Een dekbed met kroontjes M 1 april: modernere grappendag TV WEER Het Gesprek van de Dag 276 COMMENTAAR Vermoeide ministers Minister De Vries heeft zich sinds zijn aantreden in het kabinet tot spreekbuis gemaakt van bewindslieden die last hebben van een te grote werkdruk. Ook afgelopen weekeinde klaagde De Vries weer over het gedetailleerde regeren dat in Den Haag in de loop van de jaren gewoonte is geworden. Van 's morgens vroeg tot s avonds laat op sjouw en bij thuiskomst zijn er altijd weer die alom beken de overvolle loodgieterstassen met stukken die afgedaan moeten worden. Dat moet anders kunnen, vindt De Vries. Het zou natuurlijk gemakkelijk zijn om de veelvuldig door be windslieden geuite verzuchtingen terzijde te schuiven als een ritu ele schreeuw om vriendelijke aandacht. Ze konden tenslotte weten waar ze aan begonnen. Dat is een wel heel simpele benadering, die geen recht doet aan het kennelijke probleem van van een overver moeide leiding van het land, die de hele dag over detailkwesties gebogen zit en niet aan de grote lijnen toekomt. Want dat laatste is het geval, zo blijkt uit de repeterende kritiek op Paars 2. Aspirant-ministers, hoe doorgewinterd ze ook waren in de Tweede Kamer of in maatschappelijke organisaties, blijken inderdaad geen notie te hebben van het werk dat hen op de departementen wacht. Ze slagen er niet de maalstroom van werk de baas te blijven. De tij den dat Willem Drees tussen de middag naar huis fietste om een boterhammetje te eten en Jelle Zijlstra het land als premier in niet meer dan veertig uur leidde, zijn definitief voorbij. Tegenwoordig kun je als minister het nieuws halen als je weigert op zondag in een televisieprogramma te verschijnen, of als je een avondverga dering afzegt om de verjaardag van je zoon of dochter te vieren. Dat is de prijs van de 24-uurs democratie die Nederland is gewor den. Bij alle ontevredenheid over de Haagse politieke cultuur, kan het helemaal geen kwaad als minister De Vries het voortouw neemt in een fundamentele discussie over de wijze van regeren. Die zou kunnen aansluiten bij het gebruik om het probleem te laten be schrijven door een commissie die oude en nieuwe ministers en hun ambtelijke rechterhanden hoort en ook bij Kamerleden te ra de gaat. Een jaartje moet voldoende zijn om een beeld te krijgen van theorie en praktijk. Vervolgens zou het kabinet met voorstellen moeten komen, waar mee in een volgende kabinetsformatie voordeel gedaan kan wor den. Met staatsrechtelijke hervorming heeft dat allemaal niets te maken. Waar het om gaat is effectviteit en kwaliteit. Vermoeide ministers zijn een signaal dat daaraan in Den Haag wel wat te ver beteren valt. Sinds mensenheugenis worden op 1 april mensen voor de gek gehouden. Eens was de dag alleen bedoeld om mensen met vreemde boodschappen naar de winkel te sturen, later kregen de grappen een algemener karakter. Maar de animo wordt minder, zo zeer zelfs dat de grappendag met uitsterven wordt bedreigd. Een modem medium blaast het oude gebruik wellicht nieuw leven in. Op In- temet werden vorig jaar al misleidende berichten geplaatst en dit jaar pakt de digitale ontmoetingsplaats Focus-in (http://www.focus-in.rd/geintje) het zelfs systematisch aan. Zij laat haar be zoekers op grote schaal 1 april e-mails naar bekenden sturen. Door de aanwij zingen in het mailtje op te volgen, ko men die er meteen achter dat het 1 april Er kan worden gekozen uit vier e- mails: een APK-keuring voor computers, een bedrijf dat illegale software gratis le galiseert, een extreem Direct Marketing bureau en een programma dat van je oude beeldscherm een Touch Screen maakt. Focus-in verstuurt op 1 april de berichten naar de aangegeven slachtof fers. Als die de aanwijzingen in het mail tje opvolgen, merken die snel dat het een grap betreft. De flauwekul is overigens internatio naal. In Duitsland is 1 april 'Narrentag', in Groot-Brittannië All Fools' Day' en in Frankrijk wordt een grap op deze dag getypeerd als een 'poisson d'avril'. De oorsprong zal zeker in het buitenland liggen, al geloven veel Nederlanders dat de plezierdatum alles te maken heeft met 1 april 1572 toen de Geuzen Den Briel veroverden. Maar de folklore moet veel ouder zijn. De beste aanwijzing hiervoor is te vin den in Vlaanderen, waar 1 april al eeu wenlang Verzenderkensdag' heet. Om iemand voor de gek te houden, stuur je hem ergens naar toe, bij voorkeur naar een plek waar zogenaamd iets belang rijks op de agenda staat. Eenmaal daar merkt de betrokkene dat er niets aan de hand is. Lachen! Het slachtoffer is van het kastje naar de muur gestuurd; hij is, zo wordt ook wel eens gezegd, van Pontius naar Pila- tus' gezonden. Dit spreekwoord is, vol gens de geleerden, weer een verbaste ring van 'iemand van Herodes naar Pila- tus zenden'. Of andersom, van Pilatus naar Herodes. Het gaat in dit geval om Herodes Antipas, die Galilea bestuurde in de periode dat Jezus voor de Romein se stadhouder Pontius Pilatus terecht stond. Die besloot dat Jezus voor Herodes, de landsheer, moest verschijnen. Jezus werd echter door de soldaten van Hero des alleen bespot en vernederd. Daarna werd hij teruggestuurd naar Pilatus, ge woon om voor gek te worden gezet. En zo werd Jezus het eerste slachtoffer van een aprilgrap. Wat eeuwenlang als een breed volks vermaak gold, is niet meer van deze tijd. Harm Taselaar, plaatsvervangend hoofdredacteur RTL-nieuws: „Ik heb nog niet stilgestaan bij 1 april. Ik heb er ook niets mee. Zo n 1 april-grap heeft voor mij iets oubolligs. Misschien leuk voor winkelcentra, maar niet voor een nieuwsrubriek." E. Franssen uit Zandvoort, wiens va der samen met de beeldhouwer Edo van Tettero op 1 april 1962 een beeld 'af komstig van Paaseiland' liet aanspoelen: „Dat was de beste aprilgrap aller tijden. Iedereen is erin getrapt. Met bussen vol kwamen de mensen af op de vondst. Ik zat toen op school en leraren zeiden me: 'Hierdoor word je vader - de zogenaam de vinder van het beeld - rijk'. Een goede bak eist een gedegen voorbereiding. Van Tetterode had tijden aan dat beeld ge werkt. Later heeft hij nog een lange dis cussie met zichzelf gevoerd in de krant. Als buitenlandse professor verweet hij zichzelf met een verboden steensoort te werken. Vervolgens diende hij die pro fessor van repliek. Dat waren grote grap pen. Al die flauwekul berichtjes van nu in de krant, daar ligt het duimendik bo venop." Hans Laroes, adjunct-hoofdredacteur NOS-journaal: „Wij doen niet aan 1 april. Al heel lang niet. 1 April is geen onderwerp voor het journaal." Van Baaien en Emily wonen in een glazen huis Afscheid van Henk Sober, oprecht, terzake. De EO nam gisteren afscheid van de grand old man van de evangelieverkondiging. Henk Binnendijk stopt er mee. Het gezicht van EO zonder EO-gezicht kreeg een passend, maar veel te kort, vaarwelprogramma De man die. zo lang ik me kan heugen, de medemens via de tele visie probeerde te bekeren, is met pensioen. Hij liep gisteravond met wel erg bont maken voor ze Bert van Leeuwen door zijn carrière als programmamaker. In een thuis een fotograaf in de tuin leeg Tuschinksi zaten Binnendijk en Van Leeuwen op een groot tv- aantreffen. „Natuurlijk vind ik scherm naar fragmenten te kijken. Het was alsof Clarence Seedorf dat niet altijd leuk. Maar als ik Johan Cruijff moest interviewen. Van Leeuwen is de coming man ergens ladderzat wordt aange- van de EO en voelt zich al een beetje het bepalende gezicht. Maar troffen of een bekeuring krijg hij is nog lang geen aanvoerder van het gezelschap en het is maar wegens te hard rijden, moet ik de vraag of hij het ooit zal worden. Binnendijk, het beste wat de EO toch mezelf de schuld geven en ooit heeft voortgebracht, keek hem af en toe minzaam aan en moest u;n zijn gesprekspartner verschillende keren terechtwijzen. Bijvoorbeeld toen Herman Brood ter sprake kwam. Van Leeuwen vroeg zich af wat Brood nu eigenlijk voorstelde en of hij wel serieus genomen moest worden. Binnendijk pareerde en stelde dat hij de Hoekema. „Hij gaatongecon- kunstenaar/musicus voor altijd in zijn hart had gesloten. Je zag troleerd zijn gang. Hij moet fat hem denken: hij die zonder zonden is werpe de eerste steen. Legendarisch was overigens de aflevering van fifty-fifty indertijd. Brood was op zijn best en van Binnendijk werd het uiterste ver langd. Brood stelde dat hij deugde en daarom God niet nodig had. Hij meende daarop dat Binnendijk wellicht niet deugde. Die gaf dat vindt dat burgerlijk gezeur. toe. maar kwam toen met de geniale ingeving dar hij met door God ..Een journalist kan niet van in de armen te sluiten juist weer deugde. Carry Tefsen deed haar zegje, Hennie Huisman en Lee Towers passeerden de revue, maar Binnendijk genoot van het fragment met Brood het meeste. Het is eigenlijk schandalig dat de EO voor Dag Henk slechts een half uurtje had uitgetrokken. Uit het oeuvre van de Rijnsburger werd maar mondjesmaat geput. Geen scène uit de bijbelstudies in Israël waar Henk gezeten op de berg met jongeren het evangelie be sprak. Een miserabel momentje uit de talloze interviews op straat in het programma Hart op de tong. Binnendijk werd min of meer afgedankt, terwijl hij de grondleg ger van het EO-succes is. Ik adviseer de EO om de hele zomer afleveringen van fifty-fifty' te herhalen. Als eerbetoon aan Henk en tevens om Bert van Leeuwen te laten zien hoe het moet. De omroep gaat anders barre tijden tegemoet. WIL BUYS Politici en andere bekende Nederlanders moe ten zich realiseren dat ze in een glazen huis le ven. De media volgen ook hun privéleven. Daar moet je je maar op instellen, zo betoogde CDA- Kamerlid Hans Hillen - zelf oud-journalist - gisteren bij het Leidse studentencorps Minerva. Want uiteindelijk is de samenleving gebaat bij zo groot mogelijke openheid, ook al leidt dat tot uitwassen in de roddelbladen. „De journa listiek kan niet ijverig genoeg zijn." Diana, Clinton en zijn stagiaire, homoseksuele Britse ministers, Arafat in bed met zijn lijfwach ten. Aan buitenlandse slachtof fers van de pers geen gebrek. Belust op sensatie of op jacht naar nieuws drijven de media publieke figuren in het nauw. Ook in Nederland, al moeten premier Kok en de zijnen het niet een ander", zegt Hillen. Maar een journalist treedt niet af als blijkt dat zijn verhaal niet klopt, stelt D66-Kamerlid Jan soensnormen in acht nemen en sommige zaken overlaten aan het zelfregulerend vermogen van fracties en partijen." Hillen Zonnig lenteweer De maand april begint met droog en zonnig weer. Een zuidoostelijke stroming voert droge lucht aan waarin maar weinig bewolking voor komt. De temperatuur loopt op veel plaatsen op tot ongeveer 17 gra den. Een depressie ten westen van de Golf van Biscaye wordt vannacht ten zuidwesten van Ierland verwacht. De bijbehorende fronten komen niet veel verder dan de Britse Eilanden. De vooruitzichten voor het paasweekeinde zijn dan ook gunstig. Af en toe drijven enkele wolken velden voorbij, maar de zonnige perioden overheersen. De middagtem- peratuur handhaaft zich op een niveau van 16 graden. Vrijdag is de wind nog zuidoostelijk, op zaterdag en op beide paasdagen is er in het algemeen weinig wind. Het front dat voor een bewolkte dinsdag zorgde veroorzaakte in het westen van het land nog regen van betekenis. Op het vliegkamp De Kooy werd 5 mm afgetapt, Berkhout meldde 4 en Schiphol 3 mm. In het oosten van het land bleef het droog. Zo is maart 1999 op nieuw een natte maand geworden. Voor de landbouw is he pen dat het de komende periode droog blijft en dat er flink water verdampt. In Spanje zijn de temperaturen weer hoger geworden. Z( meldde Sevilla gisteren 26,7 graden. De komende dagen 1 het in Zuid-Europa vrij warm, maar plaatselijk vallen wel e Ie buien. Morgen begint Holland Weather Service in Soest officiee Zo'n 25 meteorologen zijn overgestapt van het KNMI naar commerciële bureau omdat overheidsinstellingen geen winst mogen maken. In navolging van Amerika wordt het weer ook in Nederland dus steeds meer business'. Wel blijven de nationale meteorologische diensten zorgen voor de instandhouding van het kostbare waarnemingsnetwerk en de distributie van weerrapporten. Het KNMI blijft ook het kenniscen- M trum voor de weerkunde en het instituut is aangewe zen aan de meteorologische autoriteit in Nederland. Dat wil onder meer zeggen dat 'weer-waarschuwin- gen' uit De Bilt blijven komen. JOS BROEKE minuut tot minuut ethisch zijn. Journalistiek is ruw toiletpapier, maar het maakt wel schoon." Alleen bij leden van het konink lijk huis en hun aanhang gaat 'eigen schuld' meestal niet op. Kroonprins Willem Alexander en zijn liefje Emily Bremers wa ren nergens in Leiden veilig voor fotograaf Joop van Tellin gen van het roddelblad Party. Nergens? „Hier bij Minerva heb ik helaas nooit een foto kunnen maken. Toen de prins nog hier studeerde ben ik tientallen ke ren het gebouw uitgezet." Bij de uitbater van een koffiehuis vlakbij de woning van de prins had de 'societyfotograaf meer succes. Hij huurde het tuin huisje en had vrijwel onbelem merd zicht op het paar. „Voor een foto doe ik alles: Tipgeld betalen, mensen omkopen, in breken." De reden is simpel. „Er is vraag naar zulke foto's. Er wordt grof geld voor betaald. De eerste kus van Willem Alexander en Emily leverde zo'n 65.000 gulden op. Elke week worden 1,5 miljoen exemplaren van onze bladen gedrukt, die allemaal door ze- Oorlog ker drie mensen worden gele zen. Dus bijna eenderde van de bevolking leest ons. Dan zijn er altijd mensen die zulke foto's willen maken, zoals ik. Als ik een opdracht krijg om iets te maken, ga ik net zo lang door tot ik het voor elkaar heb. Ik heb zelfs een keer een foto ge maakt van het dekbed van de prins. Een dekbed met kroon tjes. Die foto is nooit geplaatst want mijn hoofdredacteur vond dat te ver gaan. Ik niet." Ook na de breuk blijft Emily aantrekkelijk voor de camera. Als je kiest voor de liefde van de prins ben je een publiek fi guur. We hadden allemaal ge hoopt dat ze op de zestigste verjaardag van koningin Beatrix als de vriendin van de prins zou worden gepresenteerd. Dan was het hek helemaal van de dam geweest. Nu is de aan dacht al stukken minder dan voorheen, maar als ze dan toch weer een jonkheer aan de haak heeft geslagen en een liefdesva kantie houdt in Egypte, dan zijn wij erbij. En als ze straks gaat trouwen dan laten we dat ook zien: 'Jammer Willem!' Wij ver tellen elke week sprookjes en de mensen genieten ervan. Dat de studenten van Minerva vooral belangstelling hebben voor hun 'eigen' mediaslachtof- fers ligt voor de hand. Beoogd WD-Kamerlid Hans van Baaien ging twee jaar geleden hard on deruit toen Vrij Nederland in zijn verleden dook en ontdekte dat de liberaal in zijn studen tenjaren extreemrechtse ideeën had geventileerd. Pikant detail: Van Baaien werd aan de schandpaal genageld door ver slaggever Yoeri Albrecht, net als hij oud-Minervaan. Wroeging heeft Albrecht niet. „Mijn verhaal klopte van a tot z. De kiezers hebben het recht te weten wie hun aanstaande volksvertegenwoordigers zijn, waar ze voor staan. Iemand die de Tweede Kamer in wil moet er rekening mee houden dat de opvattingen die hij ooit gekoes terd heeft in de publiciteit ko men. Wat Van Baaien daarna allemaal over zich heen heeft gekregen, heeft hij voor een Emily Bremers. „Als je kiest voor de liefde van de prins ben je een publiek figuur." ARCHIEFFOTO GPD EDWIN SMULDERS groot deel aan zichzelf te wij ten. Hij had gewoon moeten er kennen dat hij van zijn 16de tot zijn 26ste verkeerde sympathie- en heeft gehad. Trouwens, als ik naar buiten had gebracht wat ik hier tussen de vier muren van Minerva allemaal heb ge hoord..." Dat nu is precies wat Minerva- voorzitter Niels de Jong mate loos stoort. Zijn vereniging moet een vrijplaats zijn, waar de leden ongestoord bij elkaar kunnen komen en studentikoze grappen kunnen uithalen zon der dat dit meteen breed wordt uitgemeten in de pers. Want dat gebeurt toch al te vaak. „Het beeld dat van onze vereni ging in de kranten wordt gege ven, komt niet overeen met de werkelijkheid. We zijn lang een besloten bastion geweest, toen kwamen alleen de negatieve verhalen naar buiten. Maar ook al hebben we dat veranderd, de pers blijft geforceerd omgaan met een studentencorps. Hoe open je ook bent, altijd stuit je weer op vooroordelen. Het lijkt wel politiek correct om negatief over ons te schrijven." ONNO HAVERMANS In Den Haag daar demonstreer je. Ik woon er en geniet intens. Er is geen dag of het journaal toont de vertrouwde troublespots, stortplaat sen voor onrecht en verontwaardiging. De draaideur voor de Tweede Kamer op her Plein is populair. Vanaf de terrassen, pils bij de ha rui, het mag ook wit bier wezen, heb je op een mooie lentedag optimaal zicht op de demonstrerende medemens en wat dach ten we van een portie bitterballen? Ook het Vredespaleis is kind aan huis bij Philip en Pia. Voor buitenlanders is dat ar chitectonisch monstrum het bekendste ge bouw van Nederland. Altijd mensen voor de hekken, 's Morgens vroeg vreedzame Ja panners met hun camera's. Later op de dag spandoeken, veel gsm en gescandeerde leu zenVoor het grote werk is er natuurlijk het Malieveld. De vakbonden koesteren die Haagse wei als heilige grond. Als op geen enkele andere manier de nieuwe CAO kan worden bevochten gaat de tocht daarnaar toe. Wat mor de Serviërs het Merelveld in Kosovo is, is voor Lodewijk de Waal en zijn HAN MULDER FNV het Malieveld, goed bereikbaar met tram of bus. Bij de pofferkraam wordt vaak nog lang nage praat. De Koerden komen ook graag. Dan gonzen de platgetrapte grassprieten. Ook grossiert Den Haag in ambassades, waarmee een appel valt te schillen. Nee. bij onrecht blaast de stad een stevige partij mee. Den Haag bruist zolang de wereld onvolmaakt is en de strandtenten in Scheveningen nog in de winter stalling staan. Er straalt natuurlijk veel af op de mensen die er wo nen. Je gaat vanzelf een tikje groots en meeslepend leven. Voor je gevoel en welzijn is Den Haag een beetje slagveld. Zo moest ik onlangs met de fiets in grijpend van mijn vertrouwde route afwijken. In de Alexanderstraat belegerden Koerden de Griekse resi dentie. Er restte mij niets anders dan de vluchtroute via de kruising Hogewal-Noordeinde te kiezen, waar je bij gebrek aan stoplichten je leven als fietser niet zeker bent. En zaterdag nog bij her Vredespaleis ontkwam ik maar net aan een lekke voorband op het geteisterde asfalt vol blik. gebroken glas en leeg- gevreten plastic. De Serviërs hadden er hun bloedige dorst kennelijk inet de hulp van Heineken en patat met mayonaise gelest en verzadigd. Wat heeft mijn binnenband daarmee te schaften? Alles eigenlijk. Hij is al meer geplakt dan me lief is. Je woont in oor logsgebied. De familie en vrienden in de provincie informeren of er al wordt gehamsterd in Den Haag. Je bent elke avond op de tv, maar je betaalt er een prijs voor. Nouvelles Images, galerie in Den Haag, heeft zijn grootste zaal uitgeruimd voor de kunstenaar Joseph Semah. Die maakte er een hedendaags slagi'eld van. Hoe? Hij legde er 22 dingo's van brons neer. Een din go is een zeldzaam type hond dat ooit tam was maar weer verwilderde. Waar de kop moet zijn. steekt een schelle TL-buis uit de romp van het beest. En dat 22 keer. Een wirwar van draden en transfor matoren completeert de chaos. Nuttig voor een mens zijn karakter om in deze dagen van bloed, brand en neerstortende jachtvliegtuigen naar die onthoofde dingo's te gaan kijken. Daarheen was ik dan ook met de fiets onderweg rakelings langs het Vredespa leis. Den Haag in oorlog. Maar de krokussen bloeien op het Lange Voorhout. MILLENNIUM nog dagen Nog 276 dagen en het nieuwe millennium bre aan. Reden voor deze ki om in een dagelijkse sei terug te kijken op belan rijke gebeurtenissen die plaatsgrepen op corres ponderende data in de gelopen 100 jaar. Deze week: 29 maart 1623: sa menzweerders Maurits onthalsd; 30 maart 198' recordbedrag voor Van Gogh; 31 maart 1889: in huldiging Eiffeltoren; 1 april 1572: inname Den Briel; 2 april 1982: Falk- land-oorlog begint; 3 api 1968: vooravond moord M.L.King. 31 MAART 1889 „Wees zuinig met uw adem, houd de leuning met uw ree terhand vast, verplaats uw wicht van het ene op het ai re been." Ontwerper Gustai Eiffel drukt het de voltallige rijse gemeenteraad en de vi gasten nog zo op het hart. 1 is vergeefse moeite. Slechts man of twintig slaagt erin d<1 1710 treden succesvol te be j klimmen. Het is 31 maart II en tijdens 'het feest van de bouwplaats' bereiken afleer sterksten de top van de Eiffi ren. Het publiek zal pas late V dat jaar van de 320 meter h< attractie kunnen genieten, komen er jaarlijks zes miljo<n bezoekers bij de schepping aan het begin van deze eeui ineens gesloopt dreigt te w<v den. De kritiek is van meet aan groot; tegenstanders bef? ren dat het gevaarte 'een to< h beeld van wansmaak is' en i b 'barbaarse bult bouten' een zichtelijk gezicht. Als de die Verlaine het bouwwerk vooi B' eerst ziet, schreeuwt hij one de woorden: 'Het is verschii |j kelijk, weerzinwekkend, wal lijk'. Het dure onderhoud -i de zeven jaar alleen al vijl Tij iv verf - wordt de Eiffeltoren b k fataal, maar als men ontdek dat het gevaarte als antenne» dienst kan doen is de 200.00 vierkante meter ijzer gered, 'lelie in de ruimte' - bouww van de wereldexpo, symboc L( van een nieuwe tijd - overle De schimpscheuten ten spi HENK RUUL MENSELIJK De Britse dichter CAROL ANI DUFFY geldt als de belangrijl kandidaat voor de functie var Brits hofdichter. De benoemi^ van de in hofkringen niet onomstreden Duffy wordt na; verwachting in april aan koni i. Elisabeth II voorgelegd, zo mei de Sunday Times. Duffy, win u res van zowel de Whitbread a e Forward-literatuurprijs, is de voriet van de Labourregering schrijft zeer toegankelijke polgi Of Duffy ook de favoriet van o - koningin is, valt te betwijfelei Zij is erg open over haar homd seksualiteit, een niet veelbes'» ken onderwerp aan het Britse Naar eigen zeggen wordt Duf nog altijd geïnspireerd door d me.isjes op wie zij in haar sch tijd verliefd was. In een gedic op de dood van prinses DIAN schreef Duffy 'de kroon van land roest'. De hofdichter schrijft gedicht voor officiële gelegenheden vi" het Britse koninklijk huis. De functie is vrij sinds de dood TED HUGHES in oktober 19Sf? rt Tienerster BRITNEY SPEARS ia bekend van onder meer de hi ft by One More Time, heeft kritier gekregen op de fotosessie die zj haar in het popblad Rolling S>'j is verschenen. De 17-jarige i midden van haar poppencollf gefotografeerd in weinig verh al lende kleding. Het artikel hei kritiek ontlokt van onder meeln TIM WILDMON van de Ameritr; kaanse Familie Associatie. H n vindt „het mixen van de ons« c' digheid van de kindertijd env sualiteit verontrustend. We w e' niet zo los komen te staan vai^ ze cultuur dat we niet eens m N het onderscheid kunnen mak tussen seksualiteit en jeugd.'fn foto's werden gemaakt door P' VID LACHAPELLE, die beker e; staat om zijn provocerende p( tretten van sterren. Hij fotogr 'r feerde Spears in het huis van c haar ouders. Wildmon reagee e' daar lichtelijk verbaasd op. 'd ben een beetje verrast dat hair ouders hier geen probleem m c- hebben. Ik zou dat wel hebbe 0 als mijn dochter een lustobje f voor mannen en jongens zou ;e zijn.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 2