Phillip Cocu bezorgt Barga zege Emile Hendrix: dan maar 2000 Sport Twijfels over kwalificatiedut Verdachte rekening jurylid ontdekt Handbalsters blaken van zelfvertroiw MAANDAG 22 MAART 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK.07" Ronaldo op één na slechtste Braziliaan Rio de Janeiro Spits Ronaldo is door de lezers van het Brazili aanse sportblad Sportif Lance uitgeroepen tot de op één na slechtste voetballer van het jaar. Alleen Mirandinha. speler van Corinthians, werd slechter dan de aanvaller van het nationale elftal bevonden. De oud-speler van PSV werd door de lezers verantwoordelijk gesteld voor de verloren \VK-finale tegen Frankrijk. Genk profiteert van misstap Brugge genk Racing Genk heeft optimaal geprofiteerd van de 3-0 ne derlaag die Club Brugge vrijdagavond tegen Standard Luik leed. De koploper van de Belgische eerste klasse won de thuiswed strijd tegen Moeskroen met 3-0 en heeft nu vier punten voor sprong. Souleymane Poulare was opnieuw de grote man bij Genk. Hij opende de score voor rust met een fraaie lob en be nutte even later een penalty. Besengez bepaalde vlak voor tijd met een eigen goal de eindstand op 3-0. Anderlecht klom naar de derde plaats. De club. die een desastreuze start van het sei zoen beleefde, klopte Harelbeke met 2-1. Spurs winnen Cup met tien man londen Tottenham Hotspur heeft gisteren de League Cup ver overd. De Spurs versloegen Leicester City voor een uitverkocht Wembley met 1-0. Het doelpunt werd in blessuretijd gemaakt door de Deen .Allan Nielsen. In die fase speelden de Spurs met tien man. Justin Edinburgh kreeg rood in de 63ste minuut. Hij maakte een slaande beweging naar Robbie Savage van Leices ter. Drie minuten in blessuretijd leek Iversen voor Tottenham te scoren. Zijn schot werd gekeerd door doelman Keiler, maar Nielsen duwde de rebound in het doel. Het was de eerste trofee voor de Spurs sinds 1991. Door de overwinning verdiende Tot tenham een deelnemersbewijs van het UEFA-bekertoemooi. Op de foto David Ginola die de Spursfans bedankt met een hand kus. foto reuters Rangers kan ook verliezen Glasgow Glasgow Rangers weet weer wat verliezen is. De ploeg van Dick Advocaat ging in eigen stadion onderuit tegen Dundee United, 0-1Aartsrivaal en kampioen Celtic profiteerde slechts gedeeltelijk van de misstap van Rangers. Tegen nummer drie Kilmarnock bleef het 0-0. De kloof met Rangers bedraagt negen punten. De Nederlandse doelman Sieb Dijkstra was het grote struikelblok voor Rangers. Hij verrichtte een aantal prach tige reddingen. Kjell Olofsson maakte in de 44ste minuut het doelpunt voor Dundee United. Uit de Celtic-hoek kwam nog het bericht dat de club het contract met topscorer Henrik Lars- son. al 35 doelpunten in league en beker, wil openbreken en verlengen tot 2003. Lars Nieberg pakt hoofdprijs 's-HERTOGENBOSCH SJOERD BOOTSMA/GPD De chronometer stopte op 30.69 seconden. Hij draaide het hoofd weg van de televisie op het voorterrein, kon die vernie tigende cijfers van Lars Nieberg niet meer zien. Een schouder klopje voor groom Heidi, dat verdiende ze. Veel tijd om het verdriet te verwerken, was er niet. Vanaf de tribunes bij In- door Brabant kwamen familie, vrienden, bekenden, eigenaar van zijn paard en sportgenoten springruiter Emile Hendrix feli citeren met zijn tweede stek in de wereldbekerwedstrijd achter de Duitser Lars Nieberg. Het had meer iets weg van een con doleance, want een tweede plaats, dat is toch eigenlijk geen plaats? ..Tuurlijk, tuurlijk," rea geerde de 43-jarige inwoner van Baarlo, „voorafgaand aan deze week had ik voor dit resul taat getekend. Maar ik had meer risico moeten nemen. Ik had iets harder naar die bruine oxer moeten rijden." Ludger Beerbaum, die door een fout in de eerste omloop met Ratina Z zijn zege van 1998 niet kon prolongeren, had de omissie van de Nederlander ge constateerd. Lars Nieberg nam de tip van de succesvolste Duit se ruiter van jaren negentig ui teraard over en boekte - als laatste starter in de barrage van vier deelnemers - daar zijn winst. Eindelijk kon hij, die vo rig jaar tijdens de wereldbeker finale in Helsinki de titel aan Rodrigo Pessoa moest laten, uit de schaduw van Beerbaum tre den. Zoals ook zijn hengst Es prit FRH, de 14-jarige ruin (af stammeling van de Hannover- aan Eiger I), altijd in stal Nie berg de hengst For Pleasure voor zich had moeten dulden. Sinds dat dier na een menings verschil met de eigenaar is ver kocht, vertolkt Esprit zijn rol met verve. Emile Hendrix heeft met zijn rol op het tweede plan weinig moeite. De Limburger won in zijn twintig jaar durende carriè re nog nooit een wereldbeker wedstrijd. Individuele medailles op EK's, WK's en Olympische Spelen gingen altijd aan zijn neus voorbij. De gouden team medaille van het Europees kampioenschap in La Baule (1991) koestert hij. Talentvolle beesten moest de handelaar verkopen om in zijn onderhoud te kunnen voorzien. Hendrix, het ideale teamlid, liet niets merken. Hij bleef werken om ooit eens de hoogste trede te bereiken. Zijn houding is dan ook een voorbeeld voor de aan stormende jeugd, die ruiters als ook Ravmakers. Tops en Lans- ink dwingt tot voortdurend alert zijn. Het is ook de weg die Johan Heins, de bondscoach, wil inslaan. Johan Heins kiest voor een brede aanpak. Daarom weet een ieder nu al welke toer hij deze zomer kan rijden. Als ie dereen tenminste zichzelf op de juiste plaats weet in te schatten. De concurrentie kan alleen maar goed zijn. Dat hebben we vorig jaar gemerkt, toen mijn paard Finesse door een blessu re niet inzetbaar was. De rol is door een ander goed overgeno men." De jeugd en alle andere Ne derlandse toppers lieten giste ren in de Brabanthallen verstek gaan. Op het technisch lastige parcours struikelden veel deel nemers in de afsluitende drie sprong. Zo ook die andere veer tien Nederlanders, van wie Roe lof Bril en Jan Tops met één misser het dichtst de juiste vorm benaderden. „Het was een heel lastige proef," meende Jos Lansink, goed voor twee fouten. „En elke balk die je aan raakte, was ook een fout. Dat geeft niet voor een wereldbe kerwedstrijd, wel als de hele week zo wordt gebouwd. Dat was toch wel een veelgehoord bezwaar." Emile Hendrix en RBG Fines se stapten niet in de val van parcoursbouwer Henk-Jan Drabbe. De rol van de combi natie is vooralsnog niet uitge speeld. Met zijn tweede plaats in 's-Hertogenbosch kwalifi ceerde hij zich zo goed als zeker Zevenentwintigste speeldag: D Ekeren 0-1. Lokeren-Lommei 2-1 St.Truiden 6-0, RC Genk-Moesh tM Gent-Westerlo 2-0, HarelbekeV 1-2, Aalst-Charleroi 2-2, Kortrij 1-0. Stand aan kop: RC Genk 27-59 Standard Brugge 27-55 Gent Anderlecht 26-50 Lokeren Moeskroen 27-49 Lierse - DUi Drieëntwintigste speeldag: Nüm tracht 2-2, Bayern M.-Bremen! burg-Freiburg 1-0, Stuttgart-M 2-2, Hertha BSC-1860 Münchj hum-Kaisersl. 1-2, Rostock-Hsif| Stand aan kop: Bayern M 23-59 Hertha BS Kaïsersl. 23-45 1860M^«f Leverkusen 23-42 Wolfsburg llie Dortmund 23-39 Stuttgart \H' Dertigste speeldag: Arsenal-Ccs Blackburn-Wimbledon 3-1, C. 4-1, Nottingham-Middlesbr thampt.-Sheff.Wed 1-0, West H castle 2-0, Aston Vil.-Chelsea .United-Everton 3-1. Man.United 30-63 Middlesbr Arsenal 30-59 Newcastk Chelsea 29-56 Sheff WK Leeds 30-54 Leicester West Ham 30-46 Coventry Aston Vil 30-44 Everton Derby C 30-44 Blackbirr Wimbledon 30-40 Southama P Liverpool 28-39 Charlton 5 Tottenham 29-39 Nottingha g Ié League cup, finale: Tottenham. m l°' Zevenentwintigste speeldag: 1 Lorient 4-1, Bordeaux-Strasbo^ at Havre-Lyon 1-0, Rennes-Toul( Metz-Lens 0-1. Auxerre-Paris Montpell.-Sochaux 0-0 Stand aan k Bordeaux 27-59 Rennes Marseille 27-58 Lens Lyon 26-47 Nantes Gl Monaco 27-46 Montpell. ufl ar in Zesentwintigste speeldag: Bokg za 4-2. Cagliari-Empoli 5-1. f iet Piacenza 2-1. Juventus-Romal nr. Venezia 2-0, AC Milan-Bari 2-1 Salermt. 1-0, Sampdoria-lnteii "g se-Parma 2-1. 0r Lazio 26-55 Bari Fiorentina 26-50 Venezia tfi AC Milan 26-48 Perugia Parma 26-47 Sampdcwli) Udinese 26-42 Piacenza Juventus 26-41 Vicenza etl Roma 26-39 Salermt. Bologna 26-38 Empoli Inter 26-36 Empoli2\ |IS Cagliari 26-32 mindering n Achtentwintigste speeldag: 2-0, Dunferml.-Johnstone p well-Aberdeen 1-1, Rangers-Du Je 0-1, Kilmarnock-Celtic 0-0. Stand aan kop: Rangers 28-62 Mothen Celtic 28-53 Aberdeen Kilmarnock 28-46 Dundee Johnstone 28-42 Dundee II Zevenentwintigste speeldag: E;: bao 1-1, Alaves-Atl Madrid 2-O.ff tander 3-0. Mallorca-Deportiw do-Valladolid 0-0. R Madrid-Ei 0. Sociedad-Barcelona 0-2. i Betis 1-3, Tenerife-Villarreal 2 cia-Zaragoza 1-1. Stand aan l..r. Barcelona 27-53 R. Madn Celta 27-48 Mallorca Valencia 27-47 Bilbao Deportivo 27-47 Sociedad Het doorgaan van de kwalifica tieduels in groep acht voor het EK-voetbal Joegoslavië - Kroatië en Macedonië - Ierland, die voor komend weekeinde op het programma staan, is twijfelach tig. Aanleiding zijn de mislukte vredesbesprekingen over het conflict tussen de Albanezen en Serviërs in Kosovo. De Navo overweegt luchtaanvallen uit te voeren op Servische stellingen. Ierland zou Macedonië zater dag in Skopje moeten treffen. Het hotel waarin de Ierse voet ballers zullen verblijven, zat dit weekeinde echter vol met sol daten. De Ierse voetbalbond verklaarde geschrokken te zijn en heeft een fax naar Macedo nië verstuurd. „Hierin vragen we om een bevestiging dat we van slaapruimte zijn verze kerd", aldus O'Byrne van de Ierse voetbalbond. De UEFA heeft nog geen ver zoek gekregen om de duels in groep 8 uit te stellen of te ver plaatsen. Ook de duels tussen landenteams onder de 21 jaar, die voor vrijdag op het pro gramma staan, gaan tot dusver gewoon door. De voetbalfederaties van Joe goslavië en Kroatië hebben ook nog niet bij de UEFA aan de bel getrokken. Dit duel staat vóór zaterdag 27 maart in Belgrado op het programma. Deze stad werd zaterdag opgeschrikt door rellen tussen fans van Partizan en Rode Ster. Tijdens de ge vechten raakten zeker fans gewond. Andorra heeft wel een bij de UEFA ingedien land wil de uitwedstriji Rusland liever niet in d van Vladikavkaz spelen stad werd afgelopen w 1 geschrikt door een bom die aan 51 mensen |f kostte. UEFA-woordvoerder tröm zei dat de Europe balbond vandaag vergad dens het samenzijn wa l| bovengenoemde duels i keer onder de loep ge De Europese voetbal!» looft verder de ontwiü eq in het conflict in Kosovo lettend in de gaten houd c Bom to be succesful', staat er op hun shirts. De handbalsters van het Nederlandse vrouwenteam blaken weer van het zelfvertrouwen. Na het te genvallende EK van afgelopen december wilden ze het liefst wegkruipen. Nu mag de hele wereld weten dat Oranje eraan komt. In Noorwegen en Denemarken is eind 1999 de eerste tussenstop, tijdens het WK. Het herwonnen élan is begrijpelijk. De hand balvrouwen bereiken niet iedere dag een wereld kampioenschap. Het team deed dat ook nog eens zonder puntverlies, na een 32-31 zege gisteren in de laatste kwalificatiewedstrijd tegen Litouwen. Een wederopstanding waar na het EK eigenlijk niemand meer rekening mee had durven hou den. „Het algemene gevoel na dat toernooi was: we hebben geen zin meer", zei bondscoach Bert Bouwer. Vijf nederlagen in zes wedstrijden deden pijn, zeker omdat het voor eigen publiek gebeur de. „Iedereen was met zijn eigen EK'tje bezig. Als team speelden we niet goed genoeg", zei Nicole Vaassen. Even zat de ploeg in zak en as. „We baalden er van dat we door die druk zó slecht gingen spe len", meende Bouwer. Gauw kwam het besef dat er nog niets verloren was. De coach riep de hulp van een haptonoom in en laste een korte vakan tie in. De handbalsters gingen er weer in geloven en versloegen in de WK-voorronde het sterker ge achte Zweden en Litouwen. Ineens bleken de ge oefende spelpatronen er in de wedstrijden wél uit te komen. „We voelen ons hetzelfde als tij dens het EK, maar nu hebben we in het veld meer verbinding met elkaar", verklaarde Vaas sen, zondag met negen treffers topscooRt gaan meer van onszelf uit. Dat is ook on punt", meende Monique Feijen. Bouwer vond dat de (negatieve) enai het EK louterend heeft gewerkt. „Daar? we tegen de wereldtop. Dat kun je welo aan de meiden laten zien, maar zoiets voelen. Dat kampioenschap was ononi j voor alles wat er nu gebeurt. We hadden! q dig." ecj Nu deelname aan het WK verzekerd is, team zich rustig voorbereiden. Toch is« w. programma vereist, omdat de ploeg mei competitie meedraait. „We willen geen wedstrijden meer tegen Zwitserland spek tegen Noorwegen en Denemarken. Ooi exotische landen als Ivoorkust willen trei is aan het handbalverbond om goed proj samen te stellen", aldus Bouwer. De coach zou ook graag zien dat d> meer tijd krijgen voor het handbal, pen", noemde hij dat. Daarvoor is meerg eist. De meeste handbalvrouwen werken deren en moeten het doen met een maan toelage van een paar honderd gulden De formule, afzonderlijk van de Nede competitie trainen, wil Bouwer het liefst! ven. „We kunnen niet als ploeg in de Bui meedoen. Het is mogelijk dat de speetó zwerven naar andere landen, maar dat mijn voorkeur." Als alle speelsters blijven en het hani bond met geld over de brug komt, kan Nel j. op het WK voor een verrassing zorgen Bouwer. „Met een goede loting, kan S)d eens heel dichtbij komen." Voor plaats" de Olympische Spelen dient Oranje bij zes Europese landen te eindigen. Hasselbaink en Korsten scoren voor Leeds United Eugenia Williams snel na Holyfield - Lewis veel rijker Eugenia Williams is zes weken geleden persoonlijk failliet ver klaard. Gisteren onthulde de Britse krant The Sunday Mirror dat ze twee rekeningen op haar naam heeft staan met in totaal 60.000 gulden erop. In de pe riode tussen niets hebben en zestig mille, was Williams jury lid bij de bokspartij Evander Holyfield - Lennox Lewis. Ze zag heel andere treffers dan haar collega's naast de ring, waardoor het gevecht onbeslist eindigde en waarschijnlijk in september wordt overgedaan. „Ra, ra, hoe kan dat?", vroegen de verslaggevers van de Mirror zich af. Ze gingen bij Williams, die na het zien van de tv-beel- den toch neigde naar winst voor Lewis, te rade. De Ameri kaanse ontkende iets onder de tafel gekregen te hebben. Uit leg over de rekeningen wilde ze niet geven „Men heeft me ge adviseerd u niets te zeggen. U kunt zich wenden tot mijn ad vocaat." Volgens de Mirror vindt senator Roy Goodman van de staat New York het maar een vreemde zaak. „Dit is toch wel verrassend nieuws. Dat vraagt om nader onder zoek. Hier klopt duidelijk iets niet", citeert de Britse krant de politicus. Dat vinden de sup porters van Lewis ook. Zij voe len zich geweldig bekocht. Een aantal van hen heeft juridische stappen ondernomen om hun geld terug te ^krijgen van de reis- en boksorganisaties of de promotors. De advocaten krij gen het nog druk. Collega's van Goodman, de boksbond van New York en de openbaar aan klager hebben vorige week al een onderzoek gelast naar het omstreden oordeel van de driekoppige jury. Het Zuid- Afrikaanse lid daarvan, Stan Christodoulou, is in eigen land onder vuur komen te liggen. Hem hangt zelfs schorsing bo ven het hoofd. Niet wegens zijn oordeel bij het WK-gevecht in het zwaargewicht. Hij zag na melijk als énige Lewis winnen en kreeg voor die accuratesse op zijn scorebriefje alle lof toe gezwaaid. Christodoulou heeft zich volgens de Sunday Times in Oranje Vrijstaat onvriende lijk uitgelaten over landgeno ten, „zwarten en kleine men sen" om precies te zijn. De be schuldigde zei alleen bij het idee al te gruwen van zo'n uit spraak. Don King, de beroemd ste dan wel beruchtste boks- promotor in de moderne ge schiedenis, maakte gisteren bekend dat Holyfield en Lewis een contract hebben getekend voor een nieuw titelgevecht. Hij zei erbij dat een herhaling van deze strijd der giganten de enige manier is een einde te maken aan de controverse. Bo ze tongen beweerden al direct na afloop van de eerste partij dat het King daar vanwege het financiële gewin daarom was te doen. Emile Hendrix en Finesse gaan stijlvol over deze hindernis. Niettemin greep de Nederlandse combinatie net naast de overwinning. foto anp voor de WB-finale, eind april in Gothenburg. „Dat was vorig jaar wel even anders," weet de springruiter nog goed. „Toen reisde ik naar Helsinki als eerste reserve, maar haakte niemand op het laatste moment af. Voor die positie hoef ik nu niet te vrezen." De concurrentie moet voor Indoor Brabant 2000 terdege rekening houden met Emile Hendrix. Op dezelfde locatie wordt over twaalf maanden de wereldbekerfinale gehouden. In 1994 won Jos Lansink. En Emile Hendrix? „Vorig jaar derde, dit jaar tweede, vol gend jaar... Eerste, in 's-Herto genbosch... Goh, wat zou dat mooi zijn." Phillip Cocu heeft Barcelo na gisteren de 2-0 over winning bij Real Sociedad bezorgd. De middenvelder tekende voor beide doel punten van de koploper in de Spaanse competitie. Va lencia liet de kans onbenut alleen op de tweede plaats te komen. De thuiswed strijd tegen Zaragoza ein digde in 1-1. Roy Makaay scoorde in duel Tenerife - Villarreal (2-2) de ope ningstreffer voor de ei landbewoners. BARCELONA ANP Cocu opende de score in de 29ste minuut en beroofde de thuisclub vier minuten voor tijd van de laatste hoop op een ge lijkspel. Het was de eerste zege in zes jaar van Barcelona in San Sabastian. Celta de Vigo blijft Barcelona op vijf punten vol gen. De club van Jordi Cruijff won tegen Santander met 3-0. Real Madrid klom dankzij een eenvoudige 2-0 zege op Ex- tremadura naar de vijfde plaats. Ravil opende de score en Juani- to bepaalde de eindstand op 2- 0. Mallorca is voorlopig afge haakt in de race om de titel. De club ging op eigen veld met 2-1 onderuit tegen Deportivo Co- runa. Engeland Dankzij goals van Jimmy Has selbaink en Willem Korsten boekte Leeds United zaterdag Jimmy 'Floyd' Hasselbaink, geheel rechts, scoort namens Leeds United uit een vrije trap. Leeds won met 4-1 van Derby County. foto ap* een 4-1 zege op Derby County. Door deze zesde achtereenvol gende zege klimt de ploeg naar de vierde plaats op ranglijst. Marc Overmars was trefzeker voor Arsenal. De club versloeg Coventry met 2-0 en heeft net als Chelsea, dat met 3-0 bij As ton Villa won, vier verliespun- ten meer dan Manchester Uni ted. Manchester United had weinig moeite met Everton: 3-1. Arsenal kwam tegen Coventry City na zestien minuten via een treffer van Parlour op voor sprong. Overmars loodste de club v an Highbury vijf minuten voor tijd na fantastisch voorbe reidend werk van invaller Kanu in veilige haven. Roland Nilsson van Coventry raakte tijdens het duel zwaar geblesseerd. Hij herstelt in het ziekenhuis van twee gebroken ribben en een geperforeerde long. Italië Enkele minuten na de neder laag bij Sampdoria (4-) heeft trainer Lucescu ontslag geno men bij Inter. Inter heeft ne gentien punten achterstand op koploper Lazio Roma. De lijst aanvoerder maakte geen fout en verloeg Venezia met 2-0. Fiorentina kwam met de schrik vrij bij Piacenza (2-1) en blijft volgen op vijf punten. Inter speelde in Genua zonder Ro naldo. De Braziliaanse spits kreeg van de clubleiding toe stemming een korte vakantie in Rio de Janeiro te vieren. Juven tus kwam in de thuiswedstrijd tegen AS Roma niet verder dan 1-1. AC Milan slaagde er niet in de thuiswedstrijd tegen Bari te winnen. Ganz maakte in de laatste minuut de 2-2 voor de Milanezen. Duitsland Hertha BSC zette voor bijna 50.000 toeschouwers met een 2-1 zege op München 1860 de gestage opmars richting Cham pions League voort. Van Burik (46.) en Maas (80.) vielen bij Hertha na rust in. Bayern Mün chen zette weer een stapje op weg naar de titel. Dat ging ten koste van Werder Bremen. In valler Jancker maakte de enige treffer drie minuten voor tijd. Het positiefste bericht kwam van doelman Kahn. Die is al 723 minuten lang niet gepas seerd. Een Duits record. Reek, tegenwoordig Schalke, hield het Werder Bremendoel in het sei zoen '87/'88 641 minuten schoon. De aanstaande kampioen hield veertien punten voor sprong op Kaiserlautern, dat met 2-1 won bij VfL Bochum.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 18