Alphense Tarieftaxi fors duurder Schakel kan wel tegen een stootje Rijn Veenstreek Onderwijskrediet verdeelt CDA Ter Aar Hoofdprijs Alphense leerlingen Regenton te koop om kraanwater te sparen Automobilist rijdt door na aanrijding i/AMMERDAMEen onbekend gebleven automobilist heeft gis- imacht bij een aanrijding op de Ziende in Zwammerdam een 1-jarige bromfietser en zijn 17-jarige duopassagiere uit Nieuw- oop gewond achtergelaten. De automobilist reed vanuit een itwijkhaven de weg weer op en botste toen tegen het tweetal, e slachtoffers zijn met letsel aan de knie en hand overgebracht aar het Rijnland Ziekenhuis in Leiderdorp. De politie stelt een nderzoek in. Er werden onderdelen van het voertuig aange- offen. Agressieve Utrechter ingesloten lphen aan den rijn De politie heeft gisternacht omstreeks half en op de Steekterweg in Alphen een 41-jarige man uit Utrecht angehouden voor het rijden onder invloed en het bedreigen an een politieambtenaar. De man was met zijn gezin onder- eg naar Utrecht. Hij reed zo slecht dat zijn vrouw doodsang- ien uitstond. Zij wist de man te laten stoppen en greep de au- isleutels. Omdat hij agressief werd belde de vrouw de politie, oen de agent arriveerde nam de Utrechter een gevechtshou- ing aan. Hij weigerde mee te werken aan een ademanalyse. De erdachte is ingesloten voor nader verhoor. Bij recreatiepark egersloot hield de politie na een tip van bezoekers een 45-jari- vrouw aan wegens openbare dronkenschap. lieven dol op Perzische tapijten phen aan den rijn* Inbrekers zijn gisternacht met drie Perzi- :he tapijten aan de haal gegaan. De snelkraak in de Raadhuis raat was een van de zes inbraken van het afgelopen weekein- in Alphen. De twee verdachten vernielden een etalageruit en luden er volgens een getuige met een Opel Kadett vandoor in gegaan. De politie zette onmiddellijk de hele omgeving af, iaar vond de verdachten niet. Verder is er zaterdag ingebroken leen woning aan de Watermolen en vrijdagavond in een wo- ing aan de Filips van Bourgondiëstraat in Alphen aan den Rijn. j deze laatste stoorde een getuige de inbreker, die er vandoor ng op een bromfiets. In de Rigolettihof betrapte een bewoner ;n dief die er met sieraden vandoor ging. Bij een woning aan Rosmolen en de Korenmolen bleef het bij een poging. 'er Aarse naar EK twirling i aar De Ter Aarse Chantal Lek is voor de vierde keer gese- cteerd voor de Europese kampioenschappen twirling. Het lid in Dice Musica '83 komt uit voor de onderdelen Solo dance rirling, twirling, duo tirling en super x strutting. leid van pleinfeest naar Sri Lanka )OGmade Voor de vijfde keer gaat Laura Prangers, leerkracht in de basisschool Ter Does in Hoogmade, met geld en hulp- iederen naar Sri Lanka. Dit jaar krijgt zij duizend gulden mee in de opbrengst van het pleinfeest van de school van vorig ar. Andere jaren had zij 750 gulden om daar schoolspullen te ipen en op scholen in het gebied ten zuiden van Colombo uit delen. Behalve dat geld heeft zij ook dozen met 600 oude bril- n bij zich, diverse knuf els en een partij teenslippers. ,,De ensen kunnen daar alles gebruiken", zegt Prangers, die eind iril vertrekt. „Ik heb wel te zware koffers, maar dat mag van de egtuigmaatschappij ijnland baggert Vliet Bodegraven uit idegraven Stankoverlast in de buurt van De Vliet in Bodegra- n treedt de komende zomer waarschijnlijk niet meer op. Het oogheemraadschap van Rijnland begint dezer dagen met het tbaggeren van het water. De Vliet bevat veel slib dat afkomstig van de zuiveringsinstallatie. In totaal verwijdert Rijnland de imende twee maanden 2000 kuub baggerspecie. Daarvoor ordt vier ton uitgetrokken. arola krijgt vriendenraad igeraar Om vaart te zetten achter de plannen voor een 'uw dorpshuis in Langeraar organiseert de vriendenraad Pa- la 2000 morgen een oprichtingsbijeenkomt. De vergadering gint om 20 uur in het partycentrum aan de Langeraarseweg. o a halve de bestuursverkiezing staan de bouwplannen, de finan- ering ervan en een verhandeling van L. van Kessel over het ,n ormalige parochiehuis op het programma. Ieren beschilderen in de Herenhof ?hen aan den rijn» In winkelcentrum de Herenhof zit de paas- imming er op zaterdag 3 april goed in. Kinderen kunnen er ;ren beschilderen. De Lazy River Jazz Band verzorgt de mu- •k. Tussen 10 en 13 delen twee narren waardebonnen uit. OA organiseert talentenjacht en aan den run» Alphenaren met talent kunnen hun kunsten Irtonen op Koninginnedag tijdens de talentenjacht en de play- ckshow van de Lokale Omroep Alphen. Voor de talentenjacht innen jonge en oude amateurmuzikanten, buikdansers, caba- [liers etc. zich opgeven. Aanmeldingen kunnen naar de LOA, stbus 1073, 2400 BB, Alphen aan den Rijn. Jonge Alphenaren irden speciaal uitgenodigd om.mee te doen aan de playback- low. Er zijn drie voorrondes, waarin een artiest steeds maar keer kan worden geplaybackt. Informatie hierover is te krij- In bij Mariska Volmer (0172-441003). Rommelmarkt in Hoogmade BÉogmade_! Hoogmade maakt zich op voor de jaarlijkse rom- ^BlmarktTÖp zaterdag 24 april organiseren gymnastiekvereni- ■g DIO, peuterspeelzaal De Barg, Zomerkamp Hoogmade en ^Hiltureel Centrum Hoogmade van 10-15 uur een markt. De ver- JBigingen willen met de verkoop van speelgoed, kleding en Jubels geld voor verdere activiteiten verdienen. Voor kinde- lis er een grabbelton en een sjoelbak. De rommelmarkt is op t schoolplein van basisschool Ter Does in de Kerkstraat. ieuwe plannen N207 gepresenteerd hen aan den rijn Zo'n dertig bewoners hebben meegewerkt n alternatieve plannen voor een fiets- en voetgangerstunnel de kruising Eisenhowerlaan - N207 in Alphen. Op 30 maart esenteren de gemeente en de provincie Zuid-Holland deze innen, die zijn bedoeld om het openbaar vervoer tussen Al en, Schiphol en Amsterdam te verbeteren. De provincie en gemeente stelden vorig jaar voor om busbanen op de N207 n te leggen en een tunnel voor fietsers en voetgangers te ma il onder het kruispunt aan het begin van de Ridderbuurt. Een fcep bewoners uitte toen haar bezorgdheid over de sociale vei lheid van een tunnel. Die bewoners zijn daarna uitgenodigd 1 mee te denken over alternatieven. Belangstellenden kunnen I op 30 maart beoordelen, daarna besluit de provincie wat er t het kruispunt moet gebeuren. De presentatie is in De Bron. 116-17 uur en van 18.30-20 uur geven gemeente en provin- I uitleg. lieuw bestuur PvdA Alphen |hen aan den rijn Remco van Maurik is de nieuwe bestuurs- brzitter van de PvdA in Alphen. Van Maurik is sinds 1983 ac- binnen de partij. Eerst als bestuurslid in Amstelveen, later lid van de deelgemeenteraad Hoogvliet. Afgelopen week ko- p de Alphense leden een nieuw bestuur. Voorzitter en secre- ps Carla Ros heeft haar functies neergelegd omdat ze na het ttrek van fractievoorzitter Leo Kleingeld als raadslid is toege- pen. Nieuwe secretaris is Hannelore den Tonkelaar. Zij is al Bcele jaren actief als voorzitter van de bewonersvereniging To ps. Het achtkoppige bestuur wil de partij, nu die niet meer in I Alphense college is vertegenwoordigd, een hernieuwd pro lgeven, zo laat de secretaris weten. „Voor de PvdA in Alphen bekt een spannende tijd aan waarin een nieuw bestuur, sa- In met een jonge fractie in de oppositie, op weg wil van een men stad naar een mensenstad." CHEF TIM BROUWER DE KONING, 071-5356417. PLV -CHEF MARIETA KROFT. 071-5356411 De Tarieftaxi in Alphen aan den Rijn wordt per 1 april duurder en moet via een ander telefoonnummer worden gereserveerd. De stichting Wegwijs gaat vanaf die maand een contract aan met een nieuw taxibedrijf, De Vries Cars uit Nieuw Vennep. De voorziening voor 65-plussers en mensen met een handicap is zo duur dat de prijzen omhoog gaan. FOTO-MARK LAMFRS Honderden bezoekers gaan in jongerencentrum De Schakel 'uit hun bol' tijdens de jubileumdisco. Langeraars jongerencentrum viert 25-jarig jubileum uitbundig LANGERAAR tim brouwer de koning Hevig ontdaan komt een scho liere de keuken van jongeren centrum De Schakel binnen. „Ik wil naar huis", roept zij op de vroege zaterdagavond tus sen haar tranen door. Enige vrijwilligers van het Langeraar- se jongerencentrum ontfermen zich over het meisje, dat klaagt over pesterijen van leeftijdsge noten. „Wijs ons maar aan wie het zijn", zegt Patricia Keyzer tegen de net zo angstige als be droefde gast. „Dan komen zij er nooit meer in. Maar laat an deren je avond hier niet ver pesten." Wat voor de scholiere in kwestie een dramatisch diepte punt is van de nog maar net begonnen Nacht van Ter Aar, vatten de vrijwilligers van de De Schakel op als een routine klus. Zij hebben de afgelopen jaren wel voor hetere vuren ge staan. Het jongerencentrum, dat dit weekeinde op de kop af 25 jaar in het pand aan de Van Wassenaerstraat huist, moest in het verleden het hoofd bie den aan inbraken, vechtpartij en en een ongekend laag be zoekersaantal. „Zo'n vier jaar geleden zaten we hier op vrij dagavond met zijn tienen naar een film te kijken", mijmert voorzitter René Valentijn. „Wat zeg ik: met zijn drieën. De om zet van een hele avond be droeg dan een tientje." Toch meldde juist in die donkere dagen Patricia Keyzer zich bij de harde kern van de Langeraarse jongeren. „Zo'n kleine hechte club sprak mij wel aan", zegt de 17-jarige voorzitter van de activiteiten commissie. „Bovendien waren er mogelijkheden om wat te organiseren." Omdat Keyzer niet de enige was die er zo over dacht, kwam De Schakel vervolgens weer tot bloei. De vrijdagavonddisco trekt inmiddels elke week hon derden bezoekers, voorname lijk middelbare scholieren uit de wijde omgeving. „We heb ben zelfs andere centra, zoals De Wip in Ter Aar, eruit gecon curreerd", zegt Valentijn trots. „Maar ja", vult Berry van der Voort aan, „dan hadden ze die tent ook maar niet een paar weken moeten sluiten." Valentijn, met zijn 31 jaar een routinier, kent echter ook soortgelijke verhalen over De Schakel. „Toen op deze plaats nog een houten keet stond, moest de tent dicht wegens ge luidsoverlast. Maar in dit pand met zijn dikke muren hoeven we daarvoor niet bang te zijn. Bovendien, echte Langeraar- ders klagen niet." Keyzer: De decibellen vliegen bovendien rechtstreeks de polder in." De achttien vrijwilligers van het jongerencentrum houden zich met hele andere zaken be zig. Een stringent 'deurbeleid' bijvoorbeeld, zoals dat tegen woordig heet. De imposante portiers John Theuns en John van Ruiten - liefkozend de Johnny's genoemd - moeten het bordje 'no drugs' kracht bijzetten. „De portiers zijn net als wij vrijwilligers, maar te vens gediplomeerd", zegt Va lentijn. „Zij moeten lastige klanten in en om De Schakel er zo kunnen uitpikken." Om eventuele problemen adequaat op te lossen, volgt Valentijn („Ik heb alles over voor De Schakel") een cursus drugs en alcohol. Want er komt heel wat bij kijken om jongeren te vermaken en van de straat te houden. Hoewel ons publiek uit alle lagen van de bevolking komt, staat De Schakel nog steeds bekend als een boerentent. Ik vind dat geen bezwaar, want het mag er van mij wel stevig aan toe gaan." Dat het later op de door de discjockeys van Radio 5.38 ge toonzette jubileumavond toch nog knokken wordt, gaat ech ter ook de voorzitter te ver. Een 17-jarige jongen uit Ter Aar doet aangifte bij de politie, omdat andere bezoekers hem even na middernacht zonder aanleiding zouden hebben mishandeld. Politievoorlichter Hans Schimmel ligt niet wak ker van de aangifte. „We moe ten deze zaak nog uitzoeken, maar ik kan me voorstellen dat dit een voorval is dat ook vroe ger wel vaker voorkwam. Dan noemden we dat alleen anders: dan kreeg je gewoon een klap voor je kanis." alphen aan den rijn Volgens directeur Ina Veld heb ben Wegwijs en de vervoerder, Taxi Overbeek uit Alphen, bij de start van het project enkele ja ren geleden een te lage prijs af gesproken. „Of dat een inschat tingsfout is, weet ik niet. Er was nog geen ervaring met deze voorziening. Nu we bij andere vervoersbedrijven offertes aan vragen, blijkt de prijs veel hoger te liggen." Voor gebruikers van de Ta- rieftaxi uit de Rijnstreekge meenten betekent dit een ver hoging van drie kwartjes per zone. Het abonnement vervalt. De kosten daarvan worden be rekend in de ritprijs. De deelnemende gemeenten nemen de overige kostenstij ging voor hun rekening. Zij gaan meer dan het dubbele be drag ten opzichte van vorig jaar betalen; 130.000 in plaats van 60.000 gulden. Volgens Veld is het belangrijk dat de gebruikers zich dat realiseren. „Zij zien na tuurlijk dat ze meer moeten be talen. Maar het is niet zo dat we alle lasten op hen verhalen." De deelnemende gemeenten, Alphen, Jacobswoude, Rijn woude, Ter Aar, Nieuwkoop en Liemeer, moeten uiterlijk deze week laten weten of ze akkoord gaan met de verhoging van de kosten. „Het zou jammer zijn als een gemeente dat niet doet. Dat betekent immers dat die gemeente niet meedoet aan de Tarieftaxi", zegt Veld. Wegwijs moest op zoek naar een ander vervoersbedrijf om dat het contract met Overbeek op 1 april afloopt. Bij de aanbe steding kwam het Alphense taxibedrijf niet als beste uit de bus, laat Veld weten. Woensdag ondertekenen Wegwijs en De Vries Cars het nieuwe contract. Die ondertekening gaat ge paard met een estafette door verschillende ouderen en ge handicapten uit Alphen. Zij la ten zien dat de Tarieftaxi één van de manieren is waarop zij zich kunnen vervoeren. Met de overgang naar een ander taxi bedrijf krijgt de Tarieftaxi per 1 april ook een nieuwe telefoon nummer: 0172-424861. Afdeling wijkbeheer langer open alphen aan den run De fusie van de openbare basis school Het Kompas houdt de gemoederen in Ter Aar bezig. In de gemeenteraadsvergade ring stemden twee CDA'ers te gen een algemeen krediet van 630.000 gulden voor het basis onderwijs. Tot verdriet van het gemeentebestuur wachten zij liever met hun oordeel tot de alphen aan den rijn saskia buitelaar Twee leerlingen van de Alphen se scholengemeenschap het Groene Hart Lyceum hebben een hoofdprijs gewonnen tij dens de Jonge Onderzoekers- wedstrijd afgelopen weekeinde in Amsterdam. In de categorie 'Het Idee' kregen zij de eerste prijs voor hun ontwerp Splash Out, een apparaat dat doppen van potjes en tubes draait. Het ontwerp kwam van de tweede jaars Inge Ploum en Arjenne Gussenhoven. Zij kwamen op het idee doordat hun opa's moeite hebben met het openen en leegknijpen van tubes tand pasta. De jury, bestaande uit bobo's uit het bedrijfsleven en de wetenschap, prees de leer lingen om hun originele pre sentatie. Bovendien hadden de tweedejaars hun ontwerp na de voorronde verder ontwikkeld en verbeterd. Daarover was de jury tevreden. Ploum en Gus senhoven wonnen allebei een computer voor zichzelf en mochten er drie voor de school meenemen. In totaal waren er in de categorie 'Het Idee' 21 in zendingen. In de andere hoofdcatagorie, 'Het Project', won een school uit Bergen. De aanmoedigings prijs ging eveneens naar twee leerlingen van het Groene Hart Lyceum. De tweedejaars Barbra Uitenbos en Janneke Jonker wonnen met hun Koelkit een jaarabonnement op het tijd schrift Kijk. gemeenteraad zich volgende maand heeft uitgesproken over een besturenfusie van Het Kompas met de openbare ba sisscholen van Jacobswoude. Vooral waarnemend-burge meester L. Lyklema zat het niet lekker dat de twee christen-de mocraten anders stemden dan CDA-wethouder N. Jonker. Verantwoordelijk wethouder J. Born reageerde laconieker. „Zoiets kan gebeuren in een democratie." Zijn fractie van Gemeentebelangen was allang blij dat oppositiepartij PAK geen verbond had gesloten met het CDA-duo. CDA-woordvoerder A. Otto drong vergeefs aan op uitstel van het collegevoorstel tot de vergadering van 26 april. Otto geldt als pleitbezorger van christelijk onderwijs, dat recht heeft op financiële gelijkstelling met het openbaar onderwijs. Het bedrag dat Ter Aar uittrekt voor de scholenfusie van Het Kompas, moet de gemeente ook reserveren voor het bijzon der onderwijs. WD-fractievoor- zitter I. Riedel maakte dan ook een voorbehoud. Zij schaarde zich achter het collegevoorstel op voorwaarde dat de kosten binnen de perken blijven. De afdeling wijkbeheer van Alphen is vanaf mei drie kwartier lan ger open. Het gebouw Langeroode aan de Genielaan is dan van 8.30-17.45 telefonisch bereikbaar voor vragen en klachten over we gen, water, groenvoorzieningen, zwerfvuil en speeltuinen. Ook het contact met buurtcomités over het beheer en de inrichting van de woonomgeving kan na vijven plaatshebben. De uitbreiding is een service aan bewoners, die vaak na vijf uur nog naar de telefoon grijpen of langskomen. In de praktijk werken de medewerkers van wijkbeheer al tot 17.45 uur. actie vorig jaar een doorslaand succes. In twee weken tijd kochten 275 inwoners de ton. Daarom doen dit jaar ook de andere Rijnstreekgemeenten mee. De 90 centimeter hoge re genton heeft een donkergroene kleur en is gemaakt van deels gerecycled kunststof. In het in formatiecentrum van de ge meente Alphen is een demon- stratieton te bezichtigen. De ton kan tot 13 april be steld worden met de bon uit het Witte Weekblad, informatie is verkrijgbaar via telefoonnum mer 0172-481626. Het is zonde om gratis regen water te laten lopen, vinden de gemeenten in de Rijnstreek. Daarom bieden Alphen, Rijn woude, Jacobswoude, Ter Aar, Nieuwkoop en Liemeer hun in woners een regenton aan voor 38 gulden. Met de actie Regen ton willen zij stimuleren dat burgers kostbaar drinkwater sparen. Regenwater is immers prima te gebruiken om de plan ten binnen en buiten water te geven, of de auto en de straat schoon te maken, vinden de ge meenten. In Nieuwkoop was de rijnwoude De Rijnwoude Live Tour wint terrein. De tweede edi tie van de kroegentocht door de kernen van de gemeente trok za terdagnacht meer deelnemers dan vorig jaar. Ook reden er meer bussen (vier) om de bezoe kers van het ene café naar het andere te verschepen. Voor het eerst deed ook Benthuizen mee aan de tour. In café De Boe was het rond middernacht een drukte van jewelste. Ook naar de alter natieve plaats die jongerencen trum Stek had gevonden, Pon da Rosa tegenover de bouwput in de Dorpsstraat in Hazerswoude- Dorp, vonden de deelnemers hun weg. Op de foto stappen stap pers bij Stichting JJB/plusminus 30 op de Hazerswoudse Rijndijk in de bus die hen naar een ande re kroeg brengt. FOTO MARK LAMERS Cursus solliciteren voor vluchtelingen alphen aan pen run Migranten en vluchtelingen uit de regio kunnen vanaf 12 april deelnemen aan de cursus be- roepenoriëntatie van stichting Meander in Alphen. Culturele aspecten, presentatietechnie ken en solliciteren komen aan bod. De gratis cursus is bedoeld voor migranten en vluchtelin gen die nog niet in een bemid delingstraject zijn. Ook werken den komen in aanmerking. In formatie en aanmeldingen bij Marja Hofman van Meander (0172-495141). Wijnmalen koninklijk onderscheiden alphen aan den run De Alphense huisarts P. Wijn malen is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Wijnmalen is, naast zijn hoofd functie als huisarts, actief op verschillende terreinen. Sinds 1976 is hij voorzitter van de plaatselijke huisartsenvereni ging en sinds 1990 ook van de regionale huisartsenvereniging. Verder is hij lange tijd bestuurs lid geweest bij Zorg en Zeker heid en Zilveren Kruis Ziekte kosten. Wijnmalen was mede oprichter van het Rijnlands Art sen Laboratorium en de Vereni ging Ondersteuning Huisartsen. Afgelopen vrijdag nam Wijnma len afscheid van de Alphense en regionale huisartsenvereni ging. Bij die gelegenheid over handigde burgemeester N. Schoof hem de onderscheiding.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 13