EU oneens over hoogte van budget Buitenland Hongaars leger haalt NAVO-niveau nog niet Doodstraf in Palestijnse gebieden kwestie van publieke opinie In actie voor een vrij Tibet Chinese dissident onvermoeibaar op de barricaden :RDAG11 MAART 1999 enslang voor bommenleggers Libië Zes Libiërs zijn gisteren in Parijs bij verstek tot levenslan- traffen veroordeeld wegens hun aandeel bij een bomaan- ieen Frans verkeersvliegtuig in 1989. Onder de veroor- n is een zwager van de Libische leider Gadaffi, Abdallah gi. De zes zitten achter de bomaanslag op een toestel van se luchtvaartmaatschappij UTA, dat in 1989 boven Niger eerde. Daarbij verloren 170 mensen het leven. Senoussi oor de Franse geheime dienst beschouwd als de hoofd- voordelijke voor de aanslag. Hij zou de tweede man zijn Libische geheime dienst. Het proces tegen de zes geheim iwas maandag begonnen. Tripoli weigerde de zes aan de justitie over te dragen. aanslagen Istanbul opgeëist Een tot nu toe onbekende Koerdische groep heeft de ïslagen opgeëist die gisteren de Turkse stad Istanbul op en. Bij de aanslagen kwam een taxichauffeur om en raak- t mensen gewond. De politie ging er aanvankelijk vanuit lanslagen het werk waren van de Koerdische Arbeiders- >KK). De PKK heeft opgeroepen tot harde actie nadat ider öcalan vorige maand was gearresteerd en overge- naar Turkije. In een telefoontje naar de krant Hurriyetzei n echter dat de aanslagen waren gepleegd door het iche Wraakteam'. Het opeisen van de aanslagen door het eam vvijst mogelijk op een splitsing binnen de PKK, die in loosten van Turkije gewapende strijd voert voor een ei- it. uring in Britse conservatieven Britse conservatieven die voor de euro zijn, hebben gis- n eigen partij opgericht om mee te doen aan de Europe ezingen in juni. De kleine groepering 'Pro-euro Conser- maakt kans op zetels in het Europese parlement, omdat ir het kiesstelsel van evenredige vertegenwoordiging en primeur in Groot-Brittannië. Bij binnenlandse Britse ngen vallen kleine partijen door het districtenstelsel het niet. De parlementsleden John Stevens en Brendan |y leiden de pro-euro conservatieven, en rekenen op ;n procent van de Britse stemmen voor het Europese par- De dissidenten zijn het oneens met de conservatieven, jen dat Groot-Brittannië veel beter af is met de eigen na- bank, dan met de verre Europese bank in Frankfurt. ia wil sovjet-volkslied terug Het Russisch parlement, de Doema, wil het oude d van de sovjetunie terug. Daartoe heeft het gisteren een irstel ingediend. Dat werd, dankzij de communistische heid in het parlement, met 307 stemmen voor en 35 te- ;enomen. Volgens de communistische voorzitter van ireel comité van de Doema, Govorukin, is de muziek oude lied 'te mooi om weg te gooien'. Volgens liberale digden is het een 'zuiver politiek voorstel'. Het Kremlin ihet idee 'waanzin'. Het oude sovjet-volkslied, op mu- Alexandrov, werd in 1944, midden in de strijd met nazi- nd, door dictator Stalin geïntroduceerd. De kans is zeer 1 het wetsvoorstel het haalt. Het moet onder meer nog (Hogerhuis en langs president Jeltsin. Die regelde per tegen de wil van de Doema, de herintroductie van de ristische vlag en volkslied. Dat lied heeft overigens geen munisten verkopen medailles Wie in Rusland niet als soldaat heeft meegevochten in ede Wereldoorlog, maar toch als held van die oorlog wil aangemerkt, kan dat in de Russische provincie Perm als- den. De kosten bedragen slechts vijftig roebel, zo'n vijf ndse guldens. De Communistische Partij in Perm ver- grote schaal de originele orde die na de Tweede We- Bgaan de Russische oorlogshelden werd verleend. De ïtvangt niet alleen de onderscheiding. Hij krijgt ook een certificaat uit naam van het presidium van de Opperste an de vroegere Sovjetunie. Daarin staat dat hem de orde ind als dank voor zijn aandeel in de overwinning op de iscisten. De Unie van Oorlogsveteranen in Perm heeft in ïdbrief aan de Russische Veiligheidsraad geprotesteerd actie van de communisten. De veteranen zijn zwaar I. Helden van de oorlog genieten een groot aantal privi- eze lopen uiteen van hogerè pensioenen tot zelfs het leen gratis vakantiehuisje of auto. fonds voor dwangarbeiders irkomt geen fonds voor dwangarbeiders uit de Tweede orlog, als die claims blijven indienen tegen Duitse be- Een gevolmachtigde van een van de betrokken bedrij- otzo'n fonds besloten, Michael Jansen van de firma De left gezegd dat het juist dient om claims uit te sluiten, tgeen zin heeft als de claims doorgaan. Jansen zegt ;in het Duitse dagblad Frankfurter Rundschau dat de lf bedrijven er ook zo over denken. Eind februari kwa- lalf grote ondernemingen en de Duitse overheid in be- rereen een fonds van mogelijk meer dan drie miljard e starten om uitkeringen te doen aan slachtoffers van regime, ongeacht hun geloof of nationaliteit. Het fonds ondernemingen beschermen tegen claims. In de VS is itus een eis tot collectieve schadevergoeding ingediend bedrijven. esoverleg in Afghanistan Li De strijdende partijen in Afghanistan zijn vandaag in neense hoofdstad Asjchabat vredesoverleg onder auspi- I de Verenigde Naties begonnen. Dat is een dag later dan i want het slechte weer heeft een delegatie op de reis chabat vertraagd. Het is de tweede keer in twee maan- dat de Taliban-militie, die Afghanistan voor het grootste ieerst, een dialoog aangaat met de noordelijke coalitie ders die zich tegen de Taliban verzetten. Het nieuwe mi ni de partijen tot elkaar te brengen, wordt overschaduwd gevechten die vorige week in alle hevigheid oplaaiden, an zijn Pathanen en traditioneel heersers over het et- rdeelde land. Hun noordelijke tegenstanders zijn vooral «e en Tadzjiekse stammen. De*ultra-fundamentalisti- iban zijn berucht om hun extremistische ideeën over islamitische samenleving eruit moet zien. heft vlucht naar Falklands op De Chileense regering heeft besloten nog deze maand Üjnvlucht naar de Britse Falklandeilanden op te heffen, us een protest tegen het vasthouden van de Chileense or Pinochet in Londen, zo meldt het Britse ministerie enlandse zaken gisteravond. De wekelijkse Üjnvlucht 'ta Arena in het zuiden van Chili naar Mount Pleasant op and Eilanden is de enige directe verbinding tussen Chili ormalige Argentijnse eilandengroep. Groot-Britannië iet besluit 'onrechtvaardig en betreurenswaardig'. sman van Öcalan gevangen gezet Een van de vijftien advocaten die hebben aangeboden füsche guerrillaleider öcalan te verdedigen, is gisteren in gezet. De raadsman, Medeni Ayhan, is opgesloten op n een eerdere veroordeling wegens 'het verspreiden van stische propaganda'. Hij had twee jaar cel gekregen we ghoud van een artikel in een tijdschrift uit 1994. Het hem gevangen te zetten, dateert van voor de arrestatie •an, vorige maand in Kenya. Aangenomen wordt dat mogelijk in september volgend jaar vrijkomt, öcalan II verluidt uit de vijftien gegadigden Okcuoglu en diens lm aangewezen als zijn advocaten. Zij wachten op toe- gom hun cliënt te spreken. Okcuoglu wil met alle gega- adsmannen overleggen voor de verdediging van de om- •eparatistenleider. tel aviv ad bloemendaal correspondent De Palestijnse president Yasser Arafat, op bezoek in Jordanië, is gistermiddag in allerijl naar de Ga- zastrook teruggekeerd om rellen de kop in te drukken. Voor de tweede keer binnen een maand waren de Palestijnen in rep en roer over de doodstraf. In het eerste geval eiste, en kreeg, een oproerige menigte die straf voor een verkrachter. In het tweede geval, gisteren, protesteerden ge wapende demonstranten tegen het doodvonnis dat is uitgesproken tegen een Harnas-activist die een agent van de Palestijnse veiligheidsdienst zou hebben doodgeschoten. Twee betogers kwamen om toen de Palestijnse politie het vuur opende. Of Arafat opnieuw zal toegeven, moet nog wor den afgewacht, maar één ding is zeker: de rechts pleging in de Palestijnse gebieden is er sinds het einde van de Israëlische bezetting niet beter op geworden. ,,In plaats van de wet toe te passen, probeert het Palestijnse bestuur de publieke opi nie tevreden te stellen", zegt de bekende Pales tijnse mensenrechten-activist Bassam Eid. Sinds het begin van de Palestijnse autonomie zijn er al 25 doodvonnissen uitgesproken, waarvan 21 te gen leden van de politie en de veiligheidsdien sten. Tot nu toe zijn er drie voltrokken. Of een doodvonnis wordt uitgevoerd, hangt af van Arafat, de enige die gratie kan verlenen of weigeren. De indruk bestaat dat de Palestijnse president zich daarbij sterk laat beïnvloeden door de publieke opinie. Eerder deze maand besloot de president geen gratie te verlenen aan een Palestijnse poUtie-offi- cier die was veroordeeld wegens de verkrachting van een zesjarige jongen. Het merkwaardige'was dat de verkrachting de poütieman kwam te staan op vijftien jaar gevangenisstraf, terwijl hij de doodstraf kreeg wegens 'het schenden van de eer van de Palestijnse revolutie op een manier die het publiek ophitste'. Die formulering sloeg op de rellen die na het incident uitbraken in Khan Yunis, de woonplaats van de jongen. Een opgewonde menigte eiste de doodstraf. Het bestuur van Arafat was daarvan zo onder de indruk dat een militaire rechtbank de verdachte zonder veel omhaal in een twee uur durend proces veroordeelde. Zijn advocaat kreeg zelfs niet de gelegenheid getuigen te horen of het bewijsmateriaal te bekijken. Een paar uur na de rechtszitting werd de veroordeelde op de binnen plaats van het hoofdbureau van politie doodge schoten. Gisteren overtroffen de militaire rechters zich zelf door de 25-jarige Hamas-activist Raid al-Attar ter dood te veroordelen in een rechtszitting die maar tien minuten duurde. ,,Dit laat zien dat er in Palestina geen rechtvaardigheid heerst", schreeuwde Attar na de uitspraak. In beroep gaan tegen het vonnis van een militaire rechtbank, is niet mogelijk. Mensenrechtenactivist Bassam Eid stelt vast dat de Palestijnse Wetgevende Vergadering (PLC), het tijdelijke Palestijnse parlement, nooit een wet heeft aanvaard die de voltrekking van doodvon nissen mogefijk maakt. De Palestijnse rechtsple ging vormt bovendien in veel gevallen een in breuk op de met Israël gesloten Oslo-akkoorden. Daarin staat dat Palestijnse rechtbanken moeten oordelen aan de hand van 'internationaal aan vaarde normen en mensenrechten-principes'. leiden «suzanne barbier De aangekondigde jetlag van de reis uit de Verenigde Staten eer der op de dag, was hem niet aan te zien. Wei Jingsheng, de Chinese dissident die bijna achttien jaar achter de tralies doorbracht, ging gisteravond als één brok zelfrertrouwen het de bat aan met honderd studenten in het Leidse Academiegebouw. Jingsheng ('vanaf de kleuter school hoor ik al dat ik eigen wijs en optimistisch ben') gaf blijk van zijn onvoorstelbare positieve levensvisie. In de ge vangenis bewaarde hij zijn ge zond verstand door vooral niet aan zichzelf te twijfelen. ,,In de gevangenis heb ik mensen met net zo'n sterke wil als ik onder uit zien gaan. Uiteindelijk gaat het erom dat je blijft geloven dat je geüjk hebt, ook als nie mand om je heen dat vindt. Ik denk dat ik daarom niet de hoop heb opgeven." De 49-jari- ge politieke activist heeft er ab soluut geen spijt van dat hij achttien jaar heeft opgeofferd voor de verbetering van de mensenrechten in zijn vader land. Juist omdat, zoals hij zelf zegt, het een zaak van iedereen is en dus iedereen ervoor zou moeten vechten. Wei Jingsheng laat sinds zijn vrijlating eind 1997 wereldwijd zijn roep horen om meer vrij heid voor het Chinese volk. Vol gens hem bekommeren wester se politici zich echter veel meer om de handelsbetrekkingen met China. Hij vroeg zich daar om hardop af of er in het wes ten eigenlijk nog wel echte pofi- tici zijn. Het verschil met han- delsüeden kan hij maar moeilijk ontdekken. De dissident is ervan over tuigd dat China in de toekomst een democratisch land zal zijn, de vraag is alleen hoe dat moet worden gerealiseerd. „Elk volk heeft het recht om zich te ver zetten tegen onderdrukking en zijn eigen middel daartoe te kie zen", zo hield hij zijn gehoor voor. „We gaan door tot de de mocratie is verwezenüjkt: we hebben nog meer geduld dan de communisten. men aan het op de been hou den van een 160.000 man sterk leger. Anno 1999 telt het Hon gaarse leger nog maar 53.000 man, plus nog een kleine acht duizend man burgerpersoneel. Ook het defensiebudget is de af gelopen jaren fors gekrompen. Dit jaar besteedt Hongarije 1,5 procent van zijn bruto binnen lands product (BBP) aan defen sie, terwijl het NAVO-gemiddel- de 2,1 procent bedraagt. „De komende jaren zal de de fensiebegroting jaarlijks met 0,1 procent stijgen, zodat we gelei delijk aan wat dichter bij het NAVO-gemiddelde komen. Maar zelfs in 2001 zullen we nog duidelijk onder die norm zitten", vertelt Zoltan Martinu- sz, hoofd beleidszaken van het Hongaarse ministerie van de fensie. Volgens hem hoeft dat geen onoverkomeüjk probleem te zijn. „De NAVO zelfheeft ons gewaarschuwd de defensiebe groting niet te drastisch te ver hogen, omdat daardoor de sta biliteit van het land in gevaar zou kunnen komen", aldus Martinusz. Ondanks de bescheiden midde len en het goeddeels verouder de Russische materieel kan het Hongaarse leger volgens Marti nusz naar behoren functioneren in NAVO-verband. „We zijn tien jaar. geleden al begonnen met de herstructurering van het le ger. Ik wil niet beweren dat aüe legeronderdelen nu al honderd procent op NAVO-niveau zijn, maar alle onderdelen die Con crete taken in NAVO-verband krijgen, zijn inzetbaar op mini mum-niveau. Tussen het mini mum en de gewenste capaciteit zit echter nog een groot gat. We hebben nog een lange weg te gaan voordat we helemaal op niveau zijn", aldus Martinusz. Deskundigen zijn het er over eens dat het Hongaarse leger slecht uitgebalanceerd en 'top zwaar' is. Enerzijds is er een fors overschot aan hoge officieren, anderzijds een schreeuwend te kort aan onderofficieren. „We werken al jaren aan een betere balans, maar het duurt zeker nog vijftien tot twintig jaar voor dat probleem is opgelost", aldus Martinusz. Een ander probleem is de gebrekkige talenkennis van de meeste lagere officieren. Slechts 1.600 beroepssoldaten hebben tot nu toe met succes een examen in de NAVO-taal Engels afgelegd. Het NAVO-Udmaatschap is in Hongarije nauwelijks omstre den. In 1997 sprak ruim 85 pro cent van de Hongaren zich per referendum voor het lidmaat schap uit, en tijdens de ratifica tie van het toetredingsverdrag in het parlement stemde alleen een kleine, extreem-rechtse partij tegen. Volgens Andras Desi, de defensiespecialist van het gezaghebbende dagblad Nepszabadsagis dat niet vreemd. „Hongarije is eeuwen lang tussen oost en west heen en weer gesüngerd. Endre Ady, een van onze grootste dichters, heeft Hongarije ooit met een veerpont vergeleken, die nu eens op de ene oever, dan weer op de andere aanlegt. Het NAVO-Udmaatschap betekent dat we nu eindelijk vast worden verankerd aan het westen, daar waar Hongarije volgens vrijwel alle Hongaren thuis hoort. In die zin is het NAVO-lidmaat- schap van grote historische be tekenis." Belgrado blijft in verzet tegen vredesmacht sarajevo harald doornbos correspondent De pogingen van de Ameri kaanse onderhandelaar Hol brooke om de Joegoslavische leider Milosevic achter een NAVO-vredesmacht voor Koso vo te krijgen, zijn compleet mis lukt. Holbrooke zei gisteravond in Belgrado, dat hij 'geen enkel resultaat' had geboekt. Hij had toen acht uur lang op Milosevic ingepraat. Holbrooke eist van de Ser viërs dat zij akkoord gaan met een vredesplan voor Kosovo. Dat houdt ook de komst in van 28.000 man NAVO-grondtroe- pen. Komt die instemming er niet, dan dreigen er luchtaan vallen van de NAVO. Milosevic is echter fel gekant tegen de komst van buitenlandse troe pen. Volgens geruchten zou Hol brooke aan Milosevic hebben voorgesteld om de sancties te gen Joegoslavië op te heffen, in ruil voor een Servische handte kening onder het Kosovo-vre- desakkoord. Milosevic gaf ech ter geen milUmeter toe. De Ser vische staatstelevisie meldde dat Servië nooit en te nimmer akkoord zal gaan met het statio neren van buitenlandse troepen op zijn grondgebied. Holbrooke zei na afloop dat hij alleen nog maar naar de Bal kan zal komen als zijn baas, mi nister van buitenlandse zaken Albright, daar uitdrukkelijk om vraagt. „We zitten in een zeer moeüijke situatie", zei Hol brooke, die een zeer geërgerde indruk maakte. „Maar het wes ten blijft volle betrokkenheid to nen om de gevechten in Kosovo te beperken, zodat er een einde kan worden gemaakt aan dit al negentig jaar oude conflict." Op 15 maart zijn er, op uitno diging van de Contactgroep voor Joegoslavië, nieuwe onder handelingen in Parijs gepland tussen delegaties van Kosovo- Albanezen en Serviërs. Het wordt het vervolg op de eerder afgebroken gesprekken in Ram- bouillet. Khatami: Ook in Iran democratie noodzakelijk rome ap De Iraanse president Khatami heeft gisteren op een gezamen lijke persconferentie met de Ita- Üaanse premier D'Alema ge sproken over 'de absolute nood zaak democratie te vestigen en alle vormen van dictatuur te be ëindigen'. De ontmoeting tus sen Khatami en D'Alema was een van de hoogtepunten van het bezoek van de gematigde Iraanse leider aan Itafië. D'Alema zei dat het westen met belangstelling naar de nieuwe openheid kijkt waarmee Iran Europa benadert. Hij voeg de hieraan toe dat eerbied voor de mensenrechten en vrijheden de onaantastbare elementen zijn 'waarop wij de dialoog ba seren'. Khatami, die in eigen land met conservatieve geesteÜjken in een verwoede strijd om de macht is gewikkeld, sprak ver der van de noodzaak de wereld te verlossen van geweld en ter rorisme. Hij zei trots te zijn dat hij aan het slot van de twintigste eeuw 'een soort dialoog tussen verschillende volken en cultu ren' is begonnen. Er waren ook spanningen tij dens het bezoek. Een teken daarvan waren de eieren die ondanks de strenge veiligheids maatregelen tegen Khatami's auto werden gegooid terwijl de president door het centrum van Rome werd rondgereden. De pofitie meldde dat vijf Iraanse betogers waren gearresteerd. De eierengooiers konden echter niet worden aangehouden. Vandaag bracht Khatami ook een bezoek aan paus Johannes Paulus II. Landbouwministers leveren half werk I %v- Houston De Tibetaanse Tenzin Choezom demonstreert bij het Chinese consulaat in Houston in de Verenig de Staten. Het was gisteren veertig jaar geleden dat China Tibet bezette. De Tibetanen demonstreerden tegen de schendingen van (Je mensenrechten door de Chinese regering en eisten de onafhankelijkheid van Tibet. De financiering van het toekomstige landbouwbeleid houdt de Europese Unie ernstig verdeeld. De landbouw ministers bereikten vanmorgen vroeg wel een akkoord over verlaging van de prijssubsidies voor boeren, maar niet over de hoogte van het totale budget. Nederland, Frankrijk, Groot-Brittannië en Zweden weigeren voorals nog de extra kosten van het akkoord vijftien miljard gulden tussen 2000-2006 te slikken. Voor Den Haag zou de rekening 750 miljoen gulden bedragen. ciering geen akkoord mogeÜjk was. Hij ziet nog wel kans op succes in Beriijn. Extra bespa ringen zijn mogelijk door de in komenssteun die boeren uit Brussel ontvangen geleidelijk af te bouwen. Apotheker is wel zeer te spre ken over de rest van het ak koord. Zo worden de gegaran deerde prijzen voor rundvlees en granen vanaf 2000 met twin tig procent verlaagd. De subsi die voor melk daalt in 2003 met vijftien procent, terwijl er tege- Ujkertijd in de EU 2,4 procent meer melk mag worden gepro duceerd. Voor Nederland blijft de quota-verhoging beperkt tot 1,5 procent. De prijsdalingen die de boeren voor hun kiezen krijgen, worden gedeeltefijk ver goed via directe inkomenssteun uit Brussel. Het landbouwbeleid volgens het akkoord kost de Eu ropese belastingbetaler tussen 2000-2006 ruim 690 miljard gul den. Nederland wil dit beperken tot 675 miljard, circa twee pro cent minder. FOTO AP DAVID J PHILIP brussel marc peeperkorn correspondent Het besluit over de hoogte van het nieuwe landbouwbudget wordt nu overgelaten aan de re geringsleiders van de Europese Unie. Die ontmoeten elkaar over twee weken in Berlijn. Brusselse diplomaten achten de kans evenwel zeer klein dat de EU-chefs het moeizame bereik te landbouwcompromis zullen openbreken. De Duitse land bouwminister Funke verklaarde na afloop van de marathonver gadering 'zeer tevreden' te zijn over het resultaat, inclusief de financiële gevolgen. „En ik denk dat de EU-leiders ook blij ver rast zullen zijn", aldus Funke. Duitsland, dat momenteel de EU voorzit, steunde tot nog toe Nederland in zijn streven de Europese uitgaven te bevriezen. Nu die steun wegvalt, wordt het steeds moeüijker voor het kabi net de geboekte bezuiniging op Europa te halen. Minister Apo theker (landbouw) noemde het 'heel jammer' dat over de finan- Wei Jingsheng. FOTO LOEK ZUYDERDUIN Morgen treden Hongarije, Tsjechië en Polen toe tot de NAVO. De drie nieuwe leden, tien jaar geleden nog lid van het inmiddels ontbonden Warschau-pact, hebben hun strijdkrachten de afgelo pen jaren grondig gereorganiseerd, maar desondanks voldoen ze slechts met moeite aan de minimum-eisen van de NAVO. De de fensiebudgetten zijn te laag, een groot deel van het voornamelijk Russische materieel is hopeloos verouderd en de talenkennis van veel officieren laat te wensen over. „We hebben nog een lange weg te gaan voordat we helemaal op niveau zijn", aldus een Hon gaarse defensiedeskundige. in Kecskemet zelden de hangars. De minimaal honderd vlieguren die piloten volgens de NAVO- norm jaarlijks moeten maken, zijn voor de Hongaarse lucht macht ook vanwege de brand stofkosten onhaalbaar. „Het probleem is dat we geen duide- üjke vijand meer hebben. Als we een duidelijke vijand zouden hebben, hadden we beslist geen gebrek aan kerosine en reserve onderdelen", zo schertst Teglas. Om er schielijk aan toe te voe gen dat hij niet echt op een nieuwe vijand zit te wachten. „Beter geen onderdelen dan een echte vijand. Een echte, duidelijke tegenstan der had Hongarije tot 1989: de NAVO. Tijdens de koude oorlog besteedde het land ruim 3,5 procent van het nationaal inko- kecskemet-boedapest» hans certsen correspondent Luitenant-kolonel Laszlo Teglas maakt zich zorgen. „Het Hon gaarse defensiebudget is veel te laag. We krijgen te weinig geld voor het aanschaffen van reser ve-onderdelen, en daardoor kunnen we niet voldoende trai ningsuren maken", zo verzucht de ondercommandant van de luchtmachtbasis in Kecskemet. De honderd kilometer ten zuid oosten van de hoofdstad Boeda pest gelegen basis herbergt het technologische neusje van de zalm van de Hongaarse lucht macht: twee squadrons Mig-29 gevechtsvliegtuigen uit 1993. De in totaal 27 toesteüen kunnen en moeten nog jaren mee, maar bij gebrek aan reserve-onderde len verlaat de helft van de Mig's

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 7