Noordwijk moet nog tien finales spelen Sport UIT DE DEKKING Tennisumpire Erica Vink overleeft in mannenwereld Immink hoopt met KRV op stuntje tegen oude club Foreholte verliest bekerduel Klassement topscorers '98-'99 Van As bijna rond met Nie' KZ Leiden krijgt laatste ka VRIJDAG 19 MAART 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 0 I. PLV -CHEF JANET V Gemini/Kange- roes: Heel ge zellig. Er spelen veel mensen uit de omgeving, ik ben een van de weinigen van buitenaf. Maar ik word toch gewoon geaccep teerd, hoor... Beste maatje in het team: Lucy van Luynen. Wij volleyballen bijna altijd samen, ook vaak op het strand. Hoogtepunt: Het jaar eerste di visie met Gemini. Dat was heel bijzonder. Ik ben in het volley bal vrij ambitieus en het was mooi om mee te maken hoe de sfeer op dat niveau is, er komen ook meer toeschouwers. Dieptepunt: Ik ben een jaar ge blesseerd geweest aan mijn schouder, precies het jaar dat we kampioen werden en pro moveerden naar de eerste divi sie. Die blessure kwam door overbelasting, door ballen te smashen die net niet lekker werden aangegeven. Leukste tegenstander: Tja, bij de mannen hebben ze nu van die leuke streekderby's, die hebben wij niet. Wij spelen het liefst tegen snelle, aanvallende ploegen, dat is ook meer ons spelletje. Van die teams die el lenlange rally's maken en steeds die bal van de grond plukken, die zijn vervelend om tegen te spelen. Vervelendste tegenstander: Tonegido. Op een of andere ma nier zijn we tegen hen nooit in vorm. Zij houden er ook wel van om steken uit te delen door het net. Onvriendelijkheden onder het net door: Dat gebeurt niet echt vaak. Het zijn meer grapjes dan dat het echt vervelend is tussen twee ploegen. Hobby's: Een beetje bezig zijn in de tuin, wat onkruid trekken en zo. Niet om mijn agressie kwijt te raken, dat doe ik bij het volleyballen al. En lezen, fan- tasy-boeken. Ik ga ook graag naar de bioscoop, maar de eni ge hier in Leiden waar je een beetje lekker zit, is Trianon. Krant/tijdschrift: Het Leidsch Dagblad en National Geo graphic. Eten: Indonesisch. Drinken: Fris. Ik drink alleen een biertje als ik uit ga. En cola rum. Respect voor: Doorzetters, mensen die ondanks tegensla gen door blijven gaan. Hekel aan: Een warming-up. Dat is zo vermoeiend. Rondjes lopen en zo, dat hoeft voor mij niet. Vakantieland: Brazilië. Ik ben daar twee keer geweest, een keer op stage en een keer op va- Het is een door mannen gedomineerde wereld, waarin Erica Vink zich bevindt. In de wereld van de tennisumpires is er voor een vrouw nog bar weinig te zoe ken. De weg is lang naar de absolute top, maar voorlopig maakt de Leidse een bliksemcarrière. En dat alles zonder po sitieve discriminatie. „Het is eerder een nadeel dat je een vrouw bent, dan een voordeel zegt Vink. Het lijkt een uit de hand gelopen hob by, maar Vink laat geen mogelijkheid onbenut om de umpirestoel te beklim men of als lijnrechter dienst te doen. Vrijwel al haar vakanties worden inge vuld door tennisjurering. Vink, onder wijzeres op de Wilhelmina basisschool in Rijnsburg, is bij de nationale compe titie en de grote internationale toernooi en inzetbaar. „Alleen in de herfstvakan tie is er geen toernooi. Dan ben ik vrij." De liefhebberij gaat zelfs zo ver, dat Vink erover denkt een tijdje full-time als scheidsrechter rond te reizen langs de internationale evenementen. Onlangs haalde ze haar "white badge', waarmee ze internationaal aan de slag kan. „Ik ben al vier jaar ADV-dagen aan het spa ren en daarmee kan ik een jaar met op frisverlof. Ik wil niet zeggen dat ik verza digd ben, maar ik sta al vanaf mijn 19de voor de klas. Het nomadenbestaan trekt me wel. De sfeer op de toernooien is ook goed. En je maakt veel mee." Erg lucratief is het bestaan niet. Er zijn maar weinigen in dienst van de spelers bonden ATP of WTA Daarnaast zijn er een aantal parttimers met een contract. De rest moet het doen met dagvergoe dingen. De 32-jarige Vink kiest bewust voor het investeren in haar loopbaan. „In het begin is het sappelen. Het is een schijntje wat je krijgt. Ze moeten je leren kennen. Ik denk dat het nog wel vijf jaar duurt voordat ik in aanmerking kom voor een contract." In Nederland zat ze al bij de grote toernooien. Naast de challengers en sa tellites beklom ze tijdens de kwalificatie wedstrijden van de Dutch Open in Am sterdam de stoel. In Rotterdam vorige maand was ze lijnrechter. De kans dat ze bij de mannentoemooien op de stoel mag is erg klein. „Maar tijdens het AB- N/AMRO-toemooi zat ik wel op de ser vicelijn en dat is ongekend voor een vrouw. Ik heb steeds goede beoordelin gen gekregen van de ATP. In het begin wist ik trouwens niet eens dat er een hi ërarchie zat in de lijnen." Moet ze bij de ATP-toernooien nog pas op de plaats maken, bij de vrouwen bond WTA krijgt ze meer kans. Neder land telt slechts een evenement voor vrouwen; in de week voor Wimbledon in Rosmalen. „Het zit er dik in dat ik in Rosmalen gewoon op de stoel zit. De WTA heeft ook mensen in dienst en het is makkelijker om daar binnen te ko men. Maar de ATP heeft meer geld en meer faciliteiten voor scheidsrechters. Bovendien vind ik mannenpartijen leu ker om te doen. Het is wel zwaarder, maar het tennis is attractiever. En man nen zijn ook makkelijker." Vervelende dingen maakte ze nooit mee. „Ik zit vrij zeker op de stoel. Dat komt ook door het lesgeven. Ik dacht in het begin dat ik wel veel gezeik en ge zeur zou krijgen, maar dat is meegeval len. Je moet zorgen dat het in het begin super gaat. Dat zet de toon. Zelfs de toss kan al goed voor het vertrouwen zijn. Natuurlijk zijn er momenten dat er een verhoogde staat van concentratie moet zijn. Bij set- of matchpoint en in tie breaks mag je geen fouten maken." Hoewel ze nationaal aan de top zit en internationaal nadrukkelijk aan de weg timmert, is ze in de zomer ook in het district nog regelmatig te zien. „Maar la ger dan de B-toernooien wil ik niet. De Masters is altijd nog leuk omdat de be langen groot zijn en er veel publiek is. Maar ik wil steeds meer en het spel in B is niet meer wat ik gewend ben. Als je bij een indoorfinale in A op de stoel zit wordt het uiterste van je ge vraagd. Bij een B-wedstrijd kan je het dan wel kalmer aan doen, maar geef mij maar een wedstrijd dat ik er vol bij moet zijn. Dan maak ik de minste fouten." KRV-speler Floor Immink speelt morgen bij Ter Leede op bekend terrein. De spits, dit jaar goed voor zeven treffers, kwam namelijk jarenlang uit voor de Sassenheimers. Immink koos eind van vorig seizoen eieren voor zijn geld en verkaste naar de Kooltuin. „Ter Leede trok vier voorhoedespelers aan, en dat waren niet de minsten. Het was in mijn nadeel dat Ter Leede er slecht voor stond, daardoor kon er niet geëxperi menteerd worden. Ieder duel moesten ze aan de bak. Toch stond ik drie keer in de basis, maar in de meeste gevallen moest ik zo'n twintig minuten voor het einde eruit. Kapot was ik dan. Ik denk dat de hoofd klasse voor mij net iets teveel gevraagd is." Het thuisduel te gen de ploeg van Arie Lagendijk ging met 5-0 verloren, maar de ze keer heeft Immink er meer vertrouwen in. „Toen zaten we in een slechte periode waarin we een aantal keer achter elkaar verloren. Nu weten we hoe het moet. Van het begin af aan moeten we strijd leveren en de persoonlijke duels met lef in gaan. Bovendien hebben we nu een goede serie achter de rug en kunnen we voor een stuntje zorgen. Een puntje moet luk ken." De Katwijkers kunnen tegen Ter Leede niet beschikken over André de Best (geblesseerd) en de geschorste Timo van Poppel. VOORHOUT» De handbalsters van Foreholte hebben in de Gaasbak in Voorhout geen stunt kunnen uithalen tegen eredivisionist Hellas Sport. De Voorhoutsen, die een divisie lager uitkomen, verloren met 20-30. Al snel kwamen de Haagse vrouwen op een 2-8 voorsprong en die marge was teveel voor Foreholte om er nog echt in te gaan gelo ven, sprak trainer Rinus Rondberg. De tweede helft, die inging met 9-17, beet de thuisclub feller van zich af, maar het was niet genoeg om de kwartfinale van de NHV-beker te bereiken. Hé Scheids is een rubriek over arbiters. In de achtste aflevering tennisscheids- rechter Erica Vink, vrouwe lijke umpire in een door mannen gedomineerde we reld. Arnold Reinders: Als we een keer kampioen kunnen wordendan is het dit jaar' Leidsch Dagblad Doelpuntenmaker van de week: Doelp. Coen Boers (Alkmania) 03 ij Alex Barendse (RCL) 02 2 0 20,0 nl 2) Peter Zirkzee (RCL) +03 16 3) Yachya Farhane (UDWS) 00 21 4) Ben Kottenhagen (Meerburg) 01 21 Michel Turk (Meerburg) 03 21 Barry Dubbeldeman (V'schoten) +00 15 15,C -ai f\ Marcel de Bruin Leiden) +01 14 8) Mark Ens (VVSB) +01 14 9) Peter Zaalberg (VCL) 01 18 13,5 oi ig) Maarten Smakman (Ter Leede) 01 12 12,8$ Wout Bergers stelt voor de topscorer van de week een shirt beschikbaar. De winnaar kan deze prijs ophalen bij een van de vestigingen van Wout Bergers Sport na ontvangst van de waardebon. De topsco rer van de maand ontvangt een paar voetbalschoenen. Voor de drie topschutters van het seizoen 1998/1999 zijn aantrekkelijke prijzenpakket ten beschikbaar gesteld. De coördinatie van het topsco rersklassement is in handen van Wim van Duivenbod formatie dagelijks 10.00 en 14.00 uur, tel 5356461. .311 Jeffrey van As (26) is zo goed als zeker de komende drie jaar ook speler van NAC. De Leidenaar heeft al mondeling overeen komst bereikt met de Bredase eredivisieclub, maar moet zijn handtekening nog zetten. „NAC is aan bijna al mijn eisen tege moetgekomen. Dan kanje het niet maken om tegen de club te zeggen, dat je eerst wil afwach ten of we in de eredivisie blij ven. Als je A zegt moet je ook B zeggen. Ik heb de toez gekregen dat de speler op sterkte blijft, ingeval* degraderen. Zeg maar hi haal-AZ, dat ook de grc< een wist te houden. Voi zijn er nog tien duels w boeg, maar je kan niet a se nen dat we het erg n gaan krijgen. Ik heb hen |3' naar mijn zin bij NACe het in de besprekinge goed vinden met Roelai mans. Het contact ma trok me over de streep." KORFBAL MICHEL VAN GENT KZ Leiden krijgt zondag de laatste kans om zich te handl. de derde klasse van de zaalkorfbalcompetitie. De Leiileiiü (ïll len om 13.00 uur in de Fortunahal te Delft een beslissingsw tegen Harga, waarbij de verliezer degradeert naar de vie uk it Naam: Rachelle Hoedemaker Geboren: 9 juli 1970 te: Heerlen Woonplaats: Warmond. Ik ging in Leiden studeren, kreeg een vriend en ben in het westen blijven wonen. Clubs: Sittardia, Leython en Gemini/Kan ge roes. Bij Gemini vond ik een nieuwe uitdaging, dat speelde op een hoger ni veau. Broers/zussen: Een zusje, Clau dia, vier jaar jonger dan ik. Beroep: Ik ben arts bij de GGD in Gouda. Opleiding: Medicijnen, binnen kort begin ik met een speciali satie: jeugdgezondheidszorg. De doelgroep vind ik heel leuk. En ook dat er een stuk preven tieve gezondheidszorg bijkomt. Partner: Rob. al bijna negen jaar. We hebben elkaar bij Ley thon leren kennen, daar speelt hij nog steeds. Kinderen: Een pleegzoon van 14, David. Lengte: 1.79 Gewicht: 62 kg. Positie: Buitenaanvaller. Links/rechtshandig: Rechts- handig. Trainers: Vroeger heb ik veel training van mijn vader gehad - ik kom uit een echt volleybal nest. Bij Leython was eerst Wil lem Spierdijk een tijdje mijn trainer, daarna kwam er zo'n beetje ieder jaar een ander. Ber nard van der Pols springt eruit. En nu is het Reno Jagtman. Eén punt halen uit drie wedstrijden en nog titelkandi daat zijn. Dat kan dit jaar in de hoofdklasse A van het za terdagvoetbal. Noordwijk en Scheveningen werkten de afgelopen weken eenzelfde teleurstellende serie af van één gelijkspel en twee nederlagen. Toch bedreigt nog geen ploeg de twee titelkandidaten. Noordwijk-aanvoer- der Arnold Reinders geeft, aan de vooravond van de der by tegen Rijnsburgse Boys, zijn ploeg de beste kans. „Als wij er echt voor gaan, vind ik dat we de betere ploeg hebben." NOORDWUK WILLEM SPIERDUK De aansporing om 'ervoor te gaan' heeft Arnold Reinders (28) niet nodig. De aanvoerder rent is over het hele veld te vin den, rent zich rot, scheldt tegen de scheidsrechter, tegenstander en medespelers en maakt ook nog wel eens een forse overtre ding. „Op het veld is Arnold niet zo'n leuke jongen", merkt zijn vriendin op. thuis in de huiskamer. Maar op de bank in zijn pas gekochte woning in Noordwijk 4 is Reinders de rust zelve. Rustig analyseert hij de prestaties van zijn ploeg, hij toont slechts emotie wanneer de televisie een doelpunt van Manchester Uni ted laat zien. Natuurlijk geeft Reinders zijn ploeg een goede kans op de ti tel. Maar hij maakt zich zorgen over het vermogen van zijn elf tal om tot het uiterste te gaan. „Tegen FC Lisse straalden we de absolute wil om te winnen niet uit, het wordt tijd dat we ons als kampioenskandidaat gaan gedragen. Dat we meer een over-m'n lijk-mentaliteit aan de dag leggen. We spelen nog tien finales en iedereen moet weten dat het finales zijn. Als we een keer kampioen kun nen worden, dan is het dit jaar." Toch vindt Reinders ook dat het zijn ploeg de afgelopen wedstrijden (verlies tegen FC Lisse en Marken, gelijk tegen Katwijk) niet mee heeft gezeten. „Tegen FC Lisse hebben we te recht verloren. Maar tegen Mar ken kregen we legio kansen en scoorden we ook twee keer. In principe moet het genoeg zijn om twee goals te maken in een uitwedstrijd, maar we kregen een paar lullige doelpunten te gen. Tegen Katwijk had het met de rust al 2-0 moeten staan. Als dat gebeurt, hoor je niemand meer." De aanvoerder wijst erop dat Noordwijk voor de winterstop ook al mindere wedstrijden speelde. „Vooral tegen Excelsi or Maassluis en Capelle was het niet best. Maar in die wedstrij den was het: kans, boem, han gen." Nu de ploeg van trainer Bröring acht punten heeft laten liggen, duiken de verhalen weer op dat Noordwijk altijd na de winterstop terugvalt. Reinders gelooft er niet in. „Twee jaar ge leden zetten we juist de tweede helft van het seizoen een heel goede serie neer. Je kan beter zeggen dat Noordwijk niet een heel seizoen lang goed kan spe len." Reinders weet dat dit seizoen de kans is voor zijn ploeg om de titel te pakken. „Scheveningen is niet ongenaakbaar, ze ver spelen ook punten. Hun voor deel is dat ze een brede selectie hebben. Toen we laatst tegen ze speelden voor de beker, ston den er vijf jongens in die ik nog noot had gezien en die draai den goed mee. Bij ons zit Jos Smits op de reservebank, die is bijna 40 jaar en Robert Spaan, onze reservekeeper, is 17. Ik speel graag met Jos, vooral als het op bikkelen aan komt. Maar eigenlijk zou het niet mogelijk moeten zijn, er zou een jongen van 20 moeten staan trappe len." De smalle selectie zou Noordwijk op kunnen breken. Reinders: „In het tweede staan jongens die allemaal mee kun nen doen, maar als je er vier of vijf moet opstellen, wordt het een stuk lastiger. Het is ook moeilijk voor die jongens. Ik mocht vroeger ook wel eens met Groningen 1 meespelen. Dan speelde je met vijf anderen iuh teit, het strandvolleybal.l^éi er geweldig. Politiek: Daar houd ik m« zo mee bezig. De partijen! ook steeds meer op elkaai ken. Geloof: Rooms-Katholiek niet vaak naar de kerk, nufrpy geloof wel. Mooiste plekje in Warma de Bij de Kaagerpiassen, aan water. Kampioen in tweede dhi Nieuwegein. Dat heet gek Barneveld Vrevok. Degradant: SoVoCo in lec val. die zijn echt niet best ill, gok op Odulphus. Barneveld Vrevok - Gerai josc /Kangeroes van aanstaan trur zaterdag: Zij staan dan venaan, maar zij hebben) ijfd< dat aanvallende spelletjel de t< ons wel ligt. We kijken \va eruit kunnen slepen. Toekomst persoonlijk: II bij Gemini nog zo lang mi «k in het eerste blijven volles! len. Echt veel hoger zal iki komen, ik begin trouwens al tot de ouderen te behoi Toekomst club: We al een aardig gemengd eei n Sj: team, met een paar ervaje l De mensen en jeugd. Er zitijn j hoop talent tussen, ik ven zeker dat ze weer een pioen worden en de eersli halen. TEKST ANTON DIEDRICH uit het tweede, en de jongens van het eerste hadden er geen zin in. Dat is lastig." Ondanks de mindere resulta ten van de laatste weken, is de sfeer bij Noordwijk onvermin derd goed. ,Alle jongens die bij Noord wijk spelen, vinden het de beste club waar ze ooit gezeten heb ben wat de sfeer betreft. Maar het moet ook niet te close wor den, zodat je elkaar de waar heid niet meer zegt." Dat heeft Reinders de afgelo pen weken wel gedaan. Omdat hij voelt dat de titel voor het grijpen ligt. „Als wij maar de uitstraling van de kampioen hebben." Noordwijk-aanvoerder Arnold Reinders: „Als we er echt voor gaan, hebben we de beste ploeg.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 22