Krajicek is te sterk voor Sampras Sport 1 Roda mag Europees blijven denken Waalse Pijl verboden voor TVM S\U7/ö Onderwaater loopt blauwtje bij FC Lisse Luistervink Noordwijk boekt succesje op competitieleiding Toch nog wel lekker gekeept JENSDAG 24 MAART 1999 chef willem spierdijk, 071-5356464, plv.-chef janet van dijk, 071-5356463 astellini tot einde seizoen trainer Inter pan» Luciano Castellini is tot het einde van het seizoen trai- spel rvan Inter Milaan. Hij volgt de Roemeen Mircea Lucescu op, zondag ontslag nam nadat zijn ploeg met 4-0 had verloren nSampdoria. Tot nu toe was Castellini keeperstrainer bij In- Het is niet de eerste keer dat Castellini hoofdtrainer wordt de club uit Milaan. Twee jaar geleden nam hij ook al de lei- uten Dg over, toen de toenmalige coach Roy Hodgson zijn ontslag ippl Jiende. Castellini wordt al de derde trainer bij Inter in dit sei- arvj en. Voor Lucescu had Gigi Simoni de leiding. De opvolger van n# gtellini is reeds bekend; volgend seizoen treedt Marcello Lip- ,oe in dienst als coach. oogerd grijpt naast dagzege ctello d'empuries Marco Pantani heeft de tweede etappe in Catalaanse Week gewonnen. De Italiaan won de sprint van jstfj, n kopgroep voor de Nederlander Michael Boogerd en de een Möller uit de TVM-equipe. De Colombiaan Botero, die A» ik deel uitmaakte van de kopgroep, nam de leiding in het al- meen klassement over van de Duitser Wüst. foto epa ntic terug als coach Atletico Madrid drip* Radomir Antic keert terug als trainer van Atletico Ma- 4J id. Antic vervangt Carlos Sanchez Aguiar, die zondag na de derlaag tegen Alaves (2-0) moest vertrekken. Aguiar volgde 15 bruari de Italiaan Arrigo Sacchi op. Antic leidde de Spaanse ub in het seizoen 1995-1996 naar het kampioenschap en be- 1 twinst. Twee jaar later verliet hij Atletico. Atletico bereikte vo- iggj pweek de halve finales van het UEFA Cup-toernooi, waarin ■eng tspeelt tegen Parma. In de Spaanse competitie gaat het be- ata odend minder. Atletico staat dertiende met 33 punten uit 27 iels. zes punten boven de degradatiezone. Uit de laatste acht fdstrijden haalde de ploeg één punt. De nederlaag tegen Ala- 5 werd voorzitter Gil te veel. „Ik heb vanwege ons spel ge lild. Nu zal ik ervoor zorgen dat enkele spelers zullen huilen, itic is de beste oplossing voor onze problemen." De Joego- ntroe af staat bekend als een trainer die een harde aanpak voor- loemeen overleden door koolmonoxide tKARESTDe Roemeense voetballer Mario Bugeanu is onder igische omstandigheden om het leven gekomen. De 24-jarige Mg, iddenvelder van de club Gloria Bistrita overleed tijdens een Sjaal ijage met zijn vriendin Mireal Iancu (23) aan koolmonoxide- 212 rgiftiging. Het paar zat in de auto in een garage, terwijl de otor draaide. Maandagochtend trof de vader van de speler de pe levenloos aan. je Ui kerkrade anp Roda JC mag Europees blijven denken. Via een 2-1 overwin ning op Heerenveen schaarden de Limburgers zich naast Ajax op de vijfde positie van de ere divisie. Voor de Friezen, die in middels zijn afgezakt naar de achtste plaats, lijkt de Intertoto de enige mogelijkheid voor een hernieuwd Europees optreden. De zege van de Limburgers volgde na een serie van drie duels waarin slechts één punt werd behaald. De tegenvallen de resultaten van de laatste weken volgden na een indruk wekkende serie van 35 punten uit vijftien wedstrijden waar door de club in verband werd gebracht met de Champions League. Gisteravond kreeg de Lim burgse club de gelegenheid af te rekenen met concurrent Heerenveen. De Friezen debu teerden dit seizoen op Euro pees niveau en ondanks de on gelukkige nederlaag tegen de Kroaten van Varteks Varazdin is het naar meer gaan smaken. Bovendien leek trainer De Haan zijn Heerenveen eindelijk weer aan het voetballen te heb ben gekregen. Na tien duels zonder zege werden laagvlie gers RKC en De Graafschap zonder noemenswaardige pro blemen opzij gezet. Tegen Roda kwamen De Friezen er niet aan te pas. De Limburgers speelden verre van goed maar wonnen wel nage noeg ieder duel. Het vele bal bezit leverde in de eerste helft een goal en een kans op. Van der Heyden nam voor Roda in de 22ste minuut een corner. Via een scrimmage belandde de bal voor de voeten van Van der Luer die vanaf twintig me ter hard raak schoot: 1-0. Van Houdt, geselecteerd voor het Belgische nationale team dat komend weekeinde tegen Bul garije oefent, miste echter oog in oog met doelman Vonk. Trainer De Haan bracht na de rust Katwijker Jeffrey Talan, voor het talent Denneboom. Het bleek een gouden wissel. Zes minuten in de tweede helft verkeek Van der Luer zich op een lange bal van Pander. Ta lan bekroonde zijn eerste bal contact via een fraai stiftbal- letje met een goal: 1 -1 Het antwoord van Roda liet tien minuten op zich wachten. Van der Heyden haalde de ach terlijn en vond Van Houdt die zijn vijftiende treffer van het seizoen liet aantekenen. Vrede, met een kopbal, en Peeters ver zuimden vervolgens het duel te beslissen. Daardoor mocht Heerenveen blijven hopen op meer dan een nederlaag. Toen Houttuin twee minuten voor tijd zijn inzet op de lat uiteen zag spatten, was het Friese ver zet definitief gebroken. Roda JC: Kalac; Rudge. Vrede, Luij- pers en Van Haaren; Nvgaard, Van der Luer en Van der Heyden; Tchout- ang (59. Lawal), Peeters (82. Valgae- ren) en Van Houdt (73. Zafarin). Heerenveen: Vonk; Houttuin. Nwankpa, Hansma en Pander; Holm (70. Tevreden), Gérard de Nooijer en De Visser, Pahlplatz (77. Gusatu), Denneboom (46 Talan) en Samard- 'Hij heeft zulke lange benen Richard Krajicek heeft gisteren voor het eerst in zijn loopbaan de laatste vier gehaald van het tennistoernooi van Key Biscayne. De als zevende geplaatste Hagenaar versloeg in de kwartfinales de nummer één van de we reld, Pete Sampras, in twee sets: 6-2 7-6. In de halve fina le komt hij uit tegen de Zweed Enquist, die de Fransman Golmard de baas was. key biscayne anp In 1993 stond Krajicek in Key Biscayne voor het laatst in de kwartfinales, eveneens tegen Sampras. Toen won de Ameri kaan. Een jaar daarvoor waren de kwartfinales op het Ameri kaanse schiereiland ook het eindstation, toen was de Argen tijn Alberto Mancini te sterk. Vorig jaar liet Krajicek het toer nooi aan zich voorbij gaan we gens de geboorte van zijn doch ter. In de halve eindstrijd komt Krajicek uit tegen de winnaar van de partij tussen de Frans man Golmard en de Zweed En- qvist. De eerste set in de partij tegen Sampras was snel ge daan; Krajicek had 25 minuten nodig. Daarin kreeg hij twee breakpunten, die hij beide be nutte. Sampras kreeg geen kans. Beide tennissers scoorden veel op hun eerste service (Kra jicek 84 procent, Sampras 80), maar Krajicek deed het op zijn tweede service veel beter dan de Amerikaan. De Nederlander maakte op vijf van zijn acht tweede opslagen het punt, ter wijl Sampras dat slechts deed in één van de negen gevallen. Voor Krajicek (27) is Sampras hoe gek het ook klinkt een lek kere tegenstander. In acht par tijen was de Nederlander zes maal de sterkste. De Amerikaan heeft veel moeite met Krajicek. „Hij heeft zulke lange benen, hij is zo bij het net. En daar is hij moeilijk te passeren", zei Sampras, die Richard Krajicek bereikte gisteren voor het eerst in zijn loopbaan de halve finale van het toernooi in Key Bi- cayne. foto epa ook de opslag van zijn oppo nent prees. Krajicek zelf is voor al blij fysiek weer in orde te zijn, na veel problemen met de knie- en. „Bij lage ballen kan ik ze weer goed buigen, ik ben daar bij een stuk wendbaarder. Een heerlijk gevoel." Waar het ligt dat hij Sampras zo vaak verslaat, kan Krajicek niet precies verklaren. „Zijn service ligt mij op de één of an dere manier. En mijn eigen op slag behoud ik tegen hem door gaans vrij eenvoudig. Dat legt weer druk op zijn service. Ik denk dat Sampras niet echt blij is als hij tegen mij moet spe len." De Amerikaan had net de nummer-éénpositie op de we reldranglijst heroverd op de Spanjaard Carlos Moya, die in Key Biscayne een ronde eerder sneuvelde tegen de Fransman Grosjean. Moya heeft twee we ken op de hoogste positie ge staan. Wat Krajicek betreft zijn de verwachtingen in ieder geval gestegen, aangezien hij in de halve finales de hoogst inge schaalde speler is. Afgezien van de Nederlander is nog niemand doorgedrongen tot de laatste vier. De kwartfina listen zijn Enqvist, Golmard, de Duitser Kiefer, de Spanjaard Clavet, de Fransman Grosjean en de Slowaak Hrbaty. wemeldinge gpd De TVM-ploeg is opnieuw ge confronteerd met de EPO-el- lende van vorig jaar. Tour-di recteur Jean-Marie Leblanc, met zijn Société du Tour de France organisator van de Waalse klassiekers, deelde gis teren mee dat hij het team van Cees Priem niet aan de start van de Waalse Pijl wil hebben. De achterliggende gedachte gaf de Fransman niet prijs, maar de anti-Franse houding van TVM na de EPO-affaire in de Tour van vorig jaar zou een rol heb ben kunnen gespeeld. Cees Priem reageerde gister avond verbolgen en heeft in middels een afspraak voor een onderhoud met Leblanc. „Het kan niet dat een team als het onze in een topkoers als de Waalse Pijl wordt geweerd." De Zeeuwse ploegleider ontmoet Leblanc volgende week op een geheime plaats. „Ik denk niet dat we kansloos zijn om toch nog te starten." Leblanc maakte gisteren niet te veel woorden vuil aan het startverbod. „We hebben geen uitnodiging gestuurd. Mis schien hebben we wel goede redenen om dat te doen. En misschien dat deze maatregel de zaken zal versnellen...", gaf hij als commentaar. Het is een beetje gissen naar de 'redenen' en de 'zaken' waaraan hij refe reert. Leblanc bedoelt waar schijnlijk de afwezigheid en de boycot van de TVM-ploeg van de Franse wedstrijden tot dus ver. De Tour-directeur leidt de groep van wedstrijdorganisato ren in Frankrijk, die de strategie van Priem beu is. Priem ontkent dat zijn ploeg de Franse wedstrijden boycot. „We zijn inderdaad weggeble ven uit de Ronde van de Mid dellandse Zee en de Ster van Bessèges. Dat was omdat ik mijn personeel en mijn renners niet aan een avontuur wilde la ten beginnen, waarvan nie mand wist waar het zou eindi gen. Ik wilde op papier regle menten zien zodat we op safe konden spelen. Ik wilde weten wat door verzorgers, dokters en renners in tassen mocht wor den meegevoerd." t, mm Met bijdragen van: Gerard Baas, Loman Leefmans en Gertjan van Geen et voorjaar is aangebroken en dat betekent in de voet- 1 erij de periode van de grote lissingen. Niet alleen brandt het veld de strijd om de prij- los, maar met het oog op komende seizoen breekt het tijdvak van de 'trans- aan. Wie gaat waarheen, voor hoeveel. Op 1 juni we- we het zeker maar voor die is doorgaans al een hoop dekt of gewoon gemeld. iet zag er even naar uit dat [0£t-Jan Onderwaater van Al- nse Boys dit seizoen de pri- ur zou hebben in het hoge- regionale amateurvoetbal, had al in een vroeg stadium zijn club gemeld dat hij het volgend voetbaljaar eens ,n cv erop wilde proberen. Een ent'é efwedstrijdje bij FC Utrecht vorige zomer op niets uit, tr spelen in de hoofdklasse uterdag is ook niet mis. isan Meer niveau en beleving, lediij fc l)eu ft aan toe en dat we_ te bij Alpheuse Boys. Daar bn ze geen probleem van", 'laart de centrale verdedi- die in de jeugd uitkwam ^Pirrivaal ARC. nderwaater stond op het mglijstje van FC Lisse en p^dat nu een van de favoriete i van de Alphenaar in de zijn. Een plus een is twee, kon een overgang nog in de istaan? positie", zegt de Alphenaar die zich door deze domper niet laat ont moedigen en zijn zoektocht rustig verder zet. Een ex-prof naar FC Lisse? Even Jan Broekhuizen gebeld. Hij is bij de geelblauwen een van de personen die zich met het aantrekken van nieuwe spe lers bemoeit. „Ik kan daar uiteraard nog niks over zeggen, trouwens er is nog niks zeker", zegt Broekhuizen. Als er nog niets zeker is, waarom is Onderwaater dan af gebeld? „Ik kan me zijn teleurstelling wel voorstellen. Persoonlijk was ik wel gecharmeerd van hem. Maar ik beslis niet in mijn een tje. Daar is binnen onze club een aantal technische mensen voor en natuurlijk heeft de nieuwe trainer (Wim Schaap, red.) ook zijn stem in het geheel. Onderwaater liet doorscheme ren nog andere mogelijkheden achter de hand te hebben en dat gold voor ons eigenlijk ook. Hij is geen speler die je haalt voor eventueel het tweede elftal en op een gegeven moment moesten we de knoop doorhakken. Ver velend natuurlijk." Kunnen we hieruit opmaken dat het bij Lisse zo werkt dat er een aantal spelers wordt bena derd, dat vervolgens de beste wordt gekozen en de rest vrien delijk wordt bedankt voor de getoonde interesse? Over beleidsvragen is het bij FC Lisse een goede gewoonte dat onze voorzitter, Ben Huitema, als spreekbuis optreedt. Hoe het ook is gelopen, vergeet niet dat het andersom veel vaker voor komt. Dat je denkt rond te zijn met iemand die dan op het laat ste moment afzegt. Waarvóór ons medeleven. De openbaar aanklager van de KNVB komt doorgaans in actie als scheidsrechters ge pleegde overtredingen niet hebben geconstateerd. Dan is er altijd wel een waarnemer die de tuchtcommissie daarop kan wijzen. Aan de hand van televi siebeelden kan dan alsnog een straf worden uitgesproken. Het overkwam dit seizoen onder anderen Jean-Paul van Gastel en Peter van Vossen. Vorige week besloot de aan klager een onderzoek in te stel len naar John de Wolf. De spe ler van Helmond Sport kennen wij inderdaad niet als iemand van onbesproken gedrag. De mannetjesputter die met Feye- noord zijn grootste successen boekte, zou de Noordwijker- houtse scheidsrechter Pieter Vink hebben uitgescholden tij dens de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles. Het bericht kwam ons toch een beetje vreemd over. Hoe kan een waarnemer op de tri bune wel een scheldkanonnade van De Wolf hebben gehoord en Vink niet? En hoe willen ze in Zeist aan de hand van tv- beelden de praatgrage De Wolf aanpakken? Een belletje met Vink biedt uitkomst. Heeft u niets ge hoord? „ja, wat denk je. Het is alleen verkeerd in de pers gekomen. Hij zou in het veld gescholden hebben, maar in werkelijkheid is er in de spelerstunnel een in cident gebeurd dat ik gerappor teerd heb. Meer kan en mag ik er niet over zeggen. Gelukkig is er niets mis met het gehoor van Vink. Loek Hendriks (rechts) en Erik van Seggelen kregen samen 17 treffers om hun oren. „Die gasten schoten erg scherp." foto engel lameijer Vorige week dinsdag kwam Alkmania pas om vijf voor acht aan op het sportpark van Kranenburg voor de bekerwedstrijd van acht uur tegen de club van Edwin Grünholz. Klokslag acht uur stond iedereen op het veld en om twee over acht werd Alk- mania-verdediger Koen Straathof uit het veld gestuurd; hij had hands op de doellijn gemaakt. Een kwartiertje later was het al 6- 0 en bij rust stond het 9-1. Uiteindelijk wonnen Grünholz en consorten de ont moeting met 17-1. Een week later is Loek Hendriks, de keeper van Alkmania, allang bijgekomen van de schrik. „Eerst dacht ik 'wat overkomt me nu weer'. maar bij 6-0 ging ik de lol ervan in zien. Onze opdracht was om met het oog op de competitie geen onnodige schade op te lo pen. Achterafheb ik eigenlijk wel lekker ge keept, vijfd zes reddingen verrichten geen blunders gemaakt. Toch geef ik mezelf maar een 'vijfje', want ik had de verdediging beter moeten organiseren. Ik was wel blij dat ik gewisseld werd, want daardoor bleef mijn persoonlijk record in stand. In de jeugd heb ik een keer 16 tegengoals gehad. Na de rust ging de jeugdige Erik van Segge len, normaal de doelman van Alkmania-2, onder de lat. „Op zich is het voor mij goed om wat erva ring in het eerste op te doen. Loek is zelden geblesseerd en doet het meestal goed. Met een gevoel van 'er kan niet veel meer fout gaanging ik maar keepen. De trainer zei dat de wedstrijd van zondag veel belangrij ker was, dus besloot ik om me maar niet druk te maken en gewoon te proberen om er zoveel mogelijk uit te houden. Die gasten schoten erg scherp en ik kreeg er nog acht om mijn oren. Af en toe hield ik er gelukkig nog eentje uit. Wat ik mezelf voor cijfer geef: een zeseneenhalf meer niet. Overigens wonnen Alkmania-1 en -2 afge lopen zondag hun wedstrijden. Het eerste won met 2-1 bij Scheveningen en staat in de derde klasse op een keurige derde plaats. Het tweede ziet na de winst tegen UDO (3-1) alleen nog FC Lisse-3 voor zich. Het zat Joop Niezen, trainer van de vrouwen van hockey club Noordwijk, behoorlijk dwars. Zijn elftal moest begin deze maand twee keer in een weekend aantreden. Dit terwijl de grote concurrent om de titel in de vierde klasse, De IJssel uit Nieuwerkerk, maar een keer aan de bak hoefde. Niezen sprak vorige week in deze ru briek van competitievervalsing. Zijn dames 1 kon in het bewus te weekeinde niet op zowel za terdag als zondag met een vol ledig elftal aantreden (het blijft immers amateursport) en daar door ging het eerste van de twee duels verloren. Niezen belde boos met direc teur Wakkie van het bondsbu- reau in Bunnik en gaf het vol gende voorstel in overweging: laat De IJssel binnenkort ook twee keer in een weekeinde spelen. Misschien krijgen zij wel twee dagen achtereen alle basiskrachten bij elkaar, maar in elk geval worden ze voor de zelfde problemen gesteld. Het zal nooit helemaal duidelijk worden in hoeverre de reactie van Niezen van invloed is ge weest, maar plotseling staat er voor De IJssel een inhaalwed strijd voor zaterdag 10 april op het programma, terwijl er ook al een treffen voor de dag daar na op de rol staat. Competitie leider Michel Brouwer, die Nie- zens boosheid vorige week nog afdeed met 'de roep van een slecht verliezer', doet er ditmaal het stilzwijgen toe. Waddinxveen - De IJssel is in derdaad op 10 april vastgesteld. Dat was het? Tot ziens. Het heeft er alle schijn van dat Brouwer van hogerhand is op gedragen zijn speelschema aan te passen en dat is ongeveer het ergste dat je een, van geen kwaad bewuste en ongetwijfeld oprechte, competitieleider kan andoen. Mocht Noordwijk de komende weken alsnog de kans op promotie verspelen, dan zal ergens op een kantoorkamertje in Bunnik een kleine gniffel moeilijk te onderdrukken zijn.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21