Quick Boys uitgebekerd Hall© wereld Hoge cijfers voor FC Lisse Sport Laatste kans aanmelden marathonteam WOENSDAG 10 MAART 1999 Van de Bilt niet naar WK cross leiden Erika van de Bilt heeft besloten af te zien van deelname aan de WK cross, eind deze maand in Belfast. De Leidse atlete geeft de voorkeur aan de Citv-Pier-City loop in Den Haag op 28 maart, waar tevens wordt gestreden om de nationale titels halve marathon. Nederland is nu in de Noord-Ierse stad niet bij de \Touwen vertegenwoordigd. Wilma van Onna en Irma Heeren hadden eerder al te kennen gegeven geen belangstelling te heb ben. Bij de mannen lopen Kamiel Maase, Marcel Versteeg en Sander Schutgens de lange cross en doen Marko Koers en Jo- han de Koning mee aan de korte afstand. Bergkamp wijst Arsenal de weg londen/parus Met twee doelpunten had Dennis Bergkamp gis teravond een groot aandeel in de overwinning van .Arsenal op Sheffield Wednesday; 3-0. De international scoorde in de 83ste en 88ste minuut. Tussen de bedrijven door nam invaller Kanu de tweede treffer voor zijn rekening. Door de zege verkleinde Arsenal de achterstand op koploper Manchester United tot vier punten. Vanaf nu belt u met Libertel iZi YPSyysfin Daltarief van f 0,25. Zodat tf niet alleen^ljd bereikbaar bent. maar aok in heel Nederland heel goedkoop belt zonder abonnement. Als o Libertel IZi met Standaardtarief Wilt omzetten ^aar Piek- en Daltarief, telt t '■Bk dan de Libertel iZilnf ujn (555) Als u nog vragen hèeft. belt u oar met ÖS00-0560. We horen graag van u. LIBERTEL Patrick de Jong zet voor na mens Noord- wijk. Ype Hay- tema kan dit niet voorko men. FOTO MARK LAMERS Noordwijk verslaat concurrent Scheveningen met 4-3 De nummers één en twee van de hoofdklasse A, Noordwijk en Schevenin gen maakten er aan de Duinwetering een onver valste bekerkraker van. De thuisploeg zegevierde in de strijd om de Amstel Cup uiteindelijk met 4-3. Op merkelijk was de uitscha keling van Quick Boys dat met 1-0 onderuit ging bij eersteklasser ADO Den Haag. LEIDEN RONNO BROEKHOF KARIM IDRISSI en ANTON DIEDRICH Scheveningen. dat vijf basisspe lers miste, werd in de eerste drie kwartier door een ontke tend Noordwijk overlopen. De Hagenaars namen de beker strijd duidelijk minder serieus dan de equipe van trainer Ruud Bröring. In de negende minuut kwam Noordwijk op voor- Raymond Flaton heeft zijn kop positie in het klassement "Voet baller van het Jaar' verstevigd. De middenvelder van Quick Boys kreeg een '8' voor zijn prestatie tegen Scheveningen. Concurrent Mohammed Bou- layoune viel iets terug. Hij scoorde een '6' een staat nu vierde op de ranglijst. Ook de koploper van het eer ste uur, Berry Charité van UVS, maakt een mindere periode door. Hij kreeg een '6' toebe deeld en staat inmiddels negen de in het algemeen klassement. De hoogste cijfers vielen afge lopen weekeinde bij FC Lisse. Vijf spelers scoorden een '8'. Jerrel Linger is inmiddels verder gestegen op de ranglijst. De nummer twee van vorig jaar bi vakkeerde in het begin van het seizoen in de onderste regio nen, maar hij is inmiddels naar de negende plek geklommen. UVS-Hollandia 1-1. Buys Honsbeek Van Heiningen 7 Yener 7 60. Borst 3 Gallert 7 85. Montagne 7 Charité Carl Roest (rechts) haalde afgelopen weekeinde als enige speler van FC Lisse-Rijnsburgse Boys 3-0 FC Lisse: Bouman Polman Spruyt S. Elmahdadi Van der Lugt Hoei Tan Ras Roest De Kort De Roode Van Lochem Aaibersoerg Boer 6 Groeneweg 7 Van Bemmel 7 46, Bozuwa 8 Linger 8 Biervliet 8 77. Simons 6Den Haan 7 Slingerland 6 Bloem 8 76. De Louw 6 Boulayoune 6 76. Campfens UVS een '8'. Katwijk-Excelsior M. 0-2 H van Duyn j Robbers Bouwmeester 85. Van Delft Van der Meer Kwestro Slootweg FOTO HENK BOUWMAN Molenaar 71. Ben Said Van der Plas 68. Pronk P van Duijn M. de Ridder 6 Scheveningen-Quick Boys 0-0. Kromhout JJ Schaap Pluimgraaff Van Di|k Van der Plas Flaton 8 J. Schaap 7 De Jong 7 87. Ruwaard 7 Kroon 7 65. Star 6 Kruit ARC-Barendrecht 2-0. Admiraal 8 Hordijk Van Orssagen 7 Reinder Balkhoven P. Bloemheuvel Van Meggelen Westenberg Klassement (clubs) 1. Noordwijk 2. Quick Boys 3. Rijnsburgse Boys Katwijk 75. M. Bloemh. R. Blok 75.'Gelderblom Klassement (Individueel) 1 Raymond Flaton (Quick Boys) 2 Patrick van Dam (Noordwijk) 3 Mohamed Boulayoune (Rijnsb) 4 Martin van Kins (Noordwijk) Wesley Slingerland (Rnnsb Boys) 7.13 6 Tom van der Niet (Quick Boys) 7.09 7. Patrick de jong (Noordwijk) 7.07 Marco Korft (Noordwijk) 7.07 9. Maurice Balkhoven (ARC) 7.06 Berry CharitéUVS) 7,06 Jerrel Linger (FC Lisse) 7,06 Leon van der Zwet (FC Lisse) 7.06 13. 10 spelers scoorden 7,00 7.13 i het Ja; ontvangt Geen opzegtermijn en bellen voor f 0.25 /min. De 'Voetballer v een reischeque ter waarde 2500,-. De prijs wordt uitgereikt op het Eleven Voetbalgala dat op 12 juni in congrescentrum Leeuwenhorst wordt gehouden. Informatie over het gala op internet: www.nengstadvocaten.nl/voetbalga- ZATERDAG 13 JUU 1999 Info: tel. 071 522 0163 sprong door Lucas ten Brinke die een solo op eigen helft be gon en doeltreffend afrondde. Spits Jelle Korbee werd vervol gens twee keer door voorzetten van Geerlig Azier in staat ge steld te scoren: 3-0. De Zoeter- woudenaar miste ook nog een strafschop. Na rust werd duidelijk dat Scheveningen een afgang wilde voorkomen. De groenwitten vochten zich terug en hadden het geluk dat de doorgaangs de gelijke back Martin van Kins fout op fout stapelde. Yashin Asrik was de eerste die daarvan profiteerde en John Blok bracht de spanning terug tot 3-2. Mi chael van der Laan verschafte met een treffer Noordwijk weer lucht totdat Patrick Patrici de mannen van Cock Jol opnieuw dichtbij bracht (4-3), opnieuw na opzichtig falen van Van Kins. Quick Boys - ADO D.H. 0-1 De zonen van Nieuw-Zuid ver schenen, net als zovele ploegen gisteravond, niet met het voltal lige eerste elftal aan de aftrap. Zo bleven onder meer Ray mond Flaton, John Kroon en Peter Timmermans buiten de basis. De wedstrijd leek zeer lang uit te draaien op een 0-0 gelijkspel, totdat de ingevallen Timmermans in de laatste mi nuut alleen op het doel afging. De Katwijker schoot de bal evenwel tegen de keeper aan. Sasja Glaudemans voorkwam dat het duel via strafschoppen zou worden beslist. De Hage naar scoorde ver in blessuretijd 0-1. Monster - Rijnsburgse B. 1 -6 ,,Het was alleen lullig dat het licht in Monster uitviel", vond trainer Henk Wisman van Rijnsburgse Boys, „zodat de jongens, die toch rechtstreeks uit hun werk komen, weer moesten verkassen naar een ander veld. Verder was het wel een nuttig potje." Uiteindelijk konden de Rijnsburgers op het veld van 's-Gravenzande het verschil van drie klassen laten zien. Alan Campfens scoorde drie keer. Martin den Haan maakte twee doelpunten en Weslev Slingerland één. Tussen de 55ste en de 65ste minuut liep Rijnsburg uit tot 6-0. Daar na was de scherpte er een beet je af en kon Monster, doordat doelman Lennert Hegie een te rugspeelbal niet goed verwerk te, tegenscoren. ARC - DSO (za) 5-2 ARC was de baas tegen het Zoe- termeerse DSO. Trainer Willem Berckenkamp moest het alleen stellen zonder Ard Blok, Edgar van Tol (die al langere tijd kampt met een blessure) en Fa bian Gelderblom. Doelpunten van Remco Blok (2x), René van Meggelen, Gidon Reinders Fol- mer en Maurice Balkoven hiel pen ARC vrij eenvoudig de vol gende ronde in. RCL - RVC/Rijswijk 7-2 „Dit hadden we nodig, eindelijk hebben we weer eens gevoet bald zoals we dat kunnen", vond de opgetogen RCL-trainer Paul van der Zwaan. Zijn ploeg had het de afgelopen weken moeilijk, maar wierp tegen RVC de boeien van zich af. Peter Geeri rekening en bellen voor f 0,25 /min. Zirkzee scoorde vier keer, Alex Barendse, Pepijn Brands en Mi chel Plomp pikten ook ieder een doelpunt mee. Ferry de Graaf moest geblesserd afha ken, na onderzoek in het zie kenhuis bleek zijn teen slechts gekneusd te zijn. „Behalve de uitslag was dit een heel belang rijke avond voor ons", aldus Van der Zwaan. SJC - DSO 1-5 „We zijn nu tenminste van on ze schorsingen af', was de re actie van SJC-trainer Fer Nij- huis. Zijn team verscheen met slechts vijf basisspelers aan het appèl. Tegenstander DSO, net als SJC spelend in de tweede klasse, stelde wel een compleet team op en had dus een vrij eenvoudige avond. Het Noord- wijkse doelpunt kwam van Maurice Beck. Voorschoten '97 (za) - Vios 1-1 Vios w.n.s. Met het oog op de competitie wedstrijd tegen Leiden van aan staande zaterdag ook veel inval lers bij Voorschoten. Hierdoor ontstond een duel dat meer spannend' dan goed was en waar het venijn in de staart zat. Vios kwam zeven minuten voor tijd op 0-1, maar Barry Dubbel- deman scoorde vlak voor tijd 1- 1. De strafschoppen werden door de bezoekers beter geno men; 5-6. WSB - Verburch 1-1 WSB w.n.s. Ondanks een sterk begin van de Noordwijkerhouters kwamen de gasten uit Poeldijk op 0-1. Reden voor WSB om in de tweede helft een tandje bij te zetten. Dit leidde tot een straf schop die door Robèr Marijnen werd benut. Hoewel de thuis ploeg er alles aan deed om het duel in de reguliere speeltijd te beslissen, bleef het bij 1-1, waarna de strafschoppenserie in Noordwijkerhouts voordeel uitviel: 4-2. Nu al hebben 51 enthousiaste lingen zich opgegeven voor het Leidsch Dagblad Marathon team. Wie zich samen met an deren wil voorbereiden op één van de onderdelen van de Leid se marathon, kan zich nog tot en met vandaag aanmelden voor de clinics van het Leidsch Dagblad. De trainingen zijn be doeld voor beginners en gevor derden van alle leeftijden, die tien kilometer of de halve mara thon (21,1 kilometer) willen lo pen. De trainingen worden gege ven door ex-topatleet Han Kul- ker en een team van deskundi ge trainers. De eerste bijeen komst is zaterdag, 13 maart. Na een test worden de deelnemers onderverdeeld in groepen, die alle in hun eigen tempo trai nen. In totaal zijn er zes bijeen komsten, steeds van 9.00 uur tot 11.30 uur. De overige data zijn; 27 maart, 10 april, 1 mei. 15 mei en 29 mei. Alle trainin gen beginne bij het gebouw van de Leiden Road Runners Club aan de Voorschoterweg. De marathon is op 13 juni. Als tus senstation geldt de Singelloop op 23 vrijdag april. Ook daar geeft het Leidsch Dagblad ma rathonteam acte de présence. Elke LD-clinic begint met een kort voorlichtingsprogramma. Aan de orde komen onder meer: kleding, voedsel, schoei sel, drank en het trainingssche ma. Vervolgens wordt ;n kleine SM ik train mee met het marathonteam van het Leidsch Dagblad Postcode: Telefoonnr.: Leeftijd: woonplaats man/vrouw i Neemt de uitdaging aan en gaat meetrainen voor de halve marathon of 10 km om tenslotte op zondag 13 juni mee te lopen met de Leidse marathon De kosten inclusief startbewijs voor Singelloop en Marathon - bedragen f 85,- Maat t-shirt 0@0 [xl]. Maat singlet [s] [m] [l] [xl Juiste maat aankruisen De volledig ingevulde bon vóór 13 maart a.s. toesturen naar: Sportredactie Leidsch Dagblad t.a.v. het marathonteam Antwoordnummer 10050, 2300 VB Leiden (een postzegel is niet nodig) Of faxen naar 071 - 532 14 29 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV -CHEF JANET VAN DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivq gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071 E-mail: redactie.ldA damiate.hdc.nl Anja Borst (ijsclub Alkemade) heeft in Heerenveen de In ternationale Vikingrace gewon nen. Er namen junioren uit 12 landen deel. Op de 1000 meter verbeterde de Voorhoutse het juniorenbaanrecord Niels Ar nold uit Voorschoten is op de Uithof in Den Haag gewestelijk schaatskampioen van Zuid- Holland (all-round) bij de seni oren geworden. Marco van den Ing (Roelofarendsveen) werd bij de neo's derde. Zijn boer Ro nald (A-junior) werd tweede in het eindklassement Noordwij- ker Joris Schaapreed bij de Nederlandse studentenkampi oenschappen op de 500 (40.10) en 1000 meter (1.20.96) per soonlijke records. Bij het NK schoonrijden in Utrecht be haalde Cootje Winkel (Wou- brugge) een tweede plaats bij de B-klasse. Bij de mannen was er ook een zilveren medaille voor Fred Groot uit Voorscho ten «Ton van Duyvenbode is al vroeg in vorm. De Noordwijkse wielerveteraan was in Rotter dam sneller dan de amateurs. Zijn plaatsgenoot Peter Zuid hoek kwam als tiende over de eindstreep Het Nederlandse Geen contract en bellen voor f 0,25 /min. jurylid Tijn Swinkels maakt ko mende zomer deel uit van de jury in de Tour de France. De Fransman Jacques Sabathier is wedstrijdleider, een functie die vorig jaar werd bekleed door Martin Bruin uit Scheveningen. Bruin is nu aangewezen als jurylid in de Ronde van Spanje Erik van Veen vervangt Kees Kanbier als voetbaltrainer van HVZ. Jeugdtrainer Guido Rous wordt bij Quick Boys de verant woordelijke man van het twee de elftal. Michel Boer, nu bij de B-selectie van Noordwijk, volgt Brian Roquas bij Ter Leede (vrouwen) op De Haagse voet balclubs Postalia en OSC gaan deze week praten over een fu sie. Een groot aantal Haagse clubs wordt door de gemeente Den Haag gedwongen tot sa mengaan Voetbalscheidsrech ter Hajo Vis, tijdens de wed strijd LFC-Vredenburch getrof fen door een hartinfarct, her steld goed Leidenaar Danny Kooimans, uitkomend voor FC Utrecht BI, schoot zijn team met twee doelpunten naar een 2-1 overwinning op het sterke Ajax. De Amsterdammers wa ren al lange tijd ongeslagen Willy Coort, keeperstrainer van Ajax, brengt op 22 april een be zoek aan IGckers'69. Er worden op de demonstratieavond (19.30 uur) nog enkele keepers uit de regio verwacht Voetbal vereniging Koudekerk heeft zijn technische staf voor het ko mende seizoen rond. Daaf Brandt heeft een jaar bijgete kend en houdt assistentie van SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Ten van dinsdag 9 maart: 1 - 4 - 5 - 6 - 10- 15-17- 18-20-21 -32 -33 - 40 - 42 - 44 - 46 - 63 - 64 - 65 - 69. (on der voorbehoud). Toto 9: Eerste prijs: geen winnaars. Twee de prijs: 6 winnaars, elk bruto f. 1119,00. Derde prijs: 56 winnaars, elk f 299.70. VOETBAL Engeland, competitie: Arsenal - Sheffield Wednesday 3-0. Frankrijk, competitie: Nancy - Bordeaux 2- 3, Sochaux - Marseille 0-0. Duitse beker, halve finale: Oberhausen - Bayern München 1-3 Italiaanse beker, halve finale, 2e wed strijd: Parma - Inter 2-1 Eerste wedstrijd 2-0, Parma naar finale. 1 Kirsipuu (Est) 204,5 Barthe (Fra), 3. Vogels (A (Aus), 5. Hauptman (SN (Bel), 7. 0'Grady (Aus),8. 9. Commesso (Ita), 10 Boogerd, 39. Van Hees* 117. Van Bon 0.20.1 ment: 1 0'Grady 10.31 (Bel) 0.04. 3. Sórensent (Bel) 0.28. 5. Merckx Ju Bakker (Ned) 0.32, 7 0 .r Boogerd 0.38, 9 V;-" 11 0 44, 10. Van Bon (Ned Heeswwijk 3.25. BASKETBAL groepjes getraind in park Cro- nesteyn en de Vlietlanden. Voor meer informatie: Jac- quelien Massaar, afdeling pro motie van het Leidsch Dagblad, tel. 071-5356212. SCHAKEN Linares. Internationaal toernooi. Dertiende ronde: Leko (Hon) - Kasparov (Rus) 1/2- 1/2. Topalov (Bul) - Ivantsjoek (Oek) 0-1. Svidler (Rus) - Anand (Ina) 1/2-1/2. Adams (GBr) - Kramnik (Rus) 1/2-1/2. Stand: 1. Kasparov 10 punten. 2. Kramnik 7.5. 3 Anand 7. 4. Leko 6. 5 Adams. Ivantsjoek. Topalov 5.5. 8 Svidler 5. TENNIS Indian Wells. Mannen, 4,4 miljoen gulden. Eerste ronde: Meligeni (Bra) - Lareau (Can) 7-5 6-2, Gambill (VSt) - Novak (Tsj) 6-2 7- 6. Woodruff (VSt) - Vacek (Tsj) 7-5 4-6 7- 5. Tweede ronde: Kiefer (Dui) - Rafter (Aus/5) 7-6 3-6 7-5 Kucera (Slw/12) - By ron Black (Zim) 6-4 3-6 6-4, Gimelstob (VSt) - Escudé (Fra) 2-6 6-1 6-1.Tweede ronde: Kuerten (Bra) - Kafelnikov (Rus/2) 0-6 7-6 6-3. Schalken (Ned) - Johansson (Zwe/16) 6-3 6-3, Henman (GBr) - Arazi (Mar) 6-3 6-3. Kiefer (Dui) - Rafter (Aus) 7-6 3-6 7-5. Vrouwen, 2,5 miljoen gulden. Derde ronde: Pierce (Fra) - Grande (Ita) 6- 1 6-0, Serena Williams (VSt) - Black (Zim) 6-0 7-5. Geen abonn en bellen voorfl

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 22