Verbruggen is heel boos WINKELHOF Schapers vertrouwt op leider Haarhuis Brouwer en Mathijsse nek aan nek Sport Nederlands dagje wordt onverwachts Australisch Alphians verdedigt titels toch Z^^j/liFj?) 15 iljj/U Op zaterdag 3 april, de dag voor Pasen, wordt het heel gezel lig in Winkelhof, een l es! zol sfeervolle muziek ten gehore brengen. Ook zal u overol in Winkelhof chocolode eitjes worden aangeboden. Winkelhof, altijd gezellig winkelen! VRIJDAG 2 APRIL 1999 Van Petegem wint Driedaagse de panne In de schaduw van de affaire rond de Mapei-ploeg heeft de Belg Peter van Petegem de Driedaagse De Panne ge wonnen. In de afsluitende tijdrit eindigde de TVM-coureur als tweede achter zijn landgenoot Frank Vandenbroucke. Het was voldoende voor de eindoverwinning. Met het verdwijnen van de Mapei-ploeg naar aanleiding van een dope-vondst, was de wed strijd onthoofd. Het eerste gedeelte van de etappe werd op ver zoek van andere ploegen afgebroken. De tijdrit werd uiteinde lijk wel verreden. Vandenbroucke was de snelste. Hij legde de 14 kilometer afin 17 minuten en 31 seconden. Van Petegem was twee seconden langzamer. De Belg Mare Streel werd derde op 13 seconden. 'Elfstedentocht moet beschermd' heerenveen De Elfstedentocht moet een beschermd sporteve nement blijven. Het schaatsevenement achter de decoder van de betaal-tv stoppen of anderszins commercieel uitzenden, is een heilloze weg. Dat stelt voorzitter Henk Kroes van de vereni ging De Friesche Elfsteden. Kroes reageerde op uitspraken van staatssecretaris Van der Ploeg, die woensdag tijdens een sym posium op Papendal liet weten dat de Elfstedentocht best van de conceptlijst van beschermde evenementen kan. De Tweede Kamer moet de lijst beoordelen en aan de Europese Commissie zenden. Spelers Volendam voor rechter i volendam Marco Boogers en Marco Gentile moeten zich op 12 april voor de Haarlemse politierechter verantwoorden voor net - mishandelen van een Volendammer. Justitie beschuldigt de i voetballers van eerste divisieclub Volendam van openlijke ge- weldpleging, waarvoor een maximum celstraf van 4,5 jaar geldt. De klappen vielen op 17 oktober vorig jaar, nadat de spelers een avond uit waren geweest in Volendam. Bij de vechtpartij liep het slachtoffer een gebroken pink en enkele kneuzingen op. De 3 rechter doet op 12 april meteen uitspraak. Ledezma heeft niet geschoten Amsterdam Froylan Ledezma heeft bij een café in zijn vader land Costa Rica geen schoten gelost op bezoekers. De Ajacied I zou bij het verlaten van het etablissement volgens een barkee per een vuurwapen hebben gebruikt om een mensenmassa uit- 'I een te jagen. Ajax- trainer Jan Wouters liet gisteren weten dat het bericht onzin is. ..Ledezma was er wel bij, maar hij heeft zelf niet geschoten. Hij was gewoon op het verkeerde moment op j de verkeerde plaats. Wij hebben na zijn terugkeer in Nederland 'j met hem gesproken en we hebben verklaringen die zijn on- 1 schuld aantonen." Roda verspeelt punten bij MVV Maastricht anp Msof de punten er voor Roda JC idefciet toe deden, zo gemakkelijk iet de subtopper ze gisteren in Maastricht liggen. In een fut- gepos duel bleven MW en Roda tonder doelpunten, 0-0. De be- emtoekers lieten daarmee de kans iggen op te klimmen naar de Jerde plaats in de eredivisie, .lei In de eerste helft wisten beide wiloegen slechts één kans te cre- |e|'|ren. Na rust werd het spel- Jeeld er niet veel beter op, kregen de ploegen wel betere kansen. Nygaard pit ilphen aan den rijn softbalteam van Alphians Pieiaat dit jaar 'gewoon' de natio- lale en Europese titel verdedi- ter4en. Het mannenteam is com- lleet, de organisatie is verbe terd en er is een nieuwe hoofd- jponsor gevonden. 100 De Alphense soft- en honk- lalclub heeft vier nieuwe spe- fcrs aangetrokken en-hoopt een eedlerblijfsvergunning te kunnen bgelen voor een Zuid- Afri pitcher van 23 jaar. „We (aan ervan uit dat we minstens len van de twee titels kunnen i hdrolongeren, rnaar we zullen 3tor|et wel zwaarder krijgen dan 3rë4ndere jaren", zegt de nieuwe aareammanager Ruud Lans van tlphians, aat vier keer achter llkaar nationaal en Europees jampioen werd. problemen tussen de vorige en het bestuur. dat bovendien van de toenmali- itraaje hoofdsponsor kreeg te horen CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071-5356463 hongkong anp De openingsdag van het WK kortebaanzwemmen in Hong kong had een Nederlands dagje moeten worden. Het werd dat van Australië. Marcel Wouda (400 wissel) en Pieter van den Hoogenband (200 vrij) moes ten op 'hun' nummer iemand van 'down under' voor laten gaan; respectievelijk Matthew Dunn, Ian Thorpe, die op de vrijeslag het wereldrecord te rugbracht tot 1.43,28, en Mi chael Klim. In estafetteverband (4x100 vrij) was 'groen-^eel' ook net iets beter dan oranje'. Het scheelde weinig, nog geen vier tiende. De troost was een knap Europees record van 3.11,57. Niettemin overheerste de te leurstelling. „We hebben op deze onderdelen wel de status maar de verkeerde medailles. De Australiërs hebben het afge dwongen, wij niet", reageerde PSV-trainer Jacco Verhaeren. Wouda gaf ook grif toe dat tweemaal goud hem voor aan vang van het toernooi in het Coliseum voor ogen had ge staan. Dat onderkomen was met zijn 12.500 plaatsen giste ren nog niet voor een tiende f;evuld. „Ik heb een hele goede ïoogtestage afgewerkt en ben nu drieëhalve week terug. De testen waren goed, ik voelde me sterk. Ik kan ook heel hard zwemmen, technisch is het be ter dan bij de EK in Sheffield, maar ik kan er niet doorheen gaan. Ik kan niet voorbij de grens. Dat is jammer, maar niet verontrustend." Van den Hoogenband kon achteraf vrede hebben met zijn bronzen medaille op de 200 vrij. Hij kwam naar Hongkong voor een podiumplaats en wist dat de winnaar een wereldre cord zou moeten zwemmen. De Geldropse student, net 21, leek na honderd meter aardig op weg, maar tijdens het laat ste baantje was de fut er geheel uit. Thorpe pakte daarop an derhalve seconde terug en won overtuigend. Klim kwam ook nog voorbij. Van den Hoogenband be loofde als startzwemmer op de 4x200 voor de tweede keer in zijn carrière een tijd onder de 1.44. En als het dan onvermoed een wereldrecord wordt? „Dan mag je me voor het hoofd slaan! 1 Wat meer tevredenheid toonden hij en Wouda over de topverrichting in de estafette. Toch bleven de luttele tienden knagen. Dat was ook het geval bij Mark Veens, die opende in 48,06 maar iets harder kan, en Johan Kenkhuis uit Vriezen- veen, de enige niet-PSV'er in het gezelschap. „Voor dit viertal was de tweede plaats het maximaal haalbare zei Veens. „Pieter had er al een 200 vrij opzitten, Marcel de 400 wissel. Ik had onder de 48 seconden gemoe ten. Die Australiërs zijn men taal sterke zwemmers. Maar wij hebben een jonge ploeg, wij kunnen langer mee." schoot namens Roda zeven mi nuten na de pauze van dichtbij over. Achttien minuten voor tijd bracht MW-doelman Van Duijnhoven knap redding op een inzet van Van der Luer, die door Nygaard van richting was veranderd. Opnieuw Van der Luer was dertien minuten voor het eind dichtbij de openings treffer. Hij raakte uit een vrije trap de lat. De thuisploeg leek daarna nog bijna de winst te pakken, maar Van Haaren haalde voor Roda de bal van Perez van de lijn. UCI-voorzitter Hein Verbruggen heeft woedend gerea geerd op de actie van de Vlaamse procureur Deneckeri gisteren in de Driedaagse van de Panne. Verbruggen ver wijt Deneckere 'hypocrisie' en 'kortzichtigheid'. Denec kere liet bijna de complete Mapei-ploeg aanhouder maar verklaarde vervolgens dat zijn onderzoek zich al leen toespitste op de 'trafiek' van amfetamines tussei Vlaanderen en Italië." Paul Haarhuis (links) en bondscoach Michiel Schapers dollen wat. r oro ncuriRS nimes martun van beeten dat deze de geldkraan dicht zou draaien, leiddén na het succes volle vorige seizoen tot het ver trek van vier spelers. Drie van de vier komen nu uit voor de Domstad Dodgers, dat een van de grootste concurrenten van Alphians zal zijn. In eerste instantie wilde de hele spelersgroep de opgestap te teammanager achterna, maar zo ver is het niet geko men. Lans denkt zelfs dat een paar 'spijtoptanten' volgend jaar weer terug zuilen komen. „Sommige spelers namen te impulsief het besluit om te ver trekken, kregen spijt, maar wa ren te laat om nog van club te veranderen", aldus Lans. Het softbalseizoen begint op 17 april. Dit weekeinde speelt Alphians een internationaal toernooi in Antwerpen. De Eu ropese kampioenschappen - waarvoor de titelhouder zich automatisch plaatste - zijn eind september in Schiedam. gpd-verslaggever Is Richard Krajicek de leider van de Neder landse Davis Cup-ploeg, vroegen velen zich deze week af. Nee, zei Jacco Eltingh, dat is Paul Haarhuis. Krajicek maalt daar amper om. Hij zit niet zo op de status van aanja ger te wachten. Haarhuis is de tennisser die boven zichzelf uitstijgt op belangrijke mo menten, die grote overwinningen boekte in de Davis Cup. In de ontmoeting met Frank rijk in Nimes krijgt hij een sleutelrol. Scha pers gokt op ervaring en benut de Eindho- venaar in enkel- en dubbelspel. Lang twijfelde Schapers over de tweede speler voor het enkelspel. Voor de buiten wacht althans. Maar zijn keuze voor Haar huis is logisch. Als iemand een kans maakt om Cedric Pioline te kloppen, dan is hij het wel. Dat lukte hem vorig jaar in Boston, al staan er ook twee verliespartijen tegenover. Haarhuis kan bogen op een aantal indruk wekkende zeges in de Davis Cup. In 1993 in Barcelona versloeg hij Carlos Costa en Sergi Bruguera en in 1995 in Utrecht was hij Bo ris Becker de baas. Bovendien is Haarhuis al negen jaar actief in de Davis Cup. „Het Franse publiek zal ongetwijfeld chauvinist tisch zijn. Ach, laat ze maar fluiten, laat die telefoontjes maar afgaan als ik moet serve- ren. Het is een kwestie van de knop omzet- ten en doen watje doen moet." Dit weekeinde vormt Haarhuis, met drie partijen, de as van het Nederlands team. Morgen ontmoet hij met Jan Siemerink in het dubbelspel Jerome Golmard en Guillaume Raoux. Een gelegenheidskoppel, dat dit jaar wel de halve finales in Marseille haalde. „Wij kunnen die wedstrijd met ver trouwen tegemoet zien," zei Haarhuis. De 33-jarige Eindhovenaar mag mentaal de kopman zijn, van Krajicek wordt ver wacht dat hij in het enkelspel twee punten pakt. De Franse bondscoach Guy Forget heeft Jerome Golmard voor vanmiddag als eerste obstakel naar voren geschoven. Een linkshandige tennisser en daar houdt Kraji cek niet zo van. Spiers als Goran Ivanisevic en Greg Rusedski komt hij liever niet tegen. De 25-jarige Golmard maakte dit jaar een flinke sprong op de wereldranglijst. Hij boekte in Dubai zelfs zijn eerste toernooi- overwinning. Daar klopte hij wereldtoppers als Karol Kucera, Tim Henman en Carlos Moya. In Key Biscayne. waar Golmard vori ge week de kwartfinales bereikte, zette hij Kucera en Henman opnieuw aan de kant. Over de krachtsverhoudingen tussen Krajicek en Golmard, de mondiale nummer 25, is weinig te zeggen. De twee ontmoet ten elkaar in januari in Sydney, maar toen gaf Golmard geblesseerd op bij een 4-0 achterstand in de tweede set. „Hij zaJ in ie der geval een stuk fitter zijn dan in Syd ney," reageerde Krajicek. De Fransman heeft weinig ervaring in de Davis Cup, deed eerder alleen mee tegen Marokko, Israël en Finland. Golmard kan de steun van bondscoach Guy Forget dus goed gebruiken. Forget won als tennisser de Davis Cup in 1991 en 1996. Zijn collega Michiel Schapers kwam nooit verder dan de eerste ronde van de wereldgroep. Maar vanaf vandaag draait het niet meer om de coaches, dié hebben hun schim menspel gehad. Schapers en Forget druk ten hun stempel op de voorbereiding door tot de loting van gistermiddag geheimzin nig te doen over de opstelling. Maar, zoals Schapers het omschrijft: „Je leeft als team naar een wedstrijd toe. maar op de baan moet je het helemaal alleen doen." palma/leiden De Voorhoutse Carolijn Brou wer en haar Rotterdamse con currente Margriet Matijsse heb ben gisteren weer eens laten zien hoe zonde het is dat Ne derland slechts één startbewijs lorca werden zowel Brotiwer als Cup komen de twee voormalige krijgt voor het olympisch zeü- Mathijsse drie keer eerste in wereldkampioenen nog in Hye- toernooi in Sydney (Europek- hun groep van 52 zeilsters. Na lasse). Tijdens de tweede dag aftrek heeft de Rotterdamse in van de Princes Sofia Cup, een het klassement een kleine voor groot internationaal evenement sprong op Brouwer opge- voor de kust van Palma de Mal- bouwd. Na de Princes Sofia res en Medemblik tegen elkaar uit. Aan de hand van de drie evenementen wordt bepaald wie het felbegeerde ticket voor Sydney mag ophalen. den haag/lausanne gpd „Het is werkelijk schandalig om een heel peloton tot stoppen te dwingen", zegt Verbruggen. ,,A1 heel snel was bekend dat het om amfetamine ging. Ieder mens weet dat de wielrenner van nu allang geen amfetamine meer gebruikt, het is een ach terhaald middel. Om de renners dan toch zolang vast te houden, is ongehoord. We zijn het doel wit van op publiciteit beluste mensen. Gisteren was al be kend dat de ampullen waren gevonden. Waarom dan wach ten met de renners op te pak ken tot er televisiecamera's bij zijn? Alles is met een sisser af gelopen. De Mapei-ploeg treft geen enkele blaam, maar de wielersport is wel weer in een kwaad daglicht gesteld." „Ik ben machteloos. Ik kan niets ondernemen, maar wat is gebeurd, tart elke verbeelding. Het is een absoluut schandaal. Ik kan er inkomen dat iemand iets heeft mispeuterd. ïn een groep van veertig mensen is er wel altijd iemand die een fout maakt, maar moet je daarvoor een volledig peloton eh eën en thousiaste organisatie straffen? Men maakt gewoon misbruik van het probleem vorig jaar in de Tour. Als men het woord do ping hoort, denkt men dat alles is toegelaten, terwijl het over totaal iets anders gaat. Het gaat niet om EPO, die zaak hebben we ongeveer onder controle. Dat is in elk geval mijn conclu sie na de voorbije klassiekers. Ik heb alvast geen 'ongelukken' meer gezien." Verbruggen zegt Mapei te kennen als een ploeg die voor op loopt in de bestrijding van doping. „Juist daarom vind ik het voor die mensen zo erg dat zij zijn opgepakt. Giorgio Squinzi (directeur van Mapei) heeft een eigen sportcentrum voor de ploeg en investeert in de bestrijding van doping. Heel erg dat dan zo'n soigneur zijn naam te grabbel gooit. Wat die man z'n bedoelingen zijn ge weest. weet ik verder ook niet. Daarover wens ik niet te specu leren. maar ik weet zeker dat de Mapei-ploeg zich niet inlaat met dergelijke praktijken." Verbruggen verzekert dat e binnenkort een meeting kom waarin men wil beraadslagei hoe er kan gereageerd worden „Laat de justiüe maar zoeker Men zal steeds minder en min der vinden. De politie doet di wel moedwillig. Ik heb het van daag in Frankrijk ondervonder waar bondsvoorzitter Baal i ondervraagd. Weet je wat d onderzoeksrechter Keil zei toei de confrontatie begon? 'Ik wee dat ik eigenlijk niet veel tegen l in handen heb, maar toch do ik het'. Die meneer Keil heei heel goed werk gedaan in d Festina-affaire. Maar hij is na dien voor zijn gevoel kennelij te lang uit het nieuws gewees Die man is gewoon publiciteit* geil. Dat gaat ten koste van mij wielersport en dan word i boos. Ik weet ook wel dat justi tie zij werk moet kunnen doer maar niet op deze manier. Wi als UCI, dulden niet langer. W willen een actie onderneme om het publiek te overtuige dat de wielersport wél op goed weg is 'clean' te worden. Daaj om ben ik vandaag blij met d manier waarop de renners i De Panne hebben gereageen Dat ze afstapten en niet met vertrokken getuigt van een gre te waardigheid." DANIEL BAAL - Het parket va Lille heeft Daniel Baal, voorzi ter van de Franse wielerfeden tie, in staat van beschuldigin gesteld. Baal wordt verwete „medeplichtigheid aan het he pen van anderen om verbode stimulerende middelen te ve krijgen en te gebruiken". Tou directeur Jean-Marie Leblan eveneens gisteren verhoori hoeft geen gerechtelijke staj pen te vrezen. Baal reageerde verbijster „Ik zal er voor knokken dat Van alle blaam gezuivei word", zei Baal. „De tegen rr geuite beschuldigingen zijn oi gefundeerd. Het zijn leugens." Baal en Leblanc vonden h de omgekeerde wereld dat jui zij ondervraagd werden. heb in mijn functie altijd tege doping gevochten", aldus Baa tCOREBORD J jnds VV - Roda JC 0-0. Scheidsrechter! Van der Ende. Toe- jvoöfhouwers: 8000, Gele kaart: Janssen, Volmer (MVV), t3VV: Van Duljnhovem Plum, De Jong, Volmer en Heub- rfch; Fallx, Landzaat, Janssen en Talwoi Perez en Vrlesde, JC: Kalaci Rudge, Luljpers, Vrede en Van Haareni fchoutang (77, Torma), Nygaard (76. Doomernlk), Van Luer en Van der Heyden (65. Lawalh Van Houdt en PAARDENSPORT Boven 3 56, 48. Hlemstra 5.24. Aarhus. Internationale dressuurwedstrijd: Petersen (Den) Elmegardens Fight 68,18 procent, 2. Hoffmann (Den) Lillemarkens Arklbal 65,20, 3. Troensegard (Den) Gizmo 64,98, 4. Wittgenstein (Den) Fantast 64,56. 5. Crepin (Fra) Tornado 64,28. ZWEMMEN yenoord 24-58 Fortuna 25-50 Utrecht 25-46 NEC 26-46 Cambuur 26-45 Graafschap 25-44 MW 2643 Sparta 25-33 26-33 25-29 25-25 26-25 27-23 25-18 26-15 25-14 3—22: 8. Utile Dulci 0-19 D. Eerste Klasse: 1. Alphense SC II 12-38 K; 2, LSG VI 11—34 P; 3. Bodegraven 10-33,5: 4, De Zwarte Pion II 8-28,5: 5. Phllidor II 7-27,5; 6. Voorschoten III 5-24; 7 Phllidor III 3-18,5: 8 AAS III 0-20 D. Tweede Klasse A: 1. Leiderdorp II 13-35 K; 2. Alphense SC III 9-31,5; 3. Rijnwoude 9-28,5; 4. LSG VII 8-29.5: 5 Voorschoten IV 6-26,5; 6. Leithen II 6-26; 7. Bode graven II 3-24; 8. Inter Nos 2-23 D Tweede Klasse B: 1. Katwijk II 12-38 K; 2. Oegstgeest IV 11-35,5; 3. Dan, Noteboom II 11-33,5; 4. Sassenheim 8-26,5; 5 Katwijk III 5-28,5, 6. LSG VIII 4-21: 7. Phili- dor IV 3-21:8, Het Witte Paard 2-20 D. .Jennekom. Vriendschappelijk, vrouwen: Nederland - Chi- ,nfe 0-1 (0-0). 71. YanJinO-1. Toeschouwers 1500. Ingston. Vrienschappelljk: Jamaica - Paraguay 3-0. innen, eredivisie play-offs, kwartfinales, best of three: itterdam - Amsterdam 45-69 (0-2), Voorburg - Den Hel- r 61 - 75(0-2), Donar - BS Weert 96 - 87 (1-1), Zwolle- 1BC 70 - 68 1 -1Amsterdam en Den Helder naar halve lale. iw York. NBA; Toronto Raptors - Indiana Pacers 80-87, droit Pistons - Chicago Bulls 107-75, Miami Heat - Phl- tlelphla 76-ers 84-88, New Jersey Nets - Atlanta Hawks 0-85, New York Knlcks - Cleveland Cavaliers 78-74, Dal- Mavericks - Los Angeles Clippers 93-84, San Antonio lurs - Vancouver Grizzlies 103-91, Denver Nuggets - laltle Supersonics 113-110, Utah Jazz - Houston ickets 88-87. DAMMEN Van der Zee 0-2, Scholma - Wesselink 1-1,, Jansen - Barkel 1-1, Salom'e - Kemperman 1-1. Stand: Heusdens en Thljssen 7, 3 Barkel, Clerc, Meijer en Van r Zee 6, 7. G. Jansen. Kemperman, Van Leeuwen, Salo- e en Wesselink 5, 12. H. Jansen en Scholma 3, 14 De te Pion III 9-22 K2. De Toren Valkenb. 8-233. Kalende Pionnehe 4-20,54. Utile Dulci II 4-20,55. Dan. Note boom III 3-16,56. Paardekracht 2-17,5 TENNIS Hilton Head. Vrouwen, 2 miljoen gulden. Derde ronde: Hingis (Zwl/1) Maitinez (Spa) 7-5 I, Glass (Dul) - Leon Garcia (Spa) G-4 6-3, NagyoVa (Slw) - Coetzer (ZAf) 6-2 6-3, Llkhovts|eva (Rus) Seles (VSt/2) 7-6 6-2, Novotna (Ts|/3) - Farina (Ita) 5-7 7-6 6^3. WIELRENNEN De Panne. Driedaagse van De Panne, Derde etappe, individuele tijdrit: 1. Vandenbroucke (Bel) 14 km in 17.31 (47,954 km/u), 2. Van Petegem (Bel) 0.02, 3 Streel (Bel) 0.13, 4. Sörensen (Den) 0.15, 5. Za- nette (Ita) 0.18, 6. Knaven (Ned) 0.19, 7. Magnlen (Fra) 0.20, 8. Rils (Den) 0.23, 9. Dekker (Ned) 0.24, 10. Dlerckxens (Bel) 0 26, 11. Den Bakker 0.28, 50. Koerts 1.22. Eindstand: 1 Van Petegem 10.04.17, 2 Vandenbroucke 0.05, 3. Zanette 0.19, 4. Sörensen 0.20. 5. Knaven 0.24, 6. Magnien 0.25, 7 Dekker 0.29. 8 Den Bakker 0.33, 9. Graosch (Dui) 0 43. 10 Larsen (Den) 0.45, 25. Koerts 1 28. 34. De Jongh 2.16, 35 Blijlevens 2.27, 40. Hongkong. WK kortebaan. eerste dag finales (tenzij anders aangegeven), Mannen. 200 vrij: 1 Thorpe (Aus) 1.43,28 (WR, oud 1.43,64 Lam- SCHAKEN berti/lta), 2. Klim (Aus) 1.43,78, 3. Van den Hoogenband (Ned) 1.44.39, 4. Rosollno (Ita) 1 45,96, 5. Kledel (Dui) 1,46,61, 7. Kenkhuis (Ned) 1.49,39 (in serie 1.47,03), 50 rug: 1. Falcon (Cub) 24,34, 2. Slemblda (Pol) 24,41, 3. Welsh (Aus) 24,70, 4. Carlsson (Zwe) en Qrigalionis (LU) 24,78. 50 school: 1. Krajevski (Oek) 27,40, 2. Isaks- son (Zwe) 27,57, 3. Lutolf (Zwl) 27,71, 4, Sloednov (Rus) 27,71, 5. Grote (VSt) 27,73; uitgeschakeld In serie: 21. Kuipers 28,79. 100 vlinder, halve finales (tijdsnelsten): 1 Hickman (Gbr) 51,51, 2. Frölander (Zwe) 51.53, 3. 3i- lantjev (Oek) 52,02. 4. Koelikov (Rus) 52,28, 5. Klim (Aus) 52.35. 6. Keizer (Ned) 52,49 (NR, oud 52.54 Aartsen); uitgeschakeld; 13. Aartsen 53.39. 400 wissel: 1. Dunn (Aus) 4 06.05, 2 Wouda (Ned) 4.09,29, 3. Hvlid (Spa) 4 10,92, 4. Halka (Isr) 4 11,09. 5. Steed (Aus) 4.11,74. 4x100 vrij: 1. Australië (Fydler, Pearson. Thor pe, Klim) 3.11,21, 2. Nederland (Veens, Kenkhuis, Wou da, Van den Hoogenband) 3 11,57 (ER, oud 3.14,00 Zweden), 3. Zweden 3.12,69, 4. Groot-Brlttannië 3.14,49, 5. Canada 3.14,90. Vrouwen. 100 vrij, halve finales (tijdsnelsten): 1 Thompson (VSt) 53,27, 2 De Bruijn 53.52. 3 Moravcova (Slw) 53.72, <1 Völker (Dui) 53,89. 5 Rolph (GBr) 54 35: uitgeschakeld- Van Hofwegen 55,90 (serie 55,82) 100 rug, halve finales (tijdsnelsten): 1. Nakamura (Jap) 59,90, 2 Rooney (Aus) 1.00,21. 3. Gammel (Can) 1.00,90, 4 Stefariyshkin (Can) 1 01,20, 5 Fomenko (Rus) 1.01,26, 7. Starink (Ned) I 01,43. 50 school: I. Tanaka (lap) 30,80, 2 lleyns (ZAf) 30,88, 3. Han Xue (Chn) 31,24, 4. Denman (Alls) 31,47, 5. Russell (ZAf) 3153: 111 series uitgescha keld- 17. Uaans 32,48, 21. Nlenke Valeli 32,64. 200 vlinder: l, Jacobsen (Den) 2.06,52 (ER, oud 2.06,78 Ja- cobseli), 2 Thomas (Aus) 2.06,53, 3. SköU (Den) 2,08,29, 4, Aoyama (Jap) 2.08,84, 5. Oerlnjoek (Oek) 2.09,86 400 Wissel: i, Klotsjkova (Oek) 4.32,32, 2. Ma la: (Can) '1 3,Mi), 1 Lieren a (Spa) 4 38.44. 4. Reilly (Aus) 4.39,35, 5. Nlng Bo (Chn) 4.40,84. 4x200 vrij: 1. Zweden (Lillhage. JOhncke, Sjöberg, Svahhstrom) 7.51,70 (WR, oud 7.51,92 China). ZEILEN Mallorca. Princess Sofia Trofee, Internationale regatta. Mannen. 49er. Stand na 4 races: 1. Haestbek/Persson (Den) 11,2. Brunl/Bruni (Ita). Audlneau/Farnarier (Fra) 13, 23. Paar- denkooper/Groth 51 Vrouwen. Europe. Stand na 6 races: 1 Mathijsse (Ned) 7, 2. Brou wer (Ned) 9. 3. Mason (NZe) 17. iMimmsna 70 speciaalzaken onder één dak, gratis parkeren!

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23