'We vechten en bikkelen nu voor elkaar We zijn van niets, toch iets geworden' Sport Heins wil brede top VRIJDAG 19 MAART 1999 Johan Heins is net als zijn voorganger Hans Hom een man van weinig woorden. De 51-jarige Drent, sinds vorig jaar oktober actief als bonds coach van de springruiters, weet echter precies wat hij wil bereiken. „De huidige top is te smal. Er moeten meer combi naties komen, waar we in de grote wedstrijden op kunnen rekenen." Heins, in 1977 goed voor twee keer goud op de EK van Wenen, heeft een aanstelling gekregen tot en met de Olym pische Spelen van 2000 in Sydney. Hij hoeft zich geen zorgen te maken over de aan wijzing van een equipe door NOCNSF. ,,De zesde plaats in de landenwedstrijd van de WK in Rome staat garant voor een nominatie. Voor vormbehoud is een plek bij de eerste acht van de EK in augustus in Hickstead voldoende." Het betekent dat Heins dit jaar nog flexibel kan zijn met de samenstelling van de diver se equipes voor de grote con coursen. „Ik richt me natuur lijk wel op die Europese titel strijd, maar hoef nog niet van af het begin heel strak te se lecteren. Ik wil vooral de aan komende talenten een kans geven meer ervaring op te doen. Dan doel ik zowel op miters als op paarden. Want dat er meer toppers bij moe ten komen, staat voor mij vast. In de breedte zijn we eigenlijk sterker dan ooit. Er zijn wel zestig mannen en vrouwen, die internationaal kunnen starten. Maar ook de top moet breder. Alleen dan is er kans op meer succes. De basis is anders te wankel. Heins mag graag herinneren aan de geweldige verrichtin gen van de Nederlanders op de Spelen van Barcelona in 1992. Toen won de ploeg goud en was er zilver voor Piet Ray- makers. „We hadden daar drie kanjers van combinaties. Daarna stortte de zaak in door de verkoop van enkele paar den. We boeken nog wel wat succesjes, maar te weinig om op titeltoemooien echt mee te doen om de prijzen." Heins, die op speciaal ver zoek van de miters was bena derd voor de functie van bondscoach toen Hom na ne gen jaar stopte, heeft een stu die gemaakt van de manier van voorbereiden bij de lan den, die wel geregeld grote tri omfen boeken, zoals Duits land. Engeland. Zwitserland en Frankrijk. „Daarbij blijkt telkens weer dat de toppaar den het de laatste weken voor een titeltoernooi opvallend mstig aan hebben gedaan. Ze moeten echt fris aan de start komen, want er wordt op zo n wedstrijd heel veel gevraagd." De paardenhandelaar uit De Wijk weet drommels goed dat ook hij niet de macht bezit om tegen een eigenaar te zeggen dat hij zijn dure paard voor een groot toernooi maar enke le weken op stal moet houden. ,,Als hij wat van zijn centen wil temgzien, wie ben ik dan om hem tegen te houden? Wel wordt er aan gewerkt om deel neming aan landerlwedstrij- den financieel hoger te waar deren. Misschien draagt dat bij tot een betere balans en meer mst voor de paarden." Heins werkt niet echt met een A-selectie, maar heeft wel de namen van een achttal mi ters hoog op zijn lijstje staan. Hij somt op: „Tops, Lansink, Dubbeldam, Van der Vleuten, Bril, Hendrix, Van der Schans en Geerink met als aanvulling Raymakers, die in een over gangsfase verkeert. In principe moeten we het van deze men sen hebben de komende tijd. Maar alles is nog open." Een groot voordeel vindt Heins het dat hij als eigen baas slechts één pet op heeft. „Ik heb verder met niemand speciale banden, die mijn werkmethode zouden kunnen beïnvloeden. Anders zou ik deze job ook nooit hebben aangenomen. Ik ben alleen mijn werkgever, de NHS, ver antwoording verschuldigd voor de beslissingen, die ik neem als bondscoach. Het feit dat ik ook in paarden handel, staat daar buiten. Zo hoort het ook. Ik wil iedereen recht in de ogen kunnen kijken." Katelijne Corporaal wil dolgraag met Alecto terug naar de hoofdklasse LEIDEN LOMAN LEEFMANS De vrouwen van hockeyclub Alecto laten weer nadrukkelijk van zich horen. Sinds de datie uit de hoofdklasse, ver bleef de Leiderdorpse ploeg an derhalf seizoen in de kleurloze middenmoot van de overgangs klasse. Maar na zes overwinnin gen op rij wordt er op de Bloe merd weer zachtjes gedroomd van een hernieuwde kennisma king met het hoogste niveau. Het onbeduidende Alecto weer in de strijd met grootmachten als HGC, Kampong en Amster dam. „Het gaat zo goed met zo'n jong team. Dan zou je toch zeggen, het zit er weer in." Dat zegt Katelijne Corporaal, de 21- jarige psychologie-studente die er al bijna vier jaar in de hoofd macht op heeft zitten. Zij maak te het hoogtepunt uit de clubhi storie van dichtbij mee: de twee seizoenen in de hoofdklasse, tussen najaar '95 en de lente van '97. Corporaal kijkt er met gemengde gevoelens op terug. „Het eerste seizoen was fantas tisch, een geweldige ervaring. Bijna elke week internationals tegenover je en we degradeer den niet, wat doorgaans wel beurt met clubs die uit de over gangsklasse komen. Het tweede jaar steekt daar bij af. Er was al tijd wat. Onderlinge ruzies, pro blemen met de trainster (San dra le Poole, red.) en het feit dat we vaak verloren, werkte na tuurlijk ook al niet motiverend. Verder vind ik dat we toen slecht werden opgevangen. Een onvermijdelijke tie volgde en het halve team stopte of ging elders hockeyen. Zo stapten twee van de grootste talenten, Sylvia Karres en Do minique Kuylaars over naar Amsterdam. „Door studiever plichtingen in andere steden gaat bij Alecto sowieso veel ta lent verloren", zegt Corporaal die zelf nooit een overgang heeft overwogen. „Hoofdklasse is prachtig maar ik weet zeker dat ik Alecto, waar ik al vanaf mijn zevende speel, vreselijk ga missen en ik zie op tegen het aanpassen in een totaal nieuwe groep. Wat dat betreft ben ik een beetje een muts", is de wei nig psychologische verklaring die Corporaal voor haar club- trouw heeft. Tegenover het vertrek van de halve basis van toen, staat dat de vrouwen van Alecto de. laat ste seizoenen ook steeds meer profijt trekken van de aanwe zigheid van de Leidse universi teit. In de huidige selectie zitten zeker vijf speelsters die bij Alec to zijn komen 'aanwaaien' om dat ze in Leiden gingen stude ren. Gepaard aan een nieuwe lichting eigen kweek heeft de Leiderdorpse club een grote te rugval weten te voorkomen en sinds de winterstop gaat het met zes overwinningen op rij zelfs boven verwachting. Van de tiende plaats schoot het elf tal van j coach Han Kolleman door naar de huidige vierde stek, weliswaar op een eerbied waardige afstand van tien pun ten op het Haagse HDM. „Toen we van titelkandidaat Zwolle punten afsnoepten, kregen we van HDM een taart bezorgd. Als het zo doorgaat zij we binnen kort zelf een concurrent van HDM. Komend weekeinde spe len we tegen Schaerweyde ook kanshebber voor promotie. En ik heb wel zin in nog een taart." Het is voor Corporaal moei lijk aan te geven waar het aan ligt dat haar elftal plotseling zo buitengewoon presteert. „Mis schien komt het door de terug keer van Willemijn Jansen na een blessure. Wij kwamen altijd moeilijk tot scoren en zij maakt nu opeens de een na de andere goal en daar lijkt het hele elftal zich aan op te trekken. We vechten en bikkelen nu voor el kaar en dat zie je terug in de re sultaten'. Promotie zit er dit jaar niet in. Daarvoor is de inhaalrace te laat op gang gekomen en Cor poraal denkt ook dat de huidige selectie nog niet rijp is voor het hoogste plan. „Ik zou nog een keer met Aled hoofdklasse spelen m: schien verlies ik juist d wel de realiteit uit hei pres was bijvoorbeeld weini odel voor het voorstel omd idui per week te trainen en hiel ook dat er soms erg m age wordt afgezegd. 'Ik moe He heet dan het excuus. Dl eft e mentaliteit die mij vu can Hockey ging bij mij at bun alles. Ik stond op mijnJ spot de te popelen om in hf kon i te spelen en bewaar od tn ve herinneringen aan de h Ie) riode dat in het Nedeii ichtr juniorenteam zat.' ab 9 Volgende seizoen ziel leen raai voor Alecto wederei rde i echte promotiekansen.I evin ste 'restanten' die de pa een 2 de hoofdklasse nog en vt meegemaakt, dreigen I it vei te verdwijnen. Noor Zw iden door een blessure al al en sp en Eus Westerduin enl avar Marieke Lips lopen nu en lec nen om lager te gaan ho men Vooral het vertrek van afgev de hoofdklasse-tijd vrij de sr kelijks de uitblinkster, is >dse i voelige aderlating. ,1 eken mijn hart vast als zij zegt Corporaal terwijl ademhaait. Het zou betekenen<H]D poraal bij het begin O nieuwe jaargang op ha jj als de grand old ladyv» geldt. Een flauwe giiml ze niet onderdrukken anse op niveau vergt veelt 0pes daarom moeilijk mete va te combineren. Vand ting veel spelers na hun si ken halverwege de twintig, ngste of lager gaan spelen, ft ek, m ker dat ik niet tot die 0 tte hoor. Ik ga zo lang efab door. Als ik op de club j]]eer gere elftallen kijk en 4 iepas ongedwongen, dat gd recti fanatisme dan vind ik' nku niks. Naast hockey fi endel nog drie keer in de wfl ntrac als ik een dag niet heb voel ik me ranzig." Saskia Admiraal naar WK ijshockey Saskia Admiraal verdedigt komende week de vaderland se driekleur op het wereldkampioenschap ijshockey voor B-teams. De center uit Zoeterwoude-Dorp treedt met het nationale vrouwenteam aan in het Franse Colmar. Ze is pas 22 jaar, maar toch één van de meest ervaren krachten van Oranje. 'Zeer fanatiek' en 'iemand die spontaan ziek wordt na verlies', zo karakteriseert de speelster, die gaat feesten als Nederland niet laatste wordt, zichzelf. ZOETERWOUDE MARC VAN DER JAGT Admiraal realiseert zich dat haar debuut op dit WK, mis schien gelijk haar laatste mon diale toemooioptreden is. Niet omdat ze voor een volgend kampioenschap te oud zou zijn en zeker niet vanwege een ge brek aan gedrevenheid. De Zoe- terwoudse erkent dat er in het uiterst kleine Nederlandse ijs- hockeywereldje nu eenmaal geen pijlen op de toekomst te trekken zijn. „De ijshockeysport kun je hier niet bepaald volwas sen noemen. In Amerika en Ca nada: daar staat het op één, zo als in bijna heel Europa het voetbal. IJshockey is in ons kik kerlandje eigenlijk een zeer kleine sport met bovendien een onoverzichtelijke structuur. Want ik weet bijvoorbeeld niet eens wat er vanuit de bond aan jeugdbeleid wordt gedaan. Ik ga de bond niet zwart maken hoor. Daarvoor weet ik niet ge noeg van hun geldpotjes. De competities zijn in ieder geval goed georganiseerd. Dat is voor mij een belangrijk gegeven." Hoe weinig geld er in de kas van de 65-jarige Nederlandse IJshockey Bond zit, bleek in de aanloop naar deze wereldtitel strijd. De geselecteerde speel sters kregen nog net een reis kostenvergoeding. Voor de we kelijkse trainingen in Eindho ven en de Drechtstedenhal. de thuisbasis van Jordans Lions, de club in Dordrecht waarvoor Admiraal uitkomt. „Neem nu de wedstrijdpakken; die kregen we gewoon niet. Daarvoor heb ik zelf moeten zorgen. Ik ben naar een bekende Leidse sport zaak gestapt en daar wilde men goedkoper pakken aan ons le veren. Vervolgens heb ik zelf weer sponsors gezocht om het geld daarvoor bijeen te krijgen. Anders hadden wij straks als Nederlands team niet homo geen op het WK rondgelopen." Admiraal maakte al op haar veertiende haar debuut bij het Nederlands vrouwenteam. Dat maakt van de speelster, die al op zevenjarige leeftijd met een stick achter een puck aangleed, een ervaren kracht in Oranje. „Ik ben aangestoken door mijn broer. In zijn ijshockeykleren voor de spiegel voelde ik me stoer. Er werd geroepen: 'Is die sport niet ontzettend hard voor een meisje?' Nee dus, ijshockey is geen vechtsport maar een teamsport, waarbij je niet een bal maar een puck in een netje knalt. En.als.je niet tegen een stootje kan. moet je maar gaan dammen. Maar, ik mocht er van mijn ouders dus niet op en moest aan veldhockey gaan doen. Dat praten met rollende tong is niets voor mij. Pas toen de voorzitter van de ijshockey- club Zoetermeer aanbood om voor een jaar de contributie te betalen, ging het feest door en werd mijn droom werkelijk heid. Na een dispensatiejaar bij de B-junioren ben ik samen met mijn hartsvriendin Lieke Erades uit Leiden, die ook in het nationale team speelt, over gestapt naar Utrecht. Daar bo den ze me in een jongensteam de mogelijkheden die bij de Zoetermeer Panters niet aan wezig waren." De Zoeterwoudse vertrok na één seizoen naar Dordrecht en heeft daar inmiddels drie volle dige competitieronden met Jor dans Lions AT gespeeld. Admi raals clubteamgenoten spelen aanstaand weekeinde zonder haar om het landskampioen schap. Maar dat leeft bij Admi raal minder sterk als het welsla gen van het WK. „Het komt omdat we van niets, iets zijn ge worden. Als je als vrouw op ni veau wilt spelen in Nederland, dan ben je gedwongen om in een herenteam te spelen. Dat is nauwelijks een haalbare kaart. Toch doet negentig procent van onze selectie dat. Admiraal verzekert dat ko mende week in Colmar, een pittoresk dorpje in de Elzas op luttele kilometers van Merdin- gen (woonplaats van Tour-ko ning Jan Ullrich), een zeer ge motiveerde ploeg op het kunst ijs staat. Daar waar in 1997 de 17de rit van de Ronde van Frankrijk eindigde, strijdt krap twee jaar later het nationale vrouwenteam om niet laatste te worden. De indeling in poule B bij Frankrijk, Tsjechië en Slowa kije (in plaats van poule A. Noorwegen, Denemarken, Ja pan en Letland) is gunstig. „De tijden van: 'daar heb je Neder land weer, ha ha ha', zijn over. Na twee keer verlies tegen Frankrijk in de strijd om de zes de plaats tijdens de laatste EK's in Denemarken en Tsjechië, zijn we extra gebrand op resul taat. Ik val niemand af, maar een nadeel is dat er binnen ons jonge team nog verschillen be staan in beheersing van de techniek. Dat komt doordat er maar heel weinig meiden op jonge leeftijd begonnen zijn. Je hebt wel superervaren speel sters als Marion en Irene Pepels (respectievelijk 38 en 36 jaar, red.), maar zij vormen een uit zondering." „Ook de komst van Ferry Lö- rincz als bondstrainer heeft ons op de goede weg geholpen. Hij heeft zelf in Oranje gespeeld en er met zijn fanatisme voor ge zorgd dat we een paar maan den één keer per week met de groep hebben kunnen trainen. Het is mede daardoor een hecht vriendinnenteam, on danks grote verschillen in leef tijd. Heel anders was dat op het vorige WK in Tsjechië, waar de speelsters elkaar het licht in de ogen niet gunden. Eén of twee keer winst moet daarom nu mogelijk zijn." Admiraal heeft kansen gehad om naar het buitenland te ver trekken, maar sloeg de sportie ve aanbiedingen uiteindelijk af. Ze speelde in Frankfurt een toernooi in de outfit van het Zwitserse Cosmos, maar wilde haar leventje in Nederland niet vaarwel zeggen. Ook kon de meervoudig international naar colleges in Canada, de baker mat van het moderne ijshoc key. „Maar, ik ben vorig jaar ge trouwd en heb hier alles." De spanning van 'overtime', 'sud den victory' en beslissende 'pe naltyshots' blijft ze naar ver wachting in Nederland beleven. Saskia Admiraal: „Als je niet tegen een stootje kan, moetje maar gaan dammen." „Hoe lang nog? Dat weet ik absoluut niet. Ik bekijk het bij na van dag tot dag, want in Ne derland is het in deze sporttak niet te overzien wat de moge lijkheden volgend jaar zijn. Ik heb vaker gebruld: 'Dit is mijn laatste jaar.' Maar dan gebeurt er weer iets positiefs waardoor je doorgaat. Het is jammer dat ik geen jochie ben. Dan had ik hier nog hoger kunnen komen. Bij Tilburg ofzo, ik ben er fana tiek genoeg voor." SCOREBORD. Mid-lotto 10a. Eerste prijs geen winnaar; 2e prijs 1 winnaar, 100.000 gulden; 3e prijs 41 winnaars. 1000 gulden; 4e prijs 84 win naars, 250 gulden. 5e prijs 1924 winnaars, 25 gulden; 6e pri|S: 2641 winnaars, 10 gul den; 7e prijs: 35.453 winnaars, 5 gulden. Cijferspel 10a. Zes cijfers goed; geen win naar, vijf cijfers goed 5 winnaars; 4 cijfers goed. 23 winnaars; 3 cijfers goed; 270 win naars; 2 cijfers goed 2712 Eredivisie: Roda JC - Willem II 0-2 (0-1). 36 Arts 0-1, 60. Bombarda 0-2. Scheids rechter Westerink Toeschouwers; 6500. Gele kaart; Van de Luer (Roda), Abdellaoui, Hill (Willem II). Europa Cup 2. Kwartinales, returns (tussen haakjes uitslag eerste wedstrijd). Valerenga IF (Noo) - Chelsea (Eng) 2-3 (0-3), Maccabi Haifa (Isr) - Lok. Moskou (Rus) 0-1 (0-3), Real Mallorca (Spa) - Varteks Varazdin (Kro) 3-1 (0-0), Lazio Roma (Ita) - Panionios (Gn) 3-0 (4-0). Geplaats voor de halve finale: Chelsea, Lokomotiv Moskou, Real Mallorca en Lazio Roma Mannen. NHV-beker, kwartfinales - Volendam 26-18, Aalsmeer 2 -T» 23. E en 0 - AHV Swift 33-25 BFC 30-27 PAARDEt Den Bosch. Indoor Brabant, ee Springconcours. 1,40 m, op tijd jr (Bel) Shurlands Governo- 51,23 seconden, 2 Ward 53,24,3 Tacken (Ned) Gordon 0-5 Springconcours. 1,40 m, op tijj groep): 1 John Whitaker (GBr)W| C 0 strafpunten - 50,51 seco Geerink (Ned) DBH Damiro L 0-5 Hendrix (Ned) RBG Halifax 0-54,4* Springconcours, 1,45 m, met ban groep): 1 Willemsz Geeroms Goliath T 0 strafpunten, 36.65 sec Coyle (Ier) Cruising 0-36,72, 3 "i (Bel) Ivoor 0-40,49. CSI-W groep: 1 Markus Fuchs (Z*i ne Charisma 0-33,34, 2. LudgerS (Dui) Ratina Z 0-34,53, 3. Houtack gor's Ajonc 0-43,70. - Gelfand (Isr) 1 1/2 - 1/2, Piket(I* fd pov (Rus) 1/2 - 1 1/2, Lautier (Fral |g nik 16 6 Basel. Zwitsers Open, 160.000 gulden. Vrouwen, tweede ronde; Meulendijks (Ned) - Morgan (Wal/3) 11-7 11-1, Sörensen (Den) - Beenhakker (Ned) 11-6 11-1 Vrouwendub- bel, tweede ronde: Olsen/Sörensen (Den/1) - Van Hooren/Stechmann (Ned/Dui) 15-5 15- 0. Mannen, tweede ronde: Hoyer Larsen (Den/3/4/) - Palyama (Ned) 15-12 15-6. Mannendubbel, tweede ronde: Van Dalm- /Lens (Ned) - Ohtsuka/Matsuda (Jap) 15-12 15-4 Gemengddubbel, tweede ronde: Lundgaard Hansen/Harder (Den) - Van Daim/Van Hoo- ren (Ned) 4-15 15-12 15-13, Bruil/Van den Heuvel (Ned) - Roos/Kirkegaard (Den) 15-7 15-12. BASKETBAL New York. NBA. Washington Wizards - Utah Jazz 87-95, Cleveland Cavaliers - Los Ange les Lakers 100-93, New York Knicks - Orlan do Magic 78-86. Chicago Bulls - New Jersey Nets 104-95, Milwaukee Bucks - Boston Celtics 99-83, Vancouver Grizzlies - Minne sota Timberwolves 86-81. Sacramento Kings - Portland Trail Blazers 78-88. BILJARTEN Seoel. Wereldbeker driebanden. Tweede ronde Jaspers (Ned/2) - Zanetti (Ita) 3-1 (15-7 15-2 5-15 15-13/1.250 - 0.948). Blomdahl (Zwe/1) - Burgman (Ned) 3-0(15- 7 15-12 15-11/1.323 - 0.909). Efler (Oos) - Habraken (Ned) 3-2, Carlsen (Den) - Nelin (Den) 3-1. Sayginer (Tur/3) - Sang Lee (VSt) 3-1, Rudolph (Dui) - Arai (Jap) 3-1, Bang Jung Kuy (ZKo) - lm Jun Soo (ZKo) 3-2, Sanchez (Spa/4) - Papakonstantinou (Gri) 3- 1. Kwartfinales; Jaspers (Ned) - Bang Jung Kyu (ZKo) 3-1 (15-12 15-1 13-15 15-5/gemid- delde 0,906-0.523). Carlsen (Den) - Blom dahl (Zwe) 3-2 (15-10 15-11 5-15 3-15 15-5 (1.394-1,473), Rudolph (Dui) - San chez (Spa) 3-1 (15-11 7-15 15-12 15- 8/1,155-1,045), Sayginer (Tur) - Elfer (Oos) 3-0(15-3 15-4 15-8/1,956-0,681) Halve finales; Jaspers - Sayginer 3-0 (15-2 15-8 15-14/1,500-0,857), Carlsen - Ru dolph 3-1 (12-15 - 15-10 15-8 15- 10/1,727-1,343). BRIDGE Warschau. EK paren. Eindstand na halve fi nales: 1. Vlajnic/Zipovski (Joe) 59,93 pro cent, 2. Kowalski/Romanski (Pol) 57,68, 3. Bocchi/Duboin (Ita) 57,68, 16 Pa'ulissen- /Ramer 55,68. Uitgeschakeld: 44. Van Prooyen/De Wijs 53,17, 52. Maas/Ramondt 52,47, 80. Roodhüizen/Verdonk 51,17, 100. Brink/Drijver 50,10, 108. Debets- /Speelman 49,60, 127. Bakir/Van der Sarre 49,60. CRICKET Kaapstad. Western Province selectie - Ne derland, tweedaagse wedstrijd, stand na eer ste innings: Western Province 188 all out, Du Preez 70 not out, Nederland 136 voor 8, Kloppenburg 55 en Statham 28 not out (Bos) 1-1, Anand (Ina) - Kramnikifl I 1/2, Van Wely (Ned) - Ljubojevicl Topalov (Bul) - Sjirov (Spa) 1-1. BADMINTON Karpov, Kramnik 4 1/2 punten, 3 4. Topalov 3 1/2, 5. Ljubojevic, Ni ket 3, 8. Anand, Sjirov, Ivantsii» II Van Wely 2, 12. Gelfand 1 TAFEl Zagreb. Kroatische Open. Manne ronde: Keen (Ned) - Varga (Hon)l 18 21-10 21-19 Tweede ronde (Oos) - Keen 22-20 21-18 21-17 dubbel, eerste ronde: Keen/De C« er Mitamura/Kato (Jap) 23-25 21-15 Tweede ronde. Keen/De Cock-i 011 Krszewsky (Pol) 20-22 21-13 21-! Kwalificatie mannen, eerste ronde turn (Ned) - Stark (VSt) 6-0 IE (Ned)- Huet(Fra) 7-6 3-6 6-2,Ra Wassen (Ned) 6-3 0-6 6-4, Escu Kempes (Ned) 5-7 7-5 6-3, 0'Bn Van Scheppingen (Ned) 6-4 61 ronde: Van Lottum - Prieto (Ars O'Brien - Wessels 6-3 6-3 Key Biscayne. 9.5 miljoen gulden eerste ronde: Mannen, eerste ronj ken .(Ned) - Novak (Tsj) 6-2 61 (Fra) - Van Lottum 6-7 6-4 6-4,1 Blanco (Spa) 6-3 6-4, Hewitt <M 01 forde (Aus) 6-2 6-1. Draper {Aas ltl (Arg) 6-3 2-6 6-2, Escude (Fral Ol (VSt) 7-5 4-6 6-3, Ruud (Noo) i J 6-2 7-6, Spadea (VSt) - Squillai 6-2, Mamut (VSt) - Goldstein f6! CV' 7-5, Norman (Zwe) - Arazi (V? Wayne Black (Zim) - Prinosil (Dj 6-4, Dosedel (Tsj) - Di Pasqualefi 2, Voinea (Roe) - Caldwell (VSt 31 O'Brien (VSt) - Sargsian (Arm)6; sjean (Fra) - Tieleman (Ita) 6-171 netti (Ita) - Raoux (Fra) 6-2 61 (VSt) - Malisse (Bel) 7-5 6-2. E- Pozzi (Ita) 6-4 1-6 6-4, Hrbatyli naoui (Mar) 6-7 6-3 6-0 Vrouwen, eerste ronde: Wagneriji Dl Shi-Tang (Tai) 6-4 3-6 7-5. Mi - McNeil (VSt) 7-6 2-6 6-3,1 Nedjedly (Can) 6-3 6-1. Grande! chez Lorenzo (Spa) 7-5 6-3, Oei - Barabantsjikova (WRu) 6-2 6:1 (Roe) - Vento (Ven) 6-2 6-1Tas o» - Cacic (VSt( 6-3 6-1, Li Fang) J] chaume-Balleret (Fra) 7-6 6 (VSt) - Fusai (Fra) 6-0 4-6 6-0, (Slw) - Gersi (Tsj) 6-3 7-5, Mol (VSt) 6-1 6-2, Zuluaga (Col)- 6-3, Lucic (Kro) - Tu (VSt) 3-61 mer (Lux) - Hrdlickova (Ts|) 3 Snyder (VSt)-Po (VSt) 6-1 6-3, t[ Reeves (VSt) 6-1 6-2. 'A "i Katelijne Corporaal: „Ik heb wel zin in nog een taart. FOTO MARK LAMERS

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 24