Ajax vertoont soms alweer Ajax-trekjes Sport BV Leiderdorp gaat onzekere toekomst tegemoet is helemaal niets voor hockeyclub Noordwijk Kringgesprek Raak of mis? Een dubbel chef willem spierdijk. 071-5356464. plv -chef janet van dijk. 071-5356463 bttenham moeizaam naar laatste vier leiderdorp gertjan van geen Een einde zonder eer of sfeer. De basketbalsters van BV Lei derdorp speelden gisteren hun laatste thuiswedstrijd van het seizoen. De tweede wedstrijd in de halve finale van de play offs om het landskampioen schap werd kansloos verloren van het onaantastbare Den Helder: 53-91. Zaterdag speelt Leiderdorp in de marinestad de laatste wedstrijd, want een stunt lijkt uitgesloten. Daarbij wijst alles erop dat er na drie seizoenen een einde komt aan het eredivisieschap. Na het succesvolste seizoen in het be staan van de vereniging moet er een wonder gebeuren wil BV Leiderdorp als eredivisionist het nieuwe millennium ingaan. De sportieve toekomst van Leiderdorp ziet er somber uit. Na een jaar dat - tegen alle ver wachtingen in - een plaats in de final four, de bekerfinale en de play-offs opleverde is het niet ondenkbeeldig dat de roodhemden een stap terug moeten doen. Coach Martin Feitsma zet er wegens te druk ke werkzaamheden na een jaar een punt achter. Bovendien vertrekt het gros van de speel sters. Jinga Gosschalk en Birthe van der Voort beproeven hun geluk om sportieve en maat schappelijke redenen in de VS. Marianne Schuit kan haar aan staand moederschap niet com bineren met basketbal, terwijl Sandra Wagemaker en Mariska van Zegveld gehinderd worden door fysieke malheur. Omdat Renate Sluys niet nog een sei zoen als uitzendkracht wil fun geren, blijven alleen Lonneke Bransz en Renske van der Voort als basiskrachten over. Vïce-voorzitter Winffed Bor- reman erkent het probleem. „We zijn bezig met het benade ren van speelsters, maar er is nog niets concreet. We willen voor volgend seizoen een vol waardige eredivisieselectie. Dan denk ik aan acht speelsters en het liefst tien", aldus Borre- man. Voor Feitsma eindigt het sei zoen, ondanks de behaalde successen, in mineur. „Het bloedt zo toch een beetje dood", zei de Haarlemmer na afloop van de forse nederlaag. „We hadden een grote kans op de derde plaats en die hebben we niet gepakt. We hadden een leuke serie wedstrijden tegen Landslake Lions kunnen spe len. Stel dat we die hadden ge wonnen, dan hadden we in de finale toch met een ander ge voel tegenover Den Helder ge staan." De coach moest gedurende het seizoen schipperen door het tekort aan speelsters. Daar naast zegde hij vlak voor het begin van de competitie Anouk de Vries de wacht aan na een meningsverschil. „Het is na tuurlijk een lachertje dat we soms met vijf speelsters naar een wedstrijd moesten, laat daar geen twijfel over bestaan. Maar het is ook geen garantie of optelsom dat we met tien speelsters wel hoger waren ge ëindigd. Het was behelpen en niet altijd even leuk. Het weg vallen van Marianne Schuit was nog het ergst. We misten daarna een rustpunt en basket balintelligentie." Leiderdorp heeft in principe tot het begin van volgend sei zoen de tijd om speelsters vast te leggen. Er bestaat geen over schrijvingstermijn. Borreman: „Maar wat mij betreft, beslis sen we uiterlijk eind mei. Je kunt je natuurlijk altijd terug trekken, maar het is ook netjes tegenover de bond als je kunt aangeven of je wel of niet aan de eredivisie deelneemt. Het is uiterst somber. Misschien dat we wat meiden van BV Lisse kunnen interesseren. En an ders moeten we kijken bij Landslake Lions of Prisma Col lege. Maar dat betekent dat we veel geld aan reiskosten kwijt zijn." Feitsma is van mening dat Leiderdorp alles op alles moet zetten om volgend jaar weer in de eredivisie uit te komen. „Het zou stom zijn om niet in te schrijven. Anders blijf je zak ken." BV Leiderdorp - Den Helder 53-91 (14-40). Scores BV Leiderdorp: Bransz 12 (11 rebounds), Gosschalk 12, Van der Voort 11, Van Zegveld 8 (10 reb.), Sluys 8, Goudberg 2. Topscorer Den Helder: Raaymakers 37. Jesper Gronkjaer leeft zich uit tegen gedwee MW: 1-4 Ajax, dit seizoen zo lang onherkenbaar, vertoont zowaar soms weer trekjes van Ajax en prompt knak ken de modale clubs van het land alweer als riet stengels. Even gedwee als FC Utrecht anderhalve week geleden in de Arena, boog gisteravond MW voor de aftredende kampi oen (1-4) in De Geusselt, waar vooral Gronkjaer met drie treffers een aangena me avond beleefde. maastricht henk houtink/gpd In Maastricht boekte Ajax de eerste uitzege in een competi tieduel onder trainer Wouters, nadat begin februari op Kaal heide Roda JC uit het beker toernooi was gestoten (0-3). De Amsterdammers stegen naar de derde plaats, drie punten nog achter Vitesse, dat zondag de Arena aandoet. Stapje voor stapje, in de stijl van zijn gelijkmatige coach, toont Ajax vooruitgang. Aan voerder Blind en de herstelde Litmanen geven het team weer houvast en Wouters' keuze voor Rudy op de rechterkant van het middenveld pakt op nationaal niveau goed uit. De nijvere Pool zorgt voor meer evenwicht dan de fletse Gorré. Zo kan Wouters langs Blind, Litmanen en in mindere mate Rudy de lijnen van inge bouwde zekerheden trekken. Daardoor kan de onrijpe vleu scoorden achtereenvolgens Gronkjaer (0-2) en Litmanen (0- 3). MW kwam voor rust niet verder dan een plaagstootje van Perez, waarbij Oliseh op de doellijn redding moest bren gen. Pas een kwartier voor tijd vond Perez zich met dank aan de weglopende Oliseh opnieuw volkomen vrij terug in het hart van de Ajax-defensie (1-3). En na het derde succes van Gronk jaer (1-4) op aangeven van Lei- denaar Tim de Cler schoot in valler Karapinar de bal nog op de lat. Het waren voor Wouters sig nalen dat er bij Ajax ondanks de onderhand weer vertrouwd ogende cijfers nog voldoende aan mankeert. De trainer had naar eigen zeggen een risico ge nomen door Vierklau te laten debuteren op de plaats van de geblesseerde Sier. Het spel van de nieuweling viel niet mee. Vierklau werd zienderogen ge hinderd door een gebrek aan wedstrijdritme en scherpte. Vooral in defensief opzicht mag nochtans worden ver wacht dat hij op termijn iets kan toevoegen aan Ajax, waar het orthodoxe verdedigende handwerk slechts door weini gen wordt beheerst. Maar kan Vierklau zondag de confronta tie met Vitesse, zijn oude club. al aan? MW: Van Duijnhoven; Plum, Volmer, Janssen en Heubach: Landzaat, Vries- de en Yoordens; Perez, Kortchagin (77. Falix) en Taiwo (75. Karapinar). Ajax: Van der Sar; Melchiot (62. De Cler), Blind, Oliseh en Vierklau (74. Gorré): Rudy. Litmanen en Witschge: Wamberto, Arveladze en Gronkjaer. Jesper Gronkjaer na zijn eerste doelpunt. Hij zou er drie scoren voor Ajax, dat in Maas tricht eenvoudig van MW won: 4- 1 foto anp gelspitsen de rust en ruimte worden geboden om leuke din gen uit te proberen. In tegen stelling tot de zwakke Wamber to profiteerde Gronkjaer daar van gisteren ten volle. De 21-ja rige Deen trok zijn hoopgeven de ontwikkeling bij Ajax in het diepe zuiden door. Voorname lijk door zijn snelheid scoorde hij driemaal. Maar de prachtige trap naar Litmanen, de aanlei ding tot Ajax' derde treffer, zei misschien nog wel meer over de kwaliteiten van de Scandina- viër. Al in de dertiende minuut joeg Gronkjaer, in alle zes duels na de winterstop basisspeler, zelf de bal na een hoekschop van Witschge hoog in het doel (0-1). Dat zal Wouters in meer opzichten deugd hebben ge daan. Zo werd door zijn protégé vroeg de ban gebroken tegen een ploeg die vooraf door de tactische opvattingen van trai ner Koevermans als lastig voor Ajax kon worden beschouwd. De opkrabbelende kampioen mocht tegen het veelal compact en teruggetrokken spelende MW minder ruimte verwach ten dan de laatste weken tegen Sparta (5-1) en FC Utrecht (5- 2). Zouden de vleugelspitsen Gronkjaer en Wamberto, die zich tot dusverre vooral als spe cialisten van de snelle tegen aanval hadden laten kennen, ook in Maastricht het pad naar de vrijheid kunnen vinden? Al vroeg wist Wouters zich dankzij Gronkjaer van die zorg verlost. MW kon doelman Van der Sar door een gebrek aan vernuft nauwelijks verontrusten en het bleek er bovendien de ploeg niet naar om de nog altijd onhandig opbouwende Ajax- verdedigers onder druk te zet ten. Ajax kon zijn aanvallen be hoedzaam opzetten en wachten op de gaten, waarvan er twee met doeltreffend gevolg door Witschge en Gronkjaer werden aangeboord. Uit hun passes Het eerste vrouwenteam, dames 1, maakt P promotie en moest afgelopen weekeinde aantreden. Op zaterdagen op zondag. Dit ?en de zin van de vierdeklasser. Door perso- oblemen werd het eerste van de twee duels n En achteraf blijkt dat concurrent De IJssel ^verkerk slechts één duel hoefde af te wer- °°rd\vijk-coach Joop Niezen, voormalig facteur van Voetbal International, spreekt ®petitievervalsing. l*rzoek om de wedstrijd van zaterdag te ver plaatsen naar een latere datinn - wij zijn bij, en had den dus geen inhaalprogramma noidig - werd door de bond afgewezen. Ik kreeg te horen dat iedereen moest inhalen. In dat geval kon ik ermee leven. We reisden op zaterdag af naar Berkel-Rodenrijs, zonder onze drie spitsen en ik kon geen beroep doen op jeugd- speelsters want die moeten zelf op zaterdag aan de bak. Zonder aanval kan je niet scoren en we verloren met 1-0" Niezen was na afloop benieuw wat concurrent De IJssel had gedaan maar van tegenstander Waddinx- veen, de nummer drie van de ranglijst, kreeg hij te horen dat het duel tussen deze twee elftaliën, met toestemming van de hockeybond, was verzet. „Omdat de trainers van beide clubs met elkaar over hoop lagen, of zoiets. Later kreeg ik te horen dat ook andere wedstrijden in onze klasse niet waren doorge gaan. De hockeybond, in de persoon van competitie- leider Brouwer, heeft dus gejokt. Het was hele/naai niet zo dat iedereen een inhaalprogramma kreeg voorgeschoteld.' Door deze verwikkelingen loopt Noordwijk wellicht promotie mis. „Dat zou een geweldige domper zijn. Noordwijk is een cluppie dat in de versukkeling zat, totdat een paar jaar geleden een aantal personen hun schouders eronder hebben gezet. De heren zijn inmiddels van de vierde naar de tivee klasse doorgestoomd en hadden tot afgelopen 'weekeinde zelfs kansen op nog een pro motie. Bij de dames wilden we ook die kant op en de eerste stap leek te gaan lukken.' Niezen laat het er niet bij zitten. Hij kent nog wat 'in gangen' en belde met directeur Johan Wakkie van het bondsbureau in Bunnik met het verzoek om 'de boel' eens uit te zoeken. Niezen: „Overspelen lijkt me geen goede optie. Dat is weer nadelig voor Berkel-Rodenrijs. Mijn voorstel is om De IJssel binnenkort ook een dubbelprogramma voor re schotelen. Lijkt me redelijk: Competitieleider Michel Brouwer bepaald niet ge charmeerd van de actie van Niezen: „De IJssel heeft om goede redenen uitstel gekregen. Verder wil ik hier niet op ingaan. Ik vind het negatief dat Noordwijk dit zo naar buiten brengt. Het heeft bij mij toch iets van de roep van een slechte verliezer.' Wordt vervolgd. )JZ geeft het nog niet op O tarrogante houding en de riiandalige uitspraak van mmissie van beroep staan inl contrast tot alle moei- f wij als vereniging moeten ïel(! om alles wat er op en rond ,032 Ktbalveld plaatsvindt, zo mogelijk te laten verlopen. ter,* "M' vergeefse moeite zou je mzeggen, de tuchtrecht- I al van de KNVB in ons dis- pat gewoon haar eigen en stoort zich op geen en- aan de beginselen juf. Kt voetballen. n,. sduidelijk, SJZ-voorzitter an" an der Geest is boos. het geheugen opfrissen: 'duel Kickers'69 - SJZ ena een speler van de Zoeter- 2C: se club een klap van een houwer. SJZ weigerde ver- u os om verder te spelen, ibwerd voor de weige- estraft en moest drie ft inleveren. SJZ voelt Waargenomen. „Het '°ffer wordt gestraft", ISBJ de club. mé; in hoger beroep werd de l,w gehandhaafd. De commis si beroep vond het 'niet nngrijk' dat het slachtof- 6* en aangifte heeft gedaan 'politie. rkomt de ernst van Joanne, wat wil jij later worden?" „Ik wil accountmanager worden bij een middelgroot verzekeringsbedrijf." foto hielco KuiPEf Het was het afgelopen week einde weer eens goed raak. Het aantal gele en vooral rode kaarten was niet te tellen bij de diverse voetbalwedstrijden. Vooral bij de Leids/Haagse confontaties liep het danig uit de hand. KSD - Roodenburg in de rijfde klasse zaterdag werd gestaakt nadat Leidenaar Björn van Reeden zijn been brak. Bij Stompwijk'92 - Oranje Blauw vond scheidsrechter Van der Valk het verbale geweld van dusdanig gehalte dat hij voortij dig affloot. „Buiten die verbale toestanden is er niet veel gebeurd", laat Van der Valk over de tele foon weten. „Op een gegeven moment wer den er dingen gezegd die beledi gend en intimiderend waren. Ik wacht nooit af en vond dat ik geen risico's moest nemen. Ie dereen moet op maandag toch weer naar zijn werk. Alles heeft zijn grenzen en verbaal was die grens overschreden. Er móet geen bloed gaan vloeien. Ik heb duidelijk afgesproken met beide partijen dat ik er mee zou stop pen.." Het wordt zo langzamerhand een steeds vaker terugkerend ri tueel als 'Leidenaars' tegen 'Ha genezen' moeten voetballen. Stompwijk-trainer Charl van Goozen moet er nog aan wen nen. „Wij deinzen niet terug voor hard voetbal, maar op deze ma nier verlies je het plezier in het spel. Er werden doodschoppen uitgedeeld en ware aanslagen van achteren. Spugen en schel den, zelfs door de mensen van het zogenaamde begeleidende team. Nadat ze een tweede rode kaart hadden gekregen, ont spoorden die gasten. Voor de winterstop werd Stompwijk'92 indirect de dupe van een akkefietje met een Haagse club. De ploeg van Van Goozen bereikte de serie A van de rijfde klasse niet, doordat Teyfingen zijn sportieve plicht uit angst voor Postalia niet na kwam. De KNVB speelde een dubieuze rol in die affaire, door Postalia nauwelijks te straffen. Van Goozen: „Het wordt tijd dat de KNVB gaat optreden. Ze hebben hun mond vol van fair play en laten clubs convenanten onderteke- nen, maar er gebeurt niets. Eens kijken of dit doorkomt bij de KNVB." Dat vragen wij ons ook af. de situatie in een ander daglicht te staan oordeelde de beroepscommis sie. Van der Geest ontploft zowat in het clublad de Groenwitter. „Het opent wegen naar een zeer gevaarlijke ontwikkeling in het voetbal, waarin de weg wordt vrijgemaakt voor een ieder om maar te doen en laten wat men wil op het voetbalveld, zolang er maar geen aangifte wordt ge daan. Het is werkelijk te gek voor woorden dat de tucht rechtspraak van de KNVB in ons district deze ontwikkeling middels haar uitspraak van harte ondersteunt. Boos is de SJZ-voorzitter ook dat zijn aanbod om de kwestie mondeling toe te lichten is ge negeerd. „Het betekent voor ons maar een ding, de arrogantie ten top. SJZ heeft nog maar eens een brief geschreven aan de KNVB de zaak nogmaals uit te zoeken en wil weten hoe de straf kan worden teruggedraagd. Dat zal niks uithalen, daarom een raad voor SJZ: Nooit meer een zaak in den minne schikken, meteen uitha len. Goede kans dat de tegen partij punten in mindering krijgt. „En jij, l ll| jugijj. Trainer Ruud Gullit speelt met zijn ploeg Newcastle in M haïvê finales van het toernooi om de FA Cup tegen Totten- m De Spurs plaatsten zich gisteravond moeizaam voor de (ste vier. Eerstedirisieclub Barnsley werd met 1-0 verslagen, i'^ Fransman Ginola maakte het doelpunt. De twee wedstrijden je halve finales worden op 11 april op neutraal terrein ge- fe|d. Arsenal ontmoet Manchester United op Villa Park, New- ipis de strijdt tegen Tottenham op Old Trafford. ric Heiden schaatser van de eeuw ;n Eric Heiden en Gunda Niemann-Stirnemann zijn j^nTijdens het ijsgala in Heerenveen uitgeroepen tot iaatser en schaatsster van de eeuw. Heiden (40) is de enige laatser die in één toernooi alle rijf olympische titels behaal- pat was in 1980 in Lake Placid. Bovendien werd Heiden drie r wereldkampioen allround. Niemann behaalde in haar car- c.: te drie keer olympisch goud. In 1992, in Albertville, won de if: iiiddels 32-jarige rijdster uit Erfurt zowel de drie als rijf kilo- hte'i Jer. Vorig jaar in Nagano won ze de 3000 meter. [Jongh wint na tumultueuze sprint tnovA marche Steven de Jongh heeft de zevende etappe in firreno-Adriatico gewonnen. De Nederlander uit de TVM- bleef gisteren overeind in een woeste sprint met Baldato blumbo als grootste slachtoffers van een valpartij. Beide anen braken hun sleutelbeen. De Italiaan Bartoli blijft leider et algemeen klassement. Tirreno-Adriatico eindigt vandaag. foto reuters leen thuisfans bij ADO-Den Bosch Bi wedstrijden tussen ADO Den Haag en FC Den ch komen geen aanhangers van de bezoekende ploeg meer ïen. De besturen van beide clubs hebben dat in overleg met NVB besloten. De maatregel is het gevolg van problemen Haagse en Bossche aanhangers de afgelopen jaren. De sup- lersstop geldt in elk geval tot 1 juli 2001 voor zowel competi- ils beker. leratie voor Jordi Cruijff Celta de Vigo moet het voorlopig zonder Jordi Cruijff 10. en De huurling in Spaanse dienst gaat nog deze week on- nng het mes wegens een spierblessure in de onderbuik. Ver- it wordt dat het herstel vier tot zeven weken zal duren. "i ce-lift voor de Kuip aoAM' Het Feyenoord-stadion wordt opnieuw gemoder- ïrd. De directie van de Kuip wil nog deze zomer de voetbal- 3^ iel voor dertig miljoen gulden gaan aanpassen. Er komen ww trmeer 20 nieuwe grote sponsorruimtes, die tussen de eer- e ka nde tweede ring komen te hangen. De Kuip is door de !StG^ Aal verheven tot de rijf sterren-categorie. Daarmee is men er meer Wembley en de Olympische arena van München rbijgestreefd. Rotterdam is dank zij die status deze eeuw r'ind loper geworden wat betreft het organiseren van Europa ifinales. li

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21