Hagenaar moet toren Ldelstenenbuurt Alphen moet juweel worden J 'Alleen de steentjes zijn oud, de rest is nieuw' Familiebad met sluiting bedreigd Rijn Veenstreek Vredeslied voor Schoof "TERDAG 3 APRIL 1999 :h' van Booma Beheer BV uit Den Haag moet de water en van Hazerswoude-Rijndijk van Frans Ernst voor 5.000 gulden afnemen. Als Van Booma dat niet doet, jet hij een dwangsom van 500 gulden per dag betalen een maximum van 50.000 gulden. Deze uitspraak ed de Haagse rechtbankpresident A. van Delden giste- i. Van Delden schaart zich achter Ernst die naar de ;hter stapte omdat Van Booma onder de aankoop van toren uit wilde komen. erswoude-rijnduk KROFT i Booma gaat in hoger be- zo kondigde hij aan na horen van de uitspraak, eze zaak moet tot op de bo- n worden uitgezocht. Ik voel opgelicht. Ernst zou de to- kant en klaar afleveren, dus a jl appartementen erin, enzo- jrt. In plaats daarvan wil hij opschepen met een scheve »n waaraan nog vele tonnen eten worden besteed voor- :die kan worden gebruikt." ■mst is blij als hij de uit- aak hoort, maar wordt furi- ji als hij hoort dat Van Booma li van oplichting beschul- f. „Die afspraak dat ik de to- i kant en klaar zou afleveren lelemaal niet gemaakt. Daar- komt dat Van Booma wel o ervaren zakenman is dat nooit zijn handtekening op - De teleski- in in Alphen aan den Rijn is weekeinde toch niet ge- ind. Door omstandigheden H3 nog niet alle materialen ir de waterskibaan op tijd ïverd. ,,Er is maar één leve- cier in Europa die de onder en kan leveren en die was te basis van mondelinge afspra ken op een koopcontract zou zetten. Het zijn allemaal leu gens die hij gebruikt om onder de koop vandaan te komen." Tijdens de zitting vorige week vermoedde de advocaat van Ernst H. Eijer da^Van Booma af wil van de toren omdat hij er een erotisch centrum in wilde vestigen maar er later pas ach ter kwam dat de gemeente er niet mee akkoord zou gaan. Van Booma, die een bordeel in Den Haag heeft, bestreed dat ten stelligste. Rechtbankpresident Van Del den baseert zijn besluit om Van Booma te verplichten tot aan koop op de intentieverklaring die Ernst vorige week aan hem overlegde. In het contract ston den zoveel afspraken vastge legd dat het op Van Delden als een echt koopcontract over kwam. laat", laat een woordvoerder van exploitant Wet 'n Wild we ten. Het in Amerikaanse stijl in gerichte strandhuis is sinds vrij dagmiddag wel open voor pu bliek. De exploitant hoopt dat de skibaan binnen enkele da gen alsnog.in gebruik genomen kan worden. Concurrent in verzet tegen Babystunter roelofarendsveen marun kramp Het Langeraarse Maminette Anco maakt bezwaar tegen de vestiging van Babystunter op het bedrijventerrein De Lasso in Roelofarendsveen. Volgens de Langeraarse babyspeciaal zaak mag er op het terrein in de Veen geen soortgelijk bedrijf zijn omdat er dan sprake is van oneerlijke concurrentie. De ge meente bestrijdt dit omdat de zaken niet in dezelfde gemeen te zijn gevestigd. Volgens J. Beek, de advocaat van Maminette, richt een be- drijf als Babystunter zich echter op een grotere klantenkring dan enkel de inwoners van Al kemade. Daarbij is Mamimette niet gevestigd op een bedrijven- terrein, iets wat volgens de ad- I vocaat per defintie goedkoper is dan een ruimte in een normaal winkelcentrum. Dit is ook een vorm van oneerlijke concurren tie. Maminette maakt daarom bezwaar tegen de aanpassing van het bestemmingsplan. De gemeente gaat het be- stemmingsplan aanpassen om dat Babystunter in de huidige situatie illegaal is gevestigd. Toen Babystunter zo n twee jaar geleden begon op De Lasso heeft het bedrijf niet de vereiste vrijstelling aangevraagd. Het gemeentebestuur van Alkema de wil die vrijstelling nu alsnog geven. Naast Maminette maakt ook Getru Transportgroep bezwaar, tegen de vrijstelling. Babystun ter trekt veel verkeer aan en dit belemmert het vrachtverkeer van het nabijgelegen transport bedrijf. Het gemeentebestuurj gelooft echter dat dat wel mee valt. In de afgelopen jaren heeft Babystunter immers nooit voor verkeersproblemen gezorgd. Daarbij is de drukste dag van de babyspeciaalzaak de zaterdag en op die dag gaan er niet zo veel vrachtwagens van Getru de weg op. In de vergadering van de commissie ruimtelijk ordening op 6 april worden de bezwaren behandeld. 'Mijn kinderen mogen liever niet zo ver meer van huis' alphen saskia buitelaar vervolg van voorpagina „Onze kinderen zijn al groot, maar ook wij houden dat klei ne grut in de gaten. Maar blijkbaar kan zoiets toch ge beuren, ook bij ons om de hoek", verzucht buurtbe woonster Elly van Diggele van de Koraalzwam. Het meisje werd woensdagmiddag tijdens het buitenspelen aangespro ken door een jongen. Hij nam haar mee naar het speel- plaatsje in de Koraalzwam, enkele meters van haar huis verwijderd en schopte haar meerdere keren vol in het ge zicht. Hij verdween op zijn fiets. De politie roept bewoners in een brief op om informatie en tips te melden. In de brief die in de Koraalzwam huis- aan-huis is bezorgd, wordt de dader omschreven als een jongen van 8 tot 12 jaar, met stijl blond haar, witte sport schoenen en een rode fiets. De omschrijving doet bij Van Diggele geen belletje rin kelen. „Ik heb er wel over na gedacht, maar zelfs als je een vermoeden hebt. kun je dat niet zo makkelijk uitspreken. Stel je voor dat je buurtgeno ten valselijk beschuldigt." De kinderen in de buurt hebben daarmee geen enkel pro bleem. Wilde speculaties doen in het speeltuintje de ronde, over 'die jongens van hierach ter die mij ook altijd pesten'. De bewoonster van een huis dat grenst aan de speelplaats noemt het voorval beangsti gend. „Je kunt het nooit voor komen, tenzij er voortdurend volwassenen op elke straat hoek staan. Ik hoop altijd maar dat mijn zoons van 8 en 10 jaar hun zusje in de gaten houden. Zij worden ook wel eens gesard door grotere kin deren. Maar dit is absoluut zinloos geweld. Dit meisje is geschopt om niets." Eén van haar zoons hoorde woensdag middag wel een schreeuw toen hij binnen voor de televi sie zat, maar raakte daardoor niet gealarmeerd. „Het is hier wel vaker een kabaal van je welste. Er spelen natuurlijk veel kinderen. Maar zelf ga ik nu toch wat regelmatiger bui ten kijken en ze mogen liever niet zo ver van huis. De politie is vrijdag begon nen met een uitgebreid buurt onderzoek en komt na het paasweekeinde met meer in formatie naar buiten. roelofarendsveen marun kramp Het familiebad in Roelof arendsveen gaat na dit seizoen wellicht dicht. Het zwembad De Tweesprong moet worden gerenoveerd om" te voldoen aan de Wet op de Zwembadhygië- ne. De kosten hiervan zijn zes ton; een bedrag dat de politieke partijen niet voor het halfdiepe buitenbad wensen uit te geven. Het bad heeft van de provin cie dit jaar nog ontheffing op de Wet voor de Zwembadhygiëne gekregen. Na dit seizoen moet het zwembad echter worden aangepast aan de eisen die de wet stelt. Geen van politieke partijen is echter bereid priori teiten te geven aan de renovatie van het bad. De beheerder van het bad; Sportfondsen Alkema de moet daarom met een ander plan komen. Volgens F. Lempers, hoofd welzijn van de gemeente Al kemade, zijn er drie mogelijk heden voor het zwembad. „In verkleinde vorm doorgaan, re noveren of opheffen. De poli tiek moet besluiten wat hei wordt. Tot nu toe heeft renova tie laag gescoord bij de partijen maar dat is ook logisch want het kon tot nu toe nog altijc worden uitgesteld. Aan de an dere kant; zes ton is een hoop geld voor een halfdiep buiten bad dat alleen op mooie dager wordt gebruikt." De zwemwa terkwaliteit in het familiebad is overigens van goede kwaliteit De renovatie betreft met name de verouderde waterpompen de wanden en de filters. De figweide, mogelijk me een peuterbadje, wordt naar al le waarschijnlijk gehandhaafd Voor Alkemadese ouders er hun allerkleinsten blijft er zo doende een voorziening. Al eer der werden enkele buitenbader van De Tweesprong gesloten Twee jaar nadat het bad in 199' een ontheffing kreeg op de We op de Zwembadhygiëne. ginj het 50-meterbad en het kleuter bad dicht. Alleen het familiebat bleef nog open. pknapbeurt wijk begint eind deze maand ■|EN AAN DEN RUN !IA BUITELAAR Alphense Edelstenenbuurt moet weer een ju- ;1 van een buurt worden. Eind april begint de leente met werkzaamheden om de wijk op te A {en en opnieuw in te richten. Vooral het To splantsoen knapt op. Er komen zitplekken r zowel ouders met kleine kinderen als jonge- De speeltuin krijgt enkele nieuwe toestellen dankzij een bijdrage van de Woningstichting hen aan den Rijn komen er een basketbalveld en een verhard voetbalveld met een hek erom heen. De opknapbeurt neemt twee jaar in beslag en wordt in vier fasen uitgevoerd. De eerste fase moet voor de zomervakantie klaar zijn. Niet al leen het Topaasplantsoen krijgt een facelift, ook aan de straatkant van de flats verandert er veel. Gekleurde tegels, smalle bomen en beplanting sieren straks de toegangspaden naar de Dia mantflat. Vier meter hoge kegelvormige lantaarn palen zorgen voor een betere verlichting. De af valcontainers achter de flats verwijnen. Ervoor in de plaats komen ondergrondse metro's voor rest afval, groen afval en oud papier. De parkeerplaats en de fietsenstalling voor het Scala College verwisselen van plaats. De auto's staan straks voor de sporthal, de fietsen voor het schoolgebouw. Ook de parkeerterreinen bij de flats worden heringericht, voorzien van hoge lan taarnpalen en omgeven door groen. In de fasen 2,3 en 4 komen de flat aan de Bril jantstraat en de eengezinswoningen in de wijk aan de beurt. Volgens de planning zijn de werk zaamheden aan het eind van het jaar 2000 vol tooid. De hele wijk is dan tevens ingericht als 30- kilometergebied. Drie werkgroepen van bewoners zijn sinds juni vorig jaar betrokken bij de herinrichting van de wijk. De gemeente hamert erg op die samenwer king en wil de overige bewoners voorturend op de hoogte houden. Om het belang van een goede communicatie te onderstrepen, ging wethouder H. Groen in 't Wout deze week de wijk in om persoonlijk het in formatiebulletin over de werkzaamheden te be zorgen. alphen aan den run» De deelnemers aan de wereldwijde Peace Run die deze week door Nederland voert, stopten gistermiddag in Alphen aan den Rijn. Daar zongen zij burgemeester N. Schoof hun vredeslied toe. De groep van 25 Nederlandse en internationale lopers vertrok gisterochtend uit Den Haag richting Amsterdam. Oud-Alkemadeprijs voor herbouwde boerderij Nooit Gedacht in Rijpwetering de slag. Tijdens de rondgang door het fraaie pand vertelt hij dat er heel veel veranderd is. „Beneden had je eerst een ka mer en vervolgens de keuken. Beide heel smal. Daarna kwam de stal. Die stal is uiteraard ver dwenen. Daarvoor in de plaats zijn een ruime kamer en een grote keuken voor in de plaats gekomen. Hetzelfde verhaal bo ven. Twee slaapkamers en ver der de stalzolder. Nu heb je slaapkamers en een badkamer. Geheel ingericht naar de eisen van deze tijd." Ook de inrichting van het pand; de vloeren, muren met ornamenten, kasten en dergelij ke is nieuw. „De deuren zijn bijvoorbeeld nagemaakt naar een oud model. Als ik de boer derij laat zien zeg ik wel eens dat alleen de steentjes oud zijn, de rest is nieuw. Maar iedereen staat versteld over het resultaat. Vooral degenen die hebben ge zien hoe het er uitzag toen wij het in 1994 kochten." De Rijpweteringer is nog niet helemaal klaar met zijn werk. De oude schuren moeten nog worden gesloopt en op de plaats van de 'nieuwe koeien stal' komt nog een paardenstal. „Dieren houden is de liefheb berij van Cock. Dat was ook een van de redenen om dit ouwe spul te kopen, waar anders heb je nog ruimte om dieren te houden. Verder wil ik ook nog een ouderwetse hooibarg. Dan is de zaak rond." Terugkijkend is Van der Ploeg heel tevreden over het werk in de afgelopen jaren. „Een hele klus, waar veel geld in is gaan zitten. En ik weet niet of, als zich een tweede keer zou voor doen, ik dan weer aan de slag zou gaan. Aan de andere kant heb ik heel veel plezier beleefd aan het werk. Als je de hele dag in je kantoor bezig bent, is het fijn om weer eens een hamer of zaag te hanteren." In Alphen bood Schoof hen een drankje en een lunchpak ket aan. Met de fakkel die de atleten bij zich droegen stak hij een toorts voor het oude gemeentehuis in het Burge meester Visserpark aan. Hij bedankte de lopers voor het brengen van hun vre desboodschap naar Nederland. De oorlog in Kosovo maakt zulke acties volgens hem extra belangrijk. Jullie laten je daardoor niet ontmoedigen, maar zetten letterlijk je beste beentje voor. Jullie ideaal is dat anderen niet voor hun leven hoeven te rennen." foto engel lameuer Metering kees van kuilenburg had Jos van der Ploeg de l-Alkemadeprijs niet in zijn lachte voor zijn boerderij, jprijs is bestemd voor dege- die een pand restaureert' in S Sidorp, was zijn idee. De Rip- had zijn boerderij 'Nooit lacht' tot op de grond aan afgebroken en op dezelfde t een nieuw onderkomen eouwd. „Weliswaar opge- %en zoals de oude boerderij 1 lestijds uitzag, maar daarin l nieuw materiaal gebruikt, s kunststof ramen", vertelt aar 13-jarige Ripper. „Overigens 1 ik die prijs wel een leuke iassing. Een dergelijk project 1 je voor jezelf, maar dat ook kMeren het waarderen is heel bi." Op 13 april krijgt hij de s. erm!an der Ploeg kocht de boer- tj - waar al jaren niet meer 'dt geboerd - aan de Pastoor i der Plaatstraat in 1994. ;,Ik schuin tegenover de boer- ij geboren en was altijd ge- id door het plekje, maar ral ook het karakteristieke ouw. Toen ik de kans kreeg het te kopen, hoefde ik niet na te denken. Een tweede s zou zich niet voordoen", jelt de eigenaar van een be- f dat kunststoframen maakt, yiel het wel tegen zoals het linnen uitzag. Het verkeerde Jen heel slechte staat. Veel ht, de kelder stond zelfs vol pr. Om de schoorsteen in vai1 de slaapkamers was i plastic zak gebonden, die water opving", schetst de oner van Rijpwetering de si- üe die hij destijds aantrof, geschiedenis van zijn pand Tesseerde Van der Ploeg ei- lijk niet zo. Zijn aandacht meer gericht op de bQuw zijn nieuwe onderkomen. meevaller voor Jos en zijn tgenoie Cock was dat 'Oud ïmade alles heeft nageplo- en uitgezocht'. „Daaruit Winnaar van de jaarlijkse Oud-Alkemadeprijs Jos van der Ploeg uit Rijpwetering: „Ik ben schuin tegenover de boerderij geboren. Toen ik de kans kreeg om die te kopen, hoefde ik niet lang na te denken." foto mark lamers blijkt dat Nooit Gedacht zo rond 1850 is gebouwd. Al heeft er op die plek al eeuwen daar voor een boerderij gestaan. Ook over die periode daarvoor is het een en ander bekend", vertelt hij. „Dat is best leuk om na te lezen en geeft toch een ander beeld van je huis." Nadat de koop rond was, be sloot Jos van der Ploeg zijn boerderij tot aan de grond toe af te breken. „Architect Harry Meier uit Leiden heeft aan de hand van een oude foto, die wij van een kennis hadden gekre gen een ontwerp gemaakt. Toen ik de tekening bij de ge meente liet zien was men daar ook gelijk enthousiast en het ontwerp werd goedgekeurd. Het was trouwens een eis van de gemeente dat wij zouden bouwen in het karakter van de oude boerderij." Nadat de boerderij was ge sloopt zijn' alle steentjes schoongebikt. „Zo'n 20.000 stuks. Gemiddeld 50 in een uur. Als vrienden en bekenden langskwamen werden ze aan het werk gezet. Praten en bik ken gaat heel goed tegelijk", kijkt hij terug. „Zelf ben ik ook niet te beroerd om bij anderen m'n handen uit de mouwen te steken en nu ik hulp nodig had, kwamen zij mij helpen. Op die manier bespaar je heel veel." „Uiteraard had ik steentjes te kort, maar bij de sloop van een boerderij in Stompwijk kwa men vrijwel identieke stenen beschikbaar. Daar heb ik er eeri aantal gekocht." Nadat aannemer Van Berkel het casco had gebouwd ging Van der Ploeg zelf binnen aan

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 33