taturnus beschikt jyer genoeg agressie MSV speelt een goede generale tegen DAS Delft 'Onbetwiste nummer één' heeft grote moeite met Gemini Sport 11 Helder en blijft ïste ploeg Foreholte heeft gebrek aan conditie BAG 22 MAART 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071-5356463 eertjan van geen de handballers van Saturnus is het grootste degra- evaar geweken. Na een reeks zwakke beurten was van Peter Barreveld ineens opvallend dicht in urt van de rode streep geraakt. Tegen BFC 2 lieten idenaars echter zien dat ze eerstedivisiewaardig )e directe concurrent in de strijd tegen degradatie een' insloos in de Vijf Meihal: 31-16. grote vorm toonde, kreeg BFC geen poot aan de grond. De 40- jarige keeper hield zijn doel vaak op knappe manier schoon. Saturnus ging in aanvallend opzicht echter ook te opzichtig te werk, waardoor de bezoekers aanvankelijk toch in het spoor bleven. Slordige breakouts van Marcel Nieuwenhuys en Nico Mooren werden niet verzilverd tot ergernis van Barreveld. „We missen te veel. We doen genoeg aan schottraining, maar ik zie te veel twijfel bij het afmaken. We denken te veel na en dat mag niet." Pas in de tweede helft kwam Saturnus echt los. Onder aan voering van Jasper Olieroock, Paul van Leeuwen en Henk Uijthof werd BFC naar een kansloze nederlaag gespeeld. Over het spel van Van Leeuwen was Barreveld deels tevreden. „Hij was heel slagvaardig vanuit de hoek en is een speler voor de toekomst. Hij moet alleen fou ten durven maken. Er zijn er meer die de verantwoordelijk heden afschuiven. Daardoor nemen de verkeerde mensen soms de schoten." iturnus braken er onver- g een paar angstige er rJien aan. Het verschil met j.jj |at voorlaatste staat, was ;nj chts twee punten. Ter pje [er in het begin van het n J inog alle schijn van had, goed Leidenaars een blijvende a„ 0j in de subtop van de eer- 5.5 isie zouden veroveren, -jeii htig werd er zelfs nog s Zui ge^e'cen- Saturnus moest gr, 1 worden geacht op ter- t eredivisie te bereiken, ran het hoogste niveau ?ni„s islechts dromen. ZC/t fe' Saturnus verre van was! nsPee'de, was de tegen- ran de reserves van BFC aard, dat de thuis- 18$, ich weinig zorgen hoef- laa| iaken. De ploeg uit Beek beschikken over twee uit het eerste team. „In wedstrijd deed hun lin- Dok'z kpe'er ons de das om", Lej arreveld. Gisteren stelde 'kan inig voor. De aanvallen- ten van de Limburgers niet imponerend. Door was! 1 Often ook nog eens een ?ndie er- b PIETER I. ir/ur; Hoewel de 31 gescoorde doelpunten van gisteren anders doen vermoeden, heeft Satur nus grote moeite met scoren. Tot afgelopen weekeinde was het de minst scorende ploeg in de eerste divisie. Daarentegen hebben de roodwitten een van de betere defensies. Slechts vier ploegen kregen minder doel punten tegen. Het geeft aan dat er genoeg agressie in Saturnus zit. Die komt er volgens Barre veld alleen niet altijd uit. Met name in uitwedstrijden. „We zijn een team van uitersten. Uit spelen we abominabel. Ik weet niet of dat kenmerkend is voor Saturnus. Ik hoor steeds dat de uitwedstrijden en het scoren al tijd kloten zijn geweest. Van die lijdzaamheid vvil ik af. Zeker als er tegenslag is, gaat het hoofd naar beneden. Misschien heb ik dat aan het begin van het sei zoen onderschat. Ze vreten hier niet de planken uit de vloer." Barreveld mag dan de menta liteit van Saturnus af en toe la ken, de Haagse trainer plakt er nog een jaartje in Leiden aan vast. Hoewel hij aanbiedingen van andere clubs kreeg, ziet Barreveld genoeg uitdagingen en perspectief. „Er zit meer in. We kunnen alleen maar beter worden." Saturnus - BFC 2 31-16 (13-6). Doel punten Saturnus: lasper Olieroock 7, Paul van Leeuwen 6. Henk Uijthof 6, Marcel Nieuwenhuys 5, Nico Mooren 3, Hans Nieuwenhuys 2, André van Es 1Giovanni Voskuil 1 Henk Uijthof test de reflexen van de keeper. De speler leverde met zes treffers een belangrijke bijdrage aan de zege van Saturnus. FOTO DICK HOCEWONING van der vuet het ïramj iderdorp heeft in de en beslissende wed- ran de play-offs niet fensi en stunt kunnen zor- 6 egen Den Helder ging l"4J in marinestad rk K 0 -35 hard onderuit, was een drama", zei Martin Feitsma. Door leleed kon hij op vijf speelsters een doen. „Ik zat hele- illeen op de bank. de Mid in het veld. Dit is triest voor Renske der Voort, Lonneke Djinga Gosschalk Strav nska van Zegveld. Zij djre( Q het hele seizoen de keep rokken." tak eima- die voor het bij BV Leiderdorp op ik zat, kreeg het hal- npeli &e de verloren wed- seerdt n°g aan de stok met leid elderse collega Mein- joe an Veen. „Ach, die BnnifMf met zijn P'oeg 40 voor en is dan nog pauifeat om tegen lerUj trechter tekeer te ner een verkeerde be ll. Dan vraag ik mij af s 0p voor zin heeft. Den er o( iis en blijft de beste jynei san Nederland en dat oriopig wel zo blijven, daar niet begrijpen, h FrJaj debet zijn aan de j-ln« atie van de vader - yn vt competitie. Ze lauw m hee' Nederland af iee|sj! ek naar talenten en ,nl d? ze bij de clubs weg. n wfl hebben zij daar- Nederland de sterk- aomafcatie." ir met Leiderdorp zelf moet an mende periode hard a i naar tenminste zes speelsters om de se toor het komende nvveer op peil te krij- Daarnaast zoekt een nieuwe de ploeg in de >n D< moet begeleiden. eer G ares van BV Leider- enVan der Voort 12, nk alk 12. basketbal pieter van der vliet MSV had in Noordwijk geen kind aan het tegenvallende DAS Delft. Eerder zorgden de Delfte naren nog voor een stunt met een overwinning op het hoog geklasseerde Sharks. MSV nam de waarschuwing ter harte. Dat bleek wel uit de fanatieke start van de Noordwijkers. Gestaag werkte de ploeg van coach Bur- han Alibegovic aan een voor sprong, die met 34-13 na een kwartier al grote vormen had aangenomen. In de resterende tijd lieten de Noordwijkers de teugels een beetje vieren en slo ten de eerste helft met 36-24 af. „Ik ben vooral tevreden over de verdedigende rebounds", zei Alibegovic. „Daar hebben we de afgelopen tijd hard aan ge werkt -en dat kwam er tegen DAS goed uit. Daardoor konden we in de aanval tempo maken en veel scoren." In de tweede helft zorgde met name spelverdeler Rick Dries- sen voor druk op de Delftse de fensie en hij liet zijn ploeggeno ten veelvuldig de aanvallen af ronden. De teller stopte voor MSV pas bij 72-48. „Dit is een goede voorbereiding geweest voor de komende wedstrijd te gen koploper Akrides. Dan zien we of we echt op de goede weg zijn". Topscores van MSV: Steen voorde 24, B. Koek 16 (10 reb.), Van Leeuwen 14. In Voorschoten werd het voor Blitz een weerzien met een ou de bekende. Het Brabantse At- tacus was te gast in sporthal De Vliethorst en daar heeft Blitz doorgaans slechte ervaringen mee. Speler/coach Sid Bruins- ma werd in de uitwedstrijd zo hard aangepakt, dat de voor malig international weken met pijnlijke ribben langs de kant verbleef. In Voorschoten bleek dat de Brabanders de afgelopen periode niet veel hebben bijge leerd. Nog steeds bestaat hun spel uit het provoceren van de tegenstander en het hanteren van methoden die niets met basketbal te maken hebben. Hierdoor werd het opnieuw een rommelige wedstrijd. De thuisclub nam wel het ini tiatief en had in Richard den Os de man die het voortouw nam. Sid Bruinsma (Blitz) legt aan voor een score. Blitz zou met 67-57 winnen van Attacus. FOTO LOEK ZUYDERDUIN Met loepzuivere driepunters van de score, terwijl Attacus Na rust (35-24) zag Blitz de hield hij Blitz aan de goede kant met geweld in het spoor bleef, boomlange spelers Bob Vegter en Cees Aanhaanen al snel naar de kant verdwijnen. Vegter met de maximale vijf fouten, en Aanhaanen met een diskwalifi cerende fout, na een 'schwalbe' van een Attacusspeler. Dit leid de een nieuwe fase in het Voor- schotense spel in. Met geloof in eigen kunnen won Blitz het van het fysieke geweld, 67-57. Topscores van Blitz: Den Os 19. Koploper BCA had niet veel moeite met de povere inbreng van BS Leiden. In Apeldoorn kwamen de Leidenaars niet ver der dan een 72-40 verlies na een ruststand van 42-11. „Ei genlijk wilden we niet aan de wedstrijd beginnen, omdat hier met glazen borden wordt ge speeld zonder enige vorm van bescherming aan de onderzij den. Uiteindelijk besloten de scheidsrechters om toch te be ginnen", zei coach Ivo Boom. De koploper liet er geen gras over groeien en deed haar plicht, terwijl aan Leidse kant werkelijk niets lukte. Aanval lend werd er te veel gemist. Het leek alsof er een groot hek om de bucket van de thuisclub stond, waardoor er alleen ver dedigend eer viel te behalen. Zonder de lengte van Timo Ver steeg en Arjan Severijn moest BS Leiden het onder de borden hebben van de pas van een blessure teruggekeerde Ben de Jong. Meer dan een blameren de 42-11 ruststand zat er niet in. „De tweede helft hebben we dan ook maar gebruikt om wat aanvalspatronen in ons spel uit te proberen met het oog op de komende wedstrijden." Even dreigde de wedstrijd na een op stootje uit de hand te lopen, waarbij Michel Martinez ge blesseerd raakte. Ondanks zijn kwetsuur speelde BS Leiden het duel gewoon uit. Bij de junioren won Blitz met 76-72 de belangrijke wedstrijd tegen koploper DAS Delft. De Voorschotenaren speelden vrij uit en lieten met gedegen bas ketbal zien een serieuze kandi daat te zijn voor de komende play-offs. Aanhaanen (24 pun ten/13 rebounds) en Nicastia (18) waren de uitblinkers bij Blitz. Vrouwen De vrouwen van BV Lisse verlo ren in Den Helder van de plaat selijke reserves met 87-61. Snel werd duidelijk dat Lisse niet in de wedstrijd zat. De ploeg speelde onrustig. „Tegen Nuva is het moeilijk terugkomen, als je dat team niet onder druk weet te zetten", reageerde Lis- se-coach Hans van Vegten. „Dan krijgen ze vleugels." Greep op het duel kreeg Lisse pas ver in de eerste helft, toen de ploeg overschakelde op een andere verdedigingsvorm. Di rect na de rust naderde Lisse tot op tien punten en slaagde er zelfs in de thuisclub met een zonepress verder onder druk te zetten. De Helderse jeugd liet zich echter niet van de wijs brengen. De intensievere trai ningen van de thuisclub ver taalden zich in vlotte combina ties, waarbij spelverdeelster Maret Lutterman en Laura Kooy het voorbeeld gaven. Bij Lisse moest Van Vegten roofbouw plegen op routinier Joke van der Heuvel, die de vol le veertig minuten binnen de lijnen stond. In aanvallend op zicht steunde de ploeg te veel op Saskia Koolhof en Marleen en Ellen Droogh. Lisse is fysiek basketbal niet op het lijf ge schreven en het team grossier de daarom in het begin in per soonlijke fouten. De ploeg moest de nodige voorzichtig heid in acht nemen om niet in een vroeg stadium van zijn ve detten te worden beroofd. On danks het verlies was Van Veg ten tevreden met de inzet van zijn ploeg. Het enige dat hem dwars zat was dat Lisse er niet in slaagde om de koploper in het nauw te drijven. „Die kans hebben we dit keer niet gehad. Maar misschien was dat ook wel de verdienste van dit Den Helder." Topscorers van BV Lisse: Kool hof 20, M. Droogh 14, E. Droogh 13. In de landelijke juniorencom petitie won Grasshoppers Kat wijk eenvoudig met 46-84 van Sharks en ging BV Leiderdorp in eigen huis met 65-87 onder uit tegen koploper Shooters. handbal frank bonte De vrouwen van Foreholte kre gen in de eerste divisie een pak slaag van Cuypers/ BFC, 24-16. In de derde divisie konden de reserves van Saturnus bij ge brek aan wisselspelers niet win nen van kampioen HEC, 26-22. De mannen van Rijnstreek daarentegen blijven winnen. Hellas 3 werd in Den Haag met 24-25 terugverwezen. Bij de vrouwen werd Oase in de slot fase duidelijk op verlies gezet, 22-18. Stompwijk/ Fairplay blijft in het goede spoor en won ditmaal van Animo, 15-11. Cuypers/ BFC was een maat je te groot voor Foreholte dat in de eerste helft nog redelijk overeind bleef. Het eerste kwar tier was zelfs voor de ploeg van Rinus Rondberg, die in Beek de ervaren kern, Elly Spreeuw, Elly van Leeuwen, Monique Louwe- rens en Nicole Donner op de bank hield. Het waren de jon kies die in deze fase Foreholte aan de leiding hielpen, 4-6. Die voorsprong kon echter niet worden uitgebouwd. De erva ren wisselspeelsters faalden. Lang voor tijd was de wed strijd al verloren en alleen Elly Spreeuw en Anja van der Lans konden nog wat tegengas ge ven. Samen tekenden zij voor dertien treffers. Cuypers/ BFC was oppermachtig in de tweede helft en kon zich voor eigen pu bliek uitleven. Rondberg was na afloop nau welijks aanspreekbaar. Naar zijn mening was de prestatie van Foreholte beneden de maat. „De oorzaak ligt bij de conditie van enkele speelsters, die laat duidelijk te wensen over. Ik wil geen namen noe men, maar daar wordt in de ko mende trainingen aan ge schaafd. Wie de schoen past, trekke hem aan. Het leek na de hervatting nergens naar. Met name defensief hebben we ge faald." In de een-tegen-een-si- tuaties was Foreholte veelal verliezer en dat is in de score tot uitdrukking gekomen. De reserves van Saturnus hebben zich kranig geweerd. Kampioen HEC kreeg eerder in Leiden een stevige nederlaag te slikken van een voltallig Satur nus 2. In Den Haag wilde HEC duidelijk iets recht zetten. De ploeg gaf geen punt weg, maar kon niet echt een gat slaan. Dat was een verdienste van Satur nus 2 dat aanvallend zuinig met de krachten omsprong en de bal het werk liet doen. De Duit ser Roland Holz was na rust een uiterst trefzekere schutter met elf treffers, gevolgd door Fedor Brugman met zes treffers. Een gebrek aan wisselspelers brak de Saturnus uiteindelijk op. Rijnstreek pakte het gerouti neerde Hellas, dat in eigen huis altijd kan terugvallen op oud- eredivisiespelers, de punten af. De Hagenaars konden de acties van de Alphense toppers. Rem- co Pabst, Koen Olders en Paul Timmermans niet voldoende afstoppen. Het boeiende duel werd pas in de slotminuten in het voordeel van Rijnstreek be slist. Bij de vrouwen was Oase ge lijkwaardig aan EMM dat in de hoekaanvalsters de matchwin ners had. Zowel op rechts als op links bleken zij de defensie van Oase te snel af. Samen scoorden zij 12 van de 22 tref fers. Stompwijk/ Fairplay liet zich door het trage aanvalsspel van Animo in slaap wiegen. De ruststand, 9-8, was in geen en kel opzicht maatgevend voor het werkelijke krachtsverschil. Na de hervatting tapte Stomp wijk/ Fairplay uit een ander vaatje. De opbouw liet zich meer gelden. De bal ging in een hoger tempo rond en de Haag se defensie brokkelde af. Met name Yvonne Bennis en Ciska Hoogeveen profiteerden van de vrijheid en schoten ieder vier maal feilloos raak. Omdat de Stompwijkse defensie goed bij de les bleef, kon Animo na rust nog maar tweemaal scoren. [his hartman Wil h2f NlleybaJcompetitie die- Leid* g vier speelronden afge- worden. Alleen voor de or efll degradatie strijdende Swarfteams van WO/As- (1-3 nederlaag tegen ien NOVO (3-2 verlies k sp« |l zijn die wedstrijden *ng. De mannen van binnen na de drama- Ifchte wedstrijd tegen nog" Stoter Tonegido/Voor- w kampioenschap ver- "i de andere ploegen weken veilig in de mid- 11 van de ranglijst, vrouwen van i in Di Kangeroes dwongen wonnen: 16-17, 15-4, 15-12 en 15-13. Gemini-coach Reno Jagt- man: „Thuis hebben we kans loos met 0-3 van Vrevok verlo ren. Toen kwamen we in geen enkele set boven de tien. Dit maal was het echt een wed strijd. We hebben goed ge speeld tegen de onbetwiste nummer een van de ranglijst." Gemini, zonder Tanja van Be- zooyen, begon in het eerste be drijf bij een stand vanl4-7 aan een inhaalrace. Daarvoor moest de ploeg in de tweede reeks de tol betalen. In het derde spel- deel bleef Gemini bij tot 12-12 en in het vierde vergat het bij 11-13 het karwei af te maken. Na twee nederlagen kon het vrouwenteam van RW wel een succesje gebruiken. In de uit wedstrijd tegen VCV beschikte de Rijnsburgse ploeg weer over spelverdeelster Annelies Slab- bertje en Ans de Leeuw. Dat scheelde een slok op een borrel. VCV, dat in Rijnsburg was weg gespeeld, moest toestaan dat RW zowel in de eerste als de tweede reeks aan het langste eind trok (12-15, 14-16). Vervol gens besloot RW-coach Lieuwe van der Meulen zijn opstelling te wijzigen. Dat had hij beter niet kunnen doen, want RW raakte uit zijn ritme en zag VCV langszij komen (15-8, 15-6). In de beslissende vijfde set was RW weer bij de les, met een 12- 15 score als resultaat. De jeugd - speelsters Caren den Hollander en Simone Verheij versterkten zaterdag de RW-selectie. De mannen van Leython ver loren in Voorburg verrassen^ met 3-0 van hekkensluiter To- negido 2. Voor de Voorburgers was het pas de tweede overwin ning van dit seizoen. Leython kan na dit verlies de titel defini tief vergeten. Aanvoerder Bas Donkers: „Er was sprake van een collectief falen. We misten weliswaar Marcel Boeren, Erik Opgelder en Mark Schrijver, maar dat is geen excuus. Ook zonder dit drietal hadden we de wedstrijd moeten winnen. Pas sen ging slecht en ook aanval lend bleven we onder de maat. De automatismen ontbraken." Tonegido, dat naarmate de wedstrijd vorderde steeds beter ging spelen, pakte de punten via setstanden van 15-11, 17-16 en 15-10. Richard Scholtes en Mark Stronkhorst fungeerden bij Leython als invallers. Hoewel WO/Aspasia ver dienstelijk voor de dag kwam tegen titelkandidaat Utrecht, kon het een nederlaag niet voorkomen. In eigen huis ver loor het team uit Hazerswoude met 1-3. Setstanden: 13-15, 17- 16, 7-15 en 12-15. In de eerste set lukte het WO/Aspasia niet een 12-8 voorsprong te behou den. Een set later ging Utrecht in de fout. Van 8-13 werd het 17-16. Utrecht zag in dit spel- deel zijn spelverdeler naar de tribune verwezen worden. De equipe uit de Domstad bleek echter een goede vervanger in huis te hebben. Onder zijn lei ding deed de ploeg een geslaag de greep naar de macht in de twee sets die volgden. Bij WO/Aspasia viel het goede spel van aanvaller Ruud Schaft op. Het team van coach Hans Broere blijft door deze neder laag voorlaatste op de ranglijst. NOVO, ook nog lang niet vei lig, hield aan de confrontatie met Bouwmarkt Schoonhoven- /DOS een punt over. In Schoonhoven verschenen de volgende setstanden op de bor den: 15-11, 15-6, 5-15 15-17 en 15-9. Vooraf had het Noord- wijkse team absoluut niet op een punt gerekend. Het kon niet beschikken over Tim Oort wijn, Jan Koek, Robert Kerling en Rein de Wit. Bovendien ont brak coach Frans van den Berg wegens ziekte. Omdat Peter van der Spruyt bereid was in te val len, telde de ploeg precies zes spelers. Na een aarzelend be gin, dat zich kenmerkte door veel persoonlijke fouten, zette het zestal DOS toch met de rug tegen de muur. Vooral het sco reverloop in de vierde episode was opmerkelijk. Van 9-13 werd het 14-13 en vervolgens 15-17. Bij de mannen van RW mochten Taman Saab en Je roen Bol van coach Erwin de Groot in de basis starten. Te genstander Vrevok 3, een ploeg die net als RW niets meer te winnen of te verliezen heeft, pakte de eerste set (9-15). De tweede was voor het op revan che beluste RW (15-4) en de derde ging weer naar Vrevok (11-15). Toen de formatie uit Nieuwegein in het vierde be drijf wegliep naar 1-12, leek het einde nabij voor RW. Gesteund door het publiek begon de ploeg echter aan een spectacu laire inhaalrace, die bij 15-12 eindigde. Een vervolg op dit hu zarenstukje bleef uit, want in de laatste set bleek Vrevok toch de nodige veerkracht te bezitten: 11-15. Arnold van Zuylen ont brak bij RW door een blessure. Christiaan Kleijn verving hem.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25