Buurt vreest waardedaling huizen 'aterballet bij ^ropening van nderboerderij Veense lentefeesten voor herhaling vatbaar liefdesbrieven' moeten lelde Weteringer vrijpleiten illem Wever viert omfeestdag in Alphen iie«™ Rijn Veenstreek Buurt wil geen nieuwe Keet aan Kerklaan Rechter legt Getru 80.000 gulden boete op Acties voor veilig verkeer bAG 22 MAART 1 indeling door Zegerslootgebied oman den run Natuurliefhebbers kunnen op zondag 28 ftmet het IVN mee op een natuurwandeling door het zui- kZegerslootgebied. Dat gebied ligt ingeklemd tussen sport- •n, maar herbergt een keur aan bomen, struiken en vogels le lente verwelkomen. De wandeling begint om 14 uur op arkeerplaats bij Madonna aan de Olympiaweg. Deelname is een verrekijker aanbevolen. J zing: De wereld van Sofie at an den run De werkgroep Jaar van de Ouderen 1999 or- seert op 13 april in Alphen een lezing naar aanleiding van lteri «ek De wereld van Sofie, geschreven door Jostem Gaarder, n de hand van kindervragen naar de achtergrond van het le en a lomen theorieën van verschillende bekende filosofen aan ijfsif R.Koopman-van Voorn, Neerlandica, leidt de lezing in de ■n g «orikerk aan de Ambonstraat. De lezing duurt van 10-12 itig, de toegang bedraagt 3 gulden per persoon. lip aan jonge gezinnen aan den run Alphense gezinnen met jonge kinderen die een steuntje in de rug nodig hebben, kunnen vanaf vol- week een beroep doen op de vrijwilligers van het home- Pr0)ect' Priemen met het werk, geld, ziekte of overbelas- i kunnen jonge gezinnen in een penibele situatie brengen. injj [?n opvoeders en moeders moeten voorkomen dat zij in- 3i, zo luidt het doel van Home-Start. De vrijwilligers bie- een luisterend oor en praktische hulp om de ouders de In te laten hervinden om het gezinsleven weer te runnen. 'js'^ [[Moerings coördineert het project dat deze week begint. [er Edele opening is op 31 maart. Dan zijn ouders en kinde- u$sen 15 en 17 uur welkom in het gebouw van Thuiszorg h (Rijnland aan de Euromarkt in Alphen. Ouders en vrijwilli ge informatie willen kunnen Moerings bereiken op tele- ïummer 0172-448978. impl er d jp een llc/roelofarendsveen til'- eiste ■g?"/ )ofd Biidgeschreven 'liefdes- en een simpele blik op ens boortedatum van zijn e. „i offer' moeten een vijftig- ia!', man uit Oude Wetering, is.I ian wordt verdacht in fe- met een minderja- er t ïsje seks te hebben ge- )lgeo njpleiten. De verdachte de drie brieven aan de politierechter I. van overhandigd. Tegelij- liet de Oude Weteringer dat het meisje ten tijde geslachtsgemeenschap meerderjarig was, waar- ontucht geen sprake st.. Gelder van het TV- f nma Willem Wever is op it te gast bij basisschool n atein in Alphen in ver- iet de viering van de Na- Boomfeestdag. In zijn Ire programma beant- pen. Tijdens de boom zijn de rollen omge- hij stelt aan leerlingen basisschool vragen over 'jp boomfeestdag in Rijn- P is dit jaar anders dan jaren. Omdat de ge- geen geschikte plaats vaarop leerlingen van zeven gezamenlijk bo- linnen planten, is de gevraagd of ze op een manier de boomfeest- öen vieren. Van de tien in Rijnwoude hebben zes aangemeld. Vijf hebben op de boom- wl den run marun kramp inae rzen en regencapes ren- hnderen rond. Van de J naar het varken en paarden naar het met wdekte draaiorgel. De ;n moeders die met hun laar de heropening van 11 g jaar afgebrande kin- vWferij in het Alphense zijn gekomen, hebben om hun enthousiaste Sannn bij te houden. Pogin- hen schoon thuis te zijn veelal vergeefs. De joeti "rennen door de mod- bten zich bij elk dier in «ge weide vallen. lelijk mnief zij 1 beheerders van de [e vti ^rderij, Marja Dieho, is veel mensen zich niet iaiij slechte weer laten t ged 'den om naar het Bos- bmen. „Toen ik van- 'uit mijn raam keek had kings ^en mijn bedenkingen, liktd opkomst is goed. Je en dat veel mensen niet kijven." nieuwe stal waar het 1 droog is, is het een *n jewelste. De konij nen, geiten en de kuikentjes trekken veel bekijks. Ook Bessy, het v&rken dat klas 7b van ba sisschool De Fontein onder houdt met de VSB-prijs die zij won, staat volop in de belang stelling. Ze mag niet worden gevoerd, maar wel geaaid. Dat gebeurt veelvuldig en ogen schijnlijk geniet ze ervan. In het nieuwe onderkomen van de beesten is ook een foto collage te zien van de wederop bouw van de kinderboerderij. Op de trieste foto van de afge brande stal - waarbij op 5 fe bruari vorig jaar 23 dieren om het leven kwamen - volgen vro lijker plaatjes van de bouw werkzaamheden en het be scheiden feestje vanwege het hoogste punt van de nieuw bouw. De afgelopen maanden wa ren ongeveer tachtig vrijwilli gers druk in de weer met de laatste klusjes. Zo gauw een hok klaar was, werd de bewoner te ruggehaald van zijn logeerplek op kinderboerderij De Zeger- sloot. Tijdens de heropening zijn alle hokken en dierenweiden weer gevuld. Rondom de stal staan diverse kraampjes van CHEF TIM BROUWER DE KONING. 071-5356417, PLV -CHEF MARIETA KROFT, 071-5356411 Eis tot schadevergoeding vanwege hoogbouw op plaats V en D Zestien bewoners van de Van Boetzelaerstraat in Alphen aan den Rijn willen met de gemeente praten over scha devergoeding. Zij vrezen dat hun appartementen tegen over V en D door het Masterplan in waarde dalen. De bewoners reageren met hun aanvraag voor planschade vergoeding op de goedkeuring die de provincie Zuid- Holland onlangs gaf aan het bestemmingsplan Centrum. De provincie gaf daarmee de gemeente groen licht om de grootschalige vernieuwing van het Alphense stads hart door te zetten. alphen aan den run ningen te bouwen van maxi- saskia buitelaar maal twaalf meter hoog. Het gebouw is nu 7,5 meter hoog. Dat bestemmingsplan voorziet De bewoners zijn bang dat zij in de mogelijkheid om op de door hogere panden privacy plek van V en D winkels en wo- verliezen, dat de straat smaller wordt en dat zij in het voor- en najaar geen zon in hun woning hebben. Uiteindelijk resulteert dat in waardevermindering van de woning, zo concluderen de zestien bewoners in hun brief aan de gemeenteraad. De stichting adviesbureau voor onroerende zaken gaai hun aanvraag voor schadever goeding bekijken. Er zijn vooi die locatie nog geen sloop- of bouwaanvragen binnengeko men bij de gemeente. Maar al leen al de mogelijkheid voo hogere bebouwing kan de be woners schade berokkenen. Het adviesbureau stelt ook de hoogte van de eventuele scha devergoeding vast. De gemeen teraad moet daarna besluiten of ze akkoord gaat met het advies van het bureau. Volgens een ge meentewoordvoerster gebeurt dat meestal wel. Minder sterk De wijziging van het bestem mingsplan is volgens haar het juiste moment om een aan vraag voor planschadevergoe ding in te dienen. Als er in de toekomst inderdaad bouwplan nen voor binnenkomen, komt er weliswaar een bezwaarpro cedure. Maar omdat het be stemmingsplan is goedgekeurd, staan de bewoners dan minder sterk. Het winkelgedeelte in de Van Boetzelaerstraat is overigens een particuliere ontwikkelinglo catie, benadrukt de woordvoer ster. „Het is particulier bezit. De gemeente kan niet zeggen 'we gaan V en D slopen en zet ten er iets anders neer'. Het kan dus nog jaren duren voordat er daadwerkelijk verbouwd wordt in de straat. Het advies over de aanvragen van de bewoners is pas over een jaar bekend. De bewoners krijgen binnenkort een brief van burgemeester en wethou ders, waarin zij de te volgen procedure uiüeggen. meer zou kunnen zijn. Ze zou volgens de man bovendien vrij willig met hem zijn meegegaan. Justitie verdenkt de man er echter van in de periode tussen 1 februari en 1 maart 1984 in Roelofarendsveen ontucht te hebben gepleegd en gemeen schap te hebben gehad met een op dat moment vijftienjarig meisje. De Oude Weteringer spreekt dat tegen. Hij liet de rechter verder weten dat hij met zijn slachtoffer een schade regeling (20.000 gulden smar tengeld) heeft getroffen. De po litierechter heeft de inhoudelij ke behandeling van deze zaak voorlopig uitgesteld. feestdag op 24 maart activitei ten. De Rijnschans uit Koude kerk heeft de feestdag na de zo mervakantie. Dit in verband met de renovatie en de nieuw bouw van het schoolgebouw. De leerlingen van De Twee klank, De Rhynenburch, De Steijaertschool uit Hazerswou- de-Rijndijk en de Johannes Post uit Hazerswoude-Dorp planten bomen bij hun scholen zelf. Wethouder G. Geenjaar geeft daarvoor om half tien het start sein bij De Tweeklank, waar ook leerlingen van het Groen College assistentie verlenen. De leerlingen van De Rank uit Kou dekerk planten geen bomen, maar maken daarvoor in de plaats de omgeving rondom de school schoon. In Jacobswoude planten al leen kinderen van ondernemers bomen op boomfeestdag. Bur gemeester W. van Beek combi neert het evenement met de of ficiële opening van bedrijven terrein Drechthoek in Leimui- den. Brand verwoest schuur en kas HAZERSWOUDE Een schuur aan het Kromme Jaagpad in Hazerswoude- Dorp is zaterdagochtend vroeg door brand verwoest. Ook de aangebouwde kassen liepen schade op. Bij de brand deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. De brandweer rukte rond twee uur uit toen een mede werker van een koeriersbe drijf de brand meldde. In de schuur stond een gaskachel, twee koelkasten en commu nicatieapparatuur. Of de waakvlam van de kachel de fik heeft veroorzaakt is nog niet duidelijk. De hoogte van het schadebedrag is even eens nog niet vastgesteld. FOTO LOEK ZUYDERDUIN Veners van alle leeftijden laten de klanken van de pop- musicalgroep Scala en Liefde voor Harmonie over zich heenkomen. roelofarendsveen marun kramp De lentefeesten in Roelof arendsveen zijn voor herhaling vatbaar. Het driedaagse evene ment dat in de plaats is geko men van het carnaval was een groot succes. Duizenden be zoekers kwamen het afgelopen weekeinde naar het Bloemen handelcentrum aan de Sota- weg. „Volgend jaar doen we dit weer", kondigt F. van der Meer, een van de organisato ren, alvast aan. „Want dit is een klapper!" Vrijdagavond begonnen de lentefeesten, zoals voorheen ook het carnaval aftrapte, met een klaverjaswedstrijd. „Dit jaar hebben we een nieuw deelnemersrecord gevestigd met 88 ploegen van acht men sen", meldt Van der Meer. „Met het publiek erbij was er ruim duizend man binnen. Het team van voetbalvereniging ROAC ging voor de derde keer met de hoofdprijs, een enorme vleesschotel, naar huis. Dat moet, denk ik, een beetje pijn hebben gedaan bij DOSR en Alkmania." De avond erna was het ruim twee keer zo druk in het vei linggebouw. De 2200 kaarten voor het optreden van Rowwen Heze waren al in de voorver koop uitverkocht. „De tent stond op zijn kop. En de vrij willigers achter de bar kregen het behoorlijk voor hun kiezen. Een buitengewoon goede avond dus. Na afloop van het concert hebben we band direct gevraagd voor volgend jaar. Want met hen kun je een mooi feestje bouwen. Ze trekken leuk publiek en zorgen voor een goede sfeer. Er zijn dan ook helemaal geen ongeregeld heden geweest." Gistermiddag kon jong en oud in het Bloemenhandelcen trum terecht voor een optre den van Liefde voor Harmonie, de vereniging die het feest or ganiseerde. Het orkest werd af gewisseld door de pop- en mu sicalgroep Scala. Uit zo'n zestig kelen klonk een medley van Roy Orbison, een smartlap van Paul de Leeuw en een hitje van Guus Meeuwis. Harry Slinger sloot de dag samen met Liefde voor Harmonie met oude Ne derlandstalige hits. De ouderen deinden en klapten mee. Peuters dansten op de schoot van hun ouders en de kleuters sprongen rond. De oudere kinderen maakten van de grote veilinggebouw ge bruik om verstoppertje en tik kertje te spelen, terwijl hun va ders en moeders de clubkas van Liefde en Harmonie spek ten aan de bar. Over de opbrengst van het evenement valt niet te klagen, zegt Van der Meer. „Alles gaat naar Liefde voor Harmonie. We sparen voor nieuwe uniformen en een aantal nieuwe muziek instrumenten. Dat is allemaal vreselijk duur. Een uniform kost 700 gulden, dus reken maar uit wat je nodig hebt voor 140 leden. We kunnen elke cent goed gebruiken en ik denk dat als we volgend jaar nog zo'n mooi feest hebben, we een heel eind komen met de aanschaf van die spullen." leimuiden marun kramp Bewoners van de Dennenlaan in Leimuiden zijn een actie be gonnen tegen de komst van een nieuwe Keet aan de Kerklaan. De buurtbewoners hebben on geveer veertig handtekeningen verzameld van mensen die overlast vrezen als gevolg van het jeugdhonk. Wethouder M. Dambrink verwacht echter dat de geluidsoverlast wel meevalt. „De bewoners vergelijken het nieuwe onderkomen ten on rechte met het oude provisori sche keetje. Het nieuwe ge bouw wordt een goed geïso leerd pand en houdt in tegen stelling tot de oude keet veel herrie binnen." Daarbij moeten de jongeren zich in de toekomst aan regels houden, meldt Dam brink. „De oude keet was in we zen illegaal. De gemeente ge doogde het onderkomen welis waar, maar er waren geen af spraken tussen de jongeren en de gemeente. Als de nieuwe keet er komt, moeten de jonge ren zich aan sluitingstijden houden. In de oude Keet gin gen ze nog wel eens door tot vijf uur 's nachts. Dat is in de nieuwe situatie niet mogelijk." Proef Als de raad akkoord gaat met het nieuwe onderkomen, komt het semi-permanente gebouw voor de jongerengroep De Out siders er eerst op de proef. „Waarschijnlijk kijken we het een jaartje aan. Als de jongeren zich niet aan de afspraken hou den, sluiten we de Keet. Het pand kunnen we dan altijd nog ergens anders voor gebruiken. De bedoeling was dat de ge meenteraad afgelopen week een besluit zou nemen over de plaatsing van de Keet. „Helaas is dat niet gelukt", zegt Dam brink. De wethouder kon op en aanmerkingen uit de com missievergadering niet meer voor de raadsvergadering met de jongeren doornemen. Het voorstel om 90.000 gulden uit te geven voor het nieuwe onder komen van De Outsiders staat nu op de agenda voor de raads vergadering in april. De rechtbank in Den Haag heeft Getru Trucking en Getru Transport uit Roelofarendsveen veroordeeld tot een boete van 79.125 gulden voor te lang rij den. De rechtbank achtte bewe zen dat de chauffeurs van Getru 82 keer het rijtijdenbesluit heb ben overtreden. Het groot aantal overtredin gen is volgens de rechtbank het bewijs dat het bij Getru schort aan toezicht op de tijden dat de chauffeurs achter het stuur zit ten. De boete is lager dan een eerder vonnis van de rechtbank uit december 1997. Toen kreeg Getru voor ongeveer honderd overtredingen een boete van 132.500 gulden. Tegelijk besloot de rechtbank destijds tot een onderzoek naar de overtredingen. Dat onder zoek heeft aangetoond dat een aantal overtredingen van het rijtijdenbesluit uit oktober en november 1995 verjaard is. Daarnaast heeft de rechtbank de boete met 25 procent ver minderd omdat de overtredin gen al lang geleden hebben plaatsgehad. Een jeugdige bezoeker zoekt in de stal beschutting bij het varken Bessy. milieu- en natuurorganisaties en de dierenbescherming. Voor een korte huifkarrit door het park lopen veel bezoekers Eerder op de dag was burge meester N. Schoof de eerste passagier. Vanaf het oude raad huis aan het Burgemeester Vis serpark werd hij gereden naar de kinderboerderij aan de over kant van de Prins Bernhard- laan. Met een kruiwagen vol ko nijnen vervolgde hij zijn weg naar de nieuwe knuffelbox, waar hij de officiële opening ve- richtte door de beestjes los te laten. Helaas houden de konijntjes niet zo van regen. Ze vluchten snel het hok in en laten zich de FOTO ANNETTE LAMEIJER rest van de dag nauwelijks meer buiten zien. De kinderen malen daar niet om. Ze ploffen in het natte gras voor het hok en pro beren de dieren door de tralies heen te aaien. Het is tenslotte een knuffelbox. i den rijn/regiovoor auto's en fietsers en de ac tie 'de scholen zijn weer begon nen' om verkeersdeelnemers te wijzen op de stroom schoolkin deren die na de zomervakantie weer op gang komt. De provincie Zuid-Holland neemt de helft van de 60.000 gulden die de acties kosten. De overige 30.000 gulden is voor rekening van de zes gemeenten. De acties vloeien voort uit de landelijke doelstellingen voor veiliger weggebruik. In 2000 moeten er 25 procent minder verkeersslachtoffers zijn, 40 procent minder gewonden en 50 procent minder verkeersdo den dan halverwege de jaren saskia buitelaar Verschillende projecten om de verkeersveiligheid te vergroten krijgen dit jaar in de Ifijnstreek een vervolg. Het Rijnstreekbe- raad (Alphen, Jacobswoude, Rijnwoude, Ter Aar, Nieuw koop en Liemeer) werkt daar voor sinds kort nauw samen in een Regionale Projectgroep Verkeersveiligheid Rijnstreek. Voor dit jaar hebben zij ver schillende activiteiten op de agenda staan, die vorig jaar zijn begonnen. Zo komen er Broem-ritten om 50-plussers bewust te maken van hun rijge drag en verlichtingscampagnes

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 13