Forescate wint, maar is nog niet veili Alecto vernedert concurrent MEP Crescendo bakt er niet veel van Fusieclub De Zwetter valt weer uiteei YVO/Aspasia put moed uit derb Sport Oegstgeest nog één zege af van promotie MAANDAG 29 MAART 1999 a spierdijk, 071-5356464, plv.-chef janet van dijk, 071-5] Lightning Leiden weer onderuit hoorn 'kleine foutjes'. „We deden zo wel aanvallend als verdedigend weinig voor ze onder, maar maakten op twee belangrijke momenten niet de goede besli sing. Een kwestie van onerva renheid." De wedstrijd werd voorafge gaan door een flagfootballduel van Leiden tegen Unicom; die ontmoeting eindigde gelijk: 6-6. Ook de tweede wedstrijd van de American Footballers van Ligh ting Leiden is in verlies geëin digd. Het combinatieteam van Alphen, Zoetermeer en Leiden ging in Hoom tegen Unicom onderuit met 12-0. Speler Koos van Duijn zocht de verklaring van het verlies in hockey ronno broekhof De hockeysters van Alecto sloe gen met succes een aanval op de vierde plaats af. MEP werd op sportpark De Bloemerd met 7-0 verslagen. Forescate won in een slechte wedstrijd met 1-3 van hekkensluiter Tempo. Roomburg pakte een punt door gelijk te spelen (1-1) tegen Ben- nebroek. In de derde klasse ging Leidse Studenten in en te gen Alphen met 3-2 onderuit. Catwyck walste in Rockanje over Forcial heen, 0-9. De bol- lenderby tussen Hisalis en Noordwijk werd door de kust- bewoonsters met 1-3 gewon nen. Alecto kreeg nummer vijf MEP op bezoek, dat de vierde plaats van de Leiderdorpsen zou kunnen bedreigen. Daar was echter alleen de eerste tien minuten iets van te merken. Na doelpunten van Leontien van Tilburg en Marjolein van der Sommem zakte het Boxtelse bolwerk ineen. IJzersterk spe lend liep Alecto bij rust uit naar 5-0 door goals van Leontien van Tilburg, Mariëtte Beukers en Wïllemijn Jansen. Na de pauze gunde coach Kolleman zijn bank speelminuten. Daar om liep de score niet evenredig op naar de kansen die Alecto kreeg. MEP was gebroken en bood minimale tegenstand. Van der Sommen en Katelijne Corporaal tekenden voor de 7-0 eindstand Forescate behaalde een be scheiden overwinning op rode lantaarndrager Tempo. „Wij bezitten het vermogen om ons aan iedere tegenstander aan te passen", was het ironische commentaar van de Voorscho- tense coach Marja Sprey. In dit geval betekende aanpassen dra matisch slecht spelen. De ploeg uit Bergen op Zoom groef zich in voor het doel. De balcircula tie van Forescate lag echter te laag om de Tempo-muur te slechten. Diep in de tweede helft ging het tempo omhoog en dat leverde direct twee tref fers op van Dominique Linge- man. Na de rust scoorde Tem po verrassend tegen. In de pro blemen kwam Forescate niet echt. Het controleerde de wed strijd en liep door een doepunt van Macha Kimman nog uit naar 1-3. Roomburg verwierf in de strijd tegen degradatie een knappe 1-1 remise in en tegen Bennebroek, dat op de vijfde plaats staat. De vrouwen van coach Bep Botman begonnen matig. Terwijl de Leidse defen sie stond toe te kijken, pareerde doelvrouw Esther Hulleman al in de eerste minuut tot drie keer toe een rebound. De vierde keer ging de bal er wel in. Ruim in de tweede helft scoorde Li- selore Jansen van der Sligte de gelijkmaker. LOHC kon geen gat vinden in de verdedigingsmuur van Qui Vive. De Uithoornse dames staan laatste, terwijl de Leidsen de vierde plaats bezetten. Wat LOHC ook probeerde, het lukte van geen kant. Omdat de Leid sen in verdedigend opzicht ook niets weggaven eindigde de wedstrijd zoals hij begon, 0-0. In de derde klasse won Al phen met 3-2 van de Leidse Studenten. De studenten kwa men door Jessy van de Boomen aan de leiding. Alwine Sterk bracht Alphen langszij. Door goals van Fleur van Geest en Hester Struben kwam Alphen zelfs op 3-1. Leidse Studenten pakte de zaken daarna wat har der aan. Alphen moest terug en incasseerde nog een tegendoel punt van Quirinne de Hollan der. Catwyck maakte er bij Forcial een doelpuntenfestijn van, 0-9. De dames uit Rockanje kregen totaal geen vat op het Katwijkse combinatiespel. Bij de rust leid de Catwyck door doelpunten van Sabrina van der Werf (2x), Liesbeth van Duyn en Maaike Eijsackers al met 0-4. Na rust scoorden Sabrina van der Werf, Muriël van Beek, Liesbeth van Duyn en Sandra van Dijk (2x). Titelkandidaat Noordwijk be haalde in Lisse een moeizame 1-3 zege op Hisalis. De Lissese dames boden goed tegenstand, maar konden niet verhinderen dat Marlot Duijndam de eerste treffer voor Noordwijk aante kende. Een knappe solo van Renske Wijntjes na rust bracht Hisalis langszij. Een tip-in van Margriet van Hal en nog een doelpunt van Marlot Duijndam bracht Noordwijk de zege. schaken jan bey In de achtste ronde van de lan delijke schaakcompetitie (KNSB) zette Oegstgeest de vol gende grote stap richting pro motie naar de eerste Idasse. Rijswijk werd door Oegstgeest (zonder grootmeester Predrag Nikolic, want die neemt deel aan het rapid/blind toernooi in Monaco) zonder grote proble men met 3-5 verslagen. Oegstgeest-speler Thomas Willemze kwam met zwart na l.d4 in een draak terecht die hij, ondanks een gedrukte stel ling en een materiële achter stand, op een overtuigende manier won. Daarna kabbelde de strijd voort, met telkens een bordpunt voorsprong voor Oegstgeest op het scorebord. Totdat een tweetal onver wachte wendingen de score onder druk zette. Joop Piket of- ferde de dame voor twee torens en een licht stuk en kreeg, om dat hij nog over weinig tijd be schikte, remise aangeboden. De nieuwe digitale klokken worden door Piket verfoeid en ook nu weer kon hij niet goed de tijd waarnemen. Hij ging dan ook prompt door zijn vlag. Een mazzeltje van Arthur van der Spek trok de stand weer in evenwicht. Zijn agressieve te genstander (Cupido) speelde met zwart in korte tijd c5, d5, e5, h5 en f5 en kon toen de winstweg niet vinden. Na een wederzijds stukoffer in de tijd noodfase kon Van der Spek schaak bieden en dat bleek plotseling mat te zijn. Daarna werd door de remi ses van invaller Eric van 't Hof en aan het topbord Nebosja Nikolic op beheerste wijze de winst veilig gesteld. Bij een overwinning in de slotronde kan Oegstgeest'80 de kampi- oensvlag hijsen. De andere 'Leidse' teams blijven de koplopers in hun tweede klasse goed volgen. De LSG-reserves versloegen het tweede team van HWP Sas van Gent met de alleszeggende cij fers van 1,5-6,5. HWP kwam niet verder dan het scoren van drie schamele remises. Playing - captain Henk van Putten had een leuke dag. Hij plaatste de twee talentvolle jongeren (Er- wich en Smeets) op de kopbor- den (1,5 punt) en joeg het ma teriaal van zijn tegenstander naar de verkeerde velden, waar zijdaarna opgepeuzeld werden door de Leidenaars. In de derde klasse D verloor Katwijk het cruciale duel tegen mededegradatiekandidaat LSG (V) en lijkt een terugkeer naar de Leidse Schaakbond onaf wendbaar. Hoewel de Katwijk- se teamleider Jan Hellenberg nog gelooft in lijfsbehoud kon den de Katwijkers het tegen de LSG'ers niet bolwerken. De strijd ging lange tijd gelijk op (2,5-2,5) totdat Hellenberg, die bij elke zet remise leek te kun nen maken, in de tijdnoodfase de enige verliezende zet vond (3,5-4,5). In de laatste ronde kan Katwijk zich nog redden, maar dan dient het wel van Amstelveen IV te winnen. Nummer twee van de rang lijst, HWP uit Haarlem, ver sloeg de Oegstgeest'80 reser ves met 5,5-2,5 en ook voor dit team zal het moeilijk worden om de afdaling naar de regio nale schaakcompetitie te voor komen. In deze klasse kwam Philidor Leiden in de glazen- stad tegen de Westlandse Schaak Club niet verder dan een puntendeling (4-4) en kan het de titelaspiraties onderin de kast stoppen. In 3C ging het derde team van LSG op bezoek bij het roemruchte Verenigd Amster dams Schaakgenootschap en zou het met een 4-4 gelijkspel huiswaarts keren. Het vierde team van LSG kon in klasse 3F de andere Leidse regioteams in deze klasse een groot plezier doen, door van Groenoord te winnen. De LS G'ers zouden hierin niet slagen (4-4) en dus was de regioi derby tussen de Alphei 1 Schaak Club en Voorst ho van groot belang voor lijfj houd. Dit duel stond bol de spanning en dat was gezichten van de spelers i lezen. Beide teams waren een gelijkspel veilig, maar den vooraf niets weten van dergelijke uitslag. Bij de ee tijdcontrole maakte men Voorschoten de balans leek het een degelijke 3-5 oi winning te worden. Met nog vier minuten v twee zetten speelde Symon gera, a tempo, het voor zijnu: voel winnende Lxg2, waa"1 Norbert Janssen hem met torenschaak op g4 wreed ker schudde. Dat zette streep door de winstplan 11 van Voorschoten, maar doo r 4-4 zijn beide ploegen wel van klasse. Alecto is uit de zorgen Ondanks de 2-3 zege bij mede-degradatiekandidaat Nijmegen, zijn de hockey ers van Forescate nog niet veilig. LOHC kon op de derde plaats komen in de eerste klasse a indien van nummer drie Cartouche gewonnen zou worden. Dat gebeurde niet. Leiden verloor met 3-1 in een bar slechte wedstrijd. Leidse Studenten won met 1-2 de derby van Roomburg. Bei de clubs mogen zich even wel nog niet veilig achten in de tweede klasse. hockey ronno broekhof Vorige week verloor Forescate tegen mede-degradatiekandi daat Groningen. Nu deed de ploeg van trainer Eelco van der Meulen het beter. Tegen Nijme gen, ook geen hoogvlieger, be haalden de Voorschotenaren een 2-3 zege. Hoewel Van der Meulen hei lig in zijn ploeg gelooft, stape len de problemen zich op. Top scorer Gertjan Egberink (18 goals) is vanaf volgende week door contractuele tennisver- plichting niet langer beschik baar. „We vinden wel een op lossing", meldde Van der Meu len, die zijn ploeg tegen Nijme gen voor de rust apathisch zag spelen. Toch bracht Egberink Forescate aan de leiding, maar Nijmegen kreeg de overhand en doelpuntte twee keer. Na de pauze maakte Olivier Kist de gelijkmaker. Daarna was Forescate beter bij de les. Op nieuw Egberink was uit een strafcomer succesvol. Het bete kende drie broodnodige pun- i1" i>° De derby tussen Roomburg en Leidse Studenten was fel, maar niet goed. LOHC verzuimde de derde plaats te pakken. Het verloor te gen Cartouche met 3-1. De Lei- denaren speelden volgens coach Peter van der Meer te mat. Pas na een 2-0 achter stand herpakten de Leidenaren zich en vonden zij de aanslui ting door een goal van Sjoerd Takema. Van der Meer offerde vervolgens een verdediger voor een aanvaller en speelde alles of niets. Met de aanvallende speelstijl kwam er ruimte in de Leidse defensie. In plaats van de gelijkmaker viel er nog een tegentreffer. Alecto hoeft zich na de 0-1 uitzege tegen 't Spanderbosch geen degradatiezorgen meer te maken in de eerste klasse B, maar overtuigend was de winst op de laaggeklasseerde Hilver summers geenszins. Halverwe ge de eerste helft werkte Wy- nand Hacker een sleeppush binnen, naar zou blijken de eni ge treffer van de wedstrijd. In Naaldwijk lichtte Noord wijk de virtuele koploper West- land met 2-4 pootje. De Noord- wijkers kwamen in de ope- foto hielco kuipers ningsfase onder druk te staan, maar weerden zich goed. Hal verwege het eerste bedrijf kwam Noordwijk door een doelpunt van Mark Reitsma op voorsprong. Steven de Bruyne prikte uit de rebound van een strafcomer nummer twee binnen. West- land kwam voor de rust nog te rug tot 1-2. Na de pauze lever den doelpunten van Eric doom en Steven de Bruyn 1-4 voorsprong op. In de se scoorde Westland nog te Leidse Studenten was derby tegen Roomburg minst slechte en won met Sander Nordhof bracht der denten aan de leiding. Kier Barend Mees voorkwan Roomburgse gelijkmaker ii periode dat de 'studs' duii f terug moesten. Martijn T< scoorde in de tweede helft Op karakter won Leidse denten toch. Roelof de verzorgde de winnende Roomburg drong in de sic nog fel aan, maar vond opening meer. Voor Alphen is er in de de klasse weinig meer te nen of te verliezen. „Hetr( een mooie, zonnige lente was het alleszeggende mentaar van speler Martiji Tol na de remise tegen h de een na laatste plaats sta Groen Geel (1-1). Peter de scoorde de Alphense o*t Keeper Jan Willem Brouwe derscheidde zich in de sic door een strafbal te parerei Hisalis won in de tu helft van De Waele met 6- de rust stonden de Lissei nog met 2-2 gelijk door punten van Ben Blokhuizj Maarten Gietelink. Na de j s; kwam Hisalis beter in zijn en stelde het door Maurice Vink (3x), en a maal Blokhuizen de wins lig- Bij Forcial haalde kopli Catwyck na twee slechte v weer eens ouderwets uit 0-9 zege kreeg door een trick van Martijn Hou\ vier goals van Ronald Sie\ twee treffers van Dem gestalte. Nog zes punten den de Katwijkers van de ti Geen probleem voor Trigon korfbal michel van gent De veldcompetitie is dit week einde hervat met de eerste van een lange reeks inhaalwedstrij den. Sporting Trigon en Madjoe bevestigden hun aanspraak op het kampioenschap met ruime zeges over Ready en ODI(A). Pernix deelde de punten met OWO en Crescendo liep bij ZKV een zware nederlaag op. Gezien de korte voorberei ding kon Sporting Trigon dik tevreden zijn over de ruime 22- 15 overwinning op Ready. De selectie van Peter Schallenberg had zich enkel via wat trainin gen en een oefenduel tegen het tweede op deze wedstrijd kun nen instellen. De aanval speel de desondanks af en toe met knappe combinaties de vijan delijke verdediging geheel uit een, resulterend in schotkansen in de paalzone. Tim van der Horst en Alfred Lambooy hiel pen elkaar zo aan heel wat doelpunten. Anderzijds liet de concentratie in defensief op zicht wel eens te wensen over. Dat verklaarde waarom de te genstander tot 13-12 kon aan klampen, mede geholpen door zes strafworpen. In de resteren de twintig minuten maakte Tri gon het kwaliteitsverschil als nog duidelijk met goals van Al fred Lambooy (3), Chan tal van Duijn, Tim van der Horst en Ar- noud Lambooy (2). Sander de Haas liep tegen een gele kaart op, omdat zijn frustratie over een mislukte actie door de arbi ter werd uitgelegd als commen taar op de leiding. Alleen in het eerste kwartier wekte Crescendo de indruk be hoorlijk weerwerk aan ZKV te kunnen geven. Gertjan Hensing (2) en Wijnand Alberts lieten de score tot 3-3 gelijkop gaan, maar bij rust was er al een 8-3 achterstand ontstaan. Het ont brak bij de groen-witten aan vechüust. Ook na de rust veran derde er weinig, de treffer van Hensing vier minuten na de hervatting bleek slechts een korte opleving. Alleen Wijnand Alberts scoorde nog voor Cres cendo: 14-5. Pernix boekte in de strijd om de tweede promotieplaats wei nig vooruitgang door bij con current OWO .13-13 gelijk te spelen. De tweede aanval kwam in vier beurten voor de paal niet verder dan goals van Robin Ar- noldus (2-2 en 3-4). De spelers in dit vak hadden nauwelijks getraind en hadden alle moeite met de twee lange heren van de thuisclub. Binnen elf minuten leek de wedstrijd helemaal te kantelen (4-6, 10-6). De Leide naars herstelden zich echter voorbeeldig, mede door de in breng van invaller Frans Treur. Hij zorgde samen met Robin Arnoldus, Sjoerd van der Kooij en Inge Homberg zelfs voor 11 - 13. Toch ging deze voorsprong nog verloren in de laatste vijf minuten, waarbij één tegengoal ontstond nadat de verdediger was uitgegleden. Tijdens de eerste minuut kreeg Madjoe een doelpunt van ODI(A) om de oren, maar dat was meteen het laatste wapen feit van de thuisploeg in de eer ste helft. De formatie van Gé van der Water had met de vlak ke tegenwind ook alle moeite om het gat in de mand te vin- zwemmen belinda van der gaag Startgemeenschap De Zwetter valt aan het eind van dit seizoen weer uiteen in twee aparte zwemverenigingen. Na twee jaar maken De Columbiaan en Noordwijker- hout een einde aan hun samenwerking. De belangrijkste reden is het 'identiteitsver lies'. „Op wedstrijdniveau gaat het prima", aldus Cor de Jong, bestuurslid van de Co lumbiaan, „maar dat is het enige wat ons bindt. Het 'wij-gevoel' ontbreekt." De Zwetter kon door het samengaan van de twee verenigingen twee jaar terug goed meedoen in de C-competitie. Feitelijk ge zien was de fusie een goede beslissing, maar de leden misten iets. „Het was een moeilijke beslissing. Een emotioneel be sluit. We nemen met gemengde gevoelens afscheid." Wat de Jong betreft, werken de twee verenigingen in de toekomst sairien bij sommige wedstrijden. Beide verenigingen zullen op een lager niveau verder zwemmen. Noordwijkerhout levert het huidige C-niveau in voor het Dl- niveau. De Columbiaan doet vermoedelijk een stap verder terug naar D2. De Zwetter zwom dit weekeinde in de huidige samen stelling een B-5-kampioenschap in Zoeter meer en sleepte 24 medailles in de wacht. De jonge zwemmers van LZ'86 presteer den goed op het districtskampioenschap lange afstanden in het Leidse zwembad De Zijl. Louis van Schaarenburg behaalde twee maal goud, op de 1500 meter vrij en de 400 meter wisselslag (17.07.27 en 4.51.12). Dit betekende twee keer het doorbreken van de NK-limiet. Nick Driebergen en Toesja Klein wonnen allebei de 800 vrij in respec tievelijk 10.19.43 en 10.32.40. Corinne,van Amsterdam eindigde bij de meisjes als tweede achter Klein in 10.49.50. Daphne van Iterson, Michiel Ri Arien Dilanchian en Lorette Velting ten ook een prijs in ontvangst nemi verbeterden alle vier hun persoonlij cord. De laatstgenoemde zwom de 80 in 9.59.81. Dit betekende naast een zen médaille en een pr ook een NK-I Een opvallende prestatie was de limiel^ Mark Drenth. Geheel onverwacht zwo de 1500 vrij in 17.07.27 en mag hij ii mee naar het NK. De Zijl/LGB nam minder prijzen in vangst in het eigen bad. Robin Sprin zen was de enige van De Zijl die in de zen viel. Hij werd eerste op de 400 wis e 4.47.18. Een tweede plek behaalde hij 1500 vrij in 16.51.05, een vrij matige tij reden hiervoor was de trainingsachten die Sprinkhuizen opliep gedurende griep. Bianca Joustra (rechts) probeert voor Sporting Trigon de bal te winnen in de gewonnen wedstrijd tegen Ready. foto mark lamers den, blijkens de schamele 3-1 voorsprong bij rust. Dat ging met de wind mee heel wat ge makkelijker. De tweede aanval maakte zelfs zes goals in even zovele minuten. De verdediging gaf intussen door strak spel weinig kansen weg. Peter Star (4), Remco van de Meeberg, Jan-Pieter Sip (2), Elize Blan- kert, Miranda Pronk en Marco Ravensbergen lieten het ver schil oplopen tot dubbele cij fers met 14-4. Vier clubs uit de Leidse regio komen morgenavond in actie voor de derde ronde van het bekertoernooi van Rijndelfland. De meest interessante ontmoe ting is de stadsderby tussen Pernix en Sporting Trigon op het veld aan de Gooimeerlaan. Crescendo en TOP gaan op be zoek bij Ready en KVS, die alle bei hoger spelen in de competi- volleybal chris hartman De derby tussen de volleybal lers van WO/Aspasia en RW eindigde in een 3-1 overwin ning voor de ploeg uit Hazers- woude. De mannen van Ley- thon hielden een punt over aan de confrontatie met BS/DOS. De vrouwen van RW en Gemi- ni/Kangeroes en de mannen van NOVO zagen hun inspan ningen niet beloond worden met puntenwinst. Het vrouwenteam van Gemi- ni/Kangeroes kon in Tilburg niet imponeren tegen Sarto/Pellikaan. Omdat de pass niet goed bij de spelverdeelster kwam, kon die de middenaan- valsters nauwelijks bedienen. Bovendien had Gemini veel moeite met de omloopballen van Sarto. Hoewel de setstan den anders doen vermoeden, kon Gemini zijn tegenstander geen moment serieus bedrei gen. Ook de omstandigheden waren daar debet aan. De ploe gen speelden in een lawaaiige hal, die niet van een geweldige verlichting was voorzien. Set standen: 15-13,15-12 en 15-7. Net als eerder in het seizoen konden de RW-vrouwen het niet bolwerken tegen lijstaan voerder Vrevok 2. Weer werd het 3-1 voor Vrevok. Setstan den: 8-15, 15-13, 11-15 en 9-15. Het verschil tussen Vrevok en RW was de regelmaat en dege lijkheid die de Nieuwegeinse equipe ten toon spreidde. RW acteerde ook niet onverdienste lijk, maar speelde slechts bij vlagen goed. En telkens werden deze periodes weer onderbro ken door onnodige persoonlijke fouten. In de eerste set bijvoor beeld belandde de bal bij de service vele keren in het net of naast de lijnen. WO/Aspasia pakte in de thuiswedstrijd tegen RW de laatste strohalm in de strijd te gen degradatie. De ploeg uit Hazerswoude won de partij na een verloren eerste set (5-15) met 3-1. In eerste instantie had de nummer elf van de ranglijst geen antwoord op de scherpe opslag van de Rijnsburgers. Het tweede bedrijf bood een heel andere aanblik. De aandacht verslapte bij RW, waardoor WO/Aspasia het initiatief kon overnemen. De ploeg won de set overtuigend met 15-6 en ging, gesterkt door dit succes, op zoek naar meer. Mede dank zij een goede blokkering lukte dit. De derde episode leverde een 15-11 stand op en de vierde eindigde met een 15-5 score. Leython verloor opnieuw. Ditmaal in eigen huis van BS/DOS. Omdat het team zijn titelkansen verspeeld heeft, is trainer/coach John Groen al bezig met het nieuwe seizoen. Tegen DOS liet hij zijn ploeg een ander systeem spelen en gunde hij ook Koen van Duin en Mark Stronkhorst, normaal speler van het tweede team, veel speeltijd. De Leiderdorpse equipe toonde voldoende inzet. Het probleem lag enerzijds bij de spelverdelers en anderzijds bij de aanvallers, die niet in

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 22