'Perfect systeem is er niet' friatleten spiegelen zich aan Jan van der Marei Proficiat! Je hebt een nieuwe baan! Sport Bax moet punten toch delen met Kras Boys Automatiseringsopleiding '4GL/Rapid Application Development' met baangarantie ingeland ook zonder Adams onden Aan de vooravond van het kwalificatieduel voor het K voetbal tegen Polen wordt het Engelse nationale voetbal- eam door ernstig blessureleed achtervolgd. Bondscoach Kee- :an zag gisteren ook zijn verdediger Adams afhaken. Eerder de le week verlieten Owen, Fowler, Sutton, Batty, Hinchcliffe en \nderton het Engelse trainingskamp met blessures. Keegan [tart zaterdag voor de eerste keer met Andy Cole in de basis. Dok Tim Sherwood debuteert in de nationale basiself. Engeland tan zich tijdens de thuiswedstrijd tegen Polen geen puntverlies meer veroorloven. In poule 5 van de kwalificatiereeks leidt Po en met zes punten uit twee wedstrijden de dans. Ook Zweden inog ongeslagen. Engeland volgt met vier punten uit drie wed- trijden. Eeven hoofdsponsors EK 2000 U2ERN Sportmarketingbureau ISL heeft vijftien maanden voor iet begin van het EK voetbal in Nederland en België zeven loofdsponsors vastgelegd. Carlsberg, Coca-Cola, FujifUm, JVC, lastercard, McDonalds en een bedrijf dat in computerspellen loet, hebben hun financiële steun toegezegd. Met de presenta- ie van het zevental weerlegt ISL de uitspraken van Frank van len Wal1 Bake. De directeur van sportmarketingbureau Tref- lunt uit Hilversum meldde deze week dat er slechts vier spon- ors waren vastgelegd. Verder zou ISL traag werken en te veel ;eld, zo'n 18 miljoen gulden, voor een sponsorcontract vragen. SL verwacht de komende maanden nog tussen de drie en vijf loofdsponsors te presenteren. Tyson niet eerder op vrije voeten xville Bokser Mike Tyson, voormalig wereldkampioen in iet zwaargewicht, komt niet eerder op vrije voeten. Rechter ohnson in Montgommery zei gisteren dat hij de huidige straf an de bokser prima vindt corresponderen bij de misdaden die luj heeft begaan. Tyson komt niet eerder dan in augustus voor waardelijk op vrije voeten. De 34-jarige bokser, die op 23 januari ijdens zijn comeback Botha knock out sloeg, verblijft sinds fe- iruari in de gevangenis van Rockville. Agressief gedrag leverde lem daar vorige maand al 25 dagen isoleercel op. Tenovatie Maracana-stadion iq de janeiro Het grootste voetbalstadion van de wereld on- chef willem spierdijk, 071-5356464, plv.-chef janet van dijk, 071-5356463 iergaat voor ruim vijftig miljoen gulden een facelift. Het Brazili- anse Maracana-stadion verandert in het jaar 2000 in een mo- lem sport- en cultuurpaleis. De betonnen kolos werd in 1950 oor het WK-voetbal in Brazilië gebouwd en biedt plaats aan 80.000 toeschouwers. Tijdens een duel tegen Urugay zaten er loit 200.000 toeschouwers in het stadion. elstraf voor Graham Rix inden De rechtbank in Londen heeft Graham Rix, voormalig ngels international en huidig assistent-manager bij Chelsea, eroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf maanden, waar- an zes voorwaardelijk. Rix (41), gehuwd en vader van vier kin leren, heeft bekend dat hij een seksuele relatie heeft gehad met en 15-jarig schoolmeisje. Rix speelde zeventien interlands voor Ingeland en kwam het grootste deel van zijn voetbalcarrière uit oor Arsenal. ilechelen verder in problemen :helen« Het ministerie van Financiën in België laat beslag eggen op de opbrengsten uit de kaartverkoop van KV Meche- en. De club kampt met grote financiële problemen. Er is tot de ieslaglegging besloten aangezien er in de ogen van het ministe- le geen pogingen worden ondernomen de schuldenlast te ver- ninderen. De financiële problemen van KV Mechelen zijn ver- rgerd door de degradatie van de eerste naar de tweede klasse. )e club mist vooral de inkomsten van de uitzendrechten. Omstreden zege Russisch paar helsinki dpa De publiekslievelingen Anissina en Peizerat in actie. Het Franse ijsdanspaar won zilver. Anjelika Krilova en Oleg Ov- siannikov hebben hun wereldti tel ijsdansen geprolongeerd. Het Russische paar behaalde een omstreden overwinning op hun concurrenten uit Frankrijk, Marina Anissina en Gwendal Peizerat. Anissina en Peizerat werden door de 9000 toeschouwers in de Hartwall Arena in Helsinki hartstochtelijk toegejuicht. Zo wel voor als na hun optreden kregen ze een staande ovatie. De juryleden hadden een ande re voorkeur. Vijf van de negen stemden voor de Russische ti telverdedigers. Voor Anissina- /Peizerat restte het zilver, even als bij de Europese kampioen schappen, eerder dit jaar in Praag. Shae-Lynn Boume en Victor Kraatz kregen gister avond het brons. Bij de vrouwen vergooide Mi chelle Kwan haar kansen. De ti telverdedigster uit de Verenigde Staten, die anders dan bij de Olympische Winterspelen in Nagano geen concurrentie van haar landgenote Tara Lipinski ondervindt, viel na een dubbele axel en staat Aderde. Eén en twee staan Russinnen, Maria foto reuters Boetyrskaja en Julia Saldatova. Kaartverkoop EK begint maandag De organisatie van Euro 2000 gaat er van uit dat voetbal supporters met een stadionverbod er volgende zomer bij het Europees kampioenschap voetbal in Nederland en België niet in komen, maar erkent wel dat het systeem met de kaartverkoop nooit waterdicht is te maken. rotterdam gpd „We hebben niet de illusie dat het wel kan. We zouden best willen, maar dat is heel moei lijk. Bovendien, degenen die de wedstrijden willen bezoeken zijn gasten van ons. Ze komen naar een feest, en moeten de kans krijgen plezier te hebben", zegt secretaris H. Been van de Stichting EURO 2000. „Mensen met een stadionver bod mogen niet naar binnen. Doen ze dat wel en worden ze bij de steekproeven of door de camera's in het stadion her kend, dan worden ze alsnog buiten gezet." Komende maandag begint de verkoop van de 1,2 miljoen be schikbare toegangskaarten voor het toernooi. De organisatie gaat uit van maximaal twee toe gangsbewijzen per persoon. Met 31 wedstrijden voor de boeg kan elke supporter dus in theorie meedingen naar totaal 62 kaarten, zij het dat sommige duels gelijktijdig worden ge speeld. Been: „Iedereen krijgt een ge lijke kans. Of je nu uit Kazachs- tan komt of uit Barendrecht, er wordt geen onderscheid ge maakt. Maar teleurstellingen voorkom je nooit. Zelfs niet met 1.2 miljoen toeschouwers. We kunnen veel meer kaartjes kwijt. Sommige wedstrijden kunnen we wel acht, negen, tien keer uitverkopen. Als er ge loot moet worden, dan gebeurt dat netjes met een notaris." Liefhebbers krijgen tot en met 7 mei de kans zich aan te melden. Dat kan met een aan meldingsformulier, dat onder meer op een speciaal telefoon nummer is te verkrijgen, of via Internet. Na de loting voor de eindronde op 12 december zor gen de bonden van de deelne mende landen voor de verdere verdeling van de kaarten. De organisatie tracht het de zwarte markt die altijd rond dit soort evenementen optreedt, zo moeilijk mogelijk te maken. Been: „Elk kaeirtje is persoons gebonden, dus óók het tweede kaartje dat je aanschaft. Daarop zal de naam komen te staan van degene die van dit ticket gebruik maakt. Dat mag géén bedrijfsnaam zijn. En degene die de kaartjes heeft gekocht, blijft verantwoordelijk voor dat tweede kaartje." Minder dan een halve minuut voor tijd schoten de zaalvoet ballers van Kras Boys uit Vo- lendam het gelijkspel binnen. Bax greep daardoor toch nog naast de winst: 3-3. De Voorhouters kwamen met 2-0 voor door doelpunten van Hans van Marwijk (vrije trap) en Hennie Koet (die de lange bal van Kees van Tonge ren mooi doodlegde en uit haalde). Direct daarna scoor de Kras Boys de aansluitings treffer: 2-1. Na de rust drong de ploeg uti Volendam meer aan, maar het was Bax dat kon juichen, dankzij een mooie actie van Kees van Tongeren, die een verdediger 'stokte' en vervol gens de bal onder de keeper doortikte. Kras Boys leidde de aan dacht af door de keeper te wisselen en kwam toen op 2- 3. In de laatste minuut zorg den de Volendammers er ook nog voor dat de uitslag de ver houdingen op het veld toch Kras Boys neemt op de ranglijst nog steeds een plaats lager in dan de Voorhouters, die achtste staan. Simeko Rozier kon tegen stander Paal 29 tot de rust goed bijhouden (3-3), maar daarna was het gedaan met de Leidse ploeg, die uiteindelijk met 7-4 verloor. Louva Baisia, Pascal Linthout, Henk Beun en Harm de Vos maakten de doelpunten voor Simeko. SCOREBORD ?hen aan den rijn 1mar kortleever irwende voetballers moeten een voorbeeld ne- aan triatleten. Dat vond iminste NOS-voetbalanalist is Kraay (sr.). De televisie- mmentator leidde gisteren in phen aan den Rijn de gelikte eidsa esenlatie in van het Vlasman iathlonteam. Terwijl het met de triatlons- port in de breedte de laatste paar jaar bergaf gaat, heeft het team van zeven mannen, één vrouw en drie begeleiders de zaakjes uitstekend op orde. Nu voormalig Nieuwkoper Rik van Trigt is gestopt en zich concen treert op zijn taak als teamma nager, is Jan van der Marei uit Aarlanderveen kopman en boegbeeld. Het team heeft zijn slag geslagen met het binnen halen van drie juniorentoppers, onder wie Alphenaar Raymond Pet. Voor een triatleet in ruste oogde manager Van Trigt overi gens bijzonder scherp in Al fred's Diner. De sportinstruc- teur en sergeant-majoor bij de luchtmacht (Kraay: „Ik sprong als voormalig militair bijna in de houding toen hij de telefoon opnam") heeft een opmerkelij ke opvatting over stoppen. „Ik loop de Rotterdam Marathon", meldde de pre-veteraan (36). In 1995 liep hij 2.46 als slotetappe van de Almere triatlon: „Ik wil onder de 2.40." Als Van Trigt inderdaad in de Maasstad start, is hij als mana ger wellicht zelfs de eerste spor ter in het opvallende, nieuwe, rood-gele tenue, maar mist hij wel het eerste officiële optreden van zijn team. Dat start name lijk op dezelfde 18de april in Venray bij het Nederlands kam pioenschap duaüon. Als rege rend kampioen is Van der Ma- rel favoriet, hoewel de beschei den ingenieur een slag om de arm houdt: „Maandag gaan we met het team voor twee weken naar Portugal. Daar moet ik nog de nodige fietskilometers gaan maken." Zijn Nieuwkoopse trainer Gees Veenboer ziet dat echter wel zitten: „Jan staat er in Ven ray." Veenboer is behalve per soonlijk trainer van enkele le den ook trainingscoördinator van het team dat formeel door het leven gaat als Stichting Be vordering Duursport Nederland (SBDN). De Ter Aarse sportfy- siotherapeut Jan Zwanenburg coördineert de medische ver zorging. Zestien sponsors ver zorgen daarnaast alle materiaal voor de triatleten. Ze stellen Van der Marei, Pet, Mischa Kle- veringa, Robert van der Werf, Sinds 1970 is de CENS- organisatie actief in de administratieve automatisering. In januari 1999 zijn alle aandelen van de CENS Software Groep B.V. overgenomen door Inter Access B.V., gevestigd te Hilversum. Hiermee behoort de Inter Access groep met ruim 900 medewerkers, als integrale dienstverlener en aanbieder van bedrijfsbrede oplossingen tot één van de grotere spelers in de ICT- markt. Opleidingsresultaten: Door de hoge kwaliteit van de opleiding, onze actieve rol inzake arbeids bemiddeling en de markt positie van Inter Access, vinden de cursisten van onze opleiding gemakkelijk hun weg op de arbeidsmarkt. Meer dan 90% van de cursisten heeft het certificaat behaald en een uitdagende baan gevonden in de automatisering. Startdatum opleiding: 3 mei 1999 voor ambitieuze HBO'ers en Academici (M/V) die aan de slag willen in de IT-branche. Wat biedt Inter Access University: een halfjaar durende opleiding waarin de cursisten worden opgeleid in de modernste methoden, technieken en tools (DSDM, RAD, MAD, Oracle en USoft) voor de ontwikkeling van informatiesystemen, ook op Internet; een praktisch gerichte opleiding, mèt baangarantie, die uitstekend aansluit op de arbeidsmarkt. Van jou als kandidaat verwachten wij dat je: sterk gemotiveerd bent om in de automatisering aan de slag te gaan; bent opgeleid op HBO of academisch niveau; beschikt over een goed analytisch vermogen: beschikt over voldoende sociale en communicatieve vaardigheden en gedurende zes maanden beschikbaar bent om een dagopleiding te volgen. Ten behoeve van deze opleiding organiseren wij een voorlichtingsmiddag op woensdag 7 april a.s. Je bent dan van harte welkom op één van onze presentaties om 13.30 uur en om 16.00 uur. Er is gelegenheid om met oud-cursisten en docenten van gedachten te wisselen. Mocht je hierbij aanwezig willen zijn dan kun je je telefonisch aanmelden of de antwoordcoupon retour sturen. Antwoordcoupon Naam:dhr/mw Adres: PC, Woonpl.: Tel.nr.: Ik kom naar de presentatie op woensdag 7 april om 13.30 16.00 uur (svp. tijd aangeven) Svp. toesturen in een ongefrarikeerde envelop aan onderstaand adres (Je ontvangt dan van ons zo spoedig mógelijk de bevestiging) Inter Access University B.V., Jupitcrstraat 114, 2132 HE HOOFDDORP. Postadres: Antwoordnummer 417, 2130 Wijl HOOFDDORP Voor meer informatie: tel. (023)5621010, fax (023)5627777, e-mail: university@cens.nl, Internet: www.ccns.nl de junioren Bas Borreman (uit Alphen aan den Rijn) en Paul ten Brink (Bodegraven) en triat lete Mariska Postma ook in staat om diverse (buitenlandse) trainingskampen af te werken en vullen een aardige pot met prestatiebonussen. Van Trigt vindt echter niet dat hij met zijn consorten een lot uit de loterij heeft getrokken in de triatlonwereld die al enige jaren kampt met een terugloop aan actieve beoefenaars. „De wildgroei is er uit en de triatlon wordt met de olympische status van de korte afstand nu juist eindelijk serieus genomen." Hij leidt een nieuwe volwassenheid van de sport af uit het feit dat sporters er nu op jongere leef tijd voor kiezen. „Daarom wilde ik dat er in mijn plaats een ju nior bij zou komen en dat is met Paul gelukt." Ten Brink won vorig jaar het nationaal ju niorencircuit. Boogerd kan titel niet prolongeren barcelona anp Michael Boogerd is er niet in geslaagd de Catalaanse Week voor het tweede opeenvolgende jaar op zijn naam te brengen. De kopman van de Rabobank- ploeg werd gisteren in de slot- klimtijdrit voorbijgestreefd door Laurent Jalabert. De Fransman in Spaanse ON- CE-dienst legde de 12 kilometer op de Montjuich 22 seconden sneller af dan Boogerd. Die had vóór de start een voorsprong van zes seconden. In de rit te gen de klok toonde Jalabert aan dat zijn wereldtitel tijdrijden in 1997 geen toeval was. Hij was veruit de beste. Boogerd werd tweede, de Ita liaan Belli derde op 26 secon den. In die volgorde stonden de drie ook op het erepodium. De Colombiaan Botero gaf in de tijdrit 41 seconden prijs en viel terug naar de vierde plaats. Bart Voskamp eindigde als achtste. Eerder op de dag won de Ita liaan Fontanelli de rit over 67 kilometer met start en finish in Cerdanyola del Valles. Hij was de snelste in de massaspurt. Je roen Blijlevens werd zevende. Jan Ullrich verscheen niet meer aan de start. De Duitser doet ook niet mee aan de Am- stel Goldrace op zaterdag 24 april. PRIJSVRAGEN Lucky Ten van vrijdag 26 maart. 1-2-11-17-19-22-24-25-27-33 - 49 - 53 - 54 - 57 - 58 - 60 - 61 - 66 - 72 -79. (onder voorbehoud) VOETBAL Zeist. Oefenwedstrijd. Jong Oranje - FC Utrecht 2-2 (2-2). Doel punten Jong Oranje: Bruggink. De Jong; FC Utrecht Van Mol. Van Eijkeren. België. Ligabeker, kwartfinales Lommei - St.Truiden 1 - 3 Groep 8. EK onder 21 jaar. Valencia: Spanje - Oostenrijk 4-0 (0-0). ATLETIEK Kaapstad. Grand Prix. Mannen, 200 m: 1. Michael Johnson (VSt) 20,41. 2. Du Plessis (Zaf) 20,95. 400 m: 1. Young (VSt) 45 1. 2. Malherbe (ZAf) 45,4. 800 m. 1. Diallo (Sen) 1.46,8. 110 m horden. 1. Bownes (ZAf) 13,59. 400 m horden: 1. Herbert (ZAf) 49,0 hinkstap- sprong: 1. Edwards (GBr) 17m30 Pols- stokhoog: 1 Smirjagin (Rus) 5m60. Dis cus: 1. Kruger (ZAf) 67m38. Speer: 1. Corbett (ZAf) 85m43. Vrouwen, 100 m 1 Jones (VSt) 11,06. 2. Hartman (ZAf) 11.38. 400 nv 1. Olabisi (Nig) 51,7. 1500 m 1. Sakara (Zirn) 4.11.1. 400 m horden- 1. Teresioek (Oek) 55,4. BASKETBAL Mannen, promotiedivisie Orca's - Earty Bird 94-80 Vrouwen, eerste divisie Kampioens-/degra- datiepoule Rotterdam - Jumpers 45-57 CRICKET Kaapstad. Oefenwedstrijd. Boland Academy - Nederland 2-0 (45 overs). Nederland 154 all out. Nederland verliest met 8 wickets. GOLF Guadiana (Spa). Challenge Tour, 140.000 gulden. Stand na derde ronde: 1. Park (wal) 207 slagen (-9), 2. Eliasson (Zwe) 208, 3. Hutcheon (Sch) 211, 27 Lafeber 219 Monte Carlo. Rapid- en blindtoernooi. Negende ronde lautier (Fra) - Ljuboievic (Joe) 0,5-1,5, Nikolic (Bos) - Kramnlk (Rus) 1-1, Gelfand (Isr) - Van Wely (Ned) 1-1, Karpov (Rus) - Sjirov (Spa) 1-1, Ivantsjoek (Oek) - Topalov (Bul) 0.5-1.5. Piket (Ned) - Anand (Ina) 1-1 TENNIS Key Biscayne. 9,5 miljoen gulden. Vrouwen, halve finales: Serena Williarrjs (VSt/16) - Hingis (Zwi/1) 6-4 7-6. Williams in finale tegen winnaar Steffi Graf -Venus Williams. Casablanca. Mannen, 430.000 gulden. Kwartfinales: Martin (Spa) - Knippschild (Dui) 7-6 6-3. Hipfl (Oos) - Van Herck (Bel) 6-3 1-6 6-3. Vicente (Spa/3) - Kou- bek (Oos/6) 6-2 6-3, Ferrero (Spa) - Portas (Spa/5) 6-1 7-6. WIELRENNEN Catalaanse week. Eindklassement: 1. Jalabert 18.56.11. 2. Boogerd 0.16, 3. Belli 0.20, 4. Botero 0 35, 5 Dominguez 0 35. 6. Mauri (Spa) 0.51, 7. Figueras (Ita) 0.55, 8. Voskamp 1 03, 9 Malperti (Ita) 1.01, 10. Aebersol 1 03, 32. Jonker 8.05, 81. Van Kessel 30.44, 82 Moerenhout 31 50, 89. Lotz 34.14, 102. Kroon 40.04, 107. Van der Ven 44.00, 108. Blijlevens 44 04. Ronde van Normandië Vierde etappe: 1 Lecrosnier (Fra) 187 km in 4 44.27. 2 Olijve (Ned) 0.01. 3 K|aer- gaard (Noo) 0.03. 4. Sweet (Aus) 0.09, 5. Moern (Slo). 6. Van Dartel, 19. Jeurisseó 0.12. 20. Reinerink 0.24. 22. Cemeus. 23. Talen. 24. Luppes, 27. Stam. 30. Buurstede, 41. De Jong, 57. Van Melis, 66. Rinkel. 85. Dunning, 99. Van Schalen 2.02. 101 Van Gurp 2.33, 115 Kemna - 10.57,

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 39