raagtekens eiden bij finst EWR Leiden Leiden Regio CW Milieudienst wint voorronde Leids Succes VVD pleit voor behoud meerderheidsbelang in nieuw energiebedrijf SLANK TERWIJL U SLAAPT BLIJKT OVERWELDIGEND SUCCES dubieus :e waarop het energiebedrijf EWR aan zijn be- isultaat van ruim 55 miljoen over 1998 komt, valt jen, de gemeente met veruit de meeste aandelen, de goede aarde. Volgens de Leidse vertegenwoordi- Geertsema gaat de 'lease-in lease-out overeen- (Lilo) die EWR met een Amerikaanse investeerder n n, gegaan gepaard met grote maar zwaar onderschat- jk« co s. Ook heeft hij principiële bezwaren. Uit de instructie is 34 van de 55 miljoen gulden EWR- ^jioortgekomen. wordt gebruik gemaakt van een gat in de Amerikaanse belas tingwetgeving. Een investeerder uit dat land heeft het gasnet van EWR geleast om het vervol gens weer terug te leasen. Hij creëert op deze manier een gro te afschrijvingspost en dat is fis caal uiterst voordelig. EWR pro fiteert mee van dit belasting voordeel. Volgens Geertsema worden de risico's hevig onderschat. In geld uitgedrukt vormen ze vol gens de Leidse afgevaardigde een veelvoud van het bedrag dat naar EWR toekomt. „Maar het is niet alleen een theore tisch verhaal. Je gaat zon over eenkomst aan voor een lange reeks van jaren en in die perio de kan er best wat gebeuren met het gasnet. Het kan worden vernietigd of door veranderde inzichten over gasdistributie buiten bedrijf worden gesteld. Ik durf er bijna niet aan te den ken wat in zulke gevallen de fi nanciële consequenties zijn." Volgens Geertsema en Pecht- old is gewoon sprake van een belastingtruc. „En voor een be lastingtruc geldt dat er altijd een is die betaalt. In dit geval is dat de Amerikaanse belasting betaler. Je zou kunnen zeggen dat de ene overheid de andere een poot uitdraait. Dat is op z'n zachtst gezegd dubieus." De algemeen directeur van EWR, J. Feitsma, toont zich nauwelijks onder de indruk van de Leidse geluiden. „De Ameri kaanse belastingbetaler heeft op de lange termijn baat bij de ze constructie. Het doel van de Lilo-constructie is immers meer economische activiteiten. Ver der wil ik erop wijzen dat de overeenkomst die we zijn aan gegaan allesbehalve bijzonder is en op geen enkele manier in strijd met welke wet dan ook." m voet ge ma geeft zichzelf geen kans om de overeen- erug te draaien. Wel wil komende aandeelhou- gadering over de fusie ien om namens Leiden «eren tegen het feit dat bijzondere baten van constructie in één keer edrijfsresultaat van één lelt. Ook de Leidse com- Pechtold beschouwt 34 miljoen gulden :r als 'winst' maar geld waarmee een ig' moet worden ge- >r het geval de Lilo- tie voor de EWR ver lakt. „Het mag niet jemene reserve wor- w 1. Het moet dui- len en blijven waar komt en waar het itemd aldus Geert- ma wijst er nog op dat tóen bij het Hoogheem- lap van Rijnland in een vergadering, mede I toedoen een Lilo-con- die maximaal 50 mil- ien kon opleveren, is met één stem ver tegenstanders ge- J exact dezelfde argu- I als Leiden nu doet in |ssie over de Lilo-over- t die EWR is aange- verschil is volgens dat de aandeelhou- EWR er niets over te iben en de algemene van het schap wel. tie kan volstaan met leling. Wel moet hij over verstaan met de i Commissarissen. Aan invaarden is voldaan." Lilo-overeenkomsten vandalen, maar regen, zon beschadigen monument was bij de onthulling nog niet helemaal uitgehard zegt Sluik. „En net die dag was het heel raar weer. Eerst regende het, toen scheen de zon en 's nachts vroor het. Ik vermoed dat de hars daardoor is gebarsten." Hij denkt in elk geval niet dat vandalen de harsplaat, die en kele centimeters dik is, met bruut geweld hebben gebroken. „Dan yvas er aan de opervlakte sprake geweest van een buts of een kras. En daarvan is niets te zien." Het kunstenaarsduo is hoe dan ook van plan de gebar sten hars te vervangen. „Maar dan zal het eerst een tijdje rus tig en droog weer moeten zijn." monument, met de gebarsten harsplaat. FOTO HIELCO KUIPERS «ar""-111 voor Marinus •ubbe is niet ten prooi aan vandalisme. De die drie weken ge nthuid bij de Mor- sschadigd geraakt weersomstandig- denkt R. Sluik ten- het monument sa- 3etf J R- Kurpershoek ont- monument bestaat van ruim negen- hen blo, waarin een foto Net prikkeldraad afge- is vervat. „De foto is gegoten, Monique Westmaas van CW Milieudienst: „Ik heb het gevoel dat we echt gewaardeerd worden." FOTO MARK LAMERS A WEGMAN, 071-5356414, PLV -CHEF HERMAN JOUSTRA, 071-5356430 WIJKLADDER Nieuws en berichten uit en over de Leidse wijken, uit de buurthuizen en van de wijkverenigingen, gerangschikt naar stadsdeel. Persberichten en wijkbladen kunnen worden gestuurd naar Leidsch Dagblad, postbus 54, 2300 AB Leiden. Fax; 071-5321921; e-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl PROFESSORENWUK In buurthuis Cornelis Joppensz zijn op don derdagmiddag van 15.30 tot 17.00 uur diverse activiteiten voor kin deren van 6 tot 12 jaar. De kosten voor deelname aan de 'Heksen - club' bedragen 4,50 gulden voor drie middagen op 18 en 25 maart en 1 april. Het buurthuis staat aan de Oppenheimstraat 6a. (5132462). NOORDERKWARTIER Voor verzamelaars van onder meer postze gels, prentbriefkaarten of telefoonkaarten is vrijdag van 19.00 tot 21.45 uur een ruilbeurs in Buurthuis Het Spoortje, Bernhardkade HOUTKWARTIER Bij de afdeling Rijnland van de Nederlandse Ver eniging van Belangstellenden in het Spoor- en Tramwezen (NVBS) licht vanavond transport-professional Wouter Radstake de situatie en kansen voor het Europese goederenvervoer spoor toe. Ook maakt hij duidelijk wat er komt kijken bij het opzetten van een nieuw spoorwegbedrijf. Deze bijeenkomst begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de ZWN-zaal aan de Rijnsburgerweg 1. Kosten: drie gulden. lesley grieten Het bedrijf CW Milieudienst heeft gisteravond de tweede voorronde van de onderne merswedstrijd Leids Succes ge wonnen. Het bedrijf uit Hazers- woude-Rijndijk versloeg Bonda Veevoederbureau uit Hillegom en Kunsthistorisch bureau SteedsMooier uit Leiden. De asbestverwijderaars kre gen niet alleen de meeste waar dering van de jury, ook voor het publiek in de Rotterdamzaal van het Holiday Inn was CW Milieudienst favoriet. „Ik heb het gevoel dat we echt gewaardeerd worden", zei mede-oprichtster Monique Westmaas na de uitslag. Even dreigde de presentatie van CW Milieudienst in het water te val len. Tijdens de welkomsborrel werd er in de zaal nog druk ge sleuteld aan de videoappara tuur. Vlak voor de presentatie brak ook nog de tape van de vi deoband. „Gelukkig hadden we twee bandjes bij ons en kwam alles toch nog goed", vertelde Westmaas op gelucht. In tegenstel ling tot de an dere deelne mers die zich presenteerden met sheets en dia's, hadden medewerkers van CW Milieu dienst een vi deoreportage gemaakt over hun bedrijf. De complimenten na afloop wer den door de tien meegekomen medewerkers dankbaar in ont vangst genomen. Juryvoorzitter Angèle Magré van de Kamer van Koophandel had voor elke ondernemer niets dan lof. „Elk bedrijf is op zijn vakgebied erg goed en innova tief. maar we hebben voor dit bedrijf gekozen omdat het een jong bedrijf is. Ze zijn pas drie jaar bezig en erg snel ge groeid. Ze hebben het lef gehad om samen een bedrijf te be ginnen en om alles in eigen hand te houden." „Boven dien is het sociale aspect ook belangrijk," ging ze verder. „De eerste me dewerkers waren langdurig werklozen. Zij hebben inmid dels een vaste baan en kunnen net als de andere medewerkers doorgroeien in het bedrijf." Magré heeft alle vertrouwen in de toekomst van CW Milieu dienst. „Het is belangrijk dat ze de organisatie onder controle blijven houden. Maar dat zal met Monique Westmaas aan het roer wel lukken." Voor de presentatie liet West maas weten totaal niet te weten hoe de avond zou verlopen of hoe de andere deelnemers zich zouden presenteren. Over de presentatie tijdens de finale maakt Westmaas zich nog geen zorgen. „We gaan ge woon weer een avondje met z'n allen gezellig brainstormen en dan komt er vast wel weer iets uit." Op 27 april is de laatste voor ronde van Leids Succes, op 8 juni wordt in de Leidse Schouwburg uit de drie finalis ten de winnaar gekozen. PANCRAS In het Muziekhuis begint op 22 maart een cursus Afri kaans trommelen voor beginners. Er wordt gespeeld op de Djem- be, de populaire Westafrikaanse handtrommel. Traditionele ritmes uit Senegal, Ivoorkust en Guinee worden behandeld. Ook wordt er aandacht besteed aan de techniek en het zo oorspronkelijk moge lijk uitvoeren van de ritmes. De lessen worden gegeven door John May, slagwerker bij Circle Percussion en Anumadutchi. De cursus kost 150 gulden voor tien lessen van een uur. Het Muziekhuis staat aan de Middelstegracht 123. Informatie: 5145755 of 5139084. BINNENSTAD De Volksuniversiteit-K&O geeft op zaterdag work shops. De workshop 'Tarot' op 20 maart is voor wie meer op zijn intuïtie wil leren vertrouwen en in de workshop 'Chinese en Ja panse kalligrafie' wordt kennis gemaakt met de techniek en de es thetiek van de kalligrafie uit het Verre Oosten. De workshops wor den gehouden van 11.00 tot 15.30 uur in het K&O-gebouw aan de Oude Vest 45. STEVENSHOF In de grote zaal van buurthuis Stevenshof is vrijdag van 9.00 tot 11.30 uur een kinderkleding- en speelgoedbeurs. De toegang is gratis. Het buurthuis staat aan de Trix Terwindtstraat 4. leiden wim koevoet De Leidse gemeenteraadsfractie van de WD wil dat de overheid tot 2007 haar meerderheidsbe lang behoudt in het nieuw te vormen energie- en waterbe drijf NUON ENW, waarin ook EWR opgaat. Woordvoerder A. Geertsema wijst erop dat EWR geacht wordt tot dat jaar zijn wettelijke nutstaak uit te voe ren. Vanaf dat moment mogen huishoudens zelf beslissen van welk bedrijf ze hun energie be trekken. Tot die tijd moeten de verschillende fusiepartners zich voor het grootste deel als nuts bedrijven gedragen en daar ho ren volgens Geertsema ge meentelijke verantwoordelijk heden en zeggenschap bij. Het nieuw te vormen bedrijf krijgt een raad van commissa rissen van dertien leden. Zes le den worden aangeleverd door de fusiepartners NUON. GE- MAG, ENW en EWR. EWR mag er een leveren. Dat wordt S. Ly- czak, WD-wethouder in Al phen aan den Rijn. De andere zeven, zogenaamde buiten commissarissen, vertegenwoor digen geen overheden en vor men de meerderheid. Geertse ma is van oordeel dat de over- Minder klachten over optreden 'Leidse' politie leiden eric-jan berendsen Er zijn vorig jaar 28 klachten binnengekomen over het optre den van de politie in het district Leiden/Voorschoten van Hol lands Midden. In 1997 werd er door burgers nog 43 keer ge klaagd en in 1996 kwamen er 31 klachten binnen. Van de klachten van vorig jaar werd er één gegrond ver klaard. Dat betror een klacht over de professionaliteit van een agent. De andere klachten werden gedeeltelijk gegrond verklaard (1), ongegrond (4) of zijn nog in behandeling (3). Na elf klachten volgde een verzoe- ningsgesprek. Van zes andere klachten is de procedure in middels gestopt en 2 klachten werden niet ontvankelijk ver klaard. De klachten betroffen het ge bruiken van geweld door de po litie (3), het toepassen van be voegdheden (6), professionali teit (14), verbaliseren (3) en de weigering om aangifte op te ne men (2). Er kwamen vorig jaar geen klachten binnen over dis criminatie door politieagenten. heid haar meerderheidsbelang niet voortijdig moet opgeven. Tot 2007 worden overheden, in het geval van EWR gemeentelij ke overheden, geacht zich in dringend te bemoeien met energie en -distributie, stelt Geertsema. Na die tijd zijn dat geen gemeentelijke aangelegen heden meer. Geertsema komt met zijn voorwaarde, twee weken voor dat de aandeelhoudersvergade ring een besluit moet nemen over de fusie. Hij verbaast zich erover dat de discussie over dit onderwerp nog moet beginnen. „Het voorstel dat nu ter tafel ligt is er een van het soort slik ken of stikken. Maar ik vind niet dat we ons op deze wijze de mond moeten laten snoeren." De Leidse EWR-commissaris A. Pechtold kan zich maar voor DE ORGANISATOREN VAN HET LEIDS SUCCES! ABNAMR0 Leidetl Arenthals ChaudronS Swa: Leidsch Dagblad een deel vinden in Geertsema's kanttekeningen. „Ik vind die verschuiving naar buiten-com missarissen niet zo gek. Het is weliswaar nog geen 2007 maar dat jaartal is veel minder weg dan je denkt. Ik zie de periode tot 2007 meer als een opmaat voor een compleet nieuwe situ atie en daarom kan het geen kwaad nu al te wennen aan de veranderende verhoudingen." De commissaris namens EWR, Lyczak, reageert uiterma te geïrriteerd op Geertsema's kritiek. „Hoe kan het bestaan dat een liberaal overheidsbe moeienis bepleit met een geli beraliseerde markt?" Volgens Lyczak heeft Geertsema het ook nog bij het verkeerde eind want behoudt de overheid zijn meer derheidspositie. Geertsema, op zijn beurt gepikeerd, overlegt desgevraagd de stukken en daaruit blijkt dat hij gelijk heeft. „Tegen de heer Lyczak zou ik willen zeggen: een tikkeltje te wild, amigo? Natuurlijk ben ik niet tegen liberalisering. Maar ik vind dat de publieke aandeel houders schandalig worden be handeld, sterker nog, ze wor den gewoon genegeerd. We mogen alleen maar onze hand tekening rechtsonderaan bij het kruisje op de fusiepapieren zet ten. Vreemd is ook dat ik onze president-commissaris erop moet wijzen dat hij in de nieu we constellatie niets heeft in te brengen. Van zo iemand mag je toch verwachten dat hij zijn zaakjes kent?" Deskundigen bevestigen de werking van Neuner slankheidskuur In het Oostenrijkse T.V.-programma "WIR" is de kuur door medici kritisch onder de loep genomen en goedgekeurd. In het ARD-programma "FLIEGE" bevestigden deskundigen dat de hoofdwerkstoffen van de Neuner-Slankheiskuur functioneren zoals in het boek is beschreven. Het is nog maar een paar jaar gele den dat ze elkaar in zijn wachtka mer tegen kwamen. Staatslieden uit de hele wereld, boeren, kunste naars en huisvrouwen. Allemaal bezochten zij de praktijk van de beroemde Oostenrijkse natuurge nezer Hans Neuner in het dorpje Kirchbichl. Door de jaren heen genas Neuner duizen den patiënten met huismiddelen uit de bergen. Daar ging het om. En vader van de'vet- nog Steeds. In de nieuwste uit gave van zijn boek "Gesundheit aus der Natur" is zijn omvangrijke ken nis op dat gebied vastgelegd. Hans Neuner beschrijft in dit naslagwerk vele toepassingen uit de volkaenmeeskunde. Ze zijn gebaeerd op de natuurkennis die hem aanvankelijk door zijn grootva- Neuner combineerde zijn ver worven kennis vervolgens met nieuwe inzichten, die zich door de jaren heen binnen de alternatieve geneeskunde ontwikkelden. De resultaten lieten niet lang op zich wachten. Al snel boekte hij enorme successen. Hem werden dan ook legio onderscheidingen toegekend, ondermeer door de Republiek Oostenrijk en zelfs door de Paus. Vijf jaar geleden kwamen de eerste meldingen over verbazingwekken de successen met betrekking tot een door Neuner nieuw ontwik kelde ontslakkingskuur. De betre ffende kuur ontgift niet alleen het lichaam maar heeft ook een positie ve verandering van de lichaamspro porties tot gevolg. Het principe is eenvoudig. De natuurlijke werkstoffen maken slak- stoffen los uit het binnenste van het vetweefsel. Daardoor verkleinen reuzen-vetcellen zich tot gezonde proporties. Silke S. (de dame op de foto) is een van de duizenden personen bij wie de kuur is getest. Het resultaat spreekt voor zich. Artsen en specialisten stel den zich zich aanvankelijk sceptisch op. Inmiddels ech ter, zijnzij overtuigd. De Neunerkuur spoort het lichaam aan om overtollig vetweefsel af te breken waardoor het op natuurlijke wijze weer in vorm wordt gebracht. Overtollige kilo's verdwijnen derhalve als sneeuw voor de zon! Bovendien reinigt de kuur urinewegen en wordt het hele lichaam ontgift Zonder schadelijke bijwerkingen! üat Hans Neuner met de ontwikkeling van deze kuur een belangrijke erfe nis heeft nagelaten mag duidelijk zijn. De kuur kan ook uw leven ver anderen.... VOOR MEER INFORMATIE KUNT U BELLEN MET ONS INFORMA TIECENTRUM maandag t/m zater dag van 08.00 tot 20.00 uur zondag van 09.00 tot 20.00 uur onder tel.: 024-3810600 Artsen en wetenschappers Dr. C. Dormann: "Mijn testperso nen zijn in drie maanden 15 procent van hun lichaamsvet kwijtgeraakt." Prof. H. Fischer: "Hoe Intensiever het middel wordt Ingezet, des te sneller en beter zijn de effecten.'" Prof. J. Frledlander: "De hoofdim puls voor vetverbranding wordt door de werkstoffen In de Neuner-kuur gedurende de eerste 90 minuten van de diepe slaapfase gestimuleerd." Consumenten: "Mijn buurvrouw heeft door de kuur maar liefst 20 kilo in twee weken verloren., terwijl mijn dochter SLANK TERWIJL U SLAAPT in een week ruim 4 kilo heeft ont- slakt zonder zich aan een streng dieet te houden." Chrlsta M., Pfunds "Ik voel me erg goed Ik ben iets meer dan 8 kilo afgevallen en mijn honger gevoel Is verdwenen." Franz B., Braunau "Hoera! 104 pond lichter door de Neunerkuur." Karl B., Eibiswald "Dankzij de Neunerkuur. 22 kilo lichter! "Dominee v. K.. Tirol 4 "Ik merk echt dat de kuur goed voor mil Is. Ik ben al 5 kilo afgevallen en minder vaak moe. Ik voel me dus echt ontslakt en ontgift!" G.H.K., Donkerbroek 4 "Mijn nier- en leverproblemen zijn verdwenen. Bovendien ben ik 16 kilo afgevallen!" Christian S., Wörgl 4 "Ik voel me erg goed en ik kan mijn favoriete hobby, het bergbeklimmen, weer zonder problemen uitoefenen. Mijn sulker-en cholesterolspiegel zijn verlaagd, de bloeddruk is weer normaal en ik ben 17 kilo afgevallen, kortom, ik voel me uitstekend en ben erg enthousiast!" Bregitte K., München 4 "In twee weken is er zo n 17 kilo vetweefsel gereduceerd. Door de Neunerkuur heb ik ook geen opge zette voeten en zware depressies meer. Ik voel me als herboren!" Josephine W.. Villach "Na 12 kilo gewichtsverlies ben ik met de kuur opgehouden. Ik wilde niet nog slanker worden." Joseph B„ St. Anton\ "Na mijn zwangerschap hield ik een enorme buik over. Ik probeerde van alles maar niets hielp. Met de Neunerkuur ben ik uiteindelijk 6 kilo afgevallen en mijn huid Is veel glad der en soepeler geworden. Ik ben zeer tevreden met de kuur!" Ines W., Groningen tel.:024-3810600

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 15