Scylla weer in play-offs BS Leiden slaakt een ucht van verlichting ZC wint van ijstaanvoerder Het opmerkelijk vlotte herstel van De Zijl/LGB Sport Foreholte is van slag CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV-CHEF JANET VAN DIJK, 071-5356463 SV en Blitz verliezen Ie promotiedivisie is MSV er in geslaagd om van koplo- Alörides te winnen. In uiden werd het 67-61 voor ihuisclub. Akrides verstevigt dit resultaat zijn leidende itie en heeft acht punten rsprong op MSV, dat terug la naar de vijfde plaats. jO0 r was in IJmuiden aan werk mei geen gebrek. Alleen ont- het beide ploegen aan irpte om er een echte wed- el van te maken. Voor het in deze competitie kwa de Noord wijkers met het schotpercentage niet boven 0 procent, terwijl ook vanaf rijeworplijn veel opgelegde len onbenut bleven. Vlak 1< r het einde van de eerste nam MSV nog brutaal met I 17 de leiding, maar die werd nog omgebogen naar een 9 ruststand, de tweede helft maakte onfortuinlijke botsing een lg's'j igtijdig einde aan het optre- f van de Noordwijkse top- jitter Djoenie Steenvoorde, een blessure aan het bo- een verdween Steenvoorde de bank. Een belangrijk en van MSV, het afstands- /a^ it, was hiermee uitgescha- ir Akrides maakte geen ge- Ijuj(lk van de ontstaande leemte j(leelde met MSV in de alge- malaise. De koploper mis- ogal wat schoten, maar de ,elopen achterstand maak- de Noordwijkers niet meer 1,1 icores van MSV: J. Koek 15, oek 13, Steenvoorde 12. I >or Blitz bleek PSV in Eind- d en een te grote hobbel. De ^e[rschotenaren verloren met 0 en zien het gat met kop- Jumpers groter worden, was niet in goeden doen. h De ploeg speelde zonder Sid Bruinsma, die toch te veel last had van een ribblessure. Bo vendien had Bob Vegter een mindere dag. De boomlange Voorschotenaar moest de lei dersrol overlaten aan junior Gi deon Nicastia, die zijn ploeg na een 35-35 ruststand op sleep touw nam en daarbij de hulp kreeg van zijn leeftijdgenoot Ralph van Riet. Nicastia bracht Blitz halverwege de tweede rondgang weer in de wedstrijd, toen Richard den Os met een bovenbeenblessure ook moest afhaken. Uiteindelijk waren het enkele goed gemikte schoten van PSV die in het slot van de wedstrijd Blitz de das om de den. Blitz verloor met 71-60. De scores van Blitz; Vegter 18, Nicastia 12. BS Leiden boekte in de Leid- se Vijf Meihal een belangrijke 77-75 overwinning op concur rent Unlimited uit Eist. Door deze winst is de vijfde plaats in de competitie in zicht, waar door de Leidenaars directe de gradatieduels ontlopen. De overwinning was een hele op luchting voor coach Ivo Boom, die de laatste tijd veel spelers uit zijn selectie moest missen door blessures en vakanties. Vooral het optreden van lange mensen als Ben de Jong en Ti- mo Versteegen waren een lust voor het oog. Unlimited, dat met een compleet nieuw team naar Leiden was afgereisd, maakte het de thuisclub lastig tot in de laatste seconden. De maximale foutenlast bij de gas ten gaf uiteindelijk de doorslag in het resultaat van de wed strijd. BS Leiden won nipt met 77-75. De scores van BS Leiden: Ver steeg 22, De Jong 18, Pang 12. De junioren van Blitz verlo ren nipt in Amsterdam met 65- ald van der Tang heeft van doen spreken tijdens de e van Midden-Brabant. 31-jarige elite-amateur uit ^'rhout drukte gisteren in de le.fsasprint in Dongen zijn als tweede over de meet. erdammer John den Braber de renner van de Van Vliet- ba/Gazelle-ploeg na 167 neter te snel af. 'P^in der Tang heeft de hem inde draad alweer opge- De Voorhouter, wiens pal es vele podiumplaatsen be- zegevierde op 7 maart tij de klassieke Omloop van loutse Linies. Twee weken Oosterhout heeft hij de 11 ide ereplaats bijgeschreven, gevoel, zo vroeg in zei Van der Tang. tdse vrouwen verslaan Alkemade ele deed vlak voor de play-offs le zaken. De Alphenaren en het zelfvertrouwen op lijstaanvoerder AZPC met te verslaan. Zaterdag won zij al van BZPC met 17-7. bel Vork scoorde vijf keer in vedstrijd. 'el conclusies waren er na treffen tegen AZPC niet te ken, want de Amersfoorters. lden zonder Marco Kunz Niels van der Kolk. AZC m goed uit de startblokken twee treffers van Niels Iweg. De fans gingen er zitten maar kwamen be ogen uit. Tot ver in de derde deinde bleef de 2-0 op het sco- ird. Hierna kon AZPC toch gelijk komen. AZC, voor de Amersfoortse goalie Arie der Bunt een grote sta-in- kaj 'eg was, stelde in de laatste hai°de orde op zaken en trok 2 zege naar zich toe. lammanager André de Jeu: il vergeten deze partij. We len dan wel gewonnen, AZPC was te zwak om veel waarde aan te hech- in de play-offs wel verfer." degradatiekandidaat idenburg was LZ 1886 te De Bilthovenaren speel- een zone-systeem. Nor- heeft LZ het daar moeilijk Brandenburg was echter an| 'ak om LZ 1886 het vuur na de schenen te leggen. Na 2- een periode liep LZ weg 63 van Canadians. In de Apollo- hal kregen de Voorschotenaren nog wel de kans op de overwin ning, maar zij verzuimden de opgelegde kansen af te maken. De onverwachte nederlaag heeft voor Blitz geen gevolgen voor de derde plaats. Vrouwen BV Lisse heeft sportief revan che genomen op Niels Stensen uit Utrecht. Ondanks een slech te eerste helft herstelde de thuisclub zich op tijd en won met 67-54. In de eerste helft wezen de Utrechtsen de weg, waar Lisse alleen kon volgen. Trefzeker was Anneke Maurits, die de Lissese verdediging keer op keer het nakijken gaf. De gasten konden het hoge tempo echter niet vasthouden, waardoor Lisse beter in zijn spel kwam. Niels Stensen raakte de kluts zelfs volledig kwijt. De thuisclub speelde veel gedurf der dan voor de rust en kwam dankzij vijf driepunters van Jo ke van der Heuvel bij 42-42 voor het eerst in de wedstrijd langszij. Heel even maakte Lisse pas op de plaats om vervolgens via een tempoversnelling naar een 50-42 voorsprong weg te lo pen. De scores van BV Lisse: Van der Heuvel 25, Koolhof 12, E. Droogh 10. In de eredivisie bij de junio ren meisjes boekte Grasshop pers wederom een grote over winning. In de Boorsmazaal in Katwijk werd BC Vlissingen met 88-36 van het plankier gelopen en de Katwijksen nestelden zich in de top drie. Heel anders verging het mid denmoter BV Leiderdorp, dat de laatste weken in een 'dip' zit. In Hengelo gingen de Leider- dorpsen met 68-36 roemloos ten onder. Scylla heeft zich opnieuw gekwalificeerd voor de play offs van de eredivisie. Op de voorlaatste speeldag speel de de Leidse tafeltennisploeg zich bij Amsterdam United naar een 4-3 overwinning waardoor een plaats bij de eerste vier niet meer in gevaar komt. Center Ben de Jong (10) speelde voor BS Leiden weer als vanouds. Hij legt hier met zijn score de basis voor de uiteindelijke 77-75 overwinning. foto hielco kuipers 0an der Tang weer op podium Op vierhonderd meter van de meet bevond Van der Tang zich in vierde positie. Precies op het moment dat de Voorhouter de massasprint aantrok, zette ook Den Braber aan. „John was rap per op de eerste meters. Dat verschil heeft hij vastgehouden. Dennis Moons kwam ook nog over me heen, maar die wist ik voor de streep terug te pak ken." André van der Reep werd derde in de 18de Dr. Foots Race (voor elite-amateurs jonger dan 25 jaar). De 21-jarige Hil- legommer stak in het begin van de 160 kilometer lange klassie ker niet eens zo lekker in zijn vel. „Ik had nog wat last van het dubbelweekend van vorige week, waarin ik zowel de Dok- kum-Woudenomloop als een wedstrijd in België reed." In de eerste divisie bleven de mannen van Saturnus tegen White Demons met 18-23 sim pel overeind. De vrouwen van Foreholte daarentegen hadden in Groene Ster een tegenstan der die van meetaf geen twijfel liet bestaan over de krachtsver houding: 17-25. Saturnus leverde in Berkel Enschot vooral defensief prima werk en op die verdediging werd de winst gebouwd. Met name Henk Uythof gaf de de fensie als libero gestalte door tijdig in te grijpen en de cirkel spelers af te grendelen. Daarbij legde de rechtervleugel met Paul van Leeuwen en Nico Mooren de aanval van White Demons op links lam. De Sa turnus- aanval speelde met die steun in de rug vlagen van Saturnus wint eenvoudig sterk aanvalsspel en kreeg de nodige breakouts. Stoorspeler Marcel Nieuwenhuys was voor de opbouw van White Demons een plaag. Vooral Van Leeuwen profiteerde van zijn onder scheppingen. Het sterke collectieve optre den van Saturnus deed trainer- coach Peter Barreveld deugd. Hij liet zich ontvallen dat Sa turnus eindelijk speelde zoals hij dat graag ziet. White Demons werd halver wege de tweede helft alleen nog gevaarlijk bij de gratie van Saturnus, dat te vroeg meende op een lagere versnelling te kunnen overschakelen. Satur- nus-doelman Rob Otten voor kwam in die fase dat zijn ploeg in de problemen kwam. De Leidse handballers kwamen snel weer in het juiste ritme en White Demons kon zich niet meer uit de houdgreep van de pupillen van Barreveld losma ken. Saturnus domineerde met als verwoestende afmaker van de aanval Jasper Olieroock met acht treffers. Foreholte is duidelijk van slag. Tegen titelkandidaat Groene Ster lag een nederlaag van Foreholte weliswaar in de verwachting, maar trainer- coach Rinus Rondberg was niet te spreken over de kwali teit van het spel dat de Voor- houtsen lieten zien. Onnodig balverlies was voor de gretige en felle ploeg uit Zevenbergen een dankbaar aanvaard ge schenk dat met breakouts zon der mankeren werd uitgepakt. Toen na rust de enige Fore holte- speelster die bleef knok ken, Anja van der Lans, een ro de kaart kreeg was de wedstrijd in feite beslist. Noch Eüy Spreeuw, die direct vanaf het begin een persoonlijke dekking kreeg, noch Elly van Leeuwen kon daar verandering in bren gen. Sterker, beide speelsters zakten weg in de misère. Fore holte dobberde als een stuur loos schip rond en Groene Ster had de winst lang voor tijd al stevig in handen. Het werd nog een beschei den overwinning, 17-25. TAFELTENNIS RON HOOGENDAM Scylla trakteerde Amsterdam United op zijn vijfde nederlaag in successie. In Badhoevedorp stonden de Leidenaars bij rust met 3-1 voor en zij liepen ver volgens uit naar een nipte 4-3 overwinning. Peter Paul de Vrind boekte soepele zeges op Jonah Kahn en de zwakke Tomi Santic. De laatse kreeg even eens dik klop van Gerard Bak ker. Maar die verloor op zijn beurt van Jos Verhulst. Het Leidse duo Bakker en De Vrind won ook het dubbelspel, al ging het moeizaam. Bader Lfatmi verkeert niet in aüerbeste vorm. Hij verloor dik van Verhulst en Kahn. Docos moest het opnemen tegen 't Zand. Ondanks de steun van een aantal meege reisde optimistische fans moest het Leidse trio een 'inktzwarte' 6-1 incasseren. Die harde cijfers gaven het verschü aan tussen jong en oud. De 16-jarige Kalun Yu, het grootste talent van Ne derland, kende geen pardon met René Hijne (42). Daan Slie pen (17) degradeerde Ed van den Berg (52) tot een beginne ling en Ted van den Berg stak in een leuke partij Fred van Oos tenrijk de loef af. Ook het dub belspel ging verloren. Het werd nog erger toen Yu korte metten maakte met Van Oostenrijk en Oegstgeestenaar Van den Berg naamgenoot Ed de baas was. De spreekwoorde lijke eer werd gered door Hijne die de niet fitte SÜepen be dwong: 6-1. Oegstgeest, zonder Marco van der Meijden, verloor met 8- 2 de strijd van De Treffers. Roald van der Landen en René Waterreus keerden uit Arnhem terug met slechts een overwin ning. Oegstgeest 2 kwam er met een 6-4 verlies iets minder bekaaid der vanaf tegen SKF. Friso Reitsma (2x) en Remco van der Does (lx) en de na lan ge tijd weer eens meespelende Ron Schipaanboord moeten op 10 aprü ruim winnen van con current Amstelveen. Oegstgeest 3 drukte De Tref fers uit Roelofarendsveen met 7-3 nog steviger op de onderste plaats. De gebroeders Ron en Rico van Veen wonnen in de Voscuyl beiden een potje en de dubbel. In de tweede divisie was Avanti met 6-4 de meerde re van Cosmos 2. Jasper van der Heiden, Jaap Schilperoort en Ronald Peeters namen niet al leen revanche op de eerdere 6-4 nederlaag in Veldhoven, maar zij staan nu ook veilig in de subtop. Rijnsoever maakte goede sier door JCV 2 met 9-1 te verslaan. Het moet gek lopen wü de titel in de derde divisie weer voorbijgaan aan de neus van de Katwijkers, bij wie Mar co Cecchi en Johan van Meurs ongeslagen bleven. De voor sprong op Good-Luck bedraagt acht punten. Het werd een prettig week einde voor Play Fair. De Lei- muidenaren wonnen in de vier de divisie tweemaal, van Rega met 7-3 en van Woerden met 10-0. Voor de eerstedivisievrouwen van Pecos is degradatie nog een kwestie van tijd. In eigen zaal werd met 10-0 verloren van ti telkandidaat DOV. Rijnsoever (derde divisie) boekte een knappe 8-2 overwinning op BA- D/ONI. Docos staat in groep 3 na de 7-3 winst tegen Maasbree vijf punten voor op JCV. Marco Cecchi, kopman van kampioens kandidaat Rijnsoever, is in de derde di visie nog on geslagen. foto hielco kuipers naar 5-1 in het begin van de derde periode. Hiermee was de wedstrijd beslist. In de laatste periode kon Hans Parrel een overschot aan jeugdige .spelers in het water leggen. Zo maakte Joeri Klein zijn debuut in de hoofdmacht. Hij üet zien in de toekomst tot een waardevolle kracht te kunnen uitgroeien. Ook Michiel Schrama was weer van de partij. Hij wist Branden burgkeeper Leon Burger een keer te verschalken. De eind stand werd bepaald op 10-7. Goals LZ 1886: Martijn Lauren- se 4x, Tjerk Kramer 2x, Michiel Schrama lx, Jan Langerhorst lx, Marko Kerkvliet lx en Mirco Zuidweg lx. Vivax had een complete off day bij Rapido. Niets lukte bij de Oegstgeester formatie. Met Sjors Verburg weer in de gele deren werd alleen in de eerste periode redelijk partij geboden. Na de 1-0 bij het begin van de tweede periode was het Oegst- geestse verzet gebroken. Vooral aanvallend werd niets gepres teerd. Rapido profiteerde dank baar en behaalde een onver wacht ruime 15-5 zege. Goals Vivax: Sjors Verburg 3 en Rutger Versluis 2. Katwijk won een erg fysieke polopartij met 6-7 van Wiek slag. Coach Michel van der Zeeuw was niet erg blij met het arbitrale duo. „Er werd wel consequent gefloten, maar er mocht veel te veel. Dat was jammer. Als er strakker was ge- De Zijl/LGB-speler Robert Kleijwegt (wit 2) blokkeert een poging van een PS V-aanval Ier. Uitblinker doelman Robert van Berkel houdt een oogje in het zeil. De Zijl/LGB verloor het treffen tegen PSV met 8-4. foto hielco kuipers floten had er voor ons een gro tere zege ingezeten." Katwijk stond de gehele wedstrijd op winst. Wiekslag kwam twee mi nuten voor tijd op 6-7, maar daar bleef het bij. Goals Kat wijk: Alex Sieval 3, Hans Schaap 3 en Kjeld Boonstopel 1 Degradant BZC maakte het Sassenheim nog moeüijk. Maar in Bergambacht wonnen de be zoekers na een gelijkopgaand duel toch met 9-10. In de twee de wedstrijd helft kwam Sas senheim telkens op voor sprong, maar BZC kon onder leiding van oudgediende Arco Verboom steeds weer langszij komen. In de slotfase was Sas senheim net iets sterker. Top scorers Sassenheim: Paiü Geurds 2, Arjen Odems 2 en Frank Herruer 2. In de derde klasse deed Kou dekerk goede zaken. Zelf won de ploeg gemakkelijk van Rijs wijk (12-3) en concurrent Wils kracht beet in het zand tegen De Lansingh met 6-5. Hierdoor komt Koudekerk op twee ver- liespunten van de Utrechtena ren. Het slotstuk van de compe titie brengt beide ploegen nog tegen elkaar. Rijswijk legde Koudekerk geen strobreed in de weg. Via 3-1, 6-1 en 9-2 werd de eindstand door een geconcen treerd spelend Koudekerk be paald op 12-3. Topscorer Kou dekerk: Rene Overes 3x. NZPC speelt volgend jaar weer in het district. De Noord wijkers verbleven slechts een jaar in de derde klasse. Ze ver loren met 6-7 van Aquafit. Al kemade verloor met 7-3 in Am sterdam van titelkandidaat Dol fijn. De vrouwen van LZ 1886 speel den een prima wedstrijd tegen Brandenburg. De aanstaande kampioen in de eerste klasse zag LZ in de laatste periode tot 12-13 naderen. De routine van Brandenburg gaf de doorslag: 12-15. De Zijl/LGB en Alkemade troffen elkaar in de tweede klas se. Alkemade was de favoriet, maar al snel nam De Zijl/LGB die rol over. Vooral in de eerste twee perioden waren de Leid- sen beter. De 3-0 marge die hal verwege op het scorebord stond, kwam niet meer in ge vaar. Via 6-2 werd het 7-3. Top scorer De Zijl/LGB: Wendy van Berkel 2. Topscorer Alkemade: Bernadette Roelofs. LEIDEN WIM SIERA De Zijl/LGB hoopte stiekem het kampioenfeestje van PSV te be derven. Behalve het vervuüen van de sportieve plicht, had de ploeg van trainer Jacob Spijker nog een ander doel voor ogen. De Zijl/LGB kon uit een gelukt optreden tegen de Eindhovena- ren vertrouwen putten voor de nacompetitie. Ondanks aüe ver woede pogingen slaagde de Spijkers-equipe er in eigen wa ter niet in PSV het leven echt zuur te maken. De Eindhovena- ren wonnen afgetekend met 8-4 en bewezen daarmee over de meest constante ploeg van de eerste klasse te beschikken. PSV verloor na de winterstop geen enkele keer en met zeven punten voorsprong op de num mer twee (De Zijl/LGB) valt op de titel van de Eindhovenaren niets af te dingen. Het gezegde 'de aanhouder wint' gaat zeker op voor PSV. Al vier jaar steüen de ambitieuze waterpoloërs uit de Lichtstad manmoedige po gingen in het werk om het hoogste platform te betreden en even zovaak glipte de pro motie hen door de vingers. Het geduld werd dit seizoen einde lijk beloond. Juist tegen de ploeg die PSV deze jaargang nog het meest op de huid zat, sleepte PSV de hoofdprijs bin- De Zijl/LGB blijft niet met le ge handen achter. De Leidse eersteklasser is in het bezit van de felbegeerde tweede plek (die recht geeft op promotie/degra datieduels) en heeft na het ver- ües van Vivax (15-5 tegen Rapi do) geen enkele concurrent meer. Het traject naar de hoofdklasse zal voor de jonge Leidenaars geen vier jaar duren. De huidige selectie van De Zijl/LGB beschikt over voldoen de talent om op termijn ook de overstap naar de hoofdklasse te maken. En dat is opmerkefijk voor een ploeg die twee jaar ge leden aan het einde van zijn La tijn was. De Leidse ploeg degra deerde toen naar de eerste klas se en met het vertrek van Rob Dubbeldeman en Niels Joor waren de vooruitzichten som ber. Het eerste jaar in de eerste klasse werd na een moeizaam begin afgesloten met een hoop gevende vierde plaats. In de slotwedstrijd van het seizoen bedwong De Zijl/LGB zelfs de kampioen BZPC. In deze jaargang streden de jongelingen van meet af aan voor de prijzen. De Zijl/LGB slaagde er echter niet in het hu zarenstukje van het vorig sei zoen te herhalen. De ploeg moest zowel in Eindhoven als in Leiden kampioen PSV voor laten gaan. Het doet echter niets af aan de prestaties van de Leidenaars. De wederopstanding van de voormalige hoofdklasser ver loopt opmerkelijk vlot en is voornamelijk te danken aan het groeiproces van de Leidse ta lenten. Een aantal weken gele den diende Twan Martijn zich aan als vaste kracht. Hij assis teert de vorig jaar weer terugge keerde topscorer Rob Dubbel deman op voorbeeldige wijze en neemt bovendien elke week zelf een aantal doelpunten voor zijn rekening. Zaterdag kon jeugdinterna- tional Martijn zijn talenten niet voor het voetlicht brengen. Hij scoorde nog wel de geÜjkmaker (2-2) maar moest zich evenals de andere offensief ingestelde spelers van De Zijl/LGB schik ken in een figurantenrol. De de fensie van de Eindhovenaren was onder leiding van aanvoer der Ronald Lindhout nauwe lijks te slechten. Leidse doel punten waren dan ook een schaars goed in het zwembad De Zijl. Een hoofdrol was wel wegge legd voor Robert van Berkel. De zoon van voorzitter Rob van Berkel is de laatste jaren uitge groeid tot een betrouwbare sluitpost. Hij hield in de eerste aanvalsgoff van PSV de schade beperkt door een aantal uitste kende reddingen. Zelfs Van Berkel kon echter niet voorko men dat PSV na de gelijkmaker van De Zijl/LGB het initiatief nam en alvast de champagne tevoorschijn kon halen. Het kampioensfeest werd ingeluid door de supersneüe PSV-aan- vaüer Alexander Teüegen. Hij 'sleurde over het veld' dat het een lieve lust was en produ ceerde bovendien ook nog eens vier doelpunten. De Zijl/LGB legde zich in de slotfase neer bij de suprematie van de Eindho venaren maar treurde na afloop van de verloren partij niet lang na. De Zijl/LGB wacht immers nog een tweede kans. De Zijl/LGB - PSV 4-8. Doelpunten De Zijl/LGB: Rob Dubbeldeman 2, Twan Martijn en Jeroen Sprinkhuizen.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23