Noordwijk is de weg kwijt De zoete wraak van Ruud Bos Katwijk jubelt op Houtrust na moeizame winst Matig Quick Boys pakt wel een punt Amateurvoetbal Rijnsburgse Boys zit weer in een 'dalletje' ZATERDAG 13 MAART 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV -CHEF JANET VAN Ou SCHEVENINCEN LOMAN LEEFMANS Het gezang was tot ver buiten de kleedruimtes te horen. De 2- 1 winst werd bejubeld als een kampioenschap. W Katwijk liet zaterdag op het Haagse Hout- rust zien dat de lage klassering in de hoofdklasse A op een mis verstand berust. In een af en toe steenhard duel werd koplo per Scheveningen bedwongen en de zege was vooral te dan ken aan de onverzettelijke de fensie die in een half uur du rend slotoffensief van de thuis ploeg stand hield. ..Dit zagen we al een tijdje aankomen", zei een zielsgeluk kige doelman Hugo van Duijn direct na afloop. ..Elke week boeken we vooruitgang en dan is het natuurlijk niet vreemd om die ontlading bij ons te zien na zo'n wedstrijd. Eerlijk, ik vind dat we het beste van het spel hadden en op het laatst ei genlijk onnnodig lang onder druk stonden, want uit een van de counters hadden we natuur lijk 3-1 moeten maken. Dan was het al eerder gedaan." Net buiten de kleedlokalen troostte de Katwijkse goalie met wat grapjes zijn ontdane colle ga Dave Kraayenbrink. De Scheveningse sluitpost had het tijdens de wedstrijd regelmatig met medespelers, tegenstan ders en de scheidsrechter aan de stok en zijn opvliegers zijn wellicht tekenend voor de angst die er bij de koploper heerst om aan het einde van de rit weer door een club uit de Leidse re gio te worden voorbijgestoken. Net als twee jaar terug FC Lisse en vorig jaar .ARC. Kraayenbrink zal ook nog weieens terugdenken aan de derde minuut van het treffen van zaterdag. Een wijfeling van zijn kant stelde de doorgebro ken spits Hans Zwaan in staat Katwijk met een lobje op 1-0 te zetten en ook dat zat de keeper niet lekker. Een kwartier later werd zijn fout hersteld door spits Ron de Jager die - daar heeft hij patent op - maar al te graag duikelde, nadat Eric Bouwmeester hem beetpakte. Reggie Martina scoorde van elf meter. Scheveningen had Patrick Heymans als verdedigende middenvelder in de gelederen en de Leidenaar zakte na een voortreffelijke eerste helft na rust ver terug en werd uiteinde lijk gewisseld. Op dat moment stond het al 2-1 voor Katwijk. In de eerste minuten na de thee kende de ploeg van coach Piet van Duyn, die na het gedwongen vertrek van coach Bob Kootwijk nu alle lof van de spelers krijgt toege zwaaid, de beste periode van het treffen. Het aanvalsduo Pe ter van Duyn Marco de Ridder speelde met razendsnelle com binaties de verdediging van Scheveningen zoek. In de 49ste minuut leidde hun optreden tot een treffer van Van Duyn die op een dieptepass van De Ridder aan de linkerkant naar binnen sneed en Kraayenbrink met een hard schot in de korte hoek passeerde. Scheveningen-trainer Cock Jol reageerde direct en bracht de aanvallers Patrici en Rutten, waarop de boomlange Katwijk- spits Hans Zwaan zichzelf als een soort tweede laatste man posteerde. „Een extra slot er op", zou doelman Van Duijn deze omzetting later noemen. De thuisploeg drong Katwijk een half uur lang helemaal te rug in het eigen strafschopge bied, maar verder dan een handvol scrimmages en een paar krachteloze afstandscho ten kwam Scheveningen niet. De gevaarlijkste momenten ontstonden aan de andere kant bij een drietal tegenstoten, maar de jonge Sander Moole- naar en De Ridder faalden van dichtbij. Zodoende bleef het spannend en kon er na acht mi nuten blessuretijd eindelijk worden gejubeld. Ook volgens de van Haarlem overgekomen Vincent Bon, met Edwin Rob bers en Wilfred Kwestro de toonbeelden van onverzettelijk heid in de Katwijkse defensie, was het slechts een kwestie van tijd, voordat zijn elftal weer een aansprekend resultaat zou ha len. „Ondanks het feit dat we zo laag op de ranglijst staan, heb ik er niet aan getwijfeld dat het de goede kant op zou gaan. Kwaliteit zat. De derde periode- titel is wat we ons ten doel heb ben gesteld en hoewel het nog vroeg dag is, leeft dat bij ons écht. Met zo'n ploeg, toch nog niet zo lang geleden kampioen, moet je toch zien minimaal één prijs te pakken." Katwijk; H. van Duyn. Robbers, Bouw meester, Bon. Kwestro, Slootweg. Mo lenaar (80. Pronk), Van der Plas. Zwaan, P. van Duyn (82. Lentz), De Ridder. LISSE GERARD BAAS Wij waren gewoon beter', be gon FC Lisseverdediger Erwin van der Lugt tegen Ruud Bröring na afloop van de met 2- 1 gewonnen wedstrijd tegen Noordwijk. 'Onzin, jullie scoren uit een corner. Ben je dan beter?' antwoordde Bröring. Hij ver volgde: jullie waren effectiever, maar niet beter. Scherper in de duels. o.k..Maar daar gaat het toch om. Ruud. Dat heb je ons zelf toch geleerd', beëindigde de net langslopende Stephan Spruyt de discussie. Bröring. die een jaar of vijf geleden trai ner was op Ter Specke. pro beerde het niet eens meer. want hij wist dat Spruyt gelijk had. FC Lisse was die dag de baas geweest tegen de ploeg die ge zien het aantal verliespunten nog steeds de beste van de hoofdklasse A is. Met dank aan Scheveningen. dat net als Noordwijk na de winterstop van slag is. Beide titelpreten- denten haalden uit hun laatste drie duels slechts een puntje. Even later stak Bröring de hand in eigen boezem. Angst voor FC Lisse was zijn slechte raadgever geweest. ,Als je va banque gaat spelen, krijg je al die lange ballen op Linger en Simons om je oren. Vandaar dat ik mijn ploeg afwachtend liet beginnen. Dat zal me niet meer gebeuren. Lisse begon fel ler en bleef feller en daarmee hebben ze de slag gewonnen." Van de verplichting die een club met kampioensaspiraties heeft om iedere wedstrijd bepa lend te spelen, wilde Bröring niets weten. „Jullie van de pers douwen ons in die favorieten- rol. En vergeet ook niet dat Lis se veel beter is dan hun plek op de ranglijst doet vermoeden. Voorlopig blijven de Lisse- spelers echter vragen naar de uitslagen van ploegen als Ca- pelle, SHO en Zwart Wit '28, het clubje tobbers waar de mannen van Wim Eilander zolang bij- hoorden. Dat zal, zolang ieder een van iedereen blijft winnen, nog wel even zo blijven. De af stand tot de twaalfde plaats, de plek die veroordeelt tot het spe len van een promotie/degrada tiewedstrijd. is immers slechts zes punten en de Lissenaren hebben een duel meer gespeeld dan de ploeg op die plek, Zwart Wit '28. .Afgaande op het spel van za terdag zou FC Lisse zeker nog reden mogen hebben om zich zorgen te maken. De tactiek is doorzichtig: tegenstander vast zetten, bal veroveren en die zo snel mogelijk verplaatsen naar het spitsentrio Linger-Van Bemmel-Simons. Alleen wan neer de tegenstander bij een achterstand ruimte weggeeft laat de equipe van Eilander combinatievoetbal zien. Tegen over Noordwijk ging dat zater dag precies zo. Toen de ploe gen nog op gelijke hoogte ston den, was er niet veel te beleven op de slecht bespeelbare gras mat van Ter Specke. Er was een kans voor Lisse (Jerrel Linger schoot op de paal na een afge slagen aanval) en er was er een tje voor Noordwijk, toen Wim de Jong werd vrijgespeeld door de te eenzame klasse voorin bij de Noordwijkers, Patrick van Dam. De Jong mikte naast het doel. De andere hoogtepunten voor rust waren de gele kaarten voor Wim de Jong en voor Leon van der Zwet, het duel op het scherp van de snede tussen Spruyt eri Van Dam en de uit- glijpartijen van Noordwijkdoel- man Robert Spaan, die de ge blesseerde Marco Korff verving. De slippertjes van Spaan bij een aantal spelhervattingen in de eerste helft leverden echter geen gevaar op. Direct na rust waren Spaan en Martin van Kins verantwoor delijk voor de openingstreffer van Linger. Van Kins was erg druk bezig om Spaan te herin neren aan de defensieve afspra ken bij een hoekschop, toen Van der Zwet de bal met veel effect het doelgebied inkrulde. Linger kon op anderhalve me ter van de doellijn uit stand binnenkoppen. Lisse scoorde RUNSBURG RONNO BROEKHOF Met Rijnsburgse Boys weet je het maar nooit. Het kan de pannen van het dak spelen, zoals twee weken geleden toen het koploper Schevenin gen met 2-1 versloeg. Maar net zo makkelijk geeft de on berekenbare brigade van trai ner Henk Wisman een partij uit handen. Zaterdag verloren de geelzwarten met 1-2 van Marken. Rijnsburgse Boys lijkt weer in het dalletje te zitten waar het destijds het seizoen mee begon. De Markers kwamen voor een punt. maar hadden al snel door dat Rijnsburgse Boys niet lekker in de wedstrijd zat en dat er meer te halen viel. De ploeg van trainer Rowdy Bak ker werd brutaler, zocht meer de aanval en de eerste de bes te kans was prijs. Uit een voorzet van Richard de Graaf werkte Arnold Teerhuis 0-1 binnen. Wisman had zijn spelers er nog zo voor gewaarschuwd. „Ze hebben twee spitsen die een beetje knappe voorzet goed kunnen afronden. Ik heb er dus op gehamerd die voor zet er uit te halen.'' Marken ving Rijnsburgse Boys vervolgens op eigen helft op en probeerde via een counter te scoren. De Rijns burgers hadden de grootste moeite met deze strijdwijze, al liet Martin den Haan een mooie kopkans onbenut. De matig op dreef zijnde Moha- med Boulayoune was na een knappe actie veel te zelfzuch tig. In plaats van af te spelen naar de meegelopen Wesley Slingerland verpeelde de rech terspits de bal. Martin den Haan schoot in kansrijke posi tie comer na voorbereidend werk van Alan Campfens die voor het eerst dit seizoen in de basis stond. Twee minuten na de rust verdubbelde Marken de mar ge. Bij een vrije trap toverde het een simpele variant uit de hoge hoed die evenwel goed genoeg was om de organisatie bij Rijnburgse Boys te ontre gelen. Ab Plugboer passte de vrije trap op Richard de Graaf wiens voorzet frank en vrij door Gerro Sanders werd bin nen geknikt. Henk Wisman baalde van de verdedigende fout. Zonder overtuiging trok Rijnsburgse Boys ten aanval. De ploeg is te zeer afhankelijk van de individuele klasse van mensen als Mohamed Boulay oune, Wesley Slingerland en geschorste Steve Faber. Wel verprutste Den Haan nog een kopkans en trof Boulayoune het zijnet. De manier waarop Rijnsburg in blessuretijd op 1-2 kwam was veelzeggend. Marker George Biswana wilde de bal terugspelen op zijn kee per, maar raakte de bal volko men verkeerd. Martin den Haan kon niet meer missen. Rijnsburgse Boys: Hegie; Roest (55 De Louw,. De Kon, De Roode. Van Lochem. Aalbersberg. Boer, Den Haan. Slingerland. Campfens (66. Bloem), Boulayoune. pas een kwartier voor tijd de tweede treffer. Remco van Bemmel - in de veertigste mi nuut ingevallen voor Richard Groeneweg, die na een faire tackle van Lucas ten Brinke ver keerd was terechtgekomen - ging als enige door op een lan ge bal en schoot hard op de vuisten van Spaan. Simons pik te de bal op en schoot zijn ploeg naar 2-0. Het was logisch dat de marge werd verdubbeld, want Noord wijk had het erg moeilijk in die fase. Lisse won elk persoonlijk duel en hield na iedere kluts balbezit. De beste (counter)kansen bleven ook na de 2-0 voor de thuisclub, die moest toezien dat Noordwijk via Cees Smit in de slotminuut voor 2-1 zorgde. Ter Specke zette zich nog schrap voor een hete slotfase, maar FC Lisse had niet al te veel moeite om de voorsprong over de blessuretijd heen te brengen. Wim Eilander kon de vierde zege op rij vieren na een wedstrijd die in het vak je 'mooie herinneringen aan FC Lisse' zal worden opgeborgen. 'Mister FC Lisse' Stephan Spruyt (links) en Patrick van Dam van Noordwijk wach ten in spanning op de dingen die ko men gaan. foto kees van hoocda- lem De oefenmeester uit Capelle blijft er nuchter onder: „De spitsen staan niet meer droog. Ze geloven er weer in en dat brengt rust bij de rest van het team." FC Lisse: Bouman; Polman, Van der Zwet (71. Elmahdadi), Spruyt, Van der Lugt: Kee Hoei Tan. Ras, Groeneweg (40. Van Bemmel); Linger, Simons (86. Bozuwa), Biervliet. Noordwijk: Spaan; Van Kins, Ten Brinke, Smit, Patrick de Jong: Wim de Jong, Reinders. Azier (57. Van der Laan). Korbee (63. Kleijn). Van Dam, Pitti. Getergde ARC-spits scoort driemaal ROTTERDAM PETER BLOK Zijn wraak was niet zoet, maar mierzoet. ARC-spits Ruud Bos revancheerde zich zaterdag middag bij Zwart Wit'28 - na een mindere en vooral ook doelpuntloze periode - met drie puntgave treffers. Met die 'overproductie' haalde hij zijn gram op zijn trainer Willem Berckenkamp, die hem vorige week in het bekertreffen met DSO had gewisseld, omdat hij toen voor de zoveelste keer dit seizoen kans na kans verpruts te. „Ik begon zo zoetjesaan aan een heuse vormcrisis te den ken", glimlachte Bos zaterdag middag na afloop van het met liefst 6-3 gewonnen treffen met Zwart Wit'28. „Maar dat blijkt gelukkig reuze mee te vallen." Volgens Berckenkamp was het nooit zijn bedoeling ge weest om Bos op z'n teentjes te trappen. „Maar dat hij door zijn wissel tegen DSO extra op scherp staat, is natuurlijk wel een leuke bijkomstigheid. Daar profiteert natuurlijk heel ARC van." De Alphense Racing Club kan de doelpuntrijke oplevin gen van Ruud Bos goed gebrui ken in de belangrijke en alles- beslissende eindfase van de competitie. De kampioen van vorig jaar moet dit seizoen im mers, net als veel andere clubs, alle zeilen bijzetten om boven de gevreesde gevarenzone te blijven. Voor zijn eigen gevoel had hij op 7 november thuis te gen Rozenburg (7-0) voor het laatst gescoord. Volgens onze statistieken doelpuntte Ruud Bos op 5 december bij Katwijk voor de laatste maal. In ieder geval was het alweer lang gele den. Mede daarom vierde hij zijn en ARC's eerste treffer bij Zwart Wit'28 - na amper vijf mi nuten wedstrijd - luidkeels. „Het was echt wat ie noemt een bevrijdende goalbeaamde Bos. Na een klein half uur verdub belde ARC de score. Opnieuw was het Ruud Bos die de bal het laatste tikje gaf: 0-2. Daarmee leken de Alphenaren op rozen te zitten, maar niets was min der waar. Zwak verdedigën van vooral Mark Jansen en in min dere mate Arthur van Orssagen werd door Zwart Wit afgestraft. Eerst mocht de Rotterdamse spits Clyde Tol ongehinderd kappen, draaien en doeltref fend uithalen: 1-2. Nog geen minuut later lag zelfs de gelijk maker van Peter de Graaf tegen de touwen na een enorme blunder van ARC-keeper Admi raal die volkomen onnodig zijn doel uit kwam rennen: 2-2. Nog voor de rust herstelde ARC zich knap van de even onverwachte als onnodige tegenvallers. René van Meggelen mikte de bal van af de rand van het strafschop gebied met akelige precisie in de kruising: 2-3. Net na de pauze kwam Zwart Wit'28 weer langszij. ARC-mid- denvelder Wim Westenberg liet Peter de Graaf binnendoor lo pen, waarna het Rotterdamse loopwonder een granaat achter Admiraal deponeerde: 3-3. Zo was het een even amusant als spannend treffen. En dat was vooral aan de matig acterende verdedigers aan beide kanten te wijten. Ruud Bos zorgde vervolgens met zijn derde intikkertje voor de definitieve ommekeer: 3-4. In de slotfase gaf invaller Mi chel van Beest de tweede ach tereenvolgende overwinning meer glans. Eerst tekende hij zelf voor de 3-5, waarna hij met een sublieme voorzet Gidon Reinders Folmer in stelling bracht: 3-6. Voor ARC is de lucht na twee achtereenvolgen de overwinningen en een gelijk spel weer aardig opgeklaard. De equipe van Willem Bercken kamp is inmiddels weer terug in het felbegeerde linkerrijtje. ARC: Admiraal: Van Orssagen, Balkho- ven, Jansen, Pascal Bloemneuvel; Van Meggelen, Westenberg, Michel Bloem- heuvel; Reinders Folmer (88. Lefeber), Bos (88. Voskuilen), Remco Blok (75. Van Beest). Scheven 18 10 6 Noordwijk 16 10 2 Barendrecht 18 Rijnsb Boys 18 Excelsior M 17 FC Lisse ARC Marken Quick Boys 18 Katwijk 18 Capelle 16 Zwart Wit'28 17 18 6 6- 6 6 KATWUK GERTJAN VAN GEEN Cees Tempelaar wist na afloop van Quick Boys - Barendrecht niet of hij nou tevreden moest zijn of niet. De trainer van de Katwijkers had zijn ploeg pover zien spelen. Het ene puntje dat Quick Boys behaalde (1-1) was meegenomen, maar veel posi tiefs was er niet te melden. Gelijkspelen tegen de num mer drie is op zich niet slecht, maar de manier waarop gaf te denken. De blauwwitten, die aan de 9-0 tegen Rozenburg en het gelijkspel tegen koploper Scheveningen toch wat zelfver trouwen hadden overgehouden en voor het eerst sinds lange tijd weer omhoog mochten kij ken, maakten het zichzelf on nodig moeilijk. Met iets meer finesse had er voor Quick Boys een overwin ning ingezeten. Barendrecht maakte in eerste instantie na melijk niet de indruk dat het verder wil reiken dan de derde plaats. De kampioen van de hoofdklasse B van vorig seizoen moet toch inmiddels doorheb ben dat Noordwijk en Scheve ningen veel punten morsen, zo dat een titel in de serie A tot de mogelijkheden behoort. De laf hartige en slappe manier waar op de roodwitten te werk gin gen, wekte niet de indruk dat ze een nieuw kampioenschap zien gloren. Dat Barendrecht wel aan een veldoverwicht kon bouwen, lag dan ook meer aan de thuisclub. Er was geen behoorlijk aanvals- patroon bij de Katwijkers te be speuren. Gebrekkige concen tratie bij onder anderen Jan Je roen Schaap en Peter Timmer mans achterin zorgde voor ge vaar. Laatstgenoemde beleefde toch al een ongelukkige mid dag. Hij verdronk tussen zijn gebrekkig combinerende ploeg genoten en werd vroeg in de tweede helft gewisseld. Het mag de jonge Timmer mans nauwelijks kwalijk geno men worden dat hij slachtoffer was van het gebrek aan vernuft. Net zoals de weinig ervaren Jan Schaap en Jaco de Jong het vlakke spel niet konden door breken. Schaap werkte hard, maar veel effect sorteerden zijn acties niet. De Jong kon zich nog op de borst kloppen dat hij na 26 minuten de openingstref fer had verzorgd. De moeilijk heidsgraad van het doelpunt was echter heel laag. Hans van der Plas mocht het grootste deel op zijn conto schrijven. De aanvoerder was na een vrije trap van Leonard Pluimgraaff met zijn hoofd eerder bij de bal dan keeper Brian Notenboom met zijn vuisten. Voor De Jong was het een koud kunstje om de van de lat terugspringende bal in het lege doel te knikken. De voorsprong was totaal te gen de verhouding in en wel licht voelde arbiter Van der Weerthof dat aan. De scheids rechter hield Notenboom de hand boven het hoofd toen hij de doorgebroken Peter Kruit torpedeerde. Met slechts een gele kaart kwam de Baren- Peter Kruit wordt fel op de huid g drechtse sluitpost er vanaf. In plaats van 2-0 of een tot tien man gereduceerde oppo nent bleef het zo bij het oude. Quick Boys accepteerde de be slissing gelaten en bleef door modderen. Vooral het midden veld kwam niet aan voetballen toe. Daarbij had Raymond Flaton een off-day. De blonde half kwam regelmatig te laat en kon zo niet als aanjager funge ren. Omdat ook John Kroon zich verstopte, liepen combina ties vaak al stuk voordat ze goed en wel begonnen waren. Resultaat was een door Leonard Pluimgraaff veelvuldig gehan- maar blijft in balbezit. teerde lange bal naar nie mandsland. De terugkeer van de vrije verdediger lijkt op die manier niet echt veel zin te hebben. Omdat ook zijn vrije trappen elke precisie misten en veelal huizenhoog over het doel vlogen, werd diens rol tot nul gereduceerd. Daarbij vergat hij de verdediging te organiseren bij een hoekschop in de tweede helft. Niels Rooders kon in de 62ste minuut vrij de gelijkma ker inkoppen. Quick Boys mocht vlak voor tijd nog wel klagen dat het een vermeende penalty werd ont houden tijdens een scrimmage, foto kees van hoogdalem maar echt overtuigend klonken de protesten niet. Ronduit kod dig was de eenmansactie van Hans van der Plas om de Ba- rendrechtse defensie op te ja gen. De aanvoerder kreeg geen assistentie van een ploeggenoot in de jacht op het winnende doelpunt. Het gaf het gebrek aan overtuiging binnen het Kat wijkse kamp aan. En het was op zijn minst dubieus dat de oud ste man in de ploeg het jeugdi- l vertoonde. Abbenes De Jagers DWO Schaap, Pluimgraaff. Van Dijk, Van der Plas: Timmermans (68. Ruwaard), Kroon. Flaton; De Jong. Jan Schaap.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 18