Nieuw offensief Alkemade tegen bewoners camping Werkstraf chauffeur voor veroorzaken dodelijk ongeval Huurhuizen Alphense woningstichting populair bij kopers eimuidense jeugd loopt ruim 10.000 gulden bij elkaar Cel geëist na seks met minderjarigen eroïneverdachtenuit Jdegraven voorlopig vrij Rijn Veenstreek WZHO sluit Alphense zuiveringsinstallatie Rechter: aanpak Alphense poelier gedeeltelijk juist iel jssen en pincodes gestolen randen run» Een zakkenroller heeft gisteren 3500 gulden k Xjolen van een 42-jarige Alphense. De vrouw werd iets na het I jdaguur in een winkel in de Herenhof gerold. In haar porte- mee zaten twee pinpassen met de daarbij horende codes, etijd na de diefstal bleek in totaal 3500 gulden gepind te bij verschillende banken. uto in de sloot 'aar* Een twintigjarige automobiliste uit Ter Aar is vanoch- ik t d vroeg met haar wagen in de sloot langs de Zevenhovense- 1 e igeraakt. Ze is met letsel aan haar hoofd naar het Hofpoort - ant lenhuis in Woerden overgebracht. De vrouw reed rond 6.30 inde richting van Nieuwkoop. In de buurt van Achttienka- Vf' |sstuurde zij naar rechts om een tegenligger te ontwijken. Zij v°c: met de wielen in de berm en verloor de macht over het '3d jr. Ze belandde daarbij met de auto in de sloot. S ebat met Muskens in Alphen «u aan den rijn Bisschop Muskens van Breda komt op 23 art naar Alphen aan den Rijn. Op uitnodiging van de plaatse- i eCDA-afdeling gaat hij in debat met wethouder S. Lyczak j r'. prhet Alphense armoedebeleid. Muskens kwam twee jaar g( »n in het nieuws met zijn uitspraak dat armen volgens hem J brood mogen stelen wanneer zij niet in staat zijn om op an- wijze aan voedsel te komen. De bijeenkomst begint om 0 uur in de St. Jozefzaal aan de Paradijslaan. kasactiviteiten in Westerhaven waan den rijn Voor hobbyisten en ruilliefliebbers is er op Irdag20 maart een paas- en hobbymarkt in buurthuis Wes- t m aven in Alphen aan den Rijn. Van 11.00 tot 16.00 uur zijn retj chillende zelfgemaakte hobbyspullen te koop, zoals kaar- jen houten speel- en siergoed, poppen, babykleding enz. De 11 angvoor bezoekers is gratis, een tafel huren kost 10 gulden, 22 maart is er een extra crea-inloopochtend in paasthema. Is j, lnemers kunnen voor 9 gulden een paasstukje met krokus- an zand maken. De ochtend begint om 09.00 uur. Wester- hp en is aan de Emmalaan 45. jj ssema naar asielzoekerscentrum waan den rijn» Het Alphense Getaneh Tessema asielzoe- ebu jcentnim wordt op 10 april officieel geopend met een trim- De Ethiopische hardloper Getaneh Tessema voert de 2,5 ?kbli neter lange loop aan. Alphenaren en inwoners van het cen- nkunnen zich vanaf 10.30 uur inschrijven aan de start, het Izoekerscentrum, Eikenlaan 46 in Alphen aan den Rijn. De ibegint om 11.30 uur. Volwassenen betalen 5 gulden, kin- ntot 12 jaar 2,50 gulden. De opbrengst van het inleggeld wai dt besteed aan sportabonnementen voor bewoners van het mm. Na de trimloop is er koffie en thee voor de deelne- s. Tessema verricht dan de openingshandeling, waarna het rum te bezichtigen is en bezoekers kennis kunnen maken ra de bewoners. i de chef tim brouwer de koning, 071-5356417. plv.-chef akroft, 071-5356411 den haag/hazerswoude-dorp De Haagse rechtbank heeft een vrachtwagen chauffeur uit Krimpen aan den IJssel (46) veroor deeld tot honderd uur dienstverlening en een voorwaardelijke rijontzegging van een jaar in ver band met een dodelijk ongeval 3 juli '97 op de Gemeneweg in Hazerswoude-dorp. Een 31-jari- ge man uit die plaats liet daarbij het leven. De 46-jarige beroepschauffeur had zijn lading stalen binten van twee meter lang niet goed vast gemaakt op zijn trekker met oplegger, een grote vrachtwagencombinatie. Na een hobbel in de weg vielen er in de buurt van de molen twee bal ken af en die raakten een tegemoetkomend bus je. Het busje raakte van de weg af en kwam tegen een boom. Andere verkeersdeelnemers, politie en hulpverleners die snel ter plekke waren, kon den niets meer voor het slachtoffer doen. Volgens de chauffeur, die inmiddels is ontsla gen, waren er echter geen vaste richtlijnen voor het vastmaken van de binten. Zijn eigen 'regel' was dat, alleen als de lading boven de zijsteunen van de trekker uitkwam, hij die dan vastsjorde.Tijdens de behandeling van de zaak enkele weken geleden hekelde aanidaagster C. de Groot die nonchalance: Het is mij een raadsel hoe de verdachte kan denken dat die losliggende balken blijven liggen onder het rijden. Misschien zijn ze er wel veel vaker afgevallen, maar is dat toevallig nooit opgemerkt." De aanklaagster ver weet de chauffeur 'zeer onoplettend en onvoor zichtig' verkeersgedrag. Ze eiste drie maanden gevangenisstraf, naast de voorwaardelijke rij-ontzegging. De chauffeur had niet te hard of onder invloed gereden en was al tweeëntwintig jaar beroepschauffeur zonder noemenswaradige incidenten. De man heeft een nieuwe baan ge vonden als chauffeur en daar hield de rechtbank in haar vonnis rekening mee. Kwaliteit laat te wensen over alphen aan den run Watermaatschappij Zuid-Hol land Oost (WZHO) heeft begin deze week het zuiveringsstation Den Hoorn in Alphen aan den Rijn gesloten. De sluiting was pas per 1 juli gepland, maar de prestatie van de waterzuivering liet te wensen over. „We had den de keuze om er óf eerder mee op te houden óf om nu nog voor een paar maanden groot onderhoud te plegen", verklaart A. van Leerdam, chef winning en zuivering bij de WZHO. „We hebben voor de eerste oplossing gekozen." Het drinkwater afkomstig uit zuiveringsstation Den Hoorn leverde volgens de WZHO ook in de afgelopen maanden geen gevaar op voor de volksgezond heid. „Het voldeed nog steeds aan de wettelijke normen", zegt Van Leerdam. De Alphense huishoudens krijgen hun drinkwater nu via de Slagader, de grote transport leiding, die door het hele voor- zieningengebied van de WZHO loopt. Van kwaliteits- of smaak verschil zullen de Alphenaren volgens het drinkwaterbedrijf weinig merken. Het water uit Den Hoorn werd al vermengd met het water uit de S' heb mij laagse rechtbank heeft odegravers (22 en 24) die ht worden van heroïne- gisteren vrijgelaten. Ze ruim drie maanden in !£1 rest. Hun strafzaak had n moeten dienen, maar Uil htbank kon de voorberei- fan de zaak niet afkrijgen, dvocaten van het stel s van de gelegenheid ik om voorlopige invrij- telling voor hun cliënten F wee worden met nog een hoofdverdachte (30) uit iven verdacht van een ;om heroïne naar de Bal- c smokkelen. De politie m ic'iePte °P 1 december j sar een transportje van tam, verstopt in de kop- neen auto. -jarige verdachte is Joe- Hij woont wel hier. De ieft bekend. Zijn vrouw moment bevallen en daarom bepleitte raadsman R. Klaassen voorlopige invrij- heidssteling. Officier van justitie mr. G Haverkate zei normaal gespro ken niets voor een schorsing van de voorlopige hechtenis te hebben gevoeld. Maar hij gaf toe dat er een onrechtmatig heid zou ontstaan als de twee nog langer in voorarrest zouden blijven. De raadkamer van de rechtbank heeft de 30-jarige hoofdverdachte die op 19 mei terecht staat allang uit voorar rest geschorst vanwege per soonlijke omstandigheden. De aanklager was het er daarom mee eens dat de andere Bode gravers ook naar huis mochten. De rechtbank kende de schor sing dan ook toe. De twee staan nu op 19 mei samen met de hoofdverdachte terecht. De 24-jarige verdachte moet zich dan tevens verant woorden voor de diefstal van 7000 kilo kaas uit een pakhuis in Woerden. Ook had hij gede ald in Alphen. De gemeente Alkemade gaat permanente bewoning op camping De Braassem in Roelofarendsveen aanpakken. Bij controle afgelopen maand ontdekte de gemeente dat ongeveer 20 van de 65 caravans illegaal worden be woond. roelofarendsveen marun kramp De eigenaars krijgen binnen kort een brief met daarin de mededeling dat zij alleen tij dens het hoogseizoen, de week einden en de schoolvakanties in de caravans mogen verblij ven. De gemeente overweegt een dwangsom in te stellen. Eind 1997 kwam de gemeente erachter dat vier caravaneige naars zich bij de gemeente had den ingeschreven op het adres van de camping aan de Galge- kade. De gemeente besloot op te treden tegen het permanente verblijf op de camping. Deze actie werd echter uitgesteld toen bleek dat de bewoners de kavel grond onder hun caravan hadden gekocht. De gemeente onderzocht de situatie de afge lopen maanden opnieuw. In de brief geeft de gemeente de campingbewoners uitleg geeft over haar standpunt en de maatregelen die ze gaat treffen. De gemeente houdt de moge lijkheid van een dwangsom achter de hand. „Eerst nodigen we de mensen uit voor een ge sprek met de wethouder waarin we bekijken wat de opties zijn", meldt E. van Sambeek van de gemeente Alkemade. „Want als blijkt dat mensen geen ander onderkomen hebben kunnen we ze natuurlijk niet direct op straat zetten. Daarbij hebben de caravaneigenaars recht op een hoorzitting. Maar we gaan ervan uit dat de caravans vanaf 1 oktober niet meer permanent bewoond zijn." Al eerder pakte de gemeente de illegale bergingen aan op het terrein aan de Galgekade. Na camping De Braassem gaat de gemeente onderzoeken hoe de situatie is op de andere cam pings in Alkmade, meldt Van Sambeek. „Dat moet, want de provincie wordt steeds strenger op dit punt." den haag/alphen aan den run persbureau cerberus De Raad van State is het er mee eens dat de gemeente Alphen het poeliers- en pluimveebe- drijf Verduyn in de Hooftstraat heeft gesommeerd om een ein de te maken aan de stank- en geluidoverlast. Maar met de in trekking van de milieuvergun ning van Verduyn is het college van burgemeester en wethou ders te ver gegaan. De Raad van State heeft dit uitgesproken in twee rechtszaken die Verduyn Poeliers- en Pluimveebedrijf in mei vorig jaar voerde tegen het gemeentebestuur. De uitspraak van het rechts college betekent dat Verduyn zijn kippenhouderij, de melktank en zijn huidendroge rij moet opdoeken. Daarvoor heeft hij geen vergunning. Deze illegale activiteiten veroorzaken veel stankklachten. De gemeen te is hierover al enkele jaren te gen Verduyn bezig. Controlebe zoeken van de Regionaal In specteur van de Volksgezond heid in de afgelopen jaren brachten aan het licht dat Ver duyn het niet zo nauw neemt met de milieuregels. Het liefst ziet de gemeente Verduyn verdwijnen naar een andere plaats. Om die reden trok de gemeente in 1996 zijn milieuvergunning in. De Raad van State vindt dat de gemeente hiermee ten onrechte de ver gunningsrechten van Verduyn heeft willen ontnemen. Verduyn zei dat hij het be drag van 275.000 gulden dat de gemeente voor zijn zaak heeft geboden veel te laag vindt. Maar ook al krijgt hij meer, dan acht hij het nog moeilijk om een geschikte plaats in Alphen te vinden. Verduyn beschuldigt de gemeente ervan dat zij hem wegpest vanwege de bouw van een woningcomplex op tien meter afstand. Inmiddels loopt er een onteigeningsprocedure tegen hem. alphen aan den run ivo pommerel De huurhuizen van de Wo ningstichting Alphen aan den Rijn (WSA) en Stichting Wo ningbouw St. Jozef die te koop worden aangeboden, vinden gretig aftrek. Sinds ju ni vorig jaar heeft WSA dertig appartementen en eengezins woningen verkocht, Sl Jozef verkocht veertig huizen. De woonstichtingen besloten de huizen te verkopen, omdat ze meer geld kosten dan ople veren. WSA wil de komende ja ren in totaal zeshonderd wo ningen kwijt, St. Jozef houdt het op honderd. De opbrengst wordt gebruikt voor nieuw bouw. De verkoopplannen zijn vol gens de stichtingen niet be doeld om zittende huurders weg te krijgen. Huurders die geen belangstelling hebben of het zich niet kunnen veroorlo ven, kunnen blijven huren. Pas als een bewoner de huur op zegt, ondernemen de stichtin gen weer actie en wordt het huis via een makelaar op de vrije markt gebracht. Huurders van de WSA van wie de eigen woning niet te koop is, krijgen voorrang. Beide stichtingen melden echter dat de belang stelling van de huurders groot is. WSA heeft tot nu toe wonin gen in de Hooftstraat, Grutto straat, Mandenvlechter en Poortwachter verkocht. St. Jo zef verkocht huizen aan de Klepperman en de Zadelmaker. Dit jaar richt WSA het vizier op de Aardster. Elfenbankje. Champignon, Marsdiep, Bril jantstraat en enkele andere straten. St. Jozef onderneemt dit jaar geen actie, maar wacht tot huurders het initiatief ne men. touders gaan geld naar Wit-Rusland brengen Ql - V1V «SA..,, nö "jfhonderd Leimuidense ting ónderen hebben giste er,- ;eer dan 10.000 gulden bij g p i gelopen voor de school tef hun Wit-Russische leef- zo>. nootjes in Chausy. Half gin: itmen veertig gastouders «1 van de opbrengst mee het Wit-Russische dorp de omgeving van Tsjer- ligt. Ter plaatse bekijkt de waaraan zij de rest van tómoet besteden. vi 'esultaat van de sponsor- wertreft de stoutste ver ingen. Tienduizend gul- ad de Werkgroep Spoet- jek v unuiden niet voor moge- hij ^den, meldt N. van ffg- Groep na groep gaan 'deren bij de drie basis- ln van start. In een kwar- en a Wen ze voor een vast be- vos 'nberen zo veel mogelijk S«3 S om de scholen en *1 Het Spant te lopen, vrijwilligers houden ma Jt par ours van 500 me degaten of de scholieren voetpaden blijven. Op de (n is het soms een ge- van jewelste. Met rode de en zweetdruppels op de °°Wen lopen de kinderen 'hardst. De meeste juf- uï 'n en meesters laten ze, jgt "loedigd door tientallen en moeders, ver achter aen Berg is net zo en- .iqtf als de deelnemertjes U 'Publiek. Ze had wel ge- d3'de actie zou aanslaan, Leimuidense scholieren lopen nog harder dan hun leraren om geld voor hun leeftijdsgenootjes uit Chausy te verdienen. foto marklamers maar de betrokkenheid met de dens hun verblijf hier veel met en veel ouders en kinderen Mijn zoontje bijvoorbeeld heeft Wit-Russische kinderen over- de gastkinderen uit Chausy ge- hebben een geweldige tijd ge- een spreekbeurt over hen ge- treft haar verwachtingen. „We daan. Ze kwamen regelmatig op had met hun logees. Iedereen houden, zo vol was hij ervan, hebben de afgelopen zomer tij- de basisscholen in Leimuiden raakte gehecht aan de groep. Toen ze weg waren zei hij 'het is net of er iemand dood is ge gaan'." „Zo voelden veel mensen dat. We vonden het maar leeg op straat toen ze weg waren. We missen ze een beetje. Alle gast ouders hebben ook nog steeds contact met hun kind en der tien van hen hebben hun kind voor deze zomer weer uitgeno digd. Ik wist dus wel dat er in woners waren die wat over had den voor die kleintjes uit Wit- Rusland, maar zo veel. Tiendui zend gulden is geweldig. Daar kunnen we toch een hoop mee doen in Chausy!" Op 21 mei gaan de veertig gastouders met de bus waar mee de kinderen destijds naar Leimuiden kwamen naar Chausy. „We leggen dezelfde route af en we gaan onderweg in de jeugdherbergen slapen waar de kinderen destijds ook overnachtten. In het dorp sla pen we bij onze gastkinderen. In de week dat we daar verblij ven gaan we ook de school be kijken. We weten nu al van het schoolhoofd dat hij graag be hang en verf wil hebben om het gebouw op te knappen. Daar voor nemen we dus geld mee. Wie weet gaan we daar direct aan de slag. We zijn met zo'n grote club mensen. Volgens mij kunnen we in een week best een school verven en behan gen. Wat we met de rest van het bedrag gaan doen, weten we nog niet. Ze hebben daar zo veel nodig, dat is onvoorstel baar. Om die reden gaan we er ook naar toe. Zodat we kunnen zien waarmee we hen nu het best kunnen helpen." Verkrachting niet bewezen den haag/alphen aan den run persbureau cerberus Wegens gemeenschap met een minderjarige, onder ande re op een kermis in Alphen aan den Rijn, is gisteren bij de Haagse rechtbank vijftien maanden celstraf, waarvan vijf maanden voorwaardelijk ge- eist tegen een 22-jarige Bos koper. Hem was oorspronke lijk verkrachting van twee zus jes uit Boskoop te laste gelegd. Maar aanklager mr. J. Meul- meester zei gisteren verkrach ting niet te kunnen bewijzen en hield de aanklacht op seks met minderjarigen. De zusjes deden eind 1997 aangifte. Ze zeiden dat de des tijds achtienjarige verdachte hen in de zomer en het najaar van 1995, toen ze 12 en 14 jaar waren, had verkracht. Zowel de meisjes als de jongen maakten deel uit van een jeugdgroepje waarin de Bos koper een soort leidersrol zou hebben gespeeld. De meisjes keken op tegen hem. Hij kwam ook bij vaak bij hen thuis. Het jongste meisje zei ook thuis door de jongen te zijn verkracht. De Boskoper gaf gisteren toe dat hij gemeenschap met de meisjes had gehad, maar zei dat ze dat allebei uit vrije wil hadden gedaan. Op de vraag van de rechtbank of hij die meisjes niet veel te jong vond, antwoordde de ver dachte bijna verbaasd: Maar ze wilden het toch zelf!" Behalve bij de meisjes thuis was er ook seks geweest op de kermis in Alphen in een soon loods. De Boskoper zou vol gens de aangifte toen met een mes hebben gedreigd. Ook in het Nieuwe Gouwe Bos was het mis. De Boskoper noemde de aangiftes 'leugens'. Hij zei dat de meisjes door hun moeder zijn opgelutst. Volgens de ver dachte drinkt de moeder van die meisjes en heeft zij meer dere mannen. De rechtbank wilde van hem weten waarom die moeder hem dan een hak zou willen zetten. Daarop wist de Boskoper geen antwoord. Aanklager mr. Meulmeester gelooft de meisjes wel, maar zei domweg onvoldoende be wijs te hebben voor verkrach ting. Niettemin vindt hij dat de Boskoper naar het gevang moet, maar dan wegens seks met kinderen. Ook vroeg de aanklager aan de rechtbank de door de slachtoffers ingediende scha declaim van ruim tienduizend gulden toe te wijzen. Verdach- tes raadsvrouwe mr. M. Schar- loo stelde een werkstraf voor. De rechtbank doet op 30 maart uitspraak. Het is de gemeente Alkemade een doom in het oog dat bijna eenderde van de caravans op camping De Braassem permanent wordt bewoond. foto hielco kuipers

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19