karwei bekwaam af maakte. „Wat zal ik zeiken. Een gouden plak. Klaar", zei Van den Hoogenband over zijn licht tegenvallende tijd. toekers en gauwdieven ^.jden het beeld van de 2 dag van het WK korte- cn si/Kvemmen in Hongkong. diskwalificatie van favo- <?<7ï/ea,stralië vond de Neder- bcnzil estafetteploeg goud op 00 meter vrij met een Eu- 1 record van 7.04,48. Dat etaal was Mark Veens op brij uit handen gegrist. is was onbetwist de snel- V i het toernooi, maar een start van Mark Foster hem in de finale uit het foster was de winst in de fllige kroonkolonie ken- word|er8 Het door- ijzersterke begin van n daatwerci door de valse start itae t«l aangetast. Brons was Eu rot?0r s'echts zijn deel. On- nd. Maar de jury weiger- recht te breien, per oordeel deed PSV-coach -euro yerhaeren in toorn ont- eur 'ten. Hij had slechts ver- 'T. Scf tfetaminen waren voor Bugno "jK ANP oor de Italiaanse verzor- n Mapei verstuurde pak- Jnet amfetaminen droeg res van Gianni Bugno. De '^)udig oud-wereldkampi- C?P de weg gaf dit gisteren weet alleen dat op het Jet adres van mijn huis in I stond", zei Bugno. }r weet ik niets. Ik ver- zoiets ook niet. Ik kan MiTS_maar ze88en dat ik met MO^k helemaal niets te ma- loior, cfcrger Tiziano Morassut is na verhoor in hechtenis geno men. Hij heeft toegegeven de (ouderwetse) doping te hebben verzonden. Gianni Bugno, die vorig jaar met wielrennen stop te, gaf toe de soigneur Tiaziano Morassut te kennen. „Een goeie vent", luidde zijn verklaring. De vondst van het pakketje met vijf ampullen amfetaminen op 29 maart leidde donderdag tot de aanhouding van Mapei's ploegleider Patrick Lefèvere en het verhoor van acht renners die hun activiteiten in de Drie daagse van De Panne moesten onderbreken. mallorca Carolijn Brouwer is in goeden doen tijdens zeilwedstrijden om de Prinses Sofia Trofee in Mallorca. De Voorhoutse Europe-zeilster nam gisteren na negen races de leiding in het tussenklassement over van Margriet Matthijsse. De regatta in Mallorca geldt als een van de drie kwalificatiewedstrijden voor de Olympische Spelen in Sydney. Brouwer voer een derde en een twaalfde plaats bij elkaar voordat ze de derde race won. Doordat de zeil sters van een tweede aftrek gebruik mochten maken, staat Brouwer nu vier punten voor op haar voor naamste concurrente. De twee zeilden overigens nog niet tegen elkaar, zodat een werkelijk krachtsver schil nog niet gemeten is. Vandaag worden de beste zeilsters in één goldfleet ingedeeld. Er staan nog drie races op het programma in Spanje. Karsten Groth en Maurice Paardenkooper nemen in 49'er klasse voorlopig de 22ste plaats in. foto epa SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN Roda JC Lucky Ten, vrijdag 2 april: 2-4-20-22-29- 38-46-47-50-57-60-61-62-66-67-70- 73-74-79-80. (Onder voorbehoud) BETAALD VOETBAL AZ - Feyenoord 0-2 (0-1). 45. Cruz 0-1. 73. Cruz 0-2. Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: 9500. Rode kaart: 74. Ka lou (Feyenoord) wegens charge op El Hadrioui. Gele kaart: El Hadrioui, Wijker, Langerak (AZ). Dudek, Van Gastel, Konter man, Paauwe (Feyenoord). AZ: Moens; Ricksen, Buskermolen, Wijker en El Hadrioui (88. Opdam); Van den Berg, Langerak (66. Mutsaers) en Van Ga len; Boussatta (75. Al-Ghashayan), Obiku en Huiberts. Feyenoord: Dudek; Van Gobbel, Van Won deren, Konterman en Paauwe; Bosvelt, Van Gastel (73. De Haan) en Tomasson; Kalou, Cruz en Van Vossen (60. Tinmho). Sparta - De Graafschap 2-3 (1-1). 11. Tammer 1-0, 43. Den Turk 1-1, 50. Gerrit sen 1-2, 63. Elkhattabi 2-2, 89 Rzasa 2- 3. Scheidsrechter: De Graaf. Toeschou wers: 5000. Gele kaarten: Emam (De Graafschap). Sparta: Jansen; Marilia, Van Duijvenbode, Van der Hoeven en Van der Linden; Van der Laan, Van der Meer en Ferguson; Elk hattabi, Tammer en Den Dunnen (84. Wouden). De Graafschap: Olyslager; Bot, Vreman. De Jong en Lindenbergh; Den Turk, Silooy, Emam en Rzasa, Gerritsen (87. Godee) en Viscaal. Fortuna Sittard - Heerenveen 1-0 (0-0). 80. Jeffrey 1-0 Scheidsrechter: Jol. Toe schouwers: 7300. Bijz: Wedstrijd in 71e minuut kwartier onderbroken wegens noodweer. Fortuna Sittard: Van Zwam; Lee, Roest, Hofland en Hermans; Gesthuizen, Van Bommel, Kool en Bouma; Jeffrey en Ham ming (71. Simons). Heerenveen: Vonk; Houttuin, Klompe, Nwankpa en Mitrita, Hansma, G.De Nooij- er en De Visser; Talan (64. Van Eijk), Den- neboom (46. Ebiede) en Pahlplatz. NEC - Cambuur 1-0 (1-0). 12. Maes (straf schop). Scheidsrechter: Buiting. Toe schouwers: 4000. Gele kaart: Schultz, Oosterhof en De Gier (NEC), De Ron en Abma (Cambuur). NEC: Roorda, Verhoeven, Hesp. Pothuizen en Maes; Mikhalevitch (62. Oosterhof), Schultz en Janssen; Latuheru (72,Tuma- ni), De Gier en Renfurm. Cambuur: De Ron; Femer, Elzinga, Berhal- ter en Abma. Durmusoglu (60. Berghuis). Usta, Van der Heide en Hendriksen (68. Beekink); Van Utrecht en Dijkhuizen. Feyenoord 25 19 4 2 61 60-25 Vitesse 25 15 5 5 50 48-30 PSV 25 13 7 5 46 62-38 Willem II 26 14 4 8 46 49-39 26 13 25 12 26 12 27 11 6 7 45 47-32 8 5 44 53-25 7 7 43 40-33 9 7 42 44-34 11 6 38 40-43 6 10 36 35-38 6 11 33 46-48 8 10 32 33-40 10 11 28 31-46 7 13 25 27-50 8 14 23 31-50 3 18 18 27-57 6 17 15 27-51 5 17 14 25-46 BUITENLANDS VOETBAL (VSt/2) 7-6 6-2, Novotna (Tsj/3) - Far.na (Ita) 5-7 7-5 6-3 Kwartfinale: Novotna (Tsj) - Nagyova (Slw) 6-2 6-4. Schnyder (Zwi) - Lichowtsewa (Rus) 6-3 4-6 7-6, Koernikova (Rus) - Glass (Dui) 6-2 2-1. opgave Glass. Hingis (Zwi) - Zwereva (WRu) 6-0 7-6 ZWEMMEN België: Anderlecht - Lokeren 1-1 Engeland: Aston Vil. - West Ham 0-0 Frankrijk: Monaco - Marseille 1-2, So- chaux- Rennes 0-3 BASKETBAL Vrouwen, finale nk play-off's, best of seven (tweede wedstrijd): Landslake Lions - Den Helder 35-84 (0-2) DAMMEN Huissen. NK mannen: Zesde ronde: Van der Zee - Clerc 1-1. Ge rard Jansen - De Koning 1-1, Wesselink - Thijssen 1-1, Kemperman - Meijer 2-0, Barkel - Hans Jansen 1-1, Heusdens - Van Leeuwen 1-1, Scholma - Salomé 2-0. Stand: 1. Heusdens en Thijssen 8 punten. 3. Barkel. Clerc, Kemperman en Van der Zee 7, 7. Gerard Jansen. Van Leeuwen. Meijer en Wesselink 6, 11. Salomé en Scholma 5, 13. Hans Jansen 4. 14. De Koning 2. TENNIS Davis Cup, wereldgroep, eerste ronde: Frankrijk - Nederland 1-1. Golmard - Kraji cek 6-3 6-4 6-7 4-6 6-2, Pioline - Haar huis 6-2 7-6 6-3. Duitsland - Rusland 1-1. Haas - Safin 6-7 6-4 6-3 2-6 9-7, Kiefer - Kafelnikov 6-7 4- 6 4-6. Spanje - Brazilië 1-1. Moya - Meligeni 6-2 6-7 6-0 6-4, Corretja - Kuerten 3-6 4-6 5- 7. Zweden - Slowakije 0-2. Johansson - Ku- cera 1-6 6-7 6-2 3-6, Enqvist - Hrbaty 5-7 6-4 6-2 2-6 4-6. Zimbabwe - Australië 1-1. Byron Black - Philippoussis 6-3 3-6 4-6 6-3 7-5, Wayne Black - Rafter 3-6 6-3 6-7 2-6 Zwitserland - Italië 2-0. Rosset - Pozzi 7-6 6-4 7-6, Federer - Sanguinetti 6-4 6-7 6-3 6-4. Groot-Brittannië - Verenigde Staten 0-2. Henman - Courier 6-7 6-2 6-7 7-6 5-7, Rusedski - Martin 4-6 4-6 2-6. Gent. België - Tsjechië 1-1. Malisse - Ulirach 6-7 6-2 6-4 6-2, Dewulf - Dosedel 5-7 3-6 2-6 Hilton Head. Vrouwen, 2 miljoen gulden. Derde ronde: Likhovtsjeva (Rus) - Seles Hongkong. WK kortebaan, tweede dag, fi nales (tenzij anders aangegeven). Mannen 50 vrij: 1 Foster (GBr) 21,81. 2 Meolans (Arg) 21.84. 3. Veens (Ned) 21.88 (in hal ve finale 21,71 NR, oud 21,79 Veens), 4. Kizierowski (Pol) 21,99, 5. Popov (Rus) 22,10. 400 vrij: 1 Hackett (Aus) 3.35,01 (WR, oud 3.39,82 Thorpe), 2 Thorpe 3.35,64, 3. Rosolino (Ita) 3 42,81, 4. Brembilla (Ita) 3.42,98, 5. Carstensen (Den) 3.46,04. 200 rug: 1. Watson (Aus) 1.54,67, 2. Versteld (Can) 1.55,42, 3. Ostaptsjoek (Tus) 1.55,61, 4. Radley (Aus) 1.55,85, 5. Ruckwood (GBr) 1.56,04; 19. Zwering (Ned) 2.00,65. 100 school, halve finales (tijdsnelsten): 1. Gro te (VSt) 59,77, 2. Wouda (Ned) 59,93, 3. Knabe (Can) 1.00,03. 4. Sloednov (Rus) 1.00,13. 5. Isaksson (Zwe) 1.00.18; uit geschakeld. 15. Kuipers 1.01,44. 100 vlinder: 1. Frölander (Zwe) 51,45, 2. Klim (Aus) 51,56, 3 Hickman (GBr': 51.60. 4 Huegill (Aus) 52,04, 5. Silantjev (Oek) 52,47. 6. Keizer (Ned) 52,59. 4x200 vrij: 1. Nederland (Van den Hoogenband. Ken khuis. Zuijdweg. Wouda) 7.04.48 (ER, oud 7.05,17 West-Duitsland 1986), 2 Groot-Brittannië 7.07,20, 3 Canada 7.08,02, 4 Rusland 7.09,40, 5. Brazilië 7 16,47. Vrouwen 100 vrij: 1. Thompson (VSt) 53,24. 2. Vólker (Dui) 53,76. 3 Rolph (GBr) 53,78, 4. Moravcova (Slw) 53,79. 5. De Bruijn (Ned) 54,07.-800 vrij: 1. Chen Hua (Chn) 8 20,13, 2. Harris (Aus) 8.23,36, 3. Rigamonti (Zwi) 8.26,38. 4. Vlieghuis (Ned) 8.29.41, 5. Geurts (Ned) 8.31,99. 100 rug: 1. Nakamura (Jap) 58,67, 2. Stefanyshin (Can) 1.00,43. 3. Gammel (Can) 1.00,49, 4. Rooney (Aus) 1.00,52, 5. Fomenko (Rus) 1.01.01; 8. Starink (Ned) 1,02,22 200 school: 1. Tanaka (Jap) 2,20.22 (WR, oud 2.20,85 Riley/Aus), 2. Heyns (ZAf) 2.24,27. 3. Qi Hui (Chn) 2.25,05, 4. Peczak (Pol) 2.25,31, 5. Van Oosten (Can) 2.26,77. 50 vlinder: 1. Thompson 26.18, 2. Kam- merling (Zwe) 26,21, 3. De Bruijn 26,41 (m serie 26,16), 4 Sjöberg (Zwe) 26,43, 5 Aoyama (Jap) 26,70. ZEILEN Palma de Mallorca. Princess Sofian Trofee, internationale regatta. Europe, stand na negen races: 1. Brouwer (Ned) 13 punten, 2. Matthijsse 17, 3 Roug (Den) 18 49er, na negen races: 1. Bruni/Bruni (Ita) 14 punten, 22. Paarden- koper/Groth 94

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 41