Volop de ruimte in een Goedhart keuken Ben8 extra voordelig I IJ Sport Verrassend verlies Leiderdorp ASC en LSG in promotieklasse A f 149,- f 199,- Mitsubishi telefoon r Mitsubishi MT-D30 bellen ^ipbonnee Geen abonnementskosten Eigen keuze aantal belminuten Oirect opzegbaar 0 Een' 8S Cd920 Ben' abonnee Ben' onder andere verkrijgbaar bij: Belcompany BCC T for Telecom Steenweg Speet Duiker Polectro Plaza Kinorama Foka The Phonehouse Foto Klein Radio Modern Kijkshop Let's talk Telemasters Kral Foto Super Photo Telecom Today De Block Combi foto Info Europa foto Filmpost Scheer&Foppen Flandria Telepact Office Centre Horn Roadphone Talens Foto Staffhorst It's electronics Teletools en bij 500 andere verkooppunten in de randstad Aantal belminuten per maand 0 30 120 Je betaalt daarvoor per maand f 0,- f 15,- f 30,- Extra belminuten (vast tarief) f 1,- f 0,50 f 0,25 VRIJDAG 2 APRIL 1999 In de kwartfinale van de beker competitie voor de Leidse Schaakbond werd titelhouder Leiderdorp verrassend uitge schakeld voor de eindronden. In Aalsmeer ging Leiderdorp in een thriller-achtige wedstrijd tegen het viertal van de niet-rokers club AAS met 4,5-3,5 uit de beker. Twee ver enigingen die in de reguliere competitie dit jaar geen rol van betekenis speelden, gaan nu wel naar de beker-eindronden: Daniel Noteboom versloeg Het Kalende Pionnetje met ruime cijfers (6,5-1,5) en Utile Dulci plaatste zich bij de laatste vier door winst op Het Springende Paard uit Aarlanderveen (2-6). De vierde halve-finalist kwam uit de wedstrijd ASC tegen In- ter Nos, ASC won met 5-3. Het klapstuk van deze beker ronde was ongetwijfeld de thriller AAS - Leiderdorp. In de eerste set schaakpartijen (de spelers ontmoeten elkaar met wit en met zwart) was er nog geen vuiltje aan de lucht voor Leiderdorp. Door winst van Talsma en De Beule en een re mise van De Jeu werd een 1.5-2.5 voorsprong genomen. In de tweede set liep Leider dorp tegen een behoorlijke vracht pech aan. Talsma liet een winststelling tegen De Leur remise lopen en De Beule ver loor volkomen onnodig van Noordhoek. Henk Goeman maakte het nog bonter: hij liet eerst een geforceerde remise liggen (drie maal dezelfde stel ling) om vervolgens in een to taal gewonnen stelling (hij kon inmiddels mat in twee geven) door de vlag te gaan. Dat De Jeu zijn mindere stelling remi se hield, was onvoldoende om door te bekeren. De sterkste speler van Het Kalende Pionnetje speelde niet mee. dus was het viertal uit Kudelstaart voor Daniel Noteboom een eenvoudige prooi. In de eerste set leek het nog wel een wedstrijd te wor den. omdat Dick van de Berg zich in gelijke stelling vercom- bineerde. Hij liep met de damp in een verrassende kruispen- ning en kon opgeven. Arjan Plug kon een eindspel met paard en pion tegen drie pion nen niet winnen en bij een 2,5-1,5 leek het een wedstrijd. In de tweede set partijen ging bij het viertal Kudelstaarters volledig het licht uit, met even- zovele nullen als resultaat. Eenzelfde wedstrijd voltrok zich bij Het Springende Paard tegen het uit de promotieklasse gedegradeerde Utile Dulci. De Veners hebben een viertal ster kere spelers dan de op een la ger niveau acterende Aarlan- derveners. Ook hier een grote en eenvoudige winst voor Utile Dulci (2-6). Vier spelers van het kampioensteam van ASC uit de eerste klasse ontmoetten de streekgenoten van Inter Nos uit Boskoop. De jeugdige en ambitieuze Alphenaren hadden een flinke kluif aan In- ter Nos en liepen tegen grote weerstand op. In de eerste set kwamen ze dan ook niet verder dan een 2-2 stand. Omdat ASC aan het vierde bord had ge wonnen (Lance Oldenhuis), moest ASC de tweede cyclus winnen, anders ging Inter Nos op bordresultaat door. Zo ver lieten ze het niet komen, de tweede set ging met 3-1 naar de Alphenaren en daarmee zijn zij voor het eerst tot de laatste vier doorgedrongen. De beste vier teams spelen op zaterdag 1 mei in Aalsmeer op één dag de eindronden. SCHAKEN JAN BEY De twee door promotie naar de landelijke com petitie opengevallen plaatsen, in de promotie klasse van de Leidse Schaakbond, worden door het tweede team van de Alphense Schaak Club en het zesde team van het Leidsch Schaakge nootschap ingenomen. Beide achttallen stelden in de slotronde van de eerste klasse, in een direc te confrontatie, hun promotie veilig door een 4-4 gelijkspel. Het wedstrijdelement in een halve competitie is kort. dus is een sportieve plicht ver vullen dan erg belangrijk. Er werd in deze wed strijd dus gevochten om de punten. Na drie ne derlagen aan beide kanten, werd bij een onzeke re 3-3 stand, op het tweetal resterende borden remise overeengekomen, waardoor beide pro moveerden. Het derde team van het Aalsmeerse AAS degradeerde uit de eerste klasse. In de tweede klasse A volgde het tweede team van Leiderdorp het voorbeeld van het eerste 71 team en pakte in deze klasse zelfs de titel zontk een wedstrijd te verliezen. Zij promoveren hun beurt naar de eerste klasse. De reserves Bodegraven wisten degradatie te ontlopen do een miraculeus 4-4 gelijkspel tegen Inter Nos i Boskoop, dat hierdoor op zijn beurt degradeert In de parallelklasse 2B een erg spannende lai ste ronde. Beide koplopers Oegstgeest 4 en n niel Noteboom 2 moesten tegen een achttal 401 Katwijk. Katwijk 3 (met nog steeds spelers uit ar\ in deze vereniging opgegane Rijnsburgse scha^j0 club) hielp het tweede team door de ene kopi per (Daniel Noteboom 2) met 6-2 te verslat Katwijk 2 won op zijn beurt nipt (3,5-4,5) v?rg Oegstgeest 4 en veroverde het kampioensch® d Het Witte Paard uit Voorhout jo-joot al jaren tigS€ sen de tweede en derde klasse. Nu degradeet het. Uit de derde klassen mogen de teams van Toren uit Stompwijk, Leiderdorp 3 en De Zwainc Pion 3, het een niveau hoger proberen. en (zie voor alle eindstanden de rubriek scorebord) jfl li Daar hebben ze tenminste nagedacht over de indeling achter de deurtjes. In de schitterende, nieuwe showroom met de laatste modellen SieMatic en eigen-merk-keukens krijgt een zeef zoals ik de ruimte. U ziet mij - open en bloot - in twee keukenopstellingen zonder deurtjes staan. Naast een verrassende presentatie van klassieke, eigen tijdse en futuristische keukenopstellingen, toont Goedhart op exclusieve wijze alle trends op het gebied van ruimtewinners en slimme opbergsystemen. Goedhart Bouwhuis is het enige adres in Nederland waar u in één oogopslag ziet hoe u extra veel plezier kunt beleven aan uw nieuwe keuken. Kom langs bij Goedhart Bouwhuis, Hoorn 126a, Alphen a/d Rijn (t.o. Avifauna), tel. (0172) 422100. GOEDHART ^^BOUWHUIS Bij Ben' kun je tijdelijk f 50,- besparen op de 2 pakketten die hiernaast zijn afgebeeld. Ga dus snel naar een van onderstaande winkels. Het voordeel geldt tot en met 17 april. abonnee Geen abonnementskosten Eigen keuze aantal belminuten Direct opzegbaar Incl. Motorola cd 920 iraa Ben' abonnee is het abonnement zonder vaste kosten. Je betaalt alleen wat je belt. Kies zelf wat voor jou het voordeligst is: Nog een voordeel van Ben niet gebruikte belminuten mag je meenemen naar de volgende maanden.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 24