AZC geefti Polar Beaif weinig toe Scylla ligt goed op koers Forescate ziet degradatiespook opdoemt Koploper Schaerweyde onderbreekt zegereeks van Alecto Sport Vier limieten voor zwemmers LZ De Zijl/LGB heeft promotieduel in vizier 2\l ei MAANDAG 22 MAART 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK, O71 Door de overduidelijke 5-2 tri omf op Kluis ligt Scylla goed op koers voor het bereiken van de play-offs van de nationale tafeltenniscompetitie. Twee speeldagen voor het einde van de reguliere competitie heeft landskampioen FVT (met 23 punten) de beste papieren, Scylla en 't Zand (dat Anker stars met 4-3 'in gevaar bracht') staan op 22 punten en de teller van Kluis staat op 19. Onderin drukte Cosmos Docos met een 5-2 winst vaster op de onderste plaats. Met speels gemak wonnen Scylla-spelers Gerard Bakker (Heister en Snijders) en Peter Paul de Vrind (Heister en Hou- ben) hun partijen in twee games van de Limburgers. Maar Bader Lfatmi sloeg zich stuk op de met lange noppen spelende Leon Houben en bij een 5-1 stand dolf hij ook te gen Andy Snijders het onder spit. Docos verloor in Veldhoven kansloos met 5-2 van Cosmos. De twee Leidse tegenpunten kwamen op naam van Fred van Oostenrijk. Eerst presteer de Van Oostenrijk het om iMar- tijn van der Leur in twee games (21-11, 21-19) te ver schalken en vervolgens zette de 46-jarige Leiderdorper in drie games (12-21, 21-19, 19- 21) de weer herstelde Jurgen Pastoors te kijk. Oegstgeest had in Hotak'68 een getergde tegenstander die met 6-4 een gevoelige klap uit deelde. Het wordt voor Oegst geest nog moeilijk om De Ko renbeurs en Hotak onder zich te houden. Oegstgeest 2 dacht in degradatiekandidaat De Trefhoek een gemakkelijke te genstander te treffen, maar de Almelose gasten vierden met 6-4 een feestje. De tweede divisie blijkt vooralsnog te hoog gegrepen voor De Treffers uit Roelof- arendsveen. Na de teloorgang bij Westa 2 (9-1) volgde in ei gen huis een 8-2 'zeperd' tegen koploper Swift. Ron van Veen kon het Limburgse geweld tweemaal afstoppen. Het eveneens in de tweede divisie acterende Avanti speel de sterk en won dan ook ver diend met 7-3 bij Integer groep 2. Vooral Ronald Peeters had in Krommenie een prima dag met drie zeges. Jasper van der Heiden (2x) en Jaap Schilper- oord (lx) volgden hem goed. Scylla 2 gaat in deze poule nog altijd aan kop. De Leidse ploeg met de ongeslagen kopman Martin van Rijn in de gelede ren bleef Cosmos 2 met 6-4 voor. Bij derdedivionist Rijnsoe ver was Marco Cecchi op nieuw de held. Dankzij zijn uitblinkende spel kon er bij Slagvaardig in Rheden toch nog een 5-5 weggesleept wor den door het potentiële Kat- wijkse kampioensteam, dat vijf punten voor staat op Good- Luck. Bij Play Fair werd de 5-5 te gen koploper Shot'65 bijkans als een overwinning gevierd. Dat was begrijpelijk want de met degradatiezoregen tob bende Leimuidenaren kwa men met 3-0 achter. Na het - voor het eerst gewonnen - dubbel klaarde de lucht danig op in 't Spant Vrouwen De vrouwen van Pecos smaak ten in Groningen bij GTTC het zoet van de eerste overwinning in de eerste divisie. De 6-4 ze ge was voor een groot deel te danken aan Janine Huiden die driemaal perfect in actie kwam. Iris Sjaardema en Mi randa Karsdorp, alsook de ge wonnen dubbel, bepaalden het verschil. Rijnsoever kwam tot een keurige 9-1 zege tegen Swift en behoudt hierdoor een theoretische kans op de titel in de derde divisie. Docos, derde divisie groep 3, nam door de fraaie 8-2 triomf op Hercules de kop over van JCV dat verrassend met 7-3 on deruit ging bij Maasbree. De zwemmers van LZ'86 hadden het afgelopen weekeinde in Dordrecht slechts één doel voor ogen: de limiet voor het Nederlands kampioen schap halen. Vier zwemmers van LZ'86 slaagden daarin en verzekerden zich van een startplek. Dieuwertje Vermeulen en Louis van Schaaren- burg behoorden bovendien tot de drie snelsten op hun afstand. Vermeulen kwam als derde bin nen op de 200 meter rugcrawl bij de dames in 2.36.32. Clubgenoot Van Schaarenburg was twee de op de 200 schoolslag in 2.37.94. Hij zwom ook de limiet op de 400 wisselslag in 5.03.78. Lorette Velting voldeed op dezelfde afstanden aan de NK-eisen. Op de 400-wissel haalde Len- neke van Schaik eveneens de limiet. Zij mag in juni ook op voor de 100-vrij. Robert Chaudron, Noeki Klein, David Went en Mark Drenth wisten zich niet te plaatsen, maar zij waren toch tevreden met hun tijden omdat de wedstrijd werd gezwommen in een 50-meterbad. Aangezien de meeste zwembaden van Leiden en omgeving 25 meter lang zijn, was de wedstrijd in Dordrecht een goede oefening. Als enige afgevaardigde van Katwijk deed Jef frey Tameling mee aan de wedstrijd in Dor drecht. Hij kwam met drie limieten thuis, be haald op de 400-vrij, 50-vrij en 100-rug. De andere Katwijkers bezochten het Sprint- /Wisselslagfestijn in Spijkenisse. Daar zwommen zij verschillende afstanden. Na afloop werden de tijden bij elkaar opgeteld en mochten de beste twaalf per leeftijdscategorie naar de finale. Aan de finale op de 200-wissel deden vier Katwijkers mee. Wim van Beelen kwam als tweede van zijn leeftijdscategorie aan. Hij zwom de afstand in 2.49.09. Hij was de enige Katwijker die in de prij zen viel. Bertina van Rijn werd vijfde, Danny Ta meling negende en Coco van Beveren eindigde als twaalfde. p d( Overgangsklasser Forescate zit zwaar in de problemen na de 0-3 nederlaag tegen mede-de- gradatiekandidaat Groningen. LOHC boekte tegen Dopie de zesde winst op rij. Alecto ver loor in eigen huis met 2-3 van koploper Gooische. In de vierde klasse liep de gedoodverfde kampioen Catwyck tegen zijn eerste nederlaag op. Berkel Ro denrijs was met 2-1 te sterk. Als je van de twaalf strafcor- ners geen enkele scoort, houdt het op", sprak Forescate-coach Eelco van der Meulen na afloop teleurgesteld na de 0-3 neder laag. Juist tegen Groningen had de Voorschotense equipe goede zaken kunnen doen. „De ko mende weken worden cruciaal omdat we dan een aantal ploe gen treffen die bij ons in de buurt staan", ging Van der Meulen verder. Forescate scoorde een onvoldoende in het onderdeel afwerken. Bij de rust stonden de Voorschotena ren na een verdedigingsfout met 0-1 achter. Na de pauze moest Forescate steeds aanval lender gaan spelen in een po ging de achterstand ongedaan te maken. De ruimte die Gro ningen hierdoor kreeg strafte de noorderlingen in de slotfase tot twee keer toe af. De ploeg van LOHC-coach Peter van der Meer lijkt patent te hebben op een snelle ope ningsgoal. Zo ook tegen Dopie. Na twee minuten scoorde Bert Bonsing 1-0. De Leidenaren speelden geconcentreerd en ga ven bijna geen kans weg. Derk Jan Oomens tekende in de tweede helft voor 2-0. Dopie zette aan, maar kwam niet ver der dan de 2-1 uit een strafbal. De Leidse keeper Niels Eegde- man excelleerde door een aan tal fraaie reddingen te verrich ten. Tegen koploper Gooische kende Alecto een povere eerste helft. De Leiderdorpers hadden niet zoveel in te brengen tegen de technisch vaardige Busse- mers en keken bij rust tegen een 0-3 achterstand aan. Na de pauze bediende Gooische zich van een defensievere spelstijl. Alecto mocht aanvallen en kwam door doelpunt van Thijs Rottier op 1-3. Kort voor tijd werd de match weer spannend toen Alex Hagen de 2-3 binnen- De Zijl/LGB bewaart goede herinneringen aan het debuut jaar van WSV. In de thuiswed strijd realiseerden de Leide- naars al een monstercore (14-1) en ook in \1aardingen vormde de nummer twaalf van de eer ste klasse geen obstakel voor De Zijl/LGB. De Leidse eerste klasser won eenvoudig met 11- 4 en de formatie van Jacob Spij ker kan zich langzamerhand gaan opmaken voor een pro motie/degradatieduel tegen de nummer 11 van de hoofdklasse. De tegenstander zal dan van een ander kaliber zijn dan WSV dat zich het debuut in de eerste klasse heel anders had voorge steld. WSV speelt volgend jaar weer in de eerste klasse. Ook in het treffen tegen de de Leide- naars ontbeerden de Vlaardin- gers de broodnodige kwaliteit. De ZijlL/LGB was heer en meester en ondervond alleen in het eerste gedeelte van het duel enige tegenstand (3-4). In de laatse twee periodes wierpen de Leidenaars alle schroom van zich af en counterden naar de 11-4 eindstand. Voor De Zijl/LGB scoorden Rob Dubbel - deman (5). Twan Martijn (3), Bas Meegdes (1), Jeroen Sprink- huizen (1) en Martijn Busscher (1). Serge Dietz was goed op dreef tegen Merwede. De mid- voor van de Oegstgeestse wa- terpolovereniging VTvax doel puntte in de competitie al 47 keer en bevestigde zaterdag zijn vorm door tegen de Dordtse degradant maar liefst zes tref fers voor zijn rekening te ne men. Dietz had dan ook een belangrijk aandeel in de 13-8 zege. die geen enkel moment in gevaar kwam. Alleen aan het begin van de laatste periode drong Merwede even aan (10- 8). Een kleine tempoversnelling van Vivax was voldoende om Merwede van zich af te schud den en alweer de elfde overwin ning van het seizoen bij te schrijven. Andere doelpunten kwamen van Hans Trijsburg (3), Bram Tendeloo (2) en Niels Plasmeyer (1). Sassenheim is aan een goede tweede competitiehelft bezig. De Sassenheimers wonnen op overtuigende wijze met 7-2 van SVH en hebben inmiddels de zesde positie in de tweede klas se in handen. Sassenheim leunt vooral op de verdediging. De ploeg van Leo van Pelt heeft de minst gepasseerde defensie van de tweede klasse en ook zater dag was deze nauwelijks te slechten. Donald van Leeuwen etaleerde zijn niet geringe kwa liteiten tegen SVH. Hij was at tent bij de spaarzame acties van de Rotterdamse opponent. Voor Sassenheim scoorden Jer ry Leepel (5), Harold Geurds (1) en Aarjan Meirink (1). Katwijk zorgde voor een klei ne surprise door het hoger ge klasseerde Hoorn een neder laag te bezorgen. De Katwijkers wonnen met 9-7 en consoli deerden door de overwinning hun positie in de middenmoot. Een cruciale rol in het duel te gen Hoom was weggelegd voor Arco Guvt. De van een blessure teruggekeerde Guvt organiseer de zijn verdediging voortreffe lijk en droeg ook in de aanval zijn steentje bij. De beslissende treffer van Kjeld Boonstoppel AZC kon Polar Bears er niet onder krijgen. Na een, spannend treffen in Ede hielden de beide rivalen keurig in evenwicht. De wedstrijd eindigde in 10-| 1886 verloor in Hilversum met 11-6 van HZC/De ben. Trainer Michel van der Zeeuw instrueert zijn spelers. Met succes. Katwijk won met 9-7 van Hoorn. (9-7) werd prima voorbereid door Guyt. Voor Katwijk scoor den Kjeld Boonstoppel (3), Wim Schaap (2). Alex Sieval (2) en Arco Guyt (1). Alkemade won met 7-3 van Het Y. Een sterke prestatie van Alkemade dat de hoger geklas seerde Amsterdammers in Roe- lofarendsveen geen schijn van kans gaf. Koudekerk stevent af op de tweede plaats in de derde klas se. De Koudekerkers versloegen De Vuursche met 6-5 en heb ben met een wedstrijd meer ge speeld twee punten achter stand op koploper Wilskracht. Koudekerk trok in de laatste pe riode aan het langste eind. De 4-3 achterstand werd goedge maakt en omgezet in de 5-6 ze ge NZPC verloor met 8-5 van Triton Weesp. Het verblijf in de derde klasse blijft maar tot een jaar beperkt. De Noordwijkers spelen volgend jaar weer in het district. Noeki Klein scoorde 4 maal voor de vrouwen van LZ 1886 in het duel tegen Roderlo. Vol doende voor de zege was het niet. Roderlo was met 13-8 te sterk. De vrouwen van De Zijl/LGB waren met 5-3 te sterk voor DJK/ZAR. Voor de Leidse ploeg scoorden Esther Redegeld (3), foto loek zuyderduin Nancy Kijk in de Vegte (1) en Wendy van Berkel (1). De \TOuwen van Alkemade zijn de laatste weken niet meer te stuiten. Zaterdag won de ploeg van Wilco van der Zeeuw met 6-3 van Rotterdam. Doel- vrouwe Miriam Wesselius en Bemadette Roelofs eisten een hoofdrol voor zich op. Wesseli us was niet te passeren en Roe lofs nam alle treffers voor haar rekening. HOCKEY RONNO BROEKHOF Na zes opeenvolgende overwinningen onderbrak koploper Schaerweyde de fraaie reeks van Alecto. In Zeist leden de Leiderdorpsen een geflatteerde 4-1 nederlaag. Forescate speelde niet best, maar won toch met 2-1 van Leonidas. Dat gold ook voor LOHC, dat in Drie bergen Shinty versloeg: 1-2. Room burg verloor voor de zevende keer dit seizoen met één doelpunt verschil. Deze keer ging Kieviten drie minuten voor tijd met de buit aan de haal. Noordwijk rolde in de tweede helft Nieuwkoop op met 5-0. Alecto-coach Han Kolleman vond dat Schaerweyde wel een 'lichte' over winning had verdiend. „We hadden een off-day met de strafcomers. We kregen er tien, maar geen enkele ging erin. Als we na de 0-1 er eentje maken winnen we hier. Maar dat doen we niet dus winnen zij terecht." Margreet de Rooy bracht Alecto eerst aan de lei ding. In vijf minuten tijd maakte Alec to drie grove verdedigingsfouten wat evenzoveel' tegen doelpunten tot ge volg had. Na de rust misten beide ploegen een paar grote kansen. Schaerweyde verzilverde er nog een. Na de openingstreffer van Lorreine van Hoek moest Forescate het initia tief laten aan Leonidas. Uit de kluts van een corner kwam Leonidas op ge lijke hoogte. Forescate leed op het middenveld door onzorgvuldige pas sing veel balverlies. Pas halverwege de tweede helft herpakte het team van coach Marja Sprey zich, waar junior Macha Kimman een verdienstelijk de buut maakte. Vijf minuten voor tijd sloeg Annemiek Stevens een strafcor- ner in één keer binnen en tekende daarmee voor de 1-2 winst. Binnen een minuut stond LOHC in de con frontatie tegen Shinty met 1-0 achter. De Leidsen hadden al voor de rust op voorsprong moeten staan, maar de ene na de andere kans werd niet be nut. Een kwartier na de pauze kwam de gelijkmaker tot stand via Ivana Ess- ers. LOHC speelde de tweede helft een stuk slagvaardiger en ging op zoek naar de winst. Vijf minuten voor tijd sloeg Charlotte Vintgens uit een vari ant van een strafcorner de winnende binnen. Roomburg zit het dit seizoen niet mee. Al zeven keer verloor Roomburg met één doelpunt verschil. Ook tegen de Wassenaarse dames gebeurde dat. Drie minuten voor tijd frommelde Kie viten het enige doelpunt binnen. Leid se Studenten won de uitwedstrijd te gen Spirit met het kleinst mogelijke verschil, 0-1. Op sportpark 'Harga' scoorde Jessy van de Boomen de enige treffer. Op sportcomplex Tweede Slag' in Rockanje versloeg Alphen hekken sluiter Forcial simpel met 4-1. In een weinig enerverende wedstrijd scoorde Marleen Smid voor de pauze de ope ningstreffer. Na de rust verhoogden Esther Struben (2x) en Fleur van Geest de score naar 0-4. Catwyck was een maatje te klein voor koploper Dopie en verloor op De Krom met 2-6. Op aangeven van Sandra van Dijk kwa men de Katwijksen nog op 1-3, maar een echte wedstrijd werd het niet meer. Na de 2-4 van Sabrina van der Werf liep de ploeg uit Delft uit naar 2-6. Noordwijk kwam tegen Nieuw koop in de eerste helft niet tot scoren. In de tweede helft vijf keer en boekte zodoende alsnog een eenvoudige zege. Laura Azier, Angela Pasma, Maaike van Hal en Margriet van Hal (2x) ver zorgden de productie. WATERPOLO» DIRK KLOOS Vriend en vijand waren het za terdag in Ede over één ding eens. AZC en Polar Bears lever den voor de toeschouwers een prima wedstrijd af. Op de rang lijst blijft de marge tussen de ploegen een punt in Alphens voordeel. AZC heeft met onder andere AZPC en ZPB een zwaar programma voor de boeg. Plaatsing voor de play offs is voor AZC wel zo goed als zeker, alleen de vierde plaats dreigt. In dat geval is AZPC de meest waarschijnlijke tegenstander, niet echt de voorkeur van AZC. Andre de Jeu heeft een duidelij ke mening. ,Als we al derde worden, komt dat niet door dit gelijke spel, maar door het gelij ke spel bij LZ en het verlies te gen Het Ravijn. 10-10 tegen Po lar Bears uit is natuurlijk hele maal geen slecht resultaat." AZC en Polar Bears gaven el kaar weinig toe. Onder leiding van de uitstekend fluitende Berrevoets was de marge tussen de teams nooit groter dan twee goals. In de derde periode leek AZC het betere van het spel te krijgen. Van 7-5 stoomde de ploeg van Ron de Vogel op naar 7-8 en kwam zo voor het eerst op voorsprong. Een schlemieli ge tegengoal zorgde tegen het einde van de derde periode toch weer voor 8-8. In de laatste zeven minuten kwam AZC op 9-10 met nog ruim anderhalve minuut op de klok. Net te lang om de zege te bemachtigen. Polar Bears kreeg in de laatste minuut een man meer en scoorde de 10-10. Andre de Jeu: „Wel een terechte uitslag. Ik heb een beetje mixed feelings over deze wedstrijd. Aan de ene kant een leuke pot. Aan de an dere kant heb ik toch ook wel pupillen fouten aan onze kant gezien. Als we die er play offs nog uit krijge lal het nog leuk worden. 1 ben met het zware prog1 e dat we nog moeten af 'n; overigens wel een goedi f6' bereiding op de play ol riodestanden: 3-2, 5-5, 10-10. Goals AZC: KjellE Björn Boom 2, Niels Zui ?e' Niels Joor 1, Bob Bn Kimmo Thomas 1 en J« e fels 1 LZ 1886 verloor eni^ leurstellend van HZC/D (e' ben. In Hilversum wasl11 sl ben met 11-6 te sterk versummers staan u#n duidelijk boven LZ seerd, maar zijn de hM ken duidelijk van slag daardoor had LZ stiekf1"1 hoopt op een beter Gisteren zat dit er ook Alleen hadden de Lei dan een snelcursus 'kaif'nl nutten' moeten volgen lat werden veelvuldig vrij voor de keeper wasi aan de Leidse voorwaal steed. Als dan bovendï vier van de vijftien nu meerderheden in een worden omgezet, is laag snel verklaard. De! profiteerde optimaal aanvallende malaise aai kant. Vooral in de laai de toen Tjerk Kramer Kerkvliet met drie pera fouten op de kant zate de marge snel groter. Li p,F voor LZ 1886 was het junior Michiel Schri youngster speelde een wedstrijd en wist wel he de Hilversumse den. Hij scoorde 10-6. standen: 3-1, 5-3, 6-4 Goals LZ 1886: Tjerk Ki ^3 Marko Kerkvliet 1, Be Olthof 1, Frans Lange y. en Michiel Schrama 1. .01 «8 de rust kwam Strai |jsk langszij en wilde directD h< drukdcen. Alphen- keepfokl Willem Brouwer stak ei grootse vorm en bezorg bij 1 ploeg daarmee een Noordwijk won simpeli van het laaggeklasseerde n°g Geel. Bij de rust leid gje Noordwijkers door da 311 van Steven de Bniyi Martijn Achterberg (2x) Verdoorn. Na de pain Noordwijk wat gas terq ffec door de Haagse ploeg fensiever mocht spelen verde twee treffers op. wijk scoorde echter 00 keer. Steven de Bruynei jan tijn Achterberg zorgden 7-2 einduitslag. Roomburg-coach Fn Nunen kon na de 5-1 m lüe tegen Westland zijn vt over de arbitrage nauw J h baas. „Het is een heelsp r wedstrijd, maar om de t onbenullige dingen wen de en gele kaarten naNec Op een bepaald moi..-_ den wij nog maar mei |If« man in het veld. Dan j>eni moeilijk spelen tegen zo na de ploeg als Westland. Maurice Boonen van1 was gestuurd, ging hel Roomburg. Alleen 01 Nunen scoorde nog tegi de Leidenaars. Vorige week won De Studenten twee keer.ö P®s deze overwinningen Leidenaren nog lang ni 1 Tegen hekkensluiter meer ging alles weer 'studs' verloren met studenten hadden i«l wicht, maar een haf olley corner nekte de Leidse ?vier die aanvankelijk nogw leiding kwam door ff punt van Roelof de Swat iteam Koploper Catwyck I draad kwijt te zijn in dz i klasse. Vorige week spfi 9 voor het eerst gelijk 1' verloren de Katwijkers 1 van Berkel Rodenrijs.. Houwaart zorgde nog* *u'ter de voorsprong, maar pauze waren twee gingsblunders funest verloor met 4-1 van htf aanstaande VCL. Op b - derwetse) grasveld in ft Kanp konden de Lissenaren de voeten. Ben Bw scoorde de enige treS nsj Hisalis. spe sloeg. De tijd was echter te kort om nog voor een verrassing te zorgen. In de tweede klasse zorgde Alphen wel voor een verrassing door kampioenskandidaat Strawberries op een remise te houden (1-1). Thymen Gunther zette Alphen op voorsprong. Na De aanvoerder van Groningen verspeelt de bal aan Forescate, maar de ploeg uit Voorschoten had voor de rest weinig in te brengen. foto loek zuyderduin

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 24